VËKEN1GINGS NIEUWS vlotman tSMRÏ^enTi P E BDERMA SGH0ENHANDEL />V .^VV makelaardij^ BSC Heiloo kantine officieel geopend door jongste lid Jorgen Boukens VANAFHEDEN DISCOTHEEK in „DE BIERELIER Trim- of Trainingsschoenen IH Goed geslaagde uitgaansdag van bejaarden S BSC Heiloo softballtoernooi gewonnen door Jong Oraqje ÉÉMÊI Grandioos succes "Heilooër Kringen" A V -pir i0° vfrv i N BEZOCHT BEZOCHT 'T DUINRESERVAAT NED BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN AFD HEILOO Voor aan- en verkoop of taxatie van uw woning BSC Heiloo softballteam maakte indruk in wedstrijd tegen hoofdklasser O.G. SPRINGFIELD COLLEGE IN NEDERLAND GEARRIVEERD elke vrijdag-, zaterdag- en zondagavond Westerweg 237 - Heiloo n in linnen of leer, vanaf Onderhoudsmiddelen en veters voor al uw schoenen \r 3 UITKIJKPOST 31 MEI 1978 H. Mis wen van de afsluiting van De afdeling van de Kath. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden hield woensdag 24 mei haar jaarlijkse uitgaansdag, 's Morgens om 8 uur stonden op het parkeerterrein 2 bussen klaar van de firma Hooybergh) om de reis te aanvaarden. De reis ging van Heiloo via Zaandam langs de havens van Amsterdam, richting 't Gooi. In Restaurant de Witte Bergen, werd de koffie met gebak geserveerd. Na hier een uurtje vertoefd te hebben, werd de reis vervolgd langs Soest dijk, Amersfoort naar Wouden berg, waar de kaasboerderij werd bezocht. Nadat we getrakteerd werden op een heerlijk glas wijn, met een hapje fijne kaas, werd door de mevrouw van de boerderij op een duidelijke manier uiteengezet hoe de kaas gemaakt werd. Twee maal per dag wordt hier kaas gemaakt. Er werd ook kaas getoond, gemaakt van melk van diezelfde morgen. Oude kaas was er aanwezig van 1 tot 4 jaar. Na hier anderhalf uur vertoefd te hebben, vertrokkenwe naar Restaurant „Bellevue", ook in Wou denberg, waar de lunch voor ons gereed K.V.G.ST.MÓNICA Dinsdag 23 mei in de vroege ochtend 7 uur) vertrokken we met een volle bus naar de grote landelijke ledendag in Den Bosch, ons reisdoel. In het Restaurant „De Lucht" dronken we eerst koffie met gebak, wat zeer werd gewaardeerd. Daarna gingen we naar de Kathedraal van Sint Jan, waar om 10 uur door Mgr. Bluyssen een plechtige •a opgedragen in het teken e bezinning ovèr ïérechtigheid. Na de H. Mis werden wij ontvangen in het grote Casinogebouw, daar kregen we koffie aangeboden en na de koffie begon de vergadering. Eerst kregen we de afsluting van ons oude thema „gerechtigheid", daarna de presentatie van het meuwe jaarthema „Hoe kies ik, wat deel ik". Wilt U hier meer over weten, dant leest U maar goed in uw blad „De Doorkijk". Verder kregen we een heerlijke lunch aangeboden. Na de lunch was er gelegenheid de door leden emaakte werkstukken te bekijken, eze werkstukken waren gewijd aan het thema gerechtigheid. Na de middag ging het over het tnema „Leven om te werken, of werken om te leven" Dit deel uit het gekozen jaarthema werd belicht door mevrouw Hanny van Leeuwen (oud-tweedekamerlid voor het CDA). Na haar inleiding was er gelegenheid tot open diskussie, waar veel gebruik van werd gemaakt. Als afsluiting van deze geslaagde dag, trad de groep „Passe-partout' op met enkele luisterliedjes. Na de thee weer snel in de bus en richting Heiloo. In het Motel Heiloo kregen we een heerlijk diner. Al met al een mooie geslaagde dag, welke voor herhaling vatbaar is. Tot het volgend seizoen. P.S. Denkt U aan de bedevaart^op Kapel op 6 juni om half acht? NED VER VAN HUISVROUWEN Op 17 mei werd de Ned. Ver. van Huisvrouwen door de heer E. J. Kortenoever ingewijd over het ont staan van de duinen, dit nog toegelicht met dia's. Het provinciaal Waterleiding