H.O.V. bracht „lm Weissen Rössl" l r □rd~iipu=n Centrale Verwarming i\ makelaardij voor enthousiast publiek john botten massief eiken meubelen MODIEUS IN STATIONSCENTRUM HEILOO. EliOO I jelhandel "Alkmaar IEUWSBL AD VOO I S^L^/ I In herinnering excursie naar nieuwe sporthal Bijzonder grote belangstelling hij bevestiging en intrede Opening sporthal „Het Vennewater" DE I IEEK: zwart-wit T.V.'s vanaf 75. J, J. PANTEK0EK, ing. Dhr Rein Bakker benoemd tot directeur van de Volksmuziekschool Interesse in baseball of softball B.S.C. HEILOO UW VERENIGING Sporthal-feest 31 maart: uniek muzikaal gebeuren 800 steken en aanwijzingen K00MEN 15-jarige jongen buiten kennis aangetroffen Ze zeggen dat je weer jong wordt lin de BOWLING HEILOO J Europese Beweging Banketbakkerij Van Velzen Ans Dekker in ploeg tegen Hongarije Herman Boersen breidde uit Rode Kruis houdt jaarvergadering Kinderhartenfonds Kollekte Nederlandse Hartstichting „Chez Robert" Abonnementen zwembad „Het Baafje" ZOON verwarming HEILOO HEERENWEG 211 TELEF00N^I875^J| \RT 19| 4 MAART 1976 3 33e JAARGANG NO. 49 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-ailressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o kerkelaan heiloo tel.30815 voor ouderen op maandagmiddag We willen in herinnering brengen de excursie naar de nieuwe sporthal aan Het Zevenhuizen, voor oudere inwo ners van Heiloo, op maandag 29 maart om 3 uur. U bent van harte welkom. ■AVUWC SS of bat- intzijde van nieuwe Gereformeerde predikant ds. H. W. Wierda Voor de 'dienst, gewijd aan de beves tiging en intrede van de nieuwe pre dikant van de Gereformeerde Kerk, ds H W Wierda, bestond zondag middag bijzonder veel belangstelling. Onder de belangstellenden behoorden naast familieleden van ds. Wierda een delegatie van de Gereformeerde Kerk Haarlem-Zd., burgemeester H. Hoek stra en echtgenote, de beide predi kanten van de Hervormde Gemeente ds Ph Ouwendijk en ds. J. van der Schee, ds. J. W. Doff uit Schermer- horn namens de classis Alkmaar van de Geref. Kerk en pastoor W. J. Schmidt voor de Katholieke gemeen schap. Organist was dhr. F. Lodder. De vader van de nieuwe predikant, ds H W Wierda uit Zaandam, leidde de dienst van het Woord bij de be vestiging. Ds Wierda sr. ging in zijn welkomst woord tot de vele aanwezigen terug naar dejeugdjaren van zijn zoon, in Den Haag. Toen een vriendje op een zondagochtend vroeg: „ga je mee naar het strand?" Het antwoord was: „we zijn dominee". Dit gezegde is klassiek geworden in de familie, aldus ds. Wierda sr. We zijn nu dominee. Ds. Wierda sr.: „Ik hoop niet dat ze later van je zullen zeggen: „Zes da gen was hij onzichtbaar en de zeven de dag onbegrijpelijk." Spreker wees zijn zoon erop de bijbel te vertalen, maar zonder de boodschap geweld aan te doen. Ds. Wierda had gekozen voor zijn HEEFT O.A.: kloostertafels riddertafel s kruispoottafels schraag driepoottafels kolompoot tafels eenpoottafels vier potentafels ronde tafels met brazero salontafels met stoelpoten met ver stekraamwerk met afge ronde hoeken plavuizen tafels bijzettafels hoge st oelen lage stoelen met bi ezen zit met houten zit met leren zit broodkaste n servieskasten kaaskas ten scharnierkasten tele visiekasten linnenkasten secretaires huisbarretjes vaste bars barkrukken Oudhollandse verlichting en verder alles op maat! kennemerstraatweg 251 heiloo tel.072 34966 t.o.Willibrordusstichting Vrijdagavond KOOPAVOND ~De Heilooër Operette Vereniging vierde zaterdagavond in de zaal van het Psychiatrisch Centrum St. Willi- brord haar 25-jarig jubileum met de opvoering van het gigantische werk van Ralph Benatzky „lm weissen Rössl". De zaal was tot de laatste plaats be zet met oprechte operette-liefhebbers en voor deze speciale gelegenheid een groot aantal genodigden waaronder o.a. de loco-burgemeester van Heiloo, de heer J. Bol ten en wethouder mevr. mr. A. M. E. van der Zee-Mander- sloot. Voorzitter van H.O.V., de heer M. Mans, heette allen