□rchpuun Weth. J. Bolten opening Sporthnl s MODE SHOW Centrale Verwarming i makelaardij verricht °P zaterdagmorgen 27 maart a.s. zal j de splinternieuwe sporthal „Het Ven- «n bolten föhn bolten massief eiken meubelen au schaalt mode FA. D. DE GRAAF MODIEUS IN STATIONSCENTRUM HEILOO. IEUWSBLAD VOOR HEILOO newater" op feestelijke wijze geopend worden door wethouder J. Bolten in aanwezigheid van een groot aantal genodigden. Deze opening zal voor jong en oud de nodige festiviteiten met zich meebrengen. kgelhandd Alkmaar Interesse in baseball of softball B.S.C. HEILOO UW VERENIGING kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 Kollektanten gevraagd Oud-staatssecretaris C. Egas spreekt op 14 maart Heeft o.x. leer zeer ekstiusieve bcuibte lieu bekleed mét watert) uffel of wildleer dt door -iff Hij ïa - WË Wèx 3 Feestweek voor jong en oud I Kassiekijken ook zo moe? Kom dan eens een avondje naar de BOWLING HEILOO toe Tel. 31992 - weer en um aetewiae- huiden van hei xuida mrikaanst slachtvee aebranctmerkt door slofst Herman Kwaad riemew-zon. ett regen na /d zün. gelooid worden dt- vetten geklmrd waa r tij' hei authentieke ka. rakter in kleine kleur ver schillen bewaard blijft lid leer wordt üicrmbim tie met manenm mass ie!eiken gebruikt vatte en vuUafstcterd, laagje v porzien vraagt dit teer geen onderhoud. ett is taai genoeg om tientalten iam mee te gaan dl combined te mrt ons massief eiken. Beroep od Ged. Staten had geen succes Stille omgang in Amsterdam Drs. W. J. de Gooijer promoveerde Boomplantdag 1976 Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. 1398.- geh. compleet CASH CARRY Morgen, donderdagavond 10 maart bijeenkomst Worden ondernemers Stationscentrum in de kou gezet IgrootSFe EN MEESTE SERVICE J. J. PANTEK0EK, Ing. aktueel voor iedereen g Castricum/Bakkum woensdag 24 maart in Johanna's Hof aanvang 20.00 uur Alkmaar donderdag 25 maart in t Gulden Vlies aanvang 14.30 - 20.00 u. entree 7.50 incl. koffie met gebak HEILOO Kennemerstraatweg 127 CASTRICUM Winkelcentrum Geesterduin Reserveringen (072) 31815 Zondag 14 maart laatste voorstelling FALKLAND: „OP ZOEK NAAR DE ZIENDEROGEN-DRANK" Asta - 2 uur VIS EN DELICATESSEN ZOOM verwarming HEILOO - HEERENWEG 211 - TELEFOON 31875 MIJN HYPOTHEEK WEL OF NIET VIA DE MAKELAAR?? makelaardij onroerend goed, assurantiën, h.donkersloot MAART 1976 33e JAARGANG NO. 47 0 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castrieum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Inl.Laarmanstraat 37, tel. 20609 o Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21 00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13 00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234. Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Voor de jaarlijkse kollekte van de Nederlandse Hartstichting afd. Hei loo, die gehouden zal worden van 29 maart t/m 4 april zijn nog zeer veel kollektanten tricesnodig. Hierbij doen we dan ook een dringend beroep op uw medewerking De bestrijding van hart- en vaatziek ten is een zaak die ons allemaal aan gaat. Er zijn nog miljoenen nodig om deze volksziekte te lijf te gaan. Alleen met uw medewerking kan de kollekte in Heiloo tot een goed resul taat komen. De te lopen wijken wor den door het bestuur van de Vrien den van de Hartstichting Heiloo zo klein en zo praktisch mogelijk inge deeld. Het kost u dus niet al te veel tijd. Pak meteen de hoorn van uw telefoon en zeg ja tegen het secreta riaat dat gevestigd is bij de familie Bijkerk aan de Omloop 15, tel. 32043. Bjj voorbaat hardstikke bedankt! in het Open Huis Aanstaande zondagochtend, 14 maart11, om half elf, spreekt de oud-staats secretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, de heer C. Egas in het Open Huis over „Flexi bele pensionering". Een