IEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij van steeg iÜ mmmmm 7 cond^oer TEL. 31313 ^elhandel 7'Alkmaar Ll| J ARCH1PLAN architektenwinkel 20% KORTING op vgr'ovingsringen JUWELIER TAXI ZWAtT Middenstarsdshandelsschool - Heiloo J. J. PANTEK0EK, Ing. De heer H. H. V. N. Schermerts overleden Jeugdige Heilooërs organise ren fancy-f air/rommelmarkt kennemerstraatweg 334 t.akerkelaan heiloo tel.30815 Uit het politie-rapport Geplaatste brievenbussen geen onverdeeld succes ISOLATIEBEDRIJF KUYPER B.V, VOORZETRAMEN THERMOPANE RAMEN Kamerleden stellen vragen Wij zijn artiesten in het maken van bruidsboeketten guus van der linden bloemsierkunst Weer boerderij buiten bedrijf GYM. VER. „KLIMOP" Herin®»! IC woes si KERAMIEK 4 GLASWERK BYOUTERIEËN, enz. VAN HIER EN DAAR, VAN ALLES WAT Consumentenbond waarsciiwt voor aankoop van zgn. gezondheidsarmbad Het gesprek van de dag Pater W. A. M. Brom pastor van het „Centrum'' Een paar wandelroutes (2) MIDDENSTANDS - DIPLOMA Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet BS3--f'EWM HOUDT. metde nieuwste POPULAIRE NUMMERS VAMQR-Aulorijschool FERNH0UT SPORT IN 'T KORT f "N gratis bouw- en verbouwadvies voor 19 32e JAARGANG NO. 7 AUGUSTUS 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen W. de Zvvijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. .072-30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's wpensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d.Hoef. Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Lange jaren harde werker voor de s.v. „De Foresters" Na een kortstondige ziekte overleed vo rige week de heer H. H. V. N. Scher merts. Vanaf de beginperiode van de s.v. „De Foresters" één van de meest serieuze en hardwerkende medewérkers van deze sportvereniging. Was werk zaam in diverse commissies, o.a. in elf talcommissies. Met hem is weer één der pioniers van de s.v. „De Foresters" heengegaan. ten bate van blinderigeleidefonds Een aantal jeugdige Heilooërs welke zich „De Panters" noemen organiserën op zondag 11 augustus een fancy-fair op een veldje van de Breedelaan, gelegen tussen de Commandeurslaan en de Sandecamp- laan. Naast deze fancy fair is er ook een rommelmarkt. Waarom zij deze fancy-fair/rommel- markt houden? Om het blindengeleide- fonds financieel te versterken. Voor dit goede doel hebben burgemeester en wet houders hun goedkeuring gegeven. Voor het organiseren en de uitvoering van deze voor de jongens belangrijke zaak is ook medewerking nodig van ou deren. Zo bijvoorbeeld door het afgeven van nog goed bruikbare en verkoopbare artikelen. En natuurlijk door een bezoek je te brengen aan de fancy-fair met kin deren. De jongelui zeiden ons namelijk dat er tal van attrakties zullen komen. En dat allemaal om aan etentjes te ko men voor het goede doel. Vorig jaar waren deze jongelui van „De Panters" ook al aktief. Toen kwam de opbrengst ten goede aan de Stichting tot Behoud van de Waddenzee. Wanneer is de fancy-fair/rommelmarkt geopend? Wil men artikelen voor de rommelmarkt afstaan dan kan men deze afgeven op Commandeurslaan 11 of een seintje ge ven en dan wordt het wel door één van „De Panters" afgehaald. Zondagmorgen om 10 uur begint „het féést" aan de Breedelaan en zal duren tot ongeveer 8 uur (of eerder). Met B. en W. in een schriftelijk afge geven toestemming zouden ook wij wil len zeggen: „Veel succes!" Kleine aanrijdingen Mevr. L.M.H.v.d.S. wilde, rijdende op een fiets, deel gaan nemen aan het ver keer op het rijwielpad