□rchipLDn HANRAADS SCHOENEN *8 Jongeren in Heiloo helpen Noord-ierse kinderen de brug over BARBAPAPA van sdtagen mode makelaardij TinoccfSo ügelhandel Alkmaar A tffuv NIEUWS B LAD VOOR H EILOO Juwelier Veelzijdig werkend plaatsgenoot overleden SANDALEN, je voeten genieten er héélde zomer van! let op het merk v. Bommel - Sioux Piëdro - Pinocchio enz. Wijzigingen spreekuren plaatselijke dierenarts Kollekte Nederlands Astmafonds AFVALSTOFFEN i-p. ROOT Je BLIJFTlop en voor Unicef Uit de Herv. Gemeente Herma Kwaac BATTERIJ-WEKKER Raad weer bijeen Verlichtingsavond in de tuin van „De Oude Pastorij" 40-jarig bestaan „De Rustende Jager" vorig jaar verkocht Teleurstelling over niet doorgaan van muzikale rondgangen Nieuws van de V olk smuziekschool Grote belangstelling voor vakantieweken voor ouderen Uitbreiding van „De Loet" Originele ~Veiiiaki[eix fiedjes uit de TV serie J.J. PANTEK0EK, ing. Afscheid van mevr. v. Steenhoven f; f Schuitje varen f139,- HEILOO-Kennemerstraatweg 127 Stationscentrum viert eerste lustrum Zwemlessen reeds begon nen in „Het Baafje" Niet verbranden en toch snel en mooi bruin worden, met de artikelen van Biotherm en Juvend Schoonheidssalon en parfumerie „Margreet 14 MEI 1975 33e JAARGANG NO 5 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heihx - Tel. 072-30175 Redak tic-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-10182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 025.8-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Lirimei, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag (i uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. LidNBM Gratis bouw- en verbcuwadvies 8 r Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234 Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 De lieer H. H. -I. ten Hoope, op 70-jarige leeftijd Op 70-jarige leeftijd overleed maan dagochtend, na een ernstige ziekte, de heer H. H. J. ten Hoope. Op veel zijdig terrein is dhr. Ten Hoope werk zaam geweest. De overledene is nauw betrokken geweest bij het stichten van de M. Godsparochie en de bouw van de M. Godskerk. Hij was, tot voor kort, voorzitter van het R.K. Kerk bestuur. Voor dit werk werd de heer Ten Hoope op 25 april nog pauselijk onderscheiden. Dhr. Ten Hoope was voorzitter van het dienstencentrum „Heiloo" en werd nog kortgeleden be noemd tot bestuurslid van de R.K. Bond van Gepensioneerden en Bejaar den. Een aantal jaren, tot dat hij 70 jaar werd, was dhr. Ten Hoope amb tenaar van de burgelijke stand, voor het sluiten van huwelijken. Helaas is deze man, die veel voor an deren deed, op de hem bekende, har telijke wijze van werken, heengegaan. In onver woest baai Juchtenk lei Alle maten Ga zenü passen bij Stationsweg 81 - Heiloo - Tel. 30789 's Maandags de gehele dag gesloten Vanaf begin mei zijn de spreekuren van Dierenarts H. E. M. Eberson veranderd. De tijdens van de spreekuren zijn nu hp werkdagen van 10.30-11.30 uur en tevens op ma, di, wo en vr van 18.00- 19.00 uur. Om deze tijden niet te ver beten is het nuttig om de juiste tij den afgedrukt op pag. 2 uit te knip pen en bij de telefoon te hangen. Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Zilverstr. 1 Tel 072 10892 het goedkoopste adres in Nederland De kollekte t.b.v. het N.A.F. heeft sen bruto-bedrag opgebracht van 4.898,09. De 481, die dit bedrag meer is dan de kollekte van het vorig jaar, is te danken aan de grote inzet van de kollektanten en een ieder die er het zijne aan bijgedragen heeft. Waarvoor namens het N.A.F. har telijk dank. Voor uw hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 Tweede loop voor Unicef op 25 mei a.s. Onder dit motto organiseert de jon geren werkgroep van Unicef in Heiloo voor de tweede maal een „loop voor Unicef" op 25 mei a.s. Start tussen 10 en 13 uur vanaf het Open Huis Heiloo. Ook deze maal gaat het er weer om sponsors te zoeken, die een klein be drag per km invullen op de