□rchipLD Nieuw I deze week 5ï4!fe£< u Centrale Verwarming makelaardij STAATSLOTERIJ jelhandel Alkmaar 75— IEUWSBLAD VOOR HEILOO Juwelier Herman Kwaad t: Moeders voor Moeders nu ook in België kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.3CS15 MARINE J0PPERS MONTY-COATS echte ieidse zeeduffel AFVALSTOFFEN Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet LAMMY JACK 398.— Ook nieuw: JEANS ROKKEN Stephen Bishop (piano) solist op 5 november NIEUW RIETEN PLANTENBAKKEN uit grootmoeders tijd guus van der linden bloemsierkunst Worldseries film op 21 november s EN MEESTE SERVICE J. J. PANTEK0EK, ing. A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 641e loterij maandag 4 nov. a.s. guus van der linden bloemsierkunst Praktijkwedstrijden Brandweerkring Alkmaar H.S.V. klaverjasdrive ZOOM IEIL00 verwarming HEERENWEG 211 TELEFOON 3I875& NZH gaat gestadig door met verbeteringen in het dienstenpakket Doe het eens op z'n Frans Hoe komen we weer aan onbespoten groente 33e JAARGANG NO. 30 29 OKTOBER 1975 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (exel. BTW) Bij kontrakt reduktie. Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234 Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 (25% van 15.000, als bijdrage- ineens en het restant ad 11.250,- als renteloze lening te verstrekken, waar de leden van de Raad mee ak- kord gingen. Akkoord ging de Raad ook met een voorstel van B. en W. 850,te schenken aan de Stichting „Jeugd orkest de Combinatie". Dit als bij drage aan een door dit orkest geor ganiseerde werkweek in Eist (U.). In dit orkest, van jeugdleden van O. K.K. (Oostwoud en Schermers fan fare zitten ook leden van „Eensge zindheid" (Heiloo). „Moeders voor Moeders", de organi satie die al sedert vele jaren in Ne derland met toenemend succes urine van-zwangere vrouwen inzamelt, gaat haar aktiviteiten uitbreiden tot in België. Eind oktober 1975 wordt gestart in de agglomeratie Gent. Het ligt in de bedoeling 1 januari 1976 te beginnen met verdere uitbreidingen. Hierbij wordt gedacht aan onder andere Ant werpen en Turnhout en in een later stadium Luik. laad namvoorhareidlngs lesluit aan voor station oo omgeving „Te voorkomen dat anders plannen voor de toekomst worden doorkruisd" B. ën W. stelden voor een voofberei- iingsbesluit omvattende de omge geving van het station. Het dagelijks testuur der gemeente schreef hier over aan de raadsleden: „Voor het gebied nabij het station, gelegen tusen Breedelaan en Wester weg, is thans het bestemmingsplan „Omgeving Station" in voorberei ding. Dit ontwerp-bestemmingsplan verkeert momenteel in een verge vorderd stadium. Teneinde ongewenste bouwkundige onwikkelingen te voorkomen, moet het noodzakelijk worden geacht, dat de raad bepaalt, dat voor het aange geven gebied de vaststeling van een bestemmingsplan wordt voorbereid. De geldigheidsduur van een derge lijk voorbereidingsbesluit bedraagt ën jaar. Binnen deze termijn zal, nar verwacht mag worden, het be stemmingsplan ter inzage kunnen worden gelegd. Gedurende het nog van kracht zijn van dit voorbereidingsbesluit dienen alle aanvragen om een bouwvergun ning te worden aangehouden, zo zij niet om andere redenen moeten wor den geweigerd. De wet biedt echter mogelijkheden de gevraagde bouwvergunning toch te verlenen, indien de voorgenomen be bouwing niet in strijd is met het in voorbereiding zijnde bestemmings plan". en van Helloo-Stationsweg 61 leL: 02200-30068 's Maandags gesloten Vrijdag koopavond van 7-9 uur j Zaterdag tot 6 uur geopend I Wat meer aandacht gewenst voor voetgangers en wielrijders De Raad voteerde 450.000,voor reconstructie van het kruispunt Ken- nemerstraatweg-Kerkelaan. Mr. v. Dantzig ging in op de zinsnede: „Ook zal een verkeerslicht-installatie