SPORT EN SPEL t [brink ssf' Vijf jaren Flevo-hof (Biddinghuizen) DICHTBIJ FOTOGRAFEREN IS EEN BOEIENDE HOBBY i -o Tentoonstelling trok grote belangstelling LUCHTVERWARMING de C.V. met toekomst FA. H00GEB00M LIMMEN H 26 MEI 15 UITKIJKPOST S.V. „DE FORESTERS" Zondag veteranentournooi Afgelopen weekend heeft de junio rencommissie, begunstigd door prach tig weer, haar juniorentournooi ge houden. Op zaterdag was de uitslag van de verenigingsprijs: 1. Jong Holand; 2. Alkmaarse Bo.ys; 3. A.F.C.; 4. Foresters. Was de Foresters zaterdag niet for tuinlijk, zondag werden zij winnaar. 2e. Z.V.V.; 3e. comb. H.S.V./Zeevo gels; 4e. Aalsmeer. Het zijn twee zeer geslaagde tour- nooien geworden, waarbij de kommis sie op een zeer geslaagd en goed ver lopen tournooi kan terugzien. Veteraneiulag: Als afsluiting van het voetbalseizoen wordt door de afdeling Noord-Holland o.a. op ons complex zaterdag de juniorendag gehouden en op zondag gaan de veteranen, de oude glorie van weleer, nog eens met el kaar hun krachten meten. Hemelvaarstdag heeft de afdeling handbal een zeer groots opgezet jeugdtournooi. 'lï ziet, het bruist tot het laatste mo ment, op de Egelshoek. Dit betekent tevens de afsluiting van ons verenigingsjaar, dat op bepaalde punten zeer bewogen is. Voor de afd. voetbal kunnen we een rustig jaar af sluiten, waarbij de bouw van de jeugd- kantine, uitbreiding en renovatie van onze kleedkamers op dit moment on ze volledige aandacht vragen. De jeugdkantinc kan zelfs het a.s. week end in gebruik worden genomen. Wij wensen allen een prettige vakan tie toe en tot zondag 8 augustus op ons complex. Voetballen op de velden van Foresters Wij zien nog al eens jongens, niet- leden van onze vereniging, voetballen op onze velden. Deze jongens komen uit de omgeving van ons complex. Wij zouden de ouders willen vragen de jongens er op te wijzen, dat aldaar niet mag worden gevoetbald. S.v. De Foresters, afd. Honkbal Donderdag 27 mei, bloesing: Fores ters - Alcmaria V. - MCB. Aanvang 15.30, aanw. 14.30 uur. Zondag 30 mei bleesing: Heiloo 2 - Foresters, aanvang 12.30 uur. Ver trek i)er fiets, Fgelshoek 11.30 uur. Zaterdag 29 mei, senioren, Fl. Pe trels 3 - Foresters. Aanvang 10.00 uur. Vertrek Egelshoek 8.45 uur. Softbal: Vrij weekend. KAM PIOENSCHAF KAN HE1EOO 1 NIET MEER ONTDAAN Alhoewel met de uitwedstrijd tegen ASVU (Amsterdam) Heiloo nog net de zege greep, 5 3 (thuis werd met 0 2, gewonnen) kan Heiloo met a.s. week-end het team van Groenendaal thuis (waarvan uit met 8 0 werd ge wonnen) zich opmaken voor het kam pioenschap. Dat bewaren de Hei- looërs graag officieel voor eigen pu bliek. ITet 2e team van Heiloo, een klasse lager (4e kl.) spelend, kon helaas uit tegen Marquette III weinig uitrichten en kwam wederom met verlies terug (2 6Volgende week zullen de kaar ten voor dat team definitief geschud worden. Heiloo III en IV pakten thuis de pun ten met resp. 8 0 en 7 1 tegen Ou- dorp II en Heerhugowaard IV. In de zaterdag (districts) competitie werd Heiloo II kampioen (herencom- petitie). Heiloo I (veteranen) bracht het tegen Marquette I niet verder dan een gelijkspel (2 2). Met een beetje geluk is de kans op een kam pioenschap niet denkbeeldig. Hetzelfde geldt voor het gemengde team Heiloo H dat uit tegen Scha- gen I. na een 2 0 achterstand uit de singles toch nog met de zege thuis kwam (3 2). Volgende week wordt aangetreden tegen Anna Paulowna, hopenlijk met succes voor de Hei- looërs. Hemelvaartsdag staat ook bij „Hei loo" in het teken van de jeugd. 