eenbankstel. Zie advertentie in deze krant n botten S3 és oki -/i ONDERNEMERS ROND HET TTE KERKJE GAAN AKTIE VOEREN □rchipLcin ijn... NIEUWSBLAD VOOR HEILOO_ jjolui hollen iiia*sickf (ikeii meubelen kgelhandel -Alkmaar 8 SUPER-DE LUXE BRUNSWICK-BANEN een oergezellige bar, een fijn muziekje J.J. PANTEKOEK, Ing. HEILOO VIERDE TWEE DAGEN UITBUNDIG FEEST Jaarmarkt bood veel variatie Hoogtepunt: het gebeuren in en rond een Vijver in „Oost" UW ECHTE BAKKER NU IN DE SPAR SUPERMARKT NIET MEER WONINGEN IN HEILOO DAN AL GEPLAND WAREN BOETIEK ENCORE IN NIEUW JASJE TIJDELIJKE AFSLUITING VAN WEGEN IN HEIL00-ZUID H0RNA-HEIL00 VERGROOT KOELRUIMTE Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compleet MEDEDELING PLAATSGENOOT R.TER0L RIDDER IN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU Ontvangen PLAKSETS f 12.20 195 kennemerstraatweg 334 t.o. kerRefaan heiloo tel.30815 VAN SCHAGEN MODE TOONT HERFST-EN WINTER-KOLLEKTIE Je vindt het allemaal in de o 0 VAN AOSTASTRAAT 28» TELEFOON 31316 - HEILOO Van de „objekten-wedstrijd De uitslagen luiden als volgt: Orginaliteit: 1 prijs; Jan J. Janssen; 2 prijs; Hans van der Laan; Poedelprijs: Edith Buis. Objecten: 1 prijs; Peter Buis- Ronny Koopman; 2 prijs; Bas Zoon - Folkert Bakker; 3 prijs; Jos Brugman. De uitslagen luiden; Senioren; anno 1936, plus en min. Junioren; Groep van Willigen. De omvanrijke stellages voor de wed strijd, werden aangebracht door de Fa. Teerenstra en haar medewerkers. Een speciaal woord van dank is hier zeker op z'n plaats. De sluitingsavond in „De Oude Her berg", zondagavond trok veel belang stelling. Trouwens waar kan je te genwoordig voor een kwartje naar toe? Aan de bijeenkomst werkten mee „The Entertainers" en „The Family". Loes Haasdijk leidde deze medewerkers in. Tenslotte trad, later op de avond de bekende zanger Ben Cramer op. Deze kreeg niet die aan dacht van de bezoekers als men wel had mogen verwachten. Heiloo vierde twee dagen uitbundig feest, zo mogen we het toch wel noemen. Dank zij het vele voorberei dende werk (maanden lang) van „Pappod" en „Buk-Buk" en niet te vergeten de vele medewerkers. De jaarmarkt in het centrum van het dorp bood veel variatie maar hoogte punt van het Festival, in het afgelopen week-end was toch wel het gebeuren in en rond de vijver tussen Frederi- ca's Hof en de Nieuwe Plantagie, in „Oost". Kinderen trokken naar het feestterrein. Met of zonder muziek, fleurige stre pen van verklede kinderen trokken al s morgens vroeg, vanaf de Westerweg en De Loet naar het feestterrein. Daar konden de kinderen naar hartelust meedoen aan tal van kinderspelen. Zij konden zich uitleven in hun creativi teit. Daarvoor zorgde de „Hobby- farm". Een poppenkast voorstelling van Menno Watzema konden zij bij wonen en niet te vergeten, men kon gereden worden in leuke pony wa gentjes of zelf gaan rijden op een pony. Er was daar heel wat te doen voor de jeugd. Aanéén gesloten programma In de gemeentelijke muziektent „draaide" vanaf 10 uur, aanéén geslo ten, één gevarieerd programma. We noemen ervan het opreden van „Eensgezindheid", Jazz Ballet door een aantal leerlingen van de Heiloose balletschool, leden van de Volksdans groep van Doves verleenden mede werking en de cabaret groep Klojo liet zich horen. Meisjes van „Klimop" deden lange mat oefeningen en er kon geluisterd worden naar de meest uit een lopende muziek, zoals uit de