öfïn Bollen Heiloo TL w Ks^i» W massief-eiken - leren zitmeubelen - eigen fabrikaat massief-eiken keukens Eerst komen ru™ dan beslissen /7^ BeterBouwenCentrum □rchipLDn echropuun sróoww Het Portrfeijn mug tra#*! Stoel Van Klaveren Sinds 1850 makelaardij van steeg ra SIT DOWN' MIDDENSTANDSAVONDSCHOOL Eén- en tweejarige cursus ijil Station staat stevig in staalkonstruktie itbundige opening van de Combi-markt Groot waterpolo-toernooi in zwembad Het Baadje Vier raadsleden nemen afscheid NIEUWSBLAD VOOR HEILOO kennemerstraatweg 231 heiloo 072-334966 vrijdag koopavond iu iRIE HERT' uw of oting! YERK AFVALSTOFFEN ZdEfbouw-woonkomfort SPAR NIEUWS 2 kg nu5.99 nu2.49 Brood van de u welbekende warme Bakker. spar supermarkt INAEN JAN BUITENHUIS SUPERMARKT De Loet 5 - Heiloo ZelfBouw-wcKHikomfbrt Serviezen Kristal Bestekken Tegels di. t/mvr. 8.30-17.30, za. 9.00-12.30. Wr Eilandswal 9 - ALKMAAR - Tel. 072-11 85 08 rus 1% AUGUSTUS 1978 j 148 itrum 190 43e JAARGANG No. 35 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adr essen Groot Barlaken 23 - Telefoon 072-331210 Baafjeslaan 1, Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 11.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egrnond a.d. Hoef. Advertenties en kopie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 35 cent (excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Gratis bouw- en verbouwadvies 1 Geopenc zaterdagmorgen van 10.00-13.00 uur. ïw ER 3t -332408 Geopend: donderdagavond van 19.00-21.00 uur. oon - (ver)bouw info-centrum IEERENWEG 70 A TEL. 334120 kennemerstraatweg 334 t.o. kerkelaan heiloo tel. 072-33 08 15 udiE5 voor onroerènde goederen - verzekeringen - hypotheken TT® )nder enorme belangstelling is de ieuwe Combimarkt dit weekeinde in ïbruik genomen 3 Vermoeide maar gezichten in" de 27 wmkeltjes, mderdagavond was er een receptie roor genodigden, dat gaf me een drukte van belang, overal wenst men ïlkaar goede zaken toe en was men ïatuurlijk ook erg nieuwsgierig hoe iet er allemaal uit zou zien. Het (eheel doet erg gezellig aan en de neeste stands zien er zeer verzorgd lit. werd de Combimarkt open voor het publiek. Het leek wel >f niemand zijn nieuwsgierigheid kon «dwingen en even moest lajken hoe iet nu allemaal geworden was. De chatting over het hele weekeinde is, at er ruim 20.000 mensen zijn fcweest. s Avonds om zeven uur begon de jallonnenwedstrijd. Ieder kind, dat ien kaartje had gehaald en daarop zijn en adres had geschreven kon taeedoen. De muziektent die op het Parkeerterrein van de Aostastraat ond, was gevuld met ballonnen. De leer de Jong, secretaris-penning- ieester van de Combimarkt deelde iet enige helpende handen de allonnen uit. Veel kinderen konden liet wachten tot Annie Schilder het tartsein had gegeven de ballonnen los laten. Zo zag men lange tijd de icht vol kleurige ballonnen hangen, |et weer was goed en de wind net )ldoende. En nu maar afwachten jelke ballon het verste komt. Maar |et hoogtepunt van de festiviteiten toch wel zaterdagmiddag, honder kinderen hadden zich verzameld de muziektent, om het wachten te bekorten speelde een geluid wat gezellige liedjes. Veel verklede kindéren waren fbij. Het muziekcorps „Arion" uit Wijk api Zee was er intussen ook en eindelijk kon men dan vertrekken om «Ome Willem" van