3 ba nen zullen tot ca. 16.00 uur bezet zijn voor de voorrondes van de jeugdkam- poensehappen van het district Noord- holand-Noord van de KNLTB. Uitslagen: Zaterdag districts-)comp.: Heren Heiloo I - Santana I Marquette II - Heiloo II Gemengd Schagen I - Heiloo I Heiloo II - MOOC Veteranen: Marquette I - Heiloo I Heiloo II - Egmond I Jeugd: Heiloo I - DEM I Enkhuizen II - Heiloo II Zondag landelijke-)oonip.: ASVU I - Heiloo I (3e kl.) 6 0 2 4 2 3 0 5 2 -3 -1 -0 5 -2 0 Marquette III - Heiloo II (4e kl.) 6- Heiloo III - Oudorp II (5e kl.) Heiloo IV - Heerhugowaard IV (5e kl.) 7—1 Anonymus - Heiloo (junioren comp.) 8—0 GROEFSEMA GROSSIERDE IN TITELS TE BERKHOUT Groefsema sloeg voor de laatste maal dit seizoen wederom toe. De judoka's van deze florerende soortvereniging knokten zich naar de finaleplaats tijdens een individueel tournooi cm het officieuze kampioenschap van West-Friesland, afgelopen zondag te Berkhout. Bijna de helft van aOe ti tels ging naar onze Heiloose club. De vclgende jongens wisten zich te klas seren: (categorie - 30 kg) Jos Swart. 2e, Harold Jansen 3e, (-36 kg) Dick Jan Ente 3e, (-41 kg) Ad Ente le, Robert Visser 2e, Tim Winterink 3e, (-57 kg) Rob Groefsema le, Robin Boom 3e, (-69 kg) Menno Grcefsema le, 93 kg) Jacques Koomen 2e. N)>ar we hebben vernomen ligt het in de be- doe'ing het komende raiaar te star ten met specia'e wedstrijdtrainingen voor een geselecteerde groet) jeugdige judoka's, waaruit de verscheidene teams worden sameneste'd. Het ta lent en de mogelijkheden zjin aanwe zig om ou langere'termijn tot de na tionale top door te dringen, aldus de wedstrijdcommissie. VOLLEYBALVERENIGING „EFFEKT" Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur kwamen de volleybalspelers van Ef- fekt aan in het plaatsje Elsdórf, bij Aken, in Duitsland. Rond 3 uur begonnen de wedstrijden. Er waren 3 teams samengesteld, waarvan een damesteam en 2 heren teams. De dames van Effekt speelden een goede wedstrijd tegen de dames van een ander team en wonnen met 3 2. De heren speelden beiden goede wed strijden, maar verloren jammerge- noeg. Het verschil in stand was erg klein maar de tegenpartij heeft heel verdiend gewonnen. De wisselbeker die Effekt moest ver dedigen ging dit jaar dus naar Els dórf. Wij danken onze gastvrouwen, gast heren en andere medewerkenden uit Elsdorf nogmaals hartelijk voor dit cnvergctelijke weekend en we zullen maar zeggen tot ziens in Heiloo. DOVES JEUGD-WANDELDAG UITSTEKEND GESLAAGD Ongeveer 260 jongens en meisjes namen er aan deel Aan de jeugdwandeldag van de g.v. Doves door de duinen van Egmond- Binnen namen ongeveer 260 jongens en meisjes deel. Het was uitstekend wandelweer en dit evenement is bij zonder goed geslaagd. Voor de jong- sten was een parcours uitgezet van 5 km, de wat ouderen moesten 10 km wandelen. Na afloop kregen de deel nemers allemaal een herinneringsme daille. „KLIMOP" WON NATIONAAL INVITATIETOl RNOOI Ans Dekker en Joke Kos resp. één en twee in pers. klassement Aan het