balkan maar ook naar jazz. Dank zij het behoorlijke weer (ook al viel er zo af en toe wel een spettertje) was de belangstelling, rond dffie muziektent groot. Een aantal feest genoten zetten zich om omstreeks 5 uur neer voor een gezellige barbeque. Opvallend veel informatie-stands Er was een veelheid van stands op deze jaarmarkt. Opvallend waren de vele informatie-stands die wij zagen. Wij willen een aantal noemen: Van de Hartstichting, Kon. Wilhelmina Fonds, voor de Kankerbestrijding, Release, Falkland, Padvinders, Bijbel vereniging, Nivon, Europese Beweging (veel in de stand aanwezig, Dr. Mr.C. Berkhouwer, vice-president van de Raad van Europa). In „De Rank" exposeerden een vijftal Heilooè'rs: Linoleumsneden, tekenin gen en schilderswerk. Een aantal stands van zakenlieden trokken veel aandacht. Het waren ambachtslieden, zoals de man die van glas prachtige sieraden maakte, de vakman die uit een stukje hout een fraai voorwerp wist te draaien etc. En veel aandacht trok het vrouwtje (leuk gekleed) aan het spinnewiel. Goede zaken deed de man in Oud-hollandse snoep en drop, niet onbegrijpelijk, als men in éen schep een half pond drop kon afwe gen, dan kreeg men dit gratis. Het lujtte natuurlijk maar een enkele keer. Kostelijke objecten gingen het water in. Zoals wij al in de aanhef schreven,het hoogte punt van het festival lag, zondagmiddag, in „Oost" wat is daar gelachen om allerlei toestanden. Zoals het te water gaan van de meest vreemdsoortige „objecten"; de touw trekkers, de strijd tussen „Pappod" medewerkers en Buk-Buk-leden en niet te vergeten wat aangekondigd was als een demonstratie van onze vrijwil lige brandweer. Maar laten we beginnen wat men noemde de „objecten" particulier of als groep uitgevoerd. Guido v.d. Berg, als neptunus, opende met zijn toeter de reeks van tewater gelaten „objec ten", de een nog doller van opzet en vorm, dan de ander. Een wieg op een vlonder met iemand in een nacht hemd, bleef nog drijven ook. Dat deed ook het ledikant van Buk-Buk leden; 3 man in 'n bed met één flesje bier wat alvarende vol genutigd kon wor den. Touw begaf het zeven maal Het touwtrekken was ook kostelijk al was het maar omdat niet minder dan zeven maal het touw, gespannen over de vijver, brak, E- inderhaast ge haalde lijn begaf het ook. Tongen beweerde dat de 10 mannen (een aantal van hen weelderig gekleed) te sterk waren voor elk soort touw. Klaas Koomen die alle evenementen plezierig leidde, liet tenslotte voor aller zekerheid de teams in de finale maar uit 5 man bestaan. Toen hielden nog velen hun hart vast of het wel goed zou gaan. De verliezers moesten in het water getrokken worden, dat leverde de nodigde pret op. Duizen den konden, mede dank zij het aflo pende, talud van de grasstrook van de Frederica's Hof het gehele spul goed gadeslaan. Pappod kwam tegen buk—buk uit, in een spuitwedstrijd met een bal. Buk- Buk won met 3-2. De spuit niet altijd gericht op de bal maar ook op tegen stander-spuitgast waardoor er menig keer één onderuit ging, wat ook hier weer de nodige hilariteit terug bracht. HEEFT O.A.,; kloostertafels riddertafel s kruispoottafels schraag driepoottafels kolompoot tafels eenpoottafels vier potentafels ronde tafels met brazero salontafels met stoelpoten met ver stekraamwerk met afge ronde «hoekenplavuizen tafels bijzettafels hoge st oelen lage stoelen met bi ezen zit met houten