■ffmm, mm St rs wd.a.speciaalzaak JEF LETSCHERT Uw d.a. speciaalzaak JEF LETSCHERT De Speelgoedshop Geneeskrachtige kruiden dvies Rabobank „Heiloo" gaat haar beide kantoren uitbreiden -V/fesfs-lfr „DANELLA" TAXI ZWART TEL. 31313 Nu ook Taxibusje f. POLAROID zonnebrillen Baby-boeken en foto-albums „SERIGRAFIA" ¥r „SERIGRAFIA" Uwd.a.speciaalzaak JEF LETSCHERT Krijgt Heiloo een Bijenpark VAN HIER EN DAAR, VAN ALLES WAT Nog een terugblik op geslaagd feest UIT HET P0LITIE-RAPP0RT Dhr. L. Sinke wordt hoofd van 3 e nieuwe christelijke school Plaatsgenote exposeert wandkleden in „De Zevensprong" Open Brief 12 MEI 1976 UITKIJKPOST Centrale administratie aan de Kennemerstraatweg ,1S wij reeds, in 't kort meedeelden men onlangs begonnen met de ver- ine van de kantoren van de ihnbank Heiloo aan de Kennemer- „atweg 143 en Westerweg 244. lan beide gebouwen worden nieuwe leeltes aangebouwd, terwijl ook de inkinterieureri de nodige vernieu- Hneen zullen ondergaan. L geplande uitbreiding vindt om ,Jrédenen plaats. Een belangrijke «Lzaak is dat de administratie van L Rabobank Heiloo gecentraliseerd lordt op het kantoor aan de Kenne merstraatweg. Ia de fusie op 1 april 197o van de liffeisenbank en de Boerenleenbank Rabobank Heiloo, was deze cen- ralisatie nodig geworden. Met de [euwbouw kan dit nu worden gerea- 5eerd. de tweede plaats zal een moderni sing van de gebouwen de mogelijk- jden voor een adequate dienstver- ,ning verbeteren. Irote veranderingen, ten opzichte an kliënten alsook voor voorbijgan- L zullen plaatsvinden in het ge- louw aan de Westerweg. Aan de oorkant wordt een gedeelte aange- DUWd Hierin komt straks hoofdza- ejjjk de wacht- en balieruimte voor e kliënten, die op een moderne wijze al worden ingericht. lua investering is de verbouwing van "et kantoor aan de Kennemerstraat- de grootste. De geplande uit- ,1Cm.ng vindt, vanaf de straatkant ezien, plaats aan de linkerzijde van iet gebouw. Ook deze riieriwbouw.be- ■kent een behoorlijke vergroting van e bankhal. De balieruimte voor de liënten zal eveneens de nodige aan- assingen ondergaan. Ie beoogde centralisatie van de ad- ïinistratie wordt in dit kantoor op e bovenverdieping gerealiseerd, 'e beide directeuren, de heren J. H. tasse en P. van Kempen, zullen van ieruit de banken leiden. Bouw zal enige maanden in beslag nemen be bank aan de Kennemerstraatweg Serf in 1967 gebouwd, die aan de 'esterweg in 1958. In totaal gaan de jrbouwingen enige maanden in be- ag nemen. [et projekt aan de Westerweg is uit- esteed aan de firma N. Bolten te eiloo. Architekt is de heer E. van st te Heiloo. Het projekt aan de ernerr,erstraatweg is uitbesteed aan e firma M. Sopers te Nieuwe Nie- pi-p. Architekt is de beer J. Hopman Amsterdam. lp de bank verwacht men, dat rond e maanden november-december 197b e uitbreidingen en moderniseringen ereed zullen zijn. Het ligt in de be ading om beide kantoren tezijner- ijd gelijktijdig officieel te heropenen. ft T.k. weg. Verb.4 eiken stoelen, 1 eik. litsjumeaux 2 Epeda bedden, 2 gang en 1 traploper, grasmaai- machine. Ilofdijkweg 16, Heiloo. De Rabobank „Heiloo" aan de Kennemerstraatweg wordt, vanaf de straatkant bezien, aan de linkerzijde uitgebreid. Op de bovenverdieping, waar tot voor kort de direkteur. de heer J. H. Stasse woonde, komt de centrale administratie van de Rabobanken Heiloo tb, nhcid leiding A-jion T O m. *- r- :C r -ï r r lï 25SM,i - 55 SWIPI Bar 't Nippertje, Heren weg 62, Egmond-Binnen, voor sfeer en gezelligheid. Iedere woensdagavond week doorzagen. Bierprijs 75 ct. Goede muziek en service Te koop: Bruynzeel keu ken plus Bruynzeel kast jes. Prijs 225.