tittimFIEbS van Haneghem bv NIETTE VERGELIJKEN Weekend op 't Vennewater Opgericht 30 oktober 1975 Garage HANS ZOON Recreatief bezig zijn met heren-softbal I Voor alle Sportverenigingen Handelsweg 1 Heiloo bar- m\l- snacks BELANGRIJKE PLAATS WEGGELEGD VOOR DE JEUGD a»a»av $5$ Tel. 072 - 333930 TELEFOON 072 -335032 Telefoon 072-335391 Heerenweg 205 - Stationscentrum - "0ÏTKIJ De man die destijds in Nederland het goed ingevoerde woord „Honkbal" veranderd wilde zien in „Baseball", omdat dat internationaal zo leuk zou aansluiten, moet toen een complete black-out hebben gehad. Niet alleen is het publicitair gezien nogal kortzichtig om een woord, dat méér dan 60 jaar gebruikt is, ineens te vervangen voor een ander, nog wel vreemd, woord, maar tegelijkertijd werd daarmee gesuggereerd alsof we het over dezelfde „fenomenen" hebben. Niets is echter minder waar! ANDERS GROEI HAARLEMSE HONKBALWEEK Maar dat kan allemaal veranderen en zal ook veranderen, als het blijft gaan zoals het nu gaat! Met Nederland en vooral ook Italië zal men rekening gaan houden. Misschien al heel spoedig. Want wie had zo'n tien jaar geleden ooit gedacht dat de wereld- honkbalfederatie nog eens het WK aan een Europees land zou toewijzen, toen Nederland en Italië nauwelijks iets betekenden? Nu is het dan wél in Europa, voor het eerst in de geschiedenis. Europa begint mee te tellen. Het spreekwoord luidt toch altijd nog: „Als er één schaap over de dam isNou dan! Op het BSC Heiloo complex is i xe- voldoende ruimte voor het uitzetten nstfss van een softballveld. Door enkele i leden is een backstop voor dit ft softballveld gemaakt en een ander lid is er in geslaagd verplaatsbare dugouts daag te maken. Een slagtunnel, een slagkooi en een r "Geestmanheuvel" zijn inmiddels al in i gebruik genomen, of zullen als het v meezit binnen enkele weken in gebruik worden genomen. De werp. machine is inmiddels al een onmisbaar attribuut voor de trainingen gewor- ïovv- den. "Honkbal" in Nederland en "Baseball" in Amerika: De jeugd neemt een belangrijke plaats in bij BSC Heiloo. Het merendeel van de leden bestaat namelijk uit jeugd. Kijk alleen al maar naar het aantal jeugdteams. Wat honkbal betreft: één juniorenteam, twee adspirantenteams en drie pupillenteams. En bij het softball: een juniorenteam en een pupillenteam en verder spelen bij de seniorenteams ook nog een aantal jeugdleden. Over de peanuts valt elders in deze BSC Heiloo-bijlage te lezen. ASSURANTIE- EN FINANCIERINGSKANTOOR R. M. BOSCH Het nieuwe honkbalveld, dat op sportpark Het Vennewater aangelegd is, moet als één van de grootste velden van het rayon Hoord-Holland be- schouwd worden. Homeruns slaan op dit veld is derhalve lang niet gemakkelijk. Tot op het moment van schrijven heeft men nog geen homerun op dit nieuwe veld kunnen noteren. Niet zo verbazingwekkend, als men weet, dat men dan de bal meer dan honderd meter ver moet weg slaan. Zelfs een specifieke "long ball" hitter als Wil van Hecke is het nog niet gelukt. Speciale bijlage ter gelegenheid van de opening van de BSC Heiloo-sportaccommodatie Dealer British Leyiand Winkelcentrum Zu MAANDAG DE GEHELE DAG GESLOTEN: De Gents-Touring uit de serie race-, trim- en tourist- fietsen van Koga-Miyata ia bij uitstek geschikt voor trim- en toüristfiets. Een all round fiets met vele kwali teiten en uitgerust met vele extra's. Er ligt een kleuren- folder voor u klaar. UITKIJKPOST 24 MEI 1978 W Waar is wél, dat als we over honkbal of over baseball praten we technisch gezien exact het zelfde bedoelen - wat dat betreft