sponsor kaart. Deze kaart is gratis. Is de kaart vol dan kan men een nieuwe krijgen. Op 25 mei is er een 5 km en een 10 km route, waaruit men kan kiezen, men mag een route ook meer keren lopen. De route is minder ingewikkeld dan verleden jaar, maar daarom niet minder aantrekkelijk. Langs de route zijn weer posten, die knippen geven of stempels en aan de finish wordt het totaal aantal km ingevuld op de kaart en het bedrag, dat iedere spon sor moet betalen. Heeft de sponsor 0.10 ingevuld per km en heeft de wandelaar 5 km gelopen, dan moet de sponsor 0.50 betalen. Heeft hij 0.25 ingevuld en heeft de wandelaar 10 km gelopen, dan wordt dit bedrag dus 2.50. Al het geld wat hiermee binnenkomt gaat naar Unicef, het kinderfonds van de verenigde naties, dat dit jaar in Vietnam in de meest geteisterde ge bieden vooral de kinderen wil helpen. Voor groepen, b.v. schoolklassen, is er een speciaal groepsvaantje beschik baar. Men loopt op eigen risico deze wandeltocht mee. De kaarten zijn vanaf 14 mei ver krijgbaar bij de jeugdbibliotheek Ken- nemerstraatweg en West tijdens de openingsuren en woensdag 14 mei van 2-5 uur, donderdag 15 mei van 4-6 uur en vrijdag 16 mei van 4-6 uur bij fam. v. d. Horst, Westerweg 371, Heiloo; fam. Moerbeek, Tulpencroftlaan 40, Heiloo; fam. Tel, Romplaan 15, Hei loo; fam. De Vries, Torenlaan 35, Heiloo. Informatie: fam. Moerbeek, tel. 30596 Heel belangrijk! Op dinsdag 27 en woensdag 28 mei a.s. moet het geld worden ingeleverd op hetzelfde adres waar ook de kaart gehaald is. Naam en adres van iedere deelnemer staan genoteerd. Let goed op de controleposten onderweg en laat de kaart afstempelen! Centrale Kerkeraad voor het eerst bijeen Wij lazen in het mededelingenblad van de Herv. Gemeente o.a. het vol gende: Óp maandag 21 april vergaderde voor de eerste maal de leden van de cen trale kerkeraad van de centrale her vormde gemeente van Heiloo. Tot le den van het moderamen (dagelijks bestuur) werden gekozen: ds. J. v. d. Schee, preases, ds. Ph. Ouwendijk, assessor en ouderling W. J. Jansen scriba. In de vacatures van de gemeentelijke zendingscommissie werden benoemd: de heer E. Bies en de heer P. Wijn, die ook het secretariaat gaat voeren i.p.v. de heer R. Kamstra, die zich genoodzaakt zag om af te treden ais lid. We zijn de heer Kamstra veel dank verschuldigd voor de vele en getrouwe diensten, die hij als secre taris heeft verricht. De centrale kerkeraad gaat binnen kort een gesprek voeren met de ker keraad van de Gereformeerde kerk over de gezamenlijke kerkdiensten en de Evangelisatie Perscampagne. Het stoelenfonds Het is onzes inziens niet meer nodig uiteen te zetten wat onder het stoe lenfonds moet worden verstaan. Na de gehouden gemeente-avond en na de ontvangst door alle hervormden in Heiloo van een brief is het een ieder duidelijk, dat de instelling van het stoelenfonds is. geschied met de be doeling de vervanging van de stoelen in de Kruiskerk. Voor deze vervan ging is een bedrag nodig van onge veer 22.500, --. Hartverwarmend is, dat reeds direkt door een aantal men sen werd gereageerd hetzij door stor ting van een bijdrage, hetzij door het geven van een toezegging voor een bijdrage. Afgaande op deze eerste re acties is de commissie optimistisch gestemd ten aanzien van het bereiken van het doel. Het doel is: met Kerst mis nieuwe stoelen in (le Kruiskerk. Wilt u er óók aan meewerken, dat dit doel wordt bereikt? Stort dan uw bij drage bij de Rabobank te Heiloo t.g.v. de Kerkvoogdij onder vermelding van Stoelenfonds. kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 K Kennemerstraatweg 41 Heiloo - Tel. 072-30799 Voor een groot aantal jongeren in Heiloo zou ik vandaag graag de vlag willen uitsteken. Wat zij met elkaar de laatste weken voor elkaar hebben gestoofd is werkelijk grandioos. Onze oproep in de Uitkijkpost om hulp te willen bieden aan de Noord-ierse kin deren werd door hen met beide han den