-V Zeg'indaagnog ZouuX-nhueI willen hebben? in uw Tuinhuisjes-show bij van Haneghem op zaterdag 15 april en zondag16april a.s Beide dagen van 10.00-17.00uur. TUINCENTRUM VAN HANEGHEM BV Een degelijke tuin-man. i ft I V KENNISMAKEN MET ZUID-LIMBURG 26 - 30 juni Tuincentrum Van Haneghem nu ook ruim gesorteerd in tuin- en zomerhuisjes UITKIJKPOST 12 APRIL 1978 Huisje in uw tuin. Handig voor al uw tuinspullen. Leuk voor de kinderen om in te spelen. Prima voor uzelf om muziek te beoefenen, of te hobby-en. Zeg het zelf maar. Zo'n tuinhuisje is eigenlijk een vergroting van uw leefruimte naar buiten. Zonder kostbare brekerijen. Het oogt leuk en er is er beslist één op de maat van uw tuin. ilf. Kom zelf maar eens kijken op de grote UIL Elk huisje op krHntSh°W beste'd, knm van ons een gratis tegelvloer! Een kollektie kwaliteitsmerken, zoals u van Van Haneghem gewend bent. Huisjes in allerlei soorten, afmetingen en prijzen. Ambachtelijk gemaakt van oerdegelijke Scandinavische houtsoorten. En als u er toch bent: Loop gelijk even binnen bij onze grote kollektie tuinmeubelen van 's werelds beste fabrikanten TUINARCHITEKTUUR - BOOMKWEKERIJPRODUKTEN - PLANTENZELFBEDIENING - PLANTDECORATIES WESTERWEG 373, HEI LOO. TELEFOON 072 - 33 24 17. mk I'pf "ENSEMBLE 181" IN WADWAY Berber Hoving (blokfluit), Henk Dekker (clavecymbel) en Renée Bosch (viola da gamba) vormen tezamen het "Ensem ble 181". Hun repertoire omvat werken uit de 16e, 17e en 18e eeuw, van Sweehnck tot Rameau. De bespeelde instrumenten zijn gebouwd naar historische voorbeelden. Het streven van het ensemble is er op gericht om enerzijds musicologisch tot een zo authentiek mogelijk resultaat te komen, maar anderzijds - door een levendige aanpak - de oude muziek van haar imago van "museum- muziek" te ontdoen. En daarvoor biedt het theaterkerkje van Wadway de ideale entourage. Het programma wordt uitgevoerd op vrijdag 14 april a.s. Aanvang 20.30 uur. Plaatsbespreken: Café "De Vriendschap", Wadway (Gem. Wognum), tel. 02297-1447. "MOEDER EN VADER IN JE EENTJE" Onder dit motto zullen we heden, woensdag 12 april 1978 om kwart voor acht weer een "OPEN AVOND" hebben voor alleenstaande ouders. Deze avond zal gehouden worden op ons buro in de v. d. Meijstraat 2 te Alkmaar. We hebben de ervaring, dat ongehuwde moeders, gescheiden vaders en moeders, weduwen en weduwnaren vele gemeen schappelijke vragen hebben. Het thema voor deze avond zal zijn: "Hoe ga ik als alleenstaande ouder om met de sexuali- teit in de opvoeding". Er zal ook gelegenheid zijn om diverse eigen ervaringen uit te wisselen. Ook die alleenstaande ouder, die tot nu toe nog niet aan een dergelijke avond heeft deelgenomen, nodigen wij uit om ook anderen van haar of zijn ervaringen te laten profiteren. Buro voor (a.s.) Alleenstaande Ouders, v. d. Meijstraat 2, Alkmaar. Telefoon 072-114911. OVERIJSSEL VOOR EEN SPORTIEVE VAKANTIE Tien jaar geleden startte de Provinciale VVV Overijssel met de organisatie van wandel- en fietsvakanties, in deze aan natuurschoon zo rijke provincie. Het initiatief bleek zeer goed aan te slaan. Ook voor 1978 is er weer een ruime keuze in deze vorm van sportieve vakantie-besteding. Kant-en-klare all-in arrangementen voor wandel- en fiets- üefhebbers. Maar niet alleen voor hen; doch ook voor u die de lichaamsbeweging wat meer op peil wil brengen. Elke tocht wandelt of fietst men aan de hand van uitgekiende' routes die op papier beschreven staan. Elke dag weer een nieuw reisdoel: een gezellig hotel om de nacht door te brengen. Dat moet eenieder aanspreken die maar een beetje avonturiersgeest in zich heeft. De Provinciale VVV Overijssel heeft een fraaie brochure van al deze arrangementen: van een weekend tot 8 dagen. Ze zijn niet duur: er is al een wandel-fietsweekend voor 110,Het is ook niet te inspan nend; de dagafstanden voor wandelen zijn ca. 15 km en voor het fietsen ongeveer 50 km. Op verschillende tochten is er zelfs een speciale koeriersdienst, die er voor zorgt dat uw bagage in dat hotel staat waar u 's avonds aankomt. Voor een tweede vakantie of zomaar een paar dagen tussen door is wandelen of fietsen een gezond alternatief. Ga het eens doen! Voor méér