Opening Sporthal „Het Vennewater grandioos feest t «Si» STAATSLOTERIJ bolten föhn bolten massief eiken meubelen ^elhandel ^Alkmaar C IEUWSBLAD VOOR HEILOO UIT, GOED VOOR U De Bowling Heiloo is vlak by de deur. Tel. 31992 S^euse^5 Korstanje interieur verzorging gaat belangrijk uitbreiden Slager Jb. Brink gaat verbouwen Kinderkledïng-beurs Kleuterleidster in vaste dienst benoemd SLIPJES Geruite theedoeken Nieuwe kleuren breiwol K00MEN A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 646e Loterij maandag 5 april a.s. #323331 Gebrs. De Bruyn en Blokker openen splinternieuwe showroom Verkoop Zomerpostzegels AFVALSTOFFEN Een uitgelezen kollektie in: KUNSTNIJVERHEID en SERVIEZEN Stijldansen in Heiloo DE* JVEEK: Complete MATTHAUS PASSION slechts f 27.50 f 11.90 J. J. PANTEK0EK, fng. Kleuter nog net op tijd gered Yvonne Gabriels kreeg Oostenrijkse onderscheiding Falkland 24 april en 1 mei a.s. met blijspel „Ping, zei de klok" makelaardij onroerend goed, assurantiën, h.donkersloot winkelcentrum zuid-west, het hoekstuk 10, heiloo i tei. 072-30524 privé: mariënstein 3, heiloo! tel. 072-30498 LidNBM, letsUaaWei 31 MAARt 1976 Advertenties én administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redak tic-ad resscn Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 w: de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 1ff- Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 334 t.o Ksrkeiaan nenoo tei,o0815 fff Na verplaatsing van Albert Heijn naar „Winkelhof 't Loo" Korstanje interieurverzorging, geves tigd aan de Kennemerstraatweg, gaat in het najaar belangrijk uitbrei den. Albert Heijn gaat zich medio oktober-november vestigen in het „Winkelhof 't Loo" y na een verbou wing zal dit pand betrokken worden door de firma Korstanje. Tezijnertijd ^zullen wij terugkomen op deze voor de fa. Korstanje zo belangrijke uit breiding, welke dringend nodig is ge worden. Al enige tijd waren er plannen om de slagerij van de fa. Brink uit t.0 breiden, in de diepte, o.a. waren daar voor de tekeningen al klaar, ontwor pen door architect J. Rus. Aangezien de fa Korstanje Interieurverzorging haar bedrijf gaat uitbreiden aan de overzijde van de Kennemerstraatweg, na het verplaatsen van Albert Heijn naar het „Winkelhof 't Loo", kon de fa Brink het naast de slagerij gele gen pand van de fa. Korstanje over nemen. De slagerij kan nu in de breedte vergroot worden. Een riante winkel etc. kan dan nu ontstaan. Woensdag 7 april a.s. organiseert de Federatieve Vrouwen Raad weer de Kinderkledingbeurszoals ieder voor jaar. Deze wordt gehouden im „De Rank", Kennemerstraatweg 83. U bent in de gelegenheid goede kle ding te brengen en te kopen, die ge dragen kan worden door kinderen van 4-14 jaar. De kleding moet heel, gewassen of gestoomd zijn; geen ondergoed, pya- ma's of babykleertjes. U kunt de kleding brengen op woens dagmorgen 7 april, tussen 9 en 12 u. en niet zoals vorige week vermeld tussen 2 en 5 uur. Verkoop van de kleding tussen half 2 en 5 uur. Afrekenen en eventueel weer mee nemen van niet verkochte kleding: 's avonds tussen 7 en 8.30 uur. Van de opbrengst der goederen is 75 voor de inbrengster en 25Of- v.oor het werk der Federatieve Vrouwen Raad Heiloo. Wij rekenen graag op een goed bezochte verkoopdag. Met algemene stemmen werd vrijdag avond mevr. W. Wardenburg-in t Veld in vaste dienst benoemd aan de openbare kleuterschool „De Basse- roet" Mevr. Wardenburg was sinds 1 augustus 1975 al als kleuterleidster in tijdelijke dienst van de gemeente Heiloo. in alle soorten en kleuren met leuke dessins bedrukt. 