IEUWSBIAD VOOR HEILOO makelaardij TEL. 31313 c3QLqjtl. gelhandcl "Alkmaar Wh 209.- X TAXI ZWART mmm/ "OBdfcBV kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 „Brandhout" bracht goed stukje cabaret in Asta-theater Supermarkt Kaandorp moest het weer ontgelden Juwelier A. Bart kreeg ongewenst bezoek Alsof het onweer nog niet voldoende was Grote belangstelling voor aanbesteding Humanistisch Thuisfront vraagt financiële medewerking Plaatsgenoot de heer C, Egas in radio-uitzending Verkeersslachtoffer aan verwondingen overleden Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Kollekte kankerbestrijding bracht 11.045,54 op TWfifiW gratis bon Bakker-Köhler „DANELLA" Deense Dons Dekens Telef. 072-30945 igwï winkel r^YV'.wadvies voor tl dl Echte zeeduffel jacks, Caban bonkertjes, 129.- Caban jacks f 159.- Begeleidingsorkest voor Noord-Holland Modeshows Van Schagen Mode Geslaagd Prinses Beatrix Fonds De Heiloose Boerenkapel „De Kinkeluters" in Duitsland Geef die jarige een plaat! J.J. PANTEK0EK, Sng. Jeugd liet zich „het feest" niet ontgaan Eerste abonnementsconcert op 25 september guus van der linden bioemsierkunst 4 32e JAARGANG NO. 24 18 SEPTEMBER 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Reilaktie-adressen W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. LxiNBM Zaterdagavond bracht de jeugdige caba retgroep Brandhout de première van hun nieuwe programma Asbeter-Asbest voor een eivolle zaal in het Asta-theater. Een goed stukje cabaret maar vooral ook een geweldig publiek dat een aantal kleine en grotere premièrefoutjes graag voor lief nam. In vlot tempo werd het programma voor het voetlicht gebracht. De spitsvondige teksten van P. P. Schmaal kwamen over het algemeen goed over maar ook de flitsende belichting en de muzikale om lijsting droegen hier zeker een steentje toe bij. Dat het publiek graag meedoet kwam goed tot uiting bij het dwaze liedje: „Als de zon zakt achter de evenaar kraait er nooit een haan meer naar". Een succes, dat wellicht nog meer uitge buit zou kunnen worden. Jammer was het wel dat er door om standigheden te veel plaatskaarten wer den verkocht zodat er enkele mensen onverrichterzake huiswaarts konden ke ren en zo zou er ook nog wat gesleuteld moeten worden aan de geluidsinstallatie. Achter in de zaal waren sommige liedjes slecht te verstaan. De overigens goede drummer speelde wat te luid. Schoon- heidsfouten van een première die er ove rigens best zijn mocht. Het gulle publiek gaf na afloop een staande ovatie toe. Brandhout is evenals Henkie groter ge groeid. Een echt theater waardig. P. P. en Gerben Schmaal, Gerda van Dijk, Tom Hoogstadt, Lex Dusseljee en Peter Collignon, die maandenlang kei hard aan dit programma hebben ge werkt kunnen terugzien op een geslaag de première van Asbeter - Asbest dat naar wij hopen ook elders in den lande veel succes zal oogsten. Tamara. Dieven werden blijkbaar weer gestoord Een paar maanden geleden probeerden jongelui een sigarettenautomaat te ledi gen. Zij werden gestoord in hun werk bij de Supermarkt Kaandorp aan de Westerweg. Vorige week kwam men weer op bezoek bij de fam. Kaandorp. Nu kwam men naar binnen. Doelwit wa ren de kassa's. Blijkbaar werden de „he ren" weer gestoord in hun arbeid, er werd tenminste niets vermist. Voor een paar duizend gulden bestolen In het