informatie: Provinciale VVV Overijssel, Postbus 500, 7600 AM Almelo, tel. 05490-18765. GEDENKBOEK MURMELLIUS GYMNASIUM In het najaar van 1979 zal het Murmellius Gymnasium te Alkmaar 75 jaar bestaan. Dit feit zal niet ongemerkt voorbij gaan, en reeds nu wordt gewerkt aan de voorbereidingen van de viering ervan. Er zal o.a. een gedenkboek verschijnen, waarvoor een redactiecommissie is gevormd bestaande uit mw. E. Koelma en de heren J. H. Rombach, G. J. Luyen- dijk en F. D. Zeiler. Anders dan het boek van de hand van de heer A. Visser, dat bij het 50-jarig bestaan van de school verscheen, zal de nieuwe uitgave geen historiebeschrijving van het gymnasium in de strikte zin des woords zijn. Het ligt in de bedoeling, er het karakter van een bundel aan te geven, met bijdragen van velerlei aard over het instituut gymnasium in het algemeen en het Murmellius in de laatste 25 jaar in het bijzonder. De redactiecommissie roept eenieder op, materiaal voor deze bundel ter beschikking te stellen. Men zoekt vooral oudere foto's (o.a. van het gebouw tijdens de bouw in 1938/39) en oude nummers of complete jaargangen van het schoolblad "Interpres", dat vanaf 1945 is verschenen. Contactadressen: E. Koelma, Oude Hoeverweg 29, Alkmaar, tel. 072-117352; F. D. Zeiler, Nachtegalenlaantje 17, Bergen (NH), tel. 02208-2268, werkdagen 020-732438. KOM EENS FIETSEN IN DRENTE! Zonder overdrijving mag worden gezegd dat Drente de fietsprovincie van Nederland is. Een provincie met vele honderden kilometers goed onderhouden fietspad naast vele andere voor fietsers aantrekkelijke wegen en paadjes; een provincie met veel en afwisselend natuurschoon en vele streken waar rust en stilte volop te vinden is. Fietsers zijn welkom in Drente, dat wordt ook bewezen door de jaarlijks weerkerende Drentse fietsvierdaagse die duizen den deelnemers uit binnen- en buitenland trekt. Wie in Drente wil gaan fietsen, kunnen wij aanraden naar Dwingelo te gaan, een pittoresk dorp en zo gelegen dat je van hier uit naar alle kanten fietstochten kunt maken.U hoeft uw fiets niet eens mee te nemen want aan de Brink van het dorp is de fietsenhandel A. J. Reiber gelegen die vele honderden huurfietsen klaar heeft staan; fietsen voor groot en klein en ook tandems. Wie in Dwingeloo bij Reiber een fiets komt huren, krijgt meteen een klein boekje waarin twaalf fiets- rondritten in de omgeving van Dwingeloo staan beschreven; allemaal uitgezet en nagereden door deze fietsen-vakman zelf, die deze streek op zijn duimpje kent. Kom eens fietsen in Drente. U zult er geen spijt van hebben. NATUURWEEK 24 t/m 28 JULI 1978 Naast de kennismakingsweek met ZuidLimburg houdt de Volkshogeschool "Valkenburg" jaarlijks een Natuurweek. Dit jaar zal in het programma van deze week de relatie mens-omgeving centraal staan. Het Zuid-Limburgse land schap zal daartoe als voorbeeld en onderzoekingsgebied dienen, m.n. aan het Geuldal en aan het plateau van Mar graten wordt aandacht besteed; dit naast het feit dat men met behulp van een rondrit inzicht krijgt in de totale struktuur van Zuid-Limburg. Rond het thema van de week zullen een aantal aspekten aan de orde komen: Milieu, rekreatie, funkties in het landschap, landschapsparken en ruilverkaveling. Naast het thema van de week, worden in het programma ook een aantal kleine excursies en wandelingen opgenomen die inzicht geven in de flora en fauna van Limburg en omgeving. De Natuurweek vindt plaats in het hart van Zuid-Limburg, in de gezellige sfeer van de Volkshogeschool, in een boeiend programma, waarin inleidingen, diskussies, excursies en film elkaar afwisselen. Het is een week van wonen en leven in een mooi land, en samen met andere belangstellenden haar natuur in relatie met de mens bestuderen. De kursus begint op maandag 24 juli en eindigt vrijdag middag 28 juli. De leiding van de kursus is in handen van de Volkshogeschool, die de deelnemers(sters) ook onderdak biedt in een gezellige en komfortabele akkommodatie. De kosten van deze week bedragen 210,— per persoon; 375,— voor een echtpaar. Inlichtingen en reservering sekretariaat Volkshogeschool Valkenburg, Postbus 910, Valkenburg (L), tel. 04406-15353. Men kan niet zeggen