aangegrepen. Er werden tal van originele akties ontketend met als sluitstuk jl. zaterdag de grote rom melmarkt, allerhande kinderspelen, een disco-avond en nog heel veel meer. De totale opbrengst van alle aktivi- teiten waar u bijna wekelijks in deze krant alles hebt kunnen lezen ligt rond de 12.000,Een fors bedrag, dat met de reeds in kas zijnde midde len nu rond de 17.000,ligt. Vast staat in elk geval dat het komi- tee „Hulp Noord-ierse kinderen Hei loo" van het voorjaar weer een flinke groep kinderen uit Belfast voor 3 we ken in Heiloo op verhaal zal kunnen laten komen. Hiervoor bedragen de kosten pl.m. 25.000, De jeugd en ook een aantal volwasse nen hebben zich al van hun beste kant laten zien. Bovendien gaan deze jon geren ook alle avondprogramma's voor de Noord-ierse kinderen verzor gen. Een verslag van zaterdag vindt u elders in deze Uitkijkpost. We doen nu nog graag een beroep op alle Heilooërs om de laatste stenen aan te dragen. Het gironummer van de Amrobank Heiloo is 2162 en uw bijdrage, hoe klein ook, moet u overmaken ten gun ste van rekening 43.12.04.500. Bij voorbaat dank. Tot slot een klein verzoek. Op nog onverklaarbare wijze is één van de medewerkers zaterdag bij de rommel markt zijn fiets kwijtgeraakt. Het zou kunnen zijn dat hij per ongeluk verkocht is maar bedoelde jongeman is hierdoor zeer gedupeerd. Het gaat om een zwarte Fongers herenfiets, oud model met lamp en terugtraprem. Gaarne even kontakt opnemen met de heer C. Sanders, Groot Barlaken 33, tel. 30810. Tamara. Tikt niet - loopt wel Wekt met pieptoon. op vrijdagavond 23 mei De raad van Heiloo komt weer bijeen op vrijdagavond 23 mei. Volgende week hopen wij een aantal van de belangrijkste agendapunten te publi ceren. Ds. Ouwendijk, met witte jas en koksmuts op, temidden van de Rommelmarktbezoekers Medewerking gevraagd Op dinsdag 3 juni wordt er in de tuin van het verzorgingstehuis „De Oude Pastorij" een verlichtingsavond geor ganiseerd, waar ook de bewoners van „De Loet" van harte welkom zijn. Aan de muziekverenigingen in Heiloo is medewerking gevraagd. Om de verlichting mogelijk te maken doet de organisator van dit evene ment, de heer A. W. Jensch, een be roep op de ingezetenen jampotjes, weckglazen etc. beschikbaar te stel len. Dhr. Jensch wil ze wel komen ophalen. Men belle daarvoor: 30231. Niet 21 maar dinsdag 20 mei De sluitingsavond in het verzorgings tehuis „De Loet", van het seizoen 1974-'75 was vastgesteld op 21 mei, maar wordt een dag eerder gehouden, namelijk op dinsdag, 20 mei. Bewo ners van de bejaardenwoningen uit de naaste omgeving zijn ook nu wel kom. Op 1 mei jl. bestond het Transport bedrijf van Jae. Groot en Zonen in Limmen 40 jaar. Zaterdag jl. werd dit heuglijke feit op grootse wijze ge vierd. Voor deze bijzondere aangele genheid werd het totale wagenpark op de gevoelige plaat vastgelegd. Hierbij alsnog onze felicitaties. Maar nu weer te huur! Vorig jaar werd hotel-café-restaurant „De Rustende Jager" per 1 september gesloten en werd daarna verkocht, door de fam. Nap aan de heer N. M. G. van Haaster te Castricum. Meer malen hebben we geprobeerd te weten te komen wat de plannen waren ten aanzien van „De Rus", echter zonder veel resultaat. Middels een advertentie wordt nu het gehele complex, aldus de omschrij ving, te huur aangeboden of een ge deelte ervan. a. het café-restaurant etc. „Zeer ge schikt voor een Chinees restaurant," zo staat het in de advertentie; b. de zaal etc. geschikt voor dancing, bar- bedrijf enz. en c. verdieping 9 kamers. Verder wordt gezegd: „Het geheel leent zich voor diverse exploitatie." Indertijd werd gesproken van voort zetting van de exploitatie van „De Rus"; het stichten van een garage- showroombedrijf en het stichten van een supermarkt op deze plaats. Ook werd genoemd het bouwen van een complex woningen voor bejaarden. Door enige raadsleden is, bij de be handeling van de gemeentebegroting voor 1975 