VERENIGINGSNIEUWS mei moederdag Bambi i Banketbakkerij C. VAN VELZEN BON „UITKIJKPOST b.v. "1 8 MEI 1974 agenda open huis heiloo Werknemers in de Bouwnijverheid zegelboekje inleveren 't Allerbeste voor de allerliefste; GEEF HAAR EEN TAART diverse smaken vanaf f 8,50 I KINDERLOOSHEID EEN PROBLEEM oooooooooooooooooooooooooooooooqo.o.oo,o.o.oo:ooooo:o.o.qo:oo.ogoo:o:o:q BAMB1 in een ballorige bui een vrolijk gekleurde opblaasbai P O O O :8 8 p O O Voor moeders en bijna-moeders Vandalisme Voor al uw DRUKWERK DRUKKERIJ HEILOO Rechte Hondsbosschelaan 22 - Tel. 30175 m m. UITKIJKPOST Telefoon 33368 - b.g.g. 31484 Week van 12 mei t.m. 18 mei 14.00 - 15.00 uur 20.00 - 22.00 uur 20.00 - 23.00 uur 9.30 -11.30 uur 14.00 -16.00 uur 9.30 -10.30 uur 9.30 -11.30 uur 13.30 -15.30 uur 13.30 - 17.30 uur 20.00 - 22.00 uur 18.45 -19.45 uur 20.00 - 23.00 uur 9.30-12.00 uur 20.00 - 22.00 uur 10.00 -11.00 uur 20.00 - 22.00 uur 20.00 - 21.30 uur Maandag; 13 mei: Plattel, vrouwen Falkland Sr. E.H.K. Dinsdag 19 mei: Plattel, vrouwen Ned. ver. v. Huisvr. poves Yoga Yoga pejaarden Soos H.A.F. Appositie Jr. Oppositie Sr. Woensdag 15 mei: Ned. ver. v. Huisvr. Falkland Jr. Donderdag 16 mei: Doves H.O.V. Scheidegger Vrijdag 17 mei: pej. Volkdansen 11.00 -12.00 uur Plattel, vrouwen 14.00 - 15.00 uur Ned. ver. v. Huisvr. 14.00 - ,17.00 uur Heilooër Strijkork. 20.00 - 22.00 uur Beg. Ork. v. Nd. Holl. 20.00 - 22.00 uur Sluitingsavond Kinderkoor, Asta 20.00 - 23.00 uur Zaterdag 18 mei: AlkmaarsDansorkest. ZWERVEN DOOR HET DUIN Morgenavond om 8 uur houdt de' Ned. Mij. voor Tuinbouw, en Plantkunde afd. Heiloo haar laatste bijeenkomst van dit seizoen in de kantine van de Germefa aan de Oósterzijweg 23. Op deze avond zal de heer R. Sehek- kerman uit Castricum een lezing houden 'over „Zwerven door het duin", waarbij prachtige kleurendia's worden getoond. Naast leden zijn ook introducees harte lijk welkom. iOok de prijzen van de voorjaars—tuin- keuringen zullen Worden uitgereikt/ Alle [prijswinnaars worden verzocht hun prijs in ontvangst te komen nemen. Bij even tuele verhindering graag even kontakt opnemen met het sekretariaat mevr. B. A v. Wijk-De Graaf, Cruyscamplaan 7, telefoon 02200 - 32470. K.V.G. ST. MONICA Vrijdag 26 april was de sluitingsavond van het seizoen. Jammer dat de opkomst niet zo groot was, u heeft wel wat ge mist hoor dames. Na het openingswoord door de presi dente mevr. Ruiter, voerde de toneel groep van de Oud-K.J.P. het blijspel op: „Een beeld van een man". Het stuk speelt zich af in de werkkamer Ivan de barones (Tiny Kuiper), die ver- [zot is op allés wat kunst is, Haar man, igoed gebracht door Piet Bras, doet erg Verstrooid en kan nooit iets vindëh. ;De barones heeft een levensecht beeld Ivan Napoleon gekocht en bespreekt met Parker, de butler (Jan Bras) dat het op Be sokkel in haar kamèi' moet staan. Intussen komen er twee zich melden op de advertentie die de barones geplaatst heeft. Zij vroeg een echtpaar als hüis- Ibewaarder. Janus (Michiel de Dood) en Josefien Ans Koppen) zijn echter ongehuwd, aar komen er niet aan toe het te ver ellen. >e barones neemt hen aan en geeft hun opdracht om Napoleon op de sokkel te plaatsen. iVoor het zover is valt de kist en Napo^ lleon is' aan stukken. Josefien weet Janus lover te halen om voor Napoleon te gaan staan. Als de butler met de sekreta- resse Smitje (Hanna Bakker) komen vinden zij het prachtig, net levensecht, dat vindt ook de tuinjongen Dicky, pri ma gespeeld door T. de Boer) De barones komt nu ook thuis met haar nicht (Anneke de Boer) en die haar edhtgenoot (Wout Baltus) die overal in slaap valt. De barones is er verrukt van haar nicht