VERENIGINGSNIEUWS Slijterij - Wijnhandel GREEUW UIT HET POLITIERAPPORT Concert in Pius X-kerk Comité „Alkmaardermeer" van vier zeilverenigingen V.O.S.-dames in raadsvergadering Toneelgroep Theater speelt Lorca in Wadway Nieuwe Bibliotheekwet bracht de nodige consequenties ook voor Heiloo W oningbouwvereniging had aktief jaar Rijwielpad in ere hersteld Duinwandeling in en om Egmond-Binnen Bejaarden hadden prachtige vakantie Vernielingen aan bijenkorven Gerton interieurverzorging opent zaterdag 29 mei haar deuren INLEVEREN VAN KOPIJ VOOR ADVERTENTIES E.D. TOT UITERLIJK 18.00 UUR. DRUKKERIJ „UITKIJKPOST" Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heil» UITKIJKPOST 26 MEI 197« Het is er hardstikke gezellig TEL. 31992 Brand veroorzaakte schade van ongeveer 70.000, Een zware binnenbrand teisterde een woonhuis aan Het Bleekveld. Een woning die pas was ingericht en bin nenkort bewoond zou gaan worden door de fam. H. de G. uit Amsterdam. Een voorbijganger zag rook uit het dak komen en waarschuwde de brandweer, die zeer spoedig aanwezig was. Zij kon niet voorkomen dat een schade van ongeveer 70.000,ont stond. De brand is waarschijnlijk ont staan in de gang. Mogelijk dat kort sluiting de oorzaak van de brand is geweest. Jongens stalen auto Twee jongens, van 16 en 17 jaar kon den gegrepen worden toen zij 's a- vonds er vandoor waren gegaan met de auto van de heer A.F.L., wonende aan de Ewislaan. Dhr. L. had zijn auto niet in de garage gezet en daar bij deze nog niet afgesloten of de knapen gingen ermee vandoor. Ze konden makkelijk met de auto weg rijden want de sleutels lagen voor hun voor het grijpen. De diefachtige jongelui kwamen echter niet ver want even later werden ze op de Pastoor van Muijenweg door de poli tie aangehouden. Zij werden enige tijd opgesloten en later vrijgelaten. Geen stortplaats voor puin ;De heer De W. uit Egmond aan den Hóef meende zijn puin het beste te kunnen storten langs Het Malevoort. Hij werd aangehouden en proces-ver baal volgde. Haarlemse bromfietsberijder reed tegen afsluitingshek In verband met de reconstructie werkzaamheden op het kruispunt Kennemerstraatweg - Kerkelaan zijn daar afsluitingshekken aangebracht. Omstreeks het middernachtelijk uur reed de Haarlemse bromfietsberijder M. tegen zo'n hek. Hij liep een diepe dijbeenwond op en werd voor behan deling overgebracht naar het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar. Te diep in 't glaasje gekeken De autobestuurder J. de B. uit Heer- hugowaard trok, op de Kennemer straatweg de aandacht van de Rijks politie, midden in de nacht. Het bleek na een bloedproef dat De B. te diep in het glaasje had gekeken. Midden in de nacht zonder sleutel politie bracht uitkomst Midden in de nacht riep een dame de hulp van de politie in. Ze was weg gegaan en had vergeten een sleutel mee te nemen. Ze wilde toch wel graag in huis. De politie bracht uit komst. Voor de tweede maal door dezelfde hond gebeten Het 14-jarige meisje D. werd gebeten in haar arm door een plotseling uit een huis ontsnapte hond. Dit is voor de tweede maal dat dit meisje door deze hond werd gebeten. Proces-ver baal volgde tegen de eigenaar. Weer tal van overtredingen betreffende maximale snelheid De afgelopen dagen zijn op wegen in Heiloo en Limmen weer snelheids controles gehouden. Er werden weer tal van overtredingen geconstateerd. Van 69 tot 92 km werd er gereden op De Omloop. In IV2 uur volgden 5 bekeuringen. Op de Rijksweg te Limmen volgden 13 processen-ver- baal. Dieven weer op pad Bij de fam. H. aan de Blinkenlaan werd ingebroken, dit in de nacht van 21 op 22 mei. Een portemonnee met 165. - werd meegenomen, een aan tal betaalcheques en wat snuisterijen. Voor de tweede maal achter de schapen Een hond afkomstig uit de Oudbur- gerlaan ging voor de