VERENIGINGSNIEUWS SPORT en SPEL m Nieuwe weg aangelegd, van de v. d. Veldenstraat naar Holleweg Bij het 10-jarig bestaan van de tennisver. „Heiloo" isr.M. Kleuterschool De Basseroet vertoont gebreken Verklaring van het hoofd bestuur-van De Foresters Nieuwe honkbal-softball- vereniging UITKIJKPOST 22 OKTOBER 1975 AGENDA OPEN HUIS Week van 26 okt. t/m 1 november Tel. 33368 b.g.g. 31484 Zondag 26 oktober: uur Buk-Buk Pappod, film 14.00-16.00 Maandag 27 oktober: Plattelandsvr., zang 14.00-15.00 Nivon, tekenen 20.00-22.00 E.H.K. klaverjassen 20.00-23.00 Falkland, toneel 20.00-22.00 Sans Atout, bridge 20.00-22.00 Dinsdag 28 oktober: Nivon, raamweven 9.30-11.30 Doves, gym 9.30-11.30 Yoga 9.30-11.30 Yoga 13.30-15.30 Bejaardensoos 13.30-17.30 Ned. Ver.v.Huisvr. bridge 13.30-15.30 Oppositie jr., schaken 18.45-19.45 Oppositie sr., schaken 20.00-23.00 Nieuw Leven, zang 20.00-22.00 H.A.F., foto 20.00-22.00 Nivon, pottenbakken 20.00-22.00 Woensdag 29 oktober: Nivon, stofversieren 9.30-11.30 Yoga 9.30-11.30 3ans Atout, dames bridge 14.00-17.00 Bejaardengymnastiek 14.00-17.00 Beg.ork. van N.-Holland 20.00-22.00 Falkland, toneel 20.00-22.00 Donderdag 30 oktober: Nivon, sierpoppen maken 9.30-11.30 Ned. Ver. v. Huisvrouwen, Beter Bewegen 10.30-12.00 Bejaardensoos 13.30-17.30 Ned.Ver.Huisvr. bloemsch. 13.30-15.30 Vlevr. Suyk, schilderen 13.30-15.30 Dammen jr. 18.45-19.45 Dammen sr. 20.00-22.00 Nivon, pottenbakken 20.00-22.00 T.O.V., operette 20.00-23.00 Falkland, toneel 20.00-22.00 /rijdag 31 oktober: /olksdansen bejaarden 11.00-12.00 'lattelandsvr., volksdans 14.00-15.00 Ned.Ver.v.Huisvr. bridge 14.00-17.00 leilooër Strijkorkest 20.00-22.00 Jeg.ork. v. N.Holland 20.00-22.00 toterdag 1 november: llkmaars dansorkest 15.30-17.30 OUDERVER. LIDWINASUHOOL )p dinsdag 28 oktober om acht uur avonds houdt de oudervereniging aar jaarlijkse ledenvergadering in e aula van de Lidwinasehool. Na het fficiële gedeelte volgt een lezing van r. Eberson, dierenarts, over „dieren i het gezin". Het bestuur rekent op en grote opkomst. KINDERKOOR DE WALNOTEN EN MUZIEKGROEP, OPGELET .s. zaterdag 25 oktober houden we v.m. de herfstvakantie geen repeti- e. Op zaterdag 1 november worden illie allemaal weer op de normale jden verwacht. Het Jongerenkoor 'peteert op vrijdag 24 oktober wel! INTERKERKELIJK JONGEREN KOOR HEILOO zingt in Westerlicht assend in het streven van het Jon- ïrenkoor om meer medewerking te mlenen in bejaardencentra e.d., ordt er op maandagavond 27 okto- >r a.s. gezongen in Westerlicht te lkmaar. Er wordt dan van 7 tot 8 ir een kerkdienst gehouden, waarin A. G. van Wijk zal voorgaan, e koorleden vertrekken om half 7 inaf De Rank aan de Heerenweg. i egenen die mogelijk op eigen gele- ■nheid gaan, wordt verzocht dit >oraf door te geven aan B. v. d. erge, tel. 31721. ALG. BOND VAN BEJAARDEN Afdeling Heiloo )p woensdag 15 oktober werd weder- m een bijeenkomst gehouden in het )pen Huis, waar wachtmeester J. v. ientem een tweede interessante le- ing hield over de bejaarden in het erkeer. Daarbij werd een groot aan- al prachtige en leerzame dia's ver- oond. let betrekking tot de komende ak- iiviteiten in de a.s. winter merkte de oorzitter, de heer Lurks, nog op dat' ele leden zich nog voor allerlei club 's resp. reizen kunnen melden. Hét estuur doet tevens een dringend be- pep op de leden, zich als leider of ■idster voor alle mogelijke te vor- len clubjes aan te melden. Alle aan leidingen kunnen geschieden bij de jeer J. W. Lurks, Breedelaan 137, /eiloo, of bij de heer F. G. Rueter, otgieterweg 5, Heiloo, of bij mevr. Wieringa, Vinkenbaan 43, Heiloo. a de discussie volgde nog tot vijf ar gezellig kienen, waarbij wederom aaie prijzen werden gewonnen. 