98 725 159 79 79 198 179 69 129 79 69 69 199 89 59 139 119 99 109 109 199 169 159 SPORT EN SPEL Krenten Sandeman Sherry Van Nelle Theebuiltjes John Moir Pudding Choc. Repen Knorr Vleesbouillon Royco Erwtensoep Pom Tips, heerlijk zoutje Unox Leverpastei Bonzo Hondenvoer VASTE PRIJZEN: Koopmans Bakmeel Afwas Echte Honing Haarvesteviger Saroma Instant pudding GROENTE EN FRUIT: Pickup Worstjes Papieren Zakdoekjes Blue Band Halvarine Coca Cola, de echte Nuts of Cady's Duyvis Livorno Boterhamworst Supermarkt Stationsweg 86-88 RANZIJN Tel. 30356 Drogisterij 250 gram slechts nu per fles slechts Banner Deodorant Toiletzeep 2 stuks geen 1.80 maar doos a 20 stuks a 4 gram 2 pak van 1.04 voor (met caramel en nougat) in melkchocolade, 10 st. v. 2.50 v. Dubb. pak a 12 tabletten v. 2.26 v. zak van 1.04 voor met paprika of zout van 89 v. 3 bl.van 1.57 voor met vitaminen - lever - kip v. 1.05 9.98 12.58 24 fl. Amstel Pils 12.72 v. 20x1/2 liter Amstel Pils 15.40 v. 24 fl. Classe Royal Pils 7.98 12 x 1/2 liter Classe Royal Pils 6.55 1 liter Volle Melk 0.80 1 wit of bruin Brood gesn0.95 pak geen 91 maar literfles slechts grote pot a 450 gram 3 flesjes van 1.35 voor slechts 2 pak van 88 voor ALLEEN DOND., VRIJDAG EN ZATERDAG 1 kg Andijvie 0.69 1 kg Spinazie 0.59 1 kg Tomaten 0.89 1 kg Fijne Handperen 0.98 1/2 kg Druiven 0.98 1 kg Fijne Handappelen 1.49 blik van 1.68 voor pak a 6x10 stuks van 1.40 v. kuip a 500 gram van 1.44 voor literfles van 1.22 voor 3 stuks van 1.35 voor 1/2 literfles van 2.38 voor Roos Vicée, vruchtenmix siroop met rozebottel van 2.06 voor groot blik a 340 gram voor NETTE WINKELMEISJES KEURSLAGERIJ VAN DER PEET wiiAem bruul-zaalvoetbal- Unieke wintervakantie in Nederland Asfaltering diverse wegen en kruispunten in Heiloo Poolse pianiste Tamara Pospiszyl speelt in Slotkapel HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER EEN PONSTYPISTE MOET U NOG MET VAKANTIE en weet u nog steeds niet waarheen Dan hebben wy een oplos sing voor uw probleem RONDREIS DOOR HET NOORSE F J ORDEN GEBIED UITKIJKPOST 14 AUGUSTUS 1974 GEVRAAGD: rnet ingang van 4 september. Stationsweg 82 - Ileiloo - Telefoon 31017 Eerste kwaliteit BEUKE en EIKE OPENHAARD HOUTBLOKKEN vanaf 120,— per anderhalve kubieke meter franco, bv Haarlems hardhout, tel. 023-321165-314107 ONDERLINO MIXED-TOURNOOI SOFTBAL1 Op zondag 8 september houdt de sectie Baseball/Softball van de s.v. „De Fo resters" een onderling mixed-tournooi softball. De leiding berust bi.j Dick van 't Boveneind. JEUGDSPORTDAG Evenals vorig jaar houdt de sectie Base ball/Softball van de s.v. „De Foresters" een jeugdsportdag tienkamp. Dit sport evenement vindt plaats op zondag 15 september. Naast een aantal prijzen zal weer gestreden worden om de begeerde wisselbeker. VOLLEYBALVER. „EFFECT" Bruingebrand of niet bruingebrand, de vakantieperiode loopt onherroepelijk naar het eind. De gewone normale dage lijkse gang van zaken, even heerlijk on derbroken, vraagt weer volledig aan dacht. Fijn is het echter dat deze dagelijkse gang van zaken elke week even onder broken kan worden door een heerlijk partijtje te trainen en te volleyballen. „Effect" stelt al haar leden vanaf maan dag, 19 augustus a.s. weer in de gele genheid de training te bezoeken. Alle leden worden verzocht, in elk geval voorlopig, op de oude bekende uren te komen. Jn verband met de voorbereiding voor de komende competitie wordt het op prijs gesteld vanaf het begin regel matig de