5 kleuren en nog veel andere dessins. in zachte voorjaarskleuren. Dit en nog veel meer leuke dingen vindt u bij: modes - textiel- handwerken - wol v. Aostastraat 9 - Heiloo DOKTERSLAAN 16 HEILOO - TELEFOON 072-32447 Fier wapperen de vbu^^^^^eningsdag van de_Sporthal in Mgtoo-.m - - - De gymnastiekvereniging Doves kwam zeer veelzijdig uit de bus. Eerst een aantrekkelijk stukje volks dansen o.l.v. Joop Muller en Lieneke Müller-Majolée waarna ritmische gymnastiek voor jonge en oudere da- mes en een leuk stukje jazz-ballet. Dit alles onder leiding van Thea Beekman, Jan Mooy en Karin Sprin- ger-Lödel. Na deze bijzonder fijne demonstraties werd de genodigden een drankje en een voortreffelijk hapje aangeboden in het grote, gezellige restaurant van Aris de Wit. Met zijn verlaagde lila- fonds', het vele houtwerk en de ge zellige vloerbedekking ziet dit restau rant er bijzonder sfeervol uit. Met de bedrijfsleider, de huismeester A. J. Vennik en de leden van de werk groep, die de hele fe-estweek voorbe reidden, konden de genodigden daar na de hele sporthal bezichtigen. Hier werd'druk gebruik van gemaakt. Het officiële gedeelte werd hiermee afge sloten. De officiële opening van de werkelijk unieke sporthal „Het Vennewater is zaterdag jl. een grandioos festijn ge worden voor jong en pud in Heiloo. Een feest dat 's' morgens rond de klok Van 10 uur een aanvang nam voor enkele honderden genodigden. Vanaf de tribüne in de sportzaal had men eèn prachtig overzicht van de j immense zaal waar het hele oponings- gebeuren plaatsvond. Burgemeester H. Hoekstra heette alle aanwezigen van harte welkom .namens hét gemeentebestuur. „Het geeft Ons een blij gevoel u in deze prachtige Sporthal te kunnen verwel komen, aldus 'de heer Hoekstra. „In onze bestuurlijke taak heb je momen ten van teleurstelling en momenten van vreugde en ik kan wel zeggen dat dit voor ons een zeer vreugdevol moment is: Deze sporthal is een pro- dukt van eigen bodem. Hij is ontwor pen door het Architectenburo Saar- berg en v. d. Scheer uit Heiloo. De bouw was in handen van het Heilooër aannemersbedrijf Teerenstra. Het parkeerterrein voor200 auto's werd aangelegd door het bedrijf van de Heilooër P. J. Zonneveld B.V. en het restaurant werd gepacht door Aris de Wit, eveneens uit Heiloo. De sporthal werd bovendien van de eerste tot de laatste cent betaald door de Heilooër gemeenschap (2% miljoen), In het trappenhuis hangt een fraaie compositie van sportarti kelen in roestvrij staal van de heer Groot uit Heiloo. Zeer 'fraai is ook het beeld voor de sporthal van Nic. Jonk Uit Groot-Schermer. Ons oog viel op dit beeld omdat het een ge weldige kracht uitademt. Het stelt voor. Hercules in gevecht met de Hy dra, oftewel de overwinning van liet goede op het kwade. Ik hoop dat deze sporthal lange jaren een behoefte zal vervullen in het Heilooër sportleven. Namens' alle'.sportverenigingen sprak ff de heer Van Leeuwen zijn grote be wondering uit voor de schitterende akkommodatie waar het gemeentebe- stuur bijzonder trots op kan zijn. Zijn felicitaties gingen ook uit naar