nationaal invitatietournooi om de grote prijs van de stad Zoeter- meer namen de bekende gynastiek- vereniging P.S.P., „Pro Patria", „Pancrat ius" én onze plaatselijke ver eniging „Klimop" deel. „Klimop" werd le met 171.70 pun ten, „Pro Patria"" twee met 170.20 punlen, 3. Pancratius 157.20 punten en 4. P.S.V. met 148.55 punten. In het pers. klassement werd Ans Dekker eerste met 36.75 punten; 2 werd haar clubgenote Joke Kos met 36.55 punten en Monique Bolleboom van „Pro Patria" 3 met 35.55 punten. De „Klimop" turnsters Astrid Ran- zijn behaalde 34.35 punten; Ikina Morsch 32 punten; Marleen Houter 32.05 punten en Anita Ruvter 23.95 punten. De beste oefening tan Joke Kos was die aan de brug (9.35 punten); van Ans Dekker op de balk (9.30 punten) en haar paardsprong (9.25 punten). Astrid Ranzijn kreeg goede cijfers voor paardsprong (9 punten) evenals Marleen Houter (9.05 punten. ANS DEKKER EN JOKE KOS TURNDEN WEER IN NATIONALE PLOEG nu legen Tjeeho-Slovvnkije De ,,Klimop"-turnsters Ans Dekker en Joke Kos waren weer opgenomen in de nationale ploeg tegen Tjecho- Slowakije. Deze ploeg, de Tjechische, werd bij de wereld kampoenschappen vijfde en is dus een sterke ploeg. Het was dan ook geen wonder dat de Nederlandse ploeg het hard te ver duren zou krijgen. De ploeg behaalde 372.60 punten tegen de Tjechen 381.75 punten, en - behoorlijk verschil dus. In de Nederlandse ploeg turnden niet mee twee belangrijke turnsters van P.S.V. (Eindhoven) Ans Smulders en Jeanette Ravenstijn, Gezien deze han dicap mag het resultnt goed genoemd worden. In totaal behaalde Ans Dekker 74.80 punten (voor verplichte- en keuze oefeningen) en Joke Kos 74.55 pun- FORESTERS-H ANDBAL ORGANISEERT BLEEKER JEUGDTOURNOOI Op Hemelvaartsdag, donderdag 27 mei a.s. organiseert de handbalver eniging Foresters op haar velden- complex „Egelshoek" aan de Laan van Muijs te Heiloo, een tournooi voor jonge handbalspeeslers. Aan dit tournooi werd de naam toe gekend van de de heer N. J. Bleeker, Renault-dealer te Heiloo, die sinds enige jaren de handbal sponsort. Deelnemende verenigingen zijn: Alkmaar, A.O.G., D.W.O.W., Meer- vogels, Victoria O., M.O.C., Kojping, Spartanen, Egmond en Foresters. De verenigingen die voor deze jeugd- krachtmeting werden uitgenodigd ko men allen uit de eigen regio, waar door het mogelijk is, dat vele - zo niet alle - ouders van eigen - en bezoeken de jeugd getuigen kunnen zijn van dit prettig sportgebeuren. Het tournooi begint om 9.30 uur en de finales zullen plaats vinden om ca. 16.15 uur. De toegang is geheel gratis. ZO SCHAAKTE „OPPOSITIE" Dinsdag 1 juni luidt de bel voor de laatste ronde voor het eerste team van „Oppositie". En het wordt een be slissende ronde ook. V.V.V. (uit Alkmaar) en „Oppositie" moeten onderling uitmaken wie er gaat degraderen naar de derde klasse van de N.H.S.B. De strijd om het clubkampioenschap nadert het absolute hoogtepunt door de winst van Holtes op van Bentem. Dinsdag 25 mei valt de beslissende slag in de wedstrijd Koeman-Holfes. Heeringa, de huidige koploper, zal machteloos moeten toezien hoe Koe man, zelf een buitenstaander in deze race, Holtes tegenspel biedt, Wint Holtes, dan is hij tevens kampioen. Verliest hij, dan is Heeringa het. Bij gelijkspel yolgen