bedrijf exploiteert een strook langs de kust die loopt van Wijk een Zee tot aan de Staatsboswachterij bij Schoorl en beslaat ongeveer 4800 ha. Een duinterrein dient voor Zeewering, natuurbehoud en waterzuivering en biedt een afwisselend landschapsbeeld met veel bos en heidepercelen. Eerst wordt een windkering geplant hierach ter een naald- en loofhoutbos. Deze laatste is aanmerkelijk minder brand baar. Vroeger werd drinkwater uit de duinen gewonnen, dankzij de regen, maar dit is op het ogenblik niet genoeg meer vandaar dat men het met rivierwater aanvult. Via Jutphaas, wordt er water van de rivier de Lek, naar de duinen geleid dit komt dan bij Castricum in 't duinreservaat. Het water wordt gefilterd en daarna in spaarbekkens opgeslagen. Dit is noodzakelijk vanwege de grote behoefte aan zuiver drinkwater. Mede hierdoor ontstaat er een uitgebreide flora en fauna. Dit gebied is bekend door z'n grote verscneidenheid aan vogels sinds enige tijd hoort men zelfs de nachtegaal tyeer. Het gebied tussen Egmond en Bergen waar de grond van kalkarm naar kalkrijk overgaat treedt een belangrijke vegetatie op o.a. orchideeën. De heer E. J. Kortenoever toonde bij z'n lezing schitterende dia's Alle lof voor deze interessante ochtend. NED VER.VAN HUISVROUWEN Sloot haar winterseizoen 1977-1978 af met een bijzonder geslaagde avond. Donderdagavond, 25 mei j.l. kregen de talrijke bezoeksters in de zaal van de Ger. kerk, „Aardappels" voorgescho teld. Een kostelijk toneelstuk, waarbij men heerlijk kon lachen! Onder de deskundige leiding van de heer J. Robert, heeft de toneelgroep van de Ned. Ver. v. Huisvr. weer eens duidelijk laten zien waar hard repeteren en een strenge regiseurshand tót leiden kan. Er zat vaart in en al met amag het petje afgenomen worden voor dit amateurswerk. De avond werd geopend met een korte inleiding door de presidente, Mw. B. Zemel-Lucassen, die te kennen gaf dat deze sluitings-avond als van ouds door het afd. bestuur georganiseerd was, doch dat zij van plan is, om het volgend jaar deze avond te laten verzorgen door een „eendags-bestuur". Gaarne wekte zij alvast aspirant deelneemsters op, zich reeds in verbinding te stellen met het bestuur Het afdelingskoor van de vereniging bracht als eerste de stemming er in. OXv. de eminente en helaas scheidende Mw. M. Mooyen-Dix, Het repertoire bestond uit Volksliederen van ver schillende landen. Oud Hollandse, Green Sleeves, een Frans boeket en Gospel songs. Door toedoen van Mw. Mooyen, haar speciale aanpak en jarenlange ervaring, haar strenge en vermoeiende zang- repetities, hebben gemaakt dat dit koor werkelijk mooi en indringend haar liederen bracht, zodat er „ge-bist" moest worden. Met twee „heerlijk vochtig gehouden" pauzes, was deze goed gevulde avond veel te snel voorbij. stond. Ook die was prima verzorgd. Hierna ging de reis verder langs de Geldersen e vallei (een hele mooie trip) langs de Betuwe richting Wijk bij Duurstede naar Houten. Ongeveer half zes belanden wij in Restaurant „De Engel" waar een goed verzorgd diner werd aangeboden, voorafgaande met een gratis consumptie. Ongeveer zeven uur werd de terugtocht aanvaard. De stemming in de bus was goed, zingende mensen met prima verzorgde bandopnamen. Onderweg dankte voorzitter Lammers de chauf feur en alle aanwezigen voor het welslagen van deze dag. In aansluiting op de dankwoorden., van de heer Lammers, nam één van de aanwezigen het woord. Hij dankte de heer en mevrouw Lammers voor het vele werk dat zij hebben verricht om deze dag zo goed te doen slagen. Ook de heren Nak en Heidemann werden hierbij betrok ken. Om half negen kwamen wij behouden aan in Heiloo. De afdeling kan