J *53Lom PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN FA. D. DE GRAAF Avro gaat televisie-opnamen maken van Noordierse kinderen 2 2 W BOWLING HEILOO H. E. M. EBERS0N Wanneer je een baan huurf bij de Tel. 31992 59.90 Schoenadviseur Mannes mm// De PE JE Een uitgelezen kollektie in: KUNSTNIJVERHEID en SERVIEZEN MB MWU jITtTWtfrDiaaMQggKtlIli—I ilHiiCMIW R-nsawW Bewoners van Heiloo-Noord werden gehoord ABRAHAM AL GEZIEN? Burgerlijke stand groene kamerplanten j AALSMEERSE BLOEMENHAL Zevenhuizerlaan 54 Heiloo grote partij AZALEA'S i AALSMEERSE I BLOEMENHAL Zevenhuizerlaan 54 h Heiloo Voor eventuele losse kaarten voor concerten Gemeenschappelijke Schoolraad Openbaar Onderwijs Bloemwerk exotische plantin Gevonden voorwerpen Grote belangstelling voor bijeenkomst van „Oud'-Heiloo" En laat de LENTE NU MAAR KOMEN, voorjaars-kollektie verplaatst naar COMMANDEURSLAAN I Pappod 10 maart VIS EN DELICATESSEN Uw Opbrengst Hobbyfarm 3.419,86 Dat weet u wel Gereformeerde kerk heeft na 15 maanden weer predikant VAN HIER EN DAAR, VAN ALLES WAT BOWLING HEILOO Twee gewonden bij verkeersongeluk Matthaus Passion door Alkmaarse Oratorium Vereniging Slijterij - Wijnhandel GREEUW Ruilmiddagen voor de jeugd succesvol IM WEISSEN ROSS'L 20 - 27 maart Toestand verkeersslacht offers ontwikkelt zich in gunstige zin Het Bleyle Royal flush Match programma Voorjaar 1976 voor Heren DU Uw UITKIJKPOST 25 FEBRUARI 1976 Uitzending op 21 mei Van 17 tot 23 mei wordt er een groots opgezette landelijke aktie ge houden ten bate van de Noordierse kinderen. Er is een kleine 9 miljoen gulden nodig om door te kunnen gaan met het naar Nederland halen van zowel protestantse als katholieke kinderen uit de zwaarst getroffen wijken maar vooral ook de nazorg in Ierland wil men belangrijk uitbreiden. Op vrijdagavond 21 mei verzorgt de Avro het, „klapstuk" van deze aktie waarbij Mies Bouwman als presenta trice zal optreden. Via de Landelijke Stichting voor Hulp aan Noordierse kinderen kwamen we aan de weet dat de Avro opnamen ih Heiloo komt maken in de periode tus sen 20 april en 11 mei, wanneer een 40-tal kinderen uit New Lodge en Tiger's Bay hier zijn voor een „va kantie" van 3 weken. Vakantie tus sen aanhalingstekens omdat het meer gaat om een stuk opbouwwerk en het even op verhaal kunnen komen van een aantal kinderen die dagelijks in een oorlogstoestand moeten leven. Heiloo is hier voor uitgekozen omdat het gebleken is dat bij eerdere groe pen kinderen die hier verbleven het resultaat bij terugkeer in Ierland bij zonder verrassend was en vooral hoopgevend voor de toekomst. De N.C.R.V. heeft ook nog plannen om een zeskamp te organiseren tus sen een groep Noordierse kinderen in Heiloo en één in Nieuw-Vennep. Van het comité in Heiloo kregen we ook nog het bericht dat Manege Groot de Noordierse kinderen tijdens hun verblijf in Heiloo „op het paard zal zetten" en de Schermer Dansers verzorgen een gratis optreden. Wanneer de landelijke aktie slaagt zal het comité in Heiloo haar grootste wens ten uitvoer kunnen brengen en dat is nog altijd: door kunnen gaan met dit belangrijke werk en de wijken Tiger's Bay en New Lodge als het ware adopteren. De landelijke stich ting zal dan financieel bijspringen. Voorzitter van het comité in Heiloo, de heer C. Sanders, toonde zich van zelfsprekend bijzonder verheugd over deze berichten en na alle inspannin gen die hij zich voor dit belangrijke werk heeft getroost is dat dan ook best te begrijpen. Zoekt u iets aparts? Dat vindt u in KUNSTHANDEL ■ÏTHoNtN VKI.JDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo £?Tó2 over reconstructie van Straatweg - Van Foreestlaan Naast de wethouder van openbare werken, de heer J. Bolten, de direc teur van openbare werken, de heer A. Brandsma, en de adjunct-directeur