beslissingswedstrij den. Kracht, die veel partijen achterloopt, kreeg het sportieve aanbod van Slob om op één avond twee kortere par tijen te spelen. Hij nam dit met beide handen aan en wist zo nog een kost baar punt binnen te halen. In de na-competitie zette van Hoek zijn overwtnntngreeks voort zodat hij nu alleen aan de top staat met 4 punten. Merkelbach kraakte een harde noot door gelijkspel tegen de huidige club kampioen te houden. Holtes - van Bentem Kracht - Slob Slob - Kracht van Lienen - van Leenen van Rijn - Molenaar Groot - van Dijk Linck - Werksman Merkelbach - Alleman van Etten - van Hoek PEANUTBAL IN HEILOO De KNBSB telt momenteel zo'n 13000 leden, een aantal dat de laatste jaren nauwelijks een stijging van enige importantie heeft laten zien. Dit, on danks het feit, dat jaarlijks duizen den scholieren kennis maken met het honkbal en softball. Een enquête van het officiële maandblad van de KN BSB, Inside, heeft becijferd dat jaar lijks zo'n 30.000 a 40.000 middelbare scholieren met de honkbal- en soft- ballsport in aanraking komen. Maar van enig verband tussen deze cijfers en de aanwas van KNBSB is nauwelijks sprake. De Bond erkent dit probleem en heeft het jaar 1976 uitgeroepen tot het jaar van de jeugd. Om het honkbal en softball te promo ten, is de KNBSB zich gaan richten op de jeugd, met name tussen de zes en tien jaar. Een stuurgroep met een aantal prominenten uit de honkbal wereld, o.a. Charles Urbanus, Bas den Breejen, Cees Herkemij, Martin Bre mer, is ingesteld om zich bezig te gaan houden met jeugdplan 1976. Doel is de allerjongste jeugd te be reiken en het mogelijk te maken, dat het honkbal en softball in een eenvou dige versie ook op straat, in speeltui nen of op campings kan worden ge speeld. Zoals voetbal een sport, dat veelvuldig op straat wordt beoefend, zo hoopt de KNBSB dat via het in te voeren peanutbal de jeugd deze sport op straat of op het veld gaat beoe fenen. Helemaal nieuw is het idee van pea nutbal niet, want al enkele jaren wordt door een aantal honkbal- en softballclubs peanutbal gespeeld, maar uniforme regels ontbraken hier. Het is Maarten C. Bakker geweest, die, samen met enkele anderen, op verzoek van de KNBSB deze regels verder ontwikkeld en rijp gemaakt heeft voor de lagere school jeugd. Want daarvoor is peanutbal bestemd: voor de jeugd tussen zes en tien jaar, die via peanutbal spelenderwijs ken nis kunnen nemen met het honkbal en softball. De ontworpen spelregels stellen zowel jongens als meisjes in staat het pea nutbal'te spelen, waarbij het mogelijk is, dat een team uit zes spelers en/of speelsters kan bestaan, maar even- zèer uit acht, negen, tien of elf. Veel materiaal is er niet voor nodig: De honken kunnen uit linnen bestaan ge vuld met zacht materiaal, maar zoals bij het voetbal de jeugd inventief ge noeg is om twee doeltjes te maken, zo zal genoeg ander materiaal voor handen zijn, om als honk te kunnen dienen. Net als bij het echte honkbal en softball kan de jeugd bij het spel gebruik maken van een (junior) hand schoen, maar het is niet per se nodig. Want de bal die gebruikt wordt is niet „die gevaarlijke harde honkbal", maar een doodgewoon zacht balletje, een tennisballetje zou al gebruikt kunnen worden. De knuppels zijn