nrrhipi nn 3pLt/n_ heiioo moot DEZE WEEK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO makelaardij ■^eïhandeï Alkmaar WJSW, AÏAX - HEILOO Herman KWAAD Modeshow Gemeentegids Heifóo 1975 KJ kennemerstraatweg 334 tokerkelaan heiloo tel.30815 Schoolkinderen plantten 400 iepen Opperwachtmeester H. van flensden nu adjudant Cftius maakt Paaseitjes zonder calorieën guus van der linden bioemsierkunst Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet ■E333IEÜ Camping mag niet uitgebreid worden Natuurlijk zouden wij goedkopere kleding kunnen verkopen... Wilt u BERKEN Zomerregeling diensten Willibrorduskerk Heiloo Fleurige Palmpasen-optocht trok naar het „Centrum" Wipwatermolen wordt herplaatst Krijgen jongeren ook de beschikking over centrum? Wat dagjewat waarom naar de stad je kunt ten slot toch naar van 12-50 jaar. Raadslid stelde vragen over verbouwovertreding Uniforme tarief Volksmuziekschool Heiloo blijft gehandhaafd Voor het afgeven van kopij en andere stukken S'EPADEN HORLOGES KLONEN EN VERLOVINGSRINGEN Juwelier GROTE PELf-NGSTELUNG ¥AN ONDERNEMERS voor planeen t.a.v. de ■omgeving van het stafion PASEN 1975 orchideeën-bloemstukje Bioemenhuis ,Confidentia' MÜZIEK ¥00R DE PMSWEEK Maftfm'S Passion f 69,— f -37.50 Donderdag 3 april a.s. 2 x show in eigen huis en wel om 2.30 uur en 's avonds om 8.00 uur. KAARTEN f 5.- kennemerstraatweg 127/tel.(072) 31815 Telefoon 072-34800 Dit is Ilse Rus, 3 jaar oud met haar hond Bolle, die een groot kindervriend is. Ilse en Bolle komen dikwijls bij Van Staalduinen. De gezonde maaltijd voor uw hond Pens, kopvlees, hart of kippevlees Pensl ,4Qper kg. Deze week bij aankoop van een hondemand een VOERBAK GRATIS! Pas weer binnengekomen: RIETEN MANDEN van 105 cm. Tropische vissen 4 zebravisjes 2,50 4 kardinaaitetra's 7,00 Grote voorraad hout voor de open haard, briketten en aansteek- blokjes dln'k U d" hunl u h,ermee am, l^se! VOOr uw dlfra(ls wmnen VOOR ALLE VRIENDEN VAN DIER ÉN PLANT 26 MAART 1975 32e JAARGANG NO. 50 Advertenties en Administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-30175 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum Tel. 02518-53538 Overname van enigerlei aard, hetzij van advertenties of afbeeldingen uit deze krant, is niet toegestaan zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Dit blad verschijnt 's woensdags huis aan huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeen ten Heiloo, Limmen, Egmond- Pinnen, Rinnegom, Egrn, a.d. Hoef Adv. en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Adv. per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. LalNBM Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234. Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 tijdens Nationale Boomplantdag Heiloo behoort al jaren tot een gemeen te welke meedoet aan de Nationale Boomplantdag. Vorige week namen ruim 400 gemeenten deel aan deze boomplant dag, ongeveer 90.000 kinderen, zesde klassers, plantten ontelbare bomen. In onze gemeente gingen 302 kinderen 400 Hollandse iepen planten in de bermen van het verlengde van Ifet Zevenhuizen en langs de nieuwe verkeersweg Het Malevoort. Alle scholen voor basisonder wijs in Heiloo waren van de partij, de meeste kinderen met schoppen gewa pend. De dienst van beplantingen had de plantgaten al „panklaar" gemaakt. Onder het alziend oog van de heer Alofs van deze dienst en geassisteerd door vele van zijn medewerkers werden de iepen vakkundig in de grond gezet. Naast de heer Alofs waren aanwezig wethouder Bolten, de adjunct-directeur van Openbare Werken de heer Weber en de chef van Algemene Zaken, de heer Kaashoek. De weersomstandigheden waren, gezien de open ruimte waar geplant moest wor den, niet bepaald aantrekkelijk. Zoals gebruikelijk werden de bomenplan- ters getracteerd en elke school kreeg een cadeaubon. Binnenkort gaan in Heiloo nog een grote hoeveelheid bomen de grond in die al gereed staan in de gemeentelijke kwe kerij. Opperwachtmeester H. van Heusden, on geveer drie jaar vervangend groepscom mandant van de Groep Heiloo van de Rijkspolitie is met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1974 bevorderd tot ad judant. ALTIJD IETS APARTS kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 Zitverstr.l - T„l 072-10892 hel goedkoopxte adres in Nederland met 8-tal bungalows De fam. P. C. Kaandorp welke aan de Groeneweg een camping heeft en bun galows exploiteert, mag de camping niet uitbreiden. Het bestaande bungalowpark wilde men uitbreiden met een 8-tal bun galows. