NIEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij TEL. 31313 o o gratis bouw- en verbouwadvies voor a i ^gelhandel "Alkmaar t QP Ql*00T L- I j -J ARCHIPLAN architektenwinkel TAXI ZWART Juwelier Wr Herman Kwaad fiV kennemerstraatweg 334 t.okerkelaan heiloo tel,30815 50 JAAR FALKLAND IN HEILOO „De Jantjes" op 16, 22 en 23 november i l924/'74 FALKLAND ,DE JANTJES' Volg elke Uitkijkpost, 00K NU AFVALSTOFFEN 16, 22, 23 nov. t FALKLAND „DE JANTJES" 14 nov. uitsl. voor (50 jaar) 65+ „Samenspelen" op ouderavond Leuke belangstelling voor Radio Communicatie Shop Raad besliste in tien minuten over een gecompliceerde transactie Openbare bijeenkomst V.V.D. Bouwrijpmaken „Vredenoord" gegund Polyester pantalon van BLEYLE Prijs 119 TEXTIEL 3ioomen MODES In en rond „De Loet" en „De Oude Pastorij" Feestverlichting in het Stationscentrum Raad a.s. vrijdagavond bijeen wf rwr kssiöóTsrf EN MEE5TE SERVICE J. J. PANTEKOEK, Ing. -\i De „rust" in „bejaardentehuizen" Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet EEEa:«?itiVa De mens en zijn veranderde visie op de bijbel V erkeerslichtinstallatie geplaatst Jaarvergadering van de s.v. „De Foresters" Wij zijn artiesten in het maken van bruidsboeketten guus van der linden bloemsierkunst 32e JAARGANG NO. 29 23 OKTOBER 1974 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 ItedaJctie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. krant, Hit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egm. a.d. Hoef Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Adv. per mm 25 cent (excl. BTW) Bij kontrakt rediiktie. lkjnbm De Heilooër toneelvereniging „Falkland" bestaat 50 jaar. Dit wordt op grootse wijze gevierd met het bekende volks toneelstuk „De Jantjes" van Herman Bouber op 16, 22 en 23 november in het Asta-theater. Op 14 november vindt de generale repetitie plaats om 8 uur in het Asta-theater. Hiervoor worden alle be jaarden van Heiloo uitgenodigd. Een gratis kopje koffie kunt u op deze avond verwachten. Inlichtingen (o.a. voor vervoertelef. 10674 (van 8.30-17.30 uur). Aanvang 19.30 uur. Op zondag, 17 november houdt Falkland een receptie en een reünie voor leden en oud-leden in het Open Huis en op zondag 24 november volgt er dan tenslotte nog een feestelijk diner ter afsluiting van de jubileumviering. Kaarten a 4.50 zijn vanaf 1 november verkrijgbaar in het Open Huis aan de Wiilibrordusweg, bij Martin Affourtit, Torenlaan 37, tel. 32815; R. Doggenaar, Haesackerlaan 23, tel. 31752; P. Elen- baas, Potgieterweg 38, tel. 30487; bloe menmagazijn Confidentia, Holleweg 43, tel. 31390 en bij A. C. van Baaren, Graal- straat 12, Alkmaar, tel. 19597. U kunt ook een vaste plaats bespreken op 9 november tussen 6 en 9 uur 's a- vonds bij M. Affourtit, tel. 32815. Voor de première op 16 november zal er nog maar een beperkt aantal kaarten te verkrijgen zijn i.v.m. een groot aantal genodigden. Donateurs opgelet! De donateurs van Falkland wordt uiter aard de eerste gelegenheid geboden, de hun gewenste avond vast te stellen. Dat is echter erg moeilijk te organiseren. Zij vinden dan ook bij hun uitnodiging ditmaal geen programma/toegangsbe wijs, maar Falkland verzoekt haar dona teurs vriendelijk, haar te helpen en de kaarten af te halen bij het Open Huis op de maandagavonden 28 okt. en 4 nov. en de donderdagavonden 31 okt. en 7 nov. tussen 19.30 en 21.00 uur. Zij ont vangen dan, voor zover mogelijk, het programma dat geldt voor de hen ge wenste avond. Falkland hoopt, dat elke donateur inzijn of haar eigen voordeel, deze dienst wil bewijzen. Donateurs die werkelijk onmogelijk op genoemde data kunnen komen, kunnen opbellen op dinsdag 29 okt. tussen 10 en 12 uur ('s morgens) naar mevr. Doggenaar, tel. 31752. Voor uw hoogeweg 72 - heiloo -tel.02205-1541 De Jantjes Met het ten tonele voeren van „De Jan tjes" waarvoor speciale toestemming werd verkregen