uiteraard kleiner en lichter dan bij het honkbal en softball gangbare type, maar mocht er geen knuppel voorhanden zijn, iemand zal misschien wel een stuk hout hebben, dat ter vervanging kan dienen. Wat wel nodig is, een slagstandaard (bat- ting-tee) waar de bal vanaf geslagen wordt. Wat zijn de voordelen van peanutbal Allereerst het voordeel wat andere teamsporten ook kennen: het in een vroeg stadium al leren spelen in team verband. Maar daarnaast, hetgeen vooral voor het honkbal en softball van belang is: het spelenderwijs in zicht krijgen in de spelregels van de honkbal- en softballsport, een goede slagbeweging krijgen en goed leren vangen, en wel met twee handen voor een betere controle op de bal. Momenteel wordt peanutbal ook in verenigingsverband gespeeld. De jon gens of meisjes zijn dan aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Base- en Softballbond. De spelregels van de onder auspiciën van de KNBSB te spelen peanutbalwedstrijden zijn dan wat verder uitgebreid. Peanutleden betalen aan de vereni ging een aanmerkelijk lagere contri butie dan gebruikelijk is, terwijl de kinderen meteen zijn opgenomen in een collectieve ongevallen verzeke ring van KNBSB. Weer uitgebreid - tal van evenementen Flevohof, het recreatieproject te Bid dinghuizen (post Dronten) gelegen aan het randje van de polder Ooste lijk Flevoland en gelegen in de on middellijke nabijheid van het Veluwe- meer, bestaat vijf jaar. Honderddui zenden Nederlanders maar ook bui tenlanders bezochten Flevohof, 30% van hen zelfs meerdere malen. Voor jong en oud is het dan ook een prach tig recreatieoord. Men kan ook zeg gen dat op Flevohof de educatie en recreatie op plezierige wijze samen gaan. Er zijn tentoonstellingen, de monstraties, er is veel te zien op agrarisch gebied, men kan er wan delen door het park en langs de prachtige vijvers, maar kinderen kun nen hun hart daar ook ophalen. De afdeling recreatie biedt hen een kin- der- en indianendorp, kinderboerde rijen en een lunapark. Ook het buitenland toont zyn belangstelling Ook het buitenland begint zich op Flevohof te vertonen: het Weinver- band Rhein-Hessen richtte in één van de paviljoens een gezellige stand in. Elders laat men de bezoekers op een draaischijf stappen en hen kennis maken met allerlei aktiviteiten. Buiten de nieuwe permanente ten toonstellingen, ook een groot aantal tijdelijke presentaties. Vanaf begin april is er een prachtige tentoonstel ling van het Zwitsers Verkeersbureau over het gebied Graubunden, die dik wijls luister bijgezet wordt door het optreden van een Zwitserse, folklo ristische groep. Met Hemelvaartsdag dauwtrappen metgratis ontbyt Met Pinksteren is het indianendorp het decor van de spannende schat- graverij; aan de hand van een land kaart graven de kinderen de schat ten op, die in de zandheuvels verbor gen liggen. De bezoekers, die op Hemelvaartsdag tussen 06.00 uur en 07.00 uur 's mor gens op Flevohof aankomen, krijgen in het restaurant van Flevohof een gratis „dauwtrap"-ontbijt aangebo den. Na deze maagverkwikking kun nen de spieren losgemaakt worden tijdens de dauwtrapgymnastiek. Eveneens op Hemelvaartsdag, wordt op het terrein een draaiorgelconcours georganiseerd, terwijl de wandelgan gen een aantal mensen laten