hartelijk welkom waarna het orkest Intermezzo uit Amsterdam onder de voortreffelijke leiding van de dirigent, Tjebbe van der Pal, het voorspel tot deze bekende operette inzette. Toen het doek openging bevonden we ons aan het „Wolfgangsmeer" bij het hotel „lm Weisen Rössl" waar de waardin Josepha Vogelhuber (Maria Molenaar) en de ober-kelner, Leopold Brandmeyer (Dick Zijlstra) de han den vol hebben aan de grote stroom toeristen. De ober-kelner is zwaar verliefd op Josepha maar haar sym pathie gaat meer uit naar de stam gast dr. Otto Siedler die ze spoedig verwacht. Dr. Siedler, (John Tour nier) laat echter zijn oog vallen op Otillie, de jonge dochter van de in- dustrieel, Wilhelm Giesecke (Frits Hogerheyde). Een romance, die de ober-kelner met welgevallen aanziet. Deze Otillie, (Els van der Heuvel) bleek over een prachtig stemgeluid te beschikken waarbij de stem van Maria Molenaar wat dunnetjes over kwam. Qua spel kwam Maria echter zeer goed voor de dag en zo was het eigenlijk ook met John Tournier die nogal eens wat moeite bleek te heb ben met de hogere noten. Dick Zijl stra beschikt over beide kwaliteiten. Vooral in zijn rol als dronken ober, die het met de liefde niet meer ziet zitten was hij geweldig op dreef. Met zijn volle, zuivere stem wist hij het publiek enthousiast te krijgen. In het „Zuschau'n kann ich nicht" zou hij misschien nog wat meer gevoel kun nen leggen. In dit verhaal vol verwikkelingen worden er ook leuke rollen vertolkt door Ben Eppinga als Sigismund Sülzheimer die verliefd is op de uit stekend spelende Gré Olberts als de slissende Klarchen, Louis Visser als prof. dr. Hinzelmann, Jan Mooy als Keizer Franz Joseph en als reisleider, Pim van Staten als burgemeester, Margaret Mak als geitenhoedster en Truus Pauwels als Piccolo Gustaaf. Een kleine rol maar goed gezongen werd toebedeeld aan Rita Robbé als Kathie, een brievenbestelster en een verrassing was voor mij Wim Koop man als de wijnzanger. Al met al een voortreffelijke uitvoe ring onder de bekwame leiding van de regisseur Wim Karelse. Voor het koor dat veelal samen op trad met het kinderkoor St. Willi- brord o.l.v. (ie heer Admiraal, hebben we niets dan lof. Erg leuk waren ook de balletjes o.l.v. Tiny Derksen. De prachtige décors en de fraaie aan kleding waren een lust voor het oog. Het bestuur van H.O.V. dat bij deze feestelijke gelegenheid alle bezoekers met een anjer ontving kan tevreden zijn over het resultaat. Tot slot moet ons één ding van het hart. De keiharde muziek die in de pauzes uit de luidsprekers kwam schallen vonden we bijzonder irritant. Het haalt je niet alleen helemaal uit de sfeer van de operette maar het belet de aanwezigen bovendien een Woord met elkaar te wisselen. Een ongelukkige uitvinding. OEGO" met leuke attrakties voor de jeugd Vorige week schreven we reeds het een en ander over de prijsvraag die vandaag in de Uitkijkpost staat afge drukt en waarvoor Sporthuis Helling een aantal zeer fraaie prijzen be schikbaar stelt. Zoals u weet gaat het om een „zoek plaat" waarin 10 sportartikelen ver borgen zijn. Ook op de 3 vragen moet een juist antwoord gegeven worden. Oplossingen kunt u deponeren in een daarvoor bestemde bus bij Sporthuis Helling of in een envelop opsturen naar postbus 41 onder vermelding „Zoekplaat". De sluitingsdatum is maandag, 29 maart om 16.00 uur precies. Alle prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. Bekendmaking in de Uitkijk post van 31 maart. Uitreiking van de prijzen zal plaats vinden in het restaurant van de sporthal op dinsdagavond 30 maart om 19.45 uur. Dropping folders Ook van gemeentewege komt men met een leuke verrassing voor de jeugd. Op initiatief van de werkgroep die een sportieve feestweek organi seerde t.g.v. de opening van de sport hal zullen er zaterdagmiddag a.s. om 2 uur een aantal folders gedropt wor den boven het bedrijfsvoetbalveld vlakbij de nieuwe sporthal. Vlieger is de Heilooër Jan Kloes. Let goed