19 JATRO Speciale Kerstaanbiediag ;ll Overhemden fa. Kozing, Kerkelaan 8, Tel.02200 -31397, Heiloo. uói aaaw333ci 8t Kostuums 1QE SportkoSberts C| K Veranderingen vakkundig en gratis in eigen atelier voor uw loodgieters- en c.v.-werkzaamheden I UITKIJKPOST herenmode vanaf E ffl wp vanaf M t&W vanaf „WINKELHOF 'T LOO", ADVIESRAPPORT VAN C.I.M.cnK. Herbezinning op de omvang van winkel centrum Op verzoek van het gemeentebestuur van Heiloo heeft de afdeling Planologie van het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf een adviesrapport uitgebracht over de mo gelijkheden ten aanzien van het winkelcen trum „Winkelhof 't Loo". Adviseur was Drs. W. L. van Peursen. „Herbezinning op de omvang", zo staat aangegeven op de om slag. Onder „Inleidende opmerkingen" lezen we dat vorige prognoses ten aanzien van de bevolkingsaanwas niet juist zijn gebleken. Met totaal (krap) 23.000 inwoners in 1978 en (ruim) 24.000 in 1985 zal 't voor Hei loo voorshands wel bekeken zijn, aldus de recente gemeentelijke ramingen ter zake en dit vereist een herbezinning op de omvang, aldus het rapport. Een herbezinning op de omvang van met nanie de winkelnieuwbouw in het hoofdcentrum. In de nieuwe projectie is de betreffende maal reeds terug gebracht tot 7700 m5 (to tale bedrijfs-vloeroppervlakte). Het gaat hierbij om de belangen niet alleen van de detaillisten die zich in deze nieuwe panden zullen vestigen, maar ook om de belangen van hen, die in 't bestaande win kelapparaat hun bedrijf uitoefenen. En die van de consument, zo zegt het rapport. Inkomens en bestedingen WESTERWEG 279 - HEILOO TELEFOON 072-32821 Het inkomen-niveau van de Heilooërs ligt boven het gemiddelde van het land. De laat ste cijfers wijzen op 14 meer. In het rapport worden een aantal oorzaken genoemd die de aankoop in Heiloo be ïnvloeden, o.a. wordt genoemd (vooral) de city van Alkmaar. Aangenomen mag wor den, dat thans 70 van wat besteed wordt aan voedings- en genotsmiddelen, afge nomen wordt in Heiloo en 50 jn de sector van de duurzame en overige goederen, 't stichten van een hoofdcentrum (bedoeld wordt dus hier het winkelhof 't Loo) dan wordt de winst, voor elk der sectoren, op (hooguit) 10% begroot, dus resp. 80% en 60 In de uitvoerige documentatie die vooral voor de Heiloose ondernemers van belang is, wordt gezegd: „Winkelbouw elders in Heiloo is uiteraard medebepalend voor de verantwoorde omvang van winkelhof 't Loo. Met name valt te denken aan het buurt winkelcentrum in Zuidwest Heiloo. Verder lezen we: „Zo zal bijvoorbeeld de verplaat- singsanimo kunnen meevallen (voorrang voor plaatselijke gegadigden), maar ook kunnen tegenvallen. Wel zij nog benadrukt dat men er van is uitgegaan dat er elders in Heiloo (ook in Oost) geen winkelnieuwbouw plaatsvindt. De eerste fase 3000 c.q. 3700 m2 totale bedrijfsoppervlaktc De eerste fase van het plan Winkelhof 't Loo omvat rond 3000 cq. 3700 m2 totale bedrijfsoppervlakte voor winkels. Het rap port zegt dat ten aanzien van deze opper vlakteruimte zeker groen licht gegeven kan worden. Ten aanzien van uitvoering van een even tuele tweede fase wordt gezegd: „De eco nomische ruimte zal van 1978 tot 1985 slechts met 50O m2 toenemen" en „Een der gelijke maat voor winkelbouw in 't Loo is weliswaar aanmerkelijk kleiner dan voor heen als verantwoord werd geacht." Mogelijk dat wij in één der volgende „Uit- kijk(post)en" nader op dit rapport kunnen ingaan. Hoe is de eerste fase van liet „Winkclhef 't l.oo" geprojecteerd? Naast het rapport van het Centraal