van Herman Bouber jr. laat deze aktieve en enthousiaste toneel vereniging zien waartoe zij door een ge weldige samenwerking in staat blijkt te zijn. Het was ook de bedoeling om bij deze jubileumviering de hele ploeg van Falkland in te zetten en op 2 mensen na gaat dit dan ook gebeuren. Met 32 men sen gaat men de planken op om te spe len, te zingen en te dansen. Er werd ook nog even een combo in elkaar gezet waarvoor Nic. Beemster de arrangemen ten maakte. Momenteel wordt er 3 avonden per week gerepeteerd. De kostuums worden zelf gemaakt en u heeft al enige malen kun nen lezen met hoeveel moeite de origi nele teksten en muziek bij elkaar zijn gescharreld. Falkland staat wat dat be treft voor niets. Bestuur en leden samen vormen een hechte band en van enige naijver of afgunst is nooit sprake. De regisseur, Wim Boddeke, een vak man in hart en nieren, heeft de hele zaak goed in de hand. Ook het grimeren wordt door Wim Boddeke verzorgd. 50 Jaar Het is eigenlijk ongelooflijk hoe een amateurrtoneelvereniging door alle stor men heen deze mijlpaal heeft weten te bereiken. „Falkland", pseudoniem van Herman Heijermans, begon met 5 mensen op 10 oktober 1924. Initiatiefnemers waren Toon de Gier, mevr. Joosten-de Gier, Frits Koch en Bep Rossenbacker. Het T.v.T. eerste stuk „Allerzielen" veroorzaakte de nodige opwinding waarbij zelfs politie bewaking te pas kwam. Na afloop wer den de spelers met stenen bekogeld. In de eerste jaren ging men veel buiten de eigen gemeente spelen en in 5 jaar tijd gaf men liefst 84 voorstellingen. In 1925 droeg de heer De Gier het voor zitterschap over aan de heer W. van der Vall. Bep Rossenbacker werd regisseur. Hij overleed plotseling in 1948 en werd opgevolgd door Guus Spruyt. De komst van de televisie gooide roet in het eten. Rond de jaren 50 bereikte de vereniging een dieptepunt. Het bezoek liep met grote sprongen terug en ook het ledental nam sterk af. Toch gaf men de moed niet op. Bij het 40-jarig jubi leum in 1964 was men de ergste klap al weer te boven. De 2 voorstellingen van „Op hoop van zegen" werden toen ge geven voor een totaal uitverkocht huis in „De Rustende Jager". In 1967 werd Martin Affourtit voorzitter en de regie kwam in handen van Bob Verhagen. Vanaf begin '72 werd Wim Boddeke regisseur; een geweldige steun voor de vereniging. Kick v. Baren werd secretaris, Els Koevoets 2e secretaresse en Annie Gilles-Kesselaar penningmees- teresse. De overige bestuursleden zijn Riet Doggenaar-Bouma en Gré Oonk. Toekomst Voor de toekomst heeft men het plan opgevat om 3 stukken per seizoen te gaan spelen 1 kinderstuk. In het vroege voorjaar brengt Falkland „De Geldmolen" voor de jeugd en eind april-begin mei „Het dagboek van Anne Frank" ter gelegenheid van het 30-jarig herdenkingsfeest van de bevrijding. De repetities hiervoor beginnen al weer di- rekt na de laatste voorstelling van „De Jantjes" waarmee men eind november nog enkele gastvoorstellingen buiten Heiloo zal geven. Falkland is na 50 jaar nog springlevend. Een vereniging waar Heiloo trots op kan zijn. We wensen ze veel succes voor de toekomst en natuurlijk op de eerste plaats voor de komende opvoeringen van „De Jantjes", een waardig jubileumstuk dat zeker volle zalen zal trekken. Voor de feestelijke opening van de Radio Communicatie Shop aan de Westerweg bestond vrijdagavond, ondanks de stro mende regen, een leuke belangstelling. In het kleine winkeltje dat in de toe komst zeker uitgebreid zal worden toon de men veel interesse voor de aanwezige zend- en ontvangapparatuur maar ook voor de stereo 8-track af spelers voor in de auto die het met hun prachtige geluid via de boxen en door het wegvallen van de aetherpiraten momenteel helemaal gaan maken. Ook stereo-radio's met pick-up, antennes, .walkie-talkies, televi sies en autoradio's kan men hier goed terecht. Voorlopig is deze kleine winkel, die