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland zijn daarmee tegemoet gekomen aan de geuite bezwaren van Hoogeweg- bewoners, wiens percelen grenzen aan het bungalowbedrijf. maar dan zijn wij genoodzaakt andere leveranciers te benaderen in het gewone genre. Wilt u echter werkelijk klasse in uw kleding, dan is u toch aangewezen op betere, met véél zorg verwerkte kleding. En al deze betere kleding vindt u bij ons, ABSOLUUT EXCLUSIEF in Heiloo. Blico - Demie saison en regenkleding Vico - leer Ledaspain - leer i Laimböck - handschoenen Alpi - zelfbinders Schubert - zelfbinders In kostuums hebben wij o.a. Wilson Glenny, Thornproof, Patric and Moore, Mayfair, org. Sportex, Santega enz. enz. Bleyle (zie folder van vorige week!) Coxmoore - vesten, pullovers, enz. Doré-Doré - ankiets Turf - overhemden van den Herick - overhemden Lodenfrey - lodenjassen UW KLEDINGADVISEUR HERENMODE - HEERENWEG 140 - HEILOO TELEFOON 072-33308 Ingaande 23 maart geldt voor de dien sten in deze kerk de zomerregeling: 9.00 uur de Hoogmis 10.30 uur de mis met jeugdkoor de andere diensten zijn op dezelfde tijden gebleven. Palmpasen werden aangeboden aan verpleegden Zondag trok een Palmpasen-optocht door het dorp, voorafgegaan door het muziek korps en drumband, naar het Psychia trisch Centrum .St. Willibiaprd". Fleurig; want ruim hoiiue kii.ce-ren voert;, n hun zelf gemaakte Palmpasen mee. Na het spelen van een paar werkjes trokken de kinderen het „Centrum" in. aan de dijk van de polder Maalwater Aan de dijk, aan de rand van de polder Maalwater téft noorden van Het Maal water, is het molenmakersbedrijf C. W. Fraaij (Westzaan) begonnen met de plaatsing van de gerestaureerde wipwa termolen. Deze molen heeft indertijd ge staan in de polder Varnebroek. In de raad is bij een voorstel tot het voteren van geld voor restauratie en herplaat sing naar voren gebracht, de molen weer een functie te geven. In ieder géval weer te laten draaien. Die zekerheid kon toen nog niet gegeven worden. Dit is in ver band met besprekingen met enkele in stanties welke bijzonder kunnen bijdra gen in de kosten van restauratie en her plaatsing. Wij vernemen dat aan het gevraagde tegemoet gekomen kan worden en wordt daar bij herplaatsing rekening mee ge houden. Binnenkort zal men aan de ran den van het Overbos en het nieuwe re creatiegebied, op korte afstand de wip watermolen kunnen aanschouwen. Mogelijk in bestaande noodlokalen? Naar aanleiding van vragen van de heer B. C. M. Bremer, deelde burgemeester H. Hoekstra mede, dat gesprekken plaats hebben gehad met jongeren over een eigen ontmoetingscentrum. Gezien de ligging van de oude Cl. Willibrordschooi meende dhr. Hoekstra, dat huisvesting daar hem, en het college, minder ge schikt voorkwam. Dhr. Hoekstra zei dat gedacht zal worden elders in de gemeen te, aan de wensen van een grote groep jongeren tegemoet te komen. In dit ver band noemde hij het beschikbaar stellen van noodlokalen welke staan aan Het Veld. YOUNG MEN SHOPVHEILOO waÊÊÊimmmÊÊimÊmÊÊmmÊÊÊÊtmÊmmmmmi\m\\Mumm i sa Burgemeester betuigde spijt over onjuiste informaties Het raadslid de heer A. H. Hoogland stelde vrijdagavond vragen aan de voor zitter van de gemeenteraad burgemees ter H. Hoekstra over de overtreding van de bouwvoorschriften aan het Van Dee- lenslaantje. Dhr. Hoogland heeft drie keer gevraagd of de overtreding was ge schied. Of er een meting had plaatsge- vonden. Het was