S3 foe tèufre ^evberg makelaardij John botten massief eiken meubelen reparaties 0 in de weekends presenteren wij het dansorkest De Flintstones Kgelhandel •Alkmaar y f- i NI IEU WS B LAD VOOR H EILOO Tel. 31992 bis; i iwi rue r:nü>jMM»ssii Een uitgelezen kollektie in: KUNSTNIJVERHEID en SERVIEZEN De heer J. H. M. J. Schole overleden Buitenkansje voor de gemeente van f 18.000, AFVALSTOFFEN C. Keeman nam afscheid van ,,'t spoortje" Oudorperpolderconcerten Heiloo heeft een bowlingclub Een avondje uit Goed voor u De BOWLING HEILOO is vlak bij de deur. Algemene ledenvergadering V.V.D. 21 en 22 februari: DIK TROM Ernstig verkeersongeluk op de Kanaalweg Fancy-Fair een grandioos succes Herman Kwaad Trompetterkorps „Heiloo" aezeuia.. ^GEZELLIGE PLOTEN J. J. PANTEK0EK, Ing. ZATERDAG 21 FEBR. ZONDAG 22 FEBR. „DIK TROM" Asta-theater Wel of geen MAKELAAR Inschakelen bij verkoop van uw huis makelaardij onroerend goed, assurantiën, h.donkersloot Spraak-onderwijs Volksmuziekschool Heiloo hield alg. vergadering Inbreker(s) aktief aan De Nieuwe Plantagie Ook hebben wij speciale weekend-menu's Telefoon 072-33844 Kennemerstraatweg 97 - Heiloo -JUARI 13e JAARGANG NO. 43 4 FEBRUARI 1976 f3 22 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o Kerkelaan heiloo tel.30815 Zoekt u iets aparts? Dat vindt u in KUNSTHANDEL @££535 VRIJDAGAVOND KOOPAVOND ZgiitS Heèrenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo 'ging en AJKE maart,. e prijs was o.a. adj.-dir. van Van 't Hof Blokker en voorzitter van de .Ijsbaan Heiloo' Op 69-jarige leeftijd overleed vrijdag plotseling de heer J. H. M. J. Schole, pkeukenbdjunct-directeur van het bloembol- [lenbedrijf Van 't Hof Blokker. De heer Schole zou in april, na niet riinder dan 49 jaar in dienst te zijn geweejt bij Van 't Hof Blokker, net pensioen gaan, bij het bereiken /an do 70 jaar. De overledene was ten bijzonder geziene figuur zowel in ómmen, waar het bedrijf gevestigd .s, als in Heiloo, waar hij in beide plaatsen Veel werk verrichtte in tal van instellingen etc. Het vak en het bedrijf was hem alles Gezien zijn staat van dienst en zijn leeftijd was de heer Schole in de ge legenheid gesteld het wat kalmer aan te doen. Het vak en het bedrijf was hem alles en zodoende was hij nog bijzonder aktief voor de fa. Van 't Hof Blokker. Dhr. Schole begon als aankomend boekhouder bij dit bloembollenbedrijf, maar hij pakte, als het nodig was, alles aan. Hij heeft de grote groei meegemaakt van het -pedrijf en heeft daar een groot aan- -tdeel in gehad, reden dat hij opklom jtot adjunct-directeur van Van 't Hof f& Blokker. Hij bleef de eenvoudige fen hartelijke collega. Wij zeiden het al, het bloembollen- fvak was hem alles en dus kon men hem zien als één van de voornaamste figuren in het bollen,.museum", de Hortus Bulborum. Hij stimuleerde vele jaren het mozaïekeneomité. De ioverledene was mede-oprichter van de Kon. Ned. Mij. van Tuin- en Plant kunde Heiloo. Voorts nam hij plaats in de jury ter beoordeling van huis- broei-hyacinten, voor schoolkinderen. Het hart verpand aan ijssport Dhr. Schole had zijn hart verpand aan de ijssport. Zeker wel zo'n 25 jaar was hij bestuurslid en voorzitter van de „Ijsbaan Heiloo". Voorzitter was dhr. Schole ook van het district N.