het station te gaan halen. De winnaars van de kleur-zoek- wedstrijd mochten op de auto van de firma Middelbeek meerijden en de rest in optocht er achteraan. Een -feestelijke stoet! Bij het station, liet Ome Willem niet lang op zich wachten, en toonde zich zeer verheugd dat al z'n rakkers en geitebreiers zich zo mooi hadden gemaakt. Aangekomen bij de muziektent, brak er toch wel een spannend moment aan, want Ome Willen ging de prijzen uitreiken. Wie zou de autoped krijgen? dat werd.. Martijn Bakker, 5 jaar, Richard Adrichem kreeg de tweede prijs en was erg blij met z'n horloge en de derde prijs was.voor Simone Kuijper, 12 jaar zij kreeg een radio eri een dikke zoen van Ome Willem. Het was niet makkelijk om uit de bijna duizend tekeningen, de mooiste eruit te halen maar voor troost, trad Ome Willem met z'n neef en z'n buurman nog een uur lang op wat deden ze gek en wat werd er gelachen. Of het nu de neef of de buurman was weet ik niet, maar één van de twee speelde heel fijn piano (die gratis beschikbaar was gesteld door de fa. Ypma) en er werd uit volle borst meegezongen. Toen brak het moment aan, dat Ome Willem het lint voor de deur van de nieuwe Combimarkt door moest knippen, ri ra rippen, Ome Willem Houdt van ...knippen. Hierna mocht iedereen naar binnen en kreeg een lekkere drop. Ome Willem bleef nog de hele middag en deelde met gulle hand, handtekeningen uit. Met recht kunnen we nu zingen: Ik ben met Ome Willem naar de Compimarkt geweest". Aan het eind van de dag, hadden alle winkeliers met elkaar een groot deel van hun gekregen bloemen en planten afgestaan, deze werden verdeeld over de Loet, Overkerk en de Willibrordus- stichting. Laten we hopen dat dit uitbundige begin een goed teken zal zijn voor de toekomst. Voor uw hoogeweg 72 - heiloo -toL02205-1541 NOORDERKADE 4, ALKMAAR, TEL. 072-129918 HUISWERKBEGELEIDING voor uw zoon of dochter? Niet wachten tot het te laat is, Nu doen! Inl.:02209-2213 Wie langs het station komt, kan zien dat daar nu enige konstruktie in begint te komen. De firma Nelis uit Uitgeest, die het station bouwt, heeft de vorige week elke nacht van één tot vijf uur 's nachts, hieraan gewerkt. Daar de stalen panelen een enorme lengte hebben, moest de stroom van de bovenleiding af en dat is alleen om die tijd mogelijk. De komende week wordt dezelfde procedure gevolgd, want dan begint men met de dakplaten. De gemeente zorgt dat het station een vriendelijke aanblik krijgt door om het station en de Stationstraat sierbestrating aan te brengen. Voor de nieuwe fietsen stalling komt een bouwsel van bielzen en enige zitjes. Men hoopt in oktober met al het werk gereed te zijn. De Stichting Z en PC Heiloo organiseert op zondag 3 september a.s. een groot waterpolo-toernooi in het zwembad Het Baafje te Heiloo. Vanaf 11.00 uur tot circa 17.00 uur zullen 32 ploegen strijden om een aantal fraaie prijzen. Dit toernooi wordt gesponsord door Speedmasters Recreation BV. welke nieuwe firma op deze wijze haar betrokkenheid bij alles wat met sport en recreatie te maken heeft wil onderstrepen. Door de financiële steun van haar sponsor is de Stichting Z en PC Heiloo in staat enkele van haar idealen te verwezenlijken. Zo zullen bijvoor beeld alle 48 wedstrijden door 2 scheidsrechters worden geleid, zoals