soepele wijze van pensionering zou een van de mogelijkheden kunnen zijn om de werkloosheid voor een deel te verminderen of te voorkomen. Voor jongeren en ouderen, werken den en werklozen zal het interensant zijn om de mening van een insider als Egas over dit onderwerp te be luisteren. Er zal gelegenheid zijn om vragen te stellen. Ieder is welkom De bijeenkomst wordt georganiseerd door het Humanistisch Verbond, ge meenschap Alkmaar en omstreken. -;w: 1i a-<:; xj -WM -y x Bij goed vliegweer zullen er 's mid dags om 2 uur folders gedropt worden boven de hockeyvelden naast de sporthal waarbij bijzonder leuke prij zen te winnen zijn. Diezelfde middag om 3 uur zal de heer Bolten de prijs uitreiking verrichten. Bij slechtere weersomstandigheden zullen deze fol ders vanuit een auto gestrooid wor den. De dag begint met een ontvangst voor genodigden in het sporthalres taurant. Na enkele toespraken van o.a. burgemeester H. Hoekstra en de heer Van Leeuwen namens alle sport verenigingen van Heiloo zal de heer Bolten de officiële opening verrich ten. Om 11 uur volgt er een judo-demon stratie van jeugd en senioren waarna een optreden van de minirettes van iiCaecilia. Om 11.30 uur een demonstratie van ritmische gymnastiek door leden van de gynastiekver. Doves waarna een optreden van het Trompetterkorps Heiloo met de majorettes. Tussen 12 en 13 uur zal men de ge nodigden een drankje aanbieden in het café-restaurant waarna een be zichtiging van de sporthal op het pro gramma staat. Feest voor alle Heilooërs Om 13.30 uur breekt het feest aan voor alle inwoners van Heiloo. Alle muziekkorpsen zullen vanaf diverse plaatsen in Heiloo naar de sporthal trekken en het is de bedoeling dat u er achteraan gaat want van 14-16 uur is er in de sporthal „open huis" voor alle bewoners van Heiloo en om geving. 's Avonds zijn er turnwedstrijden van 20-22 uur. Onze Heilooër topturnsters van Klimop zullen dan in het strijd perk treden tegen topturnsters uit Mittelheim (Duitsland). In de ploeg van Klimop bevinden zich de kampioene van Nederland 1975, Joke Kos, Ans Dekker, kampioene van Nederland in 1974, Ikina Morsch, jeugdkampioene van Nederland in 1973, Astrid Ranzijn, die de 3e plaats behaalde bij het kampioenschap in 1974, Marleen Houter, kampioene van Noord-Holland in 1976 en Angela Ruitenschild. Een wedstrijd die zeker een groot aantal bezoekers zal trek ken. SPORTHAL „HET VENNEWATER Binnenkort zullen in deze prachtige speelzaal weer diverse takken van sport beoefend kunnen worden. De vloer geeft een beeld van de vele lijnen die in prachtige kleuren zijn uitgevoerd. Zondag 28 maart Zondag 28 maart is er van 14-17 uur een zaalhockey minitournooi van De Terriërs waaraan 4 junioren en 4 senioren-elftallen zullen deelnemen, 's Avonds kan men van 20-21 uur ge nieten van een partij handbal van De Foresters tegen Meervogels uit Akersloot. Van 21-22.30 uur speelt de handbal topper S.E.W. uit Nibbixwoud tegen Quintus uit Den Haag. Maandag 29 maart Op maandag 29 maart zal er van 15- 16 uur een rondleiding voor bejaarden plaatsvinden in de nieuwe sporthal en 's avonds is er van 19-22 uur een tennis-tournooi. Dit tennisfestijn be gint met een trainings-demonstratie op 3 banen. Om 19.45 uur op het cen- tercord een mixed-dubbel voor de jeugd en om 21 uur een heren-dubbel. Topspelers van Heiloo zullen u hier een staaltje van hun kunnen laten zien. Dinsdagavond 30 maart Op dinsdagavond 30 maart kunnen alle volleybal-liefhebbers hun hart ophalen. Na een wedstrijd van de volleybal-jeugd Effect tegen Relay uit Langedijk kan men vanaf 20 uur genieten van de hoofdklassers Inter- lance uit Zaandam tegen Gerard de Lange. Woensdagavond 31 maart Woensdagavond 31 maart is er van 20-22 uur een groots muziekfestival door de plaatselijke