het op prijs te stellen indien „De Rustende Jager" in handen van het gemeentebestuur zou komen. O.a. werd door burgemeester en wethou ders toen gezegd: „Wij blijven tot aankoop bereid". Sprake van communicatiestoring Zaterdag was een teleurstelling merk baar: muziekkorpsen konden hun voorgenomen rondgang door het dorp niet uitvoeren. Muzikale rondgangen met doeken, om op te wekken de rom melmarkt, ten bate van de Noord- ierse kinderen, te bezoeken. Er bleek een soort communicatiesto ring te zijn ontstaan. Tussen de be trokkenen en de politie. We hebben begrepen dat niet tijdig een vergun ning was aangevraagd door de bestu ren van de muziekverenigingen, een soort gelijk verzoek was wel gedaan door het comité welke de rommel markt organiseerde. Bij navraag werd ons meegedeeld dat verzoeken tot muzikale rondgangen etc. tijdig aangevraagd moeten wor den, minstens twee dagen van tevo ren aan het gemeentebestuur en wel door de betrokken muziekvereniging etc. Het gemeentebestuur neemt daarover in het algemeen kontakt op met het hoofd van de politie, of er geen bezwaren zijn tegen zulk een aktiviteit, mede in verband met de bezetting van het politiekorps, ver keerssituatie etc. Er is zaterdag alsnog geprobeerd ver gunning te verkrijgen; het werd niet in zijn geheel gehonoreerd. Er mocht wel in de buurt van het Open Huis, waar de rommelmarkt werd gehou den, muziek gemaakt worden. A Hf M WF- Mogelijkheid vuur nieuwe leerlingen Zoals de Volksmuziekschool Heiloo in ons vorig nummer per advertentie aankondigde, bestaat thans de moge lijkheid nieuwe leerlingen voor het kursusjaar 1975-'76 op tc geven. Prospektus en aanmeldingskaart zijn aan de school (Pastoor Van Muijen- weg 14) verkrijgbaar- van maandag t/m vrijdag tussen 14 en 18 uur. Zij die zich reeds eerder opgaven krijgen het prospektus binnenkort toege stuurd. Kinderen die dit jaar naar de derde klas basisschool gaan kunnen een uur algemene muzikale vorming per week krijgen. Na een jaar geeft deze a.m.v. aansluiting op de instrumentale op leidingen. Voor dwarsfluit, hobo, klarinet en saxofoon is echter een minimumleeftijd van elf jaar vastge steld; voor deze instrumenten beveelt de muziekschool de blokfluit als voor bereiding aan. (Jroepsondcrwijs voor verschillende instrumenten Nieuw is in Heiloo (behalve voor de blokfluit-afdeling) het invoeren van groepsonderwijs voor verschillende instrumenten. Beginnende pianoleer lingen bijvoorbeeld krijgen tweemaal per week 40 minuten les in groepjes van vier leerlingen. Voor gitaar en elektronisch orgel worden de lessen gegeven aan twee leerlingen tegelijk, en wel 45 minuten per week. De oude bepaling dat leerlingen ieder jaar opnieuw moeten worden opge geven is vervallendaartegenover staat dat voor leerlingen die na 31 augustus niet willen doorgaan, schrif telijk vóór 1 juni moet worden opge zegd bij de direktie van de muziek school, Pastoor Van Muijenweg 14. Ouders van leerlingen die in septem ber met een instrument kunnen be ginnen, ontvangen een uitnodiging voor een „instrumentenbeurs", die de muziekschool samen met de Alkmaar- se firma's Klooster Kiebert, Span jaard en Ypma organiseert op maan dag 9 juni van 19 tot 21 uur in het Brunogebouw naast de muziekschool. Ook andere belangstellenden zijn op deze instrumentenbeurs welkom. Eerste groep van 24 t/m 31 mei naar Zuid-Limburg Dit jaar blijkt er een bijzonder grote belangstelling te bestaan voor de va kantieweken voor ouderen. Volgende week zaterdagmorgen vertrekt de eerste groep, voor een vakantieweek van 24 tot en met 31 mei. Gelogeerd zal worden in het zo prachtig gelegen hotel „Op den Dries" in het Zuid- Limburgse Slenaken. De groep omvat in totaal 81 vakantiegangers. Zo groot was de belangstelling. Als reisleider treedt weer op dhr. Majolée. Op het programma staan o.a. een dagtocht naar en door de Belgische Ardennen met bezoeken aan de Barage de Ves- dres grote stuwdamBarage