zien, hoe vroeger de oude ambachten wer den beoefend. Gedurende zeven achtereenvolgende dagen, een wel vanaf dinsdag 1 juni, wordt op Flevohof een grote, folklo ristische markt gehouden. Ruim veer tig kraampjes, kleurig en fleurig alle provincies vertegenwoordigend, laten dan de bezoekers kennis maken met de typische produkten van hun streek. Er zijn dus, voor jong en oud zoveel evenementen en attrakties, dat men er gemakkelijk een gehele dag kan doorbrengen. Een autotrip er naar toe lijkt langer dan die wel is. Bij Muiderberg (in 't Gooi) neemt men de route naar Lelystad, via de dijk van Nederlands nieuwste polder, Zuidelijk Flevoland. Met rechts het nog maar kort droog gelegde land en links het IJsselmeer. Vanuit Lelystad kan men binnendoor naar Biddinghuizen maar ook via Dronten. Via het Gooi en het noor delijk deel van de Veluwe kan men, via Harderwijk, naar Flevohof rij den. Over een grote afstand rijdt men dan dangs het Veluwemeer. Rijdt men oostelijk Flevoland in dan zijn op verschillende plaatsen rich tingaanwijzers te zien die aangeven: Flevohof. Aan te bevelen is de ene route heen en de andere terug. Touristisch bij zonder de moeite waard. Rijtijd per route ongeveer 2 uur. N.M. UITKIJ \'2 - Jeugdcompétitie E. Ariëns - A. Troost 2 0 P. de Dood - E. de Boer 1 0 D. J. Vermolen - H. Boersen 1 1 T. Pesman A. Troost 2 0 R. Brouwer - M. van Roomen 2 0 W. Valk - M. van Roomen 1 0 R. Crabbendam - E. Ariëns 1 1 P. de Dood - R. Brouwer 2 0 E. de Boer - M. v. d. Krekel 1 1 R. Brouwer - E. Ariëns 0 2 T. Pesman - P. de Dood 0 1 W. Valk - A. Troost 2 0 R. Crabbendam - H. Boersen 0 1 J. M. Broers - M. Veldt 1 1 F. Meyer - R. Boshuis 1 1 M. Veldt - E. Koenders 1 0 T. v. d. Vëen - N. de Winter 1 1 Een veel verbreid misverstand is, dat dichtbij fotograferen moeilijk zou zijn. Het tegendeel is waar. Ieder, die kan foto graferen, kan ook dichtbij-fotos maken, als Hij tenminste beschikt over een kamera met een hulpmiddel, waarmee op korte afstand scherpe beelden gemaakt kunnen worden. Hoe dichtbij? De meeste kamera's kunnen scherpe foto's maken van voorwerpen, die iich minsters op 1 a lï meter van de kamera bevirden. Dat wil zeggen, dat onderwerpen die dichter bij de kamera zijn, onscherp worden afgebeeld. Wie bijvoorbeeld een bloem wil fotograferen, zal dat met de meeste kamera's nooit beeldvullend en tegelijk scherp kunnen doen. Voorzetlens nodig De eenvoudigste oplossing is: de kamera een 'bril' op te zet ten in de vorm van een voorzetlensje. Daarmee is het mogelijk, om - afhankelijk van de 'sterkte' van de lens - de afstand terug te brengen tot ongeveer 30 cm 'en dat betekent, dat bij voorbeeld een bloem of plant het beeld al geheel kan vullen Vooizetlenzen zijn er voor vele typen foto- en niet te ver geten filmkamera's. Nog twee mogelijkheden Kleinbeeldreflexkamera's met een verwisselbaar lenzensysteem kunnen voor dichtbij-opnamen ook geschikt worden gemaakt met tussenringen of met een balgapparaatDoordat hiermee de af stand tussen de lens en de gevoelige film wordt verlengd, kan men nog dichterbij het te fotograferen' onderwerp komen, zelfs tot een afstand van enkele centimeters en dan kan bijvoorbeeld een insekt beeldvullend op de foto. Zo'n insekt is na het maken van de afdruk