muziekkorpsen met hun minirettes en majorettes. Voor het resterende deel van dit fees telijke openingsprogramma verwijzen wij u graag naar de Uitkijkpost van 17 maart. Unieke sporthal Heiloo krijgt een sporthal waar we met z'n allen bijzonder trots op kun nen zijn. Naast de enorme speelvloer van 44x28 meter is er een tribune voor 520 bezoekers, een prachtig res taurant dat gepacht werd door Aris de Wit. Er zijn 6 kleedkamers met 12 doucheruimten en toiletten. Een lift voor invaliden en bejaarden die slecht ter been zijn, een grote garde- robe, een ruime entree-hal met een open hardhouten trap waarboven een plastiek werd aangebracht door de heer J. Groot uit Heiloo. Een ruime parkeerplaats voor 200 auto's enz. enz. Een sporthal die werkelijk uniek is voor onze gehele omgeving. De bouw was in handen van het aan nemersbedrijf Teerenstra uit Heiloo naar een ontwerp van het architec- tenburo ir. W. F. Saarberg en ir. J.W. v. d. Scheer onder toezicht van Raad gevers Ingenieursburo Nederland BV Weesp. Uitvoerder was de heer A. Kleibroek en van gemeentewege werd er bouwkundig toezicht gehouden door de heren Nijdam en Versteeg van Openbare Werken. Bedrijfsleider van deze sporthal is de heer G. J. H. Bijkerk en tot huis meester werd benoemd de heer A. J. Vennik. Beide heren maakten tevens deel uit van de werkgroep die deze sportieve feestweek organiseerde. De overige leden van deze werkgroep zijn: mevr. Lamar-Hartog en de he ren W. Duba, C. Keeman en Th. Steenstra. Sporthal al op 15 maart in gebruik Vanaf 15 maart zal de sporthal al onofficieel in gebruik genomen wor den door verenigingen en voor school- gymnastiek. De sporthal zal overi gens praktisch de gehele \yeek over dag gebruikt worden voor sehoolgym- nastiek voor de Clemens Willibrord- school, De Nieuwe Hoeve, de 3e Chr. school en de St. Agnes huishoud school. Heiloo heeft naast zijn prachtige zwembad, zijn sportvelden en zijn Bowling Heiloo nu ook een eigen sporthal; een spcthai waar u beslist eens even een kijkje moet gaan ne men. JUWELIER GOUDSMID Kennemerstraatweg 414 Heiloo - Tel. 072-30799 - - )<keiw^merstraa«w«^^,W^tl<^oX v tel.072 349bb t.o.Willibrordusstichting Vrijdagavond KOOPAVOND J Taxi-ondernemingen maakten bezwaar tegen verlening van vergunning Een verleende vergunning voor het uitoefenen van een taxi-bedrijf, werd aangevochten door een aantal taxi ondernemingen. Het gemeentebestuur verleende deze vergunning aan het A-tax bedrijf in Heiloo. De heer M. M. Hoebe reed met deze vergunning. B. en W. droe gen de vergunning over aan genoemd bedrijf. Zij die in beroep gingen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land voerden aan dat de verleende vergunning een zogenaamde slaoende vergunning was en niet verleend had moeten worden. De heer Kaashoek, chef van de afdeling Algemene Zaken ten gemeentehuize bestreed de aan gevoerde argumenten met de hem be schikbare gegevens. En met succes, want G. S. wees het beroep van de bezwaarden af. Zaterdag 20 maart vertrekt er weer een bus om aan de omgang deel te nemen. Vertrek bus 23.30 uur vanaf de St. Willibrorduskerk, Westerweg te Heiloo. In Limmen Kort Lof. Daar na in Amsterdam om 1 uur Stille Omgang, 2 uur H. Mis in de Papa gaai, Kalverstraat. Vervolgens koffie drinken (gratis) en om plm. 5 uur weer in Heiloo. Kosten totaal ƒ6.50. Spoedige aanmelding bij J. Zoon, Westerweg 320 en A. W. Boersen, Westerweg 361, tel. 34052. op „Beheersing van Teehnologisehe vernieuwing" Op 19 februari 1976 promoveerde aan de Technische Hogeschool Twente te Enschede, de Directeur Algemene Za ken van het Psychiatrisch Centrum St. Willibrord, drs. W. J. de Gooijer, tot Doctor in de Technische Weten schappen op het proefschrift „Beheer sing van Technologische Vernieu wing". Evenals voorgaande jaren wordt