van de Kenne merstraatweg. Zij lette daarbij niet op de naderende bromfiets, bereden door mevr. G.H. Een botsing ontstond waarbij beide dames kwamen te vallen. Mevr. H. liep een hersenschudding op en werd overgebracht naar het Centraal Zieken huis. Mevr. v.d.S. kwam er beter af, al hoewel ze wel klaagde over enige pijn in haar rug. Geen voorrang verleend De autobestuurder G.M.S. uit Noord- scharwoude gaf geen voorrang aan de motorrijder J.E.V. uit Heiloo. Dit op het kruispunt Middelhof-Dokterslaan. V. werd gewond bij de ontstane aanrij ding en werd overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis. Hij kon spoedig weer huiswaarts gaan. Onder invloed rijdend Slingerend reed A.N.H. uit Alkmaar met zijn auto over de Kennemerstraatweg. De Rijkspolitie constateerde bij de be stuurder een teveel aan alcohol. Proces verbaal werd opgemaakt. Puilen somt uit van de kranten Het plaatsen van brievenbussen door de P.T.T. blijkt geen onverdeeld succes te zijn. Dit blijkt onder andere uit de vele bezwaren welke geuit zijn. Men heeft zich zelfs al gewend tot de overheid. In Nederland zijn al zo'n 300.000 van deze uniforme brievenbussen geplaatst, in Heiloo ongeveer 1000. Ook in onze gemeente regende het be zwaren, maar men kan zich het beste wenden tot de directeur van het hoofd kantoor van de P.T.T. te Alkmaar, waar onder het kantoor „Heiloo" ressorteert. Informatie etc. kwam later Inplaats van de betrokkenen, wiens brie venbus meer dan 10 meter van de weg verwijderd was, in te lichten over het plaatsen van een P.T.T.-brievenbus, wer den deze al geplaatst ook zonder dat men over een sleutel beschikte. Men was daar nogal over gebelgd. Ook over de aard van de geplaatste brievenbussen en het gebruik ervan. Ze zijn nauwelijks bruikbaar voor de omvangrijke tijd schriften welke per post bezorgd worden en voorts voor de dag- en weekbladen. Belangrijke poststukken kunnen daar door in gevaar komen, zo hoorden wij als één van de argumenten. Vooral ook als men enige tijd de brievenbus niet kan ledigen. In hoeverre nog iets gedaan kan worden aan de geuite bezwaren, waarop een ho ge P.T.T.-ambtenaar niet geheel inging toen hij erover geïnterviewd werd, is ons niet bekend. Wel dat de P.T.T. al ge weldige investeringen heeft gedaan. 300.000 bussen a 25,is geen kleinig heid! TELEFOON 072-33520 - STATIONSWEG 91 - HEILOO ISOLEREN VAN SPOUWMUREN MET U.l'.-SCHUIM ISOLEREN VAN DAKEN EN VLOEREN (tot december 1974 met 33% subsidie) Erkend bedrijf, goedgekeurd door het Ministerie van Volkshuisvesting. Yeï-ijoii ïcouaeu vair nuisaiertn moet onmogelijk zijn De Kamerleden mevr. Goudsmit en Ny- pels, beiden lid van de fractie D'66, me nen dat het voor woningbouwverenigin gen onmogelijk moet zijn in hun regle menten bepalingen op te nemen die on nodige inbreuk op de persoonlijke levens sfeer maken, zoals bijvoorbeeld het ver bod om huisdieren te houden. Ze hebben zich schriftelijk tot de staats secretaris voor volkshuisvesting dr. Van Dam gericht met de vraag of het volgens hem mogelijk en wenselijk is daar ook kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 Nu de hoeve „Varnebroek" aan de Kalkovensweg Weer is een boerderij in onze naaste om geving buiten bedrijf gesteld. Ten offer aan uitbreidingen van woongebieden of verkeersvoorzieningen. Het is nu de boerderij „Varnebroek" aan de Kalk ovensweg 2, tot voor kort gelegen op Heiloo's grondgebied, sinds oktober 1972 op dat van Alkmaar. De boerderij op de hoek Kalkovensweg- Westerweg