973 971 971 971 DAALDEROP cond«4of unibolten P 1 M i makelaardij van steeg WA FEESTELIJKE 0PENIHG IFA-MARKT C. BROERS iiisyr :o's. ten. john botten massief eiken meubelen 1,1 VOLKSMUZIEKSCHOOL f fc' B.V IEU WSB ^gelhandel •Alkmaar EILOO kennemerstraatweg 334 t.o Kerkelaan heiloo tel 30815 Wij zijn artiesten in het maken van bruidsboeketten guus van der linden bloemsierkunst mrnmmww* W m ideert Geslaagd AFVALSTOFFEN Ik laat niet langer met me sollen BOWLING HEILOO GESCHENKEN in Kunsthandel Wand- en vloertegels, Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet CASH CARRY Sensationele opening Home Floor op 12 juni Paul Sengers trakteerde de jeugd Oud-voorzitter van de Kath. Bejaardenbond overleden Limmenaar neemt deel aan Trans America Trail (6600 km) BREI- EN HAAKGARENS Kruisvereniging „Heiloo" heeft thans 4352 leden Byzantijnse Eucharistie-viering 20 COUNTRY-GREATS bij ons sléchts f 15. J. J. PANTEK0EK, ing. KüüMEN Stichting Kinderspeelzalen vraagt om medewerking Braderie-avonden vrydag van start Sandra de Wilde 100.000ste bezoekster „Het Baafje' Triest ongeval Nieuwe prospectus Volksmuziekschool R.K. Kerkbestuur kan weer aangevuld worden Met het Nivon naar Sauerland (Dsl.) Raadslid J. Pieters wendde zich tot B. enW. makelaardij onroerend goed, assurantiën. h.donkersloot winkelcentrum zuid-west, het hoekstuk 10, heiloo tel. 072-30524 privé: mariënstein 3, heiloo tel. 072-30498 JUNI 19] 1976 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Re«laktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons liezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW l Bij kontrakt reduktie. kennemerstraatweg 470 - heiloo - telefoon 072-30067 Woensdagavond vond de feestelijke opening plaats van de IFA-markt van de fam. C. Broers aan de Zeven- huizerlaan. Met gezellige muziek van de boeren- kapel „De Kinkeluters", een drankje en een lekker hapje werden de vele klanten door de fam. Broers ont haald. Vele bloemstukken gaven aan jeze prachtige, ruime supermarkt een extra feestelijk tintje. De heer Langendam, directeur van Ifa-Nederland noemde deze herope ning „een blijde gebeurtenis". Hij fe liciteerde de fam. Broers die in deze moeilijke tijd toch de moed had weten op te brengen om middels deze ver- oouwing aan de wensen van de klan ten tegemoet te komen. De heer De Rooij, directeur van de Handelsmij. De Rooij, haalde een oud gezegde aan dat zoals hij zei in deze tijd meer dan waar is. „Slechts ver nieuwen kan behouden. Achter raakt wat stil blijft staan". De heer C. Broers bedankte allen die meegewerkt hadden om deze verbou wing zo snel tot stand te brengen. In deze ruime supermarkt is het nu veel prettiger winkelen. Het totale assortiment heeft men kunne^i uit breiden. De leuke openingsaanbiedingen le verden ook de afgelopen dagen heel wat klanten op. MÉ inummer bezoetó 072-306»' Aan de gemeente universiteit van Amsterdam slaagde onze vroegere plaatsgenote Tineke Groot voor het fioctoraal examen in de Spaanse taal en letterkunde. Voor uw ROOT hoogeweg 72 - heiloo-tel.02205-15^1 zei de ene bal tegen de andere in de Ik ga lekker in het gootje liggen. Koninklijk tin Tin ..free of lead" zoals de Amerikaanse warenwet voorschrijft Heerenweg 211 Heiloo. Telefoon 31166 Zitvcrstr 1- T«l 072 Ï0892 het goedkoopste adres in Nederland Op zaterdag 12 juni a.s. 's middags om 2 uur, zal de opening plaats v in den van het Cash en Carry bedrijf „Home Floor" in Mallevoort. Ken sensationele opening die heel wat pu bliek zal trekken. Vanuit de lucht zullen er namelijk, rond de klok van 2 uur, 3 parachutisten neerdalen op het grote open veld voor «lit winkel centrum die de opening zullen ver richten, een feestelijke opening met oen dra'nkje en een gezellig muziekje van discotheek „Bobby Saw's" uit Amsterdam. Tegelijkertijd zullen er boven Heiloo enkele reklame vliegtuigjes 'rondcir kelen. Home Floor is een zaak voor de doo- hot-zolvor die hier allerhande artike len zoals o.a. tegels, plavuizen, sani