zit met leren zit broodkaste n servieskasten kaaskas ten scharnierkasten tele visiekasten linnenkasten secretaires huisbarretjes vaste bars barkrukken Oudhollandse verlichting *?en verder alles op maat! „de betere massief eiken en leren meubelen" kennemerstraatwegj 231. heiloo. telefoon 072-34966. t.o. Hillibrordusstichting vrijdagavond koopavond Brandend bootje dreef af. Na een aantal demonstraties als het blussen van brand o.a. in een auto en het redden van een passagier uit een auto met gebruik van apparatuur (soort slijpapparaat) ging onze vrijwil lige brandweer over tot een aardig in elkaar gezette oefening. Een echt paar, zittende op een bootje, bemerk ten geheel in beslag genomen door het vissen, niet, dat het geval in brand was geraakt. Zij sprongen in het water, de taak van de brandweer was het geval te blussen. Tegen de regie in, dreef het bootje, door de noordoostelijke wind, naar de overkant van de vijver, gro tendeels buiten het bereik van de brandweer.Spuiten in die richting had alleen maar tot gevolg dat het bootje verder afdreef. Toen het eindelijk opgehaald was, was er niet veel meer te blussen.... Juist door deze gang van zaken hebben de duizenden die aan wezig waren zich kostelijk vermaakt. Klaas Koomen heeft, aan het slot van deze middag vol gekkigheden alle medewerkenden dank gebracht,vooral de organisatoren „Pappod" en Buk- Buk. Anderzijds dankte Guido v.d. Berge van Pappod, Klaas Koomen voor zijn leiding en geestige commen taren. 3 x per dag HEERLIJK - KROKANT OVENVERS BROOD Keuze uit 30 soorten DE LOET 5 - HEILOO (Plan Oost) Gedeputeerde Staten zeggen „NEE" tegen plannen van de Minister Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land zeggen nee tegen de plannen van minister Gruyters van Ruimtelijke ordening, zoals deze vastgelegd zijn in de verstedelijkings-nota, ten aanzien van onder andere Heiloo en Limmen. In deze nota werd gesproken van 3000 tot 6000 woningen in deze beide gemeenten. Een verstedelijking van Heiloo en Limmen wijzen Gede puteerde Staten af, omdat die zou moeten worden gerealiseerd in een waardevol en zeer kwetsbaar duinvoet- gebied. G. S. wijzen op een aantal gebieden die beter geschikt zouden zijn om tot de gewenste woningbouw te komen. Daarvoor wordt onder andere genoemd de stad in opbouw Almere, in Nederlands nieuwste polder. Gunstig gelegen ten opzichte van de werkgelegenheidsconcentratie in het zuiden van de provincie. Spreekuur C.D.A.-fraktie De CDA-raadsfraktie heeft vanavond spreekuur, van 7.30 uur tot 8 uur, op het gemeentehuis. Openbare bespreking door Progr. Raadsfractie. Zoals gebruikelijk gaat de Progressieve Raadsfractie de raads agenda in het openbaar bespreken. Vanavond om 8 uur in het Open Huis. Boetiek Encore, het nieuwe winkeltje aan de Heerenweg 206 waar men gedragen kinderkleding en avond japonnen kan in-en verkopen heeft over belangstelling bepaald niet te klagen. De inbreng van deze kleding is zo overstelpend dat Trudy Dukker en Nelly Koudstaal hebben moeten besluiten hun Êoetiek alleen nog maar 's maandags van 2 tot 5 uur voor het inbrengen van deze kleding open te stellen. Voor het kopen van kinderkleding kunt U terecht van dinsdag t/m don derdag van 2 tot 5 uur. Voor avond kleding 's vrijdagavonds van 7 tot 9 uur. Vooral voor peuters en kleuters is de sortering broeken, T-shirts, man teltjes etc. gewoon enorm. Ga er maar