training te bezoeken. Zoals bekend worden de trainingen van maandag, dinsdag en vrijdag gehouden in het gymnastieklokaal aan De Dors. De senioren van vrijdag trainen in het gymnastieklokaal aan De Driestal. Hopenlijk is ieder lid reeds de eerste avond present. Eventuele nieuwe leden kunnen inlichtingen inwinnen bij de heer G. Teitsma, v. Doornstraat 15 Heiloo, tel. 33871 of bij de lieer D. Zijlstra, De Kistemaker 24, Heiloo. TOURNOOI op zaterdag 31 augustus Op zaterdag 31 augustus zal in de sport hal te Egmond aan Zee het Willem Bruul zaalvoetbaltournooi worden ge houden. De aanvang is gesteld op 10.00 uur 's morgéns en de finale op 17.30 uur. Aan dit tournooi is de naam verbondep van de heer Willem Bruul, één der op richters van de s.v. De Foresters, aan wie De Foresters veel te danken hebben. De wisselbeker is beschikbaar gesteld door de heer Jan Bruul, zoon van de oprichter, de andere drie bekers zijn ter beschikking gesteld door Burg N.V. te Heerhugowaard. Het ligt in de bedoeling dit tournooi elk jaar te houden. Er wordt gespeeld in twee poules van 4 teams. In poule A spelen mee Egmondia, Alk. Boys, F. C. De Grot en De Foresters, in poule B spelen mee: Stabilitas (Hei loo), F.C. Vital; Bruynzeel en De Fo resters. In een poule wordt een halve competitie gespeeld en daarna de eindronde, elk team speelt dus 4 wedstrijden. Vorig jaar won Egmondia de 1ste prijs. Het betreft hier een tournooi van teams die in de competitie zaalvoetbal van de K.N.V.B. uitkomen in de eerste en twee de klasse van het rayon Alkmaar en om geving. Het tournooi duurt de gehele dag. Het strand is vlakbij en het gezellige restau rant van de sporthal waarborgt diverse lekkere warme en koude hapjes zodat de gehele familie een dagje „uit" kan zijn. Kosten voor niet-spelenden zijn ƒ1,— voor de gehele dag. De organisato ren verwachten dan ook zeker een goed stel supporters. H.S.V.-NIEUWS Donateurs opgelet! Binnenkort komen wij weer langs met de nieuwe kaarten voor 't nieuwe sei zoen. Wij zijn genoodzaakt dit jaar de prijzen van de donateurskaarten te ver hogen. De nieuwe prijzen voor een sei zoenkaart zijn: 12.50 één persoon; 20.2 personen. Wij hopen dat u kunt begrijpen dat we dit niet gaarne doen, maar gezien de stijgende kosten, wel moeten. Nieuwe donateurs opgeven bij G. Bolten, Ewislaan 7 te Heiloo, tel. 32071 en uw kaart wordt bij u afgeleverd. Het bestuur. KATTENBERGTOCHT De wandelsportvereniging „Het Putje" houdt op 24 en 25 augustus a.s. haar jaarlijkse Kattenbergtocht. Er wordt een 10, 'een 15 en een 25 km parcours uitgezet. Startplaats: „Open Huis". Starttijdenzaterdag van 10-14 uur voor alle afstanden; zondag van 10-11 uur voor de 25 km en van 10-12.30 uur voor de 10 en 15 km. Inschrijfkosten: t/m 15 jaar 1,75; 16 jaar en ouder 2,25. De vóór-inschrijving sluit op 16 augustus. Na deze datum wordt het inschrijfgeld verhoogd met 0,75. Allen die de tocht binnen de vastgestelde tijd volbrengen ontvangen een fraaie herinneringsmedaille. Inschrijfadressen: de heer Kaandorp, Bogerdlaan 42 te Limmen; mevr. Hou- tenbos, Ewislaan 22 te Heiloo; mevr. Mensinga, Brasemcroftlaan 18 te Heiloo. D.V.W. Jl. woensdagavond 7 augustus werd de 3e dameswedstrijd gehouden in het Baaf- je. Het was prachtig weer en de vang sten waren uitstekend. Vele dames von den dit toch wel de gezelligste vijver waar tot nu toe gevist werd. Voor her haling vatbaar? De uitslagen zijn: 1. mevr. v. Willigen 34 stuks, 2. mevr. Oosterling 