geschied en alles was in orde werd hem meegedeeld maar op 28 febru ari werd opnieuw gemeten, maar toen bleek (wat. dhr. Hoogland al veronder stelde) de zaak toch niet te kloppen. Het werk werd stopgezet en later werd de bouwer gesommeerd een muur, 40 cm buiten de daar geldende verordening ge plaatst, te verwijderen. „Waarom heeft u mij drie keer foutief geïnformeerd?" zo vroeg het raadslid aan de burgemees ter. Brief van Natuurmonumenten Burg. Hoekstra betuigde zijn spijt over het gebeurde. Hij wees er op dat hij zich gebaseerd had op het onderzoek van één zijner ambtenaren, maar zei dat uitein delijk het college van B. en W. de ver antwoordelijkheid draagt. Dhr. Hoekstra vertelde de raad dat een brief van „Natuurmonumenten" aanlei ding was geweest om opnieuw te vragen om te meten. Dhr. Hoekstra wees er op dat de kap van de woning 53 cm hoger werd uitgevoerd. Daar wilden B. en W. geen maatregelen tegen nemen. Zowel door dhr. Hoogland als dhr. Bre mer werd gevraagd voortaan een uitbrei ding mede te laten uitzetten door een ambtenaar. De wethouder van openbare werken, de heer Bolten, die grotendeels de kritiek van dhr. Hoogland over zich heen liet gaan en de beantwoording aan de voor zitter overliet zei tot genoemde heren, als dat moest gebeuren er nog wel een paar ambtenaren bij zouden moeten ko men. Nu wordt achteraf gecontroleerd. Dhr. Bremer leek, mede om teleurstel ling te voorkomen, het door hem ge vraagde toch wenselijker. Ir. Tomson vond de zaak van deze over treding niet zo ernstig. De oorzaak van het een en ander zag hij in een contro verse, die al vele jaren duurt, tussen bepaalde families. Zoals te verwachten viel heeft de meer derheid van de raad besloten om het uni forme tarief, voor de Volksmuziekschool Heiloo, te handhaven. Er was een voorstel van burgemeester en wethouders om de begroting van de Voiksmuziekschool Heiloo voor het cur susjaar 1975-'76 vast te stellen en een subsidie te verlenen van 203.600, Daar de Progressieve Combinatie tegen dit uniforme tarief was diende deze een amendement in om alsnog hun plan te bewerkstelligen. Het werd verworpen met 9 tegen 6 stemmen (van de Progres sieve Combinatie en dhr. Ten Hoope van „Heiloo 2000"). De subsidieverlening werd met algemene stemmen aangeno men. Als vertegenwoordiger van de gemeente in liet Volksmuziekschoolbestuur werd met 9 stemmen en 6 blanco gekozen de heer J. H. Zoon. Onze medewerker, de heer N. Majolée, trekt er met Pasen op uit. Men wordt verzocht tussen vrijdag 28 maart (11 uur) en dinsdagavond (1 april) bij hem geen kopij en andere stukken voor de Uitkijkpost van 2 april a.s. af te geven, maar rechtstreeks aan Drukkerij „Uit kijkpost", Rechte Hondsbosschelaan 22, (Postbus 68), Heiloo, tel. 072-30175. Voor een ruime sortering in: dan naar Kenn.siraatweg414, Heiloo - Tel. 30799 K Heiloo krijgt een stationsplein Opvallend groot was maandagavond de belangstelling voor de hearing betreffen de de plannen van het gemeentebestuur ten aanzien van de omgeving van het station. Speciaal van de zijde van de daar gevestigde ondernemers. Naast hen wa ren aanwezig burgemeester Ploekstra, wethouder Bolten, de raadsleden Borsjes en Dekker, de directeur van openbare werken dhr. Brandsma en twee verte genwoordigers van de plaatselijke V.V.V. de heren mr. Ereebaart en Timrherman. Ontwerp nog niet in eindfase Burgemeester zei dat het getekende plan een ontwerpplan is. Dus nog niet in zijn eindfase is. De raad moet tezijnertijd het stationsplan vaststellen. Het gemeentebestuur stelt het echter op prijs te weten hoe de betrokkënen, wo nende in deze omgeving, er over denken. Dhr. Brandsma lichtte het stationsplan toe. Aan de oostzijde van de spoorlijn wil men een stationsplein creëren. De Holle weg zou afgesloten worden en de spoorwegovergang zou verplaatst gaan worden iets noordelijker dan nu. Aan sluitend, via een ahob-beveiliging, met de Zeeweg. (Dus over het zgn. kermister rein). De heer Brandsma wees op een