Merkartikelen sterk AFGEPRIJSD Geen loze kreet maar WERKELIJKHEID f 0M0 GROOT VAT 1125 265 798 99 139 55 79 139 99 978 139 SUNIL REUZE VAT TOT 1 JUNI KUNT U DE ZEGELS NOG INLEVEREN RANZIJ INS Tel. 30356 Drogisterij JATRO f 18.95 f8.95 f85. Gouda's glorie osfelraarg. Sandwich spread Heinz Watergruwel (krentjesbrij) (>1_ Chocavlokiten Andy reuze flakon Aardbeien op sap 1Qfi Koffie vacuum Superunie Classe Royal pils Tomaten ketchup Halfvolle koffiemelk 398 Pinda's in dop Dessertsaus T.E.O. Doperwten extra fijn Snijbonen Veluco Amstel pils Badschuim of shampoo GROENTE EN FRUIT FIJNE VLEESWAREN Supermarkt Stationweg 86-88 JATR0 - Westerweg 279 - HEILOO Telefoon 02200 - 32821 GEEN 16.75 of 14.65 MAAR GEEN 17.75 OF 15.98 MAAR 1250 GRASMACHINE Flandria „Star" mg* 1 dl ui nis f 64.65 voor f 49« 5 12 duims f 70.5© voor f 59.95 ZWENKSPROEIER „Vevi" siorm. prijs I 21.50 nu STEVIGE TUINSPADE Aluminium DROOGMOLENS „Bruca' 2 Jaar garantie 3© meter f 89.0© voor 4© nieter f 99.00 voor 5© meter f 109.00 voor f95.- iff mSmm pondskuipje van 1.85 voor tjj? grote pot van 2.09 voor lO literpak van 1.49 voor pak a 200 gram van 69 voor geen 3.45 of 3.15 maar Hero, 1-bl.geen2.42of2.15maar #0 2 x 250 gram krat a 24 flesjes fl. a 340 gram van 1.40 voor netto-literfles voor per zak slechts fles van 1.04 voor literblik literblik krat a 24 flesjes literflacon 25 kg Aardappelen 550 500 g Verse aardbeien 250 3 pond fijne Handappelen 169 7,10,12 of 15 Sinaasapp. voor 198 100 g Schouderham 39 100 g Pekelvlees 119 150 g Saks. leverworst 98 200 g Boterhamworst 98 Help het Rode Kruis helpen ONDER DE LUIFEL B0BWBUR0 P. J. KUYPER B.V. Men-shop „Up to date" trok veel belangstelling Fijne uurtjes op avond Interkerkelijke Jongeren Belangenvereniging Mariënstein Personeelsvereniging Gemeente bestond 10 jaar Transportbedrijf Winder viert 75-jarig jubileum Raadsagenda met weinig belangrijke punten Postboxen bij flatjes aan de Vinkenbaan UITKIJKPOST 22 TSE! 1974 v i Inzameling van 28 mei tot 10 juni Van 28 mei tot 10 juni houdt de afdeling Heiloo van het Ned. Rode Kruis haar jaarlijkse Vnzamelingsaktie en komen de vrijwilligers aan uw deur. U kunt dan uw steentje bijdragen voor de vele taken die het Rode Kruis verricht, o.a. De boot „De Henry Dunant", waar elke maandagochtend 74 chronisch zie ken en invaliden ergens in Nederland aan boord worden gebracht voor een fantastische vakantieweek op het water, begeleid door Rode Kruis-vrijwilligers van de plaatselijke afdelingen. De 2 Rode Kruis-vakantletehuizen in De Steeg en Wezep, die wekelijks 30 gehandicapten ontvangen. Ook uit Hei loo heeft er elk jaar een aantal patiën ten een fijne week op de boot of in de tehuizen. De thuisliggende zieken en bejaarden worden regelmatig bezocht door de wel fare werksters om hen kreatiëf bezig te laten zijn en op te vrolijken. De Bloedtransfusiedienst, die enorm in omvang toeneemt en jaarlijks 100.000 flessen bloed afneemt en 350.000 directe transfusies verricht en veel mensen het leven redt, want bloed geven is leven geven. Afijn teveel taken om hier op te noe men, maar zowel nationaal als interna tionaal staat het Rode Kruis klaar. Ook u kunt plotseling een beroep moeten doen op het Rode Kruis. Het Rode Kruis is graag bereid te helpen, maar dat kan alleen dankzij de geldelijke steun van de gehele bevolking. Daarom help het Rode Iiruis helpen Westerweg 234 Open haarden Schijn vuren Voordeuren Vouwdeuren Vouwwanden Heerenw. 