mmm □rchipLCin f mm tricot shop mmfM 'Wilson Glenny: Wijs Gekozen w 1 makelaardij HESL00, IN 1976, IN VOGELVLUCHT iohn botten iiisi^id eiken meubelen FA. PANTEK0EK in9. BOEIENDE TENTOONSTELLING TINTORETTO STAATSLOTERIJ KERSTFEESTVIERING KERSTAKTIE HEILOO H. knikvoetjes... dan psedro korrektie schoenen HANRAADS schoenen japonnen De Winnende Kwaliteit tigelhandel -Alkmaar BOWLING HEILOO jolm holten IEUWSBLAD VOOR HEILOO PAADHUISWEG 6 HEILOO kennemerstraatweg 334 t.o. kerkelaan heiloo tet30815 FA. PANTEK0EK staat ook in 1977 weer graag voor u klaar en wénst u een in alle opzichten goed jaar toe. NIEUWJAARSRECEPTIE GEMEENTEBESTUUR HEILOO JUWELIER H0RL0GER A. G. v. d. Nagel Aanvang verkoop 654e loterij maandag 3 januari Herman Kwaad Kennemerstraatweg 414 Heiloo Tel. 072-30799 AFSCHEID PASTOOR SCHMIDT, PATER G00SSENS EN PASTOR BUSKERM0LEN m GROOT VUURWERK BIJ HAPPY CHINA BLOEDAFNAME TE HEILOO Wand- en vloertegels. Plavuizen. Open haarden v.a. f 398.- geh. compléét 13 J*J Op Nieuwjaarsdag zijn we geopend H* vanaf I uur Kennemerstraatweg 341 - Telefoon 31992 Bk f Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo - Tel. 072-30175 b.g.g. 072-34531 Redaktie-adressen Torenlaan 13 - Heiloo - Tel. 072-30182 W. de Zwijgerlaan 106 - Castricum - Tel. 02518-53538 Dit blad verscnijnt's woensdags huis-aari-huis in een oplage van 10.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen, Rinnegom, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopij moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 30 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend dinsdag- en vrijdagavond van 19.00-21.00 uur, zaterdag morgen van 10.00-13.00 uur in „Onder de Luifel" Wesierweg 234. Heiloo (hk. Westerweg - Stationsstraat), telefoon 34120 Het bruiste in onze gemeente I weer van grote aktiviteit Aantal inwoners steeg tot 20.705 t bruiste in onze gemeente, in het fclopen jaar, weer van grote aktivi- 1, We willen weer, aan het einde van ioude jaar, in vogelvlucht daarvan beeld geven. Er kwamen 281 inwoners bij aantal inwoners was per 1 januari [6 20.524 en bij het schrijven van overzicht (23 december), was het 705. Een stijging dus van 281. Bouwaktiviteiten in Zuid-West laatste grond in „Vredenoord" |rdt thans bebouwd, met „De Ron- dit jaar begonnen. In dit kleine Èreidingsplan zijn al enige huizen r en bewoond. Begonnen werd het bouwrijp maken van „Boe- Jistein" en een deel van „Baeten- g". „Plan Mallevoort" kwam in geheel geftèd.—Met de voorberei- ig van de woonheuvel aan de iweg, is men begonnen. danks de konstante bouw van lingen neemt het aantal woning- kenden nog toe. Gesproken werd ongeveer 300. Daartoe behoren zij die van een groter naar een iner hüis of andersom willen. >ral onder desjongeren groeit het tal woningzoekenden. In „Baeten- g" zullen in 1977 kleine woningen ouwd worden. Nog in 1976 viel besluit het voormalige verzorgings lijs „De oude Pastorij" te kopen. zal bestemd worden voor huisves- »van jongeren. Verstedelijkingsnota bracht velen in beweging I en buiten de raad bracht de (stedelijkingsnota van de Minister Ruimtelijke Ordening velen in toeging. De grootscheepse bouw van pingen, er werd gesproken van nog [zenden, wordt in Heiloo niet op gesteld. Wij houden het hier er bij de uitbreiding van het reatiegebied. De Raad nam het luit, de zevende fase, gelegen wes- |k het bestaande rekreatiegebied, te voeren. HEEFT O.A.: kloostertafels riddertafel s kruispoottafels schraag driepoottafels kolompoot tafels eenpoottafels vier potentafels ronde tafels met brazero salontafels met stoelpoten met ver stekraamwerk met afge ronde hoeken plavuizen tafels bijzettafels hoge st oelen lage stoelen met bi ezen zit met houten zit met leren zit broodkaste n servieskasten kaaskas ten scbarnierkasten tele visiekasten linnenkasten secretaires huisbarretjes vaste bars barkrukken Oudhollandse verlichting en