rünpLDn LET OP! DEZE WEEK 24,95 (7 IIUW5BLAD VOOR HEILOO makelaardij elhandel Alkmaar Uw huis verkopen? Tropische vissen ,DE GELDMOLEN' Mzen tafels oeren snaitiefeji J.C. J. BAKKER Dierenvrienden opgelet! Wij willen binnenkort met een leuke foto -aktie starten, waaraan u zelf mee kunt doen. Breng ons een foto van uw zoon of dochtertje met hun lievelingsdier. De leukste foto's publiceren wij in onze wekelijkse advertenties. Bovendien een fijne verrassing voor de uitverkoren foto's. slechts I 14.95 31313 kennemerstraatweg 231 heiloo OT2-349&& De kosten van vestiging in het „Winkelhof 't Loo" GEMEENTEBEGROTING AANGENOMEN Raad akkoord met verhoging van reinigingsrechten AFVALSTOFFEN Kritiek werd geleverd op de N.S. R.K. Kerkbestuur nam afscheid van haar voorzitter Supermarkt Kaandorp gaat verbouwing tegemoet 4 Rode Platy's 4 Neontetra's 4 Rode Rio 4 Sumatranen 2,50 4- 2,50 4- Luchtpomp (Rena) met filter, kool, watten en slang dus geheel compleet Doe mee en breng uw foto even bij ons langs aan de Stationsweg of in onze nieuwe zaak aan de Kennemerstraatweg. v°edsel 'VOOR ALLE VRIENDEN VAN DIER EN PLANT Stationsweg 65-67 Kennemerstraatweg 129-Heiloo j Juwelier Herman Kwaad Toneelvereniging Falkland-jongeren FALKLAND-JONGEREN VOOR DE KINDEREN: EEN FANTASTISCHE PLAAT HET HELE JAAR CARNAVAL EEN ECHTE FEESTPLAAT! J. J. PANTEKOEK, Ing. VAMOR-Autorijschool FERNH0UT Aantal wegen in het bos in onderhond van de gemeente Fa. Gebr. Kaandorp bouwt 5-tal magazijnen Grote belangstelling voor informatieve bijeenkomst Grote belangstelling voor bevestiging en intrede Alarmnummer Ambulcanee „Ontwikkeling grondprijs bedenkelijk" 5 FEBRUARI 1975 32e JAARGANG NO. 43 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Reclaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- iiinnen, Rinnegom, Egm. a.d. Hoef Ad\ca kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Adv. per mm 30 cent excl. BTW Bij kontrakt reduktie. IkJNBM kennemerstraatweg 334 t.o. kerkelaan heiloo tei.30815 Gratis bouw- en verbouwadvies T71 Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234. Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Mogelijk kan op 28 februari daarop antwoord komen Op de bijeenkomst waar raadsleden en de pers kennis konden nemen van de plannen betrekking hebbende op liet „Winkelhof 't Loo" werd de vraag ge steld: „Wat gaat de vestiging in het winkelhof kosten?" Burgemeester H. Hoekstra zei dat daar nog geen antwoord op gegeven kon wor den. Op vrijdag 28 februari, de maande lijkse raadsvergadering, zal het „Winkel hof 't Loo" behandeld worden. Mogelijk dat belanghebbenden, o.a. ondernemers, dan zullen vernemen wat ongeveer de mogelijkheden zijn van vestiging in dit centrum. Misschien ook of er gehuurd en/of gekocht kan worden. Prijzen van „Het Baaf je", na kleine wijziging, omhoog Vrijdagavond, op de tweede avond dat de gemeentebegroting van Heiloo, voor het jaar 1975, besproken werd kon bur gemeester H. Hoekstra om kwart over tien de hamer laten vallen. De begroting was met algemene stemmen goedge keurd. De Progressieve Combinatie had te kennen gegeven tegen de post van de B.B. te zijn. Zij vroegen de aantekening „tegen te zijn geweest". De verhoging van reinigingsrechten, wat nogal wat discussie heeft opgeleverd, werd aanvaard. Deze gaat van 40.op 44.