verschillen we in principe in niets met waar ook ter wereld. Maar in landen waar baseball tot de nationale sporten behoort, heeft deze sport uiteraard wél een andere dimensie en daarom is dat buiten- Europese baseball zullen we maar zeggen, ook niet te vergelijken met wat er op dit moment op dit gebied in Europa gepresteerd wordt. De vergelijking bijvoorbeeld met het honkbal-Mekka bij uitstek, Amerika, gaat volkomen mank. Het puikje van de zalm daar, het hoogst haalbare ter wereld - de major leagues - lijkt in geen enkel opzicht op onze hoofd klasse. Niet alleen gaat het in Amerika om profs, geselecteerd uit meer dan 200 miljoen Amerikanen plus nog eens uit een aantal Midden- en Zuid-Amerikaanse landen, die mini maal al 162 wedstrijden per seizoen spelen, maar het gaat ook om een „way of life", zoals de Amerikanen zelf zeggen. Zelfs het universiteits- en college baseball - om maar enigszins wat vergelijking met ons honkbal te hebben, omdat veel Amerikaaanse coaches en adviseurs die Nederland heeft gehad, en nog heeft, zeggen dat wij ons ongeveer op dat niveau bewegen - is anders georganiseerd dan bij ons. Ook daar is het vrijwel elke dag spelen en trainen. Veel doen is beter doen! Ook in Japan, Korea, Cuba of Porto Rico, om maar wat landen te noemen, zie je een heel andere aanpak dan in Nederland. Niet alleen hebben we het klimaat in ons land tegen om optimaal te kunnen spelen, ook het algemene - elk kind in dergelijke landen honkbalt zoals bij ons de kinderen een balletje trappen - het totaal ingevoerde geeft een volstrekt ander beeld. Het niveau ontwikkelt zich in Europa. De groei zit er in bij het honkbal, maar zeker ook het softbal; óók in niveau. Langzaam maar zeker gaat het Europese honkbal, vooral zoals het in Italië en Nederland gespeeld wordt, de goede kant op. Niet op het allerhoogste wereldniveau, nog maar zeker ook niet meer helemaal onderaan. Dat vindt ook direct zijn weerslag op gebeurtenissen waarbij Nederland echt aan de bak moet. Neem het wereldkampioenschap. Nooit is een Europese ploeg echt hoger gekomen, dan één of twee plaatsen van onder af tegen landen waar baseball de nationale sport is. Neem een Haarlemse Honkbalweek, waarbij onze nationale ploeg het moet opnemen tegen sterke nationale ploegen of sterke college- of universi teitsteams. Erg veel eer zit er dan niet in voor Europese ploegen bij zo'n week. Bij de pakken neerzitten dus? Integendeel! Het Europese Honkbal groeit. Groeit in niveau en groeit in aantal. Zeker ook in Nederland. De groei van de Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond (KNBSB) is de laatste jaren groter dan ooit tevoren. Kregen we zo'n 20 jaar geleden nog op ons broek vap een willekeurige bemanning van een Amerikaans schip, dat hier toevallig afmeerdé, die tijd is allang voorbij. Ook op een WK of een Haarlemse Honkbalweek gaan we niet echt meer Binnenkort is er weer genoeg te genieten van echt honkbal, als het geweld van de Haarlemse Honkbal week weer van start gaat. Van 13 tot en met 20 augustus komen, zoals het er nu uitziet, veelvoudig wereldkampioen Cuba, Super-Cup-winnaar Korea en nu dan eindelijk ook Japan, dat na Amerika het verst is met de ontwikkeling van de honkbalsport, naar Nederland. Op het moment van sóhrijven is het organisatie comité nog in de slag met Mexico of Australië. Landen waar tegen Nederland dan mag opboksen. Het zal nog een bescheiden rol moeten spelen. Nog meer honkbalgeweld in Europa. Voor het eerst in de geschiedenis speelt zich het wereldkampioenschap honkbal van 26 augustus tot en met 