eens lekker snuffelen. Het is er best gezellig. Ten behoeve van rioleringswerk zaamheden In het nog resterende gedeelte van deze maand zal worden begonnen met het aanleggen van een riolering in het zuidelijk gedeelte van de gemeente. Daarvoor is het nodig, dat in de periode september—december 1976 de volgende wegen ieder afzonder lijk gedurende de tijd, waarin de rioleringswerkzaamheden worden uitgevoerd voor het verkeer worden afgesloten: Groeneweg, Hoogeweg, Kapellaan-west, Runxputteweg en Westerweg. De afsluiting van deze wegen geldt in hoofdzaak voor het doorgaande ver keer. Voor het plaatselijk verkeer zul len zodanige voorzieningen worden getroffen, dat de aanliggende percelen bereikbaar blijven. Het verkeer zal via aanduidingen op de afsluitingen en omleggingen attent worden gemaakt. Heiloo, 21 september 1976. Met een forse klap is vanmorgen de eerste paal de grond ingegaan voor een aanzien lijke uitbreiding van de koelruimte voor melk en melkprodukten van Horna-Heiloo. De bouw van de 1800 m2 nieuwe koelcel moet nog voor het eind van dit jaar voltooid zijn. Daar door kan de service vanuit Heiloo aan de Noorhollandse afnemers boven het Noodzeekanaal voorjaar '77 belangrijk versneld worden. De met hulp van een computer, verzamelende en verwerkte bestellingen worden dan namelijk in de nieuwe Horna-koelcel in rolcon tainers klaargezet om te kunnen worden afgeleverd. Vers en koel is één van de sterkste punten van Melkunie/ Horna. De plannen tot de bouw van een nieuwe koelcel in Heiloo dateren al van geruime tijd geleden. Ze zijn, toen begin '75 de consumptiemelk- voorziening samen met CMC/Melk unie werd voortgezet, zelfs enige tijd bevroren'. Via een studie in het grotere verband van elf comsumptie- melkbedrijven om te komen tot de beste aanpak, worden ze nu realiteit. De Horna—fabriek in Heiloo, 180 medewerkers van de 280 die in Horna—Heiloo en-Amsterdam werk zaam zijn, schakelt helemaal over naar het moderne containersysteem. Dit is mede mogelijk geworden doordat in goed overleg met de gemeente Heiloo het benodigde terrein hiervoor beschikbaar kwam. Containerisatie Containerisatie houdt in, dat kort na de bereiding de door de afnemers bestelde produkten uit de container straten al in de koelcel in verrijdbare containers worden klaargezet. Voorheen werden deze bestellingen door de chauffeurs van de Horna- wagens, ter plekke afgewerkt bij de afnemers, wat veel tijd en inspanning van hen vergde. Het nieuwe systeem, dat in het Melk- unie/Horna-gebieü van Texel tot Terneuzen wordt doorgevoerd levert een aanmerkelijke bijdrage tot het behoud van de kwaliteit van de pro dukten via aangepast en gekoeld transport. Bovendien wordt hierdoor het werk voor de chauffeurs aanzien lijk vergemakkelijkt. De bouw van de nieuwe koelcel staat overigens niet op zichzelf. Binnen Horna-Heiloo moet ook het nodige veranderd worden: de bestaande koelcel (450 m2) en de leeggoed- ruimte 300 m2, krijgen een andere bestemming om deze nieuwe distibu- tiemethode mogelijk te maken. De nieuwe koelcel van 60 bij 30 meter wordt aan het bestaande complex gebouwd. De produkten komen via de rollebanen al automatisch in kratten verpakt de koelruimte (5 gr.C) bin nen. Voor de bouw van de cel moeten 251 palen geheid worden van 5 tot 6 meter lengte om door de op 70 centimeter diepte gelegen veenplaat, vaste grond onder de voeten' te