1 met al weer een zeer geslaagde iddag. Het Bestuur. NED. VER. VAN HUISVROUWEN Praatje over California en over werk van Unicef )p de laatst gehouden koffieochtend on, door het plotseling ziek worden an mevr. Westenbrink-Muller, haar jzing over de Association of Country Vomen of the World, op het aller- latste moment niet doorgaan, levr. M. E. v. d. Zande-v. d. Berg as gelukkig zo vriendelijk over haar akantie in California te vertellen. >it werd bijzonder op prijs gesteld, e vertelde op een gezellige manier itgebreid over haar bezoek aan Las i'egas en Hollywood. Ia de pauze sprak mevr. Moerbeek ver het ontstaan, de noodzaak en et werk van Unicef. Meedoen aan Unicef speelgoedaktie ip zaterdag 1 nov. vanaf 10.30 uur •ordt het opgehaalde 2e hands speel- oed verkocht in het Bruno-gebouw an de Past. v. Muijenweg, waaraan ok de „Huisvrouwen" meedoen, an alle bewoners van Heiloo wordt evraagd hun overtollig speelgoed op ruimen en te brengen bij één van je volgende adressen: mevr. Hüter, /esterweg 331, mevr. v. d. Zande, /entholtlaan 13, Otto de Haas, Ter- lijen 44 en Jeanet Gons, Heerenweg 18. Werkt allen mee voor het goede oei: Unicef! Lezing en dia's over oud-Heiloo nze plaatsgenoot de heer H. E. Oos- ■ndorp zal voor de Ned. Ver. van uisvrouwen vertellen over oud-Hei- io en daarbij ontelbare dia's verto on. Het zal gebeuren op dinsdag- zond 28 oktober in de zaal van de oref. kerk om 8 uur. Ook de echtge- oten zijn deze keer van harte wei- om. De dames worden verzocht de ingeklede poppen mee te nemen, nicef zal op deze avond ook verte- 'nwoordigd zijn voor de verkoop van ?rstkaart,en, agenda's etc. COMMISSIE: PAROCHIERAAD MOEDER GODSKERK, HEILOO Op haar vergadering van 13-10-'75 werd als ingekomen stuk van de Commissie Voorbereiding Raad van Kerken Heiloo de vraag behandeld, om een afgevaardigde van de Kerk gemeenschap Moeder Godskerk, Hei loo, in de Raad van Kerken, Heiloo, die 13-ll-'75 opgericht zal worden. De Commissie Parochieraad Moeder Godskerk Heiloo acht zich niet be voegd, een gedelegeerde van de Kerk gemeenschap Moeder Godskerk te kunnen afvaardigen en heeft de vraag doorgegeven aan het R.K. Kerkbe stuur Heiloo, met de mededeling, dat zij een Raad van Kerken Heiloo wen selijk acht en dat zij een mogelijke candidate als afgevaardigde voor in de Raad van Kerken Heiloo door geeft. Als punt van de agenda, o.a.: „Kerk, wij samen, maar hoe?". Een vijftal vragen van het Dekenaal Beraad Alkmaar over hoe en welke functies bekwame en geïnspireerde leken functies van de huidige priesters kun nen overnemen. Een kadervorming van leken zal noodzakelijk zijn, om priesters de helpende hand te kunnen bieden, en om in pastorale zaken ver antwoordelijkheid te kunnen dragen. Volgende vergadering: woensdag 12 november a.s. Namens de Commissie Parochieraad Moeder Godskerk Heiloo. Bayershoff- weg 66, tel, 33655. NOG Véél MEER FILMNIEUWS van Pappod Bijna is het dan zover! Film in Hei loo! Film in de Asta! Zeg gerust voor één keer uw afspraak af. Stel uw feestje een week uit. Want dit wilt u toch niet missen? Zaterdagavond 25 oktober beginnen we met de eerste hoofdfilm, vooraf gegaan door tekenfilms, om 19.30 u. Entreeprijs 1.25. Geen geld voor zoveel kijk-plezier! Heeft u daarna trek in koffie? In de pauze staat die voor u klaar. Als u naar huis wilt, doe dat dan gerust. Maar bent u niet te verzadigen op filmgebied? Wilt u nog meer, iets spannenders zien? Om 21.30 uur start de tweede hoofdfilm. Entree prijs 1,25. Een hele avond film-genoegen voor 2,50. Wilt u pas om 21.30 uur komen en alleen de tweede hoofdfilm zien? Wij laten de keus geheel aan u over. Alles kan bij ons! Alles moet kunnen in Heiloo! Jongens en meisjes, hebben jullie het gehoord of gelezen op school? Zondagmiddag van 2-4 uur voor 1. - kinderfilm. Je krijgt ook een zalige kleurplaat mee waarmee je leuke prijzen kunt winnen. Groot en klein, oud en niet oud, tot ziens in de Asta, het komende week end! Informatie: Addy Dekker, tel. 34793 of Trees Adrichem, tel. 32664. BEJAARDENMIDDAGEN