wr-"- Modehuis Unique in Hoorn enthousiast ontvangen Caecilia gaf populair donateursconcert Buiten het BLEYLE ROYAL FLUSH MATCH PROGRAMMA VOORJAAR 1976 KOSTUUMSTOFFEN elegante en stijlvolle kleding te vinden. Prachtige afsluiting van serie concerten van N.Ph.0. Oudorperpolderconcerten Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiioo Burgerlijke stand Goedgekeurd aardappelpootgoed Pappod 10 maart Gevonden voorwerpen Rode Kruis brengt dank aan donors Plaatsgenoot pleit voor geschikte speelgelegenheid Een uitgelezen kollektie in: KUNSTNIJVERHEID en SERVIEZEN limit—remc: mm garni Hebt u wel eens een diëtiste nodig gehad Fantastische kindervoor stellingen van „Falkland" Evangelisatieconcert van New Hope 10 MAART 197' JITKIJK Het Heilooër Harmonieorkest „Cae- cilia" gaf zondagavond j.l. in het Bru- no-gebouw haar jaarlijkse donateurs concert o.l.v. Nico Braas. In een zaal die voor een dergelijk gebeuren eigenlijk veel te klein is, verzorgde eerst de drumband o.l.v. Theo Ursem een optreden dat door het voltallige publiek hogelijk ge waardeerd werd. Daarna volgde een optreden van de minirettes die in opleiding zijn en het was gewoon hartverwarmend om deze heel kleine meisjes zo enthou siasme aan het werk te zien. De mini rettes die al wat langer meedraaien kwamen toen op het podium in hun leuke wit met groene pakjes. Zij verzorgden een aardige show waarvoor het publiek enthousast ap- plaudiseerde. Toen volgde het optre den van het harmonieorkest o.l.v. Nico Braas. Na „The High School Cadets" van J. P. Sousa bracht men het verruk kelijke „Oklahoma" van Rodgers Hammerstein. Fijn in het gehoor lig gende muziek en met groot enthou siasme gespeeld. Na „Pennsylvinia 6 - 5000" van Glenn Miller bracht het orkest ons even in de Zuid-Amerikaanse sfeer met „La- tin Sounds" van R. Beek om tenslotte voor de pauze te eindigen met „La Grève des Musiciens" van H. Klein, oftewel, stakende muzikanten. Tijdens dit spectaculaire nummer lie pen er steeds meer musici van het podium weg totdat de dirigent ten slotte alleen overbleef. In de zaal toonde men zich bijzonder enthou siast. In de pauze werd de gebruikelijke verloting gehouden en het is altijd weer opvallend dat donateurs van verenigingen hier zo gul aan mee doen. enigingen hier zo gul aan mee doen. Dank zij hun vaste en losse bijdragen worden er zeker verenigingen in stand gehouden die anders niet of maar moeilijk zouden kunnen bestaan. Zo is nel ook mei vele ondernemers in Heiioo die steeds weer bereid blijken te zijn om prijzen voor dit doel be schikbaar te stellen. Een goed ding waar we toch eens even de aandacht op willen vestigen. Na de pauze kwam het harmonieor kest met „The Beatles in Concert" van Lennon and Mc. Cartny. Wereld beroemde melodieën, die erg goed werden gebracht. Na het bekende Mixed Pickles van Max Leemann volgde het „Instant Concert" van Harold L. Walters, waarbij alle aan wezigen mochten raden hoeveel ver schillende melodieën hierin verwerkt waren. Voor de winnares was er een "fles Martini. Tot slot de „Loxi Boogie" van Lex Abel. Na afloop van het concert gingen tafels en stoelen aan de kant en werd er nog een gezellig dansie gemaakt, bij de voortreffelijke muziek van de boerenkapel „De Kinkeluters". Vooral voor het harmonieorkest viel het deze avond niet mee om te moe ten soelen op een veel te klein en bloedheet podium waardoor sommi ge instrumenten zelf ontstemd raak ten. ..Het wordt de hoogste tijd dat er in Heilco ook eens aandacht wordt be steed aan culturele evenementen" al dus voorzitter Heyne. ,„Op dit ter rein zou nog veel meer moeten ge beuren. Wanneer je alleen al denkt aan al die kinderen die van de Volks