dat Zuid-Limburg in ons land onbekend is. Het is sinds lang de toeristenstreek bij uitstek en wordt jaarlijks door velen bezocht. Toch blijkt steeds weer dat het beeld van Zuid-Limburg, dat in den lande leeft, oppervlakkig en eenzijdig en soms verte kend is. Het toerisme is ook niet gesteld op een diepere kennismaking en veel mensen die er komen hebben daar wel licht ook geen behoefte aan. De gebeurtenissen van de laatste jaren, zoals de sluiting van de mijnen en de dreigende afgraving van een deel van het kalkplateau bij Margraten, hebben Zuid-Limburg geregeld in het nieuws ge bracht. De interesse, die toen bij velen is ontstaan of toegenomen, kan niet enkel met toeristische informatie bevredigd worden. Daarom organiseert de Volkshogeschool Valkenburg deze kursusweek. Voor wie Zuid-Limburg echt van binnen uit wil leren kennen wordt hier een unieke gele genheid geboden. In een vruchtbaar op elkaar betrekken van heden en verleden, van ekonomische, sociale en kulturele aspekten, van praten en kijken ontstaat het beeld van Zuid-Limburg zoals het werkelijk is. Een beeld dat niet alleen boeiend is, maar ook uitgangspunt -kan zijn voor een beter verstaan van het moderne bestaan, ook buiten Zuid-Lim burg. Deze kennismaking vindt plaats in het hart van Zuid-Limburg, in de gezellige sfeer van de Volkshogeschool, in een boeiend programma, waarin inleidin gen, diskussies, ekskursies, dia- en film vertoningen elkaar afwisselen. Het is een week wonen en leven in een mooi land, en samen met andere belangstellenden daarmee kennismaken. De kursus begint op maandagmiddag 26 juni en eindigt vrijdagmiddag 30 juni. De leiding van de kursus is in handen van de Volkshogeschool, die de kursis- ten ook onderdak biedt in een gezellige en comfortabele akkommodatie. De kosten van deze week bedragen per persoon 210,—studerenden 175,— per persoon. Inlichtingen en reservering sekretariaat Volkshogeschool Valkenburg, Postbus 910, Valkenburg (1), tel. 04406-15353. C5f Eén van de tuin uisjes bij Tuincentrum Van Haneghem. komend weekend speciale show Bij Tuincentrum van Haneghem blijft men bijzonder aktief. Organiseerde de heer R. van Haneghem niet lang geleden nog een tuinmeubelshow, die bijzonder is aangeslagen, nu zijn het tuin- en zomerhuisjes en tuinschuurtjes waar de aandacht volledig op gericht is. Men heeft bij Van Hanegnem een werkelijk unieke en zeer volledige kollektie van dit soort huisjes in voorraad, speciaal gei'mporteerd uit Engeland, allemaal bijzonder degelijk afgewerkt. Terecht is de heer van Haneghem trots op zijn kollektie en hij steekt dit niet onder stoelen of banken. Komend weekend zal hij dan ook een speciale show geven van tuinhuisjes, schuurtjes en zomerhuisjes. Uit Engeland heeft de heer van Haneghem een speciale sortering tuinhuisjes van Pinelog: de „Pine- landa" serie laten overkomen. De heer van Haneghem: „de tuinhuisjes worden geleverd in onderdelen en kunnen zo als een blokkendoos in elkaar worden gezet. Ongeacht het type moet men rekenen dat men ca. acht uur kwijt is om zo'n huisje in elkaar te zetten. Maar ze zijn werkelijk perfekt afgewerkt. Het unieke van deze huisjes is dat ze ook als sauna gebruikt kunnen worden. Het standaardpakket voor de sauna gaan we straks erbij leveren." De heer van Haneghem verwacht dat deze tuin- en zomerhuisjes en schuurtjes een groot succes gaan worden. Deze huisjes zijn in Nederland helemaal nieuw, hebben een aantrekke lijke kleur, zijn mooi bruin gebeitst en wat erg belangrijk is: ze zijn oerdegelijk. Wat ook op de show te zien is, is een bijzonder leuk prieeltje, dat geleverd wordt met bank en tafel Verder zijn op de show te zien: gereedschapshuisjes, schuurtjes, al dan niet met vloer. Overigens, bij iedere schuur, die gekocht wordt, wordt een tegelvloer erbij kado gegeven. Op de show zullen in totaal ca. vijftien a twintig verschillende soorten huisjes, in de prijsklasse van ca. f 600,- tot en met f 7000,- te zien zijn. De huisjes zijn uit voorraad leverbaar, zodat wachttijden uit den boze zijn. Zaterdag kan men de gehele dag bij tuincentrum van Haneghem terecht, zondag van tien tot vijf uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 11