32, 3. mevr. Duin 30, 4. mevr. De Boer-Sijm 18, 5. mevr. De Jong 14, 6. mevr. Sijm 8, 7. mevr. Ursem 5 en 8. mevr. Gerda Sijm 5. De eerstvolgende en laatste wedstrijd wordt gehouden op 21 augustus. Verza melen 6.30 uur bij parkeerplaats De Loet. Aanvang pl.m. 6.45 uur. Dames, neemt u gerust supporters mee, na afloop gezellige prijsuitreiking met verloting. Tot 21 augustus. Karperwedstrijd Op zaterdag 17 augustus wordt de 2e karperwedstrijd gehouden in de Recrea tievijver West. Verzamelen om 4.45 uur bij Omloop/Bayershoffweg. Voor deelna me kunt u zich opgeven bij de wedstrijd commissie. NICOLIEN VAN DUIN EN KLAAS JAN VAN LEEUWEN CLUBKAMPIOEN 1974 bij de junioren van Tennisvereniging „Heiloo" Aanvankelijk onder uitstekende weers omstandigheden, doch juist tijdens de finales helaas onder minder goede weers omstandigheden, kwam een einde aan de traditionele clubkampioenschappen voor de junioren van de tennisvereniging „Heiloo". Zoals al eerder gemeld was tijdens dit tournooi duidelijk merkbaar dat het spelpeil van de jeugd van „Heiloo" in Stijgende lijn is, terwijl de basis steeds breder wordt. Zoals te verwachten was werden de finales dan ook bijzonder spannend. De uitslagen luiden: Asp. 8-10 jr. DE 1. Ann Ulot, 2. Marie José Oud; Asp. 8-10 jr. HE 1. Kees Jan Haartman, 2. Arno Jünger; Asp. 8-10 jr. DD 1. Dieuwke Koelman - Annemarie Zuurbier; Jun. 11-12 jr. DE 1. Annemiek van Duinen, 2. Marieke Rooda; Jun. 11- 12 jr. HE 1. Paul Vosman, 2. Johan van Dusseldorp; Jun. 13-14 jr. DE 1. Tons v. d. Bosch, 2. Wendy Vosman; Jun. 13- 14 jr. HE 1. Matthieu Kruiswijk, 2. Wou ter Kuyk; Jun. 15-17 jr. DE 1. Nicolien van Duinen, 2. Ellen Deunk; Jun. 15-17 jr. HE 1. Klaas Jan van Leeuwen, 2. Eelco v. d. Linden; Jun. 15-17 jr. DD 1. Ellen Deunk - Marcia Leysner, 2. Joke Bruin - Nicolien van Duinen; Jun. tot 14 jr. DD 1. Astrid v. d. Vorm - Tons v. d. Bosch; Jun. tot 14 jr. FID 1. Paul Vos man - Toine v. d. Veldt; Jun. tot 14 jr. GD 1. Tons v. d. Bosch - Hans v. d. Veldt. Helaas kon de gemengd dubbel jun. 15- 17 jr. door een plotselinge hevige regen bui niet gespeeld worden; deze zal tij dens het komende senioren slottournooi worden gespeeld (zondag 25 augustus), terwijl dan tevens - onvoorziene omstan digheden voorbehouden - ook de afge broken heren dubbel zal worden ge speeld. Een speciaal woord van lof verdient de jeugdleidster van de Techn. Commissie, mevr. M. Zuurbier-Komen, alsook de haar assisterende overige leden van de T.C. Ook de - onmisbare - baancommis- sie o.l.v. de heer J. van der Linden ver dient dank voor de voortreffelijke con ditie van de banen. Een gezellig feest in het clubgebouw, voorafgegaan door de prijsuitreiking door de voorzitter, de heer F. Haartman, besloot dit tournooi. parkeerstroken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ook een toplaag zal worden aangebracht op Het Maalwater en het kruispunt Dokterslaan-Kenne- merstraatweg-Raadhuisweg en de krui sing De Omloop-Zeeweg-Het Mallevoort. Het verkeer op de Kennemerstraatweg moet rekening houden met eventuele vertraging. Getracht zal worden dit tot een minimum te beperken. Sinds enkele jaren kan men in Neder land het gehele jaar door terecht in paradijselijke recreatiecentra, die aan gelegd zijn op de mooiste plekjes van ons land. Er zijn komfortabele bunga lows, overdekte en verwarmde zwemba den, midgetgolfbanen, pony's, uitge strekte bossen, zelf-service restaurants, discobars, speelplaatsen, vaarwater, een