nachtelijk uur kreeg juwelier A. Bart aan de Stationsweg ongewenst be zoek. Door het inslaan van een ruit ver schafte (n) de inbreker(s) zich toegang tot de juwelierszaak. Gestolen werden gouden ringen, armbanden en colliers ter waarde van zo'n paar duizend gul den. Schade was er ook aan de zaak. Dhr. Bart: „Ik zit nu 35 jaar in het goudsmitvak, maar dit is me nog nooit overkomen" en „we hebben bijzonder veel medeleven ondervonden van klan ten. We kregen zelfs bloemen gestuurd!" Van de daders nog geen spoor. Het is opvallend dat de laatste tijd weer een aantal inbraken plaats vonden in Heiloo. Tot overmaat van ramp loeide sirene Alsof het zware onweer vorige week donderdagavond nog niet voldoende was, ging één van de Heiloose sirenes loeien. Deze stond opgesteld op het terrein van het Psych. Centrum. Het bracht grote onrust en angst in vele Heiloose gezin nen. Vooral onder kinderen. Gevraagd naar de oorzaak van dit on nodig in werking treden van deze sirene deelde men ons mede, dat het kortslui ting geweest moet zijn. Daar het sirene- geloei ver van 't Psychiatrisch Centrum te horen was, dachten velen dat de si rene, geplaatst op het gemeentehuis, werkte. Maar die is defect. We hoorden dat dit al maanden het geval is. Voor bouwrijp maken „Vredenoord" 28 gegadigden Maandagochtend werd door het gemeen- tebestuur aanbesteed het bouwrijp ma ken van de vierde fase van „De Bouw- camp": „Vredenoord". (Grenzend aan „Vrieswijk"). Niet minder dan 28 gega digden waren er voor het werk. Laagste was de fa. P. J. Zonneveld B.V. te Hei loo met een bedrag van 196.900, gevolgd door de fa. A. H. Respoort te IJmuiden met 203.000,en de firma G. P. Groot B.V. met 219.000,—. Voorts schreven in de Heiloose firma's P. Zekveld, Jos Mulder en G. Teerenstra met resp. 242.000,—, 252.000,— en 288.000,—. Hoogste inschrijver was de fa. G. v. d. Zoel Zn. met 426.500, te Lisse. Je vraagt je af als je zulk een bedrag hoort en leest of dit wel een .serieuze inschrijver was. Exploitatie van tehuizen komt in gevaar! Het Humanistisch Thuisfront vraagt fi nanciële medewerking bij de exploitatie van haar vijf tehuizen voor militairen, (4 in Nederland en 1 in Duitsland). Deze dreigt in gevaar te komen door de steeds hoger wordende kosten. Daarbij blijven subsidies en giften achter. De niet-kerkelijke militairen - en dat is een toenemend aantal - kunnen in de tehuizen van het Humanistisch Thuis front ongedwongen samenkomen voor ontspanning maar ook om te discussië ren en te studeren. Zij die het Humanistisch Thuisfront (in nood!) willen steunen kunnen dat doen door een bijdrage te storten op het giro nummer van het Humanistisch Thuis front, 20540 te Amsterdam. Vorige week woensdag hoorden wij onze plaatsgenoot de heer C. Egas in een on derdeel van het programma „Een mid dagje stoomradio". Dhr. Egas sprak over een hem zeer aan 't hart liggend onderwerp: „het ouder worden". Hij heeft daar opvallende opvattingen over. In het interview, afgewisseld met mu ziek, door dhr. Egas gekozen, haalde hij ook herinneringen uit het verleden op. Op 14 augustus ontstond op de kruising Ringweg-Bayershoffweg een botsing tus sen de 76-jarige wielrijder T. Mommaas en een auto bestuurd door dhr. M. Ter voort, beiden uit Heiloo. De wielrijder gaf geen voorrang aan de autobestuur der. Het slachtoffer werd