Instituut midden- en kleinbedrijf, kregen Raadsleden en de pers Ook inzage van een situatieschets. Een uitgewerkte schetstekening zal medio januari 1975 ter beschikking komen. Aan de hand van de situatieschets kunnen we het volgende meedelen. De eerste fase van het ..Winkelhof 't Loo" wordt uitgevoerd tussen het huidige parkeerterrein naast de kapsalon van Coen v_ d. Hoogen en de Schoollaan en tussen Heerenweg en Holle- weg. Op zes plaatsen kan men het winkel centrum binnengaan, de zogenaamde winkel arcades zijn daarvoor geprojecteerd. Naast de bestaande parkeerruimten zijn er nog een aantal geprojecteerd, onder andere aan de Hollewcgzijde. De afstand tussen het Witte Kerkje en de toekomstige bebouwing is ruim gemaakt. Een wens die in de Raad meermalen tot uiting kwam. Het is een flink marktterrein wat er tussenin ligt. De tweede fase zal uitgevoerd kunnen wor den zuidelijk van de eerste. Het thans braakliggende terrein op de hoek Heerenweg-van Aostastraat staat op de schets aangegeven als ..Bijzondere doel einden". FUSIE BANKEN EEN FEIT Naam wordt Coop. Ra if feLen-Boeren leen bank WA In de op 12 december gehouden algemene vergadering is door de plaatselijke Raiffei- senbank -en Boerenleenbank besloten om in de loop van 1975 (streefdatum 1 april 1975) te fuseren. Afgekort Rabobank „Heiloo" De naam wordt Coöperatieve Raiffeisen- Boerenleenbank ..Heiloo", afgekort Rabo bank „Heiloo". De leden van het bestuur en de Raad van Toezicht van beide banken zullen ook deel uitmaken van de Beheerscolleges van de nieuwe bank. De beide vestigingspunten in Heiloo blijven gehandhaafd. Voor de beide banken zijn diverse gronden aan te wijzen om de fusie aan te gaan. Waar in het economische verkeer fusies tussen bedrijven aan de orde van de dag zijn, zal een bank zich op een bepaald mo ment voor de vraag geplaatst zien of zij dit voorbeeld niet zal moeten volgen teneinde aan de financiële behoeften van haar leden en cliënten te kunnen blijven voldoen. Bovendien biedt een schaalvergroting door middel van een fusie een aantal voordelen. Aan de optredende kostenstijgingen zal beter het hoofd kunnen worden geboden, omdat in een groter verband een efficiëntere orga nisatie kan worden opgebouwd. Een verdere kostenbesparing zal kunnen worden bereikt doordat een beter vestigings beleid kan worden gevoerd. Daarnaast zal de fusie ook een verdere uit bouw van het dienstenpakket mogelijk ma ken, omdat in de grotere organisatie het aantrekken van gespecialiseerde functiona rissen mogelijk wordt. Heiloo, Kennemerstraatweg 73 Castricum, Torenstraat 56 ACTIE VOOR INSTELLING EEN CONTINUROOSTER „Tijd voor school" weert zich Tijdens een ouderavond van de Kleuter school „De Ooievaar", wees één der aan wezigen. mevr. Flameling. op de actie „Tijd voor school". De actie richt zich onder andere tegen het indelen van de lesuren op de scholen welke, zoals wordt gezegd, buiten de betrokken ouders om geschieden. De schooluren van kleuterscholen en basisscholen lopen soms sterk uiteen. Moeders die graag zouden wil len werken of studeren moeten voor dit halen en brengen jarenlang hun dag ver snipperen, zo lezen wij in een artikel van het Handelsblad, van de redactrice E. van Overcem. „Het aantal moeders dat wegens concentratieverlies bij de zenuwarts terecht komt. groeit," aldus deze medewerkster. Gepleit wordt voor de mogelijkheid van overblijven van kinderen op scholen, vooral van belang voor de werkende vrouw. Gepleit wordt ook voor de continue rooster, zoals het op verscheidene