worden opgenomen, welke, gekoppeld aan de bestaande installatie bij de Kaaanuisweg, een vlotte doorstro ming van het verkeer kan bewerk stelligen", wat B. en W. ter toelich ting aan hun voorstel, aan de raads leden verstrekten. „Bedoeld is zeker hier het autoverkeer in hun kastje". Mr. van Dantzig verzocht wat meer aandacht te besteden, bij het plaat sen van installaties, aan het lang zame verkeer: de voetganger en de wielrijder welke in weer en wind moe ten wachten. In dit verband wees spreker over z.i. de te kort komingen op het kruispunt en oversteekplaats Raadhuis-Amrobank. Burg. Hoekstra zei hierop dat de „lichtman" van de installaties gewezen zal worden op déze aangelegenheid. De heer Barsjes vroeg of er aandacht was besteed aan een gemaakte op merking in een raadscommissie om het rijwielverkeer bij het kruispunt om te leiden, aan de oostzijde van de straatweg niet via de parallelweg maar rechtstreeks door te laten lo pen. De wethouder van Openbare Werken, de heer Bolten, zei, in zijn antwoord, dat het laatste zal gebeuren. In verband met het grote bedrag wat benodigd is om de reconstructie te realiseren zei de wethouder, dat de kosten nu al 22% hoger liggen dan de reconstructie van het kruispunt bij het Raadhuis. Ir. Tmoson zei dat de eigenaren van auto's die ontheffing krijgen van het parkeerverbod in de Heerenweg, be noorden de Kerkelaan, aanstonds praktisch niet gelegenheid krijgen weg te komen. De heer Pieters, ingaande op de op merking van mr. van Dantzig, meende dat het goed zou zijn als het wandel en rijwielverkeer tegelijk kon over steken. De heer Zoon vroeg aandacht voor het zich ontwikkelende verkeer op net Kruispunt btraatweg-Zevennui- zerlaan en Groenelaan waar voorlo- lopig nog een eenvoudiger verkeers- oplossing uitgevoerd gaat worden. De heer Zoon sprak er zijn teleur stelling over uit. dat er sinds 1962 Seen gelukkige ontwikkeling heeft Plaats gehad ten aanzien van het station en omgeving. Spreker zei dat ff weinig inspraak is geweest voor de betrokkenen. „Waarom nu ineens met bit voorstel", aldus dhr. Zoon. Burg. Hoekstra zei in zijn antwoord dit voorbereidingsbesluit nodig is 'ant dat anders plannen voor de toekomst doorkruisd zouden kunnen «orden. Alle-benodigde percelen zijn langs minnelijke weg in eigendom 'an de gemeente gekomen. De be sprekingen met de Ned. Spoorwegen sijn prettig en verwacht mag worden bat die in november afgerond zullen «■orden. »Er is wel veel gebeurd in de afge lopen jaren", zo probeerde dhr. Hoekstra dhr. Zoon te overtuigen. Hij liet er op volgen: „Een broedende kip moet je niet storen". Dhr. Hoekstra deelde in dit ant woord mee dat het Esso-benzine- 1 station van de heer Bleeker ver- Plaatst zal worden, dit in verband »et de plannen rond het station. (Wij ««namen dat het bedrijf verplaatst sal worden naar de Westerweg, schuin tegenover de Zeeweg, dus grenzende aan het nieuwe weg tracé Stations weg-Zeeweg, red.). De raad ging ac toord met het voorstel van B. en W. Voor uw Een lekker warm veel kleine maatjes voor de slanke dames Zil.ciitr.1- tel 072-10892 Bet goedkoopste adres in Nederland f «BR 1 ^ROOT hoogeweg 72 - heiloo -tel.02205-1541 Financiële medewerking aan muziekverenigingen Het bestuur van het Trompetterkorps „Heiloo" heeft een verzoek aan bur gemeester en wethouders gedaan een renteloze lening van 20.000, te mogen ontvangen voor het aanschaf fen van nieuwe instrumenten. B. en W. aan de Raad: „Wel maken wij bezwaar tegen de hoogte van de gevraagde steun. De in het resultaat 1975 opgenomen af schrijving op instrumenten en uni formen namelijk van 7.370,welke post niet wordt uitgegeven, had bij het saldo per ultimo 1975 moeten worden gevoegd. Om de vereniging toch over enige liquide middelen te laten