Uit de agenda van Raadsvergadering de (7 IN ONZE OPRUIMING FA.J.J.PANTEK0EK,ing. m omerij QUICKYNETTE makelaardij bgelhandel -Alkmaar NIEUWSBLAD VOOR HE ILOO Wat zijn de gevolgen van de nieuwe bibliotheekwet GRANDIOZE UITVERKOOP o.a. alle B.H.'s voor 7.95 Ook de pantybroekjes Nachthemden en pyama's vanaf 10. Panty's 2 paar v. f 4. Dusters sterk afgeprijsd. Kinderondergoed van Hollandia met flinke kortingen. Restanten lakens v. 10.- KOOMEN modes - textiel KINDEREN UIT BELFAST KOMEN 20 APRIL NAAR HEILOO AANTREKKELIJKE LP.'s legen zéér lage prijzen I Concert in „De Blinkerd" te Schoorl Een uitgelezen kollektie in: KUNSTNIJVERHEID en SERVIEZEN Zaterdag 27 december GESLOTEN ra i nmm: :innwrnri,i:QiwuDi:ii—run Kamerlid besprak economische situatie gezellig mensen Wel of geen MAKELAAR inschakelen bij verkoop van uw huis makelaardij onroerend goed, assurantiën, h.donkersloot Opening Quickynette in Mallevoort AFVALSTOFFEN opent MAANDAG 26 JANUARI a.s. om 13.00 uur haar filiaal in het Winkelcentrum „Mallevoort" MET SENSATIONELE PRIJZEN. Broek Jurk Mantel 1.65 1.75 3— Kostuum Regenjas Trui 3.15 3.50 1.25 n manies o.rui II N Kolbert 1.75 Lakenpakket 4.95 X 21 JANUARI 1976 33e JAARGANG NO. 41 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 -k Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o Kerkelaan heiloo tel 30815 Crodiet voor de bouw van 2de kleuterschool726.000, erediet voor uitbreiding van 6de lagere school: 535.000, Zoals wij vorige week reeds meedeel den, komt de gemeenteraad van Hei loo vrijdagavond, 23 januari, in open bare zitting bijeen. Het is een niet al te lange agenda welke de raadsleden te bespreken krijgen nl. „slechts" een 14-tal punten. Voor het onderwijs staan er een twee tal belangrijke punten op deze agen da. Allereerst stellen burgemeester en wethouders de raad voor 726.000 beschikbaar te stellen voor de bouw - van de definitieve kleuterscholen „De Basseroet" en „St. Maarten". B. en W. schrijven hierover het volgende: „Blijkens verkregen informaties van onze afdeling bouw- en woningtoe zicht verkeren de in 1964'ingebruik- genomen vier noodlokalen van de openbare en R.K. kleuterscholen De Basseroet en St. Maarten aan het Trompenburg in zorgwekkende toe stand. Het in eerste aanleg verbéte ren van de onderhoudstoestand van de noodlokalen en het aanbrengen van zogenaamde natte hoeken zal naar raming een uitgave van 78.000 vergen. Beide scholen beschikken elk over twee speelwerklokalen. De hoofdleidsters hebben reeds diverse malen verzocht de mogelijkheid tot realisering van een speellokaal voor gemeenschappelijk gebruik te onder zoeken. De kosten verbonden aan het stichten van een dergelijk lqkaal be dragen ruim 100.000, vermeer derd met de opknapkosten en het aanbrengen van de natte hoeken ad 78.000, alzo in totaal afgerond 180.000, Een tweede mogelijkheid die wij over wegen, is het plegen van nieuwbouw Gezien de binnen afzienbare tijd tot stand te brengen integratie van het kleuter- en lager onderwijs, zou het verreweg de voorkeur verdienen de kleuterscholen in de direkte nabijheid van bestaande lagere scholen te situ eren. De lagere scholen die hun leer lingen verkrijgen van de hierboven genoemde kleuterscholen zijn voor het openbaar oriderwijs de Nicolaas Beetsschool en voor het R.K. onder wijs de St. Adelbertschool. Het blijkt echter dat zowel bij de Nicolaas Beetsschool als bij de St. Adelbertschool geen voldoende plaatsruimte voor het realiseren van een kleuterschool beschikbaar is. Op grond van deze omstandigheid zouden wij gaarne overgaan tot het afbreken van de thans aanwezige noodlokalen en in overleg met de Stichting R.K. Schoolbestuur Heiloo op dezelfde plaats nieuwbouw reali seren t.w. voor het openbaar en het R.K. kleuteronderwijs elk twee werk lokalen plus één gemeenschappelijk te gebruiken speellokaal. Gezien