verder alles op maat! „de betere massief eiken en Ieren meubelen" kenneinerstraatnegï 231. heiloo. telefoon 072-34966. t.o. illibrordusstichtiiijij rij dagavond kon|>u*oud Belangrijke zaken kwamen tot stand De belangrijke uitbreiding van het verzorgingstehuis „De Loet" kwam tot stand. De eerste paal voor het realiseren van het Winkelhof 't Loo werd in februari de grond ingedreven en de bouw vorderde zo, dat in november de eerste winkelpanden be trokken konden worden. Men had gehoopt rond november de eerste fase van dit winkelcentrum gereed te heb ben. De tweede restauratie van de Witte Kerk werd op 19 mei een feit. Begonnen werd met de bouw van een motel bij café-restaurant Tolhuis. Begonnen werd ook aan een belang rijke uitbreiding van het melkverwer- kend bedrijf de Horna, aan de Kanaal- weg. De bouw van bedrijven, op het zoge naamde industrieterrein „Oosterzij", ging gestaag door. De riolering in Zuid werd, in overleg met de betrokkenen, ter hand geno men. De beide Rabobanken gingen in Hei loo uitbreiden. De bank aan de Ken nemerstraatweg zelfs vrij fors. Ze konden reeds, zij het onofficieel, in gebruik worden genomen. Opvallende scholenbouw in „Zuid-West" Opvallend was de scholenbouw in het zuidwestelijk deel der Gemeente. De nieuwe openbare kleuter- en basis school „De Zeskant", kon starten, de nieuwe kleuterscholen „De Basseroet" en „St. Maarten" kwamen in novem ber klaar en de kleuterschool „Drie Koningen", wordt begin 1977 betrok ken. Begonnen werd met de bouw van een christelijke kleuter- en basisschool „De Regenboog". Winkelbestand breidde zich over drie centra uit Het winkelbestand breidde zich in 1976 belangrijk uit. We mogen wel zeggen in alle drie de winkelcentra. In „Zuid-West" aan het Hoekstuk (Mallevoort) werden in het winkel centrum weer een aantal percelen betrokken. Het stationswinkelcen trum kreeg er een aantal riante zaken bij. Het Winkelhof 't Loo begon van de grond te komen. Elders in de gemeente hadden belangrijke uitbrei dingen van zaken plaats. Het Stationscentrum had geweldig veel succes met de braderie. De plannen betreffende het bestemmings plan rond het station werden nog niet definitief vastgesteld. Winkeliers in het centrum van de gemeente, richtten een winkeliersver eniging op. De ondernemers van het Winkelhof 't Loo verenigden zich in een stichting. Velen hadden gehoopt dat nog in 1976 het besluit zou vallen een weekmarkt te houden bij Winkel hof 't Loo. De raad dacht er nog anders over, de beslissing zal nu vallen in 1977. Sportakkommodatie belangrijk uitgebreid Het sportveldencomplex ,t Vennewa- ter werd belangrijk uitgebreid. Vooral de nieuwe tennisclub profiteerde daar van. De banen van de tennisvereniging Heiloo werden gerekonstrueerd. De S.V. De Foresters kreeg een verhard handbalveld. Het was groot feest 27 maart, de sporthal „Het Vennewater" werd offi cieel geopend. Dat het zwembad Het Baafje in een geweldige behoefte voorziet, bleek wel hieruit dat in augustus de 300.000-ste bezoeker genoteerd kon worden. Nog in december werd het besluit genomen dat een zakenman een instruktiebad kan gaan stichten bij Het Baafje. Naast de groeiende en bloeiende sportverenigingen die we in Heiloo al hebben, werd er in 1976 nog een tweetal gesticht: een badmintonclub en een basketballclub. De oude vertrouwde Rustende Jager verdwenen De oude Heilooërs hebben met wee moed vele huizen in het centrum van de gemeente zien afbreken (en er volgen nog een aantal). De oude vertrouwde Rustende Jager verdween daarbij ook nog. Elektriciteit - Radio - Televisie - Grammofoonplaten VAN AOSTASTRAAT 28 - HEILOO Telefoon 31316 Het gemeentebestuur van Heiloo is voornemens de Nieuwjaars receptie te hoüden op Nieuwjaarsdag van 15.30 -17.