6 september in Parma, Bologna en Rimini in Italië af. Een unicum in de honkbalgeschiedenis en ook daar moeten de Europese representanten - Italië en Nederland - het opnemen tegen ploegen, op amateur-niveau, van de bovenste plank. Australië, Korea, Japan, de Verenigde Staten, Canada, Nicaragua, Cuba en Mexico zijn dan zeker van de partij, terwijl er nog twee landen bijkomen uit Midden-Amerika. Het belooft een geweldig spektakel te worden, waarbij Nederland en Italië ook nog wel een kleine rol zullen spelen. JOOP KöHLER redakteur „Inside" maandblad van de KNBSB SECRETARIAAT BSC HEILOO: M. C. Rootjes Laarmanstraat 37 HEILOO Tel. 072 - 330609 Het pupillen B team 1977, hier feestelijk met bloemen vanwege het behaalde kampioenschap Je"7d is in elke vereniging belangrijk. Beschikt een sportvereniging niet over jeugd, dan is zo'n vereniging in de meeste gevallen geen lang bestaan beschoren. Veel jeugd heeft BSC Heiloo en dit betekent ook dat BSC Heiloo over een groot kader moet beschikken. Tot nu toe lukt het redelijk, maar het kan altijd nog beter. In totaal beschikt BSC Heiloo voor de jeugd over een dertiental trainers en coaches, diè zich wekelijks inzetten om de jeugd zo goed mogelijk te begeleiden. i Vandaag gebeld, Morgen geld! 072-335285 Persoonlijke leningen, Financieringen en 2e Hypotheken Lid N.B.V.A. - Tel. 072-335285 - Havercamplaan 5,1851XC Heiloo Iedere vrijdagavond Adviesavond van 19.00-21.00 uur. Honkbal en softball zijn sporten die meer en meer „in" raken bij de jeugd. Dit blijkt wel uit de toeloop van jeugdleden en uit het feit dat men op straat al veel kinderen met een handschoen en en knuppel ziét. En dit is niet zo vreemd gezien het feit dat honkbal en softball zeer spektakulair kunnen zijn. Voor velen, die niet bekend zijn met het honkbal en het softball lijkt dit vreemd, want in vergelijking met het voetbal lijken deze nauw verwante sporten maar saai. Dat dit niet juist is, bewijst wel een land als de Verenigde Staten waar het „baseball" met spektakulaire sporten als „football" en „basketball" tot de volkssporten, die vele tien duizenden toeschouwers per wedstrijd trekken, mag worden gerekend. De jeugdteams bij BSC Heiloo doen mee aan de competitie in het rayon Noord-Holland. Deze competitie duurt van eind april tot eind augustus, waarbij het merendeel van de wedstrijden op zaterdag en zondag gespeeld wordt. In juli is er vanwege de vakantie een stop van enkele weken, waarna de competitie weer verder gaat. De kampioensteams in de diverse leeftijdsklassen strijden in september met andere rayonkampioe nen om het kampioenschap van Nederland. Vorig jaar behaalde het adspiranten B team van BSC Heiloo dat kampioen van Noord-Holland was, een uitstekende derde plaats. En dat kan bij BSC Heiloo! Herensoftball in Nederland wint aan populariteit en terecht! In het rayon Uw Koga Miyata handelaar: stationsweg 79 - heiloo - telefoon 330186 Vrij naar Louis Davids. Wie zich eens wil vermaken Zonder een handvol knaken Gaat naar het Vennewater, Verliest daar prompt z'n kater Hij zal zich niet vervelen, Ziet honk- en softbal spelen Soms staat ie te bevriezen, Leert hoe je moet verliezen Ook lijkt het soms een zwembad, Je regent tot je hemd nat, Maar geen van de getrouwen Gaat weg, dat's voor de Lauwen! Met stijfgeklemde kaken Zien z'and'ren punten maken, Vaak hele series fouten En stukgeslagen houten, Veel foutgeslagen ballen, Die in het water vallen En menigeen zegt: „Lieve schat, Ik heb een drukke week gehad, Ik breng m'n weekend door met jou op 't Vennewater, De pils is koel en knus de stoel op 't Vennewater Na elke wedstrijd van de club Gauw voor een hap en voor drup, Naar B.S.C.'s cantine op het Vennewater! 