-Holland-Utrecht van de K.N.S.B. In de Algemene Vereniging voor Zie- kenhuisverpleging Noord-Holland- Noord was dhr. Schole voorzitter van de ledenraad. Vandaag, om 2 uur, heeft de teraar debestelling plaats op de Algemene Begraafplaats aan de Holleweg. garage, voonka- me luxe ligbad, le verd. 141 belangstellende kermis-exploitanten Vorige week konden kermisexploi tanten inschrijven voor een plaatsje op de Heiloose kermis, welke wordt gehouden van zaterdag 31 juli tot en met dinsdag 3 augustus. Hoe graag kermisexploitanten op de kermis in Heiloo staan bleek ook nu weer. Niet minder dan 141 van hen schreven in! En dan te weten dat er maar plaats is, door verkleining van het beschik bare terrein, voor 28 attracties. De bedragen welke men bood om een plaatsje te krijgen liegen er öok niet om. De 28 exploitanten die een plaatsje toegewezen hebben gekregen brengt de gemeente bruto 53.141,-- op, vorig jaar werd voor 42.367,- - verpacht. In de gemeentebegroting werd het bedrag voor 1976 geraamd op 35.000,Een meevallertje dus van 18.000, Zij weten wat hier te verdienen valt Als we de lijst van exploitanten door nemen dan valt het ons op dat tal van exploitanten van 't vorig jaar weer van de partij zijn. Voor belang rijker bedragen inschreven dan in 1975. De eigenaar van een autoscoo ter wil nu 10.000, betalen voor een standplaats (vorig jaar was het al 8550.—): Die van een fotoschiet- salon 4250.— (3750.—); parterre calypso 2650.2363.—); para trooper 2550.2250.- -) en een boksautomaat 330.200. Speciaal voor de kinderen komen er een kinderdraaimolen en een kinder- vliegtuigmolen. De eigenaars van een cakewalk, van een showboot en van een swing-mill krijgen ook een plaatsje. Zij gaan resp. 1800. 1002.— en 2550.- staangeld betalen. Oefeningsspelen ook niet mis Ook de eigenaren van de zogenaamde oefeningsspelen hebben er heel wat voor over om in Heiloo te staan. 2880.- - voor een bulldozer-schui- venspel; holly-cranes 2500.--, klok kenspel 1825.minigolfspel een bedrag van 1610.- en balco voor 1402.—. De verkoop van gebak en nougat-sui- kergoed levert de eigenaren blijkbaar nogal veel op; ze wilden betalen resp. 4280.— en 2877.—. Over naar iets hartigs: de verkoper van paling en vissoorten geeft 1102 voor een staanplaats. N.M. Voor uw ROOT hoogeweg 72 - heiloo -tel.02205-1541 club. Zomaar vanuit een praatje ge boren en met wat publiciteit bleek dit idee bijzonder goed aan te slaan bij jong en oud. Voor de oprichtingsvergadering die donderdagavond jl. gehouden werd in het Open Huis bestond dan ook een geweldige belangstelling. Het bleek al gauw dat de interesse naar 2 kanten uitging. Een aantal jongeren wilde graag spelen in wed strijdverband maar een groot deel van de aanwezigen voelde meer voor een potje bowlen in de recreatieve sfeer'. Voor de initiatiefnemers die trouw werden bijgestaan door Dick Hom mes van de Bowling Heiloo een hele toer om =hier in één avond uit te ko men. De onbekendheid met deze tak van sport deed nogal eens wat ver warring ontstaan maar na een gratis kop koffie van Dick Hommes en enige samenspraak in de pauze wer den er toch besluiten genomen. Zo besloot men om te gaan spelen op de maandag- en dinsdagavond met ingang van maandag jl. De wed strijdspelers spelen alleen op maan dag en wel 3 games per persoon. De recreatieve spelers (speelsters) spe len op maandag- of dinsdagavond naar keuze één of meerdere games. De kosten voor deze laatste groep houden dan ook verband met het aantal games dat zij wensen te spe len. Door lid te worden van deze nieuwe vereniging die nog geen offi ciële naam heeft krijgen zij korting op het bedrag dat de Bowling Heiloo normaliter rekent. Elk lid krijgt hier toe een lidmaatschapskaart waarmee ze op maandag- of dinsdagavond bij de Bowling Heiloo terecht kunnen. Op zeer spontane wijze werd er een bestuur gevormd bestaande uit de dames H. A. Hemmekam-Hennephof, M. J. Verschure en J. H. 