IEIL00 LIEP UIT VOOR HT0CHT ST. NIC0LAAS □rchipLDn )0 E geef een platenbon Centrale Verwarming bij Juwelier A. BART makelaardij STAATSLOTERIJ leiloo id IEUWSBLAD VOOR HEILOO it js a Kgelhandel -Alkmaar de listige weduwe" iedereen C# zei graag een plaatje op ZOON verwarming ZIE ADVERTENTIE BINNENPAGINA .95 .95 .95 Deze week was ik bij Koomen Modes AFVALSTOFFEN DONDERDAG gaat onze zaak weer open uitgebreide kollektie brillen WUIJTS - Optiek - Foto A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 642e loterij maandag t dec. a.s. Stationsweg zit ineens volop in de verkeersproblemen Unicefvoor Sinterklaas of Kerstmis Heiloo-Stationsweg 61 tel.:02200-30068 Informatie over straatnaamgeving FALKLAND 29 nov. (a.s. zaterd.) 2e voorstelling „ROSAURA, Wuijts Optiek in groter pand Drie auto's betrokken bij verkeersongeluk J. J. PANTEK0EK, ing. Minirettes stalen de show Reacties deed familie goed Oudste inwoner van Heiloo wordt 103 jaar Muziek in het Stationscentrum Toyota-dealer de Gebr. Bruijn - Blokker krijgt ander aanzicht 9 uur ^/lo2 EIL00 HEERENWEG 211 TELEFOON 31875 Vloeibare Zwarte Pieten zwart Salon KROON Openingstijden voor winkels in de St. Nicolaas- en Kerstperiode 1975 Geslaagd Kaarten Falkland bicjnmK3ig:niti]Me«wtaiigaiwBi3r:awKssiiaM—msïMWimntaiw JAARGANG NO. 34 26 NOVEMBER 1975 3ER 19 V Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwi.jgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel 30815 Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234 Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 et was zaterdag feest voor de jeugd Heiloo. In grote getale waren de inderen gekomen om St. Nicolaas iet zijn 9 zwarte pieten een groots elkom te bereiden. In het Stations- Jpitrum werden weer presentjes aan [e kinderen uitgereikt. Een groot ■jjanta.l van hen had zich erg leuk irkleed. Ia een rondgang door 't dorp, waar een bezoek werd gebracht aan de j ijaardentehuizen sprak de Sint de inderen toevanaf het bordes van j it gemeentehuis waar hij door bur- imeester Hoekstra allerhartelijkst erd ontvangen. de vrolijke klanken van Eensge- idheid werden er een aantal Sinter- laasliedjes gezongen. Nicolaas bedankte de Jeugd van leiloo voor hun prachtige tekenin- >n en hij beloofde hen dat ze in deze gen allemaal een keer hun schoen Vlochten zetten. \'og nooit heb ik kinderen zo mooi jren zingen als in Heiloo", aldus de int. Dit was tegen geen dovemans- en gezegd. Samen met hun ouders ging het er nog eens extra hard te genaan. Naast de medewerking van alle mu ziekverenigingen uit Heiloo waren er ook de majorettes van het Trompet terkorps Heiloo en de minirettes (voor het eerst) van Caecilia. In de raadzaal van het gemeentehuis wachtte St. Nicolaas een officiële ontvangst en kon hij zich even ver pozen na de lange rit op zijn schim mel door het dorp. Voor burgemeester Hoekstra bracht hij een prachtig fotoboek mee over de zeilsport, een geliefde hobby van onze burgervader. Hij kreeg van Sint een pluim op de hoed en dit vooral omdat hij een man is die midden tus sen de bevolking staat. St. Nicolaas zei wel te hopen dat het nieuwe win kelcentrum er wat mooier uit komt te zien dan de brandweerkazerne. „Heiloo lijkt op het ogenblik meer op een woestijn", aldus de Sint, „er is meer weg dan er weg