—..Wand- meubel, bankstel en tafel Meeuwenlaan 4, Egmond- Binnen, tel. 02206-2117. N utrigran 2.55 èn Barbara Rütting volkorenbrot (Lid Ver. Ned. Reformhuizen) Heerenweg 209, tel. 30890 Uw adviescentrum voor: Schoonheid - Gezondheid Hygiëne Gevr.huish. hulp voor 1 a 2 ocht. per week. Mevr Post, Korbeellaan 9 ('t Baafje) Heiloo, tel. 072- 33495. T.k.a.gasfornuis i.z.g.st H. J. Gons, Heerenw. 218 tel. 072-132067. Donsdekens uit Denemar ken. Hoogste kwaliteit witte ganzendons met het rood etiket 135-200 700 gram .233. 200-200 1050 gram 343. 240-200 1360 gram 375. donzen hoofdkuss. 34. Uw adviseuze: Mevrouw A. WAAL, Torenlaan 29, Heiloo, tel. 072-30945 (ook s avonds Tot mijn spijt vertrekt mijn hulp in de huishou ding binnenkort. Wie wil haar opvolgen voor 1 ocht p. week? Mevr. v. Schaik Harrelaers 30, tel. 072- 35184, Heiloo. Pedicure Irene Schols, Kerkakkers 69, Heiloo Tel. 072-32163 Eventueel ook aan huis. WONINGRUIL Aangeb. in A'dam: mooie 4 kamer-woning+zolderk en douche. 2 balkons. 2e etage. Bos- en Lommer- buurt. Gevr. woning in Limmen of Heiloo. Kamer te huur met gebr van bad en keuken. Tus sen 18-19.30 uur. Haes- ackerlaan 17, Heiloo. B.z.a. in de vakantie; Ma vo-scholiere voor winkel huish. of kinderoppas. Tel. 072-10261, Heiloo. De Rabobank „Heiloo" aan de Westerweg zal aan de voorzijde belangrijk- uitgebreid worden. Te koop: 2 buitenkeuken deuren a 25.1 houten hordeur 15. -, - gras maaier 15.1 elektr boiler, 80 1 65.1 1-P bed 30.—, 1 dubbel 8 Sa konic camera 50. Noris dubbel 8 projector so.1 Batavus dames fiets 100.—. Beliesln. 10 Uw films ontwikkelen en afdrukken, binnen 2 dagen klaar. Foto Modern, De Karremel 6 (pl. Oos1), tel 072-32771 Gedipl. Pedicure MEVR. WALKIER Brasemcroftlaan 19 Heiloo Telefoon 30975 STOMERIJ MAXIMA Dekens Stomen 3 stuks tegelijk v. 12.50 De Loet 3 Tel. 30494 KERASTASE hoofdhuid- en haarverzorger. Salon Kroon Stationscentrum - Tel 072- 30502. Natuurlijk bij uw (Lid Ver. Ned, Reformhuizen) Heerenweg 209, tel. 30890 Uw adviescentrum voor: Schoonheid - Gezondheid Hygiëne ADRI BUUR Uw rijbewijs vernieuwen? Gratis 5 jaar verzekerd. Holleweg 91 - Heiloo Tel. 072-32380 Posjtie-kleding. Steeds de nieuwste trends, o.a. uit Finland. Speciaalzaak Bambi, Wes terweg 291, Heiloo, teief. 072?8ü910. Folklore-kieltjes 0-10 jaar leuk voor op lange en krt.. pantalon. Speciaalzaak Bambi, Wes terweg 291. Heiloo, telef. 072-30910. voor een exclusieve kollektie Kantoorartikelenshop van der Schuyt De Loet 4 - plan Oost Telefoon 33137 Wij verzorgen ook uw VERLOVING S-, TROUW- en GEBOORTE KAARTJES Vraag vrijblijvend onze boeken ter inzage. Vakantie?? Reisverzeke ring!! Reeds v.a. 1.per dag p.p. Assurantiekantoor R. M. Bosch, tel. 02207- 15432. ing«*lot*n bij da Nadarl. Bond van aas. bem.ddl. ALLEMAN KLEDING Wereldmerken in spijker-, ribbroeken en jacks: Lois, Levis, Mann, Mac. Gregor junior. Alleman, Stations weg 