trimzaal, saunabaden en enke bungalow heeft zijn eigen kleurentelevisie. Je kunt er voor een week terecht maar ook voor korte of lange weekends. Aan gezien de toeloop overweldigend is maakt men voor deze fantastische re creatiecentra weinig reclame. Voor de kerstvakantie is er nu al geen plaatsje meer te krijgen en zelfs buiten de school vakanties om zal men er vroeg bij moe ten zijn om voor een week of weekend te huren. Deze wintervakantie kunt u doorbren- gen'in de Lommerbergen, het Vennenbos of het Meerdal. Vooral buiten de school vakanties om zijn de prijzen zeer aan trekkelijk. Trim-U-fit In het Vennenbos kunt u onder deskun dige leiding trimmen waarbij een onder- watermassagebad en een sauna met een grote relaxruimte. Over dit alles en nog veel meer kunt u lezen in de prachtige kleurenfolder die u kunt aanvragen bij Sporthuis Centrum, Kalverstraat 31 of Overtoom 2-8 in Am sterdam. in periode 19 - 30. augustus In de periode 19 tot en met 30 augustus 1974 zullen de volgende wegen worden geasfalteerd: De Biender, De Rookamer, Het Wielemakersland, Ewisweg, Kelder- croftlaan, Werkendelslaan, Kerkelaan en Mariënstein. Om deze werkzaamheden te kunnen uit voeren is het nodig dat deze straten auto-vrij zijn. Daarom zal tussen 19 en 30 augustus voor elk van deze straten afzonderlijk een parkeerverbod gelden gedurende de periode, waarin deze van asfalt worden voorzien. Het parkeerverbod zal ook van kracht zijn voor eventuele aangrenzende A.s. vrijdagavond 16 augustus In het kader van de toer-in zal vrijdag avond 16 augustus de Nederlandse ge worden Roolse concertpianiste Tamara Pospiszyl een pianorecital in de Slot kapel te Egmond a.d. Hoef ten gehore brengen. Dit concert is daarmee het sluitstuk van de reeks evenementen concerten en theater die in de zomer maanden in Egmond a.d. Hoef met veel succes zijn uitgevoerd. Tamara Pospiszyl introduceert de onbe kende Poolse componist Ssymanowski die zij de opvolger van Chopin noemt. Zij zegt over zijn muziek het volgende: melancholische, mysterieuze, gepassio neerde pianomuziek. Behalve deze Szymanowski speelt zij ook werken van o.a. Chopin en Debussy. Het is alleszins de moeite waard om dit laatste concert mee te maken. Het conT eert zal om half negen aanvangen. 2e witviswedstrijd gehouden Zondag jl. werd de 2e witviswedstrijd gehouden in de Westerlangereis. On danks dat dit water bekend staat door de vele „torren" werd er bedroevend slecht gevangen. Alleen A. v. d. Nagel sloeg zijn slag en is hierdoor in de kop groep gekomen. Uitslagen A-klasse: 1. A. v. d. Nagel 407 pt„ 2. J. J. Kleef 260 pt„ 3. Duin 181 pt. en 4. Groefsema 154 pt. B-klasse: 1. Sanches 266 pt., 2. Nap 245 pt., 3. Blokker 169 pt. 4. A. Mooy 154 pt. C-klasse: 1. G. Mooij sr. 207, 2. M. Schol ten 190, 3. Schouten 130, 4. J. Bakker 123, 5. J. Scholten 105, 6. Franse 90. Op 25 augustus wordt de 2e baarswed- strijd gehouden. Vertrek vanaf Open Huis 5 uur v.m. U kunt zich opgeven bij de wedstrijdkommissie vóór vrijdag avond 18.00 uur. Gevraagd ter secretarie van het hoogheemraadschap in de rang van typiste A. Salaris: naar bekwaamheid en leeftijd, maximaal 1.342,— bruto p. mnd. Vakantieuitkering7 Vz Sollicitaties binnen een week na verschijning van dit blad schriftelijk aan de secretaris van het hoogheemraadschap te Alkmaar, postbus 22. Géén persoonlijk bezoek dan na oproeping. In de maand augustus kunt u namelijk tegen sterk verlaagde prijzen een reis van 4 of 5 dagen naar Noorwegen ma ken Al voor respectievelijk 280.