vorige colleges omdat de bouw van deze sporthal al vele jaren een discussie punt is geweest. Een woord van waardering ging uit naar hét grote aantal vrijwillige me dewerkers in alle sectoren van de sport waardoor de jeugd tot sport beoefening kan komen. Namens alle sportverenigingen wens te Spreker, de bedrijfsleider van de 'sporthal, de heer G.. J. H. Bijkerk, alle succes. Toen was het de beurt voor wethou der J. Bolten, die de officiële opening ging verrichten. Ook hij sprak zijn bewondering uit over het resultaat dat met zoveel zorg en overleg tot stand was geko men. Na een daverend applaus voor alle medewerkers liet hij de tussenwand mechanisch optrekken waarna het feest kon bèginnen. Zowel de minirettes als de drumband van Caècilia gaven een leuke show en zo ook het Trompetterkorps Heiloo met zijn majorettes. Na deze feestelijke inleiding gaf sportschool Groefsema een unieke demonstratie van judo en jij-jitsu. Eerst de hele kleintjes van 6 en 7 jaar. Het was een verrukkelijk ge zicht om deze kinderen zo enthousiast aan het werk te zien en ditzelfde geldt voor de iets groteren in de leef tijdsgroep van 8-11 jaar. Ook de meer gevorderden kwamen op de mat met schouder-, been- en heupworpen en houtgrepen. Een interessante, goed verzorgde demonstratie die eindigde met een stukje klassewerk van de trainers waarbij het houten mes en de stok niet ontbraken. Wand- en vloertegels. Plavuizen. OpQn haarden v.a. f 398.- geh. compleet Zilverstr. 1 Tel. 072-10692- hel goedkoopjle adres in Nederland Dropping De dropping van de folders waarmee leuke prijzen te winnen waren werd een feestje voor de jeugd van Heiloo. Het was jammer dat de wind een beetje roet in het eten gooide want vlieger Jan Kloes was hierdoor niet in staat deze folders op het gemeente lijke voetbalveld te droppen. Na vele malen rondgecirkeld te heb ben om positie te kiezen werden de folders op grote afstand van het veld uitgeworpen. De wind nam ze echter toch te ver mee en zo verdwenen ze over de hoofden heen het dorp in met de jeugd er achteraan. Van de 1000 stuks werden er heel wat achterhaald en om 3 uur zat de tribune in de sporthal dan ook tjokvol met kinde ren die één of meerdere folders had den Weten te bemachtigen. Wethouder Bolten verrichtte samen met de heer Bijkerk de prijsuitreiking en een aantal gelukkigen ging met leuke prijzen naar huis. Er waren zakradio's, plastic ballen, badminton- spelen en als hoofdprijs een cassette recorder. Terwijl de jeugd achter de folders aanrende liepen alle muziekkorpsen door Heiloo om alle dorpsbewoners er aan te herinneren dat er tussen 2 en 4 uur open huis werd gehouden in de sporthal. Zeer velen kwamen even een kijkje nemen en men toonde zich unaniem bijzonder enthousiast. Turnweilstrijd Al om 19.39 uur 's avonds zat de tri bune weer overvol voor de turnwed- strijd van Klimop tegen - Mittelrhein uit Duitsland. Na het inturnen kon men vanaf 8 uur genieten van een staaltje turnen op zeer hoog niveau. Voor Klimop traden in het strijdperk Ans Dekker, Joke Kos, Ikina Morsch, Astrid Ranzijn, Marleen Houter en Angela Ruitenschild. Bij de eerste 2 onderdelen, 'paard- sprong en brug bleven de Heilooër meisjes in nuntenaantal vrijwel gelijk aan de uitstekende ploeg uit Duits land. Bij de evenwichtsbalk liepen ze ech ter aardig uit op hun gasten