vlot man 1 PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Motor Club Heiloo organiseert de drie uren van Heiloo financieringen ft fs> rBBBB Speciaalzaak Hoorapparaten A. de Jong 3nc itkijkpc POLITIEBERICHTEN AFWEZIG 24 juli tot 15 augustus: A. L. Duijvestijn, huisarts LIJST vanGEVONDEN VOORWERPEN indeweek van Tui/m 16 juli. BURGERLIJKE STAND HEILOO AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" Ingezonden NIET BROMFIETSERS MAAR AUTOBESTUURDERS FOUT VEILIGE EN VOEDZAME MAALTIJDEN IN DE ZOMER REAKTIE OP INGE- ZONDEN STUK BUK-BUK POPFESTIVAL P1 Voor uw financiering, hypotheek of persoonlijke lening HUISDIER IN VAKANTIETIJD v.v.v. 0 i g§> ®DF J |NC .®d> fOOl IN EN UITKIJKPOST 19 JULI 1978 Botsing Vorige week vond op de Kennemer straatweg een aanrijding plaats waarbij^ drie auto's waren betrokken. De 20-jarige mej. N.P. reed in een Citroën in zuidelijke richting en wilde ter hoogte van haar ouderlijk huis links afslaan om haar auto te parkeren. Ze sorteerde voor, gaf aan dat ze af wilde slaan, maar de achter haar rijdende B. uit Heiloo had dit niet in de gaten en wilde inhalen. Het gevolg was dat B de Citroën in de flank greep en vervolgens ook nog de geparkeerde Ford van de heer A.P. ramde. Niemand werd gelukkig gewond. Portefeuille diefstal Twee jonge deer nes uit Wognum hebben geen prettifge herinneringen aan hun bezoek aan „De Hut", achter de Willibrorduskerk en het Brunogebouw, overgehouden. Van de 21-jarige S. werd een leren portefeuille, inhou dende een rij- en kentekenbewijs, paspoort en betaalpas gestolen en van de 18-jarige D. een rode kunstleren portemonnee met fl. 200,-. Snelheidscontrole Vorige week dinsdag werden twee snelheidscontroles gehouden. Dit le verde op de Omloop veertien maal een proces-ver baal op en op de Zeeweg elf maal een proces-ver baal. Fietsenleed Het was vorige week weer behoorlijk raak. In totaal werden acht fietsen gestolen van plaatsen als: sportterrein Vennewatersweg, Zwembad Het Baafje, N.S.-staïling, de Oude Pastorij en de Melkunie. Inbraak bij fa. Groot Vorige week is ook ingebroken in het kantoortje van fa. G.P. Groot aan de Hoogeweg. Men wist toegang te verschaffen door een W.C. raampje uit de sponning te lichten. In het kantoortje werd uit een niet afgesloten geldkistje fl. 200,- meegenomen. Uit een bureau werd voor een bedrag van 90 Duitse marken gestolen. Heilooër overleden na auto-ongeluk Op zondagmiddag vond op de Heerenweg ter hoogte van het gemeentebosje een tragisch ongeval plaats. Een Citroënwagentje - met drie inzittenden: de 28-jarige v.E. (bestuur der), de 21-jarige Op de W. en 37-jarige de R. - reed met een te hoge snelheid in noordelijke richting en kon bij het gemeentebosje de bocht niet houden. Het wagentje reed recht door, ramde betonnen paaltjes en kwam tegen een boom tot stilstand. De twee mede inzittenden, de R. en Op de W., werden uit de wagen geslingerd. Op de W. overleed op weg naar het Centraal Ziekenhuis. De R. werd zwaar gewond; de bestuurder, v.E., bij wie een bloedproef noodzakelijk bleek, werd slechts licht gewond. De eerste hulp bij dit ongeluk werd verleend'door dokter Duijvestijn. Waarneming door de volgende huisartsen: Janssen, Tromp (v.a. 31 juli), Koelman (tot 5 augustus) Gransbergen (tot 29 juli) Kempers (na 29 juli). Kinder drie wieier t je merk Winter; zilverkleurig schakelarmbandje; baal isolatiepro du kt en merk Rockwood lapinus; zwart met wit gestreept kindervest; blauwe parkiet (mannetje); geel regenjack. ELDERS GEBOREN: Birgit N. M., d.v. J. van der Kaaij en Y. J. M. van Loon; Mirna J. ML d.v. Pieter C. van Splunter en J. C. Lödel Jeroen, z.v. H. R. van der Wal en A. C. R. van den Berg; Elisabeth M. G.. d.v. G. J. Beentjes en E. M. Klaase; Jasper C. W. z.v. G. S. A. Blom en M. F. A. Nielen; Maarten S., z.v. M. J. de Vries en M. J. C. Paulsen. GETROUWD: Ronald Winkels en Baudilia Negenman: Johannes C Rijnsburger en Marianne G. Zandber gen. OVERLEDEN: Jan Harlaar, oud 60 jaar; Hendrik Ennik, oud 77 jaar. ELDERS OVERLEDEN: Tecla Laan, w.v. Sombroek, oud 78 jaar. TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 Wie niet zo goed op de hoogte zullen zijn met verkeersregels (we nemen aan gelukkig weinigen) kregen middels een berichtje in de „Uitkijkpost" van vorige week onder „aanrijding", de nodige verkeerde voorlichting. Het bericntje „Een bromfietser, die over de Kennemerstraatweg richting Limmen reed, had niet in de gaten dat een auto van het parkeerterrein bij Motel Heiloo' de weg wilde oprijden. Het gevolg was een botsing" enz. De betrokken autobestuurder moet in de gaten gehad hebben dat er een bromfietser op de Kennemerstraatweg reed. De bromfietser behoefde geen rekening te houden met genoemde auto, immers: ten eerste kwam de auto van een parkeerplaats, dus moest de autobestuurder de bromfiets voorrang geven en ten tweede is de Kennemer straatweg een voorrangsweg. De autobestuurder handelde in wezen dus tweemaal fout We dachten er go^d aan te doen deze foutieve berichtgeving recht te zetten. N. Majolée. Heeft onze trouwe inzender van ingezonden stukken wel eens gehoord van „anticiperen" in het verkeer? Al was de automobilist honderd keer fout, de bromfietser had de auto NIET IN DE GATEN. En even ter verdere toelichting: vanwege de regen reed de bromfietser diep voorover gebogen op zijn bromfiets. Hij kón gewoonweg bijzon der weinig zien. Redactie. - Ongetwijfeld gaat dan een lichtje bij de Heiiooërs branden, want wie herinnert zich niet de autosteprace van het vorige jaar aan de westkant van Winkelhof 't Loo? Een grandioos succes werd het en toen al werd duidelijk dat een herhaling van dit evenement niet kon uitblijven. En deze reprise komt! Zaterdagavond 12 augustus 1978 wordt weer een autosteprace voor groepen gehouden en ook dit keer aan de westkant van Winkelhof 't Loo. Het gaat dit jaar om een wedstrijd tussen alleen Heilooër ploegen van maximaal zeven personen: zes steppers en één coach. De ploegen moeten in drie uur tijds een zo groot mogelijke afstand op de autostep afleggen. Het circuit: rondom het parkeerterrein bij Winkelhof 't Loo - van de Veldestraat, Holleweg, Willibrordusweg en School- laan. De wedstrijd begint zaterdag avond 12 augustus om acht uur en eindigt om elf uur. De step Natuurlijk moet de step eigenbouw zijn, maar autobanden, vliegtuig banden of andere banden die groter zijn dan het gebruikelijke formaat autostepbanden zijn uit den boze. Originele wieltjes zijn verplicht. Ook dit jaar zijn versnellingen niet toegestaan en om met de step vooruit te komen moet men wel eerst geoefend hebben. Want het valt niet mee, zoals vele autostepcoureurs vorig jaar gemerkt hebben. Op blote voeten steppen mag, maar men moet dan wel een grote verbanddoos meenemen. Een een redelijke konditie zou zeker niet gek zijn. Men kan zich opgeven bij R. v.d. Zee, Schuine Hondsbosschelaan 6, Heiloo, tel. 334842. De Motorclub Heiloo vraagt nog tevens enkele personen die willen helpen met de jurering. Inlichtingen ook hier bij R. v.d. Zee, tel. 334842. De prijsuitreiking vindt weer plaats in Cafe-Bar La Strada aan de Kennemer straatweg op 13 augustus om 20.00 uur. Deze avond wordt opgeluisterd met levende muziek. Even belangrijk als de voedingsover wegingen en het gebruik van een grote verscheidenheid van voedsel, is het samenstellen van maaltijden uit voedsel, dat veilig is om te eten. Om gezond te blijven en zo goed mogelijk te funtioneren, is elke dag een voedzaam ontbijt (met o.a. Corn Flakes) zeer aan te bevelen. Naast het verzekeren vam een goede voedingwaarde, zijn ook de voorzorgen bij het opbergen en klaarmaken van de etenswaren in de keuken van groot belang. Tijdens de zomermaanden gaan vele gezinnen naar buiten en nemen mondvoorraad mëe om die in de