de beperkte ruimte ter plaatse kunnen geen twee speellokalen worden ge plaatst. Volgens de voor u bij de stukken ter inzage gelegde prijsopgave van het Aannemersbedrijf Hub. Keulers B.V. te Sittard is met de bouw van de lo kaliteiten een bedrag van 701.800, gemoeid, welk bedrag nog vermeer derd dient te worden met de kosten van inrichting en bijkomende voorzie ningen ten bedrage van 24.000, alzo afgerond 726.000, in totaal inclusief omzetbelasting." Naar aanleiding van bezoeken aan ouderavonden van De Basseroet schreven wij reeds in de Uitkijkpost over de slechte toestand van deze kleuterscholen. Indertijd, toen' tot plaatsing van deze noodlokalen werd besloten, werd al gedacht aan een gebruik van ongeveer tien jaar. De bouw van definitieve kleuterscho len en de bouw van 4 lokalen aan de 6de openbare school voor basisonder wijs, stonden al vermeld in de lijst van nieuwe kapitaalsuitgaven voor 1976, in de geleidebrief welke ge voegd werd bij de gemeentebegroting resp. voor 65.000, en 400.000, ('rediet afbouw van de op 5 januari in gebruik genomen school Ten aanzien, van de afbouw van de zesde openbare basisschool, aan Het Malevoort (Zuid-West) komen en W. met het volgende voorstel: „Per 5 januari 1976 zijn de lokalen van de zesde openbare kleuter- en lagere school door de leerlingen en het onderwijzend personeel in ge bruik genomen. In verband met het te verwachten aantal leerlingen in het zuidwestelijk gedeelte onzer gemeente streven wij er naar, dat de thans uit drie lokalen bestaande zesde openbare lagere school per 1 augustus 1976 tot een volledige zes-klassige school is uit gegroeid. Volgens de voor u bij de stukken ter inzage gelegde prijsopgave van Ju nior Systeem Bouw is met de af bouw van de zesde openbare lagere school inclusief de kosten bouwrijp- maken naar raming een bedrag van 471.500,gemoeid, welke bedrag nog vermeerderd dient te worden met de kosten van inrichting ten bedrage van 60.000,alzo afgerond in to taal 535.000,inclusief omzetbe lasting. Gezien de noodzaak per 1 augustus 1976- over een volledige zes-klassige school te beschikken, stellen wij ,u voor een erediet van 535.000, te voteren voor de 'afbouw en inrichting van de zesde openbare lagere school." Aanvullend erediet restauratie Witte Kerk, van 50.000, De raad stelde een erediet beschik baar van 222.064, voor de restau ratie van de Witte Kerk, in welke kosten de kerkvoogdij een bijdrage van 30.000, zou verlenen. Het erediet is inmiddels door Gede puteerde Staten van Noord-Holland goedgekeurd, zodat met de werk zaamheden een aanvang kan worden gemaakt. De architect heeft de oorspronkelijke begroting van februari 1975 aange past, waarbij ook rekening is gehou den met een goede behandeling tegen vochtigheidsverschijnselen Door de inmiddels opgetreden prijs stijgingen en de hoger gestelde eisen wordt deze begroting thans met 49.426, overschreden. Raad gaat opnieuw stemmen over blauwe z.öne op parkeerterrein Heerenweg In de raadsvergadering van 19 de cember 1975 staakten de stemmen omtrent het voorstel van de heer Roelofs over uitbreiding van het aan tal parkeerplaatsen in de blauwe zo ne Heerenweg tot 20. Aangezien de vergadering niet vol tallig was dient men op grond van het bepaalde in artikel 58 van de Ge meentewet opnieuw over voorge noemd voorstel te stemmen. Mochten de stemmen weer staken dan wordt het voorstel van de heer Roelofs geacht te zijn verworpen waarna het voorstel van B. en W. tot uitbreiding van de blauwe zóne tot het gehele parkeerterrein aan de Heerenweg nabij het station aan de raad zal worden voorgelegd. De winkeliersvereniging „Stations centrum" heeft laten weten, dat zij het meest voelt voor een blauwe zóne voor het gehele parkeerterrein. Kruispunt Ewisweg-Past. v. Muijen- weg kreeg derde V.O.P. Nu plan Mallevoort nagenoeg is ge realiseerd blijkt dat de twee vop's onvoldoende zijn. Teneinde de voet gangers van en naar deze woonwijk ook te beschermen bij het oversteken is het gewenst een vop aan te wijzen op de Pastoor van 'Muijenweg_ ten westen van de kruising met de Ewis- weg. B. en W. stellen voor een derde vop aan te leggen, maar laten er tevens op volgen dat spoedshalve deze voet gangersoversteekplaats reeds is aan gelegd. Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet Zilvcrstr. 1 Tel 072 10892 het goedkoopste adres in Nederland Horna moet zieli in Heiloo kunnen uitbreiden, anders B. en W. stellen de raad vóór een voorbereidingsbesluit te nemen voor het perceel Kanaalweg 32. „De directie van Horna B.V. te Hei loo is voornemens het bedrijfsterrein aan de Kanaalweg te vergroten in verband met noodzakelijke uitbrei ding en herziening van het produktie- proces. Zij heeft de mogelijkheid it 2500 m- grond te kopen, direct gren zend aan het huidige complex. Daar naast is Horna B:V. bereid afstand te doen van de bebouwingsmogelijkheid van een ander perceel, zodat dit ter rein weer een agrarische bestemming kan krijgen. Genoemd perceel -grond ligt echter in het bestemmingsplan „Natuurgebie den" en heeft de bestemming „Gebied van landschappelijk en natuurweten schappelijke waarde met agrarisch gebruik". Het plan van de Horna is mitsdien in strijd met het geldende bestemmingsplan, zodat niet zonder meer bouwvergunning kan worden verleend. Wij zijn bereid aan het plan mede werking te verlenen, omdat uitbrei ding van het bedrijf een verbetering betekent voor de plaatselijke werk gelegenheid, terwijl de oppervlakte natuurgebied niet verkleind wordt. Slechts de situatie verschuift wat. Mocht de gevraagde uitbreiding niet te realiseren zijn, dan is Horna B.V. genoodzaakt elders vestiging te zoe ken. Om op korte termijn aan dit plan me dewerking te kunnen verlenen is het noodzakelijk, dat voor het betreffen de gebied een voorbereidingsbesluit wordt vastgesteld. De bouwvergun ning kan dan via een bepaalde pro cedure van de woningwet worden verleend", zo stelt het dagelijks be stuur de gemeenteraad voor. Raad gaat een tweetal beroepschriften behandelen De raad gaat vrijdag een tweetal beroepschriften behandelen t.w. één van de heer C. P. Ranzijn en één van de heer C. W. Sengers. Het dagelijks bestuur der gemeente wilde geen bouwvergunning verlenen aan dnr. Ranzijn. Deze wil een ver gunning voor het vernieuwen en ver anderen van de achter de drogisterij (Stationsweg 86) gelegen opslagloods tot winkel/verkoopruimte. B. en W. schrijven in een toelichtend schrijven o.a.„De ingediende bouw- aanvraag van de heer Ranzijn is in strijd met het uitbreidingsplan-in-on- derdelen Zeeweg-Stationsweg". B. en W. zeggen dat er geen nieuwe gezichtspunten naar voren zijn geko men. Zij stellen daarom voor het be roep van dhr. Ranzijn ongegrond te verklaren. Hetzelfde geldt voor het beroep op de raad van de heer Sengers. Dhr. Sengers wil toestemming heb ben voor de bouw van een woonhuis/ bungalow op het achtererf (hoek Sandecamplaan). B. en W.: „Het verzoek van de heer Sengers is in strijd met het uitbrei- dingsplan-in-onderdelen Zuid." Ook hier dezelfde formulering om het beroep ongegrond te verklaren. Dan toch" alleen Willibrordusweg Op 19 december 1975 deelden B. en W. de raad mee, dat zij de bedienings- weg van het „Winkelhof 't Loo"- de naam Willibrordusweg hadden gege ven. De heer J. Dekker deed de sug gestie aande hand de nieuwe weg, tussen de Van der Veldenstraat en de Kerkelaan, de Nieuwe Willibror dusweg te noemen. Hij gaf in over weging daarover advies in te winnen bij de vereniging „Oud Heiloo". Burgemeester H. Hoekstra zegde toe advies te zullen inwinnen bij mensen in Heiloo, die zich met straatnaam- geving bezighouden. In een later sta dium zou de gemeenteraad nog inge licht worden