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuls. Alle inwoners, speciaal ook degenen, die pas in Heiloo wonen, zijn van harte welkom. DKSÉ Momenteel houdt de schildersvereni ging Tintoretto haar jaarlijkse ten toonstelling in de Zevensprong. Een boeiende tentoonstelling en dit vooral door de grote verscheidenheid van werkstukken die werden ingebracht door een groot aantal leden en jeugd leden. Op deze tentoonstelling zult U ook kunnen genieten van een aantal zeer fraaie bloemstukjes, die werden ver zorgd door de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde. Tijdens de Kerstdagen kwamen er al zo'n 200 bezoekers naar de Zevensprong. We zagen hier o.a. zeer fraaie aquarel len van J. Dijkstra, een zelfportret van het oudste lid van Tintoretto, de heer R. Troost (83). Een erg knap werk stuk. De heer C.N. Troostheide ver eeuwigde de oude boerderij van Hein Mulder aan de Kanaalweg en met Japans krijt op strokarton wist hij aan de vijvers in plan Oost wel een heel bijzondere dimensie te geven. Sfeerrijke landschappen van de heer D.W. Postma en een snoezig „Gezicht op de Rijp" van mevrouw B. Oude- jans-Nooy, een zeer enthousiast lid die elke week trouw vanuit de Rijp naar Heiloo komt. Men vindt er zeer fraaie portretten van J. Hoek, maar ook prachtige schilderijen van o.a. Anja van Rijn die het meer zoekt in de mystiek. Schilderijen die bovendien schitterend van kleur zijn. Er zijn ook een aantal stillevens te bewonderen, o.a. een reusachtig groot doek van J. van Dijk. Bij de jeugdafdeling is er ook er veel leuk werk te zien. Tekeningen, schil derijen en ook enkele aquarellen. Verder zagen we een enorme serie schetsen van de heer Troostheide, schetsen die gemaakt werden tijdens allerhande schaatstochtjes in en rond om Heiloo. De tentoonstelling is geopend donder dag 30 december van 8—10 uur 's avonds. Op 1 januari 's middags van 2—5 uur; 2 januari 's morgens van 10—12 uur en 's middags van 2—5 uur. Zeker de moeite om even een kijkje te gaan nemen. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij de Zevensprong. De jeugd van 8—17 jaar op donderdagmiddag tussen 4 en 7 uur, en senior-leden op donderdagavond van 19.30—22.30 uur. Tintoretto werd in 1945 opge richt door Jan Dekker en tijdens de kerstdagen van 1946 vond reeds de eerste tentoonstelling plaats. De lei ding was al die jaren in handen van Cor Heeck. Een aantal leden hebben het onder de bezielende leiding van de heer Heeck ver weten te schoppen. We noemen o.a. Ab Jongmans, Wim Hopman, Toon Roest, Jos van Am sterdam en Jaap Dekker. DOKTERSLAAN 16 HEILOO - TELEFOON 072-32447 Verkeersmaatregelen werden getrof fen op enkele belangrijke kruispunten. Zoals de rekonstruktie van het kruis punt Kennemerstraatweg/Kerkelaan, hetgeen vooral voor het verkeer, uit en ingaande in deze laan, een verade ming is. Minder blij bleek men te zijn bij de totstandkoming van de rekon struktie van het kruispunt Kennemer- straatweg/Regulierslaan/Heilooër Tol weg, waarop de gemeente Heiloo wei nig invloed kon uitoefenen. Grote aktiviteiten van „Pappod" Aktiviteiten ontwikkelden tal van organisaties, wijkverenigingen bijvoor beeld, die in Malievoort werd opge richt. Pappod, gesteund o.a. door Buk-Buk, organiseerde een timmer- dorp en een dorpsfeest. Bijzonder geslaagde evenementen waarbij dui zenden mensen op de been kwamen. De balletschool van Els Bijlsma was aan de Kennemerstraatweg de ruimte ontgroeid. In de voormalige Cl. Willi- brordschool kon een riantere ballet school gesticht worden. Nadat het al maanden in gebruik genomen was, volgde de officiële opening van het dienstverleningscen trum aan de Westerweg, van de Stich ting Alkmaar-Heiloo. Uitvoering van belangrijke plannen in 1977 Alhoewel de bouw vertraagd is, komt in het begin het 1977 het ontmoe tingscentrum Het Open Huis (boven het Winkelhof 't Loo) gereed. Plannen zijn er om in 1977 over te gaan tot de bouw van een nieuwe openbare leeszaal in Zuidwest, op het kruispunt Het Malevoort/Pastoor van Muyenweg. Het komende jaar zal ook