□rchipi_mn p 1 ROOT ZËAikM: ür^ f 2,80 4 voor f 10,= makelaardij VAKANTIE AANBIEDINGEN WEES ER SNEL BIJ Te veel om hier op te noemen Uw vakantie begint bij C 60 casettes o.a. ONDERGOED T- SHIRTS NACHTHEMDEN - BADGOED - NI IEUWSBLAD VOOR HEILOO immm/ RAAD VAN HEILOO BIJEEN AFVALSTOFFEN oomen MODES TEXTIEL Juwelier Herman Kwaad Z0MERK0STUUMS SP0RTPANTAL0NS SP0RTSHIRTS vanaf 119. vanaf 29.75 29.75 De Grote Trend in mannenmode, heel dicht in de buurt, gewoon bij ons: heren- en juniorkte'ding ONDERPULLI'S f 29.90 Vrijdagavond Braderie tot 10 uur Geslaagd Ingezonden: Milieu-belasting betalen? Nee Geslaagd voor doctoraal examen economie W. J. Hofdijkschool weer eerste MIDDENSTANDS-HANDELSSCHOOL - HEILOO MIDDENSTANDSDIPLOMA Eerste prijs behaald Openbare bibliotheken Heiloo Geslaagden aan de John F. Kennedyschool Wijzigingen Sociale uitkeringen Dirigent Nico Braas stapte in het huwelijksbootje Verkeersmaatregelen Braderie Welfare-artikelen vlogen weg Speciale aanbieding voor deze week Onbespeefide J.J. PANTEK0EK, ing. Scheidende onderwijzeres kreeg Koninklijke onderscheiding Sit Down voor zelfbouw-meubelen i li' I I 25 JUNI 1975 33e JAARGANG NO 12 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 Kertüktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234 Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 tOÊST kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Belangrijke zaken aan de orde o.a. „Winkelhof 't Loo" en Ontmoetingscentrum „Open Huis" Vrijdagavond 27 juni komt de ge meenteraad van Heiloo bijeen voor de bespreking van een 29-tal agenda punten, waaronder een aantal be langrijke zaken, zoals het „Winkelhof 't Loo" en de aankoop Ontmoetings centrum „Open Huis". Thans verkeren de plannen in een zo danig stadium dat B en W ter goed keuring kunnen voorleggen: a. vaststelling van de grondprijs van liet winkelcentrum; b. vaststelling van de credieten bouwrijpmaken c. vaststelling van de credieten voor aankoop, afwerking en inrichting van het ontmoetingscentrum. Voor uw hoogeweg 72 - heiloo -tel.02205-1541 Zoals vermeld in een raadsvoorstel van 28 februari 1975, is er bij de on derhandelingen met de projectontwik kelaar van uitgegaan, dat de kosten, welke direct aan het plan zijn toe te rekenen gedokt dienen tc worden door de opbrengsten aan grondverkopen. De kosten van voorzieningen buiten liet plan blijven dan ten laste van de algemene dienst dor gemeente. Daar nog niet alle benodigde grond in eigendom is verworven en noch de Credieten van 1.789.360, voor het „Open Huis" Over het „Open Huis" wordt onder punt c. geschreven dat op basis van het besluit het Open Huis naar de bovenverdieping van het winkelcen trum gaat. Aanvankelijk leek een ruimte van pl. nr. 900 m- voldoende, maar het be stuur van de Stichting Het Open Huis wilde graag nog enige uitbrei ding. Ook een punt vormde hierbij de voorkeur van B en W tot koop van de ruimte. Toekomstige huurverho gingen en een mogelijke rijkssubsidie waren daartoe de beweegredenen. Met de projectontwikkelaar is over eengekomen dat een ruimte van 1058.75 in- kan worden gekocht voor een bedrag van 1.039.360, - Dit betekent ruim een verdubbeling van de oppervlakte, waarover het Open Huis thans do beschikking heeft. Oplevering van deze ruimte