ondanks de voortreffelijke oefening van Sibyl- le Müller die met haar 9.35 pt. de anderen ver achter zich liet. Alleen Joke Kos wist het tot 9.05 pt. te bren gen. Het gemiddelde van de Heilooër turnsters lag echter op dit moeilijke onderdeel beduidend hoger dan bij de ploeg uit Duitsland. De vrije oefening was voor alle aanwezigen een lust voor het oog. Qua klasse deden de meisjes hier voor elkaar niet onder. Astrid Ranzijn behaalde hierbij de hoogste score van 9.05 pt. en de heel kleine talentvolle Sabine Pörkert uit Duitsland wist zelfs tot 9.10 pt. te komen. Winnaar werd tenslotte Klimop met 175.20 pt. tegen 171.70 pt. voor Mit telrhein. Bij het persoonlijk klasse ment behaalde Sibylle Müller de eer ste plaats. Joke Kos werd tweede en Ans Dekker volgde haar als derde op met een achterstand van 1.10 pt. Voorzitter Bruin van Klimop bedank te de beide ploegen voor hun voor treffelijke werk en de aanwezigen voor hun belangstelling. Ook de heer Bijkerk werd door hem in het zon netje gezet voor zijn geweldige mede werking. De heer Stalenburg overhandigde na mens Sporthuis Helling een prachjige beker aan de winnende ploeg en één aan Sibylle Müller voor de beste pres taties. Voor een goed stukje muziek vóór de wedstrijd en in de pauze zorgde de muziekvereniging „Eensgezindheid die er in hun splinternieuwe kos tuums gewoon geweldig uitzagen. Terwijl de turnsters van beide ploe gen kleine geschenkjes uitwisselden overhandigde de trainer van Mittel rhein nog een prachtige zilveren schaal aan de voorzitter van Klimop. Tot slot kregen alle turnsters nog een sinaasappel uit één van de vele kisten die geschonken werden door de geza menlijke fruit- en groentehandelaren van Heiloo. Het was een dag om niet licht te ver geten, een perfect georganiseerde dag waar vele honderden met intens ple- ziër van hebben kunnen genietèn. Naast een aantal fraaie bloemstuk ken ontving men een prachtige ver lichte klok in de sportzaal, van de fa. Teerenstra en een fraaie, grote plan tenbak van het architectenburo Saar- berg en v. d. Scheer. Muziekfestival Vanavond is er in de sporthal een groots opgezet muziekfestival door de plaatselijke muziekkorpsen met hun minirettes en majorettes. Van 20-22 uur. Zeker de moeite om even heen te gaan. Vrijdag, 9 april, 's middags om 2 uur openen de Gebrs. De Bruijn en Blok ker een splinternieuwe en zeer royale showroom die ze aan hun garagebe drijf aan de Kennemerstraatweg 189 hebben toegevoegd. Een showroom met 170 m- kijkgenot, want er zal voor de autoliefhebbers heel wat,te genieten zijn zoals o.a. de Toyot«rm>0, cfe i oytita Corolla 30 de luxe, de Carina 1600 en het pronk stuk van deze Toyota-dealer, de Celica L.B. Onder het genot van een verfrissing zult u al dit moois nu eens op uw ge mak kunnen bekijken. De gebrs. De Bruijn en Blokker houden daartoe een feestelijk „open huis" op vrijdag, 9 april van 2 uur 's middags tot 9 uur 's avonds en zaterdag 10 april van 's morgens 10 uur tot 6 uur in de namiddag. Ook de werkplaats is aanmerkelijk groter geworden. Een ieder die tijdens deze openings show een Toyota koopt ontvangt ge heel gratis een rode mist-achterlamp. Lang in het vak De gebrs. De Bruijn en Blokker zitten al heel lang in het vak. In 1963 start te W. de Bruijn met een klein garage bedrijf aan de Kennemerstraatweg. Ervaring had hij