de bouw van de grond komen van een zgn. Speelhuis, ter vervanging van het Asta-Theater. De aanleg van een honk- balveld in het sportveldëncomplex Het Vennewater, staat ook op het programma Een woord ten afscheid Sterk geinteresseerd in het politieke, culturele en maatschappelijke werk in de gemeente en' daaraan in de periode 1945-1977, intensief meewerkend, heb ik op mijn wijze geprobeerd, ook middels de medewerking aan de Uit kijkpost, alles wat maar kon te stimu leren. Voor het welzijn van onze mooie gemeente. Zonder de grote medewerking van tallozen, o.a. vereni gingsbesturen, gemeentelijke diensten en de politie, had ik dat zeker niet kunnen doen. Zeker geen 30 jaar! Ook dank aan de mensen van Druk kerij Uitkijpost, voor de prettige en vriendschappelijke samenwerking. Mag ik tenslotte U allen nog een voorspoedig 1977 toewensen. Heiloo, 24 december 1976 N. Majolée Op zondag 2 januari zal pater Goos- sens, die sinds augustus pastoor Reus vervangt, afscheid nemen: 's morgens na de eucharistievieringen van half tien en elf uur kunt U hem de hand drukken. Pater Goossens volgt pastor van de Berg op in de parochie van de H. Petrus te Krommenie, Snuiver straat 2. Op diezelfde zondag is er gelegenheid om van pastoor Schmidt, pastor Bus- kermolen en mej. To Witteveen af scheid te nemen en wel in de kerk en in de koffiekamer na de Eucharistie viering van twaalf uur tot ongeveer drie uur. Het kerkbestuur biedt hen dan daarvoor een receptie aan. De hoogmis van kwart over negen zal verzorgd worden door het dames- en herenkoor, de Mis van kwart voor elf door het koor „Abel" o.l.v. de heer v.d. Hulst en de mis van twaalf uur door het rhitmisch koor „Mogojoko". Pastoor Schmidt gaat met To op 4 januari verhuizen naar de pastorie van de Petrus en Paulusparochie, Tessel- schadestraat 14, Haarlem-Noord. Pas toor Schmidt gaat hier van zijn eme ritaat genieten, ook al houdt hij zich beschikbaar voor het geval op hem een beroep wordt gedaan om een pastor tijdelijk te vervangen. Pastor Buskermolen heeft een benoe ming als vlootaalmoezenier aange vraagd. De benoeming zal naar ver wachting per 1 februari a.s. ingaan. Wij hopen dat vele parochianen van deze gelegenheid gebruik zullen ma ken persoonlijk afscheid te nemen: het zal de scheidenden goed doen op deze manier waardering te ondervin den voor het werk, waar ieder zich op eigen wijze voor heeft ingezet. Namens het kerkbestuur, mevr. H.J. Settels-Dekker. Op eerste Kerstdag verzamelden pim. 125 bewoners van Heiloo in de grote zaal van de „Willibrordus" voor de jaarlijkse Kerstfeestviering van de Kerstaktie Heiloo. Na het genot van een kopje thee of koffie opende de voorzitter de heer J. Breuker de bijeenkomst en sprak de hoop uit, dat allen een prettige mid dag en avond zouden hebben. Ds. Ph. Ouwendijk hield na het zingen van „Komt allen te samen", namens het I-B.P.H. de Kersttoespraak. Het thema hiervan was „Sjaloom - vrede". Dit gedeelte werd besloten met het zingen van Stille Nacht. Voor de muzikale begeleiding zorgde een mu- ziekgroepje van de Herv. Jeugdkerk „De Ark". Vervolgens werd overge schakeld op het tweede deel van het programma, nl. het optreden van het Trio Los Cabaleros. Deze begonnen met het onverwoest bare: „I'm dreaming of a white Christmas" en via Ave Maria zongen zij een aantal liederen van hun Suri naamse repertoire, waarbij ze op het laatst zingend door de zaal liepen tot groot enthousiasme van de aanwezi gen. Na een pittig drankje leidde mevrouw Goumans het volksdansen, waarvoor veel belangstelling bleek. Wethouder Boiten sprak hierna namens het Ge meentebestuur zijn waardering uit voor het feit dat zo'n aktie in ons dorp mogelijk is en dankte al diegenen die zich hiervoor hebben ingezet. Ondertussen werden de kleine kinde ren bezig gehouden in een zgn. krea- tieve hoek, waarbij allerlei kerststuk jes werden gemaakt. Bij het Chinees Indisch-restaurant Happy China in het winkelcentrum Mallevoort zal het jaat 1977 feestelijk worden ingeluid met een grandioos vuurwerk. Dit tegenover dit winkelcentrum op een open terrein om eventuele brok ken te voorkomen. Na dit vuurwerk is een ieder hartelijk welkom bij de heer Cheung om een pilsje (gratis) te komen drinken. 