—. De gymnastiekverenigingen kunnen voorlopig tevreden zijn. De huur van de gymnastiekzalen blijft tot 1 oktober ge handhaafd op 2.50 per uur. Dus niet 5.zoals B. en W. in de begroting stelden. Na 1 oktober wordt het wel 5,— maar tegelijkertijd wordt de sub siedie dan verhoogd van 3.50 naar 6.per lid. Het waren de raadsleden mevr. Broisma-Polling en dhr. Dekker die pleitten voor een tegemoetkoming, vooral ten aanzien van verenigingen als Doves en Klimop met haar vele jeugd leden. Na een opmerkelijke discussie tussen de heer Hoogland en burg. Hoekstra werd besloten de jeugdleden van het Noord hollands Begeleidingsorkest, welke in v'oor uw ROOT hoogcweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 Heiloo woonachtig zijn, 50,per lid per jaar te geven. Het verzoek van het zelfde raadslid om de Stichting Scarabee te Alkmaar te subsidiëren werd afge wezen. „Wij steunen plaatselijke organi saties op cultureel terrein," aldus dhr. Hoekstra, die daarbij doelde op o.a. het Nivon. De heer Qvermeer pleitte voor 700, subsidie aan de Zwem- en poloclub „Hei loo". B. en W. voelden daar niets voor. Dhr. Overmeer bereikte toch wat, na gegaan zal worden hoeveel jeugdleden deze club heeft. Tezijnertijd zal dit punt weer in de raad komen. Mr. v. Dantzig pleitte, bij de bespreking van de tarieven voor het zwembad „Het Baafje" voor handhaving van speciale abonnementen voor 2 tot en met 5 jari gen. B. en W. wilden die laten vervallen. Mr. v. Dantzig kreeg daarbij steun van ir. Tomson en later ging de gehele raad er achter staan. Hebben we het goed begrepen dan zal zulk een abonnement in vóórverkoop 13.50 gaan kosten, en als seizoenabon nement 16.—. De tariefbijstelling, zoals B. en W. het noemen, gaat ongeveer 25.000,meer opleveren. Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Zilventr. 1 - Tol 0/2 10892 het goedkoopste adres in Nederland door de heer A. J. M. ten Hoope In de raadsvergadering heeft bij de alge mene beschouwingen de heer A. J. M. ten Hoope kritiek geleverd op de Neder landse Spoorwegen. Hij zei o.a. „Het is verheugend te vernemen dat in het gesprek met de Nederlandse Spoor wegen wat tekening begint te komen, want als forensengemeente mag men toch wel wat verwachten van de N.S. Het servicepakket geboden door de N.S. rond ons station is nog steeds pover, al heeft men met de parkeervoorziening en de fietsenstalling getracht het geheel wat op te vijzelen. Een voetgangerstun nel is gewoon een vereiste van de eerste orde en wij zijn blij dat de N.S. daar nu eindelijk van doordrongen schijnt te zijn." De heer ten Hoope sprak ook nog van „spoorboomirritatie" en „het soms onwaardige vervoer". Neem'ïeens vrijblijvend kontakt op met: Bem.kantoor ö.g. - Lid BWN ALKMAAR Westerwég 134 Telefoon 0 72 - 1 15 36 SCHOORL - Damweg'5 Vraagt onze woninggids Vierde ook vijfjarig bestaan Maandagavond nam het R.K. Kerkbe stuur „Heiloo" afscheid van haar voor zitter de heer H. H. J. ten Hoope. De heer Ten Hoope was vanaf de oprich ting van dit R.K. Kerkbestuur, vijf jaar geleden, voorzitter. Naast dit afscheid werd ook dit eerste lustrum gevierd. Men was daarvoor aanwezig in de koffie kamer van de H. Moeder Godskerk. Naast de heer en mevrouw Ten Hoope en het bestuur waren o.a. ook aanwezig de resp. echtgenoten. Er was een koud buffet en er heerste een prettige en ongedwongen sfeer. Mevr. Settels, secretaresse van het be stuur, memoreerde de grote verdiensten van de scheidende functionaris. Zij