muziekschool komen en hun instru ment zomaar ergens in een kast leg gen zonder er misschien nog ooit naar cm te kijken. De heer Heyne is inmiddels al druk doende om hier enige verandering in te brengen. Het is te hopen dat hij hierin slaagt. Zonder een verdere opvang zou ie ook kunnen stellen dat een Volksmuziekschool haar doel voorbij streeft. Beter gezegd zou het verschrikkelijk jammer zijn dat vele kinderen die met intens plezier een instrument bespeelden hier later nooit meer toe in de gelegenheid komen. Een goed kontakt tussen de Volks muziekschool en al'erhande muziek verenigingen is dan ook onontbeer lijk. attB voor heren, welke wij exclusief voor regio Alkmaar hebben, is het ons wederom gelukt, ook in de Het zijn de Wilson Glenny's, de Reid Taylors, de Sportex, Patric and Moore, Mc.Gregor, de Mayfair- stoffen, enfin noem maar op. Deze fabrikanten dan, zoeken hun specifieke verkooppunten waar deze kleding verkocht kan worden. Kunt u zich voorstellen, dat wij daar trots op zijn UW MODEADVISEUR uit, vrijdagavond verkoop 7-9 uur. zaterdag 4 uur gesloten. Heerenweg 140 - Heiioo Tel. 072-33308 Piano-solist Eduardo del Pueyo schitterde in piano-concert van L. v Beethoven Laaiend enthousiast was woensdag avond het publiek in de aula van het Psychiatrisch Centrum „St. Willi- brord". De ongeveer 600 bezoekers aan het vierde en tevens laatste abonne mentsconcert van het NoordHollands Philharmonisch Orkest, seizoen 1975- 1976, hadden bijzonder genoten van de in Spanje geboren piano solist Edu ardo del Pueyo. Deze vertolkte, met begeleiding van het N. Ph. O., onder leiding van haar vaste dirigent André Vandernoot, het derde piano-concert van Ludwig van Beethoven. Eduardo del Pueyo wordt beschouwd als één van de meest opmerkelijke vertolkers van de werken van Beethoven. Na een lange inleiding van 't orkest, zette de pianist het allegro eon brio op verbluffende wijze in. Muzikaliteit en technisch kunnen van Eduardo del Pueyo gepaard gaande met zijn persoonlijke opvatting over Bectho- vens pianoconcerten maakten het aanhoren van de derde tot een waar feest. In tegenstelling tot het eerste deel wordt het Largo direct ingezet dooi de solist Eduard del Pueyo deed dat bijzonder gevoelig. Prachtig klonk het Rondo. Na dit briljante spel werd de pianist enkele malen teruggeroe pen. Spontaan liet hij André Vander noot en het orkest delen in de wel verdiende hulde. Grote bijval na uitvoering van de 2c symphonic van Joh. Brahms Het N. Ph. O. is de laatste jaren, on der direktie van André Vandernoot, aan betekenis gaan winnen. Zo werd nu, op opmerkelijke wijze uitgevoerd, de tweede symphonie van Johannes Brahms. Een werk van contrasten en door dirigent en orkest goed aanvoe lend uitgevoerd. Zo klonk bijzonder mooi het derde deel het Allegretto. Aangrijpend werd gespeeld de finale, het Allegro con spirito, wat leidde tot een ovationeel applaus der aan wezigen. Het concert werd geopend met de ouverture die Wolfgang Amadous Mozart twee dagen vóór de uitvoe ring van zijn opera „Die Zauberflöte" schreef. Het orkest wist op uitnemende wijze de impressies aan „Die Zauberflöte" ten grondslag, in muziek, weer te ge ven. Als inleidend werk, in het pro gramma, wel bijzonder goed geko zen. Velen met ons, zullen weer reikhal zend uit zien naar het volgende con cert-seizoen! De Stichting De Hei looër Kring" mag, in het slagen van deze concerten, de stimulans vinden om door te gaan. Misschien ook nog de mogelijkheid te onderzoeken voor meer dan 4 concerten per seizoen! Het viool/piano-duo Wendy Pit en Frank Mulder zal het eerstvolgende concert geven in de door de Culturele Raad Alkmaar uitgebrachte serie Oudorperpolderconcerten. Dit