beschikken, lijkt het ons juist niet het gehele be drag, maar 5.000,- in mindering op het verzoek te moeten brengen, zodat 15.000,- resteert. De Culturele Raad, welke in andere gevallen 25% van de kosten voor zijn rekening neemt, verleent deze bijdra ge niet aan trompetterkorpsen. In dien dit wel het geval was, zou ook de gemeente 25% schenken en de rest als renteloze lening verstrekken". B. en W. achten het daarom redelijk nu ook deze gedragslijn te volgen, daarom stelde zij de Raad voor het trompetterkorps „Heiloo" 3.750, 1 r Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 op 2e abonnementsconcert van N.Ph.O. Op het tweede abonnementsconcert van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest, op woensdag 5 novem ber in de aula van het Psychiatrisch Centrum, is de solist de Britse mees- terpianist Stephen Bishop. Hij speelt het Pianoconcert no. 1 in d kl. t. op. 15 van Johannes Brahms wat bestaat uit de delen: Maestoso, Adagio en Rondo: allegro non troppo. Het orkest speelt voorts de Symfonie no. 5 in Es gr. t. op. 82 van Jean Si belius bestaande uit: Tempo molto moderato - Allegro moderato - Presto, Andante mosso, quasi allegretto en Allegro molto. Verder de Peer Gynt Suite no. 1 van Edward Grieg: Morgenstimmung, Ases Tod, Anitras Tanz, Tanz in der Halle des Bergkönigs. Als gastdirigent treedt op Jerzy Kat- lewicz. innemen, heeft hij eveneens een grote belangstelling voor werken uit andere perioden. Zo maakte hij een speciale studie van de pianomuziek van Bar- tok, legde o.a. Strawinsky's „Concert voor piano en blaasinstrumenten" op de plaat vast, en was solist bij de eerste uitvoering van het Pianocon cert van Richard Rodney Bennett in 1969. De laatste jaren trad hij bovendien regelmatig op tezamen met de violist Josef Suk, o.m. tijdens het Edinburg Festival, in Praag en in Londen. De Poolse dirigent Jerzy Katlewicz Jerzy Katlewicz werd op 2 april 1927 te Bochnia (Polen) geboren. In 1952 behaalde hij zijn diploma „met on derscheiding" en nam daarna de plaats in van een der dirigenten bij het Staats-Philharmonisch Orkest in Krakow. Gelijktijdig vervulde hij de funktie van eerste dirigent bij de Opera van Krakow. In 1955 behaalde Katlewicz de eerste prijs op het concours voor jonge diri genten te Besancon in Frankrijk, waarna hij internationale bekendheid kreeg. YOUNG MEN SHOP^ HEILOO Heerenweg 205 - Heiloo In 1976 nog groter tekort te verwach ten bij de Openbare Bibliotheek Stijging van de exploitatiekosten maakt dat het tekort bij de Openbare Biblioheek en Leeszaal dit jaar groter zal zijn dan werd verwacht. In de gemeentebegroting 1975 werd een subsidie van 100.655,50 vastgesteld. Het bestuur van de bibliotheek vroeg aan het gemeentebestuur een extra bedrag van 5.700.50. Drs. Roelofs vroeg zich af of aan passing van contributie van de leden niet mogelijk zou zijn. „Deze is nu maar 10.Een symbolisch bedrag van 5. voor kinderen vond drs. Roelofs toch niet onredelijk. De heer Pieters was verontrust dat bësteding van overheidsgelden uit de hand dreigen te lopen. Daar was hij niet bepaald gelukkig mee. Burg. Hoekstra zei dat B. en W. met een zekere blijmoedigheid met het voorstel zijn gekomen omdat het hier een goede zaak betreft. Verhoging der contributies is, gezien afspraken, niet mogelijk. Dhr. Hoekstra zei dat de raadsleden volgend jaar moeten rekenen op een nog groter tekort. Het filiaal aan de Ewisweg moet ver plaatst worden. Dhr. Hoekstra zei dat nog de mogelijkheid bestaat het filiaal te combineren met de vesti ging van de Provinciale bibliotheek in Heiloo, in „Zuid-West", maar dat Gedeputeerde Staten nog steeds geen besluit hebben genomen over een ves tiging in Alkmaar, Castricum of Hei loo. De Raad aanvaarde het voorstel van B. en W. om de gevraagde