is één van de oudste boerde rijen uit onze wijde omgeving en werd door een aantal generaties van de familie Ligthart bewoond. Laatstelijk door me vrouw Ligthart en haar 2 zoons. Dwars door het weidegebied, wat tot voor enige jaren tot het bezit van de familie be hoorde wordt een brede randweg aan gelegd, waarover we de vorige week al schreven. Familie handhaafde een traditie De familie Ligthart handhaafde een tra ditie. Wanneer het vee de wei inging dan werd de koestal tot zomerstal inge richt. Daarin prijkte dan o.a. een kaas pers welke in vroegere jaren op de boer derij werd gebruikt. Wij hebben indertijd hét genoegen gehad, tijdens een excursie, deze fraaie zomerstal te mogen bezoe ken. In Alkmaar doet men thans moeite om aan deze oude boerderij een goede bestemming te geven; er een kinder boerderij van te maken. Niet gek, want in de naaste omgeving is een uitgebreide woonwijk „De Hoef" (aan de overzijde van de spoorwegovergang). De fam. Ligthart is thans weer op Hei loo's grondgebied, ze is ingetrokken in boerderij „Vredenoord" aan de Wester- weg. werkelijk iets aan te doen, hetzij door middel van een wettelijk voorschrift, hetzij door een uitvoeringsbeschikking. De vraag is volgens de Kamerleden op nieuw aktueel omdat de kantonrechter in Gouda op grond van een bepaling in een reglement luidende „huurder is be houdens voorafgaande schriftelijke toe stemming van verhuurder niet gerech tigd dieren te houden" een ontruimings- vonnis heeft gewezen. Het is ons bekend dat ook in Heiloo in één der reglementen van verhuur van woningen en clausule is opgenomen dat men geen hond mag houden. Gezien de soepele houding van het betrokken be stuur heeft het nog geen aanleiding ge geven tot conflicten. Maandag 12 augustus a.s. gaat het seizoen 1974/75 van start en wordt ieder lid weer in de gelegenheid gesteld zijn of haar stroeve spieren weer los te maken. Nieuwe leden, dames, heren en kinderen zijn van harte welkom en kunnen zich melden aan de zalen op de bekende uren. Vooral voor de Heren keep-fit clubs kunnen nog enige heren ge plaatst worden. Voor de heren zijn op de maandag avond aan de Kerkakkers vanaf half acht 3 uur beschikbaar. U kunt zich daar melden. Tot ziens. K Kennemerstraatweg 414 - Heiloo Telefoon 072-30799 EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Volgend jaar wat meer voor de kleine kinderen? Nu de Heiloose kermis weer voorbij is horen we van een bijzonder geslaagde kermis spreken. „Maar hoorden we ook ouders van kleine kinderen spreken, „er had wel wat meer voor kleine kin deren kunnen zijn. Er was bijzonder veel voor het zogenaamde opgeschoten goed" Zou volgend jaar met de geuite wens van ouders een beetje rekening gehol de n kunnen worden? Een grote vuilnisbelt! „Heiloo is mooi houen zo!" De te kende leuze, vanaf het raadhuis de be volking toegeroepen. Maar de ge meente geeft zelf wel een slecht vocr- beeld! In de buurt van bejaardenwonn- gen aan de achterzijde van de Has- broekweg en ten noorden van het ver zorgingstehuis „De Loet" ligt een grete vuilnisbelt. Goed voor een paar vraclt- wagens vol! Afval van de plantsoenm etc. maar waarbij ook al ander vuil ge deponeerd wordt. Zo zagen we er al en plastic vuilniszak van Egmond aan Ze bij liggen. De gemeente zou er goed aan doen dee storende vuilnisbelt zo spoedig mogeljk op te ruimen. P.S. Intussen is de vuilnisbelt ope- ruimd, maar is men al weer begonen met er rommel neer te gooien) Reddingshaak hangt weer op z'n plais Vorige week