167, Heiloo, tel. 02200-31716 Castricum. De splinternieuwe men- shop „Up to date" aan de Dorpsstraat in Castricum trok vrijdag bij de opening al een flink aantal bezoekers en dat was eigenlijk niet zo verwonderlijk. Naast, een goed gevoerde reklame in diverse kranten was ook de zeer exclusieve voor gevel van deze vroegere kruidenierszaak een behoorlijke trekpleister. Het zeer aparte interieur waarin voor namelijk eikehout en bielzen zijn ver werkt is ontworpen door de jeugdige architect Pilat uit Rijperkerk in Fifes- land. Een jonge zaak van deze tijd met jonge mode voor de man die er graag vlot wil uitzien. Leuke denim-pakken, leren jas jes, spijkerbroeken en pakken, T-shirts, kleurige overhemden, de bekende cordu roy pantalons, en nog heel veel meer. In de gezellige ruime paskamers hangen opvallende posters waar het manvolk met veel plezier een oogje aan zal wa gen en een heel fijn achtergrondmuziekje maakt het kopen van een stukje kleding mede tot een gezellige bezigheid. De Europees gerichte mannenmode bij „Up to date" zal ook veel jonge vrouwen aantrekken die op zoek zijn naar fijne vpijetijdskleding. De gebrs. Apeldoorn uit Egmond-Binnen wisten in 14 dagen tijd een kruideniers zaak om te toveren tot een bijzonder ex clusief geheel en de heer Zonderhuis uit Alkmaar verzorgde de voorgevel die ge heel uit bielzen en glas werd opgetrok ken. Leuke opvoering van musical „De Groene mannetjes" Fijne uurtjes beleefden we op een avond in het „Asta"-theater, georganiseerd door het Interkerkelijk Jongerenkoor, het Kinderkoor en de Muziekgroep. De zaal was geheel bezet, maar het was opvallend dat, in verhouding, er maar weinig ouderen waren. Beide koren en de muziekgroep stonden onder leiding van de enthousiaste diri gent, de heer E. W. van der Wal. De avond begon met een optreden van de muziekgroep. Een groep bestaande uit een niet alledaagse samenstelling. (Dhr. v. d. Wal: „ik kan iedere muzikant gebruiken"). Zo hoorden wij fluiten (zo wel blok- als dwarsfluit), viool, mando line, cello en viola d'amore. In totaal zo'n 25 muzikanten en het klonk heel aantrekkelijk Vooral de leuke suite van de 16e eeuwse componist Paul Peurl. We willen ook noemen het Duitse dansje van W. A. Mozart, heel fijn aangevoeld gespeeld. De heer v. d. Berg, die de avond opende, zei in dit verband: „ze vinden het fijn om samen te musiceren en er ook ande ren van te laten genieten." Het Jongerenkoor met aan de piano de heer De Kloet, zong een aantal be kende en minder bekende werkjes. Het koor bestaat uit een 60-tal leden. Ook hier sprak ons de grote spontaniteit aan van de medewerkenden. Zij zongen o.a. het veel gehoorde „My Old Kentucky Home" en „Ev'ry time I feel the spirit". Naast leuk spel een kleurig geheel Het kinderkoor, met aan de piano Gerda Bloem, zong en speelde de musical „De Groene Mannetjes". De groene mannetjes daalden in een raket op de aarde, en zij speelden kos telijk; de overigen („aardse kinderen") pasten zich daar goed bij aan. Er werd heel goed gezongen en de groepen welke afwisselend het toneel opkwamen in ver schillende kleuren maakten de opvoering van „De Groene Mannetjes" tot een wel bijzonder kleurig geheel. Dhr. v. d. Wal, de man die daar voor stond evenals de vele andere medewer- k(st)ers werden dan ook, terecht, door dhr. v. d. Berg dank gebracht en ont vingen als blijk van waardering een ge schenk. De veelzijdige heer De Kloet (hij maakte ook de „raket" (leidde met een combo samenzang. Bekende werkjes (een 15- tal) welke ook in 't gehoor lagen van de aanwezigen maar echt niet volop meegezongen konden worden omdat drie ervan slechts een Nederlandse tekst hadden. Maar dit terzijde. Als geheel een avond met fijne uurtjes van zang, mu ziek en spel. N.M. De belangenvereniging Mariënstein heeft zich weer gewend tot haar wijkbewo ners. In de allereerste plaats deelt de vereniging mee dat de werkgroep „so ciale belangen" bestaat uit: Anneke Hof- fenaar, Mariënstein 8, tel. 34983; Willy Seppenwolde no. 146, tel. 34923; Veroni ca Donkersloot no. 3, tel. 30498; Guido ten Berge, no. 18, tel. 33765; Aart Lust no. 31 en Willem Verheul no. 14, tel. 34926. Deze werkgroep denkt vooral eerst