vele malen vergroot te zien, 'waardoor men op de foto details kan zien, die met het blote oog niet zichtbaar zijn. Hier zijn we op het terrein van de macrofotografie terechtgekomen Boeiend Op dit boeiende terrein moet mer, wel rekening houden met het feit, dat er op zo'n korte afstand'ook maar een klein gedeelte scherp te stellen isEn dat er ook iets moet gebeuren met de belichting, want foto's, die van erg dichtbij worden genanen, moeten wel langer worden belicht dan in normale gevallen. Maar dat hoeft geen bejemrieririg te zijn om er gewoon eens mee te experimenteren, want met de goede raad van een foto-adviseur en wat ervaring heeft men de enkele basisregels van de dichtbij- fotografie (en als onderdeel daarvan: de macrofotografie) snel onder de knie. En raakt men thuis in een nieuwe en interessante wereld, waarin met de 'fotokamera boeiende ontdekkingstochten te maken zijn. In de serie Focus Elsevier pockets is op dit terrein overigens/een interesant boekje verschenen van dr. V/. Kruyt, getiteld: Macrofotografie D.V.W. word do 2c conti). ten. Nummer één, de Tjechische turnster, Amea Pokludkova behaalde 76.75 punten. Zaterdag 22 mei Zeehengelen gehouden. Onder zeer goede weersomstandig heden werd er aardig geep gevan gen. De uitslag: 1. D. Oosterling, 276 cm; 2. Klaver v. d. Endo, 232 cm; 3. F. Schouten, 230 cm; 4. B. Schouten, 222 cm; 5. H. Scholten, 146 cm. Op zondag 30 mei worden de comp. wedstrijden geopend met een witvis- wedstrijd. Deze wordt gehouden in het N.-H. Kanaal bij Schoorldant. Vertrek 5.00 uur v.a. Ópen Huis. Inleggeld 2.50 p.p. te voldoen tot donderdag bij (je wedstrijdcommissie. D.V.W. Jeugd Hel jeugdbestuur van D.V.W. deelt langs deze weg mede, dat de eerste viswedstrijd voor alle jeugdleden die een visvergunning in hun bezit heb ben wordt gehouden op zaterdag 5 juni. Verzamelen om 's morgens 6.30 uur. De aanvang is om 7 uur 's morgens. Het verzamelen is zoals vanouds bij de Loet. Wij verwachten jüllie alle maal. want jullie zijn toch die ochtend wakker want het is dan luilakochtend. Het entreegeld bedraagt 1. De tentoonstelling van wandkle^ van Tine Poelsma en foto's, vanl man Abbes in „De Zevensprong" de Ewiswêg, trok 't afgelopen end al veel bezoekers. Tine Poelsma had het genoegen van haar werk te kunnen verk«| De expositie duurt tot en met zoj 30 mei dagelijks van 3-5 en 7-10 en is gratis toegankelijk. OPEN CENTRUM VOOR VORJi] EN OPLEIDING start met nieuwe cursussen Al tientallen jaren worden er vjj het algemeen christelijk vormj centrum „Alkmaar" cursussen i ven in de avonduren. De cursussei het gebied van fotografie - hani arbeid - fijne keuken - muziek - vu dansen - textiel werkvormen sprekstechniek, werden door met veel plezier gevolgd. Tot voor kort werden deze avos gehouden in het gebouw van hetl mingscentrum aan het Verdrop oordi no. 12. Het Vormingscentrum is echter' huisd naar een prachtig nieuw bouw in Huiswaard I. De stilte, die door deze verandei rond het vormingswerk in de avt uren gevallen was, gaat nu weet geheven worden. Na Pasen start het „Open Cejtt, voor Vorming en Opleiding" met aantal nieuwe cursussen, in het n we gebouw, dat daarvoor uitstel geschikt is. Het centrum richt zich tot allen, in hun vrije tijd nog wel eens bij