met genoegen terug zien op deze zo geslaagde dagtocht. De afdeling plattelandsvrouwen Heiloo heeft ook dit keer het jaarlijkse uitstapje als een succesvolle dag mogen beleven. De dames van de reiscommis sie hadden een uitstekend programma gepland in samenwerking met het reisbureau Hooijberg. Alvorens er van koffie met gebak in Austerlitz werd genoten, had de chauffeur z'n bus met dames gevoerd door oude stadjes, dorpen en het mooie Gooi. Plaatsen zoals Muiden Naarden, Blaricum, Laren stralen allen een eigen schoonheid uit. Via de Utrechtse en gelderse plaatsen, Woudenberg, Rens- woude, Scherpenzeel, Ede, Arnhem enz. bereikten de dames het hoofddoel van de reis, n.l. Berg en Dal, alwaar een goed verzorgde lunch wachtte. Daarna stond een bezoek aan het Afrika-museum op het programma. Na een korte inleiding over Afrikaanse kunst Kon men rustig genieten van al dit schoons. In de namiddag volgde een bezoek aan de Sterrenberg met de mogelijkheid uit te zien over een weids panorama en - of - het gebruiken van een consumptie. Op de terugtocht, welke door een geheel ander gebied werd gemaakt, bezochten de dames een intiem restaurant (de oude remise) in Amerongen, waar hen een zeer smakelijk etentje werd bereid. Allen keerden voldaan huiswaarts. Alkmaar Stationsweg 56 tel. 072-1 18870 NED VER.VAN HUISVROUWEN TE HEILOO Tweedaagse trip naar Limburg op 18 en 19 mei j.l. De wereld zag er op 18 mei zonnig en veelbelovend uit, toen we met een volle bus aan onze trip begonnen. Onderweg bleek alras, hoe meer we zuidwaarts gingen, dat de natuur door de hogere temperatuur verder was dan bij ons. Pracntig zoals alles stond te bloeien. Onze eerste stop was in de Molenhoek in Mook. Hier maakten we kennis met de beroemde vlaaien van Limburg. Hierna gingen we zuidwaarts door t beroemde aspergegebied. Die volop te koop werden aangeboden maar waar we helaas door tijdgebrek niet aan toe kwamen. Langs de weg naar Maastricht hebben we op een parkeerplaats een picnic gehouden. Alle lof voorde manier waarop de excursieleidster dit georganiseerd had. Daarna, volgens een prachtige route dwars door de bossen naar Epen. Wat is Limburg toch mooi De theepauze hielden we in Ons Krijtland, een hotel, hoog gelegen met een wijds uitzicht over 't Geuldal. Bij Chateau Neercanne hebben we de mergelgrotten bezichtigd. Vooral 't gedeelte waar de paters Jezuieten hebben gewerkt. De Paters hebben hier een soort museum gemaakt met houtskool tekeningen, beeldhouw werken en zelfs een prachtige kapel met nagemaakte glas in lood ramen. Hier vandaan gingen we naar ons hotel in Valkenburg. De volgende dag vertrokken we vroeg naar 't Gerendal. Dit is een natuurreservaat van Staatsbosbeheer, vooral bekend om zijn talrijke orchideeën van de nu nog in 't wild voorkomende soorten, aangevuld met enkele, die door overmatige belangstelling en door ontginning uit de flora zijn verdwenen. In 't totaal zijn hier 20 soorten op deze kalkrijke grond uitgezet. Na een korte koffiestop gingen we naar Maastricht om een internationale markt te bezoeken. De meeste dames kwamen met een vlaai buswaarts. We bereikten na veel heen en weer gezoek de Molenbron in Limbricht, waar we de lunch gebruikten. Tijdens de lunch werd de excursieleidster, Mevr. H. Wijers- Schoenmaker een prachtig Pools bord met een vlaai aangeboden. Moe, doch zeer voldaan werd de thuisreis aanvaard van een bijzonder interessante trip. 4 JUNI „SPAAK" BIJ BUK-BUK Een hoofdstuk apart. Het wordt eentonig, maar de groep slaagt er iedere keer weer in om met elke bezettings wisseling er een stuk beter op te worden. Begon het met de vervanging van drummer Gerard Borst door Ton Dijkman, vervolgens