61, Heiloo, tel. 30068. Rijbewijs verlengen W. W. Sprenkeling Ewislaan 16, Heiloo Telefoon 072-30492 Wij zijn ook 's maandags geopend. Kapsalon VAN EIKEREN Kenn.straatweg 388, Heiloo Telefoon 31078. ADRI BUUR Voor al uw Verzekeringen, fin. en hypoth. Holleweg 91 - Heiloo Tel. 072-32380 M. M. Luii-van Dort, schoonheidsspecialiste en pedicure, De Driestal 38, Heiloo, tel. 072-33920. Be handeling volg. afspraak. PAPIERWAREN S< HRIJFART. SCHRIJFMACHINES TEL- EN REKENMACHINES KANTOOR MEUBELEN Eigen onderh.dienst Kantoorartikelenshop van der Schuyt De Loet 4 - [dan Oost Telefoon 33137 Leuke kinderfoto's hij u thuis. Foto Modern, De Karremel 6 (plan Oost), Heiloo, tel. 072-32771. Gedipl. pedicure, mevr. T. Meier, E. J. Potgieterweg 12, Heiloo. Belt u even ol kom even langs voor eer, afspraak. Tel. 34891. STOMERIJ MAXIMA Ook voor Reparaties en ritsen versmallen, verlengen etc. etc. De Loet 3 Tel. 30494 Sehiesser kinderondergoed in de nieuwste dessins t 'm maat 152. Speciaalzaak Bambi, Wes terweg 291, Heiloo, telef. 072-30910. GARANTIE VOOR ZEKERHEID Stationsweg 2 Tel. 31616 Hoek Kenn.straatweg. I Een grote sortering vindt u bij uw (Lid Ver. Ned Relormhuizen) Heerenw. 209, tel. 3089(1 Uw adviescentrum voor: Schoonheid - Gezondheid Hygiëne BARB LADEN en TAFEL BLADEN op elke gewens te afmeting en dikte ma ken wij voor u. Adres In dustrieterrein Heiloo, Han delsweg 6, tel. 072-34966" T.k. zilv. guld. K.W. III 65,-; 18 zilv. dubb. j. K.W. III e.a. 50,-: 4 zilv. stuiv. 50,-; 20 v.o.c. duiten 50,-; 104 bankbilj. 50,-; 47 kop. 2V2 cft. en 51 oude ct. 75,-; 5 halve gld. 35,-. Alle Ned. Ind. en e.a. samen 325, Tel. 070-882269 of 659619. (ls bijenkasten ramen zouden héb-' fat nou weer denk je, als je dit leest. Ils de bijenkasten op het Zevenhui- in ramen hadden, dan zaten 01 nu apotte ruiten in. Ik kreeg er, op z.'n jllands gezegd Wel even de p 1, toen ik zag en hoorde dat er met luiten aarde, stenen en stukken hout aar de bijen gegooid was. 7 iè bijen zijn weerloos tegen dit soort treken cn kunnen niets terugdoen. k hoop dat de volken met rust ge- aten wordenwel kijken, niet aan- nmen. niet donderjagen, orige week hebben wij 40 volken, in lie vroegte,, toen de bijen nog in hun nisjes waren, ze op een vrachtwagen aar Nibbixwoud gebracht Ie fruittelers hebben de bijen in de fimgaarden „broodnodig". Doordort ijen zowel mannelijke als vrouwelij- e bloemen bevliegen, zorgen zij op eze manier voor de bevrucht ing van et fruit De bloemen lokken de in- ektcn, waaronder ook do bijen, met urn geur en niet de zoete nokt ar iaar zich toe. Sc bijen voeren liet stuifmeel, waar- icc ze automatiseh in aanraking ko- ïcn, niet zich mee. Hun achtorpoot- es hebben speciaal voor bet volvoe ren Van stuifmeel ontwikkelde kprf- is, waarmee ze liet verzamelde stuit- Ineel naar de raten vervoeren kuil en. ,ls er stuifmeel aan hun lichaam pmt verwerken ze dit tot 2 klomp- ?s, waarmee ze daii naar de kast liegenHot zijn er altijd twee, zodat ij luin evenwicht tijdens de vlucht iet verliezen. Met twee kotters lo on gaat gemakkelijker dan met oéii Is beloning, zou je kunnen zeggen, [ogen de bijen het overtollige st.uit- ïeel en de nektar van do bloemen in un bezit houden. 