aan coördinatie van verschillende sociale ak- tiviteiten. Welke aktiviteiten de werkgroep gaat uitvoeren hangt voor een belangrijk deel af van dat wat bij Mariënstein-bewoners leeft. Daarom wordt verzocht aan de bewoners van Mariënstein wensen ken baar te maken en deze te doen toekomen aan mevr. A. Hoffenaar, Mariënstein 8. Hoe denkt men over bepaalde suggesties De Mariënstein-bewoners wordt ook ge vraagd hoe zij denken over een aantal suggesties. Zo over: de oprichting van een babysit-centrale; hulpverlening bij ziekte; de oprichting van een kinder crèche; de organisatie van festiviteiten (o.a. kinderfeesten) en kleuterzwemles in „Het Baafje" (is er nu alleen voor kinderen vanaf 6 jaar). De belangenvereniging Marinstejn ont wikkelt na haar korte bestaan dus een grote aktiviteit. Gevierd o.a. met boottocht De personeelsvereniging van de Gemeen te Heiloo bestond 10 jaar. Ter gelegenheid daarvan had men een boekje uitgegeven waarin de aktivitei ten van de afgelopen jaren gememoreerd werden. Onder het kopje „Overpeinzingen bij een jubileum" gaat burgemeester H. Hoek stra in op dit tweede lustrum. „Persoon lijk heb ik nooit zoveel aan jubileren ge daan. Gewoonlijk was het zo, dat ik juist weer van bezigheden veranderde, als er 'n mooie jubileumdatum in zicht kwam." En verder schrijft de heer Hoekstra: „Graag heb ik deze korte beschouwing gewijd aan dit jubileum. Een terugblik is het niet te noemen, daar ik slechts weinig terug te blikken heb; over de toekomst valt wejnig te schrijven, om dat die onbekend is." Ook de voorzitter van de personeelsver eniging, de heer G. A. Schuyt, blikt te rug in het boekje:' „Uit overlevering is mij gebleken dat de huidige vereniging niet zonder pijn en moeite tot stand is gekomen," en verder: „Nu 10 jaar verder mag de vraag worden gesteld of het doel van deze personeelsvereniging, t.w. het bevorderen van een prettige en goede geest onder de leden, enigszins nabij is gekomen. Dat er een goede geest onder het personeel heerst mag als bekend worden verondersteld", aldus dhr. Sehuyt. Het ledental van de personeelsvereni ging is thans 109 (waarvan 47 personen in de buitendienst werkzaam en 62 in de binnendienst). Nieuwe voorzitter: dhr. H. de Vries De personeelsverenigirig koos als nieu we voorzitter de heer H. de Vries. De hèer Schuyt trad af i.v.m. zijp benoe ming van gemeentesecretaris Van Geer- truidenberg. De heer P. Strooker, se cretaris, is afgetreden en in zijn plaats benoemde men de heer D. F. Zijlstra. De aftredende bestuursleden J. Hosmus, A. Leyder-Havenstroom en IJ. Rood, welke zich herkiesbaar stelden, werden herkozen. Met een dansje over het IJsselmeer In een viertal touringcars togen onge veer 180 feestgangers naar Amsterdam. Daar scheepte men zich in voor een boottocht over het IJsselmeer, naar Vo- lendam. Het was prachtig weer en dus kon er volop genoten worden van de on geveer 3 uur durende tocht. Het ont brak de deelnemers niet aan de nodige drankjes. In hotel „Spaander" te Volendam wacht te een uitstekend koud buffet. „Tussen de bedrijven door" was er een korte jaarvergadering. Om ongeveer 11 uur scheepte men zich weer in en onder het genot van een drankje en een dansje kwam men ver na het middernachtelijk uur weer in de hoofdstad terug om het gezelschap weer per touringcar Heiloo- waarts te brengen. N.M. Het transportbedrijf Winder in Lirrimen viert dit jaar zijn 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid hiervan zal er op zaterdag 25 mei a.s. van 15.00 tot 17.30 uur een receptie gehouden worden in het pa rochiehuis St. Maarten aan de Dussel- dorperweg 61. In die 75 jaar heeft dit nu immense bedrijf een geweldige groei doorgemaakt waar de familie Winder, 20 van de 31 personeelsleden dragen de naam Winder, wel een zeer groot aandeel in heeft ge had. Henk