tweede maal in korte tijd achter de schapen van de veehouder Onderwater, wonende aan de Vennewatersweg, aan. Een van de dieren raakte in het water en ver dronk. De eigenaar van de hond kon achterhaald worden èn zal de schade vergoeden. De hond werd afgemaakt. Luchtdrukpistool in beslag genomen Het is verboden op de openbare weg in het bezit te zijn van een luchtdruk pistool. Dit bemerkten twee jongens van 17 jaar. Eén van hen had een andere jongen op z'n achterhoofd ge schoten. Tevens werd een stilletto in beslag genomen. Op zaterdag 29 mei a.s. geeft het Toonkunst-orkest Alkmaar en Om streken onder leiding van dirigent Gert Bos een concert in de Pius X- kerk te Alkmaar. Uitgevoerd zullen worden o.a. de achtste symfonie van Schubert (de Unvollendete) en het eerste klarinet-concert van Weber. Solist in laatstgenoemd werk is de uit Alkmaar afkomstige klarinettist Gerrit Peereboom. In het orkest zijn nog plaatsen vrij voor strijkers en koperblazers. Er wordt 1 maal per week, op dinsdag avond, gerepeteerd. Nadere inlichtin gen bij mevr. B. Harry-Stam, Beem- sterlaan 8, Bergen, tel. 02208-5285. Contactman de heer C. van Rijn Zoals waarschijnlijk bekend is- be staat er nu al dertig jaar een Alk- maardermeer-comité. Dit comité- wordt gevormd door bestuursleden van vier zeilverenigingen rond het Alkmaardermeer. In principe hebben de voorzitters en secretarissen van deze verenigingen zitting in het zgn. comité. Deze vier zeilverenigingen zijn: De Zaandlandsche Zeilvereniging, de Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging, de zeilvereniging „De Onderlinge" en de zeil- en watersportvereniging „Uitgeest". Als contactman tussen pers en co mité is gekozen de heer C. van Rijn, tevens voorzitter van de Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging, Pijlemeeth 16, Heiloo, tel. 072-32755. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 31535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Tijdens de raadsvergadering van vrij dagavond jl. waren een 15-tal dames aanwezig van de „V.O.S." oftewel „Vrouwen oriënteren zich in de sa menleving". Zij werden door burgemeester Hoek stra hartelijk welkom geheten. Na afloop toonden de dames zich bijster enthousiast over deze vergadering. „Een openbaring" werd er o.a. in de wandelgangen over gezegd. Deze openbare raadsvergaderingen zijn altijd voor een ieder toegankelijk. Het is maar dat u het weet. „In vijf jaar tijds" van Garcia Lorca is een fascinerend toneelstuk. Wat men ziet speelt zich af in het hoofd van één persoon: alle andere figuren zijn afsplitsingen van hem. Tijd en plaats zijn onbestemd en lopen door elkaar heen. De schrijver-dichter Lorca weet hier dankzij zijn enorme dramatische kracht een spel van te maken dat door zijn surrealistische opzet te vergelijken is met schilderij en van zijn vriend Salvador Dali. Toneelgroep Theater brengt dit stuk, onder regie van Elise Hoomans, op 29 mei in Wadway. Aanvang: 20.30 uur precies. Plaatsbespreken: Café „De Vriend schap", Wadway, tel. 02297-1447. o.a. betreffende het subsidiebeleid Verschenen is het jaarverslag van de secretaresse van de Stichting Open bare Leeszaal en Bibliotheek „Heiloo" mevr. Israëls-Konijn. In het eerste deel van haar verslag memoreert mevr. Israëls de totstand koming van de bibliotheekwet per 1 juli 1975. Deze nieuwe wet heeft van zelfsprekend ook de nodige conse quenties meegebracht voor de Hei- loose Openbare Biblioheek. „Denken we alleen al aan het gewijzigde sub sidiebeleid", aldus mevr. Israëls. „Waardoor in faseringen, beginnende in 1975 liet Rijk vanaf 1980 alle per soneelskosten voor haar rekening zal nemen. Alle verdere voorkomende kpsten, zoals huisvesting, boeken, in ventarisering etc. zullen dan voor re kening van de gemeente zijn tot 1980, waarna het