NIEUW LEVEN EERT PIET GROOT MET JUBILEUMCONCERT DE KLEINE ZUSTERS VAN JEZUS Liesbeth de Vries en Nella van Os exposeren in De Zevensprong mM DOLMAN SPREEKT OVER BESTEK '81 CHRISTELIJKE SCHOLEN HOUDEN GROTE AKTIE' EDUKATIEVE WERKGROEP AAN DE GANG HOFDIJKEN PINKELTJE VIERDEN BROEDERLIJK FEEST oV Q' <y •A0 O c?> t <5? INGEZONDEN MOTORCROSSEN IN HEILOO? NED. HERV. KERK 12-1/2 JAAR KOSTERSCHAP HOOP VOOR DE TOEKOMST? UITSLAG BALLONNENWEDSTRIJD OPEN SCHOOL EEN SUKSES UITKIJKPOST 27 SEPTEMBER 1975 UITKUKPC Op 3 oktober geeft „Nieuw Leven" een concert in de Moeder Godskerk als hommage aan hun dirigent Piet Groot. Op 28 juni 1978 vierde Piet Groot zijn 50-jarig jubileum als toonkunste- naar. „Nieuw Leven" eert zijn dirigent, die net koor tot een bloeiende zangvereniging heeft gemaakt met dit concert. Zij zingen het Gloria" van A. Vivaldi onder zijn leiding, zoals dat ook tien jaar geleden hier heeft geklonken. Hierna zullen nog de cantate no. 11 van Joh. Seb. Bach en de Theresiën- messe van Joseph Haydn worden uitgevoerd. Haydn's zogenaamde Theresiënmesse behoort tot de belangrijkste liturgi sche werken der toonkunst. Het is de vierde in de rij van zes missen, die hij tussen