't Hoen- v. d. Velde en de heren C. J. Koot en B. Verschure. Voor alle verdere inlichtingen geven we u graag het telefoonnummer van mevr. J. H. 't Hoen, 30551. U kunt natuurlijk ook op maandag- of dins dagavond naar de Bowling Heiloo aan de Kennemerstraatweg komen waar men u graag het een en ander uit de doeken zal doen. Gezien het grote enthousiasme zou den we willen zeggen, wacht niet te lang! T.v.T. Brochure In een goed uitgevoerde brochure van de V.V.D. afd. Heiloo is het naast allerhande interessante informatie ook zeer duidelijk te zien hoe snel deze Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie vooral de laatste jaren ge stegen is. Bij de gemeenteraadsver- vkiezingen van 1974 behaalde de VVD in Heiloo 3196 stemmen tegen 1794 in 1970. Het percentage van het to taal uitgebrachte stemmen ging hier mee van 24 naar 33 waarmee men in één klap de grootste partij in Heiloo werd met 6 zetels in de gemeente raad. mogelijk leerlingen van het basis onderwijs een muzikale vorming te bieden en die leerlingen, die ambitie en/of aanleg hebben, een instrument te laten leren bespelen en daartoe de mogelijkheid tot een goede basis te bieden, zowel individueel als in sa menspel-verband. Voorts oudere leerlingen (in of bui ten subsidie-verband) gelegenheid te geven zich instrumentaal verder te ontwikkelen. In de visie van de V.M.S. „Heiloo" komt tot uiting, dat deze school een dienstencentrum wil zijn voor elke aktiviteit, die bijdraagt tot muzikale ontwikkeling binnen de grenzen van de gemeente Heiloo, voor zover dat tot de mogelijkheden van de V.M.S. „Heiloo" behoort. HEEFT O.A.: kloostertafels riddertafel s kruispoottafels schraag driepoottafels kolompoot tafels eenpoottafels vier potentafels ronde tafels met brazero salontafels met stoelpoten met ver stekraamwerk met afge ronde hoeken plavuizen tafels bijzettafels hoge st oelen lage stoelen met bi ezen zit met houten zit met leren zit broodkaste n servieskasten kaaskas ten scharnierkasten tele visiekasten linnenkasten secretaires huisbarretjes vaste bars barkrukken Oudhollandse verlichting en verder alles op maat kennemerstraatweg 231 heiloo td07t M9M t.o.Willibrordusstichting Wand- en vloertegels. Plavuizen. Optyi haarden v.a. f 398.- geh. compleet Zilxnlr.l- Tol 072 10492 het goedkoopste adres in Nederland Vanaf 1942 bij de Spoorwegen In zekere zin noodgedwongen kwam onze oud-plaatsgenoot de heer C. Keeman, beter bekend als Ko Kee man, bij de spoorwegen. Hij is er bij gebleven. Een tijd lang kon men hem zien als loketist op het station Hei loo, of op het voetbalveld van H.S.V. Keeman ging andere diensten ver richten bij de N.S. totdat hij hoofd conducteur werd en hij in Alkmaar ging wonen. Vrijdag werd van hem afscheid genomen wegens pensione ring. Er werden, terecht, veel sym pathieke woorden*gesproken over de scheidende functionaris. Door de rayonchef van Alkmaar de heer F. Pol maar ook door hoofdconducteur B. Polak die o.a. zei: „Keeman, je hebt je uitgeleefd in het spoor en de sport." Er waren geschenken voor de heer Keeman en bloemen voor zijn vrouw. Vrijdag, 6 februari