scholen al in de praktijk wordt gebracht, en beter voldoet dan het programma middagpauze thuis, aldus één der argumenten, voor pleiters van het con- tinue-rooster. De kinderen kunnen om half negen komen, hebben voor de middag een pauze van twintig minuten en tussen de middag een uur vrij om op school waar ook melk verstrekt wordt hun boterham op te eten, te spelen, te lezen en de lessen gaan daarna door tot drie uur. „De moeders hebben daardoor een aaneen gesloten vrije tijd van zes uur tot hun be schikking," zo is een conclusie van dit systeem. De bedoeling van dit continue-roosterplan is dat ouders toezicht houden tijdens de mid dagpauze. Dit tegen een redelijke vergoe ding. Er hoeft slechts één onderwijskracht aanwezig te zijn. Volgens schrijfster in het Handelsblad is men op scholen waar het een en ander wordt toegepast, tevreden. Zowel het onderwijzend personeel als de ouders. 'Minister staat er nog afwijzend tegenover De minister van onderwijs zou nogal af wijzend staan tegenover de plannen van de actiegroep „Tijd voor school". Zij willen politici winnen voor hun plannen om onder andere een wetswijziging tot stand te bren gen. ïn Heiloo is het ook mogelijk ad hesie te betuigen. Men richtte zich hier voor t.ot mevr. Flameling, Pijlemeeth 27 (oost), tel. 30732. N. M. TER OVERDENKING Verzoeke beleefd onderstaand stukje in uw weekblad te plaatsen. Hebt uw naasten lief, gelijk uzélve. Dit zal met de Kerstdagen veel over uw lippen komen. Hoe doen we dat? Zijn onze ge dachten hoe lekker we weer zullen eten, van alles liefst 't beste? Of zullen we in alle eenvoud de Kerstdagen dporbrengen. dus geen smulpartij, maar van 't geld. dat we uitsparen eten en medi cijnen kopen en per vliegtuig verzenden naar de duizenden die honger hebben en toch ook onze naasten zijn? Dus niet alleen zingen, maar tonen met de daad. dat wij onze medemensen liefhebben. We hopen het beste! (Naam en adres bij de redactie bekend). „VASAS" (Boedapest) TE STERK VOOR „KLIMOP" (Heiloo) Bijzonder grote belangstelling voor aantrekkelijke wedstrijd De turnploeg van de sportvereniging „Va- sas" uit Boedapest (Hongarije) bleek vrij dagavond in de sporthal „De Meent" te Alkmaar, te sterk voor de dameskeurploeg van Klimop (Heiloo). Met 182.95 punten tegen 174.75 punten verloren de Klimop dames van de Hongaatse gasten. De verschillen in prestaties in de Hongaar se ploeg liepen minder uiteen dan bij „Klimop", zodoende kon al na de eerste oefening, aan het paard, gerekend worden dat de Heilose dames de wedstrijd zouden verliezen. Ans Dekker wist het hoogste aantal punten te behalen aan paard (9.30 pt.) en Joke Kos deed daar niet veel voor onder (9.25 pt.). loke draaide evenals Ans een goede brug- oefening. welke resp. met 9.15 en 9.10 pt. beloond werden. Ans leverde een uitste kende prestatie op de evenwichtsbalk (9.25 pt.) Astrid Ranzijn plaatste zich als 4de (van alle deelneemsters) in het persoonlijk klassement vrije oefening. Zij behaalde 9.05 pt. Nogmaals, de andere drie van de ploeg bléven te veel achter bij hun club genoten. Klasse apart: Krisstiua Medveczky De Hongaarse Krisstina Medveczky bleek tijdens deze zeer aantrekkelijke wedstrijd, waarvoor bijzonder veel belangstelling be stond (de sporthal was vol!) een klasse apart. Cijfers als paard 9.10 pt.. brug 9.55 pt.. balk 9.60 pt. en vrije oefening 9.50 pt. zeggen ons inziens voldoende. Wat deze turnster op de balk presteerde leek ongelo felijk. Een oefening van aantrekkelijke on derdelen en toch speels uitgevoerd alsof 