op! Om het juiste doel te bepalen zullen er eerst een aantal proeffolders wor den gedropt in de kleuren geel en groen. De folders waar leuke prijzen mee te winnen zijn, zijn in de kleur oranje. Alleen deze oranje folders zijn genummerd en een aantal van deze nummers geven weer recht op erg leuke prijzen. De hoofdprijs bestaat uit een prach tige cassette-recorder. De volgende 10 prijzen zijn zak-radio's. Verder een aantal grote ballen, badmintonspelen, stripboeken enz. Te gek allemaal. Zorg dat je er zater dagmiddag om 2 uur bent. Om 3 uur zal wethouder J. Bolten de prijsuitreiking verrichten. Na deze dropping gaan jullie maar rustig op de splinternieuwe tribune in de sporthal zitten. De winnende num mers worden dan bekendgemaakt en de prijzen uitgereikt. Bij eventuele slechte weersomstan digheden kan deze dropping wellicht niet plaatsvinden. Kom in elk geval naar het bedrijfsvoetbalveld. Zo nodig zullen de folders op andere wijze uit gestrooid worden. Oranje is de kleur waar het om gaat. Gesnopen? sa■BRaRsaBBHMHmeny Enkele prima spelende van inruil voorradig VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO Al leiding gevend aan Volksmuziek- school Bergen/Schoorl Inl.Laarmanstraat 37, tel. 30609 predikatie Titus 3 8, uit de brief van Paulus aan Titus: „Dit is een ge trouw woord en ik wil dat gij op dit punt een krachtig getuigenis geeft, opdat zij die hun vertrouwen op God gebouwd hebben, er voor zorgen vooraan te staan in goede werken." Hierna volgde de bevestiging onder andere door lezing van het formulier door ds. Wierda sr. „Een nieuwe lente, een nieuw geluid" Na de bevestiging door zijn vader betrad ds. Wierda jr. de kansel met de woorden: „Een nieuwe lente, een nieuw geluid". Als tekst voor de eer ste predikatie had hij gekozen Ro meinen 8 19: „Want met reikhal zend verlangen wacht de schepping op het openbaar worden van de zonen Gods." Ds. Wierda wees in deze predikatie op de voorlopigheid van alles „op weg te zijn". Zijn wil, rekening te houden met de tijd waarin wij leven en naar hij hoopte met zijn nieuwe gemeente. Ds. Wierda werd door de aanwezigen toegezongen met gezang 288 1, 2 en 8 op de melodie van „Die Winter is verganghen". Na 1 '/j jaar weer predikant Na de dienst heette de waarnemend voorzitter van de Kerkeraad en de Gereformeerde Kerk, de heer Roos, de nieuwe predikant hartelijk wel kom. Hij herinnerde er aan dat na het vertrek van ds. Verkuyl de Gerefor meerde Kerk 15 maanden zonder pre dikant is geweest. De heer Roos wees er op dat de predikant de centrale fi guur is in de gemeente. „Eindelijk is in de vacature voorzien. We zijn daar heel blij mee." Spreker wees er op dat in de kerk een wisselwerking moet zijn tussen predikant en de ge lovigen. Ds. J. W. Doff was ook blij met de komst van ds. Wierda, waarmee hij, in classisverband, prettig hoopte sa men te werken. Ds. J. v. d. Schee sprak namens de gehele Hervormde Gemeente van Heiloo. Deze zei dat samenwerking, van de kerken in Heiloo, zover is gevorderd dat er gezamenlijke dien sten worden gehouden. Ds. van der Schee hoopte op een bijdrage in deze, van de zijde van ds. Wierda. Sprekende namens het Interkerkelijk Pastoraal Beraad Heiloo zei pastoor W. J. Schmidt dat het in deze tijd niet gemakkelijk is geestelijke te zijn. We hebben veel kerkgebouwen, we proberen eikaars taal te spreken en gelijk te denken, wat niet altijd ge makkelijk is." Pastoor Schmidt kon niet nalaten ook hier een grapje te maken. „Het mag wel uniek genoemd worden dat een vader die predikant is, zijn zoon als zoon installeert, maar dat zal in onze omgeving nog wel een tijdje duren!" De jonge predikant (nog tot voor kort kandidaat) beantwoordde elke spreker afzonderlijk. Hij zei dat men op zijn medewerking kon rekenen, ook in het verband van het I.P.B.H. Hij toonde zich verheugd op de aan wezigheid van het burgerlijk bestuur in de persoon van burgemeester H. Hoekstra. Dankbaar toonde ds. Wier da zich