Nieuwe voorziening voor licht gehandicapten Braderie trok duizenden bezoekers Vorige week vond de uitreiking plaats van de prijzen voor de beste werkstukken en de mooiste tuinen. Deze uitreiking werd verricht door de bloemenkoningin 1975 mej. Jacqueline Huysmans, onder het toeziend oog van het Mozaïeken-comité UITKIJKPOST F IETSEVENEMENTEN Allemaal op de fiets-! Er is geen land ter wereld waar zo intensief gefietst wordt als in Nederland; geen land ook waar zoveel fietsevenementen worden georganiseerd die in totaal een enorm aantal deelnemers trekken. Er is dit jaar zelfs sprake van een hausse. Belangrijke evenemen ten die reeds achter de rug zijn, kregen alle meer deelnemers dan in voorafgaande jaren. 'Het is met recht, zoals in de negen tiger jaren van de vorige eeuw in De Operette-Koningin van A. Reyding werd gezongen: "Allemaal op de fiets! Wie in de komende maanden aan een fietsevenement wil deelnemen, heeft volop keuze, zowel wat de aard van de evenementen betreft, als de streken waar deze evenementen worden gehouden. Wie zich daarover wil oriënteren kan de brochure Fietstochten 1975, een kalender vol recreatieve f ietsmogelijkhedenaanvragen bij de Nederlandse Rijwiel Toer Unie (Postbus 76, Zoetermeer, tel. 079- 211694). Hierin staan per maand gerangschikt allerlei fiets tochten die tot en met oktober door meer dan honderd bij de N.R.T.U. aangesloten verenigingen en organisaties worden ver zorgd. Hieronder rustige tochten van zo'n kilometer of twintig tot en met prestatieritten van vele honderden kilometers. fietsen' npiioo Fietsvierdaagsen Tot de meest spectaculaire evenementen behoren de fietsvier daagsen. Zeer in trek, ook bij buitenlanders die hiervoor speci aal naar Nederland komen. Het aantal van deze vierdaagsen wordt ieder jaar groter. Op het programma staan o.m. nog de LAURA- fietsvierdaagse vanuit Alphen a.d. Rijn (1 t.m. 4 juli), de Stellingwerver fietsvierdaagse vanuit Wolvega (1 t.m. 4 juli, dit jaar voor de eerste maal), de 10e Drentse fietsvierdaagse vanuit Assen en Hoogeveen v8 t.m. 10 juli), 26e Twentse fiets vierdaagse vanuit Almelo (15 t.m. 18 juli), en de Borculose fietsvierdaagse (15 t.m. 18 juli). Daarnaast worden ook veel avondfietsvierdaagsen en andere avond fietstochten georganiseerd, bijvoorbeeld vanuit Roosendaal (23 t.m. 26 juni), Nietap (23 t.m. 26 juni), Drunen (24 t.m. 27 juni) Middelburg (30 juni t.m. 3 juli), Norg (30 juni t.m. 3 juli), Assen (14 t.m. 17 juli). Queeii ethoekj, <astjes,t n stoe- :n gele eitje. De boerderij aan de Hoeverweg te Egmond aan de Hoef wordt tehuis voor licht geestelijk gehandicapten tshaard T. Ken- 8, tele- n bil it geel, svlogen ug bij: wislaan met dieren en planten is voor veel geestelijk gehandicapten werk, dat ze met plezier doen. De aktiviteiten van het werk dienen zinvol voor hen zelf te zijn en enthousiasme bij hen te wekken. Het produkt van hun arbeid zou hen zelf moeten toekomen. Mede daarom is gekozen om de bewoners zoveel mogelijk zelf hun arbeid te laten kie zen. Ze kunnen kiezen uit 't verzorgen, van vee (koeien, paarden, schapen, kippen) en kasbouw (kamerplanten, groenten) en tuinbouw (groenten, fruit). Natuurlijk eist dit 'n juiste bedrijfs voering, dat alles op zijn tijd en op de goede manier uitgevoerd wordt, maar binnen dit gegeven zijn er voor de bewoners/werknemers nog voldoende mogelijkheden om in overleg met el kaar en de begeleiders de arbeid te verdelen. Zorg te dragen dat de arbeid zinvol is Om er voor zorg te dragen dat de ar beid zinvol en voor de bewoners boei end is, zullen zij mede geselekteerd worden op grond van de mate waarin zij zich tot het boerenbedrijf aange trokken voelen. Het ligt in de bedoeling dat dit werk als buitenobjekt deskundig begeleid wordt door het Werkvoorzieningschap Noord-Kennemerland. Het woongedeelte wordt gesubsidi eerd door het ministerie van C.R.M. Om de zwakzinnige niet te isoleren van zijn niet-gehandicapte medemens, is het de bedoeling dat zij gestimu leerd worden aktief aan het vereni gingsleven deel te nemen; zelf bood schappen te doen, etc. Belangstellenden of aanmeldingen kunnen schriftelijk of telefonisch kontakt opnemen met het sekreta- riaat van de Stichting, Prinses Irene- laan 131 in Egmond aan de Hoef, tel. 02206 - 3346. in de regio, te Egmond aan de Hoef Ten behoeve van ouders, of verzor gers van