'k Zoek steeds m'n vaste plek op, Precies achter de backstop, Heus neem van mij een raad aan: Ga recht achter de plaat staan, Je kunt daar goed bekijken, Hoe 'n curvebal af kan wijken! Opzij staan enk'le banken, Maar slechts voor de zeer-slanken En 'k zég het onomwonden, 't Krib leert er van de honden! 't Toilet, het is bezopen Is kilometers lopen, Slechts als je heel erg vlug rent, Je nog op tijd terug bent, Wees daarom voortaan snugger, Doe 't in je broek, 't gaat vlugger, Je hebt dan geen verlet-tijd, en mist niets van de wedstrijd Maar hoe dan ook, 'k zou voor geen geld M'n plaatsje missen langs het veld. Ik breng m'n weekend door met jou op 't Vennewater, De pils is koel en knus de stoel op 't Vennewater, Na elke wedstrijd van de club Gauw voor een hap en voor een drup, Naar B.S.C. 's cantine op het Vennewater! Bij softbal een arbiter, Gaat soms af als een gieter, Die komt de sleutel vragen, Van onze „Pipo-wagen Hij heeft zich aangekleed en Z'n pantalon vergeten, Zijn vrouw zegt: „Nonchalance Omdat je stond te sjansen, Met al die jonge wijven, Jij weet nooit heer te blijven! Hij zegt: „Als het nou moet schat, Dan fuif ik op een bloedbad Ben jij dan pas tevree klier, Ik ben voor m'n plezier hier! Zij zegt: „Leid voortaan honkbal Met kerels doe je nooit mal! Hij zegt: Genoeg potdome, D'r zou nog ruzie komen! Hij kietelt haar eens in haar zij En met een biertje neuriet hij: Ik breng m 'n weekend door met jou op 't Vennewater, De pils is koel en knus de stoel op 't Vennewater, Na elke wedstrijd van de club, Gauw voor een hap en voor een drup, Naar B.S.C. 's cantine op het Vennewater! Ironside $t. 19. ËëCïillMB Een aktiemoment uit de hoofdklassewedstrijd Kinheim - ADO HET ZEVENHUIZEN 40 - HEILOO - TELEFOON 333466 Reparatie van alle merken auto's. Benzine en quick-service. Noord-Holland speelt vooral het recreatief element een belangrijke rol. Het is niet zo prestatiegericht, het gaat meer om de "lol". Dit neemt niet weg dat ook deze sport met de nodige felheid wordt gespeeld, want reken maar, dat de "veteranen" zich willen bewijzen dat ze nog heel wat mans zijn! Het rayon Noord-Holland is dit jaar voor het eerst gestart met een "recreatieve" competitie, waarbij de wedstrijden gespeeld worden op de woensdagavond. In totaal spelen zes teams een hele competitie: Alcmaria Victrix, Cromtigers, Foresters, Herons 1 en 2, en BSC Heiloo. Na de vakantiestop zullen met nieuwe teams poules gevormd worden. Het BSC Heiloo herensoftballteam- met spelers variërend in leeftijden tussen de 20 en de 60 jaar - is vanaf januari enthousiast in training gegaan. Eerst in de zaal en later, op de maandagavond, ook buiten. Maar nu we het hebben over recreatief herensoftball: is er dan ook geen recreatief damessoftball? Natuurlijk! Het derde softbal Iteam is hét gezelligheidsteam bij uitstek, waarin natuurlijk gespeeld wordt om te winnen, maar waar toch de sfeer en de gezelligheid voorop staan. Kom maar eens kijken! VERZORGT: 1. Volledige aanleg siertuinen, fabriekscomplexen, bejaardencentra. 2. Reconstructie van bestaande tuinen. 3. Aanleg paden en terrassen. 4. Verkoop van alle tuinmaterialen. 5. Deskundige adviezen voor de doe-het-zelver. Vraagt vrijblijvend documentatie en prijsopgave. TUINARCHITECTUUR PLANTENZELFBEDIENING Westerweg 373, Heiloo Telefoon 072-332417 AWWWyWVmVVWUIMVVWVVWVVWVVVVVWVWAM^

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 20