zal zijn op vrijdag 12 maart a.s. om 20.15 uur in de Basisschool „De Middelburg", Merwedestraat 2. Op deze avond worden werken ge speeld van Mozart, Prokofieff, De bussy, Brahms, Carlos Chavez en Ka- rol Szymanowsky. Een zeer uiteenlo pend programma dat er aantrekkelijk uitziet. Tiveede dienstencentrum aan de Wester weg Er wordt de laatste hand gelegd aan een tweede dienstencentrum van de stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiioo. Een centrum ingericht in een deel van de vroegere Clemens Willi- brordschool aan de Westerweg 294. Twee schoollokalen zijn samenge voegd en er is een ruime zaal ont staan die gebruikt gaat worden voor de vele aktiviteiten van de Stichting. Een zaal in lichte kleur geschilderd, met veel licht (door de vele ramen) en rijk voorzien door kunstlicht. De projectleidster mevr. E. H. Emke- Wortel krijgt de beschikking over een spreekkamer en de „klusjesmannen" krijgen ook een eigen werkruimte, die nu nog in een vervallen woning aan de Heerenweg samenkomen. Een keu kenruimte kompleteert het geheel. De ingang tot dit nieuwe centrum waar op dinsdagmiddag 16 maart al de eerste repetities van het algemene bejaardenkoor beginnen, is links van de hoofdingang van de vroegere school. Over het een en ander, bin nenkort, meer. (ieboren: Simon J„ z.v. S. N. de Jong en A. Vriend; Albertus W„ z.v. W. van Schooten en M. M. B. Hoffer. Elilers geboren: Jean-Michel F., z.v. J. P. de Wit en C. F. M. J. Gayet; Sander- C., z.v. C. Vasbinder en M. Kalf; Brenda C.p d.v. E. J. Groot en Th. Okel; Thomas, z.v. W. H. Blokker en W. A. Zwart Arjen J., z.v. H. J. B. M. Borgers en Th. G. M. Romijn. Ondertrouwd: Willem A. Bak en Wijnanda A. II. van Dijk; Josephus van den Berg en Maria A. Disseldorp. Getrouwd Theodorus N. Rijper .en Alida W. Nieuwenhuis. Overleden Johannes Pater, oud 51 jaar. Elders overleden: Tijs W. Mooijman, oud 70 jaar; Jacob van Wieringen, oud 74 jaar. OPENINGSSTUNT JE FOTO KINO HEILOO De gelukkige wintiaars van de prachtige fotocamera ter waarde van f 215.worden gelukgewenst door de heer Gelderblom van Foto Kino Heiioo. Het zijn de heee en mevrouw Blokker uit Heiioo. Deze hoofdprijs viel op openingsfoto nr. 12. Om de gezondheid van het aardappel gewas te bevorderen is in Noord-Hol land enkele jaren geleden een aard appelteeltverordening ingesteld. Deze verordening schrijft voor dat voor de aardappelteelt op agrarische bedrij ven en op particuliere tuinen en volkstuinen, uitsluitend pootgoed mag worden gebruikt dat door de Neder landse Algemene Keuringsdienst (N.A.K.) is goedgekeurd. Landbouwers kunnen zelf hun poot goed telen en door de N.A.K. laten keuren of kunnen door de N.A.K. goedgekeurd pootgoed aankopen. Voor iemand die op een particuliere tuin of een volkstuin (complexi een kleine hoeveelheid aardappelen teelt, bestaat die eerstgenoemde mogelijk heid niet. Er zal dus voor deze tuinen elk jaar goedgekeurd pootgoed moe ten worden aangekocht. Indien gebruikers van particuliere- of volkstuinen meer dan 50 kg pootgoed van één aardappelras aankopen moet het N.A.K.-certificaat, dat men ih de zak aantreft, Worden bewaard. Als minder dan 50 kg worden aange schaft, dan moet altijd een nota wor den gevraagd. Naast de prijs moet de verkoper op de nota vermelden: zijn naam, de aankoopdatum, de hoeveel heid en de klasse waarin het poot goed is gekeurd. De nota moet wor den bewaard teneinde deze bij kon- trole te kunnen tonen. Met nadruk wordt erop gewezen dat kontrole wordt uitgeoefend op de na leving van deze verordening. Op de valreep Uit sommige kranteberichten zou kunnen blijken dat de bijeenkomst van Pappod op 10 maart, 8 uur 's