vrije natuur te gebruiken. Vele huisvrouwen zullen ook beginnen met de produkten van de moestuin in te maken. Hierbij mogen veiligheid en hygiëne niet worden vergeten. Voedselvergiftiging is het gevolg van onjuist opgeborgen of klaargemaakte etenswaren. De Kellog Nutrition Council wijst er op, dat bacteriën en ziektekiemen de oorzaak zijn van bedorven voedsel. Er zijn honderden soorten bacteriën, die een voedselvergiftiging kunnen veroor zaken. Om dit te vermijden moet het voedsel thuis goed worden opgeborgen. Koelkasten behoren regelmatig schoongemaakt en etenswaren goed ingepakt of afgedekt daarin opge borgen te worden. Zet ingepakt rauw vlees en gevogelte apart van de andere vleeswaren en was de handen bij het behandelen van rauw vlees en gevogelte. Gebruik ook een speciale snijplank voor rauwe vleeswaren en maak die na het gebruik zorgvuldig schoon. Alle keukengerei, speciaal dat met houten handvaten en uitsteeksels, moet goed schoongehouden en goed afgedroogd worden, zodat geen roestvorming kan optreden. Wanneer etenswaren worden meegenomen voor een picnic, zorg er dan voor dat de koude spijzen, speciaal salades met mayonaise en eieren, in een geïsoleerde tas (koeltas) worden opgeborgen. Bij het inmaken van eigen geteelde groente en fruit moeten de voorschriften goed worden nageleefd om besmetting en bederf te voorkomen. Door het inachtnemen van al deze hygiënische voorschriften, kan men voedselvergiftiging voorkomen en zeker zijn van veilige, smakelijke en voedzame maaltijden. Some thoughts about the B. B. C. festival at Heiloo Saturdaythe first of July. Een negentiende eeuwse dichter Schreef eens: als God zich verveelt dan maakt hij z'n wolkengordijn lichter en kijkt naar de boulevards van Parijs, prachtig beeld. Nu zijn we zo'n honderd jaar verder, met dagen vol regen en zo. Opnieuw verveelde zich God onze Herder, en dacht, nu ga ik 'ns kijken naar Heiloo. Op 30 juni was 't nog regenachtig slecht weer. Maar 1 juli brak Hij de hemel open want, zo dacht de Lieve Heer, ik ga naar 't festival zonder kaartje te kopen. Wat God doet dat is wel gedaan, en ook al zijn we minnaars van klassieke muziek we bleven in onze Ford Mustang eens staan rond dit sportveld met jeugdig publiek. Langs de nachtelijke hemel joegen de wolken, en de bomen die wiegden op de maat van de beat. Over de groene velden dansten onze jongere volkeren een late nachtegaal zong ergens een lied. Als uit een vulkaan zagen we rook zich ontwikkelen vlammen van vuur spoten op in de nacht, en terwijl we aan een reep zaten te smikkelen zagen we een jongen een meisje kussen, heel-zacht. Toen barstte de muziek los met alle geweld, en op de vleugelen van de wind verdwenen de zorgen van werken en geld opnieuw werden we allen weer kind. En nu komt een Profeet uit Termeyen Buk-Buk vertellen, ik kon helaas met slapen in bed terwijl hij ook nog op het hoofd van de burgemeester gaat heien waarvan hij op heeft geen al te hoge pet. Wat deze laatste betreft, hierbij m'n hulde Al vraag ik me af zou HIJ betaald hebben die 71/2 gulden of een vrijkaartje hebben als Heiloo's eerste vent? Laten we trots zijn op onze burgervader, die al jaren ons vredig bestuurt. Hij brengt tot elkaar de partijen steeds nader al heb ik nog nooit in de raadszaal gegluurd. De bewoners van de van Muyenweg moet ik ook loven want hier heeft Buk-Buk gebouwd aan z'n nest, waar ze vaak zo hard spelen dat zelfs de doven me later vertellen komen hun muziek was weer best. Toch hebben die bewoners naar de pen nooit gegrepen, en daarom noem ik ze levens-kunstenaars, die in het licht van hun eigen jeugdtijd hebben begrepen dat vrolijk muziek maken niet is iets raars. Afkomstig uit de stad waar de drukkunst gevonden werd door „Loutje" voel ik me in dit groene dorp goed thuis. Om 't middernachtelijk uur sta ik op de stationsweg voor 'n gebouwtje, waar de leut zich gebouwd