op verzoek van het landelijk comité „Nationale Boomfeestdag" deelgeno men aan de boomplantdag, die dit jaar wordt gehouden op woensdag, 17 maart 1976. Als plantobject is dit jaar gekozen een boombeplanting langs plan Mallevoort, waar 139 bo men geplant zullen worden. De hoogste klassen van de basisscho len worden uitgenodigd tot het deel nemen aan deze plantdag. In totaal zullen ongeveer 425 leerlingen mee doen. De plantgaten worden tevoren van gemeentewege aangebracht. Verwacht wordt dat de kinderen zelf een schop meenemen. Toezichthou dend personeel van de gemeentelijke plantsoenendienst zal aanwezig zijn. Woensdag, 17 maart 1976, 's morgens om 10.30 uur verzamelen. Na afloop van het planten zal een vertegen woordiger van het dagelijks bestuur van de gemeente de herinnerings vaantjes uitreiken. De leerlingen zul len beloond worden met een boom- feestdaglineaaltje en een sinaasappel. Besloten is dit jaar aan iedere deel nemende school een boekenbon van 15.beschikbaar te stellen. Deze boekenbon kan worden aangewend voor het houden van een prijsvraag o.i.d. in klasseverband, een en ander in het kader van de boomDlantdag. Zilverstr. 1 Tel 072-10892 het 9oedkoopste adres in Nederland over: wat willen we met elkaar gaan doen? Wij willen onze lezers herinneren aan de bijeenkomst van morgen, donder dagavond 10 maart in het Bruno-ge- bouw aan de Pastoor van Muijenweg. In mei 1973 namen enkele jongeren het initiatief om, geheel informatief, een gesprek te houden met vereni gingsbestuurders uit Heiloo. Daarna volgden contacten met burgemeester en wethouders van Heiloo, met de provinciale jeugdraad, de Salco en een servicebureau te Purmerend. „Pappod" was geboren en organiseer de vanaf september een aantal evene menten. We denken aan het grote dorpsfeest en het oosters- en muziek- weekend. Meer vorm gev en aan de organisatie Het werk wat men meent te moeten doen ligt momenteel in handen van een drietal werkgroepen, die tezamen de stuurgroep vormen. Zij hebben voor 1976 al een, voorlopig, program ma in elkaar gezet. Het „Pappod" van nu wil met ande ren dit werk bespreken en er meer vorm aan geven. Hoe, daar mag iedereen morgenavond over mee pra ten. „Pappod" wil een stuk welzijns werk in Heiloo verrichten. Geïnteres seerden raden wij dan ook aan aan wezig te zijn om mee te denken én te praten. Voor eventuele inlichtingen kan men zich wenden tot de leden van de stuurgroepen: Nico Adrichem, Ka- naalweg 44, tel. 32664; Mark Assen berg, Termijen 40, tel. 33193; Guido ten Berge, Mariënstein 18, tel. 33765; Addy Dekker, Keldercroftlaan 17, tel. 34793; George Dekker, Keldercroft laan 17, tel. 34793; Hans van der Laan, De Hofstee 11, tel. 33217; Ge rard Sengers, Heerenw. 64, tel. 30544 en Peter van Veen, Westerweg 293, tel. 31092. NIEUW „PRAATPLAN" ONDER DE LOUPE GENOMEN Donderdagavond kwamen de onder nemers van het Stationscentrum in de kantine van „Klein Varnebroek" bijeen om het nieuwe „praatplan" van de gemeente omtrent de toekomst van dit winkelcentrum onder de loupe te nemen. Reeds eerder, op 24 maart 1975, had er een hearing plaats gevonden in de raadzaal van het gemeentehuis waar bij diverse ondernemers hun grote bezorgdheid hebben uitgesproken over de gemeentelijke plannen. Na een opsomming van wensen en be merkingen gaf burgemeester Hoek stra toen te kennen deze suggesties te zullen verwerken in een nieuw plan dat dan nogmaals aan de onderne mers van het Stationscentrum zou worden voorgelegd. Hierbij werd de opmerking gemaakt dat niet aan alle wensen gevolg zou worden gegeven. Na bijna een jaar van wachten werd het nieuwe „praatplan" de heer J. Bolten van Salon Kroon op vrijdag 27 februari in de hand gedrukt met de opmerking dat het binnen 10 da gen weer terug moest zijn op het ge meentehuis