is." Enthousiast sprak St. Nicolaas over do ondernemers van het. Stationswin- k'elcentrum. Vooral het organiseren van de zo succesvolle braderie noem de hij toch wel een hoogtepunt van deze aktieve zakenmensen. Wethouder Van der Zee-Mandersloot werd verrast met een klein kunst werkje omdat ze zich altijd zo en thousiast toont voor het werk van de Heilooër kunstenaars. Wethouder Bolten kreeg een eigen parkeerter- reintje om zijn Dafje „zonder gemar tel" te kunnen parkeren en de heer Zoon ontving als grote voorvechter van het Stationswinkelcentrum een stalletje als herinnering aan de bra derie. Voor de heer Tomson was er een eigen stoplicht en dit om steeds op tijd bij de raadsvergaderingen te kunnen zijn. De heer Ten Hoope, die tot 2 rnaal toe een kapvergunning ge weigerd werd, kreeg een lief klein kapmesje met kaasplank. Snoepjes bracht Sint mee voor Truus Ploeger omdat ze zich altijd zo voor 100% inzet voor de officiële ontvangst op het gemeentehuis. „Zoals van Gend hoort bij Loos, zo hoort Truus bij Heiloo" aldus de Sint. Met enige weemoed nam St. Nicolaas afscheid van adjudant Los die over enige maanden met pensioen gaat. „Dit is de laatste keer dat u voor me staat" aldus de sint. „Het is niet een voudig om als politieman populair te .zijn. Ik vind het wel jammer dat u' de dieven nooit gepakt hebt die bij me ingebroken hebben." De heer Los overhandigde Sint toen een nieuw slot om zijn woning wat beter te beveiligen waarop St. Nico laas verzuchtte: „Dit is voor het eerst dat ik van een politieman iets krijg dat geen bekeuring is." Tot slot van deze zitting bedankte de Sint vooral de heren Buitenkant, Schols, Giling, Teitsma en Vennik voor hun geweldige medewerking aan deze ontvangst in Heiloo en voor alle muziekverenigingen die elk jaar weer acte de présence geven was er een envelop met inhoud. Nadat burgemeester Hoekstra Sint Nicolaas en zijn zwarte pieten be dankt had voor hun komst naar Hei loo zongen alle aanwezigen in koor: „Dag Sinterklaasje, daag, daag." Met dit afscheidslied was er een einde gekomen aan een glorieuze intocht van St. Nicolaas in Heiloo. ImmKm f ging en en afle- )76 incl rkeuken e prijs 3-17 uur. (Advertentie) St. Nicolaas rijdt op zijn schimmel langs de bejaardenwoningen van Hoog en Laag, gevolgd door een grote kinderschare. )en 1975/ t gegaan. de prijs iuder zijn irs, Holle- ffl de Van Aostastraat, bij dat grote irkeerterrein. Je kunt er letterlijk m alles kopen. GROVE RITSEN in 10 tot 70 cm, allerlei fournituren ials VOERING, GAREN, KNOPEN, ESPEN, BAND, CEINTUURS enz. ok alledaagse dingen als biesband, lelden, maaswol, vlieselines, triplure tussenlinnen. Zelfs HELE DIKKE REIN AALDEN no. 7, 8 en 10. hebben er ook prachtige dikke ffEED en BOUCLÉ WOL van EVEDA. Méér dan 300 kleuren MC-SPLIJTZIJDE, HANDWERK- TOFFEN en BORDUURGAAS, l het kouder wordt en we weer 1NTIES gaan dragen kun je er ook led terecht, wel 40 KLEUREN heb- M ze. Zelfs ook nog GEWONE YLONKOUSEN en natuurlijk ook NIEKOUSJES. Nou ja, er komt len eind aan. Neem bijv. die SOK- EN, ONDERGOED, PYAMA'S, (ACHTHEMDEN en LAKENS. Nou is geen ruimte meer maar je moet slist eens gaan kijken bij TEXTIEL KOOMEN MODES Aostastraat 9, Heiloo, telef. 30199. Voor uw ROOT hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-1541 Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Zilvcritr. 