van deze dienst, de heer Weber, wa ren vrijdagavond een 30-tal bewoners van het noordelijk deel van onze ge meente naar het gebouw van Open bare Werken aan de Kanaalweg ge komen, om te horen wat er gedaan gaat worden ten aanzien van de split sing Kennemerstraatweg-v. Foreest laan, waarover a.s. vrijdagavond de raad gaat beslissen. Autobezitters hebben nu al moeite om vanuit de Van Foreestlaan de Kennemerstraatweg op te komen, om in noordelijke richting te rijden. De komende reconstructie van het kruis punt Kennemerstraatweg - Reguliers laan - Heilooër Tolweg zal deze moei lijkheid nog vergroten. Het een en ander is onder andere ontstaan door de aanleg van de Randweg, waardoor de autobezitters niet meer via de Curtiuslaan en de Blinkenlaan de Re gulierslaan kunnen bereiken en in hoofdzaak gebruik moeten maken van de Van Foreestlaan. En dat blijkt moeilijk te zijn. In zijn inleidend woord zei wethouder Bolten iets over de geschiedenis van de totstandkoming van de randweg. Waar heel wat over te doen is ge weest, aldus dhr. Bolten. Oorspron kelijk heeft Alkmaar de randweg ge wild door het Heilooërbos, tussen de Kuillaan en het Blockhovepark. „Oost-West"-verbinding wordt het belangrijkste De directeur van openbare werken lichtte aan de hand van een omvang rijke schets de plannen toe oni; zo het maar even kan, de problemen van de autobezittende Blockhovepark-be- woners op te lossen. Het bleek al gauw dat de mogelijkheden vrij ge ring zijn. De oost-west-verbinding, dus de rand weg, wordt de belangrijkste verkeers ader. Dus niet meer de Kennemer straatweg wat nu nog een voorrangs- weg is. De rijbanen van de Reguliers laan en de Heilooër Tolweg worden verdubbeld. De doorstroming op de randweg zal dan ook sneller kunnen geschieden op het kruispunt. Perma nent zal daar een verkeerslichtinstal latie gaan werken. Dhr. Brandsma vertelde zijn toehoor ders dat de reconstructie van het kruispunt waarschijnlijk klaar zal zijn voor de aanstaande bouwvak-va kantie. 370*autobezitters maken per etmaal gebruik van de Van Foreestlaan Aan de hand van een schets zei dhr. Brandsma dat het de bedoeling is de rijbaan op de Kennemerstraatweg, bij de Van Foreestlaan, te verbreden aan de westzijde. De autobezitter kan dan een „sprongetje" gaan maken met zijn auto om te komen tussen het rijwielpad en de westelijke rijbaan. Het tweede „sprongetje" moet het hun mogelijk maken, zo hij of zij in noordelijke richting wil rijden, een strook te bereiken aangegeven mid den op dé verkeersweg. Zij die in zuidelijke richting willen rijden zou den vloeiend de Kennemerstraatweg op kunnen. Uit de rijk gevarieerde discussie bleek dat het nu reeds moeilijk is om vanuit de Van Foreestlaan de Kennemer straatweg in noordelijke richting te rijden. Laat staan in de naaste toe komst. Wethouder Bolten zei dat verschil lende verkeersdeskundigen zich ge bogen hebben over dit verkeersvraag- stuk. Gevraagd werd toch nog te overwegen iets té creëren, zodat men vanuit het Blockhovepark de Regu lierslaan kan bereiken, waardoor de problemen opgelost zouden zijn. Wethouder Bolten was bereid om dit in gedachte te houden. Maar liet er In de raak je je grijze haren vanzelf kwijt. Het is er hardstikke gezellig! Geboren: Simone M. J., d.v. J. P. Koopman en M. G. J. Rijser. Elders geboren: Bernardus W., z.v. B. W. Jasiters en A. H. P. M. de Ree; F. P. H., z.v. R. Garagna en A. Broek. Ondertrouwd Adrianus W. Ranzijn en Antonia C. L. M. van Haaren. Getrouwd: Petrus C. G. Denneman en Marga- retha A. M. Schouten. Overleden Bastiaan van 't Hof, oud 74 jaar; Maartje Beumer, w.v. Kaaij, 93 jaar; Catharina J. G. Smit, oud 85 jaar. Groot sortiment op volgen: „Ik wil u niet blij maken met een dooie mus". Gok hij vond de oplossing door deskundigen aangege ven, niet