ook, zij vinden het een beeld van een man. De baron en z'n neef, lang niet zo verstrooid en slaperig als ze zich voordoen, zinnen op wraak. Dicky komt dat te horen en zegt het tegen de baro nes. Al het personeel moet 's nachts waakzaam blijven. Josefien verijdeld de eerste poging van de heren om het beeld stuk te slaan. Bij de tweede poging grijpt Napoleon (Janus) z'n zwaard en weer mislukt het. Daar hét zo niet langer kan stelt Jose fien voor dat Janus maar weer zich zelf moet wórden. Zij brengen de kist met. brokken binnen met veel lawaai, góbien wat brokken rond en verdwijnen orh later als wakker geschrokken perso neel binnen te komen. De barones, èrg van streek, beschuldigt haar man en neef. De heren laten nu zien wat zij waard zijn en delen nu aan hun vrouwen dc bevelen uit. Zij zijn nu weer de baas in huis. door Janus. Janus wordt op een borrel door de baron uitgenodigd en Josefien gaat spijtig al leen naar de litsjumeaw op haar kamer, i Met een hartelijk woord van dank en een [boeket bloemen voor( alle spelers dankte I de presidente voor de fijne avond aan de aanwezigen gebracht. Met een daverend applaus uit de zaal kwam het spel ten einde. Er volgde nog een gezéllig uurtje samen onder leiding van het' trio Exce- lent. Nag even een herinnering aan de bede vaart op maandag 20 mei a.s. om 7.30 uur op Kapel. Onkosten 1.50. Voor het reisje leest u de volgendee keer meer. Het bestuur POSTZEGELVERENIGING „HEILOO" De postzegelvereniging „Heiloo" houdt haar laatste onderlinge ruilavond van dit seizoen op donderdag 10 mei a.s. in het „Open Huis". Aanvang van deze bijeenkomst 20.00 uur. Alle leden en belangstellenden zijn van harte welkom. 16+ HERVORMDE GEMEENTE Zaterdag 11 mei houden we vanaf 2 uur een voorbereiding voor de rommelmarkt van 18 mei in de Rank. 's Avonds hebben we een jaarvergade ring in de kléine zaal van de Rank. MUZIEK VER. „EENSGEZINDHEID" haalt weer oudpapier op, a.s. zaterdag Op zaterdag 11 mei a.s. gaat de muziek vereniging „Eensgezindheid" weer oud papier ophalen in Heiloo. In het centrum van Heiloo zal zater dagmorgen huis aan huis het oudpapier bij u worden weggehaald. Ook de inwoners buiten het centrum kunnen die dag het oudpapier weg laten halen door even te bellen naar de vol gende teföonnummers 31485 en 30115. „ERF EN ERFRECHT", Lezing voor Plattelands Vrouwen Door Notaris P. W. Bijlsma Voor de Bond van Plattelands Vrouwen zal op maandag 13 mei spreken, notaris P. W. Bijlsma' uit Hoogwoud. Zijn onder werp is „Erf en erfrecht". De bijeen komst vindt weer plaats in de zaal van de Gereformeerde Kerk. Reisje naar Friesland Het zogenaamde zomerreisje van de Plattelands Vrouwen gaat naar Fries land. Een bustocht onder andere door het mooie Gaasterland met bezoeken aan een aardewerkfabriek in Makkum en het vogelpark in Sybrandy te Rijs. Verder wordt bezocht Hindeloopen en Workum. Er kunnen zich nog enkele dames aan melden bij mevr. Hartog (tel. 31986) of mevr. Ditmars (tel. 31182). GESPREKSGROEP PLATTELANDS VROUWEN met of zonder kinderen met vakantie? De gespreksgroep van de Bond van Plattelands Vrouwen komt voor de laat ste maal in het seizoen 1973-1974 bijeen op woensdag 15 mei bij mevrouw Wol- dringh, Bayershoffweg 46, tel. 32865. Gesproken wordt over vakantie, bij voorbeeld nodig of niet en met of zonder over het werk van de gespreksgroep, te Als men van plan is te komen wordt men verzocht dit tijdig te berichten aan mevrouw Woldringh. De leden van de Bond worden gevraagd over het werk van de gespreksgroep te peilen of' er voldoende belangstelling is en blijft en er wordt gevraagd wat voor onderwerpen men besproken wenst te zien. Maandag 13 mei kunt u het voor de a.s. vakantie. De inlevering vindt plaats in de kantine van H.S.V. 