extra sub sidie te verlenen. Raadslid vroeg inventarisatie van zaalruimte Naar aanleiding van de verhuur van zaalruimte aan de Volle Evangelie 'Gemeente Heiloo zei de heer Breemer het wenselijk te vinden een inventa risatie te houden van de beschikbare zaalruimte. In dit verband uitte hij kritiek op het beleid bij de toewij zing van zaalruimte; Hij noemde een bepaald geval van de organisatie „Pappod", welke zaalruimte zou kun nen krijgen in noodlokalen aan 't Veld, die nu al weggegeven zouden zijn. Burgemeester Hoekstra ont kende dat. Er zijn prettige bespre kingen geweest met „Pappod" en „Buk-Buk", over het gebruik van zaalruimte etc. omdat de mogelijk heid bestond dat deze nauw zouden gaan samenwerken. Voor de zoveelste maal werden er oi)- en aanmerkingen gemaakt naar aanleiding vhn de notulen van de vorige raaasvergaaerig. vooral de heer Ten Hoope weerde zich. De agenda werd, behoudens een paar punten, in rekord tijd afgewerkt, zo dat omstreeks half tien de vergade ring was afgelopen. I)< heer J. Rood herdacht Bij de aanvang van de raadsvergade ring herdacht burgemeester H. Hoek stra het plotseling overlijden van de 46-jarige gemeenteambtenaar in de buitendienst, de heer IJ Rood. Öhr. Heckstra zei dat de gemeente in hem een geliefd en uitstékend ambtenaar heeft verloren. Dhr. Rood was be stuurslid van de personeelsvereniging „Gemeente Heiloo". N.M. Jerzij Katlewicz is gastdirigent op het abonnementsconcert van het Noord hollands Philharmonisch Orkest, op woensdag 5 november a.s. Stephen Bishop gaf eerste concert reeds op 11-jarige leeftijd De pianist Stephen Bishop, in 1940 geboren als zoon van Joegoslavische ouders in Los Angeles, gaf zijn eerste concert reeds op 11-jarige leeftijd. In Londen debuteerde hij in 1961 met zeer veel sukses in Wigmore Hall. Hierop volgden uitnodigingen voor concerten in heel Engeland en hij trad sindsdien niet minder dan acht sei zoenen op bij de Prom-eoncerten. Sedert 1965 maakt hij regelmatig tournees naar Europa en de Verenig de Staten. In 1969 trad hij op in Nieuw-Zeeland, later in Japan en Australië. Hij concerteerde met talrijke grote orkesten en vooraanstaande dirigen ten als Krips, Schmidt-Isserstedt, Do- rati, Frühbeck de Burgos,- Leinsdorf en vooral met Colin Davis, met wie hij ook een groot aantal grammofoon platen maakte. Hoewel de pianowerken van Beetho ven en Mozart een zeer belangrijke plaats op het repertoire van Bishop Alleen bij de speciaalzaak van Heiloo T kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 voor honk-softball spelers De sectie baseball/softball van de s.v. „De Foresters" houdt op vrijdag 21 november (dus niet 22 november) een filmavond in de aula van de St. Jan de Evangelist-Mavo aan De Dors 2. Daar zal vertoond worden de nieuw ste World-series-film. Op deze bijeen komst, welke om half acht begint, zullen de medailles worden uitgereikt voor de beste slagman (vrouw) en de beste werper ster In dezelfde aula wordt op zaterdag 12 december om half twee de film „Asterix en de helden" gedraaid. Deze hoofdfilm wordt voorafgegaan door een aantal filmpjes, gemaakt van de succesvolle Bleesing A en B. Ook hier zullen medailles worden uitgereikt. MET Dt GROOTSTE JORTBHINO VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO DOKTERSLAAN 16 HEILOO - TELEFOON 072-32447 Si. Nicolaas op 22 NOV. in Heiloo Ondernemers Stationscentrum verzorgen presentjes Op zaterdag 22 november a.s. komt St. Nicolaas weer naar Heiloo waar hij zoals gewoonlijk op grootse wijze ontvangen zal worden door het ge meentebestuur en zeker niet in de laatste plaats door honderden kinde ren die nu al met verlangen naar deze dag uitzien. De ondernemers van het Stationscentrum helpen ook dit jaar Sint weer een handje en zo zullen alle