ideaal. „Maar we zullen de vinger aan de pols houden", aldus Be wethouder. Dhr. Brandsma deelde mee dat per etmaal 370 autobezitters gebruik ma ken van de in- en uitrit Kennemer- straatweg-Van Foreestlaan. Tussen 5 en 6 uur 's middags is het grootste verkeersaanbod, namelijk 75 auto's. De adjunct-directeur gaf waardevol le informatie over de werking (een soort cyclussysteemvan de auto matische verkeerslicht-installatie. Tal van goed bedoelde opmerkingen werden door belanghebbenden ge maakt, of er veel van gerealiseerd kunnen worden blijft nog een vraag. Het parkeren op de Kennemerstraat weg, aan de west-zijde, tussen de Re gulierslaan en de Van Foreestlaan kan in ieder geval verboden worden. Het parkeren in de Van Foreestlaan ook. Borden, met aanwijzingen, zullen overwogen worden. Er werd gevraagd om het parkeren tijdens bepaalde wedstrijden in het Alkmaars sportpark te verbieden. Ook werd gevraagd de meidoorn-be planting, in de Rector Frederiklaan, te handhaven. „Schrijf daarover een brief aan het gemeentebestuur" raad de wethouder Bolten de vrager aan. Het bleek dat bewoners van het Blockhovepark niet allemaal tevre den waren over de stand van bet „groen". Ten dele weet dhr. Bolten het aan werkzaamheden van nuts bedrijven, maar ook aan het parkeren van auto's in de bermen. N.M. Juist binnengekomen: voor LAGE prijzen. van liet N.Ph.O. Ons wordt nogal eens gevraagd over het kopen van losse kaarten voor de concerten van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Ook nu be treffende het concert met de Spaanse solist Eduardo del Pueyo piano I op woensdag 3 maart in de aula van het Psychiatrisch Centrum. Voor nieuwkomers in de gemeente: wendt u zich tot de heren Rootjes of Amsterdam, te bereiken onder 31144 (gemeentehuis) of, als er nog kaar ten beschikbaar zouden zijn, vanaf kwart voor acht aan de aula van het Centrum. De aanvang van het laat ste abonnementsconcert is weer kwart over ach,t. Een kleine 200 ouders hebben gehoor gegeven aan de uitnodiging voor de onlangs door de Gemeenschappelijke Schoolraad georganiseerde voorlich tingsavond over liet voortgezet on derwijs. Als eerste kwam ter sprake het LAVO (Lager Algemeen Vormend Onderwijs), voor die kinderen waar voor de keus nog moeilijk is. Vervolgens spraken een aantal lera ren uit het lager beroepsonderwijs over hun schooltype, zoals scholen voor detailhandel, levensmiddelen technologie, land- en tuinbouw, de technische en de huishoudschool. Al deze scholen bieden na een 2-jarige onderbouw een breed scala aan keu ze-mogelijkheden. Aansluitend werd ingegaan op het MAVO, HAVO, Gymnasium en ten slotte de Rijksscholengemeenschap. Na de pauze kon men eventuele vra gen stellen en hier werd druk ge bruik van gemaakt. Oe grote ver scheidenheid aan vragen - waaronder enige over de Cito-toets - werden zo danig beantwoord, dat de ouders al gemeen zeer tevreden naar huis kon den gaan in de overtuiging dat voor ieder kind met zijn of haar specifieke mogelijkheden en ambities een ge schikte opleiding te vinden is. voor iedere geiegenlKud ert A Stationsweg 1 11 Heiloo. Telefoon 072 31340. Fietssleuteltje: las met portemonnee; grijze poes; Toyota-sleutels; im. leren jasje; polshorloge; suède kinder schoentje; drie bankbiljetten; schep; huissleutel. Inlichtingen woensdag en zaterdag middag tussen 2 en 4 uur op het groepsbureau der Rijkspolitie Heiloo. Pater J. Ilof hield lezing Voor.de bijeenkomst van de Vereni ging „Oud-Heiloo" bestond donder dagavond grote belangstelling. De zaal van do Gereformeerde Kerk was bijna geheel bezet toen Pater J. Hof uit Egtnond-Binnen een lezing hield over: „De abdij van Egmond, speciaal in verhouding tot Heiloo". Pater Hof illustreerde zijn causerie met tal van lichtbeelden, waarvan een aantal tekeningen in