de komst van zangeres Shireen Echteld, nu heeft de groep weer een vooruitgang geboekt met het aantrekken van Hans Heidt, die de zangeres op zijn beurt weer vervangt. Dit betekende voor de groep weer een legio aan nieuwe geluiden, want Hans houdt zich tevens bezig met dwarsfluit, sax, conga's en percussie. En alsof het nog niet genoeg is, heeft SPAAK sinds kort ook nog een nieuwe gitarist: Erwin van Ligten, die ook een gedeelte van de zang voor zijn rekening neemt. Kenmerkende verandering in het geluid van SPAAK is wel dat er een ontzettende swing in de muziek is gekomen; dit mede door Hans Heidt, die voor zijn komst bij SPAAK in een reeks andere groepen heeft gespeeld, waarvan Pinguin wel de bekendste is. Dat de muziek Van meet af aan anders en nieuw geweest is, zal een ieder wel bekend zijn, dankzij de vele optredens in het voormalige jazz-café „Neerlands Hoop" en natuurlijk niet te vergeten de grandioze optredens als op 1 oktober in net Wapen van Heemskerk en op 8 oktober in de Hout in Alkmaar. Iedereen die naar de muziek luistert zal ontdekken dat er invloeden zijn van jazz, funk, reggae, jazz-rock en nederpop, vermengt tot een totaal nieuw geluid, namelijk het geluid SPAAK, als je het zo tenminste kan noemen. Dat de groep voor een grote doorbraak in de Nederlandse muziekwereld staat, is overduidelijk; dit is ook merkbaar aan de indrukwekkende optredens als in de Melkweg (Amsterdam) en het Paard van Troje (Den Haag); muziekcentra die zogezegd „plat- gespeeld" werden. Voor degenen die het nu nog niet weten: Hans Heidt, zang, dwarsfluit; Gerard Kroone, fretless bas; Erwin van Ligten, gitaar; Willen Swikker, fenderpiano; Ton Dijkman, slagwerk en zang. Zondagmiddag 2.00 uur in de BUK-BUK. Entree leden f 2,50; entree niet-leden f 4,-. Spaak"bij Buk Buk. CAECILIA OP 4 JUNI OP CONCOURS IN WOGNUM Afgelopen zaterdag heeft U ongetwij feld bemerkt dat wij onze limonade- aktie hebben gehouden. Wij willen allen die ons daarin hebben gesteund, hiervoor bedanken. Ons is wel gebleken dat de limonade aan populariteit behoorlijk aan het verliezen is, omdat het resultaat minder was dat het vorige jaar. Wij zullen ons dus moeten beraden voor het volgende jaar om weer met deze Oranje-drank terug te komen. Wat wij zullen gaan doen daar zal U ongetwijfeld wel van horen tegen die tijd. Wij willen het U niet onthouden om te zeggen dat wij zondag 4 juni a.s. naar het Bondsconcours gaan. Dit concours wordt dit jaar weer in Wognum gehouden. Het vorige jaar zijn wij niet geweest, door omstandigheden. Dit jaar gaan we wel om onze leden niet weer een teleurstelling te bezorgen. Wij willen hiermee niet zeggen dat wij niet voldoende kwaliteit bezitten om aan zo'n evenement deel te nemen, integendeel. Wij zijn groeiende, en de laatste paar weken is er door ons orkest dan ook bijzonder hard aan gewerkt om in Wognum een goed resultaatx te behalen. Wij vertrekken om 12.30 uur. per bus vanaf het Brunogebouw. Om 15.00 uur zullen wij ons best doen om het voor de jury niet al te moeilijk te maken. Ons programma heeft een verplicht en een vrij nummer, t.w. Dominos en Musique a la carte. Vooraf spelen wij de mars Lynwood om onze instrumenten wat op temperatuur te brengen en de stemming erin te krijgen. Om ongeveer 18.30 uur kunt U ons weer terug verwachten in Heiloo. De tijden van vertrek en aankomst uit Heiloo geven wij even door omdat er in Heiloo toch veel mensen zijn die ons een warm hart toedragen, zodat zij ons uit kunnen wijven en in kunnen halen. U kunt natuurlijk ook a.s. zondag naar ons komen luisteren in Wognum, waar diverse Fanfare- en Harmonie- -orkesten uit Noord -Holland hun muzikale kwaliteiten ten