's avonds van 7-9 uur. p.v. C. DE ZEEUW. KATHOLIEKE BOND VAN BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN afdeling Heiloo Bovengenoemde Bond deelt mede dat de jaarvergadering zal worden gehou den op donderdag 16 mei 1974, 2 uur, in het Bruno-gebouw. Atttentie Op woensdag 15 mei, 's morgens 10 uur, Eucharistieviering in het Kapel van O.L. Vrouw ter Nood voor de leden van onze afdeling. Na afloop een kopje koffie in café 't Putje. Wij verwachten dat u in grote getale hieraan zult deelnemen. Voor enventueel vervoer per auto wende men zich tijdig tot het bestuur. Op woensdag 5 juni onze grote jaarlijkse dagtocht per bus. Kosten per persoon 30.inbegrepen koffietafel, diner en consumpties. Opgave bij het bestuur t.m. 31 mei i.v.m. reserveringen. Verzoeke bij opgave het ve"Gehuldigde bedrag te voldoen DE HEER II. J. ALOI S SPREEKT OVER MILIEUBEHEER voor de Vereniging van Huisvrouwen op 9 mei Morgenochtend, donderdag 9 mei, zal het hoofd van onze plantsoendienst de heer H. J. Alofs spreken over milieu beheer, waarover de laatste tijd nog al wat te doen is hier en elders. In een toe lichting op dit onderwerp staat, onder andere in het maandbericht van de Ver eniging voor Huisvrouwen: „Er bestaat veel misverstand hierover en de heer Alofs wil ons hierover graag wat uit de doeken doen". De aanvang is kwart vóór tien, plaats van samenkomst „Het Open Huis". KENNEMERSTRAATWEG 209 - HEILOO - TELEFOON 31255 MET HET NIVON EEN WEEK OP STAP van 27 april tot en met 4 mei Met het Nivon gingen leden op stap, naar hét natuurvriendenhuis ,De Braam' te Buurse (Ov.) van 27 april tot en met 4 mei. In de Anna's Hoeve te Hilversum en in het Sonsbeek Paviljoen te Arnhem werd op de heenreis koffie gedronken, om vervolgens om 4 uur op Den Braam te worden ontvangen. Een kookploeg daar heeft ons de gehele week op prima wijze verzorgd. Er werden drie dagtochten gemaakt, n.l. naar Munster, waar de dom en het raadhuis werden bezichtigd en verder op eigen gelegenheid de stad kon worden bekeken. De tweede toch was ook naar Duitsland. Langs landelijke wegen en kleine dorp jes kwamen wij bij Darup waar nog een klooster werd bezocht, en de laatste tocht ging door het mooie Twenthe, waar ook nog diverse watermolens wer den bezichtigd. Dc thuisreis werd langs binnenwegen, via Zwolle gemaakt. Het afscheidsdiner was in „Postiljon Nulde" Strandboulevard 3. Daar was een mooi uitzicht over het water (het IJsselmeer) Hier werd door een van de gasten de reisbegeleiding, bestaande uit de fam. J. Wissingh en Th. Erkamps, hartelijk tóe gesproken en met bloemen en boeren kaas, bedankt. We kwamen geheel voldaan in Heiloo terug. huur Telefoon 20642 (02200) g®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®'®®®®®®®®®®®®®®®®®)®®®® DISCUSSIE OVER „DRUGS" „Hulsvrouwen gaan zich verdiepen in drugs-probleem Leden van de Vereniging voor Huis vrouwen gaan op dinsdagmiddag 14 mei in „Het Open Huis" zich verdiepen in het drugs-probleem. De gespreksgroep onder leiding van mevr. S. van Eenennaam-Winzmann heeft de afgelopen maanden uitvoerig gesproken over het onderwerp „Gezond- héidszorg". Er bleef een punt over waar over men met elkaar* nog wilde discus siëren. Dit gebeurt dan op 14 mei. Ook niet-leden van de gespreksgroep zijn welkom. Aanvang 2 uur. TENTOONSTELLING WERKSTUKKEN MACRAMÊ EN WEVEN van 6-20 mei in „Het Open Huis" Van 6 t.m. 20 met is er een tentoon stelling van werkstukken van de laatst gehouden macramé- en weefcursus van het Nivon. De. macramécursus stond onder leiding van mevrouw G. Adema, de raamweef- cursus onder