beeld brach ten dat tijdens de speurwerkzaamhe- den naai' olie een waterweg in de bo dem van de kuststrook is aangetrof fen. Hieruit zou men kunnen afleiden dat naast de reeds bekende Rijnar- men er één geweest moet zijn in onze kuststreek. Het zou er op kunnen duiden dat St.. Willibrordus in deze buurt, aan wa) is gegaan, aan de uit monding van dit stukje Rijn, in zee. Vandaar zou St. Willibrordus zuid oostwaarts gegaan zijn naar Utrecht, waar hij vanaf 695 bisschop was. Adelbertus, metgezel van Willibror dus, predikte in Kennemerland en werd in 740 in Egmond begraven. Omstreeks 700 werden kerken ge bouwd van hout,, later ging men over tot bouw van stenen kerken. In Eg- mond werd er, in 1113, een kerk ge bouwd, genoemd Adelbertkerk. Pater Hof liet van de fundamenten afbeeldingen zien, ook foto's van het gerestaureerde Adelbertusputje, wat nog steeds de aandacht trekt. Pater Hof besprak de stichting van een abdij, in 950. Het was eerst een nonnenklooster en het werd, tot op heden, een monnikenklooster. Naast het klooster heeft indertijd een pa rochiekerk gestaan. Pater Hof liet afbeeldingen zien van de vroegere abdij. Op 6 juni werd de abdij ver woest door de Spanjaarden. De huidige abdij dateert van 1952. Lichtbeelden toonden voorwerpen welke gevonden zijn bij opgravingen, waaruit veel te reconstrueren viel. Deze zijn in het museum van de abdij, maar ook elders ondergebracht. Pater Hof vertelde zijn toehoorders over de verhoudingen tussen burger lijke en kerkelijke autoriteiten in het grijze verleden. Over het slot van de heren Van Egmont, waarvan thans restanten gerestaureerd zijn, vertelde de pater veel interessants en vertoon de hij veel plaatjes/ Pater Hof kon maar weinig vertellen over het kloos ter De Blincken - Regulierenkloos ter - wat gestaan heeft in het noor den van ons dorp. Ook niet over Oes- dom. Hij sprak over kerkelijke belas ting aan de abdij, de zgn. „tienden". De heer Oostendorp bood als blijk van waardering, dat pater Hof zijn lezing in Heiloo' heeft willen houden, een boekehbon aan. Pater Hol' toonde zich bereid, als daar behoefte aan was, een excursie te leiden naar het museum van de abdij en een bezoek te brengen aan het Slot in Egmond'aan den Hoef. Op deze avond viel nog geen beslis sing. Ledental groeit uil niet de dag Tijdens deze bijeenkomst gaven zich niet minder dan tien leden op. „Met de dag groeit ons ledental", aldus één der bestuursleden van „Oud-Heiloo". „liet is nu gestegen tot pl.m. 120." De heer P. II. ,J. van Loon bracht verslag uit namens de kascontrole commissie. De bescheiden van de pen ningmeester, de heer B. Veer, waren in orde bevonden. De heer Oostendorp deed enige me dedelingen, o.a. over te houden bij eenkomsten in mei en september. De secretaris mr. Admiraal stelde de leden voor de heer Oostendorp als waarnemend voorzitter te laten fun geren tot de eerstvolgende vergade ring, waarmee de aanwezigen ak koord gingen. Want wij staan voor u klaar met onze nieuwe WITTE BROEKEN JURKJES met open rug t spijker JACKJES DOORKNOOP-ROKKEN BROEKROKKEN GEWONE ROKKEN WIKKELROKKEN BLOUSON VESTJES rood wit blauw PETJES - HOEDJES T-SHIRTS Kom vlug even kijken bij: DIERENARTS Vanaf vrijdag 27 februari is de kleine huisdierenpraktijk (voormalig Wit-Gele Kruisgeb.) Privé-adres ongewijzigd. Degenen die van de grond af aan met Pappod bezig zijn geweest hebben het gevoel al jaren aan het werk te zijn. Dat is aan één kant licht overdreven, aan de andere kant betekent het dat we misschien al ons leven lang rond lopen met ideeën die we op dit mo ment via Pappod proberen te ver wezenlijken. Pappod is een soort men taliteit. Het laatste jaar is er het een en ander gebeurd. We hebben wat akti- viteiten ontwikkeld, die een sukses waren, die fijn waren om aan mee te