't vanzelf ging. Dat was trouwens ook het geval met de vrije oefening, gestimuleerd door goed gekozen pianomuziek. Deze turnster kreeg dan ook een paar maal een zeer langdurig applaus. Terecht voor Kris stina Medveckzky, die op de Olympische Spelen in Munchen een bronzen medaille bemachtigde. In het persoonlijk klasse ment werd zij dus eerste met 37.75 pt., ge volgd door Gabriella Budzsik met 37.15 pt. en de Klimop-turnster Ans Dekker als derde met 36.55 pt. Uitstekende organisatie Naarmate de wedstrijd vorderde werd de achterstand voor „Klimop" steeds groter. „Vasas" won op elk nummer. Het grootst was wel het verschil bij het werken op de evenwichtsbalk. „Vasas" behaalde 45.45 pt. en „Klimop" 42.35 pt. Mirjam Morsch en Marleen Houter, 2 nog heel jonge turnsters, weerden zich toch nog behoorlijk in het gezelschap van ge routineerde turnsters, met grote wedstrijd ervaring. De wedstrijd verliep vlot dank zij een uit stekende organisatie. Voorzitter, de heer A. C. Bruyn, bracht de velen welke aan het slagen hebben meegewerkt, dank. Vasas bood de „Klimop"-turnsters en het bestuur herinneringsvaantjes aan, dit deed later ook „Klimop" aan haar gasten. Het ligt in de bedoeling dat men volgend jaar aan „Vasas" een tegenbezoek gaat brengen. N. M. OPENBARE BIBLIOTHEKEN Kennemerstraat 382 en hoek Ewisweg-Pastoor van Muijemveg Wijziging openinguren. In verband met de opening van de fo- notheek zijn de beide bibliotheken ge sloten op vrijdagmiddag 20 december. Op dinsdag 24 en 31 december sluiten de bibliotheken om half 4. DS. C. CHR. VF.RKUIJT NEEMT OP 22 DECEMBER AFSCHEID Bevestiging op 5 jan. te Musselkannal Ds. C. Chr. Verkuyl, pred. van de Ge reformeerde Kerk, die een beroep aan vaardde naar de Gereformeerde Kerk te Musselkanaal (Gr.), zal op zondag 22 de cember. om 4 uur, afscheid nemen van de kerk in Heiloo. waarvan hij sinds 1970 pre dikant was. Voor die tijd was ds. Verkuijl predikant van de Gereformeerde Kerk te Arum (Friesland). Op zondag 5 januari, in de ochtenddienst welke om 9.30 uur begint, zal ds. Verkuijl in Musselkanaal bevestigd worden. Zijn in trede heeft plaats in de middagdienst welke om 2 uur aanvangt. AAN ALLEN DIE MEDEWERKTEN, „DE VARA SPEELGOEDACTIE" IN HEILOO TE DOEN SLAGEN Van de Vara ontvingen wij een dank woord, waarin vervat hun dankbaarheid voor uw aller medewerking. Want hierdoor konden weer honderden kinderen worden blij gemaakt. De heer Berens, 78 jaar, leider dezer actie, draagt dit nu over aan de heer de Boer. die dit werk nu zal voortzetten. Mijnheer Berens dankt u allen voor de jarenlange toewijding en medewerking en wenst u het allerbeste toe op uw verdere levensweg. Rest ons nog om u allen nog maals te bedanken. Mevr. Bammens Fam. M. Bood HOEVEELHEID EENDEN IN HEILOO WERD „UITGEDUND" IN „OOST" EN „WEST" Er is de laatste tijd nogal eens gesproken en geschreven over de omvangrijke groei van de eendenstand rond de vijvers in „Oost", speciaal bij het verzorgingstehuis „De Loet" en in ,,West"_ De dienst van gemeente werken heeft een groot aantal van deze eenden gevangen. Het aantal is ons niet bekend. Naast het aantal dat zich bij De Loet voortplantte, kwamen er, zoals wij reeds eerder schre ven, er nog zo'n 13 bij uit Castricum. Dezer dagen werden deze weer terug ge haald. Konn.straatweg 73 - Heiloo Toronstraat 56 - Castricum KERSTBOOMVERBRANDING WIL MEN GEREGELD ZIEN Tweetal plaatsen aangewezen Het gemeentebestuur van Heiloo streeft er naar de verbranding van kerstbomen in meer geordende banen te leiden. In