We zijn voornemens weer met onze gezellige middagen te beginnen voor alleenstaanden en bejaarden. De eer ste is op 30 oktober a.s. We beginnen om 3 uur tot 5 uur. De middagen worden gehouden in de voorzaal van de geref. kerk. Is het voor u niet mo gelijk op eigen gelegenheid te komen en moet u gehaald worden, belt u dan even op tijd no. 30129. HEILOOBR AMATEUR FOTOCLUB Dinsdag 11. hield de Heilooër Ama teur Fotoclub H.A.F. haar eerste fotowedstrijd „vrije onderwerpen" in het Open Huis. De aanwezige leden hadden 26 foto's te beoordelen. Bij zonder geslaagd waren de foto's „Re genstemming" en „Leilinden" resp. van de heren Wester en Soeters, die beiden met een gelijk aantal punten de eerste plaats bezetten. Met nog geen punt verschil eindigde de heer IJpelaan met zijn foto „Dode Boom" op de tweede plaats, terwijl de heer Soeters met zijn foto „Honds rug" een verdiende derde plaats in nam. Het ingezonden werk stond dit maal wel op een bijzonder hoog peil. GYMNASTIEK VOOR OUDEREN Deelnemers aan gymnastiek voor ou deren maken wij erop attent dat op woensdag 29 oktober a.s. de lessen NIET in het Kruisgebouw aan de Holleweg zullen worden gegeven maar in het Open Huis, zaal 4. K.V.G. ST. MONICA De presidente opende de avond en gaf het woord aan mevr. Butter die een korte lezing hield over de vrouw die geen dolle mina was en alleen achter bleef nadat haar man en kinderen naar hun werk waren gegaan. Daarna gingen we een spel doen, een soort ganzeborden met de hele zaal in groepen, wat enorm gezellig was. Jammer dat de opkomst niet groot was. Dames, u betaalt toch niet voor niets? De Federatie Vrouwenraad Noord- Holland organiseert in samenwerking met de plaatselijke vrouwenorganisa tie „Een dag voor de Vrouw" in Alk maar op 28 oktober in „Het Wapen van Heemskerk" van 10-16 uur. Daar is een tentoonstelling ingericht waar inlichtingen worden verstrekt over milieu, gezondheidszorg, maatschap pelijke dienstverlening enz. Boven dien zal er gelegenheid zijn om van gezonde levensmiddelen te proeven. Verder is er een werkgroep die zorgt voor een sprekersmarkt, die zal be staan uit zes korte inleidingen met discussie over de onderwerpen: Vrouw als consument en de reklame; Vrouw als producent en de economi sche waarde van de huisvrouw; Vrouw en kerk; Vrouw aktief buitenshuis; Vrouw als staatsburger; Vrouw en vorming. U ziet wel erg interessant. Het be stuur hoopt dat velen er naar toe gaan. Iedereen is welkom. Donderdag 6 november gaan we naar de bezinningsdag bij de Zuster Juli- aantjes, om 10 uur is de H. Mis die verzorgd wordt door pater Bangerd, die tevens zal spreken over het the ma: „De vrouw in kerk en gezin". Wie zich nog niet heeft opgegeven kan dit doen bij het bestuur vóór 1 november. Kosten zijn 7,50. Het Bestuur. De nieuwe weg, lopende vanaf de v. d. Veldenstraat naar de Holleweg. De fa. Groot, welke grondwerkzaam heden etc. verricht voor de realisatie van het „Winkelhof 't Loo", heeft een nieuwe asfaltweg aangelegd tus sen de Van der Veldestraat en de Holleweg. Uitkomen ongeveer ter hoogte van de Vinkenbaan. Het laatste deel, tussen het Asta- theater en het Open Huis. De nieuwe weg krijgt een belangrijke funktie cm het winkelhof te bereiken, in het bijzonder het grote parkeerterrein dat zal worden aangelegd op het ter rein dat vrij komt als het Ópen Huis afgebroken zal zijn. De Willibror- dusweg gaat als verkeersweg voor auo's dan geen funktie meer ver vullen. Eerste woning betrokken in in uitbreidingsplan „Harrelaar" In de nieuwe woonwijk Harrélaar, ge legen aan de westzijde van Malevoort (hoek Zeeweg) is vorige week de eerste woning betrokken. De ko mende weken zullen nog een aantal afgebouwde, riante woningen, be trokken kunnen worden. Men schept weer (verkeers) moeilijkheden Amper is het winkelcentrum in „Zuid- West" in gebruik genomen of er ont staan