over de definitieve naamgeving. „Desgevraagd hebben wij ons nader beraden of de toevoeging „Nieuwe" aanbeveling verdient." En verder: „De heer Oostendorp (wnd. voorzit ter „Oud-Heiloo" - Red.) verklaarde zich desgevraagd namens de vereni ging „Oud Heiloo", tegen deze toe voeging. Een onderscheiding ten op zichte van de nu nog gedeeltelijk be staande Willibrordusweg achtte hij beslist niet nodig." B. en W. stellen de raad voor deze mededeling voor kennisgeving aan te nemen. Stukken inzien door belangstellenden De raadsstukken betrekking hebbend op de agenda zijn in te zien voor iede re belangstellende en wel op donder dag 22 en vrijdag 23 januari, tijdens de kantooruren op de afdeling Alge mene Zaken op het gemeentehuis. Voorts tijdens de openingsuren in de leeszalen van de openbare bibliotheek en leeszaal aan de Kennemerstraat weg en aan de Ewisweg-hoek Pastoor van Muijenweg. Spreekuur C.D.A.-fraktie De C.D.A.-fraktie houdt weer spreek uur, hedenavond van half acht tot acht uur op het gemeentehuis. Openbare bespreking met Prog. Comb. Vanavond wordt de raadsagenda doorgenpmen door de Progressieve Combinatie, in het Open Huis, om 8 uur. Deze bijeenkomst is openbaar. Men kan zelfs aan de besprekingen deelnemen. Bibliotheek in moeilijke positie terechtgekomen Per 1 juli 1975 maakte het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk bekend, dat de bi bliotheekwet op die datum van kracht werd. Deze nieuwe wet houdt o.a. in, dat dorpen en steden met een inwonertal tussen de 5.000 en 30.003 voor een bibliotheekvoorziening die nen te zorgen in samenwerking met een Provinciale Bibliotheekcentrale, die de directie dient te voeren. Boven ,de 30.000 inwoners kan een gemeen telijke bibliotheek worden opgericht. Voor de financiering van de biblio theken werd een vernieuwd subsidie systeem opgesteld. Verder stond in deze wet, dat per 1 juli de jeugd tot 18 jaar gratis in de bibliotheek moet kunnen lezen. Jeugdlezers behoeven vanaf die da tum dus geen contributie meer te be talen. 7000 inwoners maken gebruik van bibliotheek - fonotheek Wat zijn nu de gevolgen van de wer king van deze bibliotheekwet voor de bibliotheek in Heiloo? Vanzelfsprekend een grote toeloop van jeugdlezers. En door deze nieuwe jeugdlezers dikwijls ook de opders van deze jeugd. Per 31 december bedroeg het aantal ingeschreven le zers in beide bibliotheken in Heiloo v. Aostastraat 9 - Heiloo Telefoon 30199 De Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst Alkmaar e.o. bestaat uit een koor en een symphonie-orkest. Het orkest is in 1940 opgericht en geniet al vele jaren een goede be kendheid. Het bestaat uit ongeveer 40 leden. O.l.v. de dirigent Gert Bos uit Zaandam wordt er 1 of 2 keer per jaar een uitvoering gegeven. Wanneer u een viool, altviool, cello, bas, hobo, hoorn, trombone of trom pet bespeelt en zin hebt om in ons orkest mee te spelen, komt u dan eens op één van onze repetities. De repetities zijn iedere dinsdagavond van 20.00-22.15 uur in de aula van de Pedagogische Akademie, Nassauplein 10 in Alkmaar. Nadere inlichtingen kunt u verkrij gen bij Mevr B. Harry-Stam, Beemsterlaan 8, Bergen, tel. 02208-5286 en mevr. E. Blom-Landwehr, Leek 28, Bergen, tel. 02208-2988. VAN AOSTASTRAAT 28. HEILOO - TELEFOON 31316 ca. 6500. Het aantal ingeschrevenen in de fonotheek 500. In totaal maak te per 31 december 7000 inwoners van Heiloo gebruik van de biblio theek - fonotheek. Dat betekent 35% van de gehele bevolking. Een resul taat waar we terecht trots op moes ten zijn. Maar helaas! Van biblio theekzijde werd ons meegedeeld, dat men het wel fijn vindt, dat er zovelen de weg naar de bibliotheek weten te vinden, doch over deze overstelpende toeloop toch ook grote zorgen heeft. Uitlening van 1000 boeken per «lag geen uitzondering! Eerstens kan men (een 1000-tal boe ken uitlenen