Dekker, de jeugdige direc teur, weet hier enthousiast over te ver tellen. Het begon met het vervoeren van vis, bloembollen en brandstoffen en het kwam zelfs tot een brandstoffenhandel. In 1950 werd hiermee gestopt omdat het vervoersbedrijf alle aandacht opeis te. Toen grootvader Pieter zijn eerste zoon kreeg werd al gauw de grondslag gelegd voor het enorme bedrijf dat in Limmen aan beide zijden van de Rijks weg te vinden is. De thans 77-jarige Meindert Winder, die nog steeds werkzaam is in het bedrijf, bleef niet de enige zoon, er kwamen nog 5 broertjes en 5 zusjes bij en ook hun kinderen zijn voor een deel werkzaam in dit familiebedrijf dat wat het vervoer betreft werkelijk voor niets staat. Geen opdracht is voor Winder B.V. te gek of te moeilijk. Men vervoert o.a. machines voor de bouw, zoals draglines, walsen en wegenbouwmachines en zelfs een zware machine van 80.000 kilo gaat op de wagen, en komt op de plaats van bestemming maar ook betonelementen, zandzuigers, motorboten, jachten en stoomketels zijn dagelijkse zaken gewor den. Winder rijdt buiten Nederland ook op alle Europese wegen zoals b.v. naar Marseille, Londen en Berlijn. Deze bui tenlandse vrachten vragen een enorme voorbereiding maar alle voorkomende problemen zijn tot nu toe opgelost. De naam Winder is zo langzamerhand een begrip geworden. Om een „vrachtje" te krijgen hoeft men nu echt niet meer zoals in het allereerste begin met een fiets de boer op. De opdrachten komen automatisch binnen. Het personeel maar ook het wagenpark is meegegroeid. Inplaats van de paarden en wagens staan er nu 20 grote vrachtwagens, 16 volg- wagen-opleggers en 4 kraanwagens voor de deur. De grootste combinatie daar van is een 60-tonner, van 22 meter lang met hydraulische besturing. De verhouding tussen de familieleden Winder onderling maar ook die met de andere medewerkenden is bijzonder goed te noemen. Henk Dekker weet hier als directeur over mee te praten. Elk fami lielid heeft in dit transportbedrijf zo z'n eigen plekje weten te vinden en geza menlijk heeft men er als één man de schouders onder gezet. 75 Jaar Winder, 75 jaar van keihard werken. Naast de officiële receptie op 25 mei zal men in intieme kring de bloe metjes nog wel even buiten zetten. De raadsagenda, voor de vergadering van a.s. vrijdagavond 24 mei, bevat wei nig belangrijke punten. Deze kan dus kort duren, maar je kan nooit we ten! Er staat een 18-tal punten op deze agenda. Een drietal voorbereidingsbesluiten die nen genomen te worden. De heer E. J. Waal wil aan de Kennemerstraatweg praktijkruimte bouwen voor fysiothera pie en revalidatie; het garagebedrijf de Gebr. De Bruijn-Blokker, eveneens aan de Kennemerstraatweg, heeft behoefte aan uitbreiding en de heer N. J. Bolten aan de Westerweg wil aan zijn winkel pand uitbreiding geven. Dit gaat ge paard met bebouwing op de erfafschei- ding. B. en W. stellen de Raad voor aan alle verzoeken te voldoen maar dan dienen eerst voorbereidingsbesluiten genomen te worden. B. en W. stellen voor 2.500,beschik baar te stellen voor herstel van het schoolplein van de Rehobothschool. 100.000,voor aanschaf verplaatsbaar noodlokaal Gezien het aantal leerlingen aan de openbare kleuterschool ,,'t Kieftennest" (per 1 oktober te stellen op 127) stelt het dagelijks bestuur der gemeente voor tot uitbreiding over te gaan. Zij komen met een voorstel aan de raad 100.000,- beschikbaar te stellen voor het plaatsen van een verplaatsbaar noodlokaal. Te leveren door de fa. Salon- en Wagen- bouw B.V. te Montfoort. De belangstelling voor vuilniskisten, van de zijde van bedrijven is zeer groot. Voor de aankoop ervan (20) had de raad reeds geld beschikbaar gesteld. Voorge steld wordt om nog 30 vuilniskisten (containers) aan te schaffen. Kosten 25.000, -. 