wij dat ook tijdens de olympische spelen van Montreal heboen zien gebeuren. Uiteraard zullen de nieuwe spelregels worden aangehouden, zodat op snelle en attractieve wedstrijden gerekend mag worden. De Stichting Z en PC Heiloo hoopt dat het onderhavige toernooi de eerste van een lange reeks zal zijn. Het ligt in de bedoeling in de komende jaren ook bekende Nederlandse ploegen uit te nodigen om demonstratiewedstrijden te spelen. Uiteraard zullen zondag a.s. naast het zo succesvolle damesteam ook de kampioen van de jongens tot 16 jaar en alle andere zeventallen van de Z en PC Heiloo acte de présence even. at de organisatoren ook hebben trachten te regelen, met het KNMI bleken er geen afspraken gemaakt te kunnen worden. Zoals altijd in Nederland, blijft het weer de onbekende factor. Gegeven het aantrekkelijke programma rekent de Stichting Z en PC Heiloo er in ieder geval op veel toeschouwers in Het Baafje te kunnen begroeten. En mochten de weergoden zich van hun goede zijde laten zien dan kan men desgewenst nog een duik in het water nemen, want met uitzondering van het diepe bassin is het gehele zwembad voor bezoekers beschikbaar. BOWLING LIEFHEBBER VAN 12-16 JAAR OPGELET! De Bowling Bond Heiloo en het Bowling Centrum organiseren op 9 september een Open Dag. Die dag kunnen jullie tussen 11.30 en 13.30 gratis bowlen. Je kunt dan alle informatie krijgen over bowlen en hoe je lid kunt worden. Jongens en meisjes, ga eens kijken, de resultaten van ons jeugdteam zijn uitstekend, maar we kunnen nog best wat jeugdige spelers gebruiken. BEDRIJVEN HOUDEN VISWEDSTRIJD Zaterdagochtend hebben zeven bedrij ven uit Heiloo weer een spierinkje uitgegooid, in de hoop een kabeljouw te vangen, dit gebeurde aan het Noordhollands kanaal, 's ochtends om 6 uur. De volgende bedrijven mengden zich in de strijd! Werkvoorzieningschap NK 1 team; De Uitkijkpost 3 teams; Bouwbedrijf Teerenstra 4 teams; Germefa 1 team; Psych. Centrum de Koepel 2 teams; Gemeente Heiloo 1 team. Om 10 uur was de prijsuitreiking in het Open Huis. De grootste vis werd gevangen door de Hr. Schut van bouwbedrijf Teerenstra, 50 cm. De meeste vis door de hr. J. v. Willigen, werkvoorz. N.K. De meester onder maatse vis door de hr. D. Liefhebber, maar het team van de werkvoorziening N.K. kreeg de eerste prijs met 502-1/2 cm. Het team bestond uit de heren; de Vries; Huting; Krul en Kleef. D.V.W. 2 309 cm.; Gem. Heiloo 218 cm.; de Koepel 1 192 cm.; Uitkijkpost 1 160-1/2 cm.; de Koepel 2 126-1/2 cm.; Germefa 125 cm.; D.V.W. 1 95 cm.; Teerenstra 1 87 cm.; Uitkijkpost 2 76 cm.; Uitkijkpost 3 66 cm. Teerenstra 2 34 cm. Teerenstra 315 cm.; Teerenstra 4 5 cm. Het winnende bedrijf zal volgend jaar de organisatie op zich nemen. Tussen al het manvolk bevond zich mevr. Leeuwenkamp, die door de hoge rietkraag voor zich, niet zo goed kon zien wat zij aan de haak had geslagen, een klein pasje voorwaarts bezorgde haar wel een nat pak. Voor troost kreeg zij een fles wijn. De wisselbeker die door de gemeente Heiloo beschikbaar was gesteld, en bij wie ook de organisatie berustte, kreeg het werkvoorzienin^rbnn N.K, UP of COLA 1 liter nu0.69 Draagcarton FLEURIL 1 liter Halfvolle MELK plastic fles nu0.89 BELEGEN KAAS kilo nu9.80 bato roosvicée GROENTEEN FRUIT: Alléén donderdag: 2 kg JAMES