leiding van mevrouw A. de Vries. Overdracht Heden, woensdagavond om ongeveer half acht, vindt de overdracht plaats van een wandkleed, gemaakt door cur sisten van het Nivon. aan het bestuur van „Het Open Huis". Het, werd gemaakt door een achttal dames, onder leiding van mevrouw A. de Vries. Het is de bedoeling dat het kleed wordt opgehangen in de ontmoe tingsruimte van „Het Open Huis". BUK-BUK-NIEUWS Eerst willen we even terugblikken op een grandioos weekend. We hebben na melijk een mijlpaal bereikt op onze dis comiddag van afgelopen zondag. Het aantal bezoekers passeerde de 125 en ja mensen, zo moet het elke week worden, hè? De mensen die er geweest zijn be grijpen wel waarom. Het was er gewoon knotsgezellig. Dus volgende week zon dag rekenen we weer allemaal op jullie. We draaien weer precies als afgelopen zondag, dus boven ook geopend voor de ouderen onder jullie. Dan nog even over die kienavond. Jullie hebben allemaal erg spontaan meege daan. We vonden 't zeer geslaagd. En voor a.s. zaterdag hebben we een band uitgenodigd. Wie het zijn houden we nog even als een verrassing maar ik verzeker je wel dat het de tot nu toe opgetreden groepen finaal zal overklas sen. Ze zijn zeer bekend in de kop van Noord-Holland. Daarom zijn we genood zaakt 2,50 entreegeld te gaan heffen op die avond. Dus a.s. zaterdag 11 mei in de grote zaal van het Brunogebouw, aanvang 20.30 uur. A.s. vrijdagavond houden we een kleine training voor de liefhebbers die zich heb ben opgegeven voor het toekomstige Buk-elftal, want mensen, als we wat wil len bereiken dan moet het wel goed aan gepakt worden. Nou niet denken van: „mijn conditie is wel goed", nee, gewoon komen en meetrainen. We rekenen erop dat er een flinke groep meegaat en we verwachten jullie om 7 uur voor de Bru no en natuurlijk in sportkleding hè?! Dat was 't wel weer zo'n beetje. O ja, weten jullie trouwens dat we afgelopen zondag een record-omzet boekten en we ten jullie wie er a.s. zaterdag op treden? Nou we zullen 't maar verklap pen. Het is Memphis. Wel de moeite waard hè? Nou, tot komend weekend dan en jon gens en meisjes, ga zo door, dan kunnen we nog eens iets geweldigs doen. Maar dat verklappen we nog niet. Graag tot ziens op zolder of in de zaal. Wij schrikken anno 1974 niet meer zó gauw. Zelfs niet wanneer uit een opinie onderzoek blijkt dat 7% van alle jonge echtparen geen kinderen wil. En zelfs wanneer men dan constateert dat de motieven min of meer vaag zijn, dan nog dient men er vrede mee te hebben, dat de een nu eenmaal anders denkt en re deneert dan de ander. Men besluit tegenwoordig kinderen te „nemen" of niet te nemen! Of er één te nemen of twee of drie Maar juist omdat gezinsplanning voor de meeste echtparen geen enkel pro bleem meer is, dreigt een ander pro bleem in de vergeethoek te raken: de huwelijken die ongewild kinderloos blij- ven. Men let er niet meer op en neemt vaak zonder meer maar aan, dat een echt paar zonder kinderen „er geen gewild heeft". Dit is een pijnlijke misvassting. De huis artsen en gynaecologen kunnen dat be vestigen. Nog altijd zit ongeveer tien procent van alle echtparen met. het probleem, geen kinderen te kunnen krijgen. Zelfs niet nadat alles geprobeerd is, alle me dische wegen zijn bewandeld. Daarom leek het ons nuttig, u juist met Moederdag nog eens te attenderen op die unieke organisatie, die door haar voortdurende aktiviteit de medici al thans één wapen in handen geeft in hun strijd tegen de onvruchtbaarheid. Wij doelen hier op „Moeders voor Moe ders". De meeste van onze lezers en vooral lezeressen zullen wel weten dat het hier gaat om de inzameling van urine van zwangere vrouwen. Wel, om