tair, ijzerwaren, behang, keukens, rol gordijnen en nog heel veel meer tegen zeer lage prijzen kan verkrijgen (zie advertentie Volgens de gebroeders C. en C. J. Schroder zal men u graag van een gratis en deskundig advies voorzien. In het winkelcentrum Mallevoort zal men u zaterdag met open armen ont vangen. Het is te hopen dat het weer een beet je meewerkt. De nieuwe softijs-machine van de fam. SengerS, in het winkelcentrum Mallevoort, hééft meteen op volle toeren moeten draaien. Het reklame-ijsje voor een dubbeltje ging er in als koek. Donderdagmiddag was de drukte zo overstelpend dat de machine de toeloop nauwelijks kon verwerken. Ruim 1400 ijsjes gin gen die middag over de toonbank. Het meeste plezier in dit ijs-feest had Paul Sengers zelf. „Je moet die kinderen toch eerst eens zo'n softijsje laten proeven", was zijn kommentaar. Wat dat betreft is dit leuke stuntje goed in de smaak gevallen. De lieer A. <1. Wijst ma (73 jaar) Op woensdag 2 juni overleed, nog vrij plotseling, de heer A. J. Wijstma op 73-jarige leeftijd. Het echtpaar Wijst ma kwam op oudere leftijd uit Am sterdam in Heiloo te wonen en te wer ken. Dhr. Wijstma leidde een advies bureau voor artsen, op het terrein van assurantiën - hypotheken en fi nanciering. In dit verband vierde de heer Wijstma nog op zaterdag 24 april een 25 jarig jubileum. In de Katholieke Bond van Bejaar den en Gepensioneerden was hij, door zijn prettige instelling, een zeer ge ziene figuur. Hij was daar een drietal jaren voorzitter van en in tebruari 1976 trad hij af en werd gevraagd de Bond van advies te blijven voorzien. Voor de uitvaart: de Heilige Eucha ristieviering in de Moeder Godskerk en de crematie te Driehuis-Wester- veld bestond grote belangstelling. On- telbaren kwamen op condoleantie-be- zoek in de aula van de Algemene be graafplaats waar de overledene was opgebaard. Bloemwerken waren er onder andere van de Katholieke Be jaarden Bond en de reisgroep van be jaarden, waarmee hij veertien dagen geleden nog een reis maakte. Villi 14 juni t.m. 15 juli Op maandag 14 juni start, te Reed- sporl de Fraris-America Trail over een afstand van 6600 km. Het laatste deei wordt verredon op donderdag 15 juli, het traject Mineral-Jasktown, Aan dit wielerfestijn nemen 13 leden tieel van de Toerclub „Le Champion". Uit onze directe omgeving zijn het J. Veldt uit Akersloot en de Dimmenaar D. Buur. Iedere dag wordt er tussen 14 juni en 15 juli gereden. De afstanden per dag variëren van 125 km tot 275 km. Aanstaande zaterdag 12 juni vertrek ken (ie deelnemers van Schiphol naar Amerika. Voor deze zomer zijn er weer prach tige kleuren o.a. gemêleerd en effen in mohair en veel andere dikke en dunne kwaliteiten. Wees eens kreatief op een bewolkte dag en borduur iets op de nieuwe serie handwerkstoffen. Ook zijn et- nieuwe weefpakketten en kruissteek pakketten. Een Smyrna kussen is een mooi ding vooral als je het zelf ge maakt hebt. In kleine handwerkartikelen is er ook keus genoeg o.a. ringen voor maera- mé, kattebelletjes, ophangbeugels v. sehellekoorden en wandkleedjes, hou ten breinaalden, tasbeugels, spintol- len. Als de zon doorbreekt is het tijd voor een bikini of zwembroek. Ze zijn er in alle maten en kleuren voor moe ders en dochters, vaders en zoons. Daar hoort ook zo'n mooi groot bad laken bij. Voor de vakantie is er een grote keus in ondergoed. Bet op de speciale voordelige Hidlandia aanbie ding. Verveel u niet en ga eens lekker >>r HEEFT O.A,: kloostertafels riddertafel s kruispoottafels schraag driepoottafels kolompoot tafels eenpoottafels vier potentafels ronde tafels met brazero salontafels met stoelpoten met ver stekraamwerk met afge ronde hoeken plavuizen tafels bijzettafels hoge st oelen lage stoelen met bi ezen zit met houten zit met leren zit broodkaste n servieskasten kaaskas ten scharnierkasten tele visiekasten linnenkasten secretaires huisbarretjes vaste bars. barkrukken Oudhollandse verlichting en verder alles op maat! kennemerstraatwegDl heiloo tel.072 J495b t.o.Willibrordusstichting Vrijdagavond KOOPAVOND Voorlopig wordt nog niet aan kon tribu tic verhoging gedacht in de Moeder «huiskerk op zondag 13 juni a.s. om 9 uur .let bekende Utrechts Byzantijns- koor komt op verzoek van velen, die vroegere vieringen met dit koor heb ben meegemaakt andermaal naar Heiloo. Het koor telt 40 leden en staat onder leiding van Dr. Mirosla Antonowycz, Oekrainer van geboorte. Het is een viering van een oosterse liturgie, volgens de riten van deze liturgie. Celebrant is Dr. A. Smit, em.