rijk gefaseerd tot een uit eindelijk bedrag van 20% in de kosten zal deelnemen. Lag in voorgaande ja ren het zwaartepunt van de kosten op het punt van de boekenaanschaf en huisvesting, thans door de nieuwe salarisregeling in de bibliotheekwe reld genaamd „de wet Boersma", wel ke per 1 januari gerealiseerd moest worden, is het zwaartepunt komen te liggen bij de personeelskosten. Tot 1 januari '75 kon men het werk van de uitleenhulpen het beste noemen onder de noemer: Vrijwilligerswerk". Mevr. Israëls: „Men werkte voor zijn plezier en niet vanwege de salariëring, van dat laatste was dan ook nauwe lijks sprake. Hiermede waren belde belanghebben den (bestuur en „personeel") tevre den. De uitleenhulpen hadden werk gevonden „wat hen lag, wat ze met plezier deden". Het jaarverslag zegt dat tot 1974 de bibliotheek „Heiloo nauwelijks met tekorten behoefde te werken. „Door de wet van Boersma werd dit dras tisch veranderd. Vanaf 1 januari lo pen ook de uitleenhulpen mee in een door arbeidsvoorwaarden bepaalde overeenkomst met de Provinciale Bibliotheek Centrale". Gemeentebestuur heeft open oog en oor voor het werk van de bibliotheek Na gezegd te hebben dat de financiële positie van de bibliotheek „Heiloo" ernstig werd aangetast (een schrale troost: de meeste bibliotheken zitten met hetzelfde probleem als „Heiloo") zegt de sekretaresse dat het bestuur van de gemeente een open oog en oor heeft gehad voor het wel en wee van de bibliotheek „Heiloo". En bijzonder veel financiële medewerking ver leende. Per 1 juli 1975 werd bekend gemaakt, dat de jeugd tot 18 jaar, vanaf die datum gratis in alle openbare biblio theken kon gaan lezen. „De bekend making van deze maatregel had in het land een ware lezersexplosie ten- gevolgen. Aangezien „Heiloo" altijd al een hoog lezerspercentage had, zijn de uitleencijfers „wel verhoogd doch niet zo spectaculair". Aantal lezers steeg van 5400 tot 6283. 3923 lezers komen op de Kennemer straatweg bibliotheek, onderverdeeld 1947 volwassenen en 1976 jeugd. In totaal werden in een jaar 148.173 boeken gelezen, onderverdeeld: vol wassenen 52721 romans en 37159 stu dieboeken. Aan kinderboeken werden uitgeleend: 40573 leesboeken en 17720 studieboeken. Het aantal lezers in het filiaal in „Zuid-West" was 2360 (772 volwas senen en 1588 jeugdige lezers). Deze 2360 lezers haalden 92218 boeken. Volwassenen lazen hier 25782 romans en 10730 studieboeken, de jeugd 41130 leesboeken en 14576 studie boeken. Na een jaar draaien 512 fonotheek- leden Na een jaar draaien had de fonotheek van de bibliotheek „Heiloo" reeds 512 leden. Er werden niet minder dan 12157 platen uitgeleend. Alhoe wel het aantal leden en uitleningen hier wellicht zeker aanleiding zou moeten geven tot uitbreiding van het aantal uitleenuren, kon men daar om financiële redenen niet toe overgaan. Zorgen voor de toekomst Donderdagavond jl. hield de Woning bouwvereniging „St. Willibrordus" Heiloo haar jaarvergadering in het Brunogebouw. De grote zaal was tot de laatste plaats bezet. Dank werd gebracht aan de penning meester, dhr. Olsthoorn, die al ruim 25 jaar deze taak op voortreffelijke wijze vervult. Het bestuur had op de bewuste dag wel voor een bloem- stukje gezorgd maar de leden brach ten de heer Olsthoorn nog een warm applaus. „11^ heb gewoon mijn werk gedaan", was het nuchtere commen taar. In het afgelopen jaar heeft men een 20-tal woningzoekenden aan een huis kunnen helpen middels het plan Vre- denoord. In Baetenburg komen 28 bij zondere wooneenheden in 2 lagen ge bouwd. In Boekenstein komen 26 grote en 10 kleine huurwoningen. Men hoopt in samenwerking met de zustervereniging „Volkshuisvesting" kandidaten naar voren te mógen brengen voor de 44 premie-koopwo ningen in Boekenstein waardoor men het eigen woningbezit wil bevorde