- of 305.- per persoon maakt u een echte zeereis en krijgt u ruimschoots de tijd om de mooie Noorse Hanzestad Bergen op uw gemak te bekijken. Kinderen (beneden de 12 jaar) kunt u voor nog minder geld meenemen. Op hun passageprijs krijgt u namelijk 40 pro cent reduktie. Hieronder volgt nog wat vollediger in formatie. De vierdaagse reis naar Noorwegen met de Bergen Line gaat vanaf 4 augustus a.s. 280.- kosten voor een retourbiljet per boot, accomodatie in een 4-persóons- hut, maaltijden aan boord en lunch in hotel Norge in Bergen. Wilt u 5 dagen weg dan kost zo'n reis (vanaf 7 augustus) 305.-. Geeft u er de voorkeur aan in een 2-persoonshut te reizen, dan betaald u een toeslag van 25,- per persoon in de toeristenklasse of 50.- per persoon voor de le klasse. Als u 100. extra betaalt kunt u ge bruik maken van een 1-persoonshut of een 2-persoonshut met douche en toilet. Kunt u een paar weken weg blijven, pak dan de boot naar Noorwegen en neem uw auto - voor een prikje - mee. Noorwegen is bij uitstek hèt vakantie land voor mensen die zowel rustige als sportieve ontspanning zoeken temidden van prachtig natuurschoon. Noorwegen is ook het land met weinig verkeer. AutTilden is er nog een ontspannende bezigheid. 383 Het is ook een land waar u nog schoon, helder (vis) water aantreft en zuivere lucht kunt inademen. En de Noren zelf? Vriendelijke gast vrije mensen. Wat let u om het dit keer eens „hoger op" te zoeken? Elk reisbureau kan u meer over Noor wegen vertellen. En iedere woensdag vertrekt er een schip van de Bergen Line vanuit de Coenhaven 'in Amsterdam. Aan boord begint uw vakantie al, heer lijk relaxen terwijl het schip zich voort spoedt. Waarom zit u nog thuis te dubben? Ga naar Noorwegen! „In Voss, een van Noorwegens pitto reske stadjes in het fjordengebied, heb ik een deel van m'n ontbijt bij elkaar gevist". Deze wat merkwaardige uitspraak deed onlangs een vakantieganger, die uit Noorwegen was teruggekeerd. Overigens niet zo merkwaardig voor degenen, die al eens eerder in dat prach tige land zijn geweest en in de fjorden zijn gaan vissen. Hengelen is namelijk een van de ontspanningmogelijkheden, die het unieke vakantieland Noorwegen heeft te bieden. De meeste vakantie gangers komen echter voor een bezoek aan het grote, uitgestrekte fjordenge bied dat zich uitstekend leent voor het maken van autotochten en andere uit stapjes. Zo'n vakantie in Noorwegen begint al bijzonder comfortabel in de Amster damse Coenhaven. Vandaar vertrekken - tijdens het zomerseizoen - iedere woens dag- en- zondagavond schepen van de Bergen Line, die een rechtstreekse ver binding met Stavanger en Bergen on derhouden. Appelbloesem en groene bergweiden De auto gaat mee aan boord en zodra de handbagage in de hut is opgeborgen kan de vakantie beginnen. Wie in de aankomsthaven Bergen nog eerst wat wil rodkijken heeft de keus uit tal van bezienswaardigheden w.o. het karakteristieke centrum rond de haven met de typische houten huizen uit de tijd toen Bergen nog een hanze- stad was. Ook de vismarkt en het grote zee-aquarium zijn een bezoek waard. Onvergetelijk is een uitstapje per kabel baan nnar de hoog boven de stad gele gen berg Floyen, die een prachtig uit zicht over de stad biedt. Vanuit Bergen kan men eigenlijk alle kanten uit om het fjordengebied te be zoeken. Bijvoorbeeld naar de plaats Voss, dichtbij de bekende