verkeersmoeilijkheden. Bezoe kers parkeren ajuto's op de Pastoor van Muyenweg en op het Malevoort. Soms links en rechts van één dezer wegen. En dan te weten dat er een uitstekend verzorgd parkeerterrein is. Het is blijkbaar te veel moeite om de auto daar even op te draaien! Eerste woningen in „Vredenoord" betrokken De eerste woningen in het uitbrei dingsplan „Vredenoord", gebouwd door de fa. Teerenstra (Heiloo) zijn betrokken. Het zijn de eerste wo ningen van een complex van wo ningen van uiteenlopende typen en grootten. Waaronder een aantal aan gepaste woningen, van eigenbouwers en cascobouw. De eerste woningen zijn, naar wij vernemen, bijzonder aantrekkelijk voer kleine gezinnen, want naast een woonkamer etc. en slaapruimte be gane grond, is er in de bovenverdie ping alleen nog ruimte voor geïm proviseerde slaapgelegenheid plus bergruimte. D.V.W. I'. Scholten, Ijaarskampioen van D.V.W. De laatste en beslissende Comp. wed strijd welke nabij de Stolpen werd ge houden is geëindigd met een kam- nicenschap voor P. Scholten. In deze Wedstrijd werd totaal 908 stuks gevangen. De verdere uitslag: 1. P. Scholten, 568 cm; 2. N. Mooy, 549 cm; 3. M. Niels, 426 cm; 4. D. Sanches, 373 cm; 5. M. v. Steeg, 366 cm; 6. M .Groefsema, 355 cm. A.s. zaterdag 25 oktober, de 2e comp. wedstrijd Zeehengelen. In'eg 6,p. p. Vertrek vanaf het Open Huis, 6.00 u. Opgeven vóór vrijdag bij de wed- strijdcommisie, tel. 34104 en 34336. DAMCLUB HEILOO In het kader van de competitie in de Kennemer Damkring heeft D.H.C. in een spannende strijd haar eerste overwinning behaald tegen de dam vereniging D.O.S. uit St. Pancras. Groep 1 behaalde een krappe 119 overwinning en groep 2 bleef met 2113 baas in eigen huis. De uitslagen luidden als volgt: Groep 1 R. Boulonois - A. Wagenaar 20 A. Dekker - H. Groen 02 J.' Groenenboom - H. Wiedijk 20 J. Roelofszen - M. Hemels 20 Th. v. d. Aar - J. Kloosterboer 1— 1 R. de Boer - C. Klanker 1 1 C. Bijwaard - T. Oud 11 C. Lieshout - J. Oud 11 S. Schurer jr. - G. Nieuland 0 2 J. Slijkerman - A. Sting 11 11 9 Groep 2: A. d. Laan - G. Smit 11 G. de Boer - G. Turkstra 2—0 F. Schouten - T. Hollander 0 2 A. v. d. Werf - R. Turkstra 11 J. Schurer - N. Kieft 02 S. Schurer sr. - P. Nierop 2 0 W. Groot helm - B. Bakker 2 0 M. Heeringa - F. Zuurbier 1-1 .1. Mooy - A. Groot 1 1 A. Kroon - D. Leyen 2 0 B. Hofma - C. v. Brouwerhaven 20 R. Bijwaard - D. Hes 11 L. Koersen - C. v. d. Rhee 2 0 A. Raaymakers - D. Kok 20 C. Swart - W. Elzinga 20 Mw. Massini - Mw. Smit 02 R. Brink - P. Oud 0—2 21-13 De kopgroep van de jeugddammers bestaat uit Arjan Kampfraath, Hen drik Kuis en Stanley Rood, die uit 4 partijen resp. 8, 7 en 5 punten heb ben gescoord. ENORME WINST VOOR OPPOSITIE Forse nederlaag voor 't tweede team Maandag 13 oktober speelde het 2de achttal van Oppositie voor de com petitie van de Noordhollandse schaak bond tegen het sterke eerste team van Assendelft. Alleen De Jager en Kieberl wisten hun partij winnend te besluiten terwijl Sleutel remise behaalde. De overige vijf partijen gin gen verloren en daardoor kon Oppo sitie II met de nederlaag naar huis terugkeren. Een dag later moest het eerste team van Oppositie aantreden tegen het team van Opening '64 uit St. Pancras. Zeven partijen werden door de Hei- looërs gewonnen; alleen Alleman aan bord 1 stond zijn tegenstander remise toe. In de interne competitie werd de (te) snel spelende Eilermann door Slinger verslagen en routinier v. d. Blom door de zeer jeugdige Ronald van Dijk. De koppositie in de derde groep werd weer overgenomen door Merkelbach, die van Molenaar won, goed gevolgd door De Graaf, die van Rijn won. De uitslagen luiden: Groep II: Eilermann-Slinger 01 Groep III: Van Dijk-v. d. Blom 10 Van RijnDe Graaf 01 MolenaarMerkelbach 01 Jeugdgroep: J. M. BroersM. Veldt 02 P. MulH. Boersen 20 E. de Boer—IJ. Ooyevaar 02 M. de WinterT. Pesman l'AVa