licht geestelijk gehandicap ten, geven wij informatie over een nieuwe plaatsmogelijkheid. Het gaat om de boerderij en lande rijen die gelegen zijn aan de Hoever weg 7 te Egmond a.d. Hoef. Deze boerderij heeft enkele jaren leeg ge staan en is onlangs door onze stich ting gekocht van de Gemeente Eg mond. Na een ingrijpende verbouwing zal dit de woning en het werk worden van 15 licht geestelijk gehandicapte mannen en vrouwen, in de leeftijd van 18 - 35 jaar. Konkreet houdt deze voorziening in: een boerderij die aan 2 groepen van 8 bewoners (sters) een woonruimte biedt. landerijen, geschikt voor veeteelt en tuinbouw. een stal voor diverse boerderij werkzaamheden of ambacht, zoals kaasmaken. een kas t.b.v. het kweken van ka merplanten. De licht geestelijk gehandicapten zijn eigenlijk een wat vergeten groep men sen. Ze horen niet in inrichtingen thuis, maar kunnen zich ook niet he lemaal zelfstandig redden in de sa menleving. Juist zij hebben behoefte aan een ge voel van zelfstandigheid. Als ieder ander willen zij graag in een soort gezinsverband leven. Een eigen ka mer: huisgenoten met wie je samen woont. Een huis dat van hen zelf is. Een vorm van begeleiding zal echter wel noodzakelijk blijven. Dit geldt zowel voor het wonen als voor het werken. Het buiten werken en het omgaan kinder- ed, wol 150.- Heiloo. lolbank, plus :hoenen .f te ha- ot plus toelen ijzen Heiloo de automobilisten bijna onmogelijk om te rijden en met het oog op de spoorwegovergang aan de Stationsw. kan een opstopping bovendien nog gevaren opleven. Door de vele ondernemers uit Heiloo en omgeving werd er leuk zaken ge daan maar ook door de diverse vere nigingen zoals b.v. bij de Foresters die voor 90.aan warme worst wis ten om te zetten. Een leuk bedrag voor een zeer goed doel waar men nog graag 11 braderie-avonden mee door gaat. De eerste braderie-avond in Heiloo is fantastisch geslaagd en het moet ge zegd dat de organisatie perfect is ge regeld van A tot Z. Vooral van dat laatste staartje hebben we nog al op gekeken. Aan het slot van deze fees telijke avond kwam er een heel leger jonge mensen opdraven met in de hand een splinternieuwe bezem om het Stationscentrum van alle onge rechtigheden te zuiveren. „Zo hoort het ook" zei ons één van de initiatiafnemers die nog wat be duusd was van de enorme belangstel ling. Vrijdagavond gaat dit braderie-feest zich herhalen en als het weer een beetje mee werkt zal men over be langstelling zeker niet hebben te kla gen. We nemen ons petje af voor de orga nisatoren die maanden lang in de weer zijn geweest om dit braderie- feest waar te maken; een feest dat héél Heiloo op de been weet te bren gen. Wie durft er nog te beweren dat Hei loo een „slaapgemeente" is.? Ik ben er in elk geval goed van gene- zen- Tamara Het initiatief van de ondernemers van het Stationscentrum om in Heiloo een braderie te organiseren is met groot enthousiasme ontvangen. Voetje voor voetje schuifelde men vrijdagavond langs de vele markt kramen, waar zeer veel te zien en letterlijk van alles te koop was. De sfeer was er dermate gezellig dat bij na iedereen op de braderie rond bleef hangen totdat er door onze plaatse lijke politie precies om 9 uur een abrupt einde aan het feest werd ge maakt. Op dat moment was iedereen nog druk in de weer met kopen, kij ken, doelschieten, warme worst eten, klompen passen, een ijsje verorberen of men stond zeer geïnteresseert te kijken bij het barbecuen, het spinne wiel, de prachtige kollektie schel pen en antiek. Er was snoepgoed te koop uit groot moeders tijd maar ook een leuke sor tering tuinartikelen, speelgoed, hen gelsportartikelen, schoenen, dassen, overhemden, pockets, pantalons, T- shirts, drop, noten, kosmetica, L.P's, aardewerk, voordelige coupons kin derkleding en nog heel veel meer. Vrolijke muziek schalde door het Sta tionscentrum dat voor een deel voor het verkeer was afgesloten. Naar wij vernamen zal vrijdagavond a.s. het totale Stationscentrum, al thans daar waar de braderie geves tigd is, autovrij worden gemaakt. Al leen de bus zal zijn weg normaal kun nen vervolgen. De enorme drukte maakte het voor Heiloo en ïes chines den .dienst. lander erkeren- bevragen Heiloo. Peugeot log inge: ilometer- ar 1975. Hermali ;weg 79, ongeluk, bij jn fie'' 'ilt u mij 1992 Homme»

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 7