a.s., 's avonds om 8.15 uur vindt het volgende concert plaats in de serie Oudorperpoldercon certen, uitgebracht door de Culturele Raad Alkmaar. Dit wordt wederom gehouden in de Basisschool „De Mid delburg", Merwedestraat 2. Het Amsterdams Fluittrio, be staande uit Cecilia Oomes, fluitiste bij het Concertgebouworkest, Daniël Esser, cello en Neville Schafer, piano, zal deze avond optreden o.a. met werken van Haydn, Martinu, Hum mel en Joaquin Nin. Dit geweldige ensemble, dat al eer der in dit seizoen in Bergen heeft ge musiceerd, kunnen wij van harte bij u aanbevelen. In oktober '75 heeft het Amsterdams Fluittrio gespeeld op het Festival van Bratislava (Tsjechoslowakije), terwijl hun mu ziek in november jl. in Parijs met zeer veel enthousiasme werd ontvan gen. Klooster Kiebert in Alkmaar heeft wederom de voorverkoop van de losse kaarten a 7.50 (CJP en 65+ 6.-), terwijl de mensen die wat verderaf wonen telefonisch plaatsen kunnen bestellen onder nummer 072-25485. Dank zij het initiatief van enkele enthousiaste mensen zoals o.a. de heren 't Hoen, Lodder en Loerakker heeft Heiloo nu een eigen bowling- De jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de V.V.D. afd. Heiloo zal op maandag 9 februari a.s. plaats vinden in de zaal van de Gerefor meerde Kerk aan de Noordergeest straat. Aanvang 20.00 uur. Aangezien het particulier initiatief steeds minder wordt aangemoedigd heeft het bestuur gemeend er goed aan te doen u deze avond eens in kennis te brengen met een bedrijf dat spreekt tot de verbeelding van elke Nederlander. Deze avond geen spreker maar een film: „Salvage 849", over de berging van de „Elwood Mead" die bij Guernsy aan de grond was gelopen. Afgezien van het adembenemende schouwspel wordt bovendien zeer goed duidelijk gemaakt welke enor me risico's een bergingsmaatschappij als Wijsmüller op velerlei gebied loopt, zeker op dé bekende „no cure no pay" basis. Eén van de stafmede werkers van Wijsmüller, de heer P. J. v. d. Merwe te Driehuis zal de film bij u inleiden en na afloop op vragen antwoorden. Om 21.15 uur begint het besloten gedeelte van de avond. Op de agenda zien we o.a. de jaar verslagen over 1975 van de secretaris, de penningmeester, het verslag en een benoeming van de kas-commissie en het jaarverslag 1975, Vrouwen in de V.V.D., afd. Heiloo. Bij het bestuur zijn aftredend en niet herkiesbaar de heren mr. dr. R. C. Gisolf, drs. J. Hanewald en drs. J. Roelofs, resp. wegens verhuizing, re glementair en wegens onverenigbaar heid van funkties. Het bestuur stelt de volgende kandidaten voor om deze plaatsen in te nemen: mevr. J. J. Oyevaar-Gaaikema Schuir, de heer drs. J. J. de Wit en de heer M. van der Kloet. „Falkland" brengt op zaterdagmid dag 21 en zondagmiddag 22 februari a.s. voorstellingen van „De avonturen van Dik Trom". In het Asta-theater. Aanvang 2 uur. Haal snel kaarten aan een van de volgende adressen: R. Doggenaar, Haesackerlaan 23, Open Huis, Willibrordusweg Kiosk Avis, Stationsweg 68. De kaarten kosten 2.per stuk. Op elke donatie mag 1 kind gratis (op vertoon van donateurskaart). Slachtoffer in zorgwekkende toestand naar ziekenhuis Vrijdagavond vond er op de Kanaal- weg, even voor de brug over de auto weg, een ernstig verkeersongeluk plaats. Het slachtoffer, de 19-jarige C.A.B. uit Amsterdam werd in zorg wekkende toestand naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht, nadat dok ter Gransbergen de eerste hulp had verleend. B. reed op de Kanaalweg met zijn verloofde op de fiets. Mevr. A.M.K.