ren. Aangezien men op fifty-fifty ba sis werkt met Volkshuisvesting kan men het komende jaar in het gun stigste geval 40 woningzoekenden aan een huis helpen, een aantal dat het bestuur met ernstige zorg vervult. Het onderhoud van de woningen heeft de nodige aandacht gevraagd. „We zullen moeten roeien met de riemen die we hebben" aldus de se cretaris. „Onderhoudskosten, die op eigen initiatief gemaakt worden zul len zeker niet gehonoreerd kunnen worden." De huurverhoging is per 1 april jl. in overleg met het College van B. en W. op 8% gesteld yoor alle woningen. De plannen van het bestuur voor Boekenstein en Baetenburg wachten nu nog op de Rijksbijdrage. De Raad van Heiloo gaf vrijdagavond haar fiat aan het verzoek van het College van B. en W. de kredieten en grondprij zen voor deze plannen vast te stellen. Men heeft verzocht om van de 64 woningwetwoningen er 10 in de „be schutte sfeer" te mogen bouwen. De ze zullen niet meer mogen kosten dan een gewone woningwetwoning. Voorzitter Bolten gaf uitgebreide in formatie over deze woningen. In plan Boekenstein zullen weer 8 eigen bou wers aan de slag gaan. Andere lief hebbers krijgen weer een kans in Baetenburg. Daar komt ook een blokje van 8 voor eigen bouw. Koop van gehuurde woningwet- woning Veel belangstelling blijkt er bij de leden te bestaan om hun huurwoning te kunnen kopen. Het bestuur had ter bekrachtiging van deze wens 2 lijsten met .handtekeningen binnen gekregen. De heer Bolten las hieromtrent een circulaire voor die hij zojuist van het Ministerie had ontvangen. Vooral het inkomen blijkt belangrijk te zijn. Zij die over het jaar 1974 een belastbaar inkomen hadden dat lag boven de 25.000,- komen hiervoor niet in aanmerking. De heer Bolten gaf de leden het ad vies hun aanvragen individueel aan het bestuur te richten. Zij moeten dit dan weer opnemen met de gemeente. Het bestuur wil graag meewerken aan de bevordering van het eigen woningbezit. „Wij gunnen de mensen van harte dat ze hun gehuurde en vaak goed onderhouden huizen kun nen kopen," aldus de heer Bolten. „We kunnen er echter niet alleen over beslissen". Vla Het Maalwater naar Egmond a/d Hoef Naar wij vernemen komt de recon structie van het vroegere, betegelde, rijwielpad naar Egmond a/d Hoef vandaag gereed. De fa. De Moei uit Alkmaar heeft deze verbinding via Het Maalwater, aangelegd. Een pad dwars door het weiland, de moeite waard voor hen die rustig een fiets tochtje willen maken. in samenwerking met (le Hartstichting In samenwerking met de Nederland se Hartstichting organiseert de gym nastiekvereniging Aktief uit Egm.- Binnen op 7 juni. (2e Pinksterdag) een wandeling door het prachtige duingebied van het P.W.N. De start zal zijn bij het grote parkeerterrein bij Egmond-Binnen, even voorbij de herberg „De Boerenwagen". Er zijn twee gemarkeerde tochten uitgezet. Houdt u van een fikse wan deling dan zal de tocht van 10 km voor u geen bezwaar zijn, maar ook als u niet zo'n gerenommeerde tippe laar bent valt er op de 6 km wande ling veel te genieten. Bij de start ontvangt u een beschrij ving van de route met wetenswaar digheden over flora en fauna van het mooie duingebied. Op die routebe schrijving krijgt u bij de controlepos ten een stempel en aan het einde van de tocht heeft de Hartstichting een vaantje voor u ter herinnering aan uw sportieve prestatie. Afwisselend programma in mooie omgeving De groep bejaarden uit Heiloo, die een week lang logeerde in Beek Montferlandhadden een prachtige vakantie met een afwisselend pro gramma en verblijvend in een mooie omgeving. Kon men zondags heerlijk wandelen in de bossen, 's maandags trok het gezelschap door de Gelderse Achterhoek. Een kaasboerderij en herberg werden bezocht in de buurt van Winterswijk. De eigenaar was zo vriendelijk het gezelschap te