La Gi- leppe, Spa en voorts, als hoogtepunt, de bekende watervallen van Coo. Een tweede dagtocht gaat naar het interessante openluchtmuseum in Bakrijk (België). Halve dagtrips voe ren langs de Mergellandroute, naar Maastricht en natuurlijk Valkenburg. Voor de deelnemers is voldoende ruimte gelaten om er ook zelf op uit te trekken. Door het fraaie heuvel landschap van Nederland en België, want Slenaken ligt vlak langs de grens. Er zijn ook een aantal gezel lige avonden gepland. Nog twee vakantieweken Er zullen nog twee vakantieweken volgen: van 23 t/m 30 aug. naar het onvolprezen Twente (De Lutte) en Gelderland (Beekbergen). Zoals het er nu voor staat is de vakantieweek naar De Lutte volgeboekt en is er een „wachtlijst". Er zal intussen gepro beerd worden het aantal beschikbare plaatsen uit te breiden. Daarover, misschien, binnenkort meer. Voor de vakantieweek in Beekbergen, van 6 tot en met 13 september, zijn nog een aantal plaatsen over. Op het programma staan o.a.: bezoeken aan Kasteel Doornenburg (te Bemmel), de Heiligeland Stichting (bij Nijme gen), het Openluchtmuseum (te Arn hem), Paleis 't Loo, het Nationaal park „De Hoge Veluwe" met excur sies naar het St. Hubertusslot en het Rijksmuseum Kröller-Muller aldaar en een trip naar Berg en Dal met rit over de zeven heuvelen route Wil men, geheel vrijblijvend, wat in lichtingen, dan wende men zich tot de heer N. Majolée, Torenlaan 13, tel. 30182. Kan direkt na 23 mei beginnen De uitbreiding van het verzorgingste huis „De Loet" kan direkt na 23 mei beginnen. Dit vernamen wij zowel van bestuurszijde, van de Heilooër Stich ting voor Bejaardenzorg, als van het aannemersbedrijf, de fa. Heijne. Door het Architectenburo Fleddérus (Enkhuizen) werd eind vorig jaar reeds de aanbesteding gehouden. Dat nog niet tot bouw overgegaan kon worden is te zoeken in de late toeken ning van de benodigde premie van de overheid. Voor de bouw kon een lening worden aangegaan van 2% miljoen gulden. Aan de gemeenteraad, welke op vrij dag 23 mei bijeenkomt, wordt garan tie gevraagd voor dit te lenen bedrag. 1.,, 1,<; 1 l Ook in kinderplaten zijn wij ruim gesorteerd. fcW' Barbapapa/Originele verhalen Philips 9299 132 12, 90 IaaI 7178 048 17,90 VAN AOSTASTRAAT 28 "TELEFOON 3131,6 - HEILOO Op 30 mei a.s. zai de projektleidster van het dienstencentrum haar taak beëindigen. Iedereen is van 3 tot half 5 van harte welkom in het Open Huis om afscheid te nemen van mevrouw Van Steenhoven en kennis te maken met haar opvolgster. ii 'i ■II I Zijden jerseij japon in een sportief bootjes-dessin 38-44 Elke vrijdag koopavond van 7-9 uur. Vrijdag a.s. is het 5 jaar geleden dat het Stationscentrum in Heiloo tot le ven kwam. Het initiatief hiertoe werd genomen door enkele aktieve onder nemers die de winkel rond het station tot een gezellig koopcentrum wilden verenigingen. De hoofden werden bij elkaar gesto ken en er ontsproten tal van aktivi- teiten zoals o.a., een extra straatver lichting met de feestdagen, eigen vlaggen, een traktatie voor alle kin deren bij de intocht van St. Nicolaas en straks zelfs een geweldige braderie die wekenlang de vrijdagse koopavond extra gezellig zal maken. Nieuwe vlag Vrijdagavond om 7 uur wordt op feestelijke wijze een splinternieuwe vlag officieel in gebruik genomen, deze grote oranje vlag, die bij alle deelnemende winkeliers zal worden uitgestoken is versierd met het be kende vignet van het lokomotiefje in een cirkel. Het Heilooër Harmonie-orkest Cae- cilia zal dit officiële gebeuren van de nodige vrolijke klanken voorzien. Vrijdagavond om 7 uur gaan al die kleurige vlaggen in top. We willen u er graag even op atten deren dat de zwemlessen in Het Baaf je weer begonnen zijn. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. U kunt zich nog opgeven voor het A-, B- en C-diploma. WESTERWEG 173 - HEILOO - TELEFOON 31380 jl; I 'll

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1