-par. uit Soestdijk. Als diaken fungeert pater Dr. I1. Al van de Abdij te Berne. Tekstboekjes bij de ingang der kerk verkrijgbaar a 0.50. Het koor is opgericht in het teken van „Apostolaat voor de Oosterse kerken", om een bijdrage te leveren voor de hereniging der kerken. met o.a. JIM REEVES BILLY SWAN CHARLIE RICH JOHNNY CASH en vele anderen VAN AOSTASTRAAT 28 TELEFOON 31316 - HEILOO modes - textiel - handwerken - xx «>1 V. Aostast raat 9 - I leiloo De Kruisvereniging „Heiloo" heeft thans 4352 leden, dit werd meege deeld op een vergadering van deze vereniging. De bijeenkomst werd, naast 6 bestuursleden, 3 wijkver pleegkundigen, slechts door andere leden-vertegenwoordigers van de pers bijgewoond. Zevenduizend folders werden ver spreid. Zeventienhonderd gezinnen zijn nog geen lid, zo werd geconsta teerd. Tijdens de vergadering, die zoals ge bruikelijk prettig en vlot verliep, deelde de voorzitter de heer G. J. van de Brink mee dat voorlopig nog niet gedacht wordt aan kontributieverho- ging. Een aantal faktoren zorgden er voor dat de financiële toestand van de Kruisvereniging „Heiloo" bijzon der gunstig is. In Noord-Holland zijn slechts drie kruisverenigingen (van Alkmaar, Purmerend en Schoorl die een lagere, kontributie hebben, na melijk van 18. per jaar, terwijl „Heiloo" thans nog; 20. van haar leden vraagt. Er zijn ook kruisver enigingen die belangrijk meer vragen. Er werd zelfs een bedrag genoemd van 33. Dhr. v. d. Brink onderkende de kon- sekwenties van het handhaven van de huidige kontributie. Uitbreiding in 't verschiet Door de verkool) van het voormalige Wit-Gele Kruisgebouw en de con centratie van alle kruisverenigings- aktiviteiten in het voormalige Groe ne Kruisgebouw, moet dit gebouw belangrijk uitgebreid worden. Het zal geschieden aan de achterzijde, waar voor voldoende ruimte is. Uit de discussie bleek dat men al met wat tekenwerk is begonnen. Ook dat er overleg is gepleegd met de wijkverpleegkundigen en met het Provinciaal bestuur van deze kruis vereniging. De heer van de Brink benadrukte weer opnieuw de goede en regelmati ge kontakten met de wijkverpleeg kundigen. Het bestuur krijgt zodoen de goede voorlichting over het werk van de zusters. De specialisatie van het werk van de wijkverpleegkundi gen, IV2 jaar geleden ter hand geno men, loopt uitstekend, aldus de heer v. d. Brink. „We willen graag zo door blijven werken, ook bij het aantrek ken van een nieuwe wijkverpleegkun dige". De Kruisvereniging „Heiloo" heeft vijf zusters in dienst. De heer Van Deursen, sekretaris, re leveerde in zijn jaarverslag een aan tal belangrijke feiten, zoals de ver kool» van het vroegere Wit-Gele Kruisgebouw, het uitstekende werk van de administrateur, de heer J. A. L. van Linden en de goede samen werking van allen die bij het kruis werk betrokken zijn. Er werd medegedeeld dat in de na jaarsvergadering het nieuwe huishou delijk reglement wordt vastgesteld. De statuten van de Kruisvereniging „Heiloo" waren al goedgekeurd. De kascontrolecommissie, bestaande uit mevr. Bosman en dhr. Schouten hebben de stukken van de penning meester over de jaren 1974 en 1975, steekproefgewijs, gecontroleerd en in orde bevonden. Op de najaarsyerga- dering zal, aan de hand van het nieu we huishoudelijk reglement een nieu we controlecommissie worden samen gesteld. De heren v. d. Brink en Van Linden gaven een toelichting op de staat