GRIEVES 1.98 Alléén vrydag en zaterdag: 1 \c O 70Pfp WITTE DRUIVEN1.98 Vanaf woensdag: BANANEN, kg0.79 Tot ziens in onze ALLEENSTAANDEN ALLEEN? SAMEN? Het valt niet altijd mee om alleen te zijn. Het kan tot steun zijn anderen, die in eenzelfde situatie verkeren, te ontmoeten. De gelegenheid hebben met elkaar te praten, van gedachten te wisselen en zo meer mogelijkheden ontdekken. Dit kan leiden tot onderlinge aktiviteiten. Wij denken aan mensen, die de prille jeugd achter zich hebben, maar nog niet de middelbare leeftijd hebben overschreden. Op de eerste avond zal dr. Wertenbroek verschillende aspekten van het alleen zijn naar voren brengen. Eerste twee data: 25 september en 2 oktober, Open Huis, 20 uur. Kosten f 5.-. U kunt zich opgeven bij één van de onderstaande leden van de oecume nische werkgroep te Heiloo. Harmke de Kruyk, Belieslaan 2, tel. 333052;of Ans Willemse, Goodeslaan 47, tel. 333542. NOORDERKADE 4, ALKMAAR, TEL. 072-129918 DE DORS 2 - HEILOO Inlichtingen en aanmeldingen: Th. L. J. Kaandorp, Zeeweg 2, Heiloo, telefoon 072-332086 J. R. G. te Boekhorst, Westerweg 339, Heiloo, telefoon 072-334715 P. J. Schouten, Wiekenlaan 76, Uitgeest, telefoon 02513-13129. Gemeentepenning voor de heer Ch. Vahl Afgelopen vrijdagavond vond de laatste raadsvergadering plaats in de vorm zoals hij nu bestaat. Vier raadsleden namen afscheid. Het laatste punt dat mevrouw Brolsma nog te behandelen kreeg, was het verzoek dat de VAC (Vrouwen Advies Commissie) had gedaan om een oordeel te kunnen geven over de plannen voor premie-koopwoningen. Men was echter van mening dat de verantwoordelijkheid bij de eigenaar berust en deze dient niet naar het VAC verschoven te worden. Daar er ten noorden van de Winkelhof 't Loo een parkeerterrein komt, is het noodzakelijk dat de gemeente eige naar wordt van het huis Willibror- dusweg 10. Dit pand is nu eigendom van de heren D. en W. de Groot. De gemeente is met de heren de Groot tot overeenstemming gekomen door middel van ruik Het oude huisje Heerenweg 17 zal worden gesloopt en in plaats daarvan zal door de gemeente een nieuw worden ge bouwd, door Bouwbedrijf D. van der Gulik B.V. te Waarland, naar een ontwerp van architectenburo Henk Mühren te Heiloo. De hele transaktie geschiedt met gesloten beurs. De heer B. Hoogland merkte op: „Het is jammer dat er weer een oud pand moet verdwijnen, uit een rij van die aardige huisjesZou het niet beter zijn het oude pand te renoveren en op te knappen, dan past het beter in de omgeving? Zijn fraktie stemde dan ook tegen het huidige plan. De heer ten Hoope (Heiloo 2000) kon zich geheel aansluiten bij de vorige spreker, hoewel zijn teleurstelling ook uitging naar het verdwijnen van de populieren en kastanjes. Deze stonden echter de bouw in de weg, en de burgemeester beloofde dat er zo gauw mogelijk nieuw groen aangeplant zou worden. Er zijn ook plannen voor een nieuwe Muziekschool. Men had een bezoek gebracht aan een nieuwe muziek school in Hoogeveen. Dit gebouw voldoet qua vormgeving en gebruik aan de wensen, terwijl ook de bouwkosten relatief laag zijn ge bleven. Men wil nu de architect van dit gebouw opdragen ook voor onze gemeente een school te ontwerpen. Men had gedacht deze school aan het Veld te situeren. Van alle kanten werd de lof gezwaaid over