toen al jarenlang opgedaan als monteur bij diverse ga rages in de omgeving. In 1969 kwam zijn broer W. Blokker ook in het bedrijf waar hij van zijn oudere broer een terdege opleiding kreeg. In die tijd werd ook de garage behoorlijk vergroot. Voor de laatste verbouwing moest ook het woonhuis Van de familie ,De Bruijn tegen de grond. Als Toyota-dealer heeft men een enorme groeiperiode meegemaakt. De Toyota, die in 1969 nog voor zeer velen een onbekend merk was be hoort nu tot de 10 meest verkochte automerken in Nederland. Ook de klantenkring groeide gestadig mee en met 3 man heeft men hier nu de handen vol. De verbouwing was in handen van het aannemersbedrijf IJ. Kops uit Heiloo. De verwarming wérd aange legd door de fa. Steenhoek en zns. uit Heiloo en fa. De Jager uit Alkmaar verzorgde het elektrische gedeelte. In het postkantoor kunt u tijdens de openingsuren van 9-16.30 uur op de dagen dinsdag 6, woensdag 7, donder dag 8 en vrijdag 9 april a.s. in een speciale stand de nieuwe zomerpost zegels kopen. Voor de verzamelaars zijn de eerste- dag-enveloppen te verkrijgen. De opbrengst van deze bijzondere ze gels komt ten goede aan culturèle en sociale doeleinden. Voor uw hoogeweg 72 - heiloo -tel.02205-1541 Zoekt u Iets aparts? Dat vindt u iri KUNSTHANDEL .✓tScïN. VRIJDAGAVOND Km&j*} KOOPAVOND Heerenweg 211 Telefoon 31166 Heiloo „Wegens enorm succes geprolon geerd", zo zou men de stijldansavond, georganiseerd door Jeugdsociëteit Buk-Buk kunnen aankondigen. Op zaterdag 17 april is het weer zo ver. De avond is voor iedereen, jong en oud, toegankelijk. Kaarten zijn a 1.50 af te halen op de volgende adressen:1 Ewislaan 21, tel. 33027, Kennemerstraatweg 377, tel. 33725, Heerenweg 93, tel. 30256 lallen in Heiloo) en Baanpad 2, Alk maar, tel. 12110. In het weekend, 's avonds, zijn de kaarten ook te verkrijgen op de zol der van het Bruno-gebouw, Pastoor van Muijenweg 12, Heiloo. Haal tijdig de kaarten. op 3 platen, met tekstboek in fraaie cassette Hoogtepunten hieruit VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO ff,: G HEEFT O.A.: KEUKENS massief eiken keukens geheel handwerk dus p recies op maat gemaa kt enkele of dubbele roodkoperen spoelbakk en met of zonder afctr uiprek Oudhollandse ro odkoperen pompkrane n met porceleinen han dgreep roodkoperen vu ilstortklepjes in het aa nrechtblad ingebouwde elektrische kookplaten met roodkoperen man telplaat roodkoperen w asemkappen ingebouw de koelkasten hoekkas ten met draaiplateau i ngebouwde houten snij plank en houten hakbl okken. kortom wij maken alles op maat 9 s hfnnementrdatweglJI heiloo tel.072 *4966 t o.Willibrordusstichting Vrijdagavond KOOPAVOND van verdrinkingsdood Zaterdag tegen zessen kon nog net een 3%-jarige kleuter gered worden uit eer. sloot bij Termijen. Het was Jeroen ten Hoope wonende in Ter mijen die van het glooiende talud in het water was geraakt. Zijn vriendje kwam de fam. Ten Hoope vertellen dat Jeroen in het water lag. Een oom van de kleuter sprong de sloot in en redde Jeroen, die al bewusteloos was geraakt. Dhr. Ten Hoope paste mond- op-mond-beademing toe en later werd de jongen overgebracht naar het Cen traal Ziekenhuis, waar hij nu nog ver blijft. Dokter R. P. Kamerman ver leende medische hul]). Niet het eerste geval 1 Het is opvallend dat de laatste tijd al meer jonge kinderen