ach ter het pand no. 131 gelegen is, alleen nog geopend op vrijdagavond en 's zater dags. Een aantal fraaie bloemstukken gaven aan het geheel een extra feeste lijke sfeer. Waardering werd geuit voor 't werk van ambtenaar De Raad van Heiloo besliste vrijdag avond, in een spoedeisende vergadering over een gecompliceerde transactie. Een grondtransactie waarbij de heren C. Th. Broers, M. G. van Zaal, P. Sombroek en J. W. Rotteveel betrokken zijn. Deze grondtransactie, betreffende gronden O.a. gelegen ten oosten van de Oosterzij weg is nodig geworden voor de toekom stige uitbreiding aldaar. De bespreking van dit voorstel van burgemeester en wethouders nam slechts tien minuten in beslag. Enkele raadsleden vroegen nog iets over deze ingewikkelde transtactie, alle fracties toonden veel waardering voor de wijze waarop deze tot stand is gekomen. Ir. T. G. Tomsón uitte zich als volgt: „Knap stuk werk"; de heer A. J. M. ten Hoope; „bewondering voor 't algeheel"; „prettig dat het op vrijwil lige basis tot stand is gekomen", aldus de heer Ch. J. Vahl en „een knappe op lossing" zo sprak mr. L. J. A. v. Dantzig. Burgemeester H. Hoekstra sloot zich aan bij de woorden van waardering voor de ambtenaar voor gemeente-eigendom men dhr. C. J. J. M. Schouten. De heer Hoekstra benadrukte dat de gesloten transactie op geheel vrije manier tot stand is gekomen. Op donderdag 17 oktober hield de Open bare Kleuterschool „Pinkeltje" haar jaarlijkse ouderavond in de hal van de school. De avond begon met een huis houdelijk gedeelte dat zeer snel werd afgewerkt, waarna enige leden moesten worden gekozen voor de oudercommis sie. Dit jaar traden af en waren niet herkiesbaar: de heer Bloothoofd en de dam^s Ramaker en v. d. Stouwe. Geko zen werden: mevr. Ooyevaar en mevr. Bosman en als penningmeester de heer Doeleman. Na de pauze volgde toen een lezing over „Kind en speelgoed" door de heer Bergs- hoefHet woord lezing leek niet op zijn plaats toen al dadelijk bleek, dat de heer Bergshoef er meer een „speel-in" van ging maken. Hij nodigde de ouders uit zich met zijn meegebracht speelgoed op de grond te installeren en al spelende te proberen zich in hun kind te verplaat sen. Dit werd met veel animo gedaan en gezegd moet worden dat het wer kelijk fraaie houten speelgoed ook wel zeer uitnodigend werkte. Toen daarna iedereen weer op zijn stoel zat vertelde de heer Bergshoef nog uit gebreid over het belang van goed speel goed in de verschillende ontwikkelings stadia van het kind. Wanneer de tijd daarvoor rijp is heeft een kind speelgoed nodig en daarom is het niet verstandig; om het kind op zijn verjaardag en met Sint Nicolaas te overladen met speel goed en het daarbij te laten. Een kind gebruikt speelgoed om bijv. agressie en spanningen te ontladen, voor het rollenspel en zelfs voor het ontwik kelen van zijn gevoelsleven, aldus spr. Belangrijke conclusie: alleen het kind. dat gezond is en zich veilig voelt, speelt. De heer Bergshoef wist op vaak humo ristische wijze de aandacht van de ou ders te boeien en heeft hen een zeer geslaagde avond bezorgd. afdeling Heiloo Maandagavond 28 oktober a.s. houdt de V.V.D. afd. Heiloo een openbare bijeen komst in „De Oude Herberg". Aanvang 20.15 uur. Mej. mr. A. Kappeyne van de Coppello, lid van de Tweede Kamer voor de V.V.D., zal tijdens deze bijeenkomst haar visie geven op de aktuele politieke situatie. Het bestuur hoopt dat vele le den en belangstellenden op deze avond, aanwezig zullen zijn. Het ledental van de afdeling Heiloo is momenteel gestegen tot 280. Omdat het bestuur het wenselijk acht te weten, wat er onder haar leden leeft, is besloten een enquête-commissie in te stellen. Een schriftelijke enquête zal worden gehou den onder alle leden van de afdeling om enerzijds de wensen en verlangens van de leden te peilen en anderzijds te ko men tot een inventarisatie van onder