toen ernstig verwond naar het ziekenhuis overge bracht. Naar wij vernemen is de heer Mommaas aan deze verwondingen over leden. Dank zij de geweldige medewerking van een groot aantal kollektanten (trices) die letterlijk gesproken door weer en wind de straat op moesten is de kollekte van het Kon. Wilhelmina Fonds ten ba te van de kankerbestrijding een groot succes geworden. De totale opbrengst in Heiloo kwam op 11.045,54. Hierbij zijn dan nog niet gerekend de bedragen die na afloop van de kollekte bij het dagelijks bestuur van de afdeling Heiloo binnenkwamen. Namens het bestuur willen wij alle gulle gevers en het grote aantal kollektanten (trices) hartelijk dank zeggen voor hun fantastische medewerking. In vergelij king met het vorig jaar bracht deze kol lekte bijna 3.000, meer op. Een ge weldig resultaat Betreurenswaardig vinden wij het echter wel dat er tientallen lege envelopjes in de kollektebussen terecht kwamen.Wan neer men voor een dergelijk belangrijk doel geen kwartje wil missen kom ei' dan tenminste recht voor uit. bergen: woensdag 25 september in het cityhotel aanvang 20.00 uur alkmaar: donderdag 26september in 't .wapen van heemskerk aanvang: 14.30 20.00 uur entree: incl. café complet f 7,50 reserveren: (072) 3 18 15 aktueel voor iedereen Zilvcrstr. 1- Tel 072 10892 het goedkoopste adres in Nederland loo ken nemerstraatweg 127 (072) 3 18 15 Geopend dinsdag van 10 -13 terweg werk Lel. 33921 p: Erres wasmachine erwarming. Tel. 33244 !r. Veerman zoekt flinke ,p voor gezin met school- ande kinderen. Modern .uis, voor 1 ocht. p. week. .Ta overleg. Tel. 13041. Rec tor Frederiklaan 8, Heiloo. Gevr.: Zelfst. hulp 1 ocht. per week bij alleenst. dame. C.V. aanwezig. Holleweg 9, Heiloo. Te koop: Lenco L75, 1 jaar oud 150,—. Nieuwpr.380. Hans Janssen, Heerenweg 236, Heiloo, tel. 30066. Te koop: „Dordrecht" gas fornuis i.z.g.st. Trompen burg 29, Heiloo. Te kp: Oude zilveren mun ten in z.fr.staat: 3 rijks daalders 1929, '30, '31; 2 halve guldens 1929 - 1930; 1 gulden 1929: 1 kwartje 1941. Samen 75, Tevens enkele rijksdaalders van Koning Willem III1870 1871 - 1872 en enkele gul dens 1892 (hangend haar) Tel. 02206-1760. Te koop aangeb. 2 meisjes fietsen 8-12 jr., 1 jongens fiets 8-12 jr., 1 jongensfiets 6-10 jr., 1 skelter 8-12 jr., 1 wandelwagentje, 1 glij- slee en 1 vogelkooi 61x51. Stationsweg 55, Heiloo. Lief zindelijk katje zoekt een goed tehuis. Butterlaan 19, Heiloo, tel. 30611. Te koop: Koelkast 160 liter 75_grootbeeld fcv. Ie en 2e net 75,—. Kenne merstraatweg 197, Heiloo, Telefoon 33562. Mevrouw Gedipl. Schoonheids specialiste De Hoghe Weijdt 10 Tel. 31994 Behandeling volgens afspraak. hoogstaand kwaliteits- produkt uit. Scandinavië, door rechtstreekse toe zending tientallen gul dens voordeliger Hoezen mèt instopstrook in fleurige - echt Deense - dessins. Komt u gerust even langs of belt u even uw adviseuze: MEVROUW A. WAAL, Torenlaan 29 - Heiloo (ook 's avonds). Das Op 't hebben wij te vertellen, rifiar produktie hebben wij nu Boerenmeubelen opger, men. Dit zijn eettafe kloostertafels, salontafel—1 banken, stoelen, bars, bai krukken enz. Alles gemaak' van massief voorgedroogd' eikehout in een puur dege lijke uitvoering. Daarbij komt dan een leve ring van fabriek naar con sument wat een minimale prijs en een optimale garan tie betekent. U