in het water terecht kwamen. De laatste nog geen veertien dagen geleden. Tot nu toe zonder dodelijke afloop. Maar - vragen vele jonge mensen zich af, kunnen hier óf daar geen maatrege len genomen worden door het ge meentebestuur om de mogelijkheden van te water geraken, te beperken. ff Burgemeester H. Hoekstra reikt Yvonne Gabriels de Oostenrijkse onderscheiding uit. Uit handen van burgemeester H. Hoekstra ontving de 12-jarige Yvonne Gabriels uit Heiloo namens de Oos tenrijkse Ambassadeur woensdagmid dag jl. het „Ehrenkreuz für Lebens- retter" met de daarbij behorende oor konde. Tijdens een vakantie in Finkenstein am Faakersee in 1975 had Yvonne die met haar zusje en een vriendinne tje aan het spelevaren was op het water van een 6 meter diep meer een 4-jarig jongetje overboord zien val len van een andere boot. Toen zij be merkte dat de vader van dit kind bij zijn reddingspogingen in moeilijkhe den geraakte bedacht zij zich geen moment, sprong te water en redde het jongetje van de verdrinkingsdood. Enkele andere mensen redden op hun beurt de vader die door een hartin farct bleek getroffen. Na een mond-j op-mond-beademing werd hij naat het dichtstbijzijnde ziekenhuis ver-1 voerd van waaruit hij enige tijd lateiJ| weer kon worden ontslagen. Yvonne vond de redding van dit kim;! zo vanzelfsprekend dat ze er pari 's avonds met haar ouders over sprak j| Toen de politie de volgende dag ver scheen was ze hogelijk verbaasd. ..II j heb toch niets gedaan?" was heil enige wat ze kon bedenken. .1 Voor deze redding kreeg ze in Oos tenrijk een boek over Karintië, eeijï schilderij en bioemen. Er was vooil haar en de andere redders een groot.J huldigingsfeest op touw gezet. Yvonne, die in de 6e klas zit van ó<j| W. J. Hofdijkschool, was bepaald niel onder de indruk van deze toch wejl bijzondere onderscheiding. „Ik kan nu eenmaal goed zwemmenT was haar nuchtere kommentaar. j Haar liefste hobby's zijn dan oo|| zwemmen en paardrijden. Op de bovenstaande zaterdagen brengt „Falkland" het blijspel „Ping, zei de klok" („Breath of Spring") van Peter Coke in een vertaling van Wim Kubbenga en bewerkt door re gisseur Wim Boddeke. Het stuk, dat alom bekendheid ge niet door de vele kolderieke situaties; laat het publiek genieten van vier „nette" dames die onder leiding van een gepensioneerde kolonel een orga nisatie op poten zetten waarvan de baten „de liefdadigheid ten goede ko men''. Dat lijkt zo op het eerste ge zicht heel gewoon, maarrr nette dames en oud-militairen, zo vindt Falkland, zijn tot vreemde dingen in staat. Na alle grootse aktiviteiten vail d; j afgelopen tijd dus wéér eens iets ai j ders van „Falkland". Een ïachsüccc met een keus uit het sterke spelers, materiaal waaruit deze verenigin.ij kan putten. Donateurs opgelet Kaarten en losse verkoop Op maandag 12 én donderdag 15 upr kunnen donateurs op vertoon van' hu donatiebewijzen kaarten afhalen va 8 tot 9 uur in het Open-Huis. Vans|J| 12 april zijn de kaarten ook in d;|[ losse verkoop bij: M. C. Affourti 1 Torenlaan 37, R. Doggenaar, Hao:j ackerlaan 23, Kiosk Avis, Station; weg 68, Open Huis, Willibrorduswcffl en Reisbureau „De Magneet", Raai:j|| huisweg. Houders van C.J.P.- en 65-kaartejl genieten reduktie. (Prijzen: zie Ui kijkpost van volgende week

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1