bood ten afscheid het boek van Rien Poort vliet en Hans Bouma aan: „Hij was een van ons". Mevr. Ten Hoope werd niet vergeten: zij kreeg bloemen. Pastoor J. A. M. Schmidt, eens bouw pastoor van de H. Moeder Godskerk, had dhr. Ten Hoope leren kennen als secre taris van de parochie in opbouw. Hij be dankte dhr. Ten Hoope voor alles wat hij heeft gedaan in 't belang van de kerk. Supermarkt Kaandorp aan de Wester weg gaat een geweldige verbouwing te gemoet. De nu reeds grote winkelruimte van 300 m- zal bijna 2 keer zo groot worden. Het woonhuis van de fam. Kaan dorp zal voor deze uitbreiding moeten wijken maar op het winkelpand komen hier weer twee nieuwe woningen voor terug. Van de zomer hoopt men de hele zaak klaar te hebben. We zullen u op de hoog te houden. gratis winnen K Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 Mer zondagenKindertoneelstuk „De Geldmolen" Op de zondagen 9, 16, 23 februari en 2 maart a.s. zal de jongerengroep van Falkland de kinderen van Heiloo een enorm leuk kindertoneelstuk voorschote len, nl. „De Geldmolen", van de voor malige Heiloose onderwijzers J. A. Tem pelaars en J. v. d. Heide. Al enige malen is dit stuk met geweldig succes op de planken gezet door het on derwijzerstoneel, dat jarenlang aktief was in de St. Nicolaastijd. De meeste basisscholen in Heiloo hebben dit jaar hun medewerking verleend aan de kaartverkoop (vorig jaar waren het alleen de openbare scholen). Falkland is het onderwijzend personeel bijzonder er kentelijk voor deze geste. Niet alleen is Falkland nu iets zekerder van behoorlijk bezette zalen, maar het leukste is, dat nu meer kinderen de kans krijgen, naar „De Geldmolen" te komen kijken. Enorm, dat er tussen vereni gingsleven en onderwijs een bepaalde samenwerking kan ontstaan. Dat is ei genlijk nooit anders geweest, want deze jongerenafdeling is uiteindelijk ontstaan uit een samenspel tussen Falkland en de John F. Kennedy-mavo. Kindertoneelstuk van J. A. Tempelaars en J. v. d. Heyde zo. 9, 16, 23 febr. en 2 maart om 14.00 uur in het Asta-theater. KAARTENop school en bij Kiosk Avis, Stationsweg 68 a 1,50 (Zie verder redactioneel nieuws) Kaartenop school en bij Kiosk Avis De kaarten voor „De Geldmolen" zijn a 1,50 verkrijgbaar op de meeste scholen voor basisonderwijs en bij Kiosk Avis, Stationsweg 68. De kinderen kunnen na tuurlijk wel wachten, tot er op desbe treffende middagen nog kaarten aan het Asta-theater verkrijgbaar zijn, maar zij lopen dan de kans, dat de zaal is uit verkocht: er zijn nl. al scholen, die de vorige week bijna geen kaart meer had den, dus haast je, anders word je misschien teleurgesteld. De voorstellingen beginnen om 14.00 uur en in de pauze kun je voor een kwartje grabbelen, waarmee je leuke prijzen kunt winnen. Kom allemaal naar het Asta-theater, want dit mag je niet mis sen. zie ook de advertentie met o.a.: Vader Abraham, André van Duin, Ronny Bierman, Gerard Hoebe, Hannie en de Rekels e.v.a. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Vrieswijk 156 - Heiloo Telefoon 31103. GRATIS THEORIE Brandbeveiligings-installaties STRIJLAS B.V. Heiloo - Haarlem HEILOO 072-32844 -POSTBUS 40 Vorige week schreven wij over de deso late toestand van één der paden in het Heilooërbos. Wij meenden, en dit schre ven wij ook, dat het onderhoud in handen van „Natuurmonumenten" zou zijn. Men wijst ons er op dat dit pad, evenals en kele andere wegen, in behee'r is bij de gemeente Heiloo. tussen spoorbaan en Westerweg Op een reeds jaren braakliggend terrein, tussen de spoorbaan en de Westerweg (ongeveer tussen de Schuine Hondsbos schelaan en de boerderij van dhr. Maat) is het aannemersbedrijf Gebr. Kaandorp begonnen met de bouw van een vijftal magazijnen, met een totale vloeropper vlakte van 2600 vierkante meter. Ze zijn ontworpen door het architectenbureau J. Roggeveen (Heiloo). Het terrein had als bestemming „lichte industrie". Vanaf de Westerweg is een 5 meter brede weg aangelegd tot aan de spoor baan, aan weerskanten, in „blokken" van 2 en 3, worden de magazijnen ge bouwd. Rekening is gehouden met de mogelijkheid de weg door te trekken (langs de spoorbaan) naar de Schuine Hondsbosschelaan. De fa. Kaandorp verwacht dat er een flinke belangstelling zal bestaan voor deze magazijnen/vooral van de zijde van Heiloose ondernemers. Eén is er ver huurd aan een Alkmaars woninginrich- tingsbedrijf, de fa. Brouwer. Inlichtingen over premie-huur en premie-koopwoningen De grote zaal van het Brunogebouw was donderdag geheel bezet met belangstel lenden, in hoofdzaak jongeren, welke luisterden naar de heren E. Mallen, J. C. Voorhorst, medewerkers van het Bouw fonds van Nederlandse gemeenten. Deze heren gaven informatie over de bouw van premie-huur en premie-koopwonin gen. De bijeenkomst was belegd door de wo ningbouwverenigingen „Willibrord" en „Volkshuisvesting". De wethouder van Volkshuisvesting kon niet aanwezig zijn, zij werd vertegenwoordigd door mevr. H. A. Hemmekam. De heer J. Bol ten leidde de bijeenkomst. „Alhoewel wij als besturen reeds regel matig samenwerken mogen wij, nu we samen vergaderen, wel spreken van een historisch moment", aldus de voorzitter van „St. Willibrord". Dhr. Bolten zei dat de woningbouwverenigingen zich zorgen maken over de huren van woningen in de woningwetsector. Door de steeds te rugkerende huurverhogingen etc. Dhr. Bolten wees erop dat dank zij de huidige premieregeling het kopen van een wo ning bijzonder gunstig is. Dhr. Bolten stelde voor om na deze bijeenkomst weer bijeen te komen. „Men kan thuis het een en ander nog rustig doorpraten en op zich in laten werken. (Intussen is deze tweede bijeenkomst al vastgesteld op 12 maart, weer in het Brunogebouw, maar dan om 8 uur). Dan zullen afspraken gemaakt moeten worden, want verwacht mag worden dat begin 1976 begonnen kan worden in de uitbreidingsplannen 5 en 6 van „De Bouwcamp" resp. „Boekenstein" en „Baetenburg". In „Vredenoord", onder deel van „De Bouwcamp", worden nu o.a. 40 woningwetwoningen gebouwd. Dhr. Bolten vertelde zijn toehoorders dat in de plannen 5 en 6 van „De Bouwcamp" misschien minder woningwetwoningen gebouwd zullen worden. Garantie tot 100% door gemeente Dhr. Moll sprak over de ontwikkeling van de woningbouw en speciaal over die na 1945. Ook dhr. Moll wees op de ver ruiming van de subsidie-regeling waar door het eigen woningbezit gestimuleerd wordt. Spreker ging ook in op de moge lijkheden van financiering welke ook via het Bouwfonds van Nederlandse Ge meenten kan geschieden. Gemeenten (ook Heiloo) willen zelfs een garantie verstrekken tot 100%. Wanneer het Bouwfonds bouwt dan wordt een cer tificaat verstrekt, zo dat men verzekerd kan zijn van een goede woning. Dhr. Voorhorst ging uitvoerig in op de financiële aspecten van de woningwet woning, de