geschiedt in z.g. ruwbouw, zodat nog kosten moeten worden geraamd voor afwer king en inrichting. Deze worden ge raamd op 750.Q00. De ligging en indeling van het geheel hebben de in stemming van het stichtingsbestuur en zijn op ter inzage gelegde tekenin gen weergegeven. Indien déze twee credieten de goed keuring verkrijgen zal het Open Huis over een accommodatie beschikken, welke qua ligging, grootte en bijko mende voorzieningen (o.a. parkeer terreinen aan alle redelijkerwijs daaraan te stellen eisen voldoet. De totale investeringen hierin ad 1.789.360, zullen vanzelfsprekend wel op het gemeentelijk budget druk ken. Wellicht worden deze kosten nog verminderd door een subsidie van liet ministerie van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk Werk. Tenslotte komt het kollege van B en W met de volgende voorstellen aan de Raad a. voor het stichten van een winkel centrum aan exploitaticmaatsehappij Wildeboor-Spijker te Hilversum te verkopen 5366 m- grond voor een be drag van 2.520.000, exclusief om- Van Aostastraat 9 - HEiLOO - Tel. 30199 Groot parkeerterrein Maandag gesloten projectontwikkolaar, noch li en \V dp voortgang van de plannen daarop willen laten wachten, ligt liet in de bfldoeling- liet centrum in twee fasen to bouwen. Do eerste fase zal op de beneden verdieping aan nuttige verkoopruim- tp een oppervlakte van -ill 1-1 m- be vatten en de tweede fase 12-10 m'-\ IJe aanvankelijk, gebaseerd op do be rekeningen van november 197!. ge dachte aanvangshuren van 110. her m- voor de benedenverdieping en 70. per nt- voor een bovenverdie ping zijn doorberekend naar do situ atie per september 1976, zijnde liet tijdstip waarop verwacht mag worden dathet complex in gebruik genomen kan worden. Die start huren voor de eerste periode van drie jaar na 1 sep tember 1976 zullen gemiddeld resp. I 155. en 80. per m- bedragen. Gezien het tijdsverloop in de onder handelingen, de geplande opening; van het centrum in het najaar 1976 en de I'rijzen van vergelijkbare centra ach- ten B en W deze huurprijzen alles zins redelijk. Nabij de winkelhof op de hoek van <le Heerenweg/van Aostastraat is nog een terrein gedacht ter grootte van ongeveer 500 m- met als bestemming kantoorruimte. Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet plaatst is naar Boekenstoin, is de V.O. 1\ op deze plaats niet meer nidg. Niet alleen de kinderen van de Cle mens Willibrordsehool hebben echter van deze oversteekplaats gebruik ge maakt, ook de leerlingen van de nabij gelegen kleuterschool ,,St Francis- cus" steken via deze V.O.P. op de Westerweg over. Het hoofd van de kleuterschool heeft thans verzocht de oversteekplaats iets in noordelijke richting te verplaatsen, en wel zodanig, dat zij direkt tegen over de uitgang van deze kleuter school komt te liggen. Het verzoek is alleszins redelijk. liet verkeer op de Westerweg is dermate intensief, dat de kleuters bij het over steken beschermd moeten worden. Gezien het vorenstaande stellen 13. en W. de Raad voor a. in te trekken liet raadsbesluit van 28 mei 1971, voor zover betreft de aanwijzing van het gedeelte Wes- Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 HET VERTROUWDE ADRES WAAR AL UW REPARATIES MET ZORG WORDEN BEHANDELD behalve VAN 30 JUNI t.m. 14 JULI dan zijn wij