schreven we dat de Ed- dingshaak, welke door de gemeente /as aangebracht bij de vijver van de Patijs- akkers al enige tijd in de vijver lag. Iet bleek ons zaterdag dat de reddingsbak weer op zijn plaats hing. Vuilniszakken afsluiten Onder andere door de plastic vuilnijak- ken overvol te maken, worden zeniet afgesloten. Een toenemend verschiisel. Het staat rommelig, uit hygiërtche overwegingen af te wijzen, niet lan- trekkelijk voor het personeel va de reinigingsdienst en tenslotte: de ge meente heeft niet voor niets het iate- riaal verstrekt om de zakken af tslui- ten. „Werkelijk zuivere kwakzalvei" Er is naar de mening van de Con:men- tenbond weinig of niets waar m de heilzame werking van de „gezomeids- armband" uit Japan. In quasi'eten- schappelijke reclamefolders wdt de armband lof toegezwaaid als hetniddel om koude voeten, hoofdpijn, spi slape loosheid, hysterie, hogebloeddK, ze- nuwkuch en vele andere kwalete be strijden en om gezondheid en ugd in stand te houden. Volgens de Cöumen- tenbond kan men er beter laend de schouders over ophalen. Toch wordt de gezondheidsarmnd veel verkocht, vooral ook omdat ve gebrui kers suggereren dat het middeloor hun kwaal helpt. De werking, zo irdt be weerd, zou erop berusten date bloed- deeltjés magnetisch worden geladen. Er is één ding waar we het met z'n allen wel over eens zijn. Het is het gesprek van de dag. De bouwvakkers spugen er op. De Duitsers vluchten er voor naar hun Heimat terug en zelfs onze kater vergeet van ellende dat het jachtseizoen al lang geopend is. De gashaard staat op 4, de wind loeit in de schoorsteen en als je naar al die superzonnige smoeltjes om je heen kijkt krijg je de neiging om je in een ellenlange winterslaap te laten wegzakken. Bah, wat een rotweer! Wat een super-de-luxe rotzomer! Uit pure wanhoop hebben we zondag een bezoek gebracht aan kennissen die een stukje strand exploiteren in Wijk aan Zee. Met de kraag hoog op en de handen diep in de zakken hebben we een ware zandstorm getrotseerd. De liefde kan niet van één kant komen, dachten we oftewel, belofte maakt schuld. Tussen de hoog opgewaaide bergen zand was het zoeken geblazen naar twee jeugdige, enthousiaste Heilooërs die wel licht onze hulp juist nu dringend nodig zouden hebben. „Ik ga terug" zei m'n echtvriend, „je ziet toch wel dat hier geen levende ziel te vinden is. Alles is dichtgespijkerd. Zelfs de patatjongens hebben het opge geven." „Je doet maar" bracht ik er met moeite uit terwijl de wind me het ademen be nam, „ik ga nou door!" Plotseling zag ik boven een berg zand uit een bekend eigenwijs koppie door een raampje turen. „Nou, wat heb ik je ge- .j-agd" brulde ik enthousiast, „kijk dan, daar du aart. raampje, dat is Nancy". In „Centrum-nieuws", maandblad van het Psychiatrisch Centrum „St. Willi- brord" lazen wij dat op 1 augustus pater W. A. M. Brom als pastor in dienst van het „Centrum" komt. Hij werd op 29 oktober 1925 in Haarlem geboren, trad in bij de Fransiscanen en werd in 1954 priester gewijd. Tot 1968 gaf hij missies, retraites en bezinnings dagen voor allerlei groepen. Daarna was hij verbonden aan de telefonische S.O.S. in Heerlen, waar hij te maken had met mensen in geestelijke, psychische en maatschappelijke nood. Daarom werkte hij samen met hulpverlenende instanties, zoals A.P.D., maatschappelijk werk, A.A., gemeentelijke sociale diensten, enz. De laatste jaren was hij ook werkzaam in het onderwijs, waarvan het afgelopen jaar als godsdienstleraar-modurator aan het