'an de nektar wordt do honing ge naakt en de stuifmeel levert do bijen «vitten, vetten, vitaminen en meno- -v alen. De jonge bijen maken hiervan iet voer voor de eitjes en de larven. K-er de taakverdeling binnen een I folk kom ik later nog terug. I lloemon en bijen leven, zodoende in JW J larmonie samen, do een kan niet zon- W Per de ander. r-angzaam maar zeker beginnen do fruitbomen in bloei te komen. De pe len bloeien al volop en ook de prui len en kersen zijn nu prachtig om ia zien. Zonder bijen geen fruit Pat dit geen loze kreet is, hebben de i'ale en uitgebreide proeven bewezen, appelbomen, die onder een kooi wa len geplaatst en dus onbereikbaar foor insekten, waaronder ook de b ij - fn, bleken geen of zeer slecht fruit e geven. Zonder bijen dus geen fruit, andaar mijn opmerking, dat de ruittelers onze bijen broodnodig heb- lên. ammer genoeg wordt de animo om le bijenvolken aan de fruittelers uit ie lenen er niet groter op. Indanks vele voorzorgsmaatregelen, lijv. door een spuitverbod binnen het lebied van de boomgaarden, als er lijenvolken geplaatst zijn, komt het toch voor dat bijenvolken geheel of gedeeltelijk de dood vinden door be- spuit'ng. De fruitteler die de bijen p zijn boomgaard heeft zal niet spui ten, maar zijn buurman, die ze niet «eeft, maar wel profiteert van die zelfde bijen, zal wel spuiten en het peed is geschied. De dader is bijna nooit aan te wijzen. Voor een imker is er geen grotere ,ramp denkbaar. Je bijenvolken waar je zoveel zorg aan hebt besteed, te moeten missen door vergiftiging met insekticiden. Geen vergoeding, hoe groot dan ook, kan dat goed maken. Misschien kunt u ook mijn kwaad heid begrijpen, toen ik merkte dat er baldadigheden op de bijenstand had den plaatsgevonden. Ze zijn nu echter weg. De bijen kun nen hun haaldrift op bet koolzaad in de Schermer bevredigen. De andere imkers zijn, behalve met een deel van hun volken naar liet fruit, naar do enorme koolzaadvelden in de Flevo- polder gereisd. Heiloo is ook voor de bijen mooi. maar om werkelijk flink honing te kunnen oogsten, daarvoor moet met do bijen naar de drachtvelden met grote concentraties bloemen worden gereisd. Als zij terugkomen is er voor de im kers veel werk te doen, maar daar over een andere keer. Vragen over de bijenhouderij en in lichtingen over het imkeren worden graag beantwoord en gegeven door Hans Et tenia, Vossenakkers 33 Heiloo, tel. 072-33700 szaken Bloesemw eelde in „Tuindorp" Er is weer de bloesem weelde te. be wonderen in „Tuindorp" 1 Laarman- straat, v. Oatsstraat en v. Doorn straat). De Japanse Sierkers staat in deze wijk in volle bloei. Een bij zonder prachtig gezicht! O11y.es inziens niet verantwoorde vluelit mogelijkheid Naar de bovenwoningen van de flats van De Kandelaar is een centrale in gang. Aan de zijkanten van deze flat woningen heeft men viuchtmogelijk- heden aangebracht voor noodgeval len. Zijn we goed ingelicht dan zijn er, bij een aantal instanties, bezwa ren gemaakt tegen deze vltichtmoge- lijkheden. Gevaarlijk vooral voor hen die slecht ter been zijn en of op leeftijd. Onzes inziens een niet ver antwoorde vluchtmogelijkheid. Het lijkt ons wenselijk dat op korte ter mijn de zaak bekeken zal worden en gehandeld! Ambtelijke molens malen wel wat langzaam. Enige tijd geleden werd de vraag gesteld waarom de gemeente