heeft een huis. Hier zie je hoe onder het daverend gedreun een dikke dame bij een den van een heer al dansend probeert te vinden wat steun en de hele meute gaat op de muziek heen en weer. Ook van de bewoners rondom deze tent heb ik nooit een ingezonden stuk gelezen, ze gunnen die dikke meid en haar dunne vent de ontspanning na het dagelijks pezen. De jeugd gaat op zaterdag uit de café's om 2 uur naar huis, maar ook van de mensen die daar hebben hun woonst heb ik nog nooit een kreet gehoord, o wat een kruis, hoe blinkt hier de deugd van geduld op z'n schoonst. Daarom Buk-Buk, dans vrolijlc door het leven, en Burgemeester: ga nooit naar een andere plaats en wie wat te-meyeren heeft, wil ik de goede raad geven: Leef en laat leven de jeugd op de eerste plaats. Armand de la Tour Estompé et du Bois Saint of Manus de eerste en tevens de laatste. „Alouette" Westerweg 280, Heiloo. Voor wie niet weet: Alouette betekent Leeuwerik, een onopvallend vogeltje dat ook bij 't slechtste weer loodrecht ten hemel vliegt al zingend ook bij storm en regen - ze waren ook op het B.B.C.festival! Alkmaar Stationsweg 56 tel. 072-118870 Noodkreet: Gooi geen huisdieren overboord Elk jaar als de zomervakanties aanbreken, is 't weer zover, In bossen worden aan bomen vastgebonden honden aangetroffen. Langs de wegen vindt men loslopende nonden en katten. Sommige zijn gewond doordat ze uit een rijdende auto zijn geworpen. Voor de ware dierenliefhebber een verbijsterend idee. Mensen die een hele tijd van hun huisdier genieten en dan in staat blijken te zijn het dier zonder plichtplegingen ergens onverzorgd achter te laten. En toch gebeurt het. Soms is het echt onmogelijk om het huisdier mee op vakantie te nemen. Dat geldt met name wanneer het gaat om vogels en vissen. Of cavia's en andere kleine knaagdieren. Soms óók voor honden en katten. En, jammer genoeg, is 't kennelijk nogal eens moeilijk om een regeling voor de tijdelijke verzorging van een huisdier te treffen. Maar onmogelijk is dat natuurlijk niet. MOGELIJKHEDEN IN DE VAKAN TIE De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren noemt voor honde- en kattebezitters onderstaande mogelijkgeden, in volgorde van wat voorkeur verdient. Honden: 1. Meenemen is meestal voor de hond zelf het beste. Wie naar het buitenland gaat, moet wel tijdig aan de nodige inentingen denken. Vraag de dierenarts om informatie. 2. Thuis laten met een goede oppas (liefst familie of kennissen) die aan dieren gewend zijn. In die tijd kan de hond beter aan de lijn worden uitgelaten. De oppas heeft de hond meestal wat minder goed onder controle dan de eigenaar. 3. Een betrouwbaar vakantieadres bij kennissen, familie. Of: via de aktie Vakantie-pleegdier" (zie elders in dit artikel). Ook dan moet het dier aan de lijn worden uitgelaten. Het is vaak genoeg voorgekomen, dat een vakantielogé die in z'n eentje kon rondkuieren, zwerfdier werd. Schrijf de gegevens van het vakantieadres duidelijk aan de binnenkant van de halsband. 4. Een pension of een asiel opzoeken dat groot genoeg is om, zonder dat de opname van zwervers in gevaar komt, vakantiedieren op te nemen. De dierenbescherming geeft een gids van pensions uit (Dier onder dak). Verder zijn er veel plaatselijke afdelingen van de Dierenbescherming, wwar men ook inlichtingen over dierenpensions kan verschaffen. Geef de hond iets vertrouwds mee, zoals een mand, deken of wat speelgoed. Katten Voor katten geldt een andere volgorde. Wat doen we met de poes? 1. Thuis laten met een oppas. 2. Thuis laten verzorgen, waarbij het alleen gaat om het voeren en de verschoning van de kattebak. Voor katten die zich van de aanwezigheid van mensen weinig of niets aantrekken is dit een uitstekende oplossing. 