Bernardinus College te Heerlen. Zijn adres is Muiderwaard 433 in Alk maar, tel. 25631. Informatie over „Reigersdaal" Heerhugowaard In het zelfde nummer van „Centrum- nieuws" lazen wij iets over het te bou wen „Reigersdaal". Op donderdag 22 augustus, 's avonds om 20.00 uur, zal in de Verplegersrecreatie aan ieder die daarvoor belangstelling heeft informatie worden gegeven over het definitieve bouwplan voor „Reigers daal" te Heerhugowaard. Zo zal er iets verteld worden over de ligging en de indeling van het terrein, terwijl een ma quette van het woonpaviljoen een indruk geven kan van de woonvormen welke men daar gaat realiseren. U bent allen van harte welkom. door groot deel van ons mooie dorp Aangezien de door ons reeds besproken wandelroutes, in een deel van onze ge meente nog niet verspreid zijn willen wij, evenals vorige week, nu maar weer twee uitgestippelde wandelingen publiceren. Eén van 6 km en één van 11 km. 6 km We beginnen deze route bij de Willibrordusput - naast het Witte Kerk je W.K.en gaan via de Willibrordus- weg naar het Heilooërbos, aldaar het zandpad volgen. Wanneer we op dit pad verder wandelen komen we bij een grote beukenlaan, de Ronde-O. We gaan hier rechtsaf. Voor ons ligt het landgoed „Nijenburgh" (N) aan de linkerhand de Kattenberg. We vervolgen nu onze route in zuidelijke richting en komen langs de Kortelingen, een speelweide met trimbaan. Deze trim baan is een schenking aan de gemeente eind 1970. Nu gaan we linksaf en steken de Kenne merstraatweg over (let op snelverkeer!) en komen via het van Deelenlaantje op de Laan van Zeeman. We gaan hier linksaf en voorbij de kleuterschool weer direkt linksaf. Hier wandelen we door een bosstrook die uitzicht geeft op de weilanden. Aan het einde komen we weer op de Laan van Zeeman uit. We vervolgen nu onze weg via de Oostkanter en komen in een ge bied, waar ook de Cooperbaan (C) ligt, die we gedeeltelijk volgen. We steken het water over en lopen nu via de Karre- rri'el, Groot Barlaken en De Nieuwe Plan- dir.: W. J. J. GALLEE Officieel erkende opleiding voor het Cursusduur twee jaar - voor gevorderden één jaar Aanmelden en inlichtingen bij: W. J. J. GALLEE, Kennemerstraatweg 133, tel. 31665 A. M. DE VRIES, Driestal 36, tel. 31842 TH. KAANDORP, Zeeweg 2, tel. 32080 De rode wijn en de warme kachel deed ons de barre tocht naar dit kluizenaars- hol snel vergeten. We bekeken een plakboek met foto's en krantenartikelen van het vorig jaar toen er duizenden guldens schade werd geleden door de februari-storm die de zojuist opgezette strandhuisjes als luci fersdoosjes tegen het duin kwakte. „Van elke 12 huisjes konden we nog lVz huisje maken" vertelt Nancy, „maar de schade is dit seizoen nog veel groter. We hebben wel een hoop werk. Zo heb je het zand weggeschept en even later ligt het er weer. Het is om dol van te worden. We kunnen hier ook nooit een uurtje weg of we moeten al een oppas hebben. Ze Zilverstr.l* Tol. 072-10802 het goedkoopite adres in Nederland breken gewoon je boeltje af maar weet je, na deze twee eerste ellendige jaren zullen er vast nog wel een aantal betere zomers komen. Wanneer ik voel dat ik er niet meer tegenop kan ga ik even in m'n eentje naar Heiloo, duik een uurtje in het bad en dan kom ik weer als her boren terug. Samen redden we het wel." Buiten, in het grote zonnebad staat wat VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO bereiken over een brug de andere zijde van Het Die, waarna we via De Karre- mel, Groot Barlaken