van baten en lasten over het jaar 1975. Met een voordelig saldo van 17.466,48 sluiten de inkomsten uitgaven op 'n bedrag van 286.135,16. De wijkverpleging kost de kruisver eniging 115.205,99 i bruto salaris sen. inclusief vakantiegelden) en de netto sociale lasten bedroegen in 1975 21.785,87. Aan kontributies werd ontvangen 83.945. en sub sidies van Rijk en Gemeente resp. 106.895,08 en 76.768,06. om beschadiging van lokalen te voorkomen Evenals elders in de gemeente wordt er in het zuid-westelijk deel onzer gemeente veei vérnield. Daaraan staan ook bloot de twee lokalen van de Stichting Kinderspeelzalen aan 't Veld. Het dagelijks bestuur van de stichting heeft zich voor medewer king tot de omwonenden gewend. Dit via een circulaire. De inhoud luidt als volgt: „Wij hebben uw hulp en medewer king nodig. Wij, dat zijn de peuterspeelzalen die sinds januari gebruik maken van twee lokalen in 't Veld. Deze lokalen zijn ons ter beschikking gesteld door de gemeente; het onder houd daarvan is echter voor onze eigen rekening. Dit onderhoud blijkt ons financieel de das om te doen. De oorzaak daarvan is het grote aantal ruiten dat kapot gaat. De vervanging daarvan kost ons veel geld, meer dan wij kunnen betalen. Voor deze inkomsten zijn wij - naast een kleine subsidie van de gemeente - afhankelijk van de bijdragen van de ouders van de peuters die de speel zaal bezoeken. Deze bijdrage is al erg hoog en een verdere stijging zou voor een aantal ouders betekenen dat zij hun kind niet meer naar de peu terspeelzaal kunnen laten gaan. Medewerking in 't bijzonder gevraagd van ouders Vandaar onze vraag aan u om ons te helpen. Als uzelf kinderen hebt, kunt u misschien bewerken dat zij bij hun spel enige afstand van de ruiten in acht nemen. Hierdoor kan veel scha de worden voorkomen. Breekt toch nog wat, dan valt de schade veelal onder uw particuliere WA-verzeke- ring. U kunt de schade dan zonder bezwaar melden aan ons en aan uw verzekeraar. Tegen opzettelijke vernielingen is meestal weinig te doen. Toch zouden wij u willen vragen om zo mogelijk in te grijpen of ook de politie te waarschuwen. Mogen wij op u reke nen? Bij voorbaat onze hartelijke dank." Vanaf vrijdag a.s. zal er weer elke week een braderie-avond gehouden worden in het Stationscentrum xan 19.00 - 21.30 uur. Het zal weer een gezellig geheel wor den waar voor jong en oud het nodige te koop maar ook te eten en te drin ken zal zijn. Naast ijs, poffertjes, pa tat, oliebollen etc. dit jaar voor het eerst ook saté met pindasaus waar het Chinees-Indisch Restaurant Kan ton mee naar buiten komt. De „rozenman" Henk Scholten is ook weer van de partij. Men komt met antiek, sieraden, In- dia-kleding, posters, schelpen, klom pen, lappen stof en nog heel veel meer. De eerste avond zal men een scha penscheerder aan het werk kunnen zien. Vrijdag, 1 juni omstreeks 6 uur was de heer S. aan de Bookelermeorweg gras aan het laden met een zelfla- dende gras- en hooiwagen. Aan het einde gekomen moest hij terugsteken waarbij hij een achter de wagen spe lende 7-jarige jongen niet in de ga ten had. De jongen, oomzegger van de heer S„ kwam met zijn hoofd on der het achterwiel en moest met ern stig hoofdletsel worden opgenomen in het St. Elisabeth/.iekenhuis. Do jongen is overleden. Deze week verschijnt de nieuwe ge- illustreerde prospectus voor het ko mende seizoen 1976-1977 van de Volksmuziekschool. De prospectus is uitgevoerd in een zeer handzaam formaat en voorzien van verschillende foto's waarop musi cerende leerlingen zijn afgebeeld. Thans kandidaten beschikbaar Het R.K. bestuur was de laatste tijd in-compleet. Er waren nogal wat va catures. Het bestuur deed een oproep in het Paasnummer van „Communi catie", om de opengevallen plaatsen aan te vullen. Zes personen reageer den en gelet op plaats van vestiging in Heiloo en hun beroep werd beslo ten aan de Deken van Alkmaar de volgende candidaten voor het kerk bestuur voor te dragende heer A. B. J. Koets, Obriglaan 