gesloten ALLEMAN ËU U bezoekt toch ook de BRADERIE op vrijdagavond in het Stationscentrum van 19.00 - 22.00 uur Heiloo-Stationsweg 61 tel: 02200-30068 Vrijdagavond koopavond van 7-9 uur. FORTEX mode voormannen 's Maandags gesloten 's Zaterdags tot 6 uur geopend. zetbelasting en in optie te geven 1659 m- grond, waarvoor tezijnetijd een verkoopprijs geldt van 750.000. exclusief omzetbelasting: b. Credieten vast te stellen van 1.272.000. en 1.989.000. voor het bouwrijpmaken van gronden: c, Credieten beschikbaar te stellen van 1.789.360, in totaal voor aan koop. afwerking en inrichting van het ontmoetingcentrum ..Het Open Huis". Onderw ijszaken Voorgescteld wordt de lieer G. J. I'iersma, thans leraar aan de gemeen telijke school voor MAVO te Alk maar. te benoemen als onderwijzer aan de openbare basisschool „De Nieuwe Hoeve": de heer C. E. Wes trus, thans onderwijzer aan de Mr. Dr. P. G. van Ticnhovenschool te Am sterdam, te benoemen als onderwijzer aan dc nieuwe, zesde basisschool, i in Zuid-West) en me.j. N. J. Bakker, thans nog verbonden aan de openbare kleuterschool ,,'t Pinkeltje" over te plaatsen naar de nieuwe, zesde open bare kleuterschool (in Zuid-West.). erkeersniaatregelen B. en W. stellen voor een V.O.P. aan te leggen op de Pastoor van Muyen- weg ter hoogte van de geplande uit monding voor fietsers en voetgangers van „Plan Raetenburg en de hoofd ingang van het wijkwinkelcentrum. Een tweede V.O.P. wil men aanbren gen op het Maievbort, en Zuiden van de splitsing mét Het hoekstuk, spe ciaal voor kinderen van de aan deze straat'gelegen schooi. „Bij besluit van 28 mei 1971 heeft de Raad ais voetgangersoverstèekplaats aangewezen het gedeelte Westerweg tegenover de uitgang van de Clemens Willibrordsehool. Nu de school ver- terweg tegenover de uitgang van de Clemens Willibrordsehool als voetgangersoversteekplaats, voetgangersoversteekplaats b. aan tewijzen als voetgangers over steekplaats het gedeelte van de Westerweg, gelegen ten zuiden van de zuidelijke uitmonding van „Hoog en Laag". Een volgend voorstel luidt; In de vergadering van 25 april heeft de raad bij de instelling van het stop verbod voor de westzijde van het ge deelte Kennemerstraatweg 119 ge vraagd tevens de parkeersituatie na bij de splitsing met de Laarmanstraat te bezien. Hiernaar is een onderzoek ingesteld waarbij is gebleken, dat het uitzicht voor het verkeer vanuit de Laarman straat in de richting Alkmaar wordt belemmerd door geparkeerde auto's aan de westzijde van de Kennemer straatweg. Deze hinderlijke situatie kan worden opglost door het parkeren aan de westzijde van het gedeelte Kennemer straatweg vanaf de Laarmanstraat tot ongeveer 23 m in noordelijke rich ting (t.m. perceel Kennemerstraat weg 131 te verbieden. Hiermee wordt 'bereikt dat het verkeer uit de I.aar- manstraat in de r ichting Alkmaar1 - ook al omdat dit verkeer naar links vóór moet sorteren - voldoende uit zicht heeft in beide richtingen op de Kennemerstraatweg. Hierdoor is iret niet nodig ook een parkeerverbod te bevorderen voor de westzijde van een gedéelte Kennemerstraatweg ten zui den van de Laarmanstraat. De belanghebbende personen, die wij over de voorgenomen verkeersmaat regel hebben gehoord, gaan hiermee aecoord. Gezien liet voorafgaande stellen