1 T.l 072 10842 het goedkoopste adres in Nederland Wij kunnen u in de nu veel ruimere winkel onze nog beter laten zien. Ook de BAROMETERS en THERMO-HY6ROMETERS zijn de moeite van het bekijken waard. Een welkom St. Nicolaas-ge- schenk. HEERENWEG 151 DOKTERSLAAN 16 HEILOO - TELEFOON 072-32447 De Stationsweg zit, na de opening van B W's 2e Supermarkt, op deze weg ineens volop in de verkeerspro blemen. Met weet praktisch geen weg met de auto als men daar gaat winkelen. Het inpassen tussen reeds geparkeerde auto's en de daar staan de bomen is voor velen geen gemak kelijke zaak en levert voor het door gaande verkeer veel stagnatie op. Het zou ons wel goed lijken als de directie van B W, het gemeente bestuur en de politie over de ontstane situatie eens met elkaar gingen pra ten. In aller belang! Vorige week plaatsten wij een be richt over de verkoop van Unicef- kaarten. Bij de verkoopadressen ont brak er één in Heiloo, nl. mevrouw Slavenburg, Van Merlenlaan 4. Ook daar kunt u deze kaarten bekomen. Laatste oproep Piet v. B. alhier. Sorry Piet, dit is absoluut de laatste keer, dat we je er nog 's op wijzen, ledereen weet 't zo langzamerhand en jij nog steeds niet. Dus Piet, voor eens en voor altijd: Voor fijne, bij-de-tijdse kleren (Levis, Lois, MannrMc Gregor) moetje bij ons zijn en bij niemand anders. En vergeet dat nou nooit meerWe kunnen onze centen tenslotte wel beter gebruiken dan voor dit soort advertenties. Tot ziens, Piet. heren- en juniorkleding M 1 m FORTEX mode voor mannen Een reactie op de genoemde naam Vredenoord Vorige week plaatsten wij 'n interes sant artikel over straatnaamgegevens in „Zuid-West". Öe vice-voorzitter van de vereniging „Oud-Heiloo", de heer H. E. Oostendorp, die zich bij zonder intensief bezighoudt op dat terrein van onderzoek, deelt ons het volgende mee over de naamaandui ding Vredenoord: De naam Vredenoord heeft op geen enkele wijze iets met de historie van Heiloo te maken. De naam stond ver meld op de beide dampalen van het pad dat leidt naar de op het landgoed Kranenbroek staande boerderij. Een boerenbuitenplaats met de naam Vre denoord heeft nimmer bestaan. De dampalen met zandstenen versier selen zijn nl. afkomstig (en in het begin van de vorige eeuw overge bracht) van een koepel van die naam op het Alkmaarse Varnebroek toebe horende aan de familie Koorn, die na de verbouwing de naam „Aurora" kreeg. Morgenochtend vindt de heropening plaats van Wuijts optiek en fotowin kel aan de Heerenweg 151. Na een kleine verbouwing, die voor een groot deel in eigen handen lag, is het winkeloppervlak zeker 2 keer zo groot geworden. De enorme sortering brillen zal hier nu veel beter tot zijn recht kunnen komen maar ook de barometers, thermo-hygrometers en foto-artike len zijn zeker in deze tijd, zo vlak voor St. Nicolaas, de moeite van het bekijken Waard. Naast deze grotere winkelruimte heeft men hier nu ook een aparte afdeling om de ogen te laten testen. De heer Wuijts is er bijzonder ge lukkig mee dat hij zijn klanten in deze grotere ruimte nog wat meer service zal kunnen bieden. Beka in Heiloo zorgde voor een nieuw interieur. De fa. Kosters nam het elektrische gedeelte voor zijn re kening en voor een fris verfje nam men de fa. N. Ursem in