3, de heer J. C. Meijer, Westerweg 292 en mevrouw A. M. van Vught-Baas, Groote Olven 18, allen te Heiloo. Begeerden op het Kiitc Str«»belhaus te Bieberhausen De reiscommissie van een aantal Nivon-afdelingen organiseerde» een voorjaarsreis naai' het prachtige Sauerland (Dsl.i. Kr namen ook een flink aantal Heilooërs aan deel die een prachtige vakantieweek hebben gehad. Gelogeerd werd op het zo Iraai gelegen natuurvriendenhuis „Het kate Strobelhaus Ie Liobi-rhausen. Niet alleen fraai gelegen maar ook fraai van bouw en inrichting. Hel is nog niet zo lang geleden gebouwd en hot kostte „maar" 4.8 miljoen D.M.. Er werden vanuit „Het Kale Strobel haus hele en halve dagtrips gemaakt, o.a. naai" Keulen, Attendant bezoek aan Attagroti. 'I Aggertal en Son dern aan de Biggesee. Natuurlijk werd een boottochtje gemaakt. De verzorging op het huis was goed eri de sfeer onder de 51 deelnemers opperbest, 's Avonds was men gezel lig bijeen, onder andere met het spe len van een spelletje kienen en een dia-vertoning over do rijke flora en fauna in do wijde omgeving van het deel van Sauerland waar werd golo- geet d. de laatste avond, op „Het Kate .Strobelhaus", werd de reisleiders, de lieren Erkamps en Wissingk en ehattl four Frans hartelijk bedankt voot wat zij hebben gedaan om zulk een vakantie-week te laten slagen. Gistermiddag om 4 uur kwam de 100.000ste bezoekster de drempel van het zwembad Het Baaf.je over. Het was de 14-jarige Sandra de Wilde uit Alkmaar. Uit handen van de bedrijfs leider de heer G. J. H. Bijkerk ont ving zij een zwemabonnement voor het volgend jaar plus een bos bloe men namens het gemeentebestuur. De heer Zentveld van de kiosk deed hier nog een waardebon bij t.w.v. ƒ10. Stelde vragen ox er het niet ophalen van huisvuil Het raadslid de heer J. Pieters wend de zich tot het college van burge meester en wethouders. Op grond van art. 28 van het regle ment van orde zou ik uw college de volgende vragen willen stellen: 1. Welke motieven hebben het College doen besluiten geen vervan- gende ophaaldag voor huisvuil vast te stellen voor de bewoners uit de wijken die normaal op maandag in de route zijn opgenomen, nu maan dag, 7 juni uitvalt? 2. Is het College niet van mening dat het dienstverlenend apparaat van de gemeente tekort schiet, en dat door de betreffende bewoners veel ongerief (extra opslag en stankl zal worden ondervonden. 3. Is het College bereid alsnog maatregelen te nemen om, zoals tot nu toe gebruikelijk, een extra ophaal dag voor huisvuil aan te wijzen in de week van 7-11 juni a.s. ten behoeve van de bewoners waar normaal op 7 juni zou worden opgehaald? De tekst van de prospectus is over zichtelijk ingedeeld in verschillende onderwerpen zoals bijvoorbeeld taak en doelstelling, algemeen vormend muziekonderwijs (incl. overzichtsta belzang- en instrumentaal onder wijs, samen musiceren, vakken en leerkrachten, lesgelden enz. Ingesloten treft men tevens een in- schrijfkaart aan waarop allerlei ge gevens en mogelijkheden kunnen worden afgelezen en eventueel inge vuld. De prospectus is voor iedereen vanaf maandag a.s. gratis verkrijgbaar op de volgende adressen: Volksmuziek school, Pastoor van Muijenweg 14, Gemeentehuis en de Oj>enbare Biblio theek, Kennemerstraatweg 382. Leerlingen van de Volksmuziekschool en zij die reeds ingeschreven hebben voor het nieuwe seizoen ontvangen de prospectus automatisch thuis of via de school. Men dient zich eventueel vóór 20 ju ni a.s. door middel van de inschrijf- kaart als gegadigde op te geven. PASTOOR VAN MUIJENWEG 14 - HEILOO Vanaf maandag 14 juni a.s. zal de nieuwe prospectus (met inschrijf- kaartl voor het komende seizoen 1976-1977 van de Volksmuziek school gratis verkrijgbaar zijn op de volgende adressen: VOLKSMUZIEKSCHOOL, Past(x>r van Muijenweg 14 GEMEENTEHUIS OPENBARE BIBLIOTHEEK Kennemerstraatweg 382 Inschrijvingen dienen uiterlijk vóór 20 juni te geschieden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1