kunt dit alles zien in Hei loo, aan de Zevenhuizerlaan 112, tel. 072-34966 of in Be verwijk op het Hilbertsplein 16, tel. 02510-34780. Voor: ALGEHELE VOETVERZORGING Chiropodist» MEVR. B. WOLS Werkendelslaan 90 Telefoon 31885 Mooi geschaafde bielzen ta fels 215,geheel afge werkt, kleur beits naar aan passing van uw eigen inte rieur. John Bolten, Zeven huizerlaan 112, Heiloo, tel. 072-34966 b.g.g. 30265. winddicht en waterafstotend in donkerblauw mooie dichte kwaliteit in zwart met gezellige vlotte geruite binnenvoering bij: H Uw kledingadviseur HERENMODE HEILOO Heerenweg 140 - Tel. 02200-33308 Ronde eiken salontafels, bladdikte 8 cm, uitgevoerd met een oersterk fraai poot- stel. Div. diam. leverbaar. John Bolten, Zevenhuizer laan 112, Heiloo, telef. 072- 34966 b.g.g. 30265. Lompen en metalen, Oud papier (ook part.) te koop gevraagd. Burgering, even STOMERIJ MAXIMA Ook voor Reparaties en ritsen versmallen, verlengen etc. etc. De Loet 3 Tel. 30494 Gedipl. Pedicure MEVR. WALKIER Brasemcroftlaan 19 - Heilo? Telefoon 30975 O Rijbewijs verlengen t W. W. Sprenkeling Ewislaan 16, Heiloo Telefoon 072-30492 In Noord-Holland bestaan ongeveer 300 zangkoren. Het geven van uitvoeringen met begeleiding door een beroepsorkest is voor de meeste van deze koren geen haalbare kaart. Daarom is enige jaren geleden het Bege leidingsorkest voor Noord-Holland opge richt. Het orkest, dat uit circa 25 enthousiaste amateur-musici bestaat en waar een ge zellige en amicale sfeer heerst, heeft zich in korte tijd in diverse plaatsen van onze provincie een goede naam verwor ven. Er wordt zeer gevarieerde muziek gemaakt: oratoria, missen, operette, opera, symfonieën etc., dus voor elck wat wils. Indien u een strijk- of blaasinstrument bespeelt en er voor voelt onder leiding van een deskundige dirigent te gaan musiceren, neemt u dan eens kontakt op met onderstaand adres. Hij zal u graag alles uit de doeken doen over het Bege leidingsorkest voor Noord-Holland en u als nieuw lid introduceren. C. Mensing, De Kistemaker 5, Heiloo, telefoon 072-31596. Woensdag 25 en donderdag 26 septem ber a.s. zal Van Schagen Mode een zeer groot deel van zijn nieuwe herfst- en winterkolléktie tonen. Woensdag 25 september in het City Ho tel in Bergen, aanvang 20 uur en don derdag 26 september in het Wapen van Heemskerk in Alkmaar om 14.30 uur en 20.00 uur. Kaarten a 7,50 incl. koffie- complet zijn ook telefonisch te bestellen onder nr. 072-31815. Het is zeker aan te raden hier niet al te lang mee te wachten, want uit erva ring weten we dat hiervoor een gewel dige belangstelling bestaat. De landelijke kollekte van het Prinses Beatrix Fonds, t.b.v. het lichamelijk ge handicapte kind, wordt dit jaar gehou den in de week van 23 sept., tot en met 28 september. Éénmaal per jaar komen de kollektrices bij u langs omdat deze kollekte dringend nodig is voor een fonds dat zich ten doel stelt om zonder Overheidssubsidie, het leven van onze gehandicapte mede mens, getroffen door polio, spasticiteit, multiple sclerose, spierdystrofie en di verse andere spierziekten, zo enigszins mogelijk te veraangenamen. De hulp die door het Prinses Beatrix Fonds werd verleend in materiële zin, bedroeg in 1973 voor individuele hulp verlening ruim 1 miljoen gulden. Terwijl ook voor niet individuele bijdragen ruim 1 miljoen gulden