het verleden is de behoefte hieraan wel gebleken. In verband hiermede is besloten dit jaar een tweetal plaatsen aan te wijzen waar kerstbomen kunnen worden ver brand, te weten: één in Oost en wel aan liet Kleijn Ba Haken op het terrein tussen de St. Benedictnsschool en liet Bejaardencentrum „De Loet" en één iti West, aan de Pastoor van Muijenvveg op s het weiland achter Mariënstein. Het Gemeentebestuur vertrouwt erop, dat alleen deze terreinen zullen worden gebruikt en niet op allerlei andere plaat sen in de gemeente bomen worden ver brand, aangezien de kans op brandge vaar daardoor wordt vergroot. OUDERS KLAAGDEN OVER SITUATIE BIJ „I)E NIEUWE HOEVE" Ontstaan door graafwerk in „Vredenburg" Ouders klaagden de afgelopen dagen over de ontstane situatie rond de kleu ter- en basisscholen „De Nieuwe Hoe ve", ontstaan door de werkzaamheden rond het bouwrijp maken van het uit breidingsplan „Vrodenburg". Mede door het aanhoudende slechte weer is de toe stand daar miserabel. De dienst van openbare werken verzekerde ons met klem dat alles is of nog gedaan zal wor den om de situatie te verbeteten. Ook de ingang van „Mallevoort" (vanaf de Pastoor van Muijen -eg) is slecht. Temeer dringt men aart op verbetering nu de eerste eengezinswoningen betrok ken worden. De dienst van openbare werken spreekt ook hier van over macht. PATER BEN STRIK EN ZIJN KOOR IN HEILOO Zaterdag 21 en zondag' 22 dec. A.s. zaterdag 21 december om 19 uur zingt pater Ben Strik met zijn bekende koor „die Aaghten Cantorij" uit Bever wijk in de kerk van de H. Willibrordus en zondag 22 december om 9 uur en 11 uur in de grote Bedevaartkerk van O.L. Vrouw ter Nood. In deze Adventstijd treedt pater Strik met zijn koor op voor Solidaridad, de interkerkelijke Aktie voor Zuid-Ame- rika. Met de opbrengst van de kollekte, die in de verschillende kerken gedurende deze dienst wordt gehouden, hoopt men de Latijns Amerikanen aan allerlei za ken te helpen, opdat zij de gerechtig heid beter kunnen dienen. Zij vragen ons niet om een aalmoes, maar om een gift uit een goed hart, uit solidariteit. Van harte hopen de pastores van de Willibrord en van O.L. Vrouw ter Nood dat velen deze diensten zullen bijwonen, niet alleen om te genieten van deze bijzondere zang, maar vooral met de intentie om anderen, die minder bedeeld zijn, gelukkiger te maken. GEZINSVIERING ST. WilliJBRORDUSKERK VVesterweg, zondag 22 dee. 1974 om 11.30 uur Deze viering zal een afsluiting zijn van het katecheseprojekt, dat op school met de kinderen werd besproken. Het thema van dit projekt is: „Mens op,der de mensen". De viering Wordt verzorgd door de Mariaschool. Werkgroep Gezinsmis BROMFIETSBERIJDSTER KWAM TE VALLEN Zonder aanwijsbare reden kwam de kunstenares Marie Koning zaterdag morgen bij het Raadhuis met haar bromfiets te vallen. Zij werd overge bracht naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar. VOSSENAKKERBEWONERS EN GEMEENTE VINDEN ELKAAR Straat zal aantrekkelijker worden Voor de tweede keer in korte tijd kwa men bewoners van de Vossenakkers bij een om samen met vertegenwoordigers van de gemeente te bespreken hoe men het beste deze straat aantrekkelijker kan maken. De leiding had wethouder J. Bolten. Voorts waren aanWezig van de dienst van openbare werken de ad junct-directeur de heer J. Weber en de heren Tieleman en Lugtigheid. Aan de hand van tekeningen kon men zien hoe het een en ander te verwerke lijken valt, kosten ongeveer 72.000, Het ligt in de bedoeling de straat auto vrij te maken en op een paar plaatsen, omringt door groen, parkeerhaventjes aan te leggen. Voor bestrating zal ge bruikt worden een soort klinker die levendig kan werken in het geheel. Voorts worden hier en daar heesters en bomen geplant. Terwijl de een vroeg om de aanleg van een speelplaats voor kinderen, vond de ander dit onder de huidige omstandig heden niet beslist nodig. Gevraagd naar het moment dat reali satie plaats kan vinden, werd meege deeld dat het nog geheel door de amb telijke molen moet. Het zal wel juli- augustus 1975 worden. 