doen, maar er is ook een massa gepraat. En massa's praten, massa's vergaderen is voor de meeste mensen een bijzonder vervelende gebeurtenis. Voor het verschijnsel is dan ook een heel aantal uiterst fraaie uitdrukkin gen ontwikkeld. We weten best dat het vervelend is. Met praten maak je zelden mensen enthousiast. En dat was en is nog steeds onze bedoeling. Mensen en thousiast krijgen. Het doet er niet eens zoveel toe waarvoor. Maar het praten moest toch wel even. Praten over: moet nou voor iedereen precies duidelijk zijn wat Pappod pre cies wil, of moeten we maar gewoon aan de slag gaan en zien wat ervan komt. Hoe doe je dat dan. Er is nog veel meer gepraat: organi satie, struktuur, een eigen huis, B. en W., stichtingsakte enz. Over al die dingen willen we binnenkort iets meer laten horen. Op dit moment echter is iets anders belangrijk. Pappod wil geen besloten klubje zijn. Pappod is open. Pappod is een men taliteit. Pappod is Heiloo; pretenti eus, maar waar! Een Heiloo zoals we ons dat ideaal voorstellen. Een Hei loo waarin je kunt spelen, waar je kunt vinden wat je zoekt. Op woensdagavond 10 maart a.s. des avonds om 8 uur gaan we dat keurig regelen. Dan gaan we de brand ste ken in het enthousiasme van de Hei- looërs, die Pappod een warm hart toedragen. Dat zijn er reeds velen. Die avond nodigen we iedereen uit die „zin" heeft. Gewoon „zin". Het doet er niet zoveel toe waarin. Op 10 maart willen we op vele mogelijke manieren aan de slag; gaan we ruim te maken voor wensen, verlangens en ideeën. Niet door weer eindeloos te praten, maar door samen te werken. Samen werken. Samenwerken. In ve le verbanden. De volgende week zult u meer kunnen lezen over wat precies te gebeuren staat op de 10de maart. We willen nog even uw aandacht vragen voor het Nationaal Hekelka- baret, dat a.s. zaterdagavond om 8.30 uur optreedt in het Asta-theater. Dit kabaret heeft in de landelijke pers vele lovende kritieken gekregen. Een aanraden van Pappod dus. U kunt van tevoren kaarten verkrij gen op de volgende adressen: Ter- mijen 44, Heerenweg 64 en Kelder- croftlaan 17. TELEFOON 31440 STATIONSWEG 85 - HEILOO voor zondag 29 februari 1976 Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 11 uur in de Kruiskerk, ds. Ph. Ou- wendijk m.m.v. het dameskoor. Crè che in bijgebouw. Zondagsschool in de Vondelschool. De Rank 10 u. Jeugdkapel o.l.v. dhr. v. Dalfsen Kruiskerk 9.30 uur ds. J. v. d. Schee. Jeugdd. Crèche in bijgebouw. Zondagsschool in Rehobothschool. 19.00 uur ds. J. van der Schee. De Ark 9.30 u. Jeugdkerkers n. d. Kruiskerk. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. H. L. Lieve. Geref. Kerk - Noordergeeststraat 9.30 uur ds. J. M. v. d. Veen-Schenke- veld; 17.00 uur idem. Volle Evangelie Gemeente Westerweg 294 Zondagmorgen 10 uur. Bijbelstudie donderdagavond om 8 uur Holleweg 106. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan 13, tel. 02205-1288. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9 uur ds. J. Mostert. Avondmaalsd. Rem. Geref. Gemeente Alkmaar 10.30 uur ds. J. Breukink. Doopgez. Gem., Koningsweg Alkmaar 10 uur da. v. d. Zee, van Hoofddorp. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm. a.d. Hoef, 10 uur ds. v. d. Zee. Zevendedags Adventisten Hofstraat 17, Alkmaar Geen opgaaf ontvangen. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Eucharistievieringen tijdens 't week end: zondag 10 uur Hoogmis; 11.30 uur de mis met jeugdkoor en zondag avond om 6.30 uur. zaterdagavond om 7 uur. Eucharistievieringen in de week: dinsdag- t/m vrijdagochtend om 8 u.; ma.-, di.- en vrijdagavond 7.30 uur. Event, gelegenheid om te biechten: zaterdagmiddag vanaf 5 - 5.30 uur. H. Moeder Godskerk - Holleweg 111 Eucharistie-vieringenzaterd. 