willen leren" en daarvoor tol toe niet de gelegenheid hebben Het centrum staat open voor grot werkende jongeren, werkloze jot y ren en jonge huisvrouwen tussen 28 jaar. In eerste instantie is een cursusk bod gedaan, doch vanzelfspreken het mogelijk dat dit aanbod wordt anderd of uitgebreid als dit doorl deelnemers gevraagd wordt. De nieuwe cursussen zijn: Nederlandse taal; - Kreatief toneel; Zelf fotograferen; Maken van eigen kleding; Koken Voor jonge echtparei kamerbewoners Praatgroepen. Zij gaan van start op donderdag 6i en duren tot eind juni. Cursussen zullen zich kenmerkt door een niet-schoolse opzet Alle cursusavonden zullen zich I merken door een niet-schoolse op Om half 8 start iedere cursus» met een gezamenlijke kop k« waarna men de gekozen cursus gint. De cursusavonden zullen in print tot half 10 duren, hoewel een li pen daarvan tot de mogelijkheden hoort. De kosten van de cursussen zijn: voor koken en fotografie 50 waarbij de materiaalkosten zijn begrepen. Voor naaien, toneel, nederlands en praatgroepen 15. In verband met de subsidierejeJi die voor dit cursuswerk geldt, to, nen alleen mensen van 17 tot zich voor deze cursussen opgeven. Voor inlichtingen en opgaven 1 men zich richten tot het Openfi trum voor Vorming en Opleij Drechterwaard 14, Huiswaard I. J maar, tel. 072-18840. T.T.V. LI M MEN DRAAIT FII i De tafeltennisvereniging Lim draait op vrijdagavond 28 mei film van het Europees Tafeltei kampioenschap. De film vertoon meeste hoogtepunten van dit pioenschap; de Nederlandse 7 tennisbond, die de film ook heeft I zien, is er erg enthousiast over. T.T.V.L. draait de film vrijdag® 28 mei in het Cultureelcentrum deburg; de aanvang is 20.00 un de toegang geheel gratis. De is open vanaf 19.30 uur, dus we r 1 iedereen aan zo vroeg mogelijk de Dusseldorperweg 42 te kome' van een goede plaats verzeken zijn. „LIMMEN"-NIEUWS Voor a.s. donderdag 27 mei (He: vaartsdag I als laatste prograr voor seizoen 1975-1976 nog en tournooien. Het eerste elftal gaat naar het Smorenberg"-tournooi van Flai go's in Alkmaar, waar zij de volg 2x20 minuten-wedstrijden spelen Limmen 1 - Grafdijk 1 Energia 1 - Limmen 1 Limmen 1 -Go Ahead 1 De finale om de verschillende pl i»)®®®( sen wordt gespeeld om 15.00 uur. de le en de 2e plaats wordt gesp om 16.00 uur. Het 9e elftal gaat Hemelvaart naar Egmond-Binnen om deel te men aan het ,,GroteZucht"-tourn Het programma voor Limmen 9. als volgt: St. A.delbert 7 - Limmen 9 Limmen 9 - Zeevogels 7 Limmen 9 - Meervogels 7 Ook deze wedstrijden hebben tijdsduur van 2 x 20 minuten zo rust. Het 7e elftal gaat a.s. vrijdag naar Duitsland voor een Intern naai Veteranentournooi. Jaarvergadering Alle leden vanaf 17 jaar worden innerd aan de jaarvergadering, wordt gehouden a.s. maandag 31 om 20.00 uur in de kantine. Een uitgebreide agenda staat ii „Uithaal", waarin ook speciaa aandacht wordt gevraagd voor agendapunt„Kontributieverhogi los 0( Een toverhazelaar, gefotografeerd vanaf ongeveer 30 centimeter. Dat is mogelijk met een eenvoudig voorzetlensje, dat voor vele typen kamera's verkrijgbaar is. Vraagt vrijblijvend inlichting#1 MIDDENWEG 25 Telefoon 02205-1377 Sanitair- en warmtetechniek H. N D, fli M

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 4