1977 Het nieuwe jaar Ligt blanco voor ons klaar. Wat brengt het ons? Strijd, zorg en leed? Of zonnige, blijde dagen? Dat zijn ons aller vragen. Maar wat het brengt, Laat ons met moed Het nieuwe jaar beginnen, Dan zullen wij Veel moeilijks overwinnen. Het Kerstgebeuren wijst de weg, Als we in het pasbegonnen jaar Tezaam die weg betreden, Dan worden vele dingen goed. Het leven is in Godes Hand In toekomst en verleden. Maartje N. Zwaan PIEDRO Kom eens praten met Uw Piedro-dealer: STATIONSCENTRUM Gratis nacontrole I II Ml II II lira 11 HIM II mill 1 99. "-' V' Na de kerstmaaltijd trad Menno W sema op met zijn marionettentheater. Menno, die zijn marionetten zelf maakt liet de aanwezigen zien op welke wijze hij zijn poppen tot leven kan brengen. O.a. de volksdans uit Rusland vond veel waardering. Te circa 21.30 uur sloot de voorzitter, de heer Breuker, de bijeenkomst met een dankwoord. Allereerst de bewo ners van ons dorp, die het financieel mogelijk maakten niet alleen deze viering te organiseren maar ook ruim 425 attenties in de vorm van kerst-» pakketten, fruitschalen en planten weg te brengen; de automobilisten die geholpen hebben alle attenties ter bestemder plaatse te krijgen en de bezoekers van de kerstviering te halen en te brengen en niet in de laatste plaats de vele kollektanten. Hierna eindigde de zeer geslaagde kerstaktie 1976 met het voorlezen van een gedicht, dat inhaakte op het thema van Ds. Ouwendijk, nl. dat het in vrede leven begint met je familie en buren, en zo dit niet het geval zou zijn, dit de eerste stap moet worden voordat het te laat is. Het Ned. Rode Kruis dankt alle 402 donors, die bereid zijn geweest bloed af te staan, waardoor het leven van anderen gered kan worden. Ook dank aan de 30 nieuwe donors, die zich tijdens de bloedafname-avonden kwa men melden. Er is altijd een mogelijkheid zich als donor aan te melden bij D. Visser Bayershoffweg 31, tel. 30078. KERSTBOOMVERBRANDING Evenals vorig jaar organiseert Pappod ook nu weer een Kerstboomverbran ding. Deze zal plaatsvinden op zondag 2 januari a.s. De verzamelplaatsen zijn ook nu weer Baetenburg/Boekenstein (in samenwerking met wijkvereniging Mallevoort) en De Karremel (speel- wijde). Vanaf 13.00 uur kunnen de bomen op beide plaatsen Worden aangevoerd en het stapelen gebeurt onder toezicht. Onder het toeziend oog van de Hei- looër Brandweer gaat dan om plus minus 16.00 uur de brand erin. Laten we hopen dat er niet zoals vorig jaar weer een storm opsteekt. Ouders, helpt uw kinderen een handje met het verzamelen van bomen om met zo groot mogelijke vuren het nieuwe jaar in te luiden. ROOIE VROUWEN PARTIJ VAN DE ARBEID AFD. HEILOO De eerstvolgende bijeenkomst van de Rooie Vrouwen in de Partij van de Arbeid wordt gehouden op 4 jan. a.s Adres: Vrieswijk 201. Begin 8 uur. Gespreksthema zal zijn contouren nota c.q. middenschool. Vrouwen die geinteresseerd zijn in dit onderwerp en bovendien iets willen weten over het rooie vrouwenwerk zijn van harte welkom. Een kostuum van Wilson Glenny heeft dezelfde onver woestbare karaktertrekken als een Rolls Royce of een stuk van Shakespeare. Onverstoorbaar hetzelfde hoge niveau. Onaantastbaar boven alle mode-grillen. Een wijs gekozen Wilson Glenny is klassiek van deze tijd. heren- en juniorkléding Heiloo-Stationsweg 61 tel.: 072 30068 KENNEMERSTRAATWEG 386 HEILOO (gj wenst u een voorspoedig 1977 Zilocrli! 1- r.l OZJ lOMt het goedkoopste adres in Nederland GESLOTENvrijdag 31 dec. de gehele dag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1976 | | pagina 1