gehore zullen geven. Het tópsoftballtoernooi, dat ter gelegenheid van de opening van de BSC Heiloo accommodatie afgelopen vrij dagavond, zaterdagavond en zondag middag en avond gehouden werd, is een groot succes geworden. Zowel deel nemers als toeschouwers spraken van een zeer geslaagd toernooi. Natuurlijk werkte het prachtige weer bijzonder mee tot het welslagen van dit softballfestijn, waarin men vaak kon genieten van prachtig soft balspel. Ook het bondsbestuurslid, mevrouw W. Soolsma, belast met softballzaken en de bondscoach van het Nederlandse team, Nol Houtkamp, beiden bij alle wedstrijden aanwezig, toonden zich tevreden met het verloop van dit door BSC Heiloo georganiseerd toernooi. Winnaar werd zoals wel enigszins werd verwacht Jong Oranje, dat in de beslissenden wedstrijd EDO met 11-7 versloeg. Jong Oranje trad in dit toernooi met een bijzonder sterk team aan, en voordat dit team aantrad tegen EDO, werd al afgerekend met Onze Gezellen en BSC Heiloo. Ook EDO leverde deze prestatie, zodat de wedstrijd tussen Jong Oranje en EDO de beslissing moest brengen. Daar Edo met Marian van Ginhoven op de plaat startte, verwachtte men in eerste instantie niet al te veel slaggeweld van Jong Oranje. Marian van Ginnoven is toch één van de allerbeste softballwerpers van de laatste jaren in Nederland? Maar wat gebeurt? In de tweede inning trokken de jonge internationals zich niets aan van de reputatie van deze werpster en begonnen duchtig te rammelen. Het veld van EDO kwam onder druk te staan en begon fouten te maken en het uiteindelijk gevolg was, dat EDO in de tweede inning in een ogenschijnlijk vrij kansloze positie werd gemanoeuvreerd: 1-7. EDO vond dit echter van niet en in de volgende inning was het EDO, dat Jong Oranje onder zware druk zette en zowaar wisten de Haarlemse meisjes terug te komen tot 7-7. Maar uiteindelijk wist Jong Oranje toch door te drukken en wonnen verdiend met 11-7. Ondergeschikte rol In dit door veel toeschouwers bijgewoonde toernooi speelde het softballteam van BSC Heiloo, dat drie klassen lager speelt dan de overige deelnemende teams, een onder geschikte rol. Wel had Heiloo de beschikking over enkele topspeelsters, maar coach George Presburg maakte van deze speelsters slechts beperkt gebruik. Zo liet hij zijn eigen werpster Marjolein van der Veen in iedere wedstrijd starten, en pas als het echt verkeerd begon te lopen, verving hij haar door één van de gastspeelsters. Afgelopen vrijdagavond was dit Bona Vos van Terrasvogels, zaterdagavond tegen Jong Oranje was dit international Hüde Foks en zondag liet Presburg Marjolein van der Veen zelfs een hele wedstrijd gooien tegen Onze Gezellen. In de wedstrijd tegen Jong uranje en Onze Gezellen was als tierde ast speelster Elly Nijhuis van HHC van de partij. Haar inbreng in het buitenveld was zodanig, dat het hele team zich met name in de wedstrijd tegen Onze Gezellen hier aan optrok. Formidabel Dat dit Heiloo-team in alle drie de wedstrijden gespannen en zenuwachtig acteerde, laat zich gemakkelijk inden ken. Maar een afgang is het voor Heiloo zeker niet geworden. Tegen EDO werd het 10-1, tegen Jong Oranje was het al iets beter: 7-1 en tegen Onze Gezellen leverde dit BSC Heiloo zelfs een formidabele prestatie: slechts een 10-8 verlies tegen een op volle sterkte aantredend hoofdklasser. Ook in deze wedstrijd startte Heiloo gespannen en onzeker, en na drie mmngs keek men al tegen een achterstand van 8-1 aan, voornamelijk veroorzaakt door fouten. Maar dit Heiloo herstelde zich langzaam maar zeker en in^de vijfde inning keken de toeschouwers hun ogen uit hoe dit jonge team op grandioze wijze terug vocnt. Katje Bais opende