op één dag is geen uit zondering) niet meer die service bie den, die men in de bibliotheek ge wend is te geven. Men mist er ge woon de man- of beter gezegd de vrouwkracht voor. Door geldgebrek kan men geen personeel meer aan nemen. Dat betekent geen verrui ming van openingsuren, waardoor er meer spreiding in het bibliotheekbe zoek zou kunnen ontstaan. Dezelfde personeelsbêzetting, die een half jaar geleden een x-aantal boeken per uit lening verwerkte, ziet zich thans ge plaatst voor bijkans het dubbele aan tal. Daarom zouden wij de lezers wel enige clementie willen vragen, wan neer men eens in de rij moet staan bij het inleveren of laten afstempe len van de boeken. De service, wat de kinderboeken betreft, „uit de hand gelopen" Verder werd ons verteld, dat de ser vice, wat zeker de kinderboeken be treft, helemaal uit de hand gelopen is. En wel omdat service in de jeugd bibliotheek betekent: voorlichting aan de jeugd, zodat kinderen niet met te moeilijke of te gemakkelijke boeken de deur uit lopen. Men heeft altijd getracht die boeken de kinde ren in handen te geven, waar ze rijp voor waren, men trachtte hun inte resse te peilen. Want het is geen kunst om jeugdlezers te werven. Men moet hier blijvende lezers van ma ken. Zodat het boek de vaste bege leider van het kind en de opgroeiende volwassene wordt. Verder betekent service in een biblio theek boeken, boeken, boeken, boe ken. Maar die kinderboeken zijn er niet. De kinderen in Heiloo komen èn via de school èn nog eens zelf boeken le nen. En dat moet ook kunnen. Maar het kan eigenlijk niet. Want op een gegeven ogenblik komt onherroepe lijk de klacht van de jeugd: „Juf, ik heb alle boeken al gelezen". En dat is iets, zo verzekerde mevr. Timmer, de hoofdbibliothecaresse ons, wat van bibliotheekzijde als het falen van het beleid ervaart. Men moet er nl. altijd voor zorgen de vraag voor te zijn. Maar daar is nu geen denken meer aan. Nee, mevrouw Timmer en haar team zijn al blij dat ze de zaak draaiende kunnen houden. Jammer! Nu is er een groot cultuur goed voor de jeugd verworven, vrij dom van lezen „allemaal naar de bi bliotheek", maar er kan niet van harte aan tegemoet gekomen worden. Er zijn niet voldoende boeken. Want boeken kosten geld. En tegenwoor dig zelfs heel, heel veel geld. Solist Diek Veth Op vrijdagavond 23 januari zal het Toonkunst Orkest Alkmaar e.o. een concert geven in „De Blinkerd" te Schoorl. Er zal o.a. het 3e pianocon cert van Beethoven gespeeld worden met als solist Dik Veth. Medewerking verleent het Ronde Ta fel Koor uit Amsterdam. O.l.v. Zus Keyl zult u o.a. de Due Madrigali van Hendrik Andriessen te horen krijgen. De toegangsprijs voor ditconcert bedraagt 3,50 p. p. Aanvang 20.00 uur. Dat vindt u in KUNSTHANDEL Zoekt u iets aparts? VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo Op dinsdag 20 april komen een 40-tal kinderen met hun leiders voor 3 we ken naar Heiloo. Van deze kinderen komt de helft uit de protestantse wijk Tigers Bay en anderen uit de katholieke wijk New Lodge. Kinderen uit de zwaarst getroffen wijken die dank zij de hulpvaardigheid van zeer veel Heilooërs 3 weken lang op ver haal zullen kunnen komen. Hun leef tijd varieert van 13 tot 16 jaar en in de enthousiaste pleeggezinnen zullen ze 2 aan 2, d.w.z. katholiek en pro testant, worden opgenomen. Een uitgekiend programma ligt al klaar en wanneer we hier zo eens even in bladeren is het goed te zien dat er door het komitee „Noord-Ierse kinderen Heiloo" weer heel wat werk vooraf is verzet. Er zijn dagtochten naar het Linnaeus- hof, het recreatiecentrum „Duinrel" in Wassenaar, het Dolfirama in Zand- voort, de pier van Seheveningen, een rondvaart door de grachten en ha vens van Amsterdam, maar er zijn eveneens een fietsdag, een wandel tocht langs het strand, een bezoek aan artis, voetbalwedstrijden, disco