a- vonds, Brunogebouw, Past. v. Muij- enweg, alleen voor jongeren bedoeld is. Da's niet waar! Het gaat om men sen die jong van hart zijn; „zin" heb ben, enthousiast zijn. Uiteraard zijn dat jongeren, maar met een gerust hart zijn we er zeker van dat er ook ouderen zijn die op zijn minst een vonk voelen smeulen. Op de valreep dus. We hopen dat u nog over „vanavond" kunt spreken als u dit leest. Voelt u zich niet be schaamd, beschroomd, verlegen, of hoe je dat allemaal noemen kunt. Bindt de strijd aan tegen drempel vrees. Schooletui; zakmes; leren étui met 17 sleutels; honderiem; suède kinder- want; étui m. lipssleutels (Peugeot); bruine boodschappentas; suède heren handschoen; groene bruine portemon nee met inh.; konijn; groene legertas met judopak; herdershond; zwarte portemonnee met inhoud. Inlichtingen woensdag en zaterdag tussen 2 en 4 uur op het groepbureau der Rijkspolitie te Heiioo. Uitbreiding van het aantal donors zeer gewenst Namens het Centraal Laboratorium voor de Bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis, wil het bestuur alle do nors hartelijk danken voor het af staan van hun „halve liter". Ondanks het feit dat de datum van de cam pagne ditmaal wat ongunstig uitviel, zijn we met een resultaat van 116 flessen op 17-12 en 86 flessen op 18-12 nauwelijks achtergebleven op de score van de vorige plasma-actie. Hiervoor alle hulde aan onze trouwe donors. Overigens balanceren we op de grens van het economisch haal bare: voor een resultaat van minder dan 110 flessen per avond kan het Rode Kruis geen komplete prikploeg ter beschikking stellen. Gelukkig is er in ons land geen commerciële han del in mensenbloed, maar ook een op donaties van leden, en subsidie van de overheid draaiende organisatie dient tegenwoordig aan kostenbesparing te doen. Het bestuur van het Rode Kruis afd. Heiioo zou het zeer betreuren als on ze gemeente in de/toekomst maar één avond per half jaar door de prikploeg zou worden bezocht. Met de groei van Heiioo moet ook het donorsaanbod gestadig toenemen, alhoewel de cij fers dit niet aantonen. Beroep op nieuwe ingezetenen Het Rode Kruis in Heiioo doet een beroep op de nieuwe bewoners van Heiioo. Mogelijk dat bij verhuizing naar Heiioo het kontakt, als donor, verloren is gegaan met de organisatie van de Bloedtransfusiedienst. Er wordt een beroep op hen gedaan zich in verbinding te stellen met R. P. Kamerman, arts, Ewisweg 48-50 Hei ioo, tel. 072-33080. waar zij hun aktiviteit kwijt kunnen Naar aanleiding van een ingezonden brief van de heer A. J. v. Koppel vroeg het raadslid de heer B C. M. Bremer, in hoeverre het gemeente bestuur tegemoet kan komen aan de wens een speelterrein beschikbaar te stellen in „Zuid-West", waar de wat oudere kinderen hun spel zouden kunnen spelen. Het antwoord was niet bepaald verheugend. De heer v. Koppel schrijft, in een lij vig stuk. zijn denkbeelden over de mogelijkheden zoa's hij die ziet. Hii stelt eerst de vraag waar de jeugd een uitlaatklep vindt voor haar speel drift. die soms een agressief, des tructief karakter draagt. Is er geen terrein waar de wat meer opgescho ten jeugd zich kan uitleven? Tot nog toe kon men terecht in de in aan bouw zijnde nieuwe wijken Boven dien is er land dat nu nog vrij toe gankelijk is. aldus dhr. Koppel. In- de rekreatiestrook van „Zuid- West" zag de heer Koppel een opper vlakte wat jong en oud aan zou trek ken, vooral voor iets oudere kinderen. Zij zouden hier hun creatieve uitings kansen krijgen. Een ruig oord: 'n oneffen terrein met hier en daar wat bomen en struiken. Dhr. v. Koppel: „Wat zien we tot onze schrik". Hii somt de voor hem en de jeugd weinig aantrekkelijke bos- strook op. „Spelen, wandelen, voet