B. en W. voor een parkeerverbod in te stel len voor de westzijde van het gedeelte Kennemerstraatweg vanaf de Laar manstraat tot en met perceel no. 131". Verstrekking van subsidies Ter afsluiting van liet 30-.jarig be staan van de gemengde Zangvereni ging ..'Nieuw Leven" geeft deze vere niging in oktober een l'eesteoncort. B. cn W. stellen de raad voor 1500. extra subsidie te verlenen aan „Nieuw Leven". In liet kader van bet jaar van tie vrouw gaat de Federatie Vrouwen raad een toneelvoorstelling geven. Zij vragen daarvoor een éénmalige subsi die van 300. De Raad werd voor- gesteld deze te verstrekken. B. en W. stellen de raad voorts voor dat de gemeente zich garant gaat stellen voor een lening van 10(1.000.- nodig voor de uitbreiding met vier kleedlokalen en een jeugdkantine te bouwen door de s.v. „De Foresters". Startsubsidie Werkgroep Jongerenwerk „Sinds enige tijd heeft een aantal jon geren in onze gemeente zieli verenigd om 1e komen tot stichting van een jeugd-'en jongerencentrum. Met liet bestuur van een werkgroep hebben B. en W. reeds eriige malen contact gehad, waarbij vooral de kwestie van huisvesting een rol speelde. Tot op heden zijn zij er echter niet in geslaagd hiervoor een oplossing te vinden. Zodra dit wel het geval is en een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam is gevormd ligt het in de be doeling op grond van de subsidierege ling jeugd- en jongerenwerk rijks- steun te verkrijgen, waarvan ook een bevoegde kracht jeugdleiderkan worden aangesteld. Om verdere voorbereidingen mogelijk te maken, heeft hef bestuur, op ad vies van de stichting samenwerkende landelijke centrale organen voor wijk-, buurt- en clubhuiswerk, verzocht een startsubsidie te verlenen van 1000.-. B. en W. willen de werkgroep graag een kans geven hun plannen te ver- wezelijken en stellen daarom voor om liet gevraagde bedrag te geven. V/ U, «Jx sU\l/ V A 4* 'T* m -T* «t* <T* 'r "T*7y ONTVANGEN: 100% katoenen practig materiaal Kleurecht, blijvende pas- vorm, in 8 kleuren Prijs Uw modeadvieseur: HERENMODE 140 HEILOO Heerenweg 140 - Heiloo Telefoon 072-33308 De komende 5 braderie-avonden zul len tot 10 uur duren. Vrijdagavond j.l. was het in het Sla- tionscentrum weer overstelpend druk. Gelukkig had men nu, dank zij de me dewerking van de politie en gemeente, meer loopruimte doordat het totale verkeer, uitgezonderd de bus, van het braderie-terrein werd geweerd. Het stfalende weer maakte er boven dien een heel feestelijke avond van en over het algemeen werd er leuk zaken gedaan. De poffertjes en oliebollen vlogen de pan uit er er werd heel wat naast het doel geschoten van de Heilooër Caranvalsvereniging „De Narrenkap", een aktieve vereniging die met grote plannen rondloopt voor de viering van hun eerste lustrum; een geweldig feest voor jong en oud in Heiloo al leen er moet eerst nog heel wat op het doel geschoten worden. Schiet maar gerust mis. Elke trap van u is voor de „Narrenkap" toch raak. Zonder geld doen deze mensen ook. niks. Het feest moet gewoon door kunnen gaan. Sraks vertellen we u hier wel meer over. Voor de stand van het Rode Kruis is ook een leuke belangstelleing. Er is prachtig handwerk te koop voor leuke prijzen en een heel goed doel. Vrijdag avond tussen 7 en 10 uur is he weer zover. Neem de kinderen maar eens gezellig mee. Het is toch vakantie. Een avondje Braderie, een avondje uit! Op 19 juni j.l. slaagden voor het diplo ma spreekvaardigheid in de Kroato- Servische taal (Joegoslavisch) „ele mentair" de dames L. Andringa-Roos, M. Bibo-Nieberg uit Amsterdam, E. d. Boer, G. Hoen uit Alkmaar, E. Meijer- Rinzema uit Amsterdam, A. van Mil uit St. Pancras, M. Noordeloos en J. Noordeloos uit Oudorp, W. Roosloot- Wallaart uit Bergen, W. Schultz- Broekman uit Alkmaar. Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. Allo bewoners van Heiloo hebben de afgelopen dagen een yprobiljet ont vangen om de Milieubelasting te be talen. Wat een heel onbillijke zaak is. Kr moet in N.I Itwee mil joen wor den opgebracht. De Industrie, de grootste vervuiler, moet. een derde opbrengen en de in woners tweederde, maar de Industrie kan het weer op de produktie over hevelen, zodat het volle pond weer bij de consumenten terecht komt. Ver der wordt niet naar de woningen ge keken maar alleen een of meer per sonen die een huis bewonen. Een AOW'er bijv., die van een pensioen moet leven en maar een huisje met kamer, slaapkamer en keuken heeft, ook de ruim 50 gulden moet betalen. Er is maar een éénheidsprijs van ge maakt. Inwoners, steunt onze aktie, wij wer ken samen met verscheidene comité's in N.H., om tot een Provinciale Aktie te komen. We zullen gaarne nog enige personen zien, die ons helpen. Wij zul len belanghebbenden die zeggen: „Be talen, Nee!" inlichten, hetzij schrifte lijk, persoonlijk of telefonisch. Het voorlopig Aktiecomité: A. Lessing, Ewisweg 2, tel. 33708; D. Bakker, Nic. Beetsweg 48, tel. 33769; H. Scholten, E. J. Potgieter- weg 1, tel. 33916. Onze plaatsgenoot de heer Leen Sluis slaagde aan de Vrije Universiteit van Amsterdam voor het doctoraal exa men economie. hij schriftelijke verkeersproef Bij de gehouden schriftelijke ver keersproef voor het basisonderwijs is de W. J. Hofdijkschool met 35.39 pt. weer eerste geworden, evenals in '74. 2. Cl. Willibrordsehool, 3. De Nieuwe Hoeve, 4. Vondelschool, 5. Sint Bene- diclusschool, 6. Sint Radboudschooi, 7, Sint Adelbertschool, 8. J. P. Hase- broekschool, 9. Rehobothschool, 10. Nicolaas Beetsschool, 11. Mariaschool 12. Sint Lidwinaschool, 13. De Ark. Er namen naast de 13 Ileiloose basis scholen drie uit Limmen doel, in to taal ongeveer 650 leerlingen. De cursussen worden ieder jaar gege ven door wachtmeester J. van Ben- tem van de Groep Heiloo van de Rijkspolitie en secretaris van de Ver eniging Veilig Verkeer. Officiële en rijksgesubsidieerde Dir.W. J. J. Gallee, Kenn.straatweg 133 - Tel. 072-31665 Eén- en twee-jarige opleiding voor het Aanmelding en inlichtingen bij W. J. J. Gallee, Kennemerstraatweg 133 Tel. 072-31665 A. M. de Vries, De Driestal 36 Tel. 072-31842 Th. Kaandorp, Zeeweg 2 Tel. 072-32086 «X» VX «T* Inzien van stukken door belangstellenden Een ieder kan de stukken, betrekking hebbend op een raadsagenda, inzien op donderdag 26 en vrijdag 27 juni tijdens de kantooruren op de afdeling Alge mene Zaken ten gemeentehuize en in de leeszalen van de Openbare Biblio theek en Leeszaal, tijdens de ope ningsuren. Spreekuur van de O.D.A.