toekomstige „omleiding" van het ver- - keer, via de aan te brengen zujdelijke randweg (waarvoor de raad een bedrag voteerde, om voorbereidingen te treffen De huidige overweg zou dichtgaan en een voetgangerstunnel gemaakt worden die èn als oost-westve; binding moet gaan dienen èn om het station te bereiken, f e bestaande winkels zouden gehand haafd kunnen blijven en mogelijk nog een geringe uitbreiding kunnen onder gaan. „Grote bezorgdheid over het plan" De heer Zoon toonde zijn bezorgdheid OllfVC Qj ukLS- Wilt u iets bijzonders, b.v. een Dan slaagt u zeker bij De zaak van vertrouwen Holleweg 43, Heiloo, tel. 31390 over het plan. Het brengt verandering in het bestaande winkelpatroon, aldus dhr. Zoon. Hij vroeg zich af wat de in vloed zal zijn op het pakket van winkels en stelde dat het toekomstige winkel centrum goed bereikbaar moet zijn en er voldoende parkeerruimte nodig is. De heer H. Ranzijn vond de geplande voetgangerstunnel een primitieve oost west verbinding. Een voetgangersdomein prefereerde hij niet. „De schrik slaat me om het hart", doelende op soortgelijke voetganger-winkelstraten. Hij wilde graag een éénrichtingsverkeer door dit winkelcentrum. De heer Bolten brak een lans voor meer parkeerruimte, hij wees op de mogelijk heden aan de westzijde van de spoorlijn. De heer C. Ranzijn vroeg op de man af of de projectontwikkelaar van het „Win kelhof 't Loo" invloed heeft uitgeoefend op de plannen van het stationscentrum. in diverse uitvoeringen, o.a. EUGEN JOCHUM PIET VAN EGMOND Verder koren, koralen en aria's. inklusief kofffie komplet VM\ M'liaüüll vrijdag koopavond - 19.00 21.00 uur In samenwerking met de uitgever van dit blad zullen in juni 1975 6.300 gemeentegidsen gratis huis-aan-huis in Heiloo worden verspreid. De gemeentegids bevat o.a. gegevens over onderwijs, sport, ge zondheidszorg en het verenigingsleven. Wij verzoeken alle verenigingen c.q. organisaties in Heiloo, die niet in de gemeentegids 1973 staan vermeld of waarvan de gege vens, zoals deze in de gemeentegids 1973 zijn vernield, niet meer overeenstemmen, dit schriftelijk of telefonisch (tel. 31144, toestel 21op te geven. HET GEMEENTEBESTUUR VAN IIEILOO. De heer Blom onderbrak het zakelijke gesprek met de opmerking of St. Nico- laas bij het nemen van d'e voetgangers tunnel soms zijn mijter moet gaan af zetten. Medewerking van de Spoorwegen Dhr. Hoekstra liet de aanwezigen weten dat de spoorwegen volop haar medewer king zal verlenen. Zij gaat de helft van de kosten van de voetgangerstunnel be talen, het huis waarin in vroeger jaren een stationschef woonde wordt gesloopt en ook de fietsenstalling die er naast staat verdwijnt. De spoorwegen zal de plannen maken en uitvoeren. Uit de tekeningen blijkt dat een gezellig stationsplein kan ontstaan, met winkels er omheen gegroepeerd. De gemeente is uitgegaan van twee ge lijkwaardige winkelcentra: het „Winkel hof 't Loo" en het Stationcentrum. De twee andere winkelcentra (in „Oost" en „Zuid-West") moet men zien als wijk winkelcentra. Ook hij herhaalde, dat de „zittende" ondernemers' zich zeker kun nen handhaven en op een zekere uit breiding kunnen rekenen. Dhr. Ploekstra wees op gepubliceerde cijfers van onderbezetting van de win kelstand in Heiloo. Er is dus behoefte aan meer. Ten aanzien van vragen over parkeerge legenheid en die over al of niet autover keer door het winkelcentrum, werd nog uitvoerig gesproken. Met de geuite wensen in de portefeuille, zullen burgemeester en wethouders en het ambtelijk apparaat, als het enigszins kan, zeker rekening houden. Alhoewel de gemeenteraad uiteindelijk beslist. (Over een plan wat jaren geleden, in een wat andere vorm, al ter tafel is gelegd. Regeren is vooruitzien, jammer is het dat de toenmalige raad nee heeft gezegd. Red.) N.M. U BELT, WIJ KOMEN DAG- EN NACHTSERVICE 'Stationsweg 65-67, Heiloo .Kennemerstraatweg 129, Heiloo ■Laat 202, hoek Scnoutenstraai, Alkmaar I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1