een lang verhaal kort te maken, daar zit een hormoon in, dat dezelfde werking heeft als een van de hormonen, die een belangrijke rol spelen bij de ei-rijping bij de vrouw en de zaad-rijping bij de man. Wanneer nu onvruchtbaarheid van man of vrouw zijn oorzaak vindt in een tekort van het bedoelde hormoon, waardoor dus onvoldoende ei-rijping of zaad-rijping plaats vindt, dari kan men als „aanvul ling" dat hormoon uit de urine van zwangeren gebruiken. Maar dan moet het eerst uit die urine gehaald worden! Dat doet nu Diosynth in Boxtel, waarna Organon in Oss het verder verwerkt tot geneesmiddel. Voor het verzamelen van die urine is een hele organisatie in het leven geroe pen, die de urine bij de deelneemsters aan huis ophaalt en waaraan vorig jaar 43.000 vrouwen hun medewerking gaven. Het grote probleem daarbij is echter, dat alleen in de eerste maanden van de zwangerschap dat hormoon in winbare hoeveelheid in de urine voorkomt. Men kan zich aanmelden - populair ge zegd - vanaf 14 dagen tot 9 weken „over tijd". En dat is vroeg en slechts kort. Een re den te meer om geen dag verloren te laten gaan. Maar de belangrijkste reden voor aan melding blijft: dat een vrouw die"zo ge lukkig is, kinderen te kunnen krijgen, op deze manier kan helpen. Met een geringe moeite en opoffering. Wie méér van Moeders voor Moeders wil weten of zich wil aanmelden voor deelname, kan zich wenden tot het plaat selijk kontakt-adres, mevr. E. M. van Aken-Stekelenburg, Trompenburg 10, Heiloo, tel. 33439, öf tot Moeders voor Moeders, Boseind 2, Boxtel, telefoon 04116-3356. Jazeker Uw speciaalzaak voor baby en kleuter verrast iedere cliënt met GRAPPIGE OPBLAAS- BALLEN vrolijke kleuren, van onderstaande bon. inlevering lOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Bij aankoop van tenminste 10, uw baby of kleuter, op vertoon van ontvangt deze Q O O .O O 9 O O O O O O O O O O O Q O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O Q O O O O O O O O O O O O O O O O Deze bon is geldig tot en met 31 mei 1974. O O .O O OOOOOOQOOOOOOOOOPPOPOOPOOPPOPOPOOOC dè Speciaalzaak voor Heiloo en omgeving WESTERWEG 291 - HEILOO - TELEFOON (02200) 30910 Misschien is het bekend dat in weekends en vakanties de kleuterscholen (veelal houten gebouwtjes) in Heiloo het mik punt zijn van vandalisme in min of meer ernstige zin. Het aantal keren dat ruiten met bakstenen of ander vernielend ma teriaal worden ingegooid, daardoor een enorme ravage aanrichtend in de loka len, is niet gering. Ook is bekend dat schoolmaterialen worden vernield of ont vreemd, om maar niet te spreken over het gevaar van glassplinters op de vloe ren waar de kleuters moeten spelen. Onderwijzeressen staan al lang niet gek meer te kijken als ze 's morgens in het klaslokaal eerst een half uurtje gebro ken klas, bloempotjes, verscheurde boek jes e.d. moeten opruimen. Maar waarom deze week, naast het in gooien van ruiten en het aanrichten van de bekende ravage, het ook nog nodig was, het konijntje, troeteldiertje van de kleuters, dat rustig 't weekend door bracht in zijn hokje, dood te maken, zo dat juf het diertje 's maandags verstijfd tussen de glasscherven vond, is iets wat grenst aan een soort sadisme dat ieder een (ook niet-dierenliefhebbers) wel even aan het denken zet. Deze laffe daad laat ons weer eens zien, dat het nog lang niet in orde is met de opvattingen die sommigen, onder ons, er op na houden. Helaas! :fc Op de tweede pagina van deze „Uitkijkpost" vindt u een artikel over de „First Lady" van ïieiloo. Op de foto: v.l.n.r.: Bernadet Huisman, Diny van Veen en Dineke Schouten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 11