leiden door de prachtige omgeving van Woold en een oude watermolen liet hij zien. Via Vorden reed men naar het oude Doesburg en daar werd een bezoek gebracht aan een fabriekje waar nog de ouderwetse mosterd ge maakt wordt. Bijzonder interessant. „Gouden handen", in en om ,een oud klooster, op de grens van Nederland- Duitsland, in 's Heerenberg, was een bezoek meer dan waard. Dinsdag zocht men dit omvangrijke centrum op. Vooral de tocht door de „grotten", de model- en miniaturen- show en het hobby-hof van „Gouden handen", werden bewonderd. Het laatste een eldorado voor de doe-het- zelvers. En niet minder dan 60.000 m- expositieruimte. In het pre-histo- rische park zijn monsters te zien van miljoenen jaren geleden. In 1975 werd dit omvangrijke recreatie„bedrijf" ge sticht. Afrika-museum werd bezocht Na een kort ritje door Duitsland koos men op woensdag de omgéving van Berg en Dal, het fraaie heuvelachtige gebied bij Groesbeek en Nijmegen. Geluncht werd in „Tivoli" en de deelnemers vermaakten zich met een voorstelling van het waterorgel en de botsautootjes. Zoals reeds gezegd, er was een veelzijdig programma, 's Middags bezocht men het Afrika- museum. Voordat het gezelschap in dividueel aan de wandel ging werd eerst een uiteenzetting gegeven aan de hand van dia's. De Elterberg (Dsl.) werd donderdag bezocht en later in de middag reed het gezelschap door de uithoek bij Tolkamer en Lobith (u weet wel waar de Rijn ons land binnenkomt). Bewonderd werd de grote aktiviteit op het water en de watersportcentra. Dat was ook het geval toen men vrijdag Oldenbruggen doorreed met z'n uitgestrekte campings rond het watersportcentrum. Film „Een brug te, ver" Een ingelaste trip bracht het gezel schap naar het kleinste stadje van Nederland met nog geen paarhonderd inwoners, namelijk Bronkhorst, vlak aan de IJssel liggend. Tussen het oude stadje en de rivier worden thans geweldige decors gebouwd voor de Engelse film „Een brug te ver". Bij zonder interessant. „Kasteel Bergh" is één van de mooi ste en goed onderhouden kastelen. Onder uitstekende leiding werd er een bezoek gebracht. Thans wordt het nog bewoond door de fam. Van Heeck. Zo dicht logerend bij Doetin- chem werd er natuurlijk een bezoek gebracht aan dit centrumstadje. Het was nog markt ook. Een der vele hoogtepunten van de afgelopen vakantieweek was wel de folklore-avond van de V.V.V. Beek. Er werd gedanst, ook met onze deel nemers, door ,,'t Olde Getrouw" uit Varsseveld en er was leuke muziek van de „Montferland Jagers". Ieder genoot ervan.' Op de laatste avond van de week verzorgden mevr. Bood en mevr. Len- dering een programmaatje. Dank werd gebracht aan chauffeur Arie Korevaar (van Hooyberg tours), aan de verzorgers in „Hotel Uit zicht" en de organisator en reisleider dhr. N. Majolée. Leuk was het dat mevr. Lendering een prachtige mas cotte had gemaakt, een chauffeur. Deze zal voortaan Arie Korevaar be geleiden, en ook de vier volgende va kantiereizen. Vorige weel» zijn er met toestemming van het r.k kerkbestuur bijenkorven geplaatst in hét bosje achter de pas torie en kerk van de St. Willibrord. Nauwelijks een paar dagen hebben de bijen ongestoord van deze mooie plek kunnen genieten. Een paar jon gens hebben de korven beschadigd zodat de eigenaar, de heer Ettema van de Vossenakkers 33, er weinig plezier aan beleefde. Als kerkbestuur hebben wij er geen bezwaar tegen dat kinderen in het bosje spelen. Maar wij verzoeken de ouders dringend, er op toe te zien dat ze geen schade toebrengen aan struiken, bomen en verder aan alles wat zich in het bos bevindt. Gebruikt de wandelpaden niet als fietspad: helpt mee dit prachtig stukje natuur in stand te houden. Ook willen we aan alle omwonenden vragen er op te letten dat de kinde ren niet op het kerkhof en op het land