12 V2 JAAR PRIESTERFEEST i HEIN BUSKERMOLEN Overweldigend, zo'n feest! Het leek wel „Geven voor Leven", en misschien was dat ook wel 'n beetje zo. Vriendschap en Liefde vertaald naar sympathie en ont moeting met mensen! En dat kan alle maal met in je mandje twee visjes en vijf broodjes! Hartelijk dank aan allen voor uw aan wezigheid, uw zich-presenteren. Een voudig het er-zijn doet vaak al wonde ren. Het geeft- je een stuk geborgen heid. Maar er was ook heel wat orga nisatorische activiteit voor nodig, hoe kan het anders! Bij het ronddelen van de twee visjes en vijf broodjes hadden de apostelen de organisatie in handen! Hartelijk dank, Pastoor J. Schmidt. U verzorgde de persdienst, de public rela tions! „Een beetje waardering" is een heleboel waardering geworden. En ik heb geschaterd hoor! Een Mevrouw Wil de mij een fles drank geven. Laat zij mij nu nog alleen het handvat, waarin de fles verpakt zat, kunnen overhandi gen! De rest was te pletter gevallen in de hoofdingang van de kerk, hahaha!!! Hartelijk dank aan de koren bij de ver zorging van de Eucharistievieringen. Zingen is altijd een harmonieuze ont moeting van mensen. Dank aan de kin deren, ik geniet altijd van jullie spon tane ernstige onbevangenheid. Hard- stikke leuk, Hermiel, ik herkende me helemaal. En dan de twaalf apostelen zal ik ze maar noemen de Familie Mast met de Buk-Bukkers, die zorgden voor de organisatie vóór, tijdens en na de re ceptie! Machtig hé, als het zo druk loopt Kort (papier is duur) en krachtig: Allen hartelijk dank. Ik vond het een machtig feest. Ook allen nog bedankt voor de gezellige dag tijdens mijn ver jaardag, en allen een Zalig Kerstmis en een Zalig Nieuwjaar. Hein Buskermolen NED HERVORMDE KERK De kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk vah Liramen nodigt u allen uit tot het bijwonen van de volgende kerkdiensten: le. Zondag 22 december 's morgens om 10.00 uur. Voorganger is Ds. Lieve uit Castricum. Zo ook op zondag 22 de- eember 's middaers om 4 uur het zon dagsschool-kerstfeest o.l.v. de heren Segerius en de Vries en mej. Fleitscher. 2e. Dinsdag 24 december om 9 uur de kerstnachtdienst m.m.v. het Hervormd Kerkkoor Heiloo o.l.v. de heer Kist. Op het orgel de Heer P. v. d. Dongen. Voor ganger Ds. Lieve uit Castricum. 3e. De kerstmorgendienst van 25 de cember begint om 10.00 uur m.m.v. mevr. v. d. Meer. Organist is de heer Dekker uit «Heiloo. Deze dienst wordt wederom geleid door Ds. Lieve uit Cas tricum. 4e. En tenslotte de Oudejaarsavond- dienst op 31 december, welke begint om 7.00 uur 's avonds. Organist is de heer Dekker uit Heiloo. Voorganger is Ds. E .voldt uit Alkmaar. 5e. De kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk wenst u gezegende kerstdagen en voorspoedig 1975. ZONDAGSSCHOOL WITTE KERK Zondag 22 december a.s. hopen de kinderen van de zondagsschool het Kerstfeest te vie ren in de Witte Kerk. De dienst begint niet, zoals abusievelijk vermeld in het Mededelingenblad, om 4 uur, maar om 4.30 uur n.rri. Ouders en belangstellenden zijn van harte welkom. Zaterdag 21 december om 2.00 uur n.m. zien wij graag alle kinderen in de Witte Kerk om te repeteren, de morgen van de 22e is er uiteraard geen zondagsschool, le bijeenkomst in het nieuwe jaar: 5 jan. JEUGDKAPEL Zaterdag a.s. hebben we de jaarlijkse kerstviering in De Rank. 