3. Meenemen op vakantie. Wanneer men niet de hele tijd trekt, maar een vaste standplaats haaft met tent, caravan of huisje, kan dat in vele gevallen heel goed. Natuurlijk wel eerst even-vastleggen of binnenhouden om het dier te laten wennen. Liefst ook een halsbandje omdoen, voorzien van naam en verblijfplaats. 4. Een betrouwbaar vakantieadres. Men moet er wel zeker van zijn, dat de kat binnen gehouden wordt. Ook in dit geval is een van gegevens voorzien halsbandje onmisbaar. 5. Een pension of asiel. Hier bestaat altijd het gevaar dat de zogenaamde katteziekte de kop opsteekt. Een kat moet tegen deze ziekte ingeënt zijn om in een pension opgenomen te kunnen worden. Het verdient aanbeveling de kat ook te laten inenten tegen „niesziekte". Katten zijn gevoelig voor veranderin gen in hun omgeving. Vaak is het aan ze te merken dat een verhuizing of logeerpartij niet erg bevalt. Met name aan het weigeren van voedsel kan men vaak zien dat een kat gespannen is door de verandering van omgeving. Vandaar dat oplossingen in de vakantie, waarbij er zoveel mogelijk vertrouwd blijft voor het dier, de beste zijn: in hetzelfde huis of bij dezelfde mensen blijven. Als het echt niet mogelijk is, moet men ervoor zorgen dat net dier rustig wordt vervoerd naar een pension of vakantieadres. Dus niet in een overvolle auto bijvoorbeeld. Want dat soort gebeurtenissen wekken bij de kat spanningen („stress") op, die het dier veel sneller vatbaar maken voor allerlei ziekten. Andere kleine huisdieren, zoals vissen, vogels en kleine knaagdieren, kunnen gewoonlijk alleen thuis verzorgd worden. Hoewel er families zijn die ook zulke dieren meenemen op vakantie. AKTIE VAKANTIE-PLEEGDIER Lukt het niet om voor tijdelijke verzorging van een huisdier familie of bekenden in te schakelen, en wil men niet aan een pension, dan hoeft er nog geen huisdier overboord. De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren (de dierenbe scherming) houdt sinds een paar jaar in de zomermaanden de aktie „Vakantie- Eleegdier". Over het hele land verspreid eeft de dierenbescherming adressen van mensen die tijdelijk een huisdier willen opnemen. Van die adressen kan iedereen gebruik maken, of men nu lid van de Vereniging is of niet. Ook dit jaar heeft de Dierenbescher ming weer opgeroepen om aan de aktie mee te doen. Dit is gegaan via paginagrote advertenties in Kranten, in samenwerking met een aantal produ centen van dierenvoedsel. Enerzijds hoopt men zo meer mensen op de hoogte te brengen van deze mogelijk heid het dier te late,n verzorgen. voor het komende weekend: Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur Dienst in de Kruiskerk. Kruiskerk 10 uur ds. J. v. d. Schee. Crèche in bijgebouw. 19 uur idem. De Ark Geen opgave. Geref. Kerk - Noor der geeststraat 9.30 uur ds. H. W. Wierda; 19.00 uur ds. J. W. Doff, Schermerhorn. Hervormde Gemeente Limmen Geen dienst, zie Heiloo. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar Geen opgave. Rem. Geref. Gemeente Alkmaar 10.15 uur ds. B. J. C. Piso. Doopgez. Gem., Koningsweg Alkmaar 10 uur ds. S. L. Verheus. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm. a.d. Hoef, 10 uur ds. S. Euver- man, Alkmaar. Volle Evangelie Gemeente Westerweg 294 Zondagmorgen 10 uur, Bijbelstudie donderdagavond 8 uur Westerweg 294 Zevendedags Adventisten Hofstraat 17, Alkmaar Parochie-zondagsdienst Moeder Gods Parochie, Holleweg 111 Heiloo, tel. 072-331453. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrijdagavond 19.30 uur. Dinsdag t/m vrijdag 's morgens 8 uur Spreekuur biechthoren: Zaterdag 16 -17.30 uur. H. Moeder Godskerk - Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo.- en vrijdag avond om 19.30 uur. Dinsdagr en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 u R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterd. 19 u., zond. 7.30 u. (bij de Julianazusters), 9 uur (Hoog mis), 11 uur. Heilige Missen op werkdagen: 7.30 u. in d<* Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v. d. maand 7 u. Lof: zondagavond 7 u. Biechthoren zaterdag in beide kapellen v.a. 4 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerk. Heiloo: Bijbelstudie: woensdagavond 20 uur Heerenweg 130. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevr. C. J. Maas-Postma, Stations straat 64, Alkmaar, tel. 072-123163. Buro voor a.s. alleenstaande ouders v. d. Meijstraat 2 - Alkmaar Telefoon 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 uur telefonisch worden gemaakt. VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo, tel. 331297. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. Gransbergen, Breedelaan 59 Hei loo, tel. 072-330400. Weekenddienst Apotheek: Apotheek De Bever, Emmastraat 36, Alkmaar, tel. 072-112956. Weekenddienst Wykverpleging voor Egmond - Heiloo - Limmen Zr. T. Duineveld, Rustenburg 1, Eg- mond a.d. Hoef, tel. 02206-3159. VERLOSKUNDIGE HEILOO (volgens afspraak) Zr. E. Engeringh, Slimpad 4 Heiloo, tel. 072-332719. Spreekuur dinsdagen donderdag van 14-15 uur en 19-20 u. DIENST TANDARTS Alkmaar/Heiloo Spreekuur v. spoedeisende gevallen: zaterdag en zondag 18.00-18.30 uur: Dr. J. C. Schumacher, Heerenweg 4, Heiloo, tel. 072-335913. DIERENARTSEN Dr. H. E. M. Eberson, Breedelaan 46, Heiloo, tel. 072-331606. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bijstandswet: 's dinsdags en 's vrij dags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorzie ning: Dinsdag t.m. vrijdag 8.30-12 u. SPREEKUUR MAATSCH.WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30-11 uur; dinsdag avond 7-8 uur; vrijdagmorgen 8.30- 11 uur; tel. 331144, kantoor v. Aosta- straat 5. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 uur, Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmen: donderdag van 14 -15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110804. (bureau alg. maatschappelijk werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17 - 18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkda gen van 19-19.30 uur. Diëtiste: Iedere 4de woensdagmorgen van de maand. Volgens afspraak. Z wangerschaps N abe vallingsgy mnastiek E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 334694 - 334398. Wijkverpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8.30-9.00 uur; Zuster A. de Jager, Baetenburg 171, Heiloo, tel. 336365; te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. A. van Staveren, Mariënstein 9, Heiloo, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Werkgroep „Burenhulp Plan Oost" p.a. Tjeerd Menger, Groot Barlaken 32, tel. 072-334512, 's ochtends tussen 8.30 en 9.30 uur. Indien u geen gehoor krijgt kunt u kontakt opnemen met de Stichting Dienstverlening Heiloo, mevrouw B. Emke. Voor telefoonnummers en spreekuren van deze Stichting, zie de rubriek. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bii mevr. Meertens-Wiltens, Rector Frederiklaan 5, tel. 116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molenw. 1 telefoon 330127. DE ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezind ten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeghuis. Secr.: Werkendelslaan 98, Heiloo, tel. 072-332829, Geopend van 15 juni tot 15 augustus van 9-18 uur, tel. 072-331969. Algemene Ned. Invalidenbond Afd. Alkmaar: secr.: Melis Stokelaari 267, tel. 072-125449; Bergen, Kruisweg 62, tel. 02208-3549; Heiloo, Kenn.straatweg 324, tel. 072- 333797. GEZINSVERZORGING EU BEJAARDENHULP stichting „NOORD- KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkmaar, Akersloot, Egmonden, Heiloo en Limmen. SPREEKUUR DAGELIJKS (maan- dag tot en met vrijdag) 's morgens van 8.30 tot 9.30 uur 's middags van 13.00 tot 14.00 uur op de onderstaande adressen: Alkmaas: Nassauplein 8, tel. 127066; Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum "De Rekere") Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 *j Egmonden: Wilhelminastraat 14, Eg- mond aan Zee, tel. 1671 Heiloo en Limmen: Westerweg 294, Heiloo, tel. 072-335544. Direktie en administratie: hoofdkan toor Nassauplein 8 Alkmaar, telefoon 072-127066, gehele dag bereikbaar. geen middagspreekuur. Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de Hei looër Stichting voor Bejaardenzorg, Huize "De Loet", De Loet 1, Heiloo, spreekuur iedere le maandag van de maand van 10-11.30 uur. Stichting; Dienstverlening Alkmaar - Heiloo Spreekuur maatsch. werkster mevr. E. H. Emke-Wortel maandag t/m vrijdag van 9-10 uur in 't Open Huis. Maandag, woensdag en vrijdag van 1.30-2.30 uur in de voorm. Willibror- dusschool zij-ingang links, Westerw. 294, tel. 335296. Of na afspr. 331297 b.g.g. 333770. Aktiviteiten Westerweg 294: dinsdag 10-12 u. bejaardenkoor o.l.v. mevr. Mooyen; dinsdagmiddag bridge en handwerken woensdagmiddag biljarten en sjoelen vrijdagmiddag kaartspelen zondagmiddag „open huis". Bureau voor rechtshulp Scharloo 41, Alkmaar, tel. 072-127303 tel. bereikbaar van 9-17 uur. Spreekuur: dinsdag van 19-21 uur: vrijdag van 14-16 uur. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.00 Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.00 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 Woensdagavond gesloten. Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is bovendien elke werkdag van 10-12 uur geopend (ook voor niet-leden). Bibliotheek Het Malevoort 13 Jeugd, volwassenen en fonotheek 25 juli tot en met 5 aug. vakantie. Openingstijden Dinsdag 10-12 14-17 19-21 Woensdag 10-12 14-17 Vrijdag 14-17 19-21 Zaterdag 10-12 Ver. v. Volkshuisvesting „Heiloo" Inl. alléén op woensdagavonden van 7 tot 9 uur bij het secretariaat N. Greeuw, Tulpencroftlaan 49, tel. 072- 332158. HOOGSTRAAT 7 - ALKMAAR TEL. (072) 116065 Ziekenfonds leverancier Anderzijds is het nodig dat nog meer mensen zich beschikbaar stellen als tijdelijke verzorger. Wie een beroep wil doen op zo'n tijdelijke verzorger, of zelf een ander van dienst wil zijn, kan het best contact opnemen met het bureau van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren in Den Haag (Mej. Y.I. van Dijk), Laan Copes van Cattenburgh 73, Tel. 070 - 46 97 43. HONDEN PENSION CENTRALE Voor honden in Den Haag en Voorburg is er nog een andere instantie voor pleeggezinnen: de Honden Pension Centrale (HPC). Deze HPC is opgezet door vrijwilligers. Men brengt de met vakantie gaande eigenaar en de tijdelijke verzorger met elkaar in contact. Men kan dan alle nodige gegevens uitwisselen. Voor inlichtingen kan men terecht bij mevr. E. Italiaander, Lupineweg 63, Den Haag, Tel. 070 - 86 14 06. VAKANTIEGIDS VOOR HUIS DIEREN Mocht er door bijzondere omstandig heden niets anders opzitten dan uw huisdier naar een pension te brengen, neem dan een betrouwbaar asiel of dierenpension. De Dierenbescherming geeft een gids uit, „Dier onder dak", waarin men precies kan lezen waar men zo'n betrouwbare instelling kan vinden. Wat de voorzieningen zijn, en hoeveel een verblijf van uw huisdier kost. De gids „Dier onder dak" is verkrijgbaar bij de boekhandel, Divebo-zaken, de ANWB en bij de plaatselijke afdelingen van de dieren bescherming. De gids is ook direct te bestellen bij de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, postbus 85980, 2508 CR Den Haag. VOEDING IN DE VAKANTIE De tijdelijke vakantieverzorger van een huisdier moet goed weten wat het dier moet eten. Iedere huisdierbezitter heeft z'n eigen regels en gewoonten bij het voeden, en net is - wanneer die gewoonten goed zijn - voor het dier wel zo prettig als de vakantieverzorger zich daaraan aanpast. Informeer daarom de tijdelijke verzor- gei: uitgebreid over het hoe en wat van de voeding. Maak er liefst een lijstje van, zodat de andere het altijd kan nakijken. Er zijn al misverstanden genoeg over wat een goede voeding voor huisdieren is. Er kunnen zich gevallen voordoen, waarin men is aangewezen op mensen die zelf geen huisdieren (gehad) hebben. Of in ieder geval niet net zo'n dier als u hebt. EEN PAAR VOEDINGSTIPS Voor uzelf en voor de vakantieverzor ger van uw huisdier is het goed om een aantal zeer belangrijke kwesties wat betreft voeding niet te vergeten. 