kinderen bij de intocht in Heiloo een klein maar leuk presentje kun nen verwachten. Alle muziekvereni gingen hebben een uitnodiging ont vangen om dit feest extra luister bij te zetten en zoals we dat gewend zijn zullen ze hier zeker graag gehoor aan willen geven. Zaterdag 22 november belooft weer een verrukkelijke feestdag te worden waar heel Heiloo voor op de been komt. Een week eerder, op 15 november, zet St. Nicolaas met zijn gevolg voet op Nederlandse bodem. De televisie zal hier de nodige aandacht aan schen ken. Aangezien in het telegram van St. Nicolaas nog niet vermeld stond hoe laat de Sint met zijn Pieten in Heiloo arriveert moeten we dit nog even af wachten. Let maar goed op de Uit kijkpost. Zo gauw als we iets horen uit Spanje zullen we dit laten weten. Maak maar vast een leuke tekening om straks in je schoen te leggen. De Sint is hier helemaal dol op en zijn slaapkamer hangt er dan ook vol mee. Door de Spaanse zon zijn ze zo lang zamerhand allemaal een beetje ver kleurd en dat is eigenlijk geen ge zicht. Helpen jullie allemaal een handje mee? St. Nicolaas zal er hard- stikke blij mee zijn. Zet je naam er maar onder. Maak er maar wat moois van. Doen hoor! ALTIJD IETS APARTS voor al uw bloemwerk van corsage tot corsowagen kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 'j i H' '1 Van 1958 tot 1961 was hij artistiek leider van het Philharmonisch Orkest te Poznan, waarna hij werd benoemd tot artistiek direkteur van de Opera te Danzig. Vanaf 1968 is Jerzy Katlewicz ver bonden aan het Philharmonisch Or kest te Krakow. Hij maakte vele tournees en verzorgde gastdirekties in alle Europese landen en bovendien in China, Japan, Australië enz. Jerzy Katlewicz dirigeerde op een groot aantal festivals, zoals in 1S69 in Brno en Parijs en in 1970 in België, Portugal, Spanje (Festival Gulbenki- an) en Italië (Perugia, Sagra Musi- cale Umbra). In 1971 maakte hij met het Krakower koor en het Philharmonisch Orkest van Krakow een grote tournee naar o.m. het festival Baalbeck in Libanon en naar Persepolis in Perzië. In 1967 werd Katlewicz onderschei den met de prijs van het Poolse Mi nisterie voor Kunst en Kuituur en in 1971 ontving hij dehoogste kunst- naarsprijs van de stad Krakow. Dinsdag 21 oktober werd voor de B klasse het praktisch deel van de brandweerwedstrijden van de Kring Alkmaar gehouden in Obdam. In het aannemersbedrijf van B.V. Mulder was een denkbeeldige brand geprojecteerd, aangegeven met lam pen en zogenaamde „vlammenbor- den". Vijftien korpsen in de B-klasse hebben hun krachten hierop gemeten. Na afloop kon in restaurant „Heer van Wassenaer" de volgende uitslag bekend worden gemaakt. 1. Heiloo II 406 pnt. 2. Opmeer II 401 pnt. 3. Burgerplicht 382 pnt. 3. Akersloot 382 pnt. 4. Egmond-Binnen 377 pnt. 5. Langedijk II 376 pnt. 6. Koedijk 359 pnt. 7. Groot-Schermer 343 pnt. 8. Sint Pancras 341 pnt. 9. Schermerhorn 336 pnt. 10. Hoogwoud 320 pnt. 11. Oterleek 312 pnt. 12. Castricum 305 pnt. 13. Egmond aan Zee 300 pnt. 14. Paraat 265 pnt. Voor de A-klasse was de praktijk wedstrijd op dinsdag 21 oktober jl. In hetzelfde bedrijf van B.V. Mulder was epn denkbeeldige brand, waarbij door een grote rookontwikkeling al leen geblust kon worden met gebruik van adembeschermende middelen. Na afloop kon in restaurant „Heer van Wassenaer" voor de 10 deelne mende korpsen de uitslag bekend worden gemaakt. 