- Raadsiraetiê Vanavond houdt de C.D.A- Raadsfrac tie weer spreekuur, van half acht tot acht Uur op tiet gemeentehuis. Bespreking raadsagenda met l'rog. Raadsfractie De belangrijke raadsagenda komt vanavond in bespreking in een bijeen komst van rie Progressieve Raads fractie - en belangstellenden. Deze vindt plaats in het Open Huis en de aanvang is 8 uur. N.M. Zondag jl. nam de hoor A. J. Vennik deel aan een wedstrijd polsstok vér- springen in Noordwijkerhout. Deze allround-sportman u weet wei atletiek en fietsen), presteerde het om in zijn tweede wedstrijd van zijn 2 weken oude polssfok-vérspring-loop- baan een sprong te maken in de Iï-kla van 12.68 m. Hij was de beste Noordhollandei; en ontving hiervoor.een premie. Verheugd keerde hij huiswaarts met een prachtige glazen eerste prijs met inscriptie. In de vakantieperiode is het filiaal i hoek Ewisweg/Pastoor van Muijen- wegi gesloten van 1 t/m 12 juli. Aan de John F. Kennedyschool, open bare school voor Mavo, slaagden voor het Mavo-4 examen de volgende 42 leerlingen I. van Blerk, J. Bosmann, W. Breg- man, R. Cooiegem, A. Corts, J. Die- peveen, E. Dieters, I. van Egmond, K. Freriks, H. Hyïkema, M. Jansen, E. Kolk, M. Krul, J. Leibbrand, E. van Leijen, J. Quist, J. Molenaar, H. van Onsenoord, M. Raar, W. Roos, M. Schaap, W. Sluis, J. Smid, C. Stuker, M. v. d. Valk, B. Verhorst, E. Visser, M. Voogt, R. van Domburg Scipio uit: Heiloo: W. Koet uit Limmen; J. v. d. Berg, E. Buis, J. Helle, E. Krom, R. Loo, M. Stam, R. Wijker uit Egmond en L. Dekker, E. van Gerve, E. Out, •J. van Veen, Y. Wielinga uit Alkmaar. Afgewezen: 3 kandidaten. Herexamen 7 kandidaten. Voor het Mavo-3 examen slaagden 15 leerlingen: F. d'Arnaud, J. v. d. Belt, C. Borst, G. van Gelder, P. Hoekstra, J. Kees man, C. Knol, L. v. d. Mast, M. Mo lendijk, W. Trésoor, Y de Wit uit, Heiloo; C. Barbiers, M. Groot uit Eg mond; R. Nuycns uit Limmen en M. Bakker uit Alkmaar. Afgewezen 3 kandidaten. Herexamen 5 kandidaten. Per 1 juli a.s. ondergaan vele sociale uitkeringen weer een wijziging, waar onder die voor de A.O.W. en A.W.W. A.O.W.: Voor een echtpaar wordt dit 977.50 pér maand, (oud bedrag 943.-); voor een alleenstaande 690.50 per maand oud 665.50 A.W.W. Voor weduwe met kinderen wordt dit 977.50 per maand (oud bedrag 943.- voor.een alleenstaande 690.50 (oud bedrag 665.50). Kinderbijslag voor het. eerste kind blijft ongewijzigd 54.86 p. mnd. voor tweede en volgende kindleren is een kleine verhoging toegepast. Door vërhogihg van het wettelijk minimumloon kunnen uitkeringen W. W. en WAV.V. ook een aanpassing ondervinden. Uitkeringen voor do A.B.W. worden dienovereenkomstig aangepast. Inlichtingen daarover kunnen worden verkregen bij de afdeling Sociale Za ken ter gemeente-secretarie (dins dags- en vrijdagsochtends tussen 9.00 uur en 12.00 uur). Naasl deze inkomsten-verhogingen van de sociale uitkeringen mag nog worden gewezen op de huurverho gingen van 8'Z waarmee men wordt geconfronteerd met ingang van 1 juli. De premies voor het ziekenfonds on dergaan in het algemeen géén wijzi ging, zoals uit de berichtgeving van het ziekenfonds kan worden afgeleid. Nico Braas, dirigent, stapte vrijdag met de Heiloose Marry Borst in het huwelijksbootje. Het prille huwelijk werd opgeluisterd met muziek. Een grootse serenade werd hun deel, uit gevoerd door muziekkorpsen waarvan do bruidegom dirigent