ballen en dergelijke kunt u hier wel op uw buik schrijven", aldus gefor muleerd door de heer v. Koppel. Wat er zouden moeten komen op een echt speelterren: Heuveltjes (ver stoppen, afrollen, tegenop rennen); groepjes bomen en struiken (verstop pen en klimmen); kuilen (lekker modderen), zo schrijft dhr. v. Koppel. Hij releveerd de p'annen van „Pap pod" een kinderdorp op te zetten. Het accent valt vanzelfsprekend op doen! Maar hoe is „doen", ravotten, moge lijk in een feitelijk steriel niet-explc- raal terrein" aldus weer dhr. v. Kop pel. Hij wijst er op dat het aantal kinderen alleen al uit „Zuid-West", groot is. Ravotgelegenheid zal het vandalisme zeker limiteren Nu een centra'e vraag: „Wat staat ons te wachten als die kinderen straks géén speelgelegenheid vinden die hen aanspreekt?", zo stelt dhr. v. Koppel. „Een tolerante ravotge legenheid zal het vandalisme zeker limiteren". „Wij hebben bij het ge meentebestuur dan ook met klem aangedrongen op de aanleg van een dergelijk speelterrein". Een dergelijk fantasieterrein bij het zwembad „Het Baafje" blijkt weinig zinvol, onder andere: „De kinderen moeten een drukke gevaarlijke weg oversteken en de ervaring wijst uit dat kinderen liefst vrij dicht bij huis spelen. Een voorstel, transporeer het beschikbare zand naar het recreatiegebied van „Zuid-West" (hier stond men niet af wijzend tegenover tekent dhr. v. Kop pel aan) en maak er een brok mach tig speelgebied van. Zoals reeds gezegd,- in de laatst gehouden raadsvergadering kon of wilde men geen concrete toezeggingen d oen. Het bleek uit de korte discus sie tussen dhr. Bremer, burg. Hoek stra en wethouder Bolten, dat er gesprekken zijn geweest tussen dhr. v. Koppel en B. en W. De wethouder wilde het een en ander nog eens be kijken binnen de uitbreidingsplanne Boekenstein en Baetenburg. Mogelijk dat geïnteresseerden iets meer willen weten over de ideeën van dhr. v. Koppel, hij woont Termijen 55. SISaMMCCieSMHESIQSMMKH! Zoekt u iets aparts? Dat vindt u in KUNSTHANDEL ZT/lO VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiioo Er zijn weinig mensen die nog nooit dieet hebben hoeven te houden. Zo'n dieet geeft soms allerlei problemen: wat mag wel en wat niet? - hoe ver deel je de toegestane voedingsmidde len over dag of week? - hoe maak je er smakelijke maaltijden van? etc. Voor leden van de kruisvereniging is dat geen punt: zij stappen naar de diëtiste, die regelmatig in het wijk- gebouw spreekuur houdt. Over het hele land werken er zo'n 70 diëtisten in dienst van de kruisver enigingen. Maar daarnaast zijn er duizenden wijkverpleegsters, wijkzie- kenverzorgsters, artsen, districtsver pleegsters, fysiotherapeuten, kraam verzorgsters, gezondheidsvoorlichters, etc. bij de kruisverenigingen werk zaam. „Daar betaal ik contributie voor" zult u misschien zeggen. Dat is wel waar, maar uw contributie dekt slechts een kwart van de wer kelijke onkosten van het kruiswerk. De rest komt voor een deel uit sub sidies. Er blijft echter steeds een on gedekte rest onkosten. Bovendien moet de kruisvereniging steeds op nieuw aan geld zien te komen als zij iets nieuws in uw belang wil opzet ten. Daarnaast is er nog de tuberculose bestrijding, in vele plaatsen ook het werk van de kruisvereniging, maar soms ook van een aparte stichting of een consultatiebureau. Om in deze tekorten een beetje te voorzien is er elk jaar Emmabloem- kollekte: voor kruiswerk en tubercu losebestrijding. Volgende week is het weer zo ver. Woensdag op TV Woensdag 17 maart kunt u er op Nederland 2 om 20.25 uur een kort filmpje over zien. Dat filmpje gaat vooral over de diëtiste en wat zij voor u kan betekenen. Misschien krijgt