Heiloo niet voldoende aangeeft waar de Runxputtoweg begint. Op het kruis punt Runxputteweg Kapellaan staat wel zo een aanwijzingsbord maar, nog steeds niet op de grens van Limmen en Heiloo. Het is toch geen ovordre- yer veizook! Bestrating in (ie Kerkakkers. aan trekkelijker gemaakt De laatste weken is de bestrating van de Kerkakkers aantrekkelijker ge maakt, met hier en daar in de ge bruikelijke kiinkerbestrating stukjes met gekleurde tegels. Op een paar plaatsen zijn, midden in het wegdek, enigszins verhoogd, zogenaamde „kin derhoofdjes" aangebracht. Mogelijk dat het 't snelrijden door deze straal wat beperkt. Wegbewijzering gewenst op kruis punt Vennewatersweg - Het Male- voort Na de totstandkoming van de nieuwe verkeersweg Het Malevoort, twee jaar geleden, welke aansluiting geeft met o.a. de Vennewatersweg is een wegbewijzering op het kruispunt Ven newatersweg Het Malevoort van groot belang. Bijvoorbeeld met een aanduiding voor verkeer in noorde lijke richting, o.a. naar Alkmaar. Via De Omloop, Belieslaan en Kerkelaan. Nu gaat nog, geheel onnodig, het ver keer door het centrum van het dorp. Eenzelfde verkeersaanduiding zou ook geplaatst kunnen worden op het kruispunt Het Malevoort - Pastoor van Muijenweg. Nare streken, wielrijders gedupeerd Weer werden nare streken uitgehaald waardoor wielrijders werden gedu peerd. Bezoekers welke zondag naai' huis widen gaan na het sport velden- complex „Het Vennewater" bezocht te hebben, bemerkten dat ventielen van banden er. uit getrokken waren. En ook niet meer te vinden waren. Het ehauvenisme zit er al vroeg in Dat het ehauvenisme er al vroeg in zit bemerkten we zaterdagmiddag toen 16 brandweerauto's geparkeerd stonden bijónze brandweerkazerne. Daar stonden een paar hummeltjes, te kijken naar al dat brandweermate- riaai.Blijkbaar: in de ogen v an de jongetjes, niet allemaal even groot en mooi. Ze klampten een paar brand weerlieden aan, of het gebeurde an dersom en hun woorden lieten niets aan duidelijkheid over. „Zijn die ouwe dingen van jullie? Nou moet je die wagens zien" en daarbij wijzende op de drie brandweerauto's van het vrij willige korps Heiloo. „die zijn van ons!" En daarbij sloeg de jongen trots op zijn borst. We zijn er niet achter gekomen of de vader van de jongen soms brandweerman is. Heiloo bestaat toch niet alleen uit Vrieswijk" Voi'igo week doden we, in het kort, verslag van geslaagde Koninginnc- feesten in enkele woonwijken': Ook noemden we daarin Vrieswijk. Lcii der actieve medewerksters schreef voor ons, alsnog, een impressie van het feest. Met aan het slot een vraag ter overdenking. Hier volgt het. Wie op de ochtend van de 30e april nog niet in feeststemming was kon daar al gauw verandering in brengen door Vrieswijk in te wandelen. Met het kraaien van dc haan waren de eerste aktievelingen al in touw om de laatste voorbereidingen te troffen voor een - in tweeërlei Opzicht - zon nige Koninginnedag. Rond half negen .daverde vanuit het midden van de wijk muziek uil de luidsprekers, voor wie misschien nog niet wakker was, niet lang daarna gevolgd door klanken van een levens echt draaiorgel, dat de hele morgen door enthousiaste voorbijgangers aan ■het zingen werd gehouden. Omstreeks tien uur begon de koffie te kleuren cn geurden