's Middags van 14.00-16.00 uur kerstversiering maken_ 18.00 uur sobere kerstmaaltijd. Zondag 22 december jeugdkapel in De Rank welke geleid wordt door 16 BIJZONDERE KERSTVIERING In de grote zaal bij de Zusters Juliaantjes op 20 december In de gezellige zaal van de zusters Ju liaantjes vindt vrijdag 20 decémber om 8 uur 's avonds een bijzondere Kerstvie ring plaats van muziek en zang, van spel en declamatie. Aan deze avond werken mee: Luc'ie van Sluis en Lylia Legdeur-van Sluis (de clamatie), Renee van Sluis (zang), de kinderen van Duin (muziek), de zusjes Kroon (met „de herder die bleef"), een groepje kinderen van Kariko o.l.v. br. Avitus (zang) en verschillende anderen. Iedereen is van harte welkom bij deze mooie Kerstvoorbereiding. KERSTACTIVITEITEN INTER KERKELIJK JONGERENKOOR- KINDERKOOR EN MUZIEKGROEP Het Kinderkoor en de Muziekgroep zullen op maandagavond 23 dec. een belangrijk aandeel hebben in een Kerstvoorbereiding voor patiënten in de St. Willibrord Stich ting. Een geste die door de leiding van SI. Willibrord zeer op prijs gesteld wordt. De ouders van de kinderen worden vriendelijk verzocht de viering mee te maken en om 7-1.5 uur n.m. met hun kroost aanwezig te zijn in de foyer. De dames van de Noord en Groot zullen zorgen voor de begelei ding op de piano. Voor de derde achtereenvolgende maal zal het Jongerenkoor meewerken aan de Kerstviering met de patiënten in het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar. De viering zal rechtstreeks door de Ziekenhuisomroep worden uitgezonden in het Centraal Zie kenhuis en het St. Elisabehziekenhuis. Eén en ander zal gebeuren op Kerstavond, 24 dec., om 7.00 uur n.m. De koorleden wor den om 6.15 uur n.m. verwacht bij de Rank aan de Heerenweg. Op Kerstochtend. 25 dec., hoopt het Jonge renkoor met o.a. Engelse en Franse kerst liederen extra glans te geven aan de kerk dienst (aanvang 10.00 uur) in het Witte Kerkje, welke geleid zal worden door Ds. Pb. Ouwendijk. De begeleiding zal, als altijd, beide keren in de vertrouwde han den zijn van Nelly Coolegem en de heer M. v. d. Kloet. De algehele leiding heeft de heer E W v d. Wal. INTERK. JONGERENKOOR EN KINDERKOOR OPGELET! Jongerenkoor: vrijdag 20 dec. repetitie in de Kruiskerk, normale tijd. Kinderkoor: zaterdag 21 dec. repetitie van af half elf. samen met de Muziekgroep (in de Witte Kerk). De Muziekgroep begint normaal om 10.00 uur. RAAD VAN KERKEN IN HEILOO Door het Interkerkelijk Pastoraal Beraad Heiloo is er een goede samenwerking ge groeid van de verschillende Kerkgenoot schappen in Heiloo. Om deze samenwerking beter te doen aansluiten op die in andere plaatsen van ons land streeft men naar de oprichting van een Raad van Kerken in Heiloo. Daartoe is een commissie van voor bereiding ingesteld, bestaande uit: 2 vertegenwoordigers van de Gereformeerde kerk: de heren A. Brandsma en J. van 't Veen. 3 vertegenwoordigers van de R.K. Gemeen schap. waarvan reeds beschikbaar Mevr. F. Mast (Moeder Godskerk) en Zuster Odulpha van der Laan (Kapel O L. Vr. ter Nood). Wülibrordkerk: op het ogen blik nog vakant. 