u volgende week ook een kollektebus voorgehouden of een intekenlijst. Misschien vindt u een girokaart in uw brievenbus. Denk dan even aan het vele werk dat de kruisvereniging voor de gezondheid van u en uw gezin doet en wees royaal. A.s. zondag laatste voorstelling Afgelopen zaterdag en zondag hebben ruim 400 kinderen intens genoten van het kinderstuk „Op zoek naar zienderogendrank" (en niet de kinde ren alleen). Het is een enorme hap pening geworden, waarin de kinderen direkt betrokken werden. Regisseur Henri Bosch heeft met de ze „Falkland"-groep laten zien, wat er na de moeilijke omstandigheden van de afgelopen weken door hard werken is te bereiken. Geweldig goed getimed waren ook de scènes. De achtervolgingsscènes door de zaal werden steeds door de kinde ren gretig aangepakt als gelegenheid, om mee te doen. (zaterdag was dat wel wat meer het geval dan zondagi Wat een enthousiasme brengt zo'i voorstelling. Als je dat zo gadeslaat bekruipt je steeds meer de overtui ging, dat hier geen televisie tegenop kan. Die scènes met twee professo ren, heerlijk gewoon. Het spelenthou- siasme van figuren als Bas Blom en zijn vriendinnetjes. Zonder iemand te kort te doen overigens. Want iedere speler en speelster heeft heel dui delijk bijgedragen tot dit geweldige succes. De achtervolging van de gemene Piet Pruim en de commando's aan zijn bazige moeder (vanuit het publiek] waren kostelijk. Nogmaals: een groep spelers waar pit in zat. Heel knap, A.s. zondag laatste voorstelling in Heiioo Vanmiddag wordt nog gespeeld in „Heliomare" te Wijk aan Zee. Maar a.s. zondag, 14 maart, volgt de laatste voorstelling in het Asta-theater, aan vang 2 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar a 2.bij Kiosk Avis, Stationsweg 68, Open Huis, Willibrordusweg en R. Doggenaar, Haesackerlaan 23. Koop die kaarten snel, want teleur stelling is voor geen kind leuk. Trou wens, als ouders van kinderen mee- willen, kan dat. Ook voor hen is het een belevenis. in de Geref. Kerk te Heiioo De uit 7 personen bestaande religieu ze pop- en soulgroep uit de Verenigde Staten gaf zaterdag jl. een concert in de Gereformeerde Kerk te Heiioo. De leden van deze groep zijn geselec teerd uit de befaamde Continental Singers, die geregeld op de televisie te zien zijn. Alhoewel zij evenals dè Continental Singers op professioneel niveau wer ken, beschouwen zij hun optreden niet als broodwinning, maar willen zij uitsluitend door hun optreden iets van hun geloof overbrengen op hun generatiegenoten. Het onderling zeer goed op elkaar ingestelde spel van de leden van New Hope, stond borg voor een zeer hoog staande muzikale vertolking van liederen die ten gehore werden ge bracht. De gesproken bijbelteksten, medita ties en getuigenissen werden op een voortreffelijke wijze vertaald door de heer Eschbach uit Alkmaar. Het concert werd bezocht door plm 500 jongeren die door veelvuldig ap plaus hun waardering lieten blijken Na afloop van het concert was er gelegenheid om persoonlijk met de le den van New Hope van gedachten te wisselen, waar door velen dankbaar gebruik van werd gemaakt. New Hope werd uitgenodigd door de heren Van Beek en Lodeweges, die namens de commissie kerkdiensten van de gereformeerde kerk dit op treden hebben georganiseerd. Het concert was perfect verzorgd en we zijn er van overtuigd dat ze hier mede velen een onvergetelijke avond hebben bezorgd. Nog maar nauwelijks beginnen de bloemen te verwelken in het splin ternieuwe Modehuis Unique in Hoorn aan de Lange Kerkstraat 9 of de heer en mevr. Van Lith uit Heiioo hebben reeds, kunnen vaststellen dat hun derde modehuis met groot en thousiasme is ontvangen. Niet alleen in Hoorn