werd uitgegeven. U kent waarschijnlijk de werkwijze van het fonds niet, maar de talloos velen die dank zij dit fonds geholpen zijn, kunnen daarvan getuigen. Het werkt snel en doelmatig, want u kent het gezegde: snelle hulp is dubbele hulp. Maar hulp kan alleen geboden worden als de (fi nanciële) middelen daartoe aanwezig zijn. Onze landelijke kollekte is daarbij onmisbaar. Helpt u ons bij de hulp die anderen niet kunnen ontberen. U hebt geen idee hoe zwaar de extra kosten zijn voor een gezin met een of meer ge handicapte gezinsleden. Stuur onze kollektanten, die hun vrije tijd opofferen voor deze gehandicapten, dus niet onverrichter zake weg, maar geef!! Bent u hen misgelopen, denk dan aan ons gironummer 969, Prinses Bea trix Fonds, Den Haag. Hadden geweldig veel succes bij hun optreden in Seeheim Onze Heiloose boerenkapel „De Kinke luters" is 2 dagen op uitnodiging te gast geweest in Duitsland. In samenwerking met de drumband „Eensgezindheid" van Egmond-Binnen hebben beide daar 2 grandioze dagen gehad. Het plaatsje Seeheim dat zijn 1100 jaar bestaan vierde had beiden waardig be vonden om als 2 enige muzikale groepen uit het buitenland hun feest op te luis teren. Seeheim a. Bergestrasse ligt on geveer 20 km van Darmstadt. Zaterdagmorgen 3 up.r vertrok men uit Heiloo. Na enkele koffie (bier) stops kwam men 's middags half één in See heim aan waar de brandweer aan de grens van bovengenoemde plaats hen welkom heette. Men werd begeleid naar ëen feesttent die 3500 personen kon plaatsen. Het orkest daar aanwezig speelde bij binnenkomst het inmiddels 2e volkslied „Tulpen uit Amsterdam". Na de officiële toespraak en vele harte lijke welkomstwoorden door de burge meester van Seeheim stroomde het bier. Daarna werden allen ondergebracht, bij meestal privé-adressen, waarvoor alle lof voor onze gastheren en gastvrouwen, 's Avonds was de officiële aanvang van het grote feest. Toen de band van Eg- mond en de Boerenkapel voorgesteld werden was er een oorverdovend applaus van de overvolle tent. Mevr. Dudink, die als gastvrouw fungeerde, bood enkele notabelen geschenken aan in de vorm van sigaren en Schiedamse drank. Zang, dans en ballet van plaatselijke verenigingen waren onderdelen van de feestavond. Na het spelen van de Boe renkapel die de harten stal van de fees telingen brak het feest pas goed los en konden de Hollanders helemaal geen kwaad meer doen. Men noemde hen de stemming makers. Hoezeer de Hollan ders zich daar populair gemaakt hadden in enkele uren tijd bleek weer overdui delijk de dag daarna. Na een optreden 's morgens van de drumband, in afwis selende samenwerking met de plaatse lijke band van de brandweer, nam men 's middags deel aan de optocht. De op tocht bestond uit deelneming van 'n 50- tal groepen, waarin de geschiedenis van Seeheim uitgebeeld werd plus de heden daagse aktiviteiten van bovengenoemde plaats. De route was 4% km lang. Voor afgegaan door 'n bordje waarop stond „Holland grüszt Seeheim" waren de Hol landers groep 32. Duizenden mensen langs de kant, die er een klaterend ap plaus voor over hadden daar waar de Hollanders passeerden. Een onvoorstel baar beleven voor allen die erbij waren. Na het beëindigen van de optocht en gezamenlijk samenzijn van alle deelne mers in de feesttent. Het geroep om de Hollanders besloot de Boerenkapel met nog 'n optreden, 's Avonds nog een grote feestavond van radio- en t.v.