2 vertegenwoordigers van de Ned. Herv. Kerk: Mevr. M. Sants en de heer P. Riet veld. 1 vertegenwoordiger van de Remonstrant se Gemeente: de heer M. Renia (tevens voor de Ev. 1 utherse Gemeente), i vertegenwoordiger van de Doopsgezinde Gemeentede lieer J. II. v. Zonneveld. 1 vertegenwoordiger van de Oud-Katholieke Kerk: Mevr. M. Post-Bosman. 2 vertegenwoordigers van het I.P.B.H.: de heer Pastor H. Buskermolen en mevr. Pantekoek-van Veen. Voor inlichtingen of voor het doen van suggesties kan men zich wenden tot de secretaris van de Voorbereidingscommissie. 3 49 3^" P Rietveld' Neersmeeth 2. telefoon ZONDAGSSCHOOL „HET ANKER" A.s. zondag 22 december om half 5 vie ren we met de kinderen van de zondags- sciiool het kerstfeest. Wij verwachten zoveel mogelijk alle ouders, maar ook verder is iedereen van harte welkom. Komt allen naar de Kruiskerk om daar met de kinderen het blijde feest van het kind in de kribbe te vieren. HERV. GEMEENTE KRUISKERK Kerstnachtdienst niet solist In de Kruiskerk zal op dinsdag 24 december a.s. om 11.00 uur 's avonds een Kerstnacht dienst worden gehouden waarin veel ge zongen zal worden. De heer L. Pasman uit Haarlem zal een toespraak houden. De heer Schenk te Heiloo zal enkele liederen ten gehore brengen. Iedereen is van harte welkom. KERSTPROGKAMMA'S VAN R.K. KERKEN Kerstnaditdiensten staan centraal De Kerstnachtdiensten staan, zoals gebrui kelijk. in de r.k. kerken centraal, in de Willibrorduskerk vindt de eerste Nachtmis op 24 december plaats om half negen. Daaraan werken mee het dames- en herenkoor. Om elf uur volgt de tweede Nachtmis. Het jeugdkoor en het herenkoor zingt dan de Missa Pontificalis van Perosi. Voor beide - Nachtmissen is er samenzang van kerstliederen. Op eerste Kerstdag is er oni 9 uur een Herdertjesmis, voor kinderen en hun ouders. Er zullen kerstliederen ge zongen worden met muzikale begeleiding. Om 2 uur is er het kinderfeest rond de Knhbe (Kerstspel door kinderen van de Wil'ibrordusschool). Medewerking van chr. mannenkoor op Kapel Het Kerslprogramma op Onze Lieve Vrouw ter Nood ziet er als volgt uit. Om hall tien is de eerste Nachtmis met mede werking van het eigen gemengd koor dat de „Missa in honorem Angelorum" van Jan Nieland zai uitvoeren onder leiding van broeder Avitus Klerks. Naast solistb sche medewerking is er voorts nog mede werking van het Aikmaars Christelijk Mannenkoor (57 man sterk). De tweede Mis is op 't middernachtelijk uur. Daaraan werken mee de beide jeugdkoren met hun combo, onder leiding van Broeder Avitus Klerks. Tweede Kerstdag, om 4 uur, is er in de Grote Kapel kerstfeest voor de kin deren; zogenaamd „Kindje wiegen". Ook dan is het jeugdkoor weer present. Alle kinderen zijn welkom, ook de allerklein sten. Zij kunnen met Karibo meezingen. Kerstfeest in de H. Moeder Godskerk Het Kerstfeest in de H. Moeder Godskerk vangt aan op dinsdagavond 24 december, met een eerste Nachtmis om half tien. Een nederlandse viering met medewerking van harmonie Caecilia. Om 11 uur is de twee de Nachtmis. Hieraan wordt meegewerkt door het dames- en herenkoor. Uitgevoerd wordt de Missa van Ant. Bruckner. De leiding heeft Jos Overtoom. Eerste Kerstdag om 9 uur is er een Her dertjesmis in de Moeder Godskerk, spe ciaal voor kinderen. Lichtprocessie, kerst liederen met begeleiding. De kinderen kun nen hun eigen gemaakte kerstversiering het weekend er voor inleveren. Tweede Kerstdag om half twaalf is er een Eucharis tieviering. De liturgie en de liederen wor den verzorgd door het kinderkoor en de combo, onder leiding van de heer v. d Hulst.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1974 | | pagina 6