19 u., zondag 8 uur. 9.15 uur (hoogmis), 10.45 uur en 12.00 uur. Avondmissen in de week: maandag, woensdag en vrijdag om 19.30 uur. Vroegmissen in de week: 7.30 uur (di. en do.) 8 uur (dagelijks, behalve ma.) Biechthoren: zaterdag 16.30-18 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterd. 19 u., zond. 7.30 u. (bij de Julianazusters), 9 uur (Hoog mis), 11 uur. Heilige Missen op werkdagen: 7.30 u. in de Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v. d. maand 7 u. Lof: zondagavond 7 u. Biechthoren zaterdag in beide kapellen v.a. 4 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIEN STEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Heiloo: Dr. Kempers, De Achtkant 19, tele foon 30077. Limmen: Gedurende het weekeinde is altijd één van de twee Limmer artsen te berei ken; tel. 1272. Woonadres dr. v. d. Dusse, 't Kieften- land 34,; dr. Bremmers: Dusseldor- perweg 88. Weekenddienst Apotheek Apotheek Hartong van Ark, Lange- straat 1, tel. 13107. Weekenddienst Wijkverpleging voor Egmond - Heiloo - Limmen Zr. A, van Staveren, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-34326. VERLOSKUNDIGE HEILOO (volgens afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, tel. 32719. DIENST TANDARTS Alkmaar/Heiloo Spreekuur v. spoedeisende gevallen: zaterdag en zondag 18.00-18.30 uur: R. A. J. v. d. Hoorn, Beatrixlaan 2a, Alkmaar. DIERENARTSEN F. Willems, Egmonderstraat 8, Alk maar, tel. 072-11780. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bijstandswet: 's dinsdags en 's vrij dags van 8.30-12.00 uur: aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorzie ning: 's donderdags van 8.30-12.00 u SPREEKUUR MAATSCH. WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Iedere di.- en vr.-morgen 8.30-11.00 u., di.av. 7-8 uur en na afspraak, v. Aos- tastraat 5, tel. 31144, toestel 54. R.K. ALG. MAATSCHAPP. WERK Heiloo - Limmen Spreekuur maatschappelijk werkster in Heiloo, Westerweg 263, tel. 30984, maandagavond 7-8 u„ wo.- en vrijdag ochtend van 8.30-10.30 uur; in Limmen in het Wijkgebouw, Kerk- weg 1, tel. 1250, di.-middag 2-3 uur. en donderdagavond 6-7 uur. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Geopend: werkdagen van 9.30-10.30 u. behalve vrijdag, tel. 31073. Uitleenmagazijn geopend op werkda gen van 19-19.30 uur. Diëtiste: Iedere 4de woensdagmorgen van de maand. Volgens afspraak. Zwangerschaps Nabevailingsgy mnastiek E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 34694 - 34398. Wijkverpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 30082, te bereiken v. 12.30-13.30 uur; Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 30082, te bereiken van 8.30-9.00 uur: Zr. J. van Leeuwen, Stationsweg 66, Alkmaar, tel. 10221. te bereiken van 8.00-8.30 uur; Zr. A. v. Staveren, De Kandelaar 22, tel. 34326, te bereiken van 8.00-8.30 u. Voor harte OPPASDIENST selini Uitsluitend telefonisch tussen half en of en half 2 bij mevr. Meertens-Wilters Rector Frederiklaan 5, tel. 16377 ei mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molenw.: telefoon 30127. betuj GEZINSVERZORGING Eli mijn BEJAARDENHULP stichting „NOORD- KENNEMERLAND" Heilc werkzaam in de gemeenten Akersloot! Alkmaar, Egmonden, Heiloo en Linw men. SPREEKUUR DAGELIJKS van ma t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur oj de onderstaande adressen AKERSLOOT: Kerklaan 61, telefoot! 02513-12048; ALKMAAR: Nassauplein 8, tel. 0721 27066; EGMONDEN: Wilhelminastraat 14, tel. 02206-1671; HEILOO/LIMMENWesterweg 294 (zijingang oude Willibrordusschool) tel. 072-30000 (gezinsverzorging) ei tel. 072-30570 (bejaardenhulp). Direktie en Administratie: Nassau- plein 8 te Alkmaar, tel. 072-27066/ VOO! over betu Heil Stat V waar wij de gehele dag bereikbaar hu jen-be, |er var n Den 'lat of Heiloo. lezwaf zijn voor dringende aanvragen. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevr. C. J. Maas-Postma, Stations- straat 64. Alkmaar, tel. 072-2316,ljy hm VOORZIENING emeul WARME MAALTIJDEN (pgang Stichting Dienstverlening Alkmaai-tiers, Heiloo, tel. 31297. Tuur Stichting Dienstverlening pC/'fV Alkmaar - Heiloo [Viel'" Spreekuur Maatseh. werkster mevr w E. H. Emke-Wortel. Maandag t/m vrijdag van 9-10.30 uur bange loninj in het Open Huis. Tinf] Dinsdag en donderdag van 1.30-3 uur-evra. in het Brunogebouw. Of na afspraak: telefoon 31297. «n gro Rechtswinkel Alkmaar Huur Rechtswinkel Alkmaar, Diggelaars-Br. o. steeg 2, dinsdagavond half acht tot" negen uur. Géén telefoon. OPENINGSUREN Te koi ïekast OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo •uitjes noffwi Dag Maandag Dinsdag Woensdag Vrijdag Zaterdag Volwassenen Jeugd 19.00-21.00 10.00-12.00 14.00-17.00 14.00-17.00 19.00-21.00 14.00-17.00 19.00-21.00 10.00-12.00 19.00-21.00: 15.30-17.00! 14.00-17.00 De kranten- en tijdsehriftenafdeling iri is bovendien elke werkdag van 10-12 Jtl uur geopend (ook voor niet-leden). (Lid 1 OPENINGSTIJDEN FONOTHEEK Heere Dag Volwassenen Jeugd [Jw i Woensdag 19.00-21.00 Schoo Zaterdag 10.00-12.00 FILIAAL OPENB. BIBLIOTHEEK HM Hoek Ewisweg-Past. v. Muijenweg Dag Dinsdag Woensdag Vrijdag Zaterdag Telefoon 30670 Volwassenen 14.00-17.00 19.00-21.00 14.00-17.00 19.00-21.00 14.00-17.00 19.00-21.00 10.00-12.00 HEERENWEG 205 Tel. 072-34461 De enveloppenaktie die het afgelopen weekend in Heiloo werd gehouden ten bate van de Hobbyfarm heeft het prachtige resultaat opgeleverd van 3.419,86. De opbrengst zal weer ge bruikt worden voor de aankoop van materiaal en gereedschap. Hartelijk dank namens het bestuur. dat de berichtgeving over de kinder- optocht en het narrenbal natuurlijk zaterdag 28 februari moet zijn en niet 27 februari. Wat u niet weet, is dat alle kinderen die aan de optocht meedoen, na af loop ook een tekening over het car naval mogen inzenden. Dus in de leeftijd van 5 t/m 12 jaar. Laatmaar eens zien wat je van carnaval leuk vindt. Natuurlijk hebben we voor de leukste inzendingen wat prijzen be schikbaar, maar daar oordeelt een deskundige jury over. Vergeet vooral niet je naam, voornaam, adres en je leeftijd in biokletters achterop de te kening te vermelden. Tot 15 maart kan je inzenden op het adres Ewis- weg 120 Heiloo. Voor het Narrenbal 's avonds zijn nog een gering aantal kaarten verkrijg baar bij de voorverkoopadressen: Si garenmagazijn Bouwhuis, Kiosk Avis, beide Stationsweg en De Kinderwin kel op de Straatweg. Haast u! Ds. H. W. Wierda (29 jaar) uit Haarlem Sinds december 1974 had de Gerefor meerde Kerk van Heiloo geen predi kant. Ds. H. W. Wierda uit Haarlem, pas kort afgestudeerd aan de Vrije Universiteit, heeft het beroep van de Heiloose Gereformeerde Kerk aan vaard. Ds. Wierda, 29 jaar, is gehuwd en heeft geen kinderen. De jeugdige predikant heeft zich al verdienstelijk gemaakt op verschillend terrein. Hij leidde jeugdwerk en catechisaties. Tweemaal leidde ds. Wierda al een kerkdienst in Heiloo, zodat de leden van de Gereformeerde Kerk enigszins bekend zijn met de predikant. De vader van de nieuwe predikant is thans dominee van de Gereformeerde Kerk in Zaanstad. Deze zal op zon dag 21 maart, om 3 uur, de dienst leiden waarin zijn zoon bevestigd zal worden en zijn intrede doet in de Gereformeerde Kerk van Heiloo. Ds. Wierda sr. zal 's morgens om 9.30 uur ook voorgaan in de gebrui kelijke dienst. Met het heien van de 630 palen klaar Vorige week kwam men klaar met het heien van de 630 betonpalen die als basis moeten gaan dienen voor de te bouwen „Winkelhof 't Loo". Men was al begonnen met bekisting van de koppen van de palen en overge gaan met de eerste betonstorting. Za terdag werkten een aantal medewer kers van het