krijgen. Horna De Horna—fabriek in Heiloo is één van de twee C.V. Noorholland-con- sumptiemelkbedrijven die in nauwe samenwerking met CMC/Melkunie zorg draagt voor de Noordhollandse consumptiemelkvoorziening. In Horna-verband wordt op de jaarbasis in Amsterdam en Heiloo 74 miljoen kg melk verwerkt. In de fabriek in Heiloo worden verschillende soorten drinkmelk (vol, mager en half vet),karnemelk, yogurt, vla's en pappen bereid. Vijftig procent van de produktie verlaat in glasverpakking de melkinrichting; de andere helft in eenmalige verpakking. De koelcel in Heiloo wordt op de groei gebouwd en is goed voor een jaaromzet van 60 miljoen kg produkt, terwijl deze nu rond de 50 miljoen kg ligt. De nieuwe cel zal ook worden gebruikt om in de stijgende vraag naar Mona-toetjes in de CMC/Melkunie samenwerking te voorzien. De eerste paal voor de uitbreiding werd door één van de zes Horna- medewerkers met het meeste aantal dienstjaren, de heer A. Bruin (21 dienstjaren) de grond ingedreven. De werkzaamheden in het bedrijf werden stilgelegd om alle medewerkers de gelegenheid te geven hierbij aanwezig te zijn. 'Horna is een bedrijf waar we met elkaar in werken en dan doen we ook dit samen', aldus direkteur Ing. H. G. J. Morshuis. De bouw zal volgens een strak tijd schema worden uitgevoerd door de Hollands Beton Maatschappij onder architektuur van het m-chitekten- bureau Nieuwland VanTier Vegte te Leeuwarden. Met de bouw en de inrichting is een bedrag gemoeid van rond f 3 miljoen. Zilmrltl.l- Tel 072 10892 het goedkoopste adrei in Nederland De „UITKIJKPOST" streeft er naar aan de gemeente Limmen meer aandacht te schenken.. Ook het nieuws van uw vereniging kan in dit blad worden opgenomen. Daardoor zijn ook advertenties van uw zaak of bedrijf doeltreffender omdat deze bij dit nieuws uit Limmen geplaatst worden. Voor kontakten hieromtrent kunt u terecht bij dhr. B. Admiraal, Dusseldorperweg 52, Telefoon 02205 - 1466. .JAARGANG NO. 20 22 SEPTEMBER 197A Gratis bouw- en verbouwadvies Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. :en ederland )p jongstleden vrijdag 17 september terd te Eindhoven het 25-jarig be ton gevierd van het Veteranen legioen Nederland. In deze bijeen- omst werd onze plaatsgenoot de heer j. Terol benoemd tot Ridder in de (de van Oranje Nassau. De versierse- daar aan verbonden werden uitge- ;t door de secretaris-generaal van iet Departement van Defensie, Drs. H. J. M. Peijnenburg. De Heer ol heeft deze onderscheiding onder Jere te danken voor zijn werk als ilgemeen secretaris van Het Veteranen legioen Nederland. lij is voorts lid van het dagelijks bestuur van het nationaal Nieuw juinea Thuisfront, secretaris van het ftgschlager comité 1956, erelid of lil van verdienste van een aantal buitenlandse organisaties van oud- militairen of oorlogs invaliden en Drager Korpsknopen Reserve Politie isterdam. recorder- en casetteband slechts Ook casettePLAKband los per rol leverbaar y I )e ondernemers die gesitueerd zijn in straal van zo'n 350 mtr. rondom a |(t befaamde Witte Kerkje in Heiloo wjl »in een grootscheepse aktie voeren. L» V Gezamenlijk wil men het „Hart van Boo" gezellig maken. Dit via diver- IfA j akties voor het publiek maar ook f J door via een betere samenwerking titer inspraak te krijgen bij het Ge- 7j jeentebestuur en de Overheid, f taneer het Winkelhof 't Loo een feit [geworden gaat men