- B. uit Heiloo passeerde het paar en bood, ziende dat het paar het moeilijk had in verband met koude ooste lijke wind, een lift aan. B. stond links van de auto toen uit de andere rich ting G.J.B. uit Heiloo aankwam en de Amsterdammer aanreed met het bovenstaande gevolg. Naar wij vernemen is B. aan de ver wondingen overleden. Opbrengst 3.000, „Hartelijk dank voor jullie aller me dewerking. De fancy-fair is een gran dioos succes geworden." Zo sprak het hoofd van de 25-jarige Vondelschool zaterdagmiddag aan het einde van deze aktiviteit, welke van 11 tot 3 uur duurde en werd georganiseerd door een groep van ouders met ge weldige medewerking van vele ande ren, waaronder de leerlingen van de school. De school was geheel ver sierd met vele vreemdsoortige hoe den etc. door scholieren gemaakt. Veel medewerking werd er van bui tenaf ook gegeven door tal van on dernemers en banken. Het was een drukte van belang in alle lokalen van de school, vier uur lang. Onder die vele bezoekers waren burgemees ter H. Hoekstra en echtgenote, wet houder mevr. mr. A. M. E. van der Zee-Mandersloot, het oud-hoofd van de schóól de heer J. Rommel en de dames Stikkel en Adrichem van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Nadat het Jeugdtrompetterkorps „Heiloo" op het schoolplein een paar nummers had gespeeld, opende het hoofd van de school, de heer S. J. Kramer, met het luiden van de schoolbel,- de fancy-fair. JUWELIER - GOUDSMID Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 Portret van Joost van den Vondel aangeboden De school ontleent haar naam aan de treurspel-dichter en lyricus Joost van den Vondel, één der grote schrijvers uit de Gouden Eeuw. De oudercom missie bood de school bij dit 25-jarig jubileum een portret in lijst aan, wat zeker een gepaste plaats zal krijgen in de school. Vertegenwoordigers van diverse scho len in Heiloo boden ter gelegenheid van het jubileum geschenken aan, zo ook de Vereniging Openbaar Onder wijs. N.M. GEVRAAGD: Jeugdmajorettes v.a. 10 jr. Seniormajorettes v.a. 45 jr. MELD JE Tel. 32422 - 35051 HMK HET WIN Hf 7 ONZE NIEUWSTE VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO (zie ook redaktioneel nieuws op deze pagina. Leesplankjes (22) brachten 460.op Naast ontelbare oude leesboekjes die van zolder waren gehaald, waren er ook 22 leesplankjes tevoorschijn ge komen. Ouders konden daarvoor in schrijven. Er bleek bijzonder veel be langstelling te bestaan voor deze plankjes; het resultaat was verras send, ze brachten niet minder dan 460. op. Een andere aktiviteit welke bijzon der aansloeg was het oplaten van ballons, met een label van de eige naar. Ongeveer 450 ballons werden aan het luchtruim toevertrouwd. In een ommezien waren ze verdwenen door de sterke oostelijke wind, die zeer ongunstig is voor dergelijke ak- tiviteiten en de meeste ballons zullen dan ook wel in zee terecht gekomen zijn. Afwachten hoeveel er terugko men en wie toch uiteindelijk de ge lukkigen voor een prijs zullen zijn. De netto-opbrengst van deze wel bij zonder geslaagde fancy-fair is onge veer 3.000,Dit bedrag zal be steed worden in overleg, o.a. met de leerkrachten. winkelcentrum zuid-west, het hoekstuk 10, heiloo tel. 072-30524 privé: mariënstein 3, heijoo tel. 072-30498 Er zijn ongetwijfeld dozijnen mensen, die tot volle tevredenheid zonder makelaar geslaagd zijn. MAAR als niet deskundige loopt u risico's. Bijv.: Is het voor uw koper financieel wel haalbaar? Is zijn entoesiasme voor uw huis niet groter dan zijn portemonnaie? Heeft u uw woning niet beneden de waarde verkocht? Een goede makelaar kan u helpen o.a. 1) Hij zal een gefundeerd oordeel kunnen geven over de mogelijke op brengst van uw huis en aan de hand daarvan in overleg met u een vraagprijs kunnen vaststellen. 