met een eventuele nota van opmerkingen. Bij deze tekening werd geen nadere uitleg gegeven. Met spoed werden dan ook alle onder nemers bij elkaar getrommeld en in de kantine van „Klein Varnebroek" kon men het over één ding roerend eens worden n.l. dat de nieuwe teke ning, die straks via enkele kommis sies bij de gemeenteraad terecht komt, voor het grootste deel onge wijzigd was gebleven. „Een belache lijke zaak", aldus de heer-J. Bolten. „Terwijl elke ondernemer hier zo'n beetje 3 jaar moet wachten om een*» klein stukje aan te mogen bouwen moeten wij binnen 10 dagen zulke belangrijke beslissingen nemen". „In 1963 heeft men nog beweerd dat alle ontplooiingen van de gemeente nooit ten koste zullen gaan van het Stationscentrum", aldus de heer J. Zoon. „In 1976 blijkt dat we aa» alle kanten worden tegengewerkt. Onze uitbreidingsmogelijkheden worden be knot en aan onze wensen wordt niet voldaan". De heer K. Ranzijn meende dat het nu toch de hoogste tijd wordt om met een alternatief plan te komen en een advocaat in de arm te nemen. Hevig verontwaardigd was ook de heer H Ranzijn, wiens kleinhandel in dierenvoedsel in het nieuwe „praat plan" was weggetekend". Een bedrijf dat al dateert vanaf 1913. Het zou te ver voeren om alle details van deze tekening op papier te zetten. Het is echter wel een duidelijke zaak dat de eerder gehouden hearing net. zo goed achterwege had kunnen blij ven. Het gemeentebestuur heeft het ad vies van het Centraal Instituut voor het midden- en kleinbedrijf i.v.m. het winkelcentrum ,,'t Loo" kennelijk goed ter harte genomen. Hierin wordt n.l. benadrukt dat er geen verdere uitbreiding van de winkelstand moet plaatsvinden in andere delen van Heiloo. Tenslotte kwam men op deze avond met algemene stemmen overeen dat men, na zo'n 10 jaar keihard werken om dit winkelcentrum zo groot en zo gezellig mogelijk te maken, zich beslist niet met een kluitje in het riet laat sturen. MET DE 0RTERING VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO ucii nn Gezamenlijk zal men er hard tegen aan gaan om te redden wat er te red den valt. Niet slechts om het eigen belang zoals wel eens gesuggereerd wordt maar om het totale stations centrum leefbaar te houden met de nodige uitgroeimogelijkheden, een goede bereikbaarheid voor het ver keer en ruime parkeervoorzieningen. Het bestuur kreeg van de leden de toezegging dat er ook financieel vol ledig op hen gerekend kan worden. Zonodig zullen de jaarlijkse feestver lichting en andere aktiviteiten van deze ondernemers i.v.m. de benodigde gelden voorlopig achterwegemoeten blijven. Het is te hopen dat het allemaal niet zo ver hoeft te' komen. De gemeenteraad die binnenkort de nieuwe plannen onder ogen krijgt wacht een zware taak. We zullen deze onverkwikkelijke af faire dp de vöët blijven volgen. T.v.T. Zie elders TELEFOON 31440 STATIONSWEG 85 - HEILOO ,OEGO 1 de aanleg van een nieuwe installatie, onderhoud of uitbreiding van uw installatie, wel of niet door ons gemaakt Kies het bedrijf met de A.C.I. erkenning winkelcentrum zuid-west. het hoekstuk 10. heiloo tel. 072-30524 privé mariënstein 3, heiloo tel 072-30498 U kunt natuurlijk rechtstreeks naar een geldgever toestappen. U krijgt dan de beste hypotheek natuurlijk van die geldgever, hetgeen op zich gerust een goede hypotheek kan zijn, maar het zijn juist üw persoonlijke omstandigheden, die bepalend zijn voor de hypotheekvorm, die u het beste past. Een van de belangrijkste facetten is wel het verschil in belasting voordelen, die de verschillende vormen u bieden, afhankelijk van uw inkomenspositie. Daarom is onafhankelijke, objectieve informatie voor u onmisbaar. Deze onafhankelijkheid en objectiviteit vindt u bij de MAKELAAR. UW MAKELAAR:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1