avonden, kerkdiensten, een barbe cue-middag en verder nog heel wat sport en spel, waarbij ook jongens en meisjes uit Heiloo betrokken wor den. De meeste warme maaltijden zullen weer gezamenlijk plaatsvinden in het Psychiatrisch Centrum „St. Willi- brord". En we willen hier graag bijvermelden dat deze maaltijden ook nu weer ge heel gratis zijn. Herman Boersen zal persoonlijk aan alle kinderen een fiets overhandigen die ze drie weken lang geheel gratis mogen gebruiken en zo zal de heer Gelderblom van Foto Kino Heiloo 40 fototoestellen in bruikleen geven. Hier is voor de kinderen nog een foto wedstrijd aan verbonden waar prij zen mee te winnen zijn. Enorme leuke medewerking werd ook verkregen van de fa's Korstanje en Serigrafia en slagerij Brink zorgt weer voor de nódige worst. Middenstanders die op enigerlei wijze hieraan hun mede werking willen verlenen kunnen kon- takt opnemen met de heer C. Sanders, Groot Barlaken 33, tel. 30810. Heiloo als voorbeeld Door de landelijke stichting wordt Heiloo qua opvang en organisatie vaak als voorbeeld gesteld. Heiloo is dan ook de enige gemeente in Neder land die nu voor de derde keer een groep kinderen uit Belfast met zo veel enthousiasme opneemt. We zullen doorgaan „We zullen en moeten hiermee door gaan" zegt de heer Sanders, die naast, sekretaris van het komitee uit Heiloo ook coördinator is voor Noord-Hol land. „Ik kom zojuist weer uit Bel fast waar we 2 groepen kinderen heb ben opgehaald tussen 8 en 12 jaar, die naar Rotterdam en Vaassen zijn ge gaan. Het leven is er een hel. Tijdens een' persconferentie in het EuroDa- hotel werd de 30-ste bommelding aangekondigd van het laatste half jaar. Binnen drie minuten moesten we ons van de 3e verdieping naar bui ten zien te werken We moeten doorgaan omdat we on danks alles de resultaten zien. De vol wassenen kunnen we niet meer ver anderen, de kinderen wel. Hier in Ne derland kunnen deze kinderen zien dat het katholiek of protestant zijn geen beletsel hoeft te vormen om samen te kunnen leven. We noemen deze va kantieweken in Nederl. dan ook lie ver een experiment in het samenle ven. De gevolgen zijn duidelijk meet baar. Zeker 50% van de kinderen die hier naar toe kwamen gebruikten tranquilizers, nog een 2% deed dat nog bii terugkeer naar Ierland. Een jaar later blijkt dit percentage slechts weer tot 77' gestegen to zijn. Ruim 40 x van de katholieke en pro testantse kinderen onderhoudt blij vend kontakt met elkaar. Volgens de Ieren zelf treedt minder geweld op in de wijken van waaruit groepen na,ar Nederland werden gebracht. Optimaal zijn de resultaten' nog niet. Aan opvang van deze kinderen in Ierland moet nog heel wat gebeuren. Hier is nog ontstellend veel geld voor nodig. Via de tel visie zal er een grootscheep se landelijke aktie gehouden worden waar Mies Bouwman zo'n acht mil joen aan elkaar moet zien te praten. Om even dicht bij huis te blijven zou ik alle Heilooëers bijzonder willen be danken voor hun medewerking. Sa men zi.in we bezig met een geweidie- stuk opbouwwerk waar we mee door moeten gaan. Door steeds kinderen uit dezelfde wijken te halen kunnen we als het ware zeggen dat we Tieers Bay en New Lodge adopteren. Dit is n.l. onze grootste wens" en de daar uit voortvloeiende maatregelen De heer D. Dolman, financieel des kundige en lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal voor de Partij van de Arbeid, hield donderdagavond in het Open Huis een inleiding over de economische situatie van ons land en de daaruit voortvloeiende rege ringsmaatregelen. De opkomst had zeker groter moeten zijn bij een be spreking van deze bijzonder aktuele zaken, waar een ieder zo nauw bij betrokken is. Dhr. Dolman schetste de grote af hankelijkheid van ons land van het buitenland, de uitvoer naar Duits land bijvoorbeeld is niet minder dan 30%j. We