is. Voor de kantine van H.S.V., waar een recep tie werd gehouden, stonden opgesteld „Samen Voorwaarts" (Waarland, 't Veld en Zijdewind); Nieuwe Niedorp- se Fanfare; „Ons Genoegen" (Wog- numen ons plaatselijke harmonie orkest „Oaecilia". De groepscommandant der Rijkspoli tie te Heiloo maakt bekend dat de volgende verkeersmaatregelen in Hei loo zijn genomen in verband met de Braderie op de vrijdagavonden in de maanden juni, juli en augustus. Op deze avonden zijn vanaf 17.00 uur de Stationsweg tussen de Breedelaan en de Westerweg en de Heerenyveg tussen de Molenweg en de Butterlaan gesloten voor alle verkeer in beide richtingen behalve voor voetgangers. Alleen de lijnbussen via de Heeren- weg-Stationsweg tussen Molenweg en Westerweg zullen normaal hun weg kunnen vervolgen. Voorts is éénrichtingsverkeer inge steld op de Molenweg-West en de Breedelaan-Noord, d.w.z. dat verkeer is toegestaan vanaf de Heerenweg naar de Stationsweg. Vanaf de Sta tionsweg-oost is een rechtsafslaan- verbod naar de Breedelaan-Noord van kracht. Op de Molenweg-West is voor de zuidzijde, op de Breedelaan-Noord aan de westzijde, op de Breedelaan- Zuid aan de oostzijde en op de Butter laan aan de zuidzijde gedurende de Braderie een parkeerverbod van kracht, aangeduid door middel van de bekende verbodsborden. Voor het verkeer uit westelijke rich ting is het kermisterrein als parkeer terrein aangewezen. Hiertoe zullen enkele verwijzingsborden geplaatst worden. op stand van het Rode Kruis op (1e Braderie De welfare-afdeling van het Rode Kruis heeft ook een stand op de Hei loose braderie. De artikelen vlogen weg! Maar het zijn ook mooie artike len voor weinig geld wat verkocht wordt. En dat voor een uitstekend, sociaal, doel. Ook de attraktie, voor 50 cent wat te kunnen winnen, „gaat er als koek in". Ook de komende we ken kunt u deze stand nog vinden op de braderie. VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Mej. J. II. I lamst ra ontving Gouden ere-medaille Mcj. J. II. F. I lamst ra, gedurende 15 jaar bij het onderwijs en daarvan 24 jaar verbonden aan de openbare ba sisschool de Vondelschool, nam don derdagmiddag afscheid. De wnd.-voorzitter van de oudercom- mi.ssio de heer M. v. d. Kloot, zei te willen trachten de receptie onofficieel te doen zijn. Het kreeg toch een offi cieel tintje: burgemeester H. Hoek stra trad als eerste spreker naar vo ren en sprak de scheidende onderwij zeres toe. Hij deelde mede, dat hij mej. Hamstra de gouden ere-medaille van de Orde van Oranje Nassau kon uitreiken. Dit uit blijk van waarde ring voor wat mej. Hamstra in de afgelopen 45 jaar voor het onderwijs heeft gedaan. Dhr. Hoekstra, indertijd zelf met het onderwijs verbonden, vergeleek het onderwijs van vroeger met dat van de laatste jaren. Het eist een groot aanpassingsvermogen, aldus dhr. Hoekstra. Achtereenvolgens spraken de heer Köhne, oud-hoofd van de Nic. Beets school en de heer Rommel, oud-hoofd van de Vondelschool de scheidende onderwijzeres toe. De heer Rommel had 24 jaar met mej. Hamstra samen gewerkt. De oud-voorzitter van de oudercom missie, alias Sinterklaas, de heer M.' A. J. van Staveren, herinnerde aan de jaren van de eerste oudercommis sie van de Vondelschool. Het hoofd der school, dhr. S. J. Kra mer releveerde de grote