de arm. Gewoon even binnenlopen. Men zal u zeker hartelijk ontvangen. Inzittende naar ziekenhuis en veel materiële schade Vorige week had ongeveer ter hoogte van de Nijenburgweg, op de Kenne merstraatweg, een verkeersongeluk plaats waarbij drie auto's betrokken waren, waaronder een leswagen. Een bestuurder van een auto ging voor sorteren om de Nijenburgerweg op te rijden, een achter deze rijdende autobestuurder ging daarvoor afrem men maar een autobestuurder daar weer achter remde niet tijdig. Een aanrijding werd onvermijdelijk. De auto schoof met flinke vaart op de voor hem staande auto en deze kwam daardoor weer in botsing met de voorgesorteerde auto. Behoudens mevr. S. uit Alkmaar, die voor onderzoek naar een Alkmaars ziekenhuis werd overgebracht, kwa men verder alle inzittenden met de schrik vrij. Wel was er veel schade aan de drie auto's; zo moest een Volkswagen weggesleept worden. Maatregelen gewenst Dit ongeval, wat betrekkelijk goed afliep, wijst op de noodzaak daar ter plaatse de weg te verbreden waar door een zgn. voorsorteerstrook aan gebracht kan worden voor het ver keer dat komende uit de richting Alkmaar de Nijenburgerweg op kan rijden. Nu stagneert het verkeer bij de huidige situatie en kunnen ver keersongelukken als deze, niet uit blijven. Temeer omdat het verkeer op de Kennemerstraatweg steeds in tensiever wordt. Een voordeel van genoemde maatre gel zou ook kunnen zijn dat het links afslaande verkeer dit gemakkelijker kan gaan doen. In dit verband wijzen we op soortgelijke verkeersmaatrege len voor linksafslaand verkeer naar „Oost". Was het vroeger moeilijk om ver keersmaatregelen te treffen op de Kennemerstraatweg, toen deze weg nog van het Rijk was, nu zal men ze ker op korte termijn de door ons ge schetste verkeersmaatregel kunnen nemen, omdat de gemeente eigenaar is van deze weg. Of koop een plaat. We leveren ze u in alle genres. Luisterrijk kado VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO bij hun eerste optreden in het openbaar Zoals wij vorige week schreven zou het nieuw gevormde minirettekorps voor het eerst in de openbaarheid komen. In de optocht van St. Nico laas en z'n Pieten. Achteraf vond men het beter dat niet te doen maar ze te laten showen op een paar pun ten in het dorp. Dat deden ze dan ook, de kleine meisjes in hun kraak- wit-groene costuumpjes (van unifor men willen we niet spreken) hadden geweldig veel succes. „Ze stalen de show" om een geijkte uitdrukking te gebruiken. Anja Mulder, de ervaren instructrice, was wel bijzonder blij met het eerste optreden. In genoemd stukje, vorige week, werd de naam mevr. Wagenaar (secreta resse, Holleweg 123, tel. 34914) ge noemd. Dit moet zijn: mevr. Wage- mans. Naar aanleiding van gemeen gedrag van drietal jongens Onder het kopje „Vorm van sadisme" schreven wij vorige week over een mishandeling van de 12-jarige Erik van Linden, door een drietal jongens. Bij de fam. Van Linden zijn verschil lende reacties binnengekomen van ouders, waarin naast deelneming ook hun afschuw tot uiting kwam. Eén reactie ging zelfs vergezeld van een paar geschenken voor Erik Nog een Sint Maarten-vierdertje werd het slachtoffer Na onze mededeling van diefstal van een tas met lekkers, van een kleine Sint Maarten-vierder, werd ons mee gedeeld dat op de Kennemerstraat weg nog een 7-jarig jochie van zijn tas werd beroofd, ook door een opge schoten jongen. 