zijn sterk afhankelijk van de wereldeconomie en die vertoont over de gehele linie een inzinking. Spreker wees op de enorme bevol kingsgroei in de wereld, die invloed heeft op de economie. Het aantal mensen op de wereld verdubbelt in nog geen 30 jaar! De „Club van Ro me" heeft zeer terecht gewezen op de problemen die er nu reeds be staan op het terrein van de voedsel voorziening etc. en de verdeling van de grondstoffen. Elders in de wereld is er bittere ellende en honger, aldus spreker. Wij in Nederland zijn zeer kwetsbaar. Het schaarser worden van de grond stoffen maakt het produkt duurder met als gevolg dat de prijzen stijgen. Dhr. Dolman wees er op dat het schoonhouden van het milieu van ons land een steeds duurdere aangelegen heid wordt. Invloeden van langer onderwijs, meer vakantie en kortere arbeidstijden spelen een rol in de economie. Onze betalingsbalans is bijzonder gunstig zei spreker. De lonen moeten niet sneller stijgen, i.v.m. de concur- rentie-positie met het buitenland. De heer Dolman stelde dat we meer produceren dan we consumeren. Spreker stelde vast dat door het zgn. trend-systeem hogere ambtenaren aanzienlijk hogere salarissen ontvan gen dan vergelijkbare krachten in het bedrijfsleven. Spreker verwees naar het standpunt van de P.v.d.A.: „Eerlijk delen". Er is volgens dhr: Dolman veel ongelijk heid. Maatregelen van de regering dienen daar rekening mee te houden, dus ook het thans noodzakelijke ma- tigingsbeleid. Hij was er van over tuigd dat dit natuurlijk in bepaalde kringen weerstanden zal oproepen. Dhr. Dolman ging tevens in op een aantal facetten van het stimulerings beleid van de' regering. Goede discussie mogelijk Dhr. Dolman hield zijn uiteenzetting kort, om volop gelegenheid te geven tot discussie en die kwam door de instelling van de aanwezigen dan ook volop los. De Kindertoeslag- en de Kinderaf trek kwamen natuurlijk in discussie maar ook de soms abnormale inko mens van beoefenaren van de zoge naamde vrije beroepen. Het bleek dat dhr. Dolman daarover al in 1974 in de Kamer heeft gespro ken. Overigens nog zonder succes. Bij i afwezigheid van de voorzitter de heer Th. de Jong, leidde de secreta resse, mevr. E. Sandkuyl-Huizinga, de bijeenkomst. N.M. winkelcentrum zuid-west, het hoekstuk 10. heiloo tel. 072-30524 privé: mariënstein 3, heiloo tel. 072-30498 Er zijn ongetwijfeld dozijnen mensen, die tot volle tevredenheid zonder makelaar geslaagd zijn. MAAR als niet deskundige loopt u risico's. Bijv.: Is het voor uw koper financieel wel haalbaar? Is zjjn entoesiasme voor uw huis niet groter dan zijn portemonnaie? Heeft u uw woning niet beneden de waarde verkocht? Een goede makelaar kan u helpen o.a. 1) Hij zal een gefundeerd oordeel kunnen geven over de mogelijke op brengst van uw huis en aan de hand daarvan in overleg met u een vraagprijs kunnen vaststellen. 2) Hij zal snel een gegadigde voor u kunnen vinden. Makelaardij H. DONKERSLOOT heeft een lijst van woningzoekenden. Waarschijnlijk zit uw koper hier al bij. 3) Hij oriënteert zich omtrent de financiële mogelijkheden van uw aspi rant-koper. 4) Hij regelt met u de bezichtigingen van het huis, en voert namens u alle onderhandelingen. Kortom: Hij begeleidt u in de moeilijke onroerend goed materie tot en met de notariële overdracht. UW MAKELAAR: lidNBMJ Maandagmiddag 26 januari a.s. des middags om 1 uur, zal de heer H. v. d. Berg uit Heerhugowaard een sto merij openen in het winkelcentrum Zuid-West in Mallevoort. De heer v. d. Berg heeft reeds een bedrijf in Alkmaar, 1 in Leeuwarden en 2 in Haarlem. De opening van deze stomerij „Qui ckynette' zal gepaard gaan met een aantal feestelijke aanbiedingen. In een advertentie deze week kunt u hier alles over lezen. Voor uw ROOT hoogeweg 72 - heiloo -tel.02205-1541 OPENING

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1