E. AriënsF. Meyer 02 I. de JagerK. van Koersveld 02 F. van BrusselM. van Roomen 20 W. Valk—M. Ariëns 0—2 R. de WinterE. Ariëns 11 M. van RoomenF. Meyer 01 T. PesmanO. de Jager 01 IJ. OoyevaarK. v. Koersveld 01 M. de WinterE. Ariëns 20 R. de WinterJ. M. Broers 10 F. van BrusselE. de Boer 10 FORESTERS-NIEUWS De wedstrijd tegen Purmersteijn werd ontsierd door grof spel waar door 2 Purmerenders voor het eind signaal de kleedkamer konden opzoe ken. Desondanks won het eerste elf tal met 10. Het tweede kwam tegen Egmondia niet verder dan 11, ondanks een overwicht in het veld en de junioren Al leden tegen D.W.S. hun eerste nederlaag: 1-3. A.s. zondag gaat het eerste elftal naar Wervershoof en de junioren naar Castricum. We hopen op min stens twee gelijke spelen. Aan de Egelshoek spelen de volgende elftallen: De Foresters 2Schagen 2 10.00 uur De Foresters 3KW 4 10.00 uur De Foresters 7-Go Ahead 6 10.00 uur De Foresters A5HSV A4 10.00 uur De Foresters BI - B2 - Cl - C2 VIOS BI - B2 - Cl - C2 12.00 uur De Foresters 5-Huiswaard 2 14.30 u. A3Victoria O. A2 14.30 uur UITSLAG DAMESBRIDGECLUB „SANS ATOUT" HEILOO op woensdag 15 oktober A.l. Rootjes-Agsteribbe 2. Dekker-De Waal 3. Schoenmaker-Mejjering 4. Wehnes-Hulskamp 5. Fijma-Garritsen B.l. Elenbaas-Sougé 2. Kemper-Gallée .en 3. Lansdaal-Rootjes 4. Harreveld-Krul 5. Eberson-Frugte 6. Oosterhuis-Spaans 7. Van Tiel-Van Steeg 8. Diemel-Löhr 1. Grootes-Prins 2. Broksma-Stolk 3. Van Buitenen-Brandse 4. De Vries-Blikslager 5. Smit-v. d. Ploeg 67 53 51 49 31 55 52 52 51 49 49 48 46 65 51 48 47 40 Z. en P.C. HEILOO Derde bij vijfkamp Zondag j.l. werd de laatste wedstrijd van de 5-kamp gehouden te Enk huizen. Voor Heiloo leverde de wedstrijd de volgende prijzen op: 50 m rugslag m.o.10, 2e prijs, Nicole Brouwer; 100 m schoolslag m.o.16, 3e prijs, Margriet Kaan en Esther Burge ring; 100m schoolslag j.o. 16, Jan Erik Boom, 3e prijs; 100 m vrijeslag heren, 2e prijs John Beentjes; 100 m vrijeslag j.o.16, 2e prijs Erik Jan Havik; 3e prijs, Jan Erik Boom 50 m vrijeslag m.o.10, le prijs, Nicole Brouwer; 5 x 50 m vrijeslag estafette j.o.16, voer Heiloo een 2e prijs. Na af'oop ontvingen alle deelnemers een vnanUe. Na 5 wedstrijden ein digde Hei'oo op een keurige derde plaats. PLOEG SAMENGESTELD TEGEN FRANSE EN DUITSE TURNPLOEGEN In Vandoeuvre, bij Nancy (Fr.) Vorige week schreven wij dat de gym. ver. „Klimop" op 25 en 26 okt. naar Frankrijk gaat, voor een Trial- meet. Aan deze Trialmeet zal naast „Klim op" deelnemen een ploeg uit Vendo- euvre, een voorstad van Nancy en een ploeg van het Turnverbond Mit- tel-Rhein (Did.). De „Klimop"-ploeg bestaat uit: Astrid Ranzjjn; Mirjam Morsch; Marleen Houter; Rina de Winter; Anita Ruiter en Mar jet Lan- gedijk. De ploeg wordt geleid door de heer Dekker en de heer W. van War- menhoven gaat als jurylid mee, nog een jurylid moet aangezocht worden. Voorzitter A. C. Bruyn zal het turn- gezelschap begeleiden. Er staat een officiële ontvangst op het programma en na de wedstrijd een gezellig samenzijn. Voorts een uitstapje naar Nancy, met een be zoek aan het bekende slot. SUKSESVOL POLOWEEKEND VOOR Z. EN P.C. „HEILOO" Voor de waterpolo-teams van Z. en P.C. „Heiloo" kan het competitie gebeuren in het afgelopen week-end als bijzonder suksesvol worden ge noemd. Met vijf teams moest in competitie verband worden aangetreden in „thuis"-wedstrijden die in het over dekt zwembad in Castricum werden gespeeld. De adspiranten jongens A speelden een 00 gelijkspel tegen het team iHoorn-B van welk team in vorig sei zoen tweemaal werd verloren. Gere kend naar het aantal kansen hadden de jongens van „Heiloo" dienen te winnen, doch paal en doellat stonden dit sukses in de weg. De adspiranten meisjes A kwamen uit tegen het team Kroosduikers A en behaalden een keurige 4-3 overwin ning. Doelpunten kwamen hier voor Heiloo op naam van Jeske Schol (3x) en van Anneke Smit (lx) De adspiranten jongen A moesten het opnemen tegen het team Hoorn A. Hier bevoch het team van Heiloo een 53 overwinning. Door de herfst vakantie moesten in het oorspronke lijke team van Heiloo enkele jongens uit het adspiranten B en C-team worden opgesteld. Deze jongens kun nen op een prima gespeelde wedstrijd terugzien. Óok de doelman van het B-team. Voor Heiloo werden de doel punten gescoord door Eric Jan Havik (2x) Rob Burgering (2x) en Peter Stoelenga (lx). Het team Heiloo Heren II kwam uit tegen de buurvereniging Aquofit-II. Hier behaalde Heiloo een grote over winning met een eindstand van 112. Door dezelfde vakantieperikelen wer den hier nu een drietal adspiranten A ingezet. lensiotte Kwam net Heiloo team Heren I uit tegen het team van 't Zwet. Na de eerste achterstand van 01 werd een uteindelijke overwinning behaald van 73. In deze wedsrijd kwamen de Heiloo doelpunten van Erik Jan Havik (2x), Anton Koeman (2x), Jaap Kaan (2x) en John Been tjes (lx). Op zaterdag 18 oktober namen 18 le den van Z. en PC Heiloo deel aan de eerste ontmoeting van een recrea tieve zwemvierkamp tussen vereni gingen Oeza - D.A.W. -H. P. C. en Heiloo, in het overdekt zwembad te Heemskerk. Door de vertegenwoor- dging van Heiloo werd er goed ge zwommen, al moesten in D.A.W. en Oeza de meerdere worden erkend. De eerste uitslag bracht D.A.W. op de eerste plaats met 89 punten; Oeza werd tweede met 116 punten; Heiloo aerae met izy punten en vierde en laatste plaats werd H.P.C. met 145 punten. Speciale uitgave van Clubblad „One-In" Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de Tennisvereniging „Hei loo" kwam er een speciale uitgave van „One-In" in onze bus. Dit club blad heeft niet minder dan 44 blad zijden. In chronologische volgorde vertellen de diverse voorzitters, van af het eerste uur tot en met nu over het wel en wee van de tennisvereni ging. Achtereenvolgens de heren T. Zweers (1965); J. Israëls (1966 t.m. 1970); W. Klein Schiphorst (1971 en 1972) en de huidige voorzitter F. Haartman. Gesproken wordt in „One-'In" over het vele voorbereidende werk bij de oprichting en de tot stand koming van het tennispark. Het was inder tijd slecht bereikbaar, en er was geen behoorlijke verkleedruimte en de zo hoognodige beschutting, door hees ters/bomen was nog niet voldoende. Wist u dat? Een landweggetje leidde naar het tennispark, te smal om elkaar te passeren „terwijl de smalle grasber men niet veel harder dan boter wa ren", aldus „One-In". En „indien je je niet thuis verkleed had, dit tussen de struiken moest ge beuren, wat vooral voor de vrouwe lijke leden geen pretje was". Er is de laatste jaren veel veranderd, de groei van de beplanting is er ge komen, behoorlijke wegen naar het tennispark zijn aangelegd, plus een flink parkeerterrein. Zij het met gro te inspanning, een behoorlijk club gebouw kwam tot stand. Het ledental bleef steeds maar stijgen Na een aantal trainers, welke kortere of langere tijd bleven, is men blij dat de heer Boontje nu definitief als trainer optreedt. De resultaten, zowel bij de jeugd als de senioren, zijn de laatste jaren ver rassend geweest. Met een handjevol leden begonnen, had men er in 1967 al 400! In 1968 stonden, volgens „One-In", nog zo'n 210 mensen te dringen om lid te mo gen worden. In een van de bestuursvergaderin gen kwam ter sprake, wat het be stuur dacht over ballotage van lang- harigen, aldus dhr. Israëls. Dhr. Isra ëls schrijft terecht: Deze problemen zijn toch wel echt uit de tijd. Nu weer even zakelijk De reconstructie van de banen welke ai lang noodzakelijk was en een dure grap is, is thans in volle gang. Dezer dagen zou de Porplastic- emul sie aangebracht worden. Maar men zal nog wat geduld moeten hebben Voor dat het bespeelbaar is. Gedacht wordt aan begin December. De aan leg van centrale verwarming van het clubgebouw, zal