de leden aanwezige deskundigheid. Op dinsdag 29 oktober zal door de Ka mercentrale Den Helder een ledenver gadering worden gehouden in „Het Wa pen van Heemskerk" te Alkmaar, aan vang 20.00 uur. Na het huishoudelijk ge deelte zal mr. dr. C. Berkhouwer spre ken over de Binnen- en Buitenlandse politieke ontwikkelingen. Werk reeds aangevangen Als laagste inschrijver is de fa. P. J. Zonneveld B.V. (Heiloo) het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan „Vre denoord", de vierde fase van „De Bouw- camp", gegund. Dit voor een bedrag van 196.900,- -. Naar wij vernemen is al een begin gemaakt met het werk. Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 Zo in de wasmachine Persen absoluut overbodig Plooi BLIJFT haarscherp Snel droog Rekt aan ALLE KANTEN mee Steengoeie pasvorm DAT IS DE Fantastisch ELASTISCHE Uw Kledingadviseur Van Aostastraat 9 - HEILOO - Tel. 30199 Maandag in De Oude Pastorij en dinsdag in De Loet liet de heer Kortenoever uit 'sGravenland, ontelbare kleurendia's zien van de, flora en fauna onder het motto: „De zwerver trok verder". Even als de vorige bijeenkomsten door dhr. Kortenoever verzorgd, hebben de bewo ners van beide verzorgingstehuizen er weer bijzonder van genoten. Vandaag trokken bewoners van „De Oude Pastorij" er op uit, in een touring car. Vanaf Heemskerk wordt, o.l.v. dhr. E. J. Kortenoever, medewerker van het P.W.N., gereden door het prachtige duingebied in herfsttooi. Verder gaat het hoogstwaarschijnlijk naar Schoorl, om ergens iets te nuttigen. Jongeren van de Hervormde Gemeente zullen op donderdag 14 november om 7 uur een programma verzorgen in „De Oude Pastorij". In het Stationscentrum gaan de lichtjes vanaf 15 november weer branden. Met liet oog op de komende feestdagen en de daaraan verbonden koopavonden een leuk initiatief van de ondernemers van dit winkelcentrum. Vorig jaar werd deze verlichting dooi de onverwachte energiecrisis een grote flop. Jammer voor het publiek maar toch vooral voor deze jonge zakenmen sen die hierdoor een flinke financiële strop leden. Feest voor de kinderen Voor alle kinderen die straks verkleed en wel in de optocht van St. Nicolaas meelopen hebben de ondernemers van het Stationscentrum een leuke verras sing in petto. Wat dat verklappen we nog niet. Ga maar vast aan de slag. Het is beslist de moeite waard om mee te doen. Voor alle kinderen die in de op tocht meelopen en verkleed zijn, weet je wel? Nou, en daar hoor jij natuurlijk ook bij! op de agenda weer een aantal onderwijszaken De gemeenteraad van Heiloo komt a.s. vrijdagavond 25 oktober in openbare zit ting bijeen. De agenda omvat een 15-tal punten. Het is overigens geen agenda met opvallende zaken. De stukken be trekking hebbende op de agenda zijn ter inzage voor alle belangstellenden op donderdag 24 en vrijdag 25 oktober tij dens de kantooruren op de afdeling Al gemene Zaken en tijdens de openings uren in de leeszalen van de openbare bibliotheek en leeszaal. Benoeming onderwijzer aan J. P. Hasebroekschooi In verband met het vertrek van de heer G. Schenk als onderwijzer aan de open bare basisschool, de J. P. Hasebroek schooi, stellen B. en W. voor de heer B. P. Schouten te Amsterdam te benoemen. In de commissie van advies voor het ver lenen van studietoelagen willen B. en W. benoemen drs. N. J. Heijkoop, coördine rend inspecteur van het voortgezet on derwijs, te Heiloo. Dit in verband met het vertrek van de heer Th. M. Knippen naar 't Harde. Dhr. Knippen was voor zitter van deze commissie. Aanschaffing leesmethode ,ten behoeve van zes r.k. scholen Het R.K. schoolbestuur heeft gevraagd om medewerking te verlenen bij de aan schaf van de methode correct leren le zen en met inzicht leren lezen, ten be hoeve van de klassen twee tot en met zes R.K. basisscholen. „Indertijd werd door de raad steeds me dewerking verleend voor de aanschaf fing van de