met een honkslag Birgit Ranzijn, afgelopen vrijdagavond nog met een hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht, maar ook weer zeer snel hersteld, volgde waarna enkele schitterend neergelegde stoot- en Elly Nijl honkslagen weer enkele Heiloo meisjes over de thuisplaat en met nog enkele stootslagen bracht Heiloo de achter stand terug tot 8-6. Wel wist O.G. de marge weer te vergroten tot 10-6y maar een honkslag van Lian Ranzijn en een homerun van Elly Niihuis brachten de eindstand uiteindelijk op 10-8. Bijzondere indruk maakte in het verdere verloop van deze wedstrijd het veldwerk van BSC Heiloo. Het was niet alleen Onze Gezellen, die met uitstekende softballstaaltjes de handen van het publiek op elkaar kreeg, ook Heiloo liet soms schitterend softball zien. Hoogtepunten waren wel formi dabele vangballen van Lian Ranzijn en Katja Bais en Cisca Hemmekam leverde zelfs hogeschoolwerk af met onder meer een fantastische stop en een even fantastische aangooi op haar eerste honkvrouw Katje Bais. Dankwoorden Tegen half acht was het de voorzitter van BSC Heiloo, de heer J. Vermeer, die de prijzen kon uitreiken. Voordat hij hiertoe overging, bedankte hij diverse mensen, waarender George Presburg, die zich maandenlang heeft bezig gehouden met de organisatie. Paul van Langen, die zich belast had met het verzorgen van de geluids installatie en verder bedankte Vermeer alle mensen, die meegewerkt hadden aan het doen slagen van dit toernooi. De eerste prijs ging naar Jong Oranje, de tweede naar EDO, de derde prijs was voor Onze Gezellen en de vierde prijs mocht de aanvoerster van BSC Heuoo, Cisca Hemmekam in ohtvangst nemen. De beste slagvrouw van dit toernooi was Ilona Smit (O.G.) en de meest spektakulairste speelster was Jet Sikkema van EDO. A.S. ZONDAG TOPHONKBAL IN HEILOO Als laatste sportevenement in het kader van de openingsfestiviteiten van BSC Heiloo volgt a.s. zondagmiddag op het nieuwe honkbalveld aan het Venne- water een honkbalwedstrijd tussen het honkbalteam van BSC Heiloo, ver sterkt met enkele Amerikanen, en Springfield College uit de Verenigde Staten. Dit studententeam speelt honkbal op voor Nederlandse be grippen hoog niveau en men kan a.s. zondagmiddag dan ook prachtige staaltjes honkbal van deze spelers verwachten. In dit Amerikaanse team zullen een Heiloo-werper en -catcher meespelen, zodat er niet al te zeer sprake is van een ongelijke strijd. De aanvang van deze wedstrijd is om twee uur. Het honkbalteam van Springfield College is in Nederland gearriveerd voor een verblijf van twee weken. Coach Archie Allen en zijn assisten- coach Charles Roys hebben met 22 spelers hun intrek genomen bij gastgezinnen in Haarlem. Het team van Springfield College uit de Verenigde Staten is op uitnodiging van Wera Kinheim naar Nederland geko men om hier een zevental wedstrijden te spelen tegen hoofdklassers. Schoten en als enige tweede klasser BSC Heiloo. Springfiela College heeft in de afgelopen twee maanden 40 wedstrij den gespeeld, waarvan er 26 werden gewonnen en 14 verloren. Vlak voor hun vertrek naar Nederland zijn ze winnaar geworden van de play-offs in hun distrikt. Springfield College komt a.s. zondag middag naar Heiloo met 22 spelers, variërend in de leeftijd van 18 tot 21 jaar. Het team beschikt over zes werpers, waarvan er één, Chuck Ross. drie jaar geleden ook al in Nederland was, drie catchers, acht infielders en vijf outfielders. Énkele spelers van Springfield College zullen deel uit maken van het Heilooër honkbalteam, zodat het geen eenzijdige wedstrijd zal worden. Zaterdagavond werd in het Open Huis een politieke diskussie-avond gehou den. Het was een kombinatie