375,voor tweetal orgelconcerten De bedoeling is van de Kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente een tweetal orgelconcerten te doen houden in het Witte Kerkje. In de maanden juni en juli. Voorbereid door tussenkomst van de stichting „Voor en met orgel". Deze concerten zijn opgenomen in het programma „Toer-in 1974", onder auspi ciën van de Culturele Raad van Noord- Holland. Dp Kerkvoogdij stelt het ge bouw gratis beschikbaar en is ook bereid de organisatie te verzorgen. B. en W. stellen de Raad voor een deel van de kosten van deze concerten voor haar rekening te nemen. Een garantie bedrag van maximaal 375,in totaal. Naamgeving Industrieterrein Oosterzij-Zuid B. en W. hebben besloten en daarvan doen zij mededeling aan de Raad dat zij wegen op het Industrieterrein Oosterzij- Zuid hebben genoemd Nijverheidsweg en Handelsweg. Mededeling doet het college van een schenking, van mevr. M. M. A. de Roode- Langereis, van een schilderij welke een winters beeld geeft van een deel van Heiloo. De vrouwenadviescommissie voor wo ningbouw Heiloo heeft in een brief mee gedeeld dat men over de bijzondere wooneenheden aan het Wielemakersland zeer tevreden is, behoudens enkele klei nigheden. De P.v.d.A. te Bovenkarspel/Groote- broek heeft zich over de organisatie van meteropnemen en inning van rekeningen door het Gemeenschappelijk Gasbedrijf kop Noord-Holland, gewend tot alle ge meenten welke zijn aangesloten bij deze regeling. „Wij hebben vernomen, dat reeds een begin is gemaakt met terugbetaling van teveel betaalde bedragen aan hen die daarom verzochten. Een verandering in de wijze van inning is reeds enige tijd in voorbereiding" aldus B. en W. aan de raadsleden. En voorts: „Met de inhoud van de brief kunnen wij instemmen en zullen onze vertegenwoordigers (wet houder Bolten en het raadslid Walda - red.) -in de Algemene Raad verzoeken hun medewerking te verlenen." Stukken ter inzage De stukken betrekking hebbende op de agenda zijn voor belangstellenden in te zien op vrijdag 24 mei, tijdens de kan tooruren op de afdeling Algemene Zaken en tijdens de openingsuren in de leesza len van de openbare bibliotheek en lees zaal aan de Kennemerstraatweg en de Ewisweg - hoek Pastoor van Muijenweg. Vele brievenbussen moeten vervangen worden Om het de postbestellers gemakkelijker te maken zijn er bij trappenopgangen van de Vinkenbaanflatjes postboxen ge plaatst. Voortaan moeten de bewoners van deze flatjes dus hun post daar gaan halen. Ook zij die beneden wonen. Naar wij van de P.T.T. vernamen was dit niet de bedoeling! Het is nog niet bekend of het systeem ook toegepast zal" worden voor de flat bewoners aan De Gouwe Boom. Wij hoorden van de Vereniging voor „Volkshuisvesting" dat van haar wo- ningbezit zeker 88 brievenbussen ver vangen dienen te worden. Binnenkort wordt men verplicht een brievenbus te hebben welke aan de voorwaarden van de Posterijen beantwoordt. Hij dient dan o.a. horizontaal en op een bepaalde hoogte te zijn aangebracht. Ook dient de brievenbus aan een bepaalde afmeting te voldoen. Een ambtenaar van de P.T.T. zei dat bepaalde maatregelen noodzakelijk wer den om medische redenen. Vele brieven bussen zijn bijvoorbeeld onder in de deur aangebracht, wat blijkbaar ziekteklach ten veroorzaakten bij postbestellers. Verder: op de meest uiteenlopende plaatsen werden de brievenbussen aan gebracht, wat een snelle bezorging nu niet bepaald bevordert. Daarom wil men een zekere uniformiteit aanbrengen. Als men 10 meter van (le weg af woont Het is de bedoeling dat ook in Heiloo buitenbrievenbussen geplaatst worden bij woningen welke meer dan 10 meter van de weg af staan. Een onderzoek daartoe is reeds ingesteld. In het najaar hoopt de P.T.T. tot plaatsing over te gaan. Daarover volgt tezijnertijd nog de nodige informatie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 6