aanneembedrijf, de fa. Spijker, door. „Wat moet ik nu zeggen als ik thuis kom?" Vrijdag gehoord aan het einde van de bijeenkomst waarop inlichtingen wer den gegeven over de reconstructie splitsing Kennemerstraatweg - Van Foreestlaan: „Wat moet ik nu zeg gen als ik thuis kom?" Kennelijk had vraagsteller weinig vernomen om dat aan zijn thuiszittende vrouw te kun nen meedelen. Hij bleef in het onze kere, want hij kreeg geen antwoord. hoef je in elk geval niet te wachten! N»siti< Jeugd ïjeuw, 14.00-17.00finlar 19.00-21.00 tl icféa 14.00-17.06 f'WjCj 19.00-21.00 72-31 14.00-17.00 19.00-21.00 Vllt 1 10.00-12.00 |nass' VVij k liaal (netin Indus Hand 14966 In het nachtelijk uur vond op de splitsing Kennemerstraatweg-Ooster- Maak zijweg een verkeersongeluk plaats voor: waarbij twee gewonden vielen. De scher autobestuurder V. reed tegen een hond. ionst Nadat de Alkmaarse Oratorium Ver eniging in 1975 haar jaarlijkse Mat- thaus-Passion-traditie moest onder breken i.v.m. haar 50-jarig jubileum, zal zij dit jaar de Matthaus Passion weer uitvoeren. Deze uitvoering zal plaatsvinden op zaterdag 3 april a.s. in de Grote Kerk te Alkmaar. Als solisten zijn gekontrakteerd Ka rin Ostar - sopraan, Margot Stroink - alt, Nico Boer - tenor (evangelist), Rom Kalma - bas (Christus-partij), Henk Meyer - tenor en Wout Ooster kamp - bas. Verder zal medewerking worden verleend door Ada Knop- Kleymeer - klavecimbel, Marinus Metz - orgel en Nelly Duyn - Viola da Gamba. Als extra bijzonderheid zal dit jaar het Haags Matrozenkoor de partij voor het jongenskoor vervullen. Dit koor is bekend van radio en televisie en maakte concert-reizen door de ge hele wereld waaronder Amerika. Samen met het Noordhollands Phil harmonisch Orkest zal het geheel on der leiding staan van Klaas Venne- ker. linksafslaande taxi bestuurd door R. V. en zijn passagier H„ beiden uit Heiloo, botsten tegen de voorruit en werden overgebracht naar het Cen traal Ziekenhuis omdat zij hoofdwon den haddeh opgelopen. De auto van tarwe V. werd zwaar beschadigd: die van p R. minder ernstig. p Vatui len brood Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 31535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Westerweg 312 hk. Ewislaan Heiloo - Telefoon 33901 De ruilmiddagen voor de jeugd die één maal per maand in het Open Huis plaatsvinden beginnen steeds meer aan te slaan. Zaterdagmiddag jl. waren er 35 jongeren waarvan 21 zich officieel als lid hebben opgege ven. Kom een volgende keer ook eens kijken en neem je suikerzakjes, siga renbandjes, postzegels e.d. mee. De eerstvolgende ruilmiddag is op zaterdagmiddag 20 maart. De kon- tributie bedraagt slechts 2.50 per jaar maar er is dan ook elke keer een verloting met leuke prijzen. Deze ruilmiddagen worden georgani seerd door de Postzegelvereniging „Heiloo". Leuke dingen voor de jeugd. Kaarten plaatsbespreken: Vossenakkers 43, Heiloo, tel. 34472. Vorige week deden wij mededeling van het verkeersongeluk waarbij het 15-jarige meisje M. M. Zuurbier be trokken was. Haar toestand liet zich ernstig aanzien. Naar wij nu verne men ontwikkelt haar toestand zich in gunstige zin. Het lot wil dat een aan tal jaren geleden, ongeveer op de zelfde plaats, een ander lid van het gezin getroffen werd door een soort gelijk verkeersongeluk. vindt u exclusief voor REGIO ALKMAAR UITSLUITEND bij ons in Heiloo. I Tevens hebben we de nieuwe 100% katoenen pulli's in ge zellige voorjaarskleuren ont vangen. Uw modeadviseur: HERENMODE HEILOO Heerenweg 140 - Heiloo Telefoon 072-33308 Vrijdagavondverkoop 7-9 uur. Zaterdag 4 uur gesloten. Ho \LL1 loppe /an war! Dok spijke Lois, Dregt Heilo in s voor kunt 'echl <enr t.o. )72-F ie salor zenti brek tinge prijz keg 3496' (Lid Hei Uw iSch

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 2