en De Nieuwe Plan- tagie naar het bos Ter Coulster (T.C.) lopen. Vanuit dit bos hebben we op ver schillende plaatsen uitzicht op de omlig gende weilanden. In dit bos staat een boerderij en een witte theekoepel. Via de oprijlaan verlaten we Ter Coul ster. Als we de Kennemerstraatweg oversteken (let op verkeer!) lopen we in het verlengde van de oprijlaan het Ge meen tebos (G) in, waarin de herten kamp en de heemtuin zijn gelegen. Hier vandaan lopen we via het Slimpad en de Heerenweg in zuidelijke dichting en door de Stationsweg naar het station (N.S.). Als we de spoorwegovergang ge passeerd zijn, gaan we via de Zeeweg richting Egmond en komen zo weer aan het begin van onze route. 9.00-10.00 uur 20.00-22.00 uur 10.00-11.00 uur 20.00-23.00 uur 15.15-17.45 uur 20.00-22.00 uur 20.00-23.00 uur 16.00-17.00 uur Vrieswijk 156 - Heiloo Telefoon 31103. GRATIS THEORIE dwaas een tuinsproeier zijn werk te doen. Tegen het stuiven. De gebloemde zonne- terrasjes liggen hoog opgestapeld in het gesloten winkeltje. Achter bergen zand, die bijna niet meer weg te scheppen zijn liggen de verlaten strandhuisjes. Terug in de bewoonde wereld kunnen we ons nauwelijks voorstellen hoe men sen het zo'n 5 maanden op die manier uithouden. „Er zullen heus nog wel bete re zomers komen" hoor ik Nancy weer zeggen. We wensen het alle strandex- ploitanten van harte toe. Tamara. tagie naar het bos Ter Coulster (T.C.) Vanuit dit bos hebben we op verschillen de plaatsen uitzicht op de omringende weilanden. We verlaten dit bos via de oprijlaan en steken de Kennemerstraatweg over (denk aan verkeer!) om vervolgens te recht te komen in het Gemeentebos (G). Hierin liggen een hertenkamp en een heemtuin. Bij de hertenkamp slaan we rechtsaf en gaan via het fietspad, de Van Doornstraat en de Heerenweg weer terug naar het Witte Kerkje. Door het nieuwe recreatiegebied en het Overbos De 11 km lange wandelroute loopt onder andere door het nieuwe recreatiegebied in „West", het Overbos en Ter Coulster. De route begint bij het kruispunt Zee weg - Omloop. Ais we de Omloop inwan delen komen we voorbij twee kampeer terreinen eri het zwembad ,,'t Baafje' (Z). Deze vormen het begin van het re creatiegebied. In dit gebied liggen speel- en ligweiden en een kanovijver, aan het einde ligt een sledeheuvel. We vervolgen onze route langs de bui tenkant van het Heilooërbos dat aan de westzijde van de spoorweg Overbos ge noemd wordt. Op verschillende plaatsen heeft men een prachtig uitzicht over de weilanden en op de duinen. Als we de spoorweg overgestoken zijn, volgen we het bospad dat evenwijdig loopt met het fietspad, de Westerweg. Als we bij de grote Beukenlaan gekomen zijn, de Ronde-O geheten, gaan we door deze laan in de richting van het Witte Huis, vlak voor ons. Dat is het landgoed Nijenburgh (N). Wanneer we dicht bij de verkeersweg, de Kennemerstraatweg, gekomen zijn, zien we aan onze linker hand de Kattenberg. We vervolgen onze route door rechtsaf te slaan. We'komen nu langs de Korte lingen, dit is een speelweide met een trimbaan (Ti. We steken de Kennemerstraatweg over (denk aan het snelverkeer!) en lopen door het Van Deelenlaantje, dat uitkomt op de Laan van Zeeman. Juist voorbij de kleuterscholen gaan we linksaf het bosje in. Van hieruit hebben we prachtig uitzicht over de weilanden. Uit het bosje komend zien we uit over een vijver. Langs de bebouwing van de Laan van Zeeman en de Oostkanter zetten de de wandeling voort. Nu zijn we bij een ge bied gekomen, waar ook de Cooperbaan (C) ligt, die we gedeeltelijk volgen. We AGENDA OPEN HUIS Week van 11 t/m 17 augustus 1974 Telefoon 33368 b.g.g. 31484 Zondag 11 augustus: Visclub Heren Maandag 12 augustus: Falkland sr. Donderdag 15 augustus: Doves H.O.V. Vrijdag 16 augustus: Scheidegger Groenland Beg.Ork. v. N.