de pannekoeken de straten in, vanaf het druk bezochte terras op één van de parkoerhaven tjes. Wat cr nog meer gebeurde? och, mots bijzonders eigenlijk. De gewone din gen, die mensen doen'die samen feest vieren op straat, wat daartoe ook aanleiding mag zijn. Er was koek- happen, biikgooien en ringsteken met versierde fietseno.a.. waarvoor 400 kaarten waren uitgereikt en verkocht aan jonge deelnemers, waarvan moei' dan de helft uit „buitenwijkors" bo- stond(i). Later op de ochtend was er nog een spannende film in „De Nieu we Hoeve", waarna meer dan 350 ijsjes werden uitgedeeld. Maar wat daar nou verder over te schrijven? Sfeer moet je voelen, horen, zien, rui ken en proeven. En wie kan iets over brengen van de moeite, de spanning, do wrijvingen en tenslotte de voldoe ning van en tussen de mensen, die de organisatie weer rond kregen dit jaar? Dit is geen objokt iof stukje. Het is gekleurd door de Vricswijker die er bij was, het beleefde cn toon schreef. Het is oranje gekleurd. Een warme fel levende kleur als oen uitslaande brand, die best heel ver om zich heen mag grijpen. Heiloo bestaat toch niet alleen uit Vrieswijk? Heiloo is veel groter. Nou dan! Stenen gegooid op auto's, vanaf viaduct Een groot aantal jongens uit Alk maar hielden zich op in de omgeving van het viaduct van de Nijenburg- weg. Een aantal van hen gooiden stenen vanaf het viaduct op voorbij komende auto's op Rijksweg 9. Rui ten sneuvelden van een touringcar en van éen Mercedes. Drie vat? de knapen, 12 en 13 jaar, werdén in de kraag gegrepen. Radiatoren gestolen in Vredenoord Een 6-tal radiatoren van de firma Feénstra, die werk uitvoert in de nieuwe woonwijk Vredenoord, werd gestolen. Schade 700, Ernstig ongeluk door onzorg vuldigheid van autobestuurder Door het onzorgvuldig optreden van de autobestuurder M.A.B. uit Sneek kreeg mevr. M.-W. een knieschijf- fractuur. B. opende de portier van zijn auto juist toen de heer M. met als duo-passagiere zijn echtgenote, passeerde. Dhr. M. kwam er goed af; mevr. M.-W. werd na medische Hulp van dokter Koelman overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde op de Kennemer straatweg. Bromfietsberijdster bewusteloos gevonden Op het kruispunt Westerweg-Venne watersweg werd de bromfietsberijd ster W.C.G.-D. uit Egmond bewuste loos op het wegdek aangetroffen. Dokter Kamerman verleende medi sche hulp. Mevr. G.-D. bleek een zwa re hersenschudding te hebben en werd overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis. Waarschijnlijk is de bromfietsberijdster bij het nemen van de bocht komen te vallen. „Klein Varnebroek" kreeg ongewenst bezoek De cantine van de camping „Klein Varnebroek" kreeg ongewenst be zoek. Men kwam binnen door een ruit er uit te lichten. Uit een amu- sementskast werd geld meegenomen, het bedrag is onbekend maar zal wel gering geweest zijn. Voorts werden een aantal langspeelplaten meege nomen. Oudere heer kwam te vallen en raakte lieht gewond De heer P., wonende aan de Potgie terweg kwam bij de Amrobank te vallen. De wat oudere heer klaagde van pijn aan arm en been. De politie bracht hem naar huis. Proces-verbaal tegen eigenaar van pony Proces-verbaal wérd opgemaakt te gen de eigenaar van een pony; het dier zijn hoeven waren onverzorgd. Dit constateerde de Inspecteur van de Dierenbescherming. Weer bromfietsen gestolen bij „Het Baafje" De afgelopen dagen werden weer twee bromfietsen gestolen welke ge stald waren bij het zwembad „Het Baafje". Of het veel geeft is een an dere zaak, iedere bromfietsbezitter wordt in ieder geval aangeraden zijn brommer op slot te zetten! 