er met zo'n 70 a ((ondernemers tegenaan. jék Waardebonnen lO Qp zaterdag 2 oktober a.s. gaat deze ittieom 2 uur van start. Een vlieg- tuigje zal op dat tijdstip waardebon- B boven Heiloo uitwerpen. Tegelij- ■tertijd wordt de nieuwe vlag van ■M*ae vereniging geprensenteerd. Een fe. M mod hart met daarin het Witte Kerkje S JL tntraal. Het vliegtuigje zal een in- I J toducerende tekst meevoeren. f %jf Jet Witte Kerkje zal ook weer terug te vinden zijn op de plastic tassen die |e aangesloten ondernemers vanaf 2 iktober gratis zullen verstrekken. Het est zal worden opgeluisterd door muziekkorpsen uit Heiloo. Fotowedstrijd woensdag 6 oktober gaat er een otowedstrijd van start. In alle etala- esvan de aangesloten winkeliers zul- i er foto's worden geplaatst van lekjes in Heiloo die U thuis moet j 5, unen brengen. Via een formulier ssen 5 it bij alle deelnemers verkrijgbaar is f„on 2071 u deze prijsvraag oplossen toon 30781prijzen winnen. Eind oktober tat er een leuke St.Nicolaas-aktie. lijmuderheden hierover kunt U t.z.t. iit Uitkijkpost vinden. Verder zit tetensvol met allerhande plannen, ;bezorgd en. ook voor de leden/ondernemers zoals o.a. het organiseren van lezingen en andere informatieve bijeenkomsten, men nog berstensvol met allerhande plannen, ook voor de leden/onder nemers zoals o.a. het organiseren van lezingen en andere informatieve bijeenkomsten. Het voorlopige bestuur werd samen gesteld uit de heren J. Th. van Steeg, voorzitter, G. P. Rozing, secretaris en mevr. Bakhuizen, penningmeester. Overige leden zijn, de heren J. Keppel, J. de Groot, H. J. Kwaad, J. Braam, P. de Groot, en J. van Schagen. Op 22 maart j.l. kwam men bijeen voor een eerste gesprek. Van de 30 aanwezigen kwamen er meteen spontaan 9 men sen naar voren om in een tijdelijk bestuur zitting te nemen. Er werden direct spijkers met koppen geslagen. Men besloot een jaarmarkt te organi seren in september maar aangezien Pappod en Buk-Buk hier eveneens mee bezig bleken te zijn ging dit feestje niet door. „We hopen ook met andere ondernemers een nauwe samenwerking te kunnen onderhou den" aldus de heer van Steeg. „Hierbij doel ik o.a. op de ondernemers van het Stationscentrum die het o.i. erg goed doen. We zijn door de ligging van elkaar gescheiden in twee vereningin- gen. Vroeger lag er zelfs een flink bos tussen beide delen van het dorp. Je had toen nog de katholieke buurt en de andersdenkenden. Nu zullen we elkaar op belangrijke punten best weten te vinden. Voorlopig zijn we druk doende om de komende festivi teiten te doen slagen. We gaan er in elk geval enthousiast tegenaan. es vinden ■vely Girl" ,g hart- 1 slipje, leerd. maten Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10 00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Westerweg 234 Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 OOp woensdag 29- en donderdag 30 september zeil het bekende modehuis Van Schagen Mode haar nieuwe herfst- en winterkoliektie tonen. In Castricum zal 'deze modeshow plaats vinden op woensdagavond in Gees- terhage, aanvang 20.00 uur. In Alk maar op donderdagmiddag en-avond om 14.30 en 20.00 uur. De entrée bedraagt f 7.50 inclusief koffie met gebak. Aangezien voor deze modeshow altijd een grote belangstelling bestaat is het zeker raadzaam zo snel mogelijk voor een toegangskaart te zorgen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1