premie-huurwoning en de premie-koopwoning. Hij probeerde met de verstrekking van deze gegevens dui delijk te maken, hoe aantrekkelijk het is geworden een eigen woning te bezitten. Aithans volgens de nu geldende premie regeling. Er werden zoveel gegevens ver strekt dat velen zeker nog eens rustig alles goed op een rijtje moeten zetten alvorens op 12 maart naar het Bruno gebouw te gaan om dan een beslissing te nemen. N.M. van ds. J. v. d. Schee, Herv. predikant Zondagmorgen had de bevestiging plaats in de Kruiskerk van ds. J. v. d. Schee als predikant van de Hervormde Ge meente en 's middags de intrede. Voor beide kerkdiensten bestond grote belangstelling, zowel bij de gemeentele den, genodigden als uit de gemeente waar ds. v. d. Schee tot voor kort predi kant was, Zierikzee. Een vriend van de nieuwe predikant, ds. C. DalJÓ uit Breukelen, leidde de bev;igiagsdienst. Vergelijking met (le tijd van doze dagen Ds. v. d. Schee sprak over de profeet uit het oude testament Amos. Hij vergeleek de woorden van deze prediker en consta teerde een grote gelijkenis met de tijd waarin wij leven. De boodschap van de Heer staat boven een discussie verheven, aldus ds. v. d. Schee. „We dienen te bou wen aan één en dezelfde gemeente". De predikant achtte de start in Heiloo hoopvol. Een goed begin, in allerlei vorm was men hem in Heiloo tegemoet getre den; de Kerkeraad; de president kerk voogd dhr. Hoogkamp en ds. Ouwendijk. Tweede proces van Integratie Ds. Ouwendijk dankte de kerkelijke ge meente van Zierikzee, het werd mogelijk op vlotte wijze in de ontstane vacature in Heiloo te voorzien. We kunnen nu be ginnen aan het tweede proces van de integratie in de Hervormde Gemeente. Ik heb begrepen dat u ten volle bereid bent om daaraan mee te werken. In de gemeente zijn vogels van diverse plui mage," aldus constateerde ds. Ouwen dijk. De heer F. C. Fleischer sprak namens de leden van de Hervormde Kerk in Lim men. Ds. J. J. Walstra sprak namens de Classis Alkmaar van de Hervormde Ge meente. In dichtvorm sprak pastor H. J. Busker- molen namens het interparochieel Pas toraal Beraad en tenslotte het kerke- raadslid de heer S. Lautenbach, die sprak namens wijk 2 van de Herv. Ge meente van dankbaarheid en gaf ds. v. d. Schee de beste wensen mee. Kinderen van de zondagsschool zongen, met pianobegeleiding, een speciaal op deze dag geënt lied. Burgemeester H. Hoekstra woonde, met echtgenote, de middagdienst bij. aldus het raadslid dhr. Pieters In de laatste raadsvergadering werd de grondprijs vastgesteld voor hét te reali seren uitbreidingsplan „De Ronge". Zo als wij reeds meedeelden, stelden B. en W. voor, de prijs te bepalen op 110,- per vierkante meter. De heer J, Pieters achtte de ontwikke ling van de grondprijs in Heiloo beden kelijk. „Het loopt zo langzamerhand de spuigaten uit", aldus dhr. Pieters. Hij vroeg zich af waar de grens getrokken moet worden. Op de vraag „Kan dat nog wel?" antwoordde burg. Hoekstra dat dit de marktwaarde is. Hij liet er op vol gen dat er veel liefhebberij bestaat voor de grond in dit bouwplan. Weet U wat voor mensen er naar de showroom van John Bolten komen? Mensen de er van houden heel prijsbewust te kiezen uit schitterend massief-eiken meubelmakerswerk Wanneer komt U...!? (t.O. de St, Willibrordus Stichting) Koopavond vrijdag van 7 00 tot 9.3Q uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1