Hardanger- fjord. Het gebied rond deze fjord wordt in het begin van de zomer prachtig ge kleurd door de appelbloesem en de frisse groene bergweiden. In september hangt het fruit er glanzend te rijpen. Tegen het eind van het vakantieseizoen wordt er in dit gebied appelwijn gemaakt. De wat kleinere vakantieplaatsen, zo als Ulvik en 'Ullensvang, liggen a.h.w. verstrooid tussen de berghellingen en bieden een een prachtig uitzicht op de wat verder gelegen bergen en gletschers. Vanuit Voss kan men met de auto langs snelstromende riviertjes - vol met forel - het grimmige, met sneeuw bedekte Vik plateau en de Sognefjord bereiken. Aan de fjord liggen lieflijke plaatsen als Balestrand en Fjaerland, van waaruit met de auto een tocht naar de grootste en meest spectaculaire gletseher van Europa, de Jostedalsbreen, kan worden gemaakt. Geiranger- en Nordfjord De weg naar de Nordfjord loopt - nadat Sognefjord met de autoveerpont is over gestoken - in noordelijke richting, of schoon deze fjord over de weg slechts ongeveer 300 kilometer van Bergen en Voss is verwijderd duurt de autotocht er naar toe toch minstens twee dagen. Dit houdt verhand met de snelheidsbe perking van 80 km per uur, die in Noorwegen op de buitenwegen geldt, de smale weg die geen hoge snelheden toe staat en het feit dat er onderweg zo veel te zien is. Iedere automobilist stopt herhaaldelijk om van het landschap te genieten en foto's te maken. Met ande re woorden: in het fjordengebied is autorijden nog een plezierige bezigheid en geen „kilometers-maken". Bovendien moet men - om aan de ande re kant van de fjorden te komen - ge bruik maken van veerponten of er om heen rijden. De ponten bieden de vakantiegangers een prettige gelegenheid om de fjorden vanaf het water goed te bekijken. Uiteraard bestaat de mogelijkheid een bezoek te brengen aan de Nordfjord - volgens sommige vakantiegangers de mooiste van Noorwegen - en het groot te, stille meer van Loen, tjokvol forel. De plaats Geiranger kan worden be reikt vanuit het Noorden over de kam van een hoge berg met prachtige uit zichten op de Geirangerfjord met zijn loodrecht uit het water omhoogrijzende rotsen, die door talloze watervallen worden doorsneden. Voor gezinnen met kinderen De automobilist, die het fjordengebied bezoekt, is wat zijn hotelaccommodatie betreft goed af. Want behalve de eerste klas hotels zoals Fleischers in Voss, Ul lensvang aan de Hardangerfjord en Bra keness in Ulvik, zijn er talloze campings elk met een eigen kleine kampwinkel, of zgn. kampeerhutten, waarin een maal tijd kan worden gekookt en slaapplaat sen aanwezig zijn voor degenen die geen zin hebben om een tent op te zetten. Wie wat luxueuzer wil logeren kan terecht in de typisch Noorse motels, waarvan de accommodatie bestaat uit volledig inge richte chalets. Ideaal voor gezinnen met kinderen! De motels behoren altijd tot een nabij gelegen eerste klas hotel, zodat de verzorging uitstekend is. Noorwegen is geen goedkoop land, hoe wel degenen die" zelf hun inkopen doen en kamperen niet duurder uit zijn dan in Nederland. En wie van vis houdt, zelf z'n hengeltje uitwerpt, z'n vangst kan schoonmaken en bakken die is na tuurlijk nóg goedkoper uit. Steeds meer Nederlanders zoeken va kantiemogelijkheden in een land, dat hen de nodige vrijheid en een ongerepte na tuur biedt. Vèr hoeven ze 't niet te zoe ken. Eén dag varen maar. En u bent in Noorwegen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 8