4 generaties De Lange De heer C. de Lange sr. hoopt a.s. vrijdag, 28 november, zijn 103de ver jaardag te vieren. Deze verjaardag wordt in huiselijke kring gevierd met zijn naaste familieleden. Het vorig jaar kwamen zeer velen deze hoogbejaarde heer op zijn ver jaardag even een bezoekje brengen. Hij hoopt dat u het hem niet kwalijk neemt dat hij deze drukte nu niet meer zo goed kan hebben. Een bloemetje sturen mag natuurlijk wel. Wij wensen de heer De Lange met zijn familie vrijdag een bijzonder fijne dag toe en vanzelfsprekend, van har te gefeliciteerd. Naast een gezellige verlichting heeft men in het Stationscentrum nu ook gezorgd voor een muziekje. Vooral tijdens de koopavonden zal het hier nu nog gezelliger winkelen zijn. Nu zijn het sinterklaasliedjes en straks zal men u hier in de juiste kerststemming weten te brengen. Leuke dingen voor de mens, dachten we zo. De Toyota-dealer van de Gebr. Bruin- Blokker aan de Kennemerstraatweg 189 krijgt een geheel ander aanzicht. De verbouwing die door het aanne mersbedrijf Y. Kops wordt uitgevoerd is reeds in volle gang. Aan de straatzijde zal een prachtige showroom verrijzen en de werkplaats komt aan de achterzijde te liggen. Straks als alles klaar is kunt u hier nog beter terecht om uw nieuwe wa gen uit te zoeken. We komen hier nog voor die tijd op terug. Het is maar dat u het weet. Bestuur. de aanleg van een nieuwe installatie, onderhoud of uitbreiding van uw installatie, wel of niet door ons gemaakt Kies het bedrijf met de A.C.I. erkenning Aan alien die gebruik maken van de kolommen van de „Uitkijkpost" Te uwer informatie doen wij u de verschijningsdata toekomen voor de maand december 1975. Op 3 - 10 - 17 en 24 december verschijnt de „Uitkijkpost" op de normaal geplande dagen, maar 31 december 1975 komt de „Uitkijkpost" niet uit. De eerstvolgende verschijningsdatum wordt dan 7 januari 1976. Wij hopen dat u hiermee bij uw opgaven van advertenties e.d. rekening kunt houden. Administratie „UITKIJKPOST" Heiloo voor 1 piet 2.70 voor 5 pieten 8.10 Stationscentrum 78 Tel. 072-30502 Grote Verbouwings Opruiming Gedurende de St. Nicolaas-periode mogen de winkels geopend blij ven tot de volgende uren Bij de Stichting Nutsseminarum aan de Universiteit van Amsterdam slaagde mej. M. Dogterom voor de akte Pedagogiek M.O.-A. A.s. zaterdag Kaarten voor de 2e voorstelling van Falkland met „Rosaura, de listige weduwe" zijn nu nog verkrijgbaar a 4.50 bij: M. C. Affourtit, Torenlaan 37, R. Doggenaar, Haesackerlaan 23, Kiosk Avis, Stationsweg 68 en het Open Huis, Willibrordusweg. Doe het nu! U mag het niet missen. Zie elders in dit blad. Vrijdag 28 november tot 21.30 uur Zaterdag 29 november tot 18.00 uur Maandag 1 december tot 21.30 uur Dinsdag 2 december tot 21.30 uur Woensdag 3 december tot 21.30 uur Donderdag 4 december tot 21.30 uur Vrijdag 5 december tot 17.00 uur en voor de Kerst- en Nieuwjaar-periode: Vrijdag Zaterdag Maandag Dinsdag Woensdag Woensdag 19 december tot 21.00 uur 20 december tot 18.00 uur 22 december tot 21.00 uur 23 december tot 21.00 uur 24 december tot 17.00 uur 31 december tot 17.00 uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1975 | | pagina 1