van Haagse Kringen en Sonja's goed nieuws show. Leden van de verschillende partijen, het gemeentebestuur, en zelfs burge meester Hoekstra, werden op deskun dige wijze door Ati Dijckmeester aan de tand gevoeld. Of het nu kwam door de verhitte gemoederen of door de gloedvolle betogen, er heerste een temperatuur, die niet ver van het kookpunt verwijderd lag. Muzikaal werd de avond ondersteund door het trio Hans Schaeffer, we bleven dus in de politieke sfeer. Er werd nog tot laat in avond gediscussieerd. HEILOO RAADHUIS WEG 11 tel: 072-3J1009 De onthulling van de naam door Jorgen Boukens. De kantine van BSC Heiloo, gebouwd door de leden van deze vereniging, is officieel geopend. Vorige week donderdagavond vond de openings handeling plaats door het jongste lid van de vereniging, Jorgen Boukerts, door een wit laken voor net naambord weg te halen. De naam van de kantine: „De Vergulde Tok", voor honkballers zeker geen vreemde naam. Het was op deze donderdagavond in de gezellige kantine een drukte van belang. Velen hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging en waren bij deze officiële opening aanwezig. Onder hen waren burgemeester H. Hoekstra, de heer Weber van Openbare Werken, leden van het bonasbestuur van de KNBSB, de heren F. Bos en J. de Pierre en leden van het rayonbestuur, voorzitter J. Prins, de heer A. ten Wolde en mevr. Th. Meijer-Jansen. In zijn openingswoord verklaarde de voorzitter van BSC Heiloo, de heer J. Vermeer, tevreden te zijn met de medewerking van de gemeente wat betreft het tot stand komen van de nieuwe accommodatie van BSC Heiloo. Maar gehoopt werd, dat in 1979 de accommodatie compleet zal zijn: wat nu nog ontbreekt zijn kleedkamers. Dankwoorden waren er voor de direktie van de sporthal voor het ter beschikking stellen van kleedkamers, voor de hockeyvereniging „De Ter riers" die Heiloo nu al meerdere malen heeft geholpen, voor de heren T. Bruins en E. de Vroome, D. Godijn, J. Oosterling, Sj. van Staveren drukkerij de Uitkijkpost en voor de heer P. Dijkstra en zijn medewerkers. Bouwcommissie Vervolgens bracht de heer Vermeer hulde aan de bouwcommissie. Vijf leden van Heiloo hebben in het afgelopen jaar bijzonder veel werk verricht om deze kantine op tijd klaar te krijgen. Voor deze leden, de heren A. Doef, K. Roest, J. Oudejans, J. Trap en B. Kostense had de heer Vermeer als blijk van waardering een cadeaubon en voor hun echtgenotes een fraaie bos bloemen. Ook de heer G. H. J. van der Horst werd dank gezegd voor zijn medewerking aan het tot stand komen van deze kantine. Hierna volgde de officiële openings handeling, die zoals reeds vermeld werd, verricht werd door Jorgen Boukens. Hij kreeg van het bestuur een BSC Heiloo-tas aangeboden en zijn moeder een fraaie bos bloemen. De softballdelegatie bood het bestuur een prachtige wanddekoratie aan. Dit wera onthuld door twee softball- pupillen, die een grote, door de peanuts gemaakte tekening wegtrokken. Diverse sprekers voerden vervolgens nog het woord. Burgemeester Hoekstra feliciteerde BSC Heiloo met de nieuwe accommodatie en legde nog eens uit waarom de kleedkamers niet door de gemeente gebouwd worden. De heer F. Bos, die namens de KNBSB sprak, ging nog even terug naar het verleden, hetgeen ook de heer J. Prins deed, die omstandig uitlegde dat de leerling nu zelfstandig is geworden. Felicitaties waren er verder van de heren Gallee (voorzitter De Terriërs) en de heren Bregman, die het bestuur maar al vast een bijdrage gaf voor de bouw van de kleedkamers. Na dit officiële gedeelte volgde nog een paar informele, gezelligè uurtjes in de Heiloo-kantine.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 7