methode „Veilig leren lezen" met de daarbij behorende speel-leessets voor de leerlingen van de eerste klas van genoemde scholen. Deze methode is OKTERING VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO de behandeling van het desbetreffende agendapunt de suggestie naar voren, de uitvoering van de werkzaamheden op te dragen aan de Heilooër Amateur Foto club. De Heilooër Amateur Fotoclub is bereid, in nauw overleg met de Rijkspolitie een dia-serie te vervaardigen. De materiaal kosten bedragen naar raming afgerond 1.030,-- in totaal." Aanschaf voertuig voor brandweer; kosten 47.500, In de vergadering van 26 april 1974 stelde de raad een crediet beschikbaar voor de aankoop van een tankautospuit ten behoeve van de brandweer. Dit was één van de 2 wagens in de aanbiedings brief bij de gemeentebegroting 1974. Thans heeft de commandant van de vrij willige brandweer zijn keus voor de 2e wagen bepaald. Diende de tankautospuit voor vervan ging, de nu voorgestelde auto is voor uit breiding van het materieel. In verband namelijk met de ruimere taak van de brandweer vooral op hel gebied van hulpverlening bij verkeers ongevallen, natuurrampen etc. is veel gereedschap aangeschaft. Voor deze hulpmiddelen is in de brandweerwagens weinig of geen plaats, zodat een aparte wagen voor hulpverleningsdiensten ge wenst is. B. en W. menen dat door aanschaffing van deze wagen in een behoefte wordt voorzien. Resumerend stellen zij daarom voor een crediet te voteren van afgerond 47.500 voor aanschaffing van een manschap pen/materiaalwagen voor de brandweer. Verkeerssituatie Schuine Hondsbosschelaan Bij de ingekomen stukken staat onder b. „Verkeerssituatie Schuine Hondsbos schelaan. Op 1 oktober jl. is een schrijven binnen gekomen van het Oudercomité van de Adelbertschool en de Oudercommissie Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdagmorgen van 10 -13 uur in „Onder de Luifel", Westerweg 234, Heiloo (hoek Wes terweg - Stationsweg) Telefoon 34120. DE ROMANTISCHE HAARGOUF IS TROEF. Graag willen wij u de nieuwste preparaten en laatste modelijn presenteren. Om dit te realiseren, zullen wij deelnemen aan een zeer belangrijke 3-daagse cursus in de Schwarzkopf Studio in Dordrecht. Maandag 4, dinsdag 5 en woensdag 6 november zal onze zaak gesloten zijn OM U VANAF 7 NOVEM BER WEER UP TO DATE VAN DIENST TE ZIJN. Noteert u het ook even? KAPPERSTEAM HARRY SCHILDKAMP, Kenne merstraatweg 123, Heiloo, telefoon 072 - 31843. Ingezonden stuk: Als men ouder wordt en men gaat naar een bejaardentehuis dan verwacht men daar rust te vinden. Doch tot onze spijt geldt dat niet voor de kamers gelegen aan de hoofdingang van dat tehuis, nl. „Overkerck". Overdag steeds een heen en weer gaan van auto's die steeds weer hun uitlaatgassen je kamer inblazen. Vooral 's avonds is de herrie ondraaglijk als dat na 22 uur gebeurt. 's Morgens is het om half acht al reveille geblazen om maar niet te spreken van het doortrekken van de w.c., wat al om 6 uur begint. Waarom zetten de bezoekers hun auto als zij denken na 22 uur te vertrekken niet even verder neer waar een groot parkeerterrein is. Ook zelfs bestuurs leden van het tehuis bezondigen er zich aan (niet alle leden). Maar ja, het zijn niet altijd wijze mensen die belangrijke funkties hebben. Hopende dat dit stukje enige verbete ring zal brengen, een bewoner van huize „Overkerck". Zilverstr 1 T.l 072 10892 het goedkoopste adres in Nederland Donderdagavond hield de contactgroep „Kerk zijn ook buiten de muren" haar eerste bijeenkomst in het N.K.J.B.