de goede ontwikkeling. De mensen uit de omgeving hebben inspraak. Ieder zag de school graag zo snel mogelijk in het groen staan, waarop de heer Mast (CDA) opmerkte of viooltjes niet wat toepasselijker zouden zijn. De kosten voor het maken van een voorlopig schetsplan zijn door de architect geraamd op f 16.520,-. De gemeente is ook bezig zich te oriënteren over de bouw van een overdekt zwembad. Daar het bouwen van een zwembad z'n eigen problema tiek heeft, heeft de gemeente zich gewend tot twee instellingen t.w. het Adviesorgaan voor bad en zwemin richtingen en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en sport fondsen Nederland B.V. De heer Baarsjes zei: „Wij moeten met het maken van plannen over een nieuw zwembad, of het bestaande over kappen, vooral de bedrijfsleider van het zwembad, de heer Bijkerk, betrekken." De kosten welke aan het onderzoek zijn verbonden, kunnen worden begroot op f 25.000,-. Vier raadsleden nemen afscheid Toen de raadsvergadering ten einde was, moest men van vier raadsleden afscheid nemen. „Toen ik zo eens naging, wat er de laatste tijd tot stand gekomen is, ben ik echt onder de indruk gekomen," aldus burgemeester Hoekstra. „Het is één van de meest produktieve perioden geweest In 1975: de Ronge, t Loo, Open Huis, woonheuvel, restauratie Witte Kerkje, sporthal, Driekoningenschool. 1976: Zeskant, Instruktiebad, jongerenhuisvesting in de Oude Pastorij. 1977: een moeilijke zaak, de onroerend goedbelasting, rekreatieplan, subsidie voor verlenging Zeeweg. 1978: fietspaden langs de Kanaalkade, honkbalen hockeyvelden, 't Stationscentrum? laatste fase 't Loo. Een aanzienlijke rij. Al deze beslissingen kwamen tot stand bij een temperatuur die nooit boven het kookpunt kwam, U maakte het werken aangenaam, aldus de burge meester. Mevr. A. Brolsma-Polling (Progressieve Combinatie), zij is elf jaar raadslid geweest, maar heeft nu een werkkring gevonden als Raadsvrouw bij het Humanistisch Verbond. Burgemeester Hoekstra beschreef haar als een uitstekend raadslid, maar geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Zij kreeg een kadobon en een prachtige bos (roze) rozen. De heer W. Mast C.D.A. moest na negen maanden als een voldragen vrucht de raad verlaten. „U bent een vaste wisselspeler van het C.D.A., nu moet U even op de reservebank". De heer T. Verplanke zat ook nog maar kort in de raad, maar de stembus besliste voor hem. „U kan zo vriendelijk kijken, maar soms dingen zeggen waar ik kippevel van kreeg", aldus burgemeester Hoekstra. De heer Ch. Vahl. „Het is een spijtig besluit, met U verdwijnt 24 jaar raad uit de raadzaal. U was nog een van de weinige autochtonen van Heiloo. In uw betoog, altijd helder en duidelijk, praatjes vullen geen gaatjes, was Uw devies. U heeft in al die 24 jaren nooit verzuimd, U nam Uw taak hoog op" waren de lovende woorden tot de scheidende democraat. Burgemeester Hoekstra reikte de Heer Ch. Vahl de zilveren gemeentepenning uit. Nadat de Heer Dekker, V.V.D. namens de raad ook nog een vriendelijk woord tot de scheidende raadsleden had gezegd, werd er met elkaar gezellig nog een borreltje gedronken met een lekker hapje om op informele wijze afscheid te nemen. Heerenweg211 HEILOO Naast de Candelaer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 1