15-jarige jongens zwembad-abonnement afgenomen Drie Heiloose jongens welke het zwembad „Het Baafje" bezochten maakten het zo bont dat politiehulp werd ingeroepen. Hun misdragingen leidde o.a. tot het afnemen van hun jaarabonnement van „Het Baafje". Men zij gewaarschuwd voor een aantal rondtrekkende zigeuners De politie verzocht ons te waarschu wen voor een aantal rondtrekkende zigeuners, afkomstig uit Amsterdam, die hier in een „slee" naar toe komen. Hier nog niet, maar elders in de pro vincie hebben zij al hun slag gesla gen. Als opvolger van „Rehoboth"schooI dhr. B. Moolenaar Onlauigs hield de Ver. Chr. Nat. onderwijs haar jaarlijkse algemene vergadering in de aula van de chr. basisschool „De Ark". De voorzitter, de heer L. Strengholt, kon een zestigtal belangstellenden een hartelijk welkom toeroepen. Door teruggang van het aantal leer lingen aan de basisschool „Rehoboth" kon met ingang van 1 januari 1976 de 7e leerkracht niet gehandhaafd blijven. Het gemiddeld aantal leer lingen bedroeg over 1975 nl. 193 2/3. Het leerlingen-aantal aan „De Ark" vertoonde echter opnieuw een stij ging en bedroeg over 1975 206 2/3. Daar een verdere toename van het aantal leerlingen aan „De Ark" is te verwachten werd, in overleg met het gemeentebestuur van Heiloo, beslo ten tot het stichten van een derde basisschool, gelegen in plan Malie- voort. Op 1 augustus 1976 hoopt men met deze school te starten. Tot hoofd werd benoemd dhr. L. Sinke, momen teel nog hoofd van de „Rehoboth"- school.' Als opvolger van dhr. Sinke werd de heer B. Moolenaar, hoofd christelijke school in Egmond aan Zee, benoemd. Ook de beide kleuterscholen mogen zich in een grote belangstelling ver heugen, zó zelfs dat beide kleuter scholen momenteel geheel „vol" zijn. Mede in verband daarmede werd dan ook besloten naast de 3e basisschool tevens een 3e kleuterschool te stich ten. Met het oog op de komende inte gratie zullen beide scholen onder één dak komen en wederzijdse verbin dingen hebben. Alle scholen kenmer ken zich door een geweldige team geest en een grote inzet van het ge hele personeel. Over ouderparticipatie volledige overeenstemming Ten aanzien van de ouderparticipatie werd door het bestuur in volledige overeenstemming met de leerkrach ten een duidelijke lijn uitgestippeld welke tot op" heden voortreffelijk functioneert. Uit de financiële ver slagen bleek overduidelijk de gezonde situatie van de vereniging en van alle scholen. De aftredende bestuursleden, mevr. C. Vlietstra en de heren L. Streng holt en G. Dijkstra, werden allen her kozen. In de vacature ontstaan door het vertrek van mevr. M. Mol werd gekozen dhr. Tj. Kampstra. Tot nieuwe leden Van de oudercom missies werden benoemd: mevr. E. Bremer-de Ruiter, mevr. K. B. Nij- dam-Visser; mevr. W. Beemster-v. d. Burg en de heer H. Boll en R. H. van Gorkum. Bij het afscheid van de scheidende leden van de oudercommissies, onder aanbieding van een geschenkenbon, gewaagde