-ge bouw waarvoor zij pater drs. H. Ren- ckens, verbonden aan de Kath. Theolo gische Hogeschool te Amsterdam, had den uitgenodigd om met hem te discus siëren over „De mens en zijn veranderde visie op de bijbel". Het werd een bijzonder interessante avond waarbij de vele aanwezigen, onder wie enkele pastores uit Heiloo, zusters Juliaantjes en zusters Carmelitessen, katholieken maar ook andersdenkenden, samen aan het werk werden gezet om in kleine discussiegroepen een antwoord te vinden op een aantal vragen die door drs. Renckens waren samengesteld. Deze vragen hadden betrekking op een stukje tekst uit de bijbel, een werkvertaling van Exodus 15, die tevoren door drs. Renkens glashelder werd belicht. Na de discussies werden alle antwoorden op de gestelde vragen nog eens met el kaar doorgenomen. Een leerzame avond waarin duidelijk naar voren kwam dat de verhalen in de bijbel niet alleen zo maar een stukje geschiedenis zijn uit een wereld waar de wonderen als sterren uit de hemel vielen maar verhalen die gegroeid zijn uit een menselijke worste ling met het leven; verhalen, die ook in deze tijd nog heel goed passen; verhalen met een boodschap voor ons. De volgende avond zal door de contact groep „Kerk zijn ook buiten de muren" worden gehouden op 14 november in het N.K.J.B.-gebouw, Stationsweg 115. Drs. Seef Konijn, medewerker aan het Pastoraal Centrum in Haarlem, zal dan spreken over „De mens en zijn kerk-zijn- nu". Opgave telefonisch of schriftelijk, Baaf- jeslaan 12, tel. 30300 of Gróeneweg 1, tel. 31827. Na de reconstructie van het kruispunt Kennemerstraatweg - Stationsweg - Ka- naalweg, is nu ook de geplande verkeers lichtinstallatie geplaatst. Men kan ver wachten dat één dezer dagen de instal latie in werking gesteld zal worden. gebaseerd op de structuurmethode voor het aanvankelijk leesonderwijs van F. B. Caesar. Teneinde een volledige aansluiting te verkrijgen bij het leesonderwijs, waar mede men in de eerste klas is gestart, zou het schoolbestuur ook gaarne deze structuurmethode willen uitbreiden tot de klassen twee tot en met zes. Heilooër Amateur Fotoclub gaat dia-serie vervaardigen „De hoofden van de R.K. basisscholen hebben verzocht ten behoeve van het verkeersonderwijs aan schoolkinderen, per school een dia-serie van een aantal verkeerspunten in Pleiloo te verkrijgen. Het vervaardigen van een dia-serie van voor schoolkinderen bekend voorkomen de verkeerspunten is een goede zaak en van belang voor alle leerlingen van zo wel het bijzonder als het openbaar basis onderwijs. De Rijkspolitie heeft een opgave ver strekt van de verkeerspunten in de ge meente, die qua ligging, regeling of bij zondere situatie het meest voor het vast leggen middels een dia-serie in aanmer king komen. Deze opgeve is van onder- wijszijde met nog enkele wensen en op merkingen aangevuld. De commissie onderwijs bracht tijdens van de Nicolaas Beetsschool, waarbij zij de raad verzoeken al het mogelijke in het werk te stellen om een einde te ma ken aan de gevaarlijke verkeerssituatie aan de Schuine Hondsbosschelaan. Het betreft hier met name de directe omgeving van de spoorwegovergang, ais- mede de aansluiting van de Schuine Hondsbosschelaan op de Westerweg. B. en W. stellen voor bovengenoemde brief in handen van het college te stellen voor het uitbrengen van een advies. (Zoals wij vorige week al schreven, deze zaak is al meermalen ter sprake geko men, zelfs al een jaar geleden - Red.) Zoals wij reeds meedeelden, wordt de jaarvergadering van de s.v. „De Fores ters" op vrijdag 1 november gehouden. Naast bespreking van de jaarverslagen is er een bestuursverkiezing. Het be stuur stelt voor in de ontstane vacature van penningmeester te benoemen dhr. P. Kleyn. Aftredend en niet herkiesbaar is de heer D. L. van Houten. Kandidaten hiervoor zijn nog niet genoemd. In deze vergadering zal gesproken worden over de uitbreiding van de kantine, wat zeer noodzakelijk is geworden. van corsage tot corsowagen kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 EEN UITGELEZEN KOLUEKTIE IN: KUNSTNIJVERHEID SERVIEZEN KERAMIEK GLASWERK BYOUTERIEEN, enz. vindt u in kunsthandel VRIJDAGAVOND KOOFAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 1