1. Geef een huisdier nooit alleen vlees. Vlees bevat geen kalk en dat hebben alle dieren nodig voor het beenderge- stel en tanden en kiezen. Jonge dieren kunnen zelfs sterven door een dieet bestaande uit uitsluitend vlees of vlees met brood, etc. als gevolg van kalkgebrek. Oudere dieren die vroeger wel genoeg kalk gehad hebben, kunnen door optredend kalkgebrek loszittende tanden en kiezen krijgen. Kalk komt voor in o.a. stukken bot en beendermeel. Dat zit altijd door voedsel in blik. 2. Overvoer een huisdier nooit. De voornaamste reden waarom huisdieren te dik worden, is dat de verzorger hen teveel voedsel geeft en naar verhouding te weinig beweging. Met name voor vissen is teveel voer rampzalig overvoerde vissen leven niet lang. Vissen kunnen met heel weinig toe, maar ze kunnen zelf geen maat houden. 3. Indien u een niet compleet voer voedt, maar zelf het voedsel voor uw dier samenstelt, is een gevarieerd menu altijd het beste. Geef dus nooit heel veel van het een en heel weinig van het ander. Een evenwichtig samengestelde voeding met veel verschillende stoffen erin is de beste garantie, dat uw huisdier alle noodzakelijke vitaminen en mineralen binnenkrijgt. Katten willen nogal eens moeilijke eters zijn. Aan de ene kant houden ze van variatie (dus niet een hele week hetzelfde voer), aan de andere kant schakelen ze soms moeilijk over op iets geheel nieuws. Meng dan eerst wat van net nieuwe voedsel door het oude, en geef pas de volgende dag het nieuwe menu. 4. Geeft altijd maar heel weinig of géén melk. Katten, en ook veel honden? zijn er dol op. Maar van teveel melk krijgen ze diarree. Daarbij kunnen veel voedingsstoffen het lichaam onbenut verlaten. Geeft u toch melk, meng het dan met water (meer water dan melk). 5. Zorg dat er altijd in ruime mate vers water ter beschikking van het huisdier staat. Met name in de zomermaanden. Dieren moeten veel kunnen drinken, om de waterhuishouding in het lichaam op peil te houden. Te weinig drinken veroorzaakt beschadiging van de nieren. En wij mensen drinken ook niet voor niets graag eens wat extra. Slecht uli we le dr )penb; a Heil londer fgebrc irerd r elukki itstek tan d( 00 lee erleen tuur, iaafje, an oui et Ro( UI /aardii Het sparen van kroonkurken van bierflessen om daarmee in het bezit te komen van een invalide wagen is een zinloze activiteit, aldus de Heineken brouwerij die constateert dat de stroom van geruchten die hieromtrent in Nederland de ronde doet steeds groter wordt. Reeds vele iaren bereiken Heineken brieven en telefoontjes van mensen die menen dat het ^edrijf in ruil voor een grote hoeveelheid kroonkurken - ook wel bier doppen genoemd - gratis een invalidewagen ter beschikking stelt. De vragensteller heeft dan meestal al tienduizenden doppen gespaard zonder zich af te vragen of er inderdaad een dergelijke acitie bestaat. Pas op het rhoment van de twijfel richt men zich tot de brouwerij, die dan moet melden dat het idee om kroonkurken te sparen voor een invalide wagen uit de lucht gegrepen is. Iets wat uiteraard als een geweldige teleurstelling wordt ervaren. Het is voor Heineken een raadsel hoe dit gerucht in de wereld is gekomen. Vooral de laatste maanden krijgt de brouwerij steeds meer mensen aan de telefoon die dit soort spaaracties ontketent hebben en met dozen en zakken vol kroonkurken zitten, die als spaarobject voor een invalidewagen volkomen waardeloos zijn. N. I >nt. ]eskari •nt.;;§ ,487] loeve lardlo Hase Von Zes! Rel .21.0; 0 met N. 8.393 [asebr 9.253 eets eskan stafet Ho 3.05.' ehobi N. 5.33 J 3.133

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 2