dat er achter ligt komen. De meeste struiken en de boomwal naast dit land zijn al grondig vernield, de afrastering en het hek er in moeten elk jaar worden hersteld. Of pioeten er juist muren van gewa pend beton omheen? Dat wilt u toch ook niet? Het r.k. kerkbestuur van Heiloo. Het zal zo'n twee jaar geleden zijn, dat Ger en Ton Otto het plan opvat ten om zelf een zaak te beginnen. Een zaak, waar men niet alleen tapijten, gordijnen, vloerbedekking en wand- bekleding van goede kwaliteit kon kopen, maar waar ook vakkundig ad vies geboden werd. Een realiseerbaar ideaal. Want beide broers zijn res pectievelijk tien en twintig jaar in het stoffeerdersvak werkzaam. Een ervaring opgebouwd bij bekende woninginrichters. Bij een van deze woninginrichters leerden ze John Winder kennen, die toen hij de plannen vernam, onmid dellijk enthousiast werd. Gedurende deze afgelopen jaren is er veel werk verzet. Vakkennis en ondernemersmoed al leen waren nog niet genoeg om een zaak te beginnen. Wat er namelijk ontbrak was een geschikt pand. Het geluk was de broers goedgezind. Enige maanden terug kregen Ger en Ton de tip, dat De Tijdgeest om orga nisatorische redenen haar vestiging in Limmen wenste op te heffen. Dit was niet voor dovemansoren be stemd. Het pand aan Rijksweg 127 te Lim men werd van alle kanten bekeken. Er werd druk met adviseurs over legd. Het zoeken en wachten was niet tevergeefs geweest. Vijftien mei was het zo ver. Vanaf deze datum werd er met man ei macht dag en nacht gewerkt. Het re. sultaat: een zaak die er mag wezen Een schitterende kollektie is samen gesteld uit merken als: H.T.I., Tret ford, Parade, 2Barwick, Intertest Louis de Poortere, K.V.T., Interflooi en Forbo Krommenie voor vloed» dekking. Bij gordijnen b.v. Aristo, Vitrazette, etc. Kortom een assortiment met me keusmogelijkheden. Daarbij komt snelle levertijd en vakkundige stof fering. Zoasls reeds werd aangekondigd zaterdag 29 mei a.s. Gerton interieur verzorging haar deuren openen. Iede re koper op deze openingsdag zal e aardige attentie te wachten staan, AGENDA OPEN HUIS HEILOO Week van 30 mei t.m. 5 juni Maandag 31 mei: Plattel, vrouwen, zang 14.00-15.00 Nivon, tekenen 20.00-22.00 Falkland, toneel 20.00-22.00 E.H.K., klaverjassen 20.00-22.00 Dinsdag 1 juni: Doves, gym 9.30-11.30 Oppositie jr., schaken 9.30-11.30 Oppositie jr., schaken 18.45-19.45 Nieuw Leven, zang 20.00-22.00 Woensdag 2 juni: Slank - Fit (afslankcurs.) 10.00-11.00 Yoga 9.30-11.30 Scheidegger, typen 19.00-22.00 Falkland, toneel 20.00-22.00 Donderdag 3 juni: Geen Vrijdag 4 juni: Volksdansen, bejaarden 11.00-12.00 Heilooër Str. Ork., muz. 20.00-22.00 Beg. Ork. v. N.JH., muz. 20.00-22.00 BRIGADIER VAN POLITIE SPRAK VOOR PLATTELANDS VROUWEN Film werd vertoond: „Elke minuut wat anders Op de bijeenkomst van de afdeling Heiloo van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen sprak de heer Hiem- stra, brigadier van de gem. politie te Alkmaar over het onderwerp „Politie en Maatschappij". Na de pauze ver toonde de heer Hiemstra de film van hef Ministerie van Binnenlandse Za ken, getiteld „Elke minuut wat an ders". 'Een film die zeer realistisch liet zien wat er inderdaad bijna elke minuut in het leven van de politie man kan passeren. Voor deze bijeenkomst bestond een bijzonder grote belangstelling, waar voor de heer Hiemstra een flink ap plaus in ontvangst mocht nemen. PAPPOD - KINDERFILMS Pappod gaat weer kinderfilm draaien in het Bruno-gebouw in Heiloo. Deze films zullen mooier en spannender zijn dan die we van de winter in het Asta-Theater hebben gedraaid. Het programma begint met een leuke en grappige voorfilm, gevolgd door 'n prachtige, zeer spannende hoofdfilm. Alle kinderen krijgen aan het einde van de voorstelling een traktatie. Hieronder volgt een lijstje met 