2) Hij zal snel een gegadigde voor u kunnen vinden. Makelaardij H. DONKERSLOOT heeft een lijst van woningzoekenden. Waarschijnlijk zit uw koper hier al bij. 3) Hij oriënteert zich omtrent de financiële mogelijkheden van uw aspi rant-koper. 4) Hij regelt met u de bezichtigingen van het huis, en voert namens u alle onderhandelingen. Kortom: Hij begeleidt u in de moeilijke onroerend goed materie tot en met de notariële overdracht. UW MAKELAAR; lidNBM, Het is u wellicht bekend dat de mo gelijkheid bestaat voor kinderen met spraakmoeilijkheden om spraaklessen op school te krijgen. Deze kinderen worden voor onderzoek opgegeven aan de logopediste door de schoolarts, de leerkracht of op verzoek van de ouders. De logopediste bepaalt wie er voor spraakles in aanmerking komt. Het slordig of binnensmonds spreken en dialectische uitspraak vallen niet on der „spraakgebreken" en zullen over het algemeen niet behandeld worden, tenzij het een erge handicap voor het kind betekent. Wel wordt behandeld: stamelen het niet of verkeerd uitspreken van spraakklanken), stotteren, broddelen (wat soms veel op stotteren lijkt), vertraagde spraakontwikkelingen, heesheden (dit laatste alleen op ad vies van de artsen neusspraak (open of gesloten). Het eerste onder zoekje geschiedt zonder voorkennis aan de ouders. Mocht u een onder zoekje wensen of dit juist niet wen sen, wilt u dit aan de leerkracht doorgeven? U krijgt dan te zijner tijd (dit in verband met beschikbare tijd voor onderzoek) een berichtje en de uitslag. Voordat met spraaklessen wordt be gonnen wordt toestemming aan de ouders gevraagd. Deze lessen worden voor 75% door de gemeente gesubsidieerd, 25% komt ten laste van de ouders, tenzij het ziekenfonds spraakbehandeling ver goedt, dan betalen de ouders niets. De Volksmuziekschool „Heiloo" hield vorige week haar algemene jaarver gadering in de aula van de Nicolaas Beetsschool. In tegenstelling tot de bijzondere vergadering van zelfstan dige leerlingen en ouders van leer lingen, was nu de belangstelling be droevend. Ook het bestuur was niet volledig aanwezig op deze jaarver gadering, waarin voorzitter de heer C. Knijnenberg uitvoerig inging op de belangrijke wijziging van lesgeven. Allereerst werd de directeur van de school, de heer Jan de Pijper, her dacht. Dhr. Knijnenberg prees het grote vakmanschap van de heer De Pijper en de persoon De Pijper. De heer Knijnenberg wees op de moei lijkheden die door het wegvallen van de directeur zijn ontstaan. Onder an dere via de vakbladen zal men een oproep doen om te solliciteren. Het aftredende bestuurslid, mevrouw Neervoort werd bij acclamatie her kozen. Het jaarverslag van de secretaresse, mevr. L. J. Uiidriks, werd goedge keurd. V.M.S. wil dienstencentrum zijn Dhr. Knijnenberg stelde vast dat de Volksmuziekschool „Heiloo" de laat ste jaren sterk gegroeid is, de be langstelling voor muzikale vorming is groot. Het aantal leerlingen dat onderwijs volgt aan de V.M.S. „Hei loo" ligt in percentage hoger dan het