de voorzitter van de vele activiteiten welke door de oudercom missies worden ontplooid. Fijn dat er altijd weer vrijwilligers gevonden worden die zich voor dit veelomvat tende werk willen inzetten. Voordat de voorzitter deze zeer ge animeerde vergadering sloot, maak ten nog velen gebruik om middels de rondvraag opheldering te vragen inzake diverse interne zaken. inzamelingscampagne eind mei - begin juni Tine I'oelsma voelt zich geïnspireerd door dc natuur De 39-jarige Tine Poelsma, wonende in Heiloo, exposeert van 22 tot en met 30 mei in „De Zevensprong" aan de Kwisweg 5, hoek Het Zevenhuizen. Zij exposeerde al eens meer in Heiloo en tweemaal in Alkmaar. De laatste twee exposities had zij schilderijen en wandkleden, mede door tijdgebrek heeft zij dit koer al leen kleden. Wat betreft de kleden is zij autodidakt. Zij voelt zich vooral geïnspireerd door de natuur om haar heen, verder door oude culturen. Zij houdt van de rode aan de kleur of naturel. Belangrijk vindt zij het. volgende. Kleden moeten niet opvallen, maar sfeer geven. Foto's van Herman Abbes Tine Poelsma deelt de expositie ruimte met foto's van 27-jarige Her man Abbes. Herman Abbes zit 7 jaar in de foto grafie, bedrijft in zijn. vrije tijd een andere vorm, om niet te verstarren. Een jaar was hij lid van de fotoclub TIeiloo. hij sleepte daar diverse prij zen in de wacht. Hij fotografeert dingen die hij inte ressant vindt, dat kan van alles zijn. Bij de nu geexposeerde foto's zijn in grepen toegepast om ze sterker te maken. De fotograaf exposeerde meerdere malen onder andere in „Hotel Mo dern", (2x en in Noord-Scharwoude (lx). Thans' is Herman Abbes aan gesloten bij de fotogroep „Tja" (Alk maar). Do tentoonstelling is geopend dage lijks van 3 tot 5 cn van 7 tot 10 uur. „En natuurlijk is de toegang gratis", aldus Tinc Poelsma. „En natuurlijk zijn kinderen ook van harte welkom". Aan B. cn W. en Raadsleden van Heiloo „Heiloo is mooi, nu houwen zo!" Dat is het motto der gemeente En zéér terecht en zeer geprezen Voor 't mooie dorp van ons Heiloo. Maar als u eens wat verder kijkt Daar, waar de grachten zijn gegraven Ja, vroede va'dren, ja dan blijkt Ilier moet de vuilnisdienst opdraven. In Mariënstein of in Termijen In Vrieswijk of in Vredenoord Ga maar eens kijken naar die grachten Voor zulk een rotzooi is geen woord. De eenden, meeuwen, zelfs de zwanen zien zéér afkeurend hierop neer Laat staan de mensen die hier wonen Zij ergeren zich keer óp keer. Restanten plastics, oude planken Afval van 't bouwwerk en zo voort En nog veel meer milieuvervuiling Heus B. en W„ 't is ongehoord! Wanneer u op een vrije middag Gaat zien, wat u hebt aangelegd Zult u met schaamte gaan bekennen „De helft werd ons niet aangezegd!" Zijn dat die mooi gegraven grachten Die 't schoon Heiloo omzomend siert? 't Lijkt wel een achterbuurt van Mokum Waar smerigheid vaak hoogtij viert! Kom B. en W., kom, overtuigt u Ga hier nu werk'lijk eens wat doen Wij schamen ons om hier te wonen 't Is toch een kwestie van fatsoen!! Twee mannen en één vuilniswagen Slechts één dag aan dit werk gezet Dan hebben wij weer schone grachten Geen ergernis, maar levenspret Bewoners van Vrieswijk, Termijen en Vredenoord.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 7