bijdragen van me.j. Hamstra aan school- en Oranje-feesten. „Door de wijze van werken kon ik de leiding van uw 1ste klas geheel aan u overlaten", aldus dhr. Kramer. Tal van prachtige geschenken Burg. Hoekstra bood, namens het ge meentebestuur evenveel rozen aan als dat mei. Hamstra aan het onderwijs verbonden is geweest. Ouders en oud leerlingen gaven mej. Hamstra niet minder dan drie geschenken, namelijk een fiets, een zilveren kandelaar (met inscriptie) en een gebakstel. Voorts werden foto-albums aangebo- j den en bloemstukken gezonden. Mej. Hamstra was onder de indruk van het gesprokene en de aangeboden geschenken, maar was bijzonder ge- i. troffen door het uitreiken van de gouden ere-medaille. Ouders en oud-leerlingen kregen na de zgn. „officiële" receptie gelegen- I heid mej. Hamstra de hand te druk ken. Onder hen waren er die twee generaties vertegenwoordigden. Onder de aanwezigen zagen wij ds. Ph. Ouwendijk, mevr. C. G. Stikkel- Sigling en met haar mevr. Groen thans woonachtig in Apeldoorn collega's en personeel van de open bare kleuterschool ,,'t Kieftennest" waarmee de Vondelschool zulke goede jj relaties onderhoudt. In het begin, van de middag waren alle kinderen van de school in de aula bijeen. Opgevoerd werd voor hen, door leerlingen van de school, „De Groene mannetjes", een musical welke geleid werd door de dames Kuiper en Valk en waarvan heerlijk is genoten. De oudercommissie welke een groot aan deel heeft gehad rond dit afscheid van mej. Hamstra, komt veel lof toe. Het was gezellig en ongedwongen. N.M. GESLAAGD VOOR PEDICURE Onze plaatsgenote mevr. T. Meier slaagde te Eindhoven voor het exa men pedicure. Nieuwe showroom in Heiloo Vrijdagmiddag jl. opende de heer C. Liefting een showroom voor zelf- bouwmeubelen aan de Oosterzij 17 op het Industrieterrein. Onder de naam „Sit Down" heeft de heer Liefting reeds enige tijd een vestiging in Alkmaar aan de Laat waar men over belangstelling niet te klagen heeft. De nieuwe showroom is bijzonder sfeervól ingericht en staat vol met unieke zelfbouwmeubeien: uniek om dat de heer Liefting alle meubelen zelf ontwerpt en rechtstreeks aan de konsument verkoopt. De naam „Sit Down" staat eveneens borg voor een fantastisch zitcomfort. Zo nodig kunnen alle meubelen op de juiste maat worden vervaardigd. Ook de kussens worden hier gemaakt en men kan dus zelf do bekleding uit- zpeken. De heer Liefting, die samen met zijn drie zonen het bedrijf leidt, gebruikt voor deze kussens alleen stoffen van een goede kwaliteit. Naast zeer aparte zithoeken vindt men hier leuke moderne eethoeken, wandrekken, tafels en hippe bedden en dit alles zeer solide en tegen leuke prijzen. Het zelf in eikaar zetten van de meu belen levert weinig problemen op maar desgewenst kan men ook alles kant en klaar geleverd krijgen. De heer Liefting zit al ziin hele leven in het vak en zo ontwerpt hij al plm. 20 jaar meubelen voor een fabriek in Doetinchem. In Nederland is hij de enige fabrikant die zelfbouwmeubeien maakt. Deze showroom is de gehele dag ge opend van 's maandags tot en met 's vriidags. Een leuke aanwinst voor Heiloo. U kunt hier vrij binnenstap pen. f 1 ZiUcrllr.1- Tol 072-10892 net soedkoopile adres in Nederland

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1