landelijk gemiddelde. De V.M.S. „Hei loo" heeft een sterk stimulerende in vloed op de culturele ontwikkeling. Dhr. Knijnenberg zei dat de V.M.S. „Heiloo" o.a. ten doel stelt zoveel Instrumentaal groepsonderwijs De V.M.S. „Heiloo" is overgegaan tot uitbreiding van het groepsonderwijs. De heer Knijnenberg zei hierover dat uit ervaringen binnen de eigen school en uit die van andere scholen is ge bleken, dat instrumentaal groepson derwijs om pedagogische redenen wenselijk is. Invoering vraagt wijzi ging van lesmethodieken en mentale aanpassing van leerkrachten en kan slechts geleidelijk plaats vinden. Toe passing zal geschieden tot en met het derde jaar instrumentaal onderwijs. Dhr. Knijnenberg benadrukte dat ten onrechte wordt verondersteld, dat de toepassing van het instrumentaal groepsonderwijs tot flinke besparin gen zal leiden. Hij illustreerde dat met cijfers. In principe houdt de taak van het school-zijn van de V.M.S. „Heiloo" op, als een leerling op 1 september de 18-jarige leeftijd heeft bereikt. In verband met de nieuwe methode van lesgeven in groepsverband werd de vraag gesteld of dat geen moei lijkheden gaat opleveren voor docen ten die gewend waren individueel on derwijs te geven. Dhr. Knijnenberg zei in dit verband dat deze er zijn maar dat er wordt gewerkt aan om scholing en dat 't een en ander gelei delijk gebeurt. Dhr. Knijnenberg verschafte de aan wezigen een grote hoeveelheid gege vens over ingewikkelde berekeningen van financiële aard. Zij die daar in teresse voor hebben kunnen zeker terecht bij het bestuur van de V.M.S. Heiloo. De begroting welke wij ter inzage kregen geeft een totaal aan van 548.000,zijnde onderverdeeld: ar beidskosten docenten: 416.000, arbeidskosten staf 45.000,huis vestingskosten 62.000,en organi satiekosten 25.000, (In de begroting van de gemeente Heiloo staat een subsidie vermeld voor de V.M.S. Heiloo van 209.600,- 107% van het vorig jaar. Aantal leerlingen per 31-12-1975: 720 In het jaarverslag van de secreta resse mevr. L. J. Uiidriks lezen we dat de Volksmuziekschool „Heiloo" op 31 december 1975 720 leden had. pe school heeft een schoolorkest van 18 kinderen, showorkest (20), orff- groep (8), blokfluitgroep (13) en een kinderkoor (46). Van „Caecilia" volgen 23 leden een scholingscursus. Het docentenkorps telde 26 leden, zij het dat de uren, die zij les geven in aantal zeer verschillen. Hoewel in het schoolgebouw aan de Pastoor van Muijenweg alle ruimten worden benut, leidden dit grote aan tal lessen en kinderen er toe, dat in het Brunogebouw aan de Pastoor v. Muijenweg lesruimte wordt bijge- huurd. „Uit de exploitatierekening van het schooljaar 1974-'75 blijkt, dat het balanssaldo nog juist positief is gebleven," aldus het jaarverslag. Voorts lezen we: „Financiële en pe dagogische overwegingen hebben het aantal groepslessen doen toenemen." Het dagelijks bestuur vergaderde steeds in aanwezigheid van de direc teur der school de heer Jan de Pijper, het algemeen bestuur steeds met 2 vertegenwoordigers van de docenten. Enkele docenten hebben een docen tenvereniging, Volksmuziekschool „Heiloo" (V.M.S. „Heiloo") gevormd. N.M. Aan De Nieuwe Plantagie („Oost") werd zondagavond, bij afwezigheid van de bewoners, ingebroken. De fa milie op nummer 4 miste bij haar thuiskomst een stereo-combinatie en een cassette. Ruime parkeergelegenheid in de direkte nabijheid.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1