niet meer lang cp zich laten wachten. De eerste aanzet voor een toekomstige ver lichting van de banen 1, 2 en 3 heeft plaats gehad. De palen voor deze verlichting zullen circa 16 meter lang zijn. U ziet het, 10-jarig bestaan is een mijlpaal maa rer wordt gewerkt aan de toekomst. In alle opzichten een uitstekend tennispark en om het met een veel gebruikte term te zeggen: Met ales er op en d'r an! Ondervindt ook overlast Op de laatste ouderavond van de kleuterschool „De Basseroet" werd er gesproken over de overlast welke men ondervindt van de jeugd. Op het pleintje voor de school wordt er soms gevoetbald etc. De gevolgen blij ven dan ook niet uit. Er werd een soort maquette getoond welke een inzicht kon geven hoe leden van de oudercommissie dachten enige oplos sing te geven aan de overlast. Onder andere door een bepaalde indeling van het pleintje. Toen wij aanwezig wa ren hoorden we over gebreken aan het schooltje, lekkage etc. Liever wat dan niets Toen er indertijd behoefte was aan kleuterscholen konden deze niet on- Deperkt genouwd woraen. De ge meente Heiloo koos noodoplossingen en zo kwamen naast noodlokalen voor het kleuteronderwijs^deze ook tot stand voor het lager onderwijs. Toen werd de vrees uitgesproken in de gemeenteraad, dat zulke nood- 1kalen langer gebruikt zouden gaan worden als wel wenselijk zou zijn en mogelijk. Ze staan in verschillende delen van de gemeente dan ook lan ger dan men wel gedacht kon heb ben. De toenmalige gemeenteraad dacht indertijd: Beter wat dan niets. We vragen ons af of toch niet lang- zamernana zulk soort nooascnooi- t.ies vervangen dienen te worden door definitieve! Zijn we goed ingelicht dan wordt in die richting gedacht bij de bevoegde instanties. Verregaande baldadigheid Naar ons thans bekend is geworden hebben jongens veel schade aange richt aan het gymnastieklokaal van de Mavo-scholen aan de Dors. Zij trapten onder andere de dakkapellen b >ven de douche- en toiletruimten stuk. De vraag wordt voor de zoveel ste m"al of ouders, maar ook in- w ners van Heiloo, niet wat meer mee kunnen werken om deze verre gaande baldadigheid te bestrijden. Door b.v. de politie dirékt te waar schuwen als men 't een of ander opmerkt. Maandag werd gekonstateerd dat jongens straatlantaarns stuk hebben geschoten. Op een ouderavond van 't Kieften- nest werd gesproken over vernieling van de zandbak. Om vervuiling te voorkomen (b.v. door katten) zijn er indertijd netten over zandbakken geplaatst, wat de gemeente nogal wat gekost heeft. Een aantal van deze netten was al gauw onbruikbaar gemaakt. School pleinen en andere speelplaatsen wor den de laatste tijd veel misbruikt door personpn die er niets te maken hebben. N.M. PRINSENBAL OP ZATERDAG 15 NOVEMBER Op zaterdag 15 november a.s. orga niseert café „La Strada" in samen werking met de Heilooër Carnavals vereniging „De Narrenkap" het jaar lijkse Prinsenbal. De majorettes van het Heilooër Trompetterkorps zullen hun medewerking verlenen. Naast ge- zellige dans- en feestmuziek de Prins en Miss Carnaval verkiezing. Aan de ze Miss-verkiezing kan worden deel genomen door dames van 18-30 jaar Aangezien deze avond niet gekostu meerd is zal er speciaal gelet worden op de presentatie en uiterlijke verzor ging. Men kan zich hiervoor schrifte lijk opgeven bij de heer H. Klaase Westerweg 304 Heiloo. Iedereen is op deze avond van harte welkom. Inzake het uittreden van leden van de honkbal/softball-sectie Het hoofdbestuur van de s.v. De Fo resters heeft een uitvoerige verkla ring laten „afdrukken" in het club blad „De Egel" naar aanleiding van gerezen moeilijkheden tussen dit hoofdbestuur en de sectie honkbal/ softball, wat ten gevolge zal hebben dat leden van de sectie nog lid tot 1 januari 1976) besloten hebben uit te treden en een zelfstandige honk- bal/softballvereniging te gaan op richten. Na een aantal