-sterren waarin optrad de grote Duitse t.v.-ster Heinz Schenk. Maandagmorgen om 10 uur, na afscheid genomen te hebben van hun Duitse gas ten verliet men Seeheim. Met 'n groot voldaan gevoel en nog niet te verwerken indrukken kwam men kwart voor 8 hier aan. Het zijn grootse dagen geweest en zowel „Eensgezindheid" als de Boeren kapel „De Kinkeluters" hebben bewezen zich populair te kunnen maken in het buitenland. De samenwerking van bei den onder voortreffelijke leiding van mevrouw Dudink was dan ook enorm. Cadeau uitzoeken? Presentje bedenken? Een hele toer. Behalve dan als u uitpakt met een plaat. Jan-Hein, die morgen 16 wordt wil de Rolling Stones. En Oma, die volgende week 65 wordt, vraagt om het Largo van Handel, gezongen docr Kathleen Ferrier. Uw platenhandelaar heeft ze allebei en nog oneindig veel meer. Groot of klein, op 33 of 45 toeren, allemaal voor vriendelijke prijzen en prijsjes. Loop weer eens langs bij: VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Mocht brandweermateriaal gebruiken Ter gelegenheid van de Nationale brand weerdag 1974 kon men zaterdagmorgen het materiaal van onze vrijwillige brand weer van nabij gadeslaan. Vooral de jeugd was present. Ze mochten de wa gens beklimmen en zelfs een kort ritje meemaken, 's Middags was er een de monstratie op de Heerenweg. De aan gestoken branden veroorzaakten een ge weldige rookontwikkeling. De petroleum branden werden bestreden met achter eenvolgens brandblusapparaten, schuim- blusmiddelen en lagedrukspuiten. Een auto werd twee keer in brand gestoken, ze werd eerst bestreden met een brand- biusapparaat en later door water onder hoge druk. Jammer was het dat de toe lichting via een luidsprekerinstallatie niet voldoende tot z'n recht kwam. Eerst weigerde de installatie en later was 't een en ander niet voldoende te verstaan. Voor de jeugd werd het pas goed „feest" toen zij zelf tot spuiten mocht overgaan. Daarbij heel goed mikkend op jeugdige omstanders. met als solist Gijsbert Beths, viool Het eerste abonnementsconcert van de Heilooër Kunstkring wordt gehouden op woensdag 25 september. Het Noordhol lands Philharmonisch Orkest speelt on der leiding van André Vandernoot, solist is Gijsbert Beths, viool. Gijsbert Beths speelt het Concert voor viool en orkest van Aram Katchaturian met de delen: Allegro con fermezza; Andante sostenuto; Allegro vivace. Het concert wordt geopend met de Ouverture Rienzi van Richard Wagner. Na de pauze volgt de Symfonie no. 2 in D gr. t. op. 36 van Ludwig van Beetho ven. De delen zijn: Adagio molto -.alle gro con brio; Larghetto; Scherzo: alle gro; Finale: allegro molto. Ét Gijsbert Beths is solist op het eerste abonne mentsconcert van de Heilooër Kunstkring op woensdag 25 september. Hij speelt met het N.Ph.O. een concert voor viool en orkest van Aram Katchaturian. Wij zijn artiesten in het maken van bruidsboeketten kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 Op 5 september behaalde te Utrecht de heer W. Spaander, leraar gymnastiek aan de R.K. Mavo te Heiloo, de akte Lichamelijke Oefening MO. ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦❖O EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEfiN, enz. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1