maar ook in wijde omge ving. De druk bezochte receptie bij de ope ning en het enorme aantal bloem stukken gaf hier reeds een klein voorproefje van. Dit modehuis ziet er evenals in Heiioo en Alkmaar bij zonder smaakvol uit. De bouw was in handen van de fa. J. Kaandorp. Van der Peet's vakhandel verzorgde het elektrische gedeelte en dé architect VVim Zonderhuis ontwierp het ge heel. Nieuwe mode om te zoenen Deze opening in Hoorn zo heel vroeg in het voorjaar gaf mij meteen de gelegenheid om de splinternieuwe voorjaars- en zomerkollektie, waar van het grootste gedeelte binnen is. eens even op mij- gemak te bekijken. Het is een kollektie bm te zoenen en daar is geen woord te veel mee ge zegd. Naast de bekende merken zoals bijv. Falke en Baltrik, Deha uit Zwe den. Miss Lagotte en Lagero vindt men hier nu ook zeer exclusieve re genmantels van Jean Claud uit Pa rijs. Ze zijn er in zwart van para chutestof, in satijnlak of linnen op rubber bespoten. Mantels met een geraffineerde coupe. Er zijn zomer mantels in zeer fijne rib van Otto Kernei' en Fiorentina. Veelal in trenchcoat-stijl en zeer slank afkle- dend. Een geweldige kollektie katoe nen zomerjaponnen van het Finse huis Fenno-sport. Japonnen voor elke leeftijd in heel mooie felle kleuren en zeer aparte dessins. De prijzen van deze japonnen zijn bovendien ook erg aantrekkelijk. Dan is er het nieuwe merk Elle. Een Italiaans huis dat werkelijk uniek is in zijn kleurenkombinaties en exclu sieve stijl. Prachtige avondkleding waar je 's avonds ook heel goed mee de boulevard op kan aan één of an dere zonnige kust. Het kan allemaal als een klein propje in de koffer en het komt er gladjes weer uit. Snoezige jurkjes voor de jonge, slanke vrouw zagen we van Papco uit Israël. Jurkjes van een zeer fijne badstof velours in losse, rondvallen- de banen verwerkt waardoor een heel apart effect wordt, verkregen. Hele maal nieuw zijn ook de leuke wikkel jurkjes en pakjes van boomschors- crêpe. Voor de wat ouderen is er ook een leuke keuze in japonnen van Lagero in allerhande modellen en stofkwali- teiten. De rokken zijn allemaal wat minder wijd, vaak met een diepe plooi voor of met plooitjes aan de* onder kant. Er zijn wikkelrokken, ook lange en rokken met elastiek in de taille met bijpassende blouses. We zagen weer een enorme sortering blouses waarvan een deel in blouson-stijl. Voor de jonge vrouw met het smalle maatje zijn er leuke kokerrokken. Apart zijn de badjassen, die ook zeer geschikt zijn om als huisdress te dra gen en dan zijn er ook eindeloze over alls met elastiek in de taille en mou wen die je na het oprollen met een gespje kunt vastzetten. Baltrik brengt nu ook bijpassende tassen en ceintuurs en ontzettend fijne bikini's van bijv. velours of een heel dunne stretch. Falke is wat meer op de confectie- stijl overgegaan. De gehele kollektie, die ook uitstekend geschikt is voor de grotere maten, ziet er nu wat fri voler uit. Lichte, soepele stoffen, rag fijne streepjes en folkloristische bloemmotiefjes. Er zijn weer heel mooie pantalons en voor onze sportie ve aktiviteiten moeten we er toch minstens één bij onze garderobe heb ben. Naast de modekleuren rood, wit en blauw is er ook veel zwart, khaki, sahara-wit, lichtblauw en olijfgroen. Kombinatiemogelijkheden zijn er weer te over. Vergeet vooral niet er een leuke shawl of ketting bij uit te zoeken want het zijn juist de accessoires die het geheel kompleet maken. Laat u adviseren dqor het deskundige personeel waarover modehuis Unique beschikt. Er zijn maar weinig vrouwen die alles kunnen dragen. De spiegel geeft u het juiste antwoord. Tamara.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 6