4 mid dagen waarop we films gaan draaien. Noteer vast even al deze dagen waar op uw kinderen voor 50 cent 2 uur lang kunnen genieten. Zaterdagmiddag 5 juni van 2 tot 4 u. Zondagmiddag 12 sept, van 2 tot 4 u. Zondagmiddag 3 okt. van 2 tot 4 u. Zondagmiddag 14 nov. van 2 tot 4 u. Alle middagen in het Bruno-gebouw. Wilt u meer weten over de eerst komende filmmiddag op 5 juni, kijk dan nog even in de Uitkijkpost van 2 juni a.s. of bel naar: Trees Adriehem, Kanaalweg 44, Heiloo, tel. 32664. GESLAAGDE SLUITINGSAVOND VAN DE NED. VER. VOOR HUISVROUWEN Op 20 mei j.l. kwamen de Huisvrou wen" in grote getale naar de Ger. Kerk voor de laatste avondbijeen komst van dit seizoen. De grote op komst gaf duidelijk aan dat een ieder een gezellige avond verwachte en hierin werd men allerminst teleur gesteld. Naast de modeshow, verzorgd door de creatieve naaisters onder ons - het was grandioos wat zij ons toonden aan pantalons, japonnen, deux pieces en zelfs korte en lange mantels - trad ook nog ons bestuur als mannequins op. Zij toonden ons schitterende nachtkleding en ochtendjassen, ter wijl ook enkele stuks badkleding te bewonderen waren. Een en ander was beschikbaar gesteld door ons lid, mevr. De Groot van de fa. Livera al hier. De muzikale omlijsting door ons koor waarbij we vooral genoten van de 2 gedeelten uit Porgy en Bess, comple teerde deze avond op plezierige wijze. KATH. BOND VAN BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN Dinsdag 18 mei hield bovengenoemde bond voor haar leden een bedevaart naar Kapel van O.L. Vr. ter Nood. Begunstigd door prachtig weer be zochten een honderdvëertig leden deze bedevaart. De Eucharistieviering werd geleid door Pastoor Brom.. Het koor bracht de Mis van Perosie ten gehore, onder leiding van Pater Smit. Verder verleende mevr. Karstens haar medewerking door als soliste op te treden. Zij bracht haar zang op voortreffe lijke wijze naar voren. Pastoor Brom wijdde zijn predicatie over het ouder worden van de bejaar den, op een geestige wijze, door on dermeer hen er op te wijzen naasten liefde te tonen, elkander bij te staan en ook eens elkander met een bezoek te vereren. Na afloop van de Eucharistieviering bleef men nog onder het genot van een kopje koffie enige tijd gezellig bijeen. Het bestuur brengt vanaf deze plaats alle medewerkers, die deze ochtend hun medewerking hebben verleend hartelijk dank PAPPODS KREATIEF FEEST EEN SUCCES In het zonovergoten Heiloo van zon dag 23 mei, terwijl de stranden lok ten, de bossen hun geurrijke schaduw boden en de Noord/Hollandse weilan den hun rijk geschakeerd groen uit spreiden, terwijl dus eigenlijk ieder een van het stralende weer en de bui tenlucht had moeten genieten zette Pappod in en om het Bruno-gebouw een kreatief feest op poten. Een feest waar mensen kwamen. On verwacht veel. Grote mensen en een massa kleine mensen. Mensen die ge zelligheid van Pappod verkozen bo ven de, weelde van een gebruind ge brand lijf. En daar geen spijt van hadden! Het was erg gezellig en heerlijk ont spannen. Voor iedereen was er wat te doen. Er werd muziek gemaakt, gedanst. Een zeer enthousiaste juf frouw bracht in luttele minuten groot en klein een wervelende volksdans bij. Jan Klaasen en Katrijn hielden dt kleinsten in de ban van hun echtelijke ruzies. In de tuin achter het Bruno- gebouw, dus tcch in de zon, werd ge knipt, genaaid, geplakt, geschilderd, gemarmerd en met gips gewerkt. Iedere maand zo'n feest. Een geluid dat van verschillende kanten werd opgevangen. Pappod zou er groot er klein een plezier mee doen. Wanneer u op de hoogte wilt blijven van de aktiviteiten van Pappod, geel dan uw naam op aan het sekretariaat, Kanaalweg 44, tel. 32664. U krijgt dan de Pappod-krant thuisbezorgd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 8