over de wijze waarop men hem en zijn echtgenote tegemoet was getreden, ook ten aanzien van de huisvesting. Alhoewel het contact slechts kort is geweest, geloven wij toch al dat met de komst van ds. Wierda de gemeen schap Heiloo zich gelukkig mag prij zen. Op woensdag 31 maart zullen de drie Heilooër muziekverenigingen „Eens gezindheid", „Caecilia" en „Trompet terkorps Heiloo" (in volgorde van leeftijd) een muzikaal gebeuren ver zorgen t.g.v. de openingsaktiviteiten van de nieuwe sporthal. Deze samenwerking tussen de drie muziekverenigingen is zeer uniek voor Heiloo. Nog nooit nl. is een pro gramma in een zó hechte samenwer king tussen de drie tot stand geko men. In het kader van de openings festiviteiten mag u zeer beslist deze avond niet missen. De aanvang is 20 uur en de toegang is vrij. U kunt voor het totale openingsfeest het program ma elders in de Uitkijkpost raadple gen. Ook bij de officiële opening, a.s. zaterdag, spelen de muziekgezel schappen een belangrijke rol. Wand- en vloertegels. Plavuizen. Op^n haarden v.a. 1398.- geh. tompleet De heer R. Bakker (46 jaar) werd, per I april 1976, benoemd tot directeur van de Volksmuziekschool „Heiloo". Per 1 april is benoemd tot directeur van de Volksmuziekschool „Heiloo" de heer Rein Bakker uit Leusden (Utrecht). Dhr. Bakker is sinds anderhalf jaar directeur van de Volksmuziekschool Bergen/Schoorl. De nieuwbenoemde directeur heeft diploma's conservato rium schoolmuziek en koordirectie, is II jaar docent geweest aan een pea- dagogische academie en 6 jaar aan een conservatorium. Dhr. Bakker is dirigent van diverse koren en verbonden aan de K.R.O.- Omroepparochie. Hij is 46 jaar oud. Uit het bovenstaande blijkt wel dat de nieuw benoemde directeur een grote ervaring heeft in het prakti sche muziekleven en het lesgeven. Een veelzijdigheid waarvan de Volks- muziëkschool „Heiloo" volop kan gaan profiteren. De volledigste verzameling brei- en haaksteken voor beginners en gevor derden. Een onmisbaar handboek voor iedereen die breit of wil gaan breien. HANDWERKEN. Alles in kruissteek óók een uitgave van Handwerken. Panties in de nieuwe voorjaarskleu- ren, Marine-look sjaals, naai- en haak-etuis, houtje-touwtje knopen, echte poppe-ogen, belletjes, vilt, ap plicaties enz. vindt u bij: modes - textiel - handwerken - wol v. Aostastraat 9 - Heiloo Langs de Nijenburgerweg De 15-jarige A. R. van Gelder, wo nende aan de Boekelermeerweg, werd buiten kennis aangetroffen, met zijn fiets, in de berm van de Nijenburger weg. Het slachtoffer is overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis. Het onderzoek is nog gaande, maar het is praktisch wel zeker dat hier sprake is van een ongeluk want naast het slachtoffer werd de beschadigde fiets aangetroffen. Het is te proberen Gastspreker mr. dr. C. Berkhouwer De Europese Beweging, afd. Alkmaar en Omstreken, houdt op donderdag avond 1 april a.s. om 8 uur in het Landbouwhuis, Helderseweg 8, Alk maar, een openbare propaganda-bij- eenkomst met als thema: „Europa dat bent U". Gastspreker zal zijn de welbekende Europeaan, mr. dr. C. Berkhouwer, vice-voorzitter van het Europese Par lement. Ieder zal gelegenheid krijgen de heer Berkhouwer vragen te stellen. Daar deze bijeenkomst mede in het teken staat van de a.s. rechtstreekse verkiezingen voor het Europese Par lement en hiermede een historische mijlpaal is bereikt in de Europese politieke ontwikkeling die voor ieder van grote betekenis is, roept de E.B. afd. Alkmaar en Omstr. allen die zich bij de Europese éénwording betrok ken voelen op, aan deze bijeenkomst deel te nemen. Morgenochtend om 9 uur vindt de heropening plaats van Banketbakke rij C. van Velzen aan de Kennemer- straatweg/hoek Stationsweg. Deze winkel is nu veel ruimer ge worden en ziet er in zijn geheel hy permodern uit. Leuke openingsaanbiedingen vindt u vandaag in uw eigen Uitkijkpost. Joke Kos naar Riga (Letland) Ans Dekker van Klimop is opgeno men in de damesturnploeg welke op 10 en 11 april uitkomt, in Utrecht, tegen Hongarije. Haar clubgenote Joke Kos komt in deze landenwedstrijd niet uit, zij zal deelnemen aan een invitatie-tournooi in Riga de hoofdstad van Letland (Sovjet Unie). Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19 00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13 00 uur in „Onder de Luifel" Wesierweg 234 Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Open huis op 1 april Herman Boersen in het Stationscen trum, heeft zijn zaak in toer- en race fietsen, hengelsportartikelen en aller hande accessoires belangrijk uitge breid. De totale oppervlakte bedraagt nu 200 vierkante meter. De verbouwing is bijna gereed en op 1 april houdt men de gehele dag „open huis". Vanaf 8 uur 's morgens zal het er hier bijzonder gezellig aan toe gaan met een kopje koffie, een drankje enz. Om het openingsfeestje kompleet te maken schenkt Herman Boersen een prachtige home-trainer aan één van de bejaardentehuizen in Heiloo. Een leuke geste die zeker in de smaak zal vallen. De heer H. Eekhof gaat weg als bestuurslid De afdeling Heiloo van het Rode Kruis houdt op dinsdag 6 april haar jaarvergadering in het Kruisgebouw aan de Holleweg. Naast de bespreking van de jaarver slagen komt de begroting van 1976 aan de orde. Op de agenda staat voorts de verkie zing van een bestuurslid. Dit in ver band met het aftreden van de heer H. Eekhof, welke niet herkiesbaar is. De vergadering begint om 8 uur. Zilverstr.1* Tel 072-10892- het goedkoopste adres in Nederland Sinds 1972 organiseert het Ouder- komitee Kinderhartenfonds vakantie weken voor kinderen/jongeren met een aangeboren hartafwijking. Dat deze weken in een behoefte voor zien mag blijken uit het feit dat het aantal weken is opgelopen van twee in 1972 tot tien in 1976. De behoefte aan vrijwillige medewerk sters is dan ook sterk toegenomen. Gevraagd worden: 1. Verpleegkundi gen c.q. leerling-verpleegkundigen kardiologische ervaring is niet ver eist); 2. Verzorg (st) ers voor het be geleiden van 2 of 3 kinderen bij het opstaan, eten, slapen gaan en het deelnemen met deze kinderen aan het rekreatieprogramma. Een speciale opleiding is niet nodig. Motivatie om iets voor kinderen/jon gelui te willen doen is voldoende. Deze weken worden gehouden in het Henri Dunanthuis te Zeist. Vereiste leeftijd van de vrijwillig (st) ers van 19 tot 35 jaar. Reis- en ver blijfkosten worden vergoed. Voor verdere inlichtingen kunt u te recht bij mej. A. van Diemen, tel. 070-924292. van 29 maart tot en met 4 april Deze week vindt u in de Uitkijkpost een envelopje waarin u uw bijdrage kunt deponeren voor de jaarlijkse kollekte van de Ned. Hartstichting, afd. Heiloo. Deze envelopjes worden weer bij u opgehaald vanaf maandag, 29 maart tot en met zondag, 4 april. Er zijn miljoenen nodig om de hart en vaatziekten die nog telkenjare zo vele slachtoffers opeisen terdege te lijf te kunnen gaan. Ook uw bijdrage is van groot belang voor het werk van de Ned. Hartstichting. Samen zullen we er de schouders om- der moeten zetten. Bij voorbaat hartelijk dank namens de Vrienden van de Hartstichting afdeling Heiloo. Op 1 april kunt u de feestelijke ope ning bijwonen van het délicatesse winkeltje „Chez Robert" van Rob Koome'n in het winkelcentrum Zuid- West in Mallevoort, 's avonds tussen 21.00 en 22.30 uur. Aangezien er nogal eens wat mensen zijn die vergeten hun reeds eerder bestelde abonnementen voor het zwembad „Het Baafje" af te halen willen we nog eens wijzen op de data waarop dit kan geschieden. Vanaf maandag 29 maart tot en met vrijdag 2 april kunnen deze abonne menten worden afgehaald bij het Open Huis, dagelijks van 9-12 uur en van 13.30-16.30 uur. Zaterdag 3 april van 9-12 uur. 'tó de aanleg van een nieuwe installatie, onderhoud of uitbreiding van uw installatie, wel of niet a door ons gemaakt S Kies het bedrijf met de A.C.I. erkenning

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1