organisatorische zaken op een rijtje te hebben gezet, waarin tot uiting komt dat het hoofdbestuur het sectie-bestuur beticht van onjuist handelen, waaronder het uitschrijven van een vergadering, schrijft het H.B. „Een groep leden en ouders van jeugdleden heeft niet het recht de afdeling base- en softball van s.v. De Foresters op te heffen, hiertoe is sta tutair alleen de algemene vergade ring bevoegd. Het sectiebestuur base- en softbal] heeft niet alleen zelf on rechtmatig gehandeld, doch heeft ook een groep leden hiertoe aangezet. Letterlijk hebben wij het sektiebe- stuur base- en softball i.o. - volgens i hun schrijven van 8 oktober zijn zij afgetreden - o.a. medegedeeld: „Het zal u dan ook niet verwon- deren, dat wij het vertrouwen in het inmiddels afgetreden sectiebestuur hebben verloren. Teneinde de conti nuïteit van de base- en softballsport binnen onze vereniging te verzekeren zullen wij ons tijdig voor het nieuwe seizoen verstaan met degenen binnen de vereniging, die bereid zijn de nood zakelijke bestuursarbeid voor deze spelsoort op zich te nemen. Het zal u ook duidelijk zijn, dat door uw aftreden het uitoefenen van han delingen door of namens de vereni ging geen sprake kan zijn. Op grond hiervan ontvangen wij graag alle be scheiden en materialen welke als eigendom van de vereniging onder uw berusting zijn. Het kan ook niet toe gestaan worden, dat u zich met kan tine-aangelegenheden bezighoudt, hetgeen betekent dat de sleutel van de dependance eveneens bij ons moet worden ingeleverd. Als gekozen hoofdbestuur hebben wij de plicht om de vereniging zodanig te leiden, dat de continuïteit is gewaarborgd en bo vendien de toepasselijke wetten wor den nageleefd. Het is overduidelijk, dat t.z.t. bij het betrekken van een nieuwe accommo datie aan het „Vennewater", indien de algemene ledenvergadering daar toe besluit, de leden van de sectie base- en softball zeker de kans krij gen, met alle lusten van dien, een zelfstandige vereniging te stichten." Tenslotte nog dit, wij betreuren het dat de sectie base- en softball de pers zodanig heeft geïnformeerd, dat de teneur van de courantenartikelen de integriteit van de hoofdbestuursleden in twijfel kan trekken. Wij hebben slechts behoefte aan een juiste voor lichting, het vorenstaande is een fei telijke weergave van de onderhavige materie." wordt op 30 oktober opgericht De leden van de sectie honkbal-soft- ball van de s.v. De Foresters, welke per 1 januari 1976 bedanken" als lid van de vereniging en besloten tot op richting van een zelfstandige honk- bal-softball vereniging, komen op donderdag 30 oktober bijeen in het N.K.J.B.-gebouw aan de Stationsweg- hoek Westerweg. Naast de leden van 17 jaar en ouder kunnen ook ouders van de junioren deze vergadering bij wonen. Officieel zal men op de ver gadering tot oprichting besluiten en de statuten en het huishoudelijk re glement vaststellen. Volgens de heer M. C. Rootjes, tot 1 november nog secretaris van de sec tie honkbal/softball van de s.v. De Foresters en een van de belangrijkste promotors van een zelfstandige ver eniging, vertelde ons dat praktisch alle leden te kennen hebben gegeven tot de nieuwe honkbal/softball ver eniging te zullen toetreden. H.S.V.-NIEUWS Programma voor zondag E.V.C. 1 - H.S.V. 1 H.S.V. 2 - Volendam 4 Alm. V. 2 - H.S.V. 3 H.S.V. 4 - Zeevogels 3 Victoria 0.3 - H.S.V. 5 'H.S.V. 6 - L.S.V.V. 5 S.V.W. 9 - H.S.V. 7 H.S.V. 8 - Duinr. 5 H.S.V. 9 - L.S.V.V. 8 Flamingo's 8 - H.S.V. 10 H.S.V. 11 - C.S.V. 7 Junioren: H.S.V. Al - Alcm. Al H.S.V. A3 - L.S.V.V. A3 Foresters A5 - H.S.V. A4 Damesvoetbal H.S.V. 1 - Oosthuizen J 26 okt. 2.30 u. 11.00 u. 12.00 u. 11.00 u. 2.00 u. 2.00 u. 2.30 u. 2.00 u. 2.00 u. 2.30 u. 11.00 u. 12.00 u. 11.00 u. 10.00 u. 2.30 u. V Het nieuwe pand, Pastoor van Muijenweg 17, waarin de heer Sibilo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 4