-Holland Zaterdag 17 augustus: D.V.W. jeugd Opgenomen in rayonteam soft ha II In het rayonteam softball Noord-Hol land zijn drie „Foresters"-dames opge nomen, te weten Margriet Asjes, Corrie van Doorn en Trudy Pos. Het rayontournooi vindt plaats a.s. zon dag 11 augustus op het D.V.H.-terrein te Amstelveen. In het jeugd-rayonteam softbal! Noord- Holland zijn de Foresters-meisjes Jean- nette de Graaf en Cisca Hemmekam opgenomen. Dit tournooi vindt plaats op zaterdag 17 augustus en zondag 18 augustus in Amersfoort. „STA NIET TE KIJKEN, MAAR DOE ER OOK EENS WAT AAN!" Aktie voor werving van scheidsrechters Onder het motto: „Sta niet te kijken maar doe er ook eens wat aan!" is een aktie aan de gang voor werving van scheidsrechters. Onder andere door het houden van scheidsrechterscursussen die volgende maand starten in Den Helder, Schagen, West-Friesland, Zaanstreek, Waterland en Alkmaar. Een tweede se rie van opleidingen volgt medio januari 1975. Gedurende 8 avonden, verspreid over 8 opeenvolgende weken, zullen speciaal daarvoor opgeleide docenten de cursis ten de spelregels bijbrengen. Er is een schrijnend tekort aan scheids rechters, vandaar deze opleidingsaktie. Niet minder dan 3000 voetbalelftallen spelen alleen al in de afdeling Noord- Holland van de K.N.V.B. Wil men zich opgeven voor deze cursus dan kan men zich melden op het Bonds- kantoor van de afdeling Noord-Holland van de K.N.V.B., tel. 12189 of 20997. TRIAS-ATLEET THEO VERBEEK SUCCESVOL Trias-atleet Theo Verbeek heeft in het afgelopen weekeinde enkele opmerkelij ke prestaties geleverd. Vrijdagavond ze gevierde hij moeiteloos in een loop over 6 mijl in 30;41 en zondag bracht hij in Amsterdam het clubrecord op de 5 km met tien seconden omlaag tot 14.46.4! Overigens was Trias in Warmenhuizen ook succesvol bij de veteranen want in die categorie won Lou Groot in 33.53. Bij de wedstrijden in Amsterdam zorgde ook Jolanda Silver weer voor enkele overwinningen bij de meisjes A en wel op de 100 m (12.8), het hoogspringen (1.60) en het verspringen (5.10); voorts ook voor Menno Melker het zoet der overwinning met zijn 1.56.0 op de 800 m. Senioren en A/B-jeugdwedstrijden van Trias De atletiekvereniging Trias houdt op zaterdag 24 augustus wedstrijden op Het Maalwater voor senioren en A/B-jeugd. Ook Trias kan oude kranten gebruiken Zoals u reeds heeft kunnen lezen wordt het clubgebouw van de A.V. Trias uit gebreid. Dit kost geld, ook al doen de leden zelf veel aan dit karwei. Om de zaak te financieren houdt men ook een krantenaktie. Heeft men oude kranten, men kan die dus kwijt. Even bellen 33359 of 17143. D.V.W. Zondag 11 augustus a.s. houdt de wed strijdcommissie de 2e witviswedstrijd. Deze wordt gehouden in de „Wester Langereis". Wij vertrekken om 4.45 uur vanaf het Open Huis. U kunt zich vóór vrijdagavond 18.00 uur opgeven bij: A. v. d. Nagel, Dokterslaan 16, tel. 32447 en J. H. van Willigen, Patrijsakkers 26, tel. 34104. Geopend woensdagmiddag van 2-4 uur, dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdagmorgen van 10 -13 uur in „Onder de Luifel", Westerweg 234, Heiloo (hoek Westerweg - Stationsweg) Telefoon 34120,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1