1. Krachten Vlugheid 412 pnt. 2. Schoort 404 pnt. 3. Heiloo I 387% pnt. 4. Opmeer I 370 pnt. 5. Bergen NH 358 prit. 6. Limmen 349 pnt. 7. Warmenhuizen 340 pnt. 8. Heerhugowaard 303 pnt. 9. Ursem 269% pnt. 10. Langedijk I 270 pnt. VlitlllAC A.S. met vele prijzen, in de kantine Bayershoffweg. Aanvang 20.15 t""". de aanleg van een nieuwe installatie, onderhoud of uitbreiding van uw installatie, wel of niet door ons gemaakt Kies het bedrijf met de A.C.I. erkenning Op 2 november voert de NZH enige wijzigingen door in de jaardienstrege ling 1975-'76, welke naar zij hoopt evenzovele verbeteringen zullen zijn. De belangrijkste verbetering in dis trict Noord is de instelling van een sneldienst Alkmaar - Heiloo - Castri cum - Beverwijk onder nummer 79. De dienst zal worden gereden van maandag tot en met zaterdag van 6 uur 's morgens tot ca. 8 uur 's a- vonds. Verder zal in enkele plaatsen een aanpassing van de routes plaats vinden. Alle veranderingen worden door wijzigingsbladen op de bestaande dienstregeling bekend gemaakt. Deze worden voor 2 november in de betref fende plaatsen huis aan huis ver spreid. Vanzelfsprekend hebben de chauffeurs op de betrokken buslijnen ze in voorraad. Unieke show in Heiloo Onder het motto: „Doe het eens op zijn Frans" willen we u hierbij graag attenderen op een unieke Franse show, die op vrijdag, zaterdag en zon dag a.s. georganiseerd wordt door Schilder Bolten en Salon Kroon in het totale pand van Schilder Bolten aan de Westerweg. De winkel zal worden herschapen in een grote showroom met de nieuwste behangsoorten van R&D temidden van een exotische plantenpracht van Van Haneghem. Op weg naar de eer ste etage en tussen de planten vindt u een aantal foto's van de nieuwste kapsels van Salon Kroon. Op deze eerste verdieping een werkelijk unie ke show van het Franse „behanghuis" VENILIA met o.a. behang naar ont werpen van Piere Cardin. Salon Kroon houdt hier bovendien een demonstratie van de nieuwe Franse haarlijn La Ligne "S". Dit laatste alleen op zondag. Herman Boersen toont op deze show een aantal Franse fietsen, o.a. Moto- becane en Citane. Er is fotobehang op ware grootte en van een aantal behangsoorten kan men via dia's bekijken hoe een gehele kamer met dit behang beplakt eruit komt te zien. Er is een gezellig muziekje, een glaas je Franse wijn en zelfs de Franse vlaggen zullen niet ontbreken. Beslist de moeite waard om eens even heen te gaan. De toegang is gratis en de openingstijden zijn vrijdag van 9- 21 uur, zaterdag van 9-18 uur en zon dag van 11-19 uur. Voor inlichtingen Vrieswijk 53 Nu de winkel van Plooijer gesloten is zullen misschien meer mensen in Hei loo zich afvragen hoe ze weer aan onbespoten groente en fruit kunnen komen. Enkele dames hebben het initiatief genomen om voorlopig enigszins in deze leemte te voorzien. Er is nu een clubje gevormd van en kele mensen die om beurten naar Bergen rijden om de vooraf bestelde groenten daar in het Gaea-depot op te halen. Deze groenten komen van biologisch-dynamische bedrijven waar gewerkt wordt volgens de landbouw methode die door dr. Rudolf Steiner ontwikkeld werd. Hierbij wordt ge bruik gemaakt van natuurlijke mest stoffen en kruidenpreparaten met in- achtname van natuurlijke ritmen en kosmische invloeden. Het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen en kunstmest is hierbij niet toegestaan. De produkten die op deze manier worden gekweekt worden zijn van een uitstekende kwaliteit. Wel is het aanbod beperkt tot wat het seizoen biedt: geen zomergroen ten in de winter en omgekeerd. Deze groenten en vruchten worden ver kocht onder de wettig gedeponeerde merknamen Demeter en Biodyn. Dit is een garantie voor de consument die het hier werkelijk 'om biologisch-dy- nafnisch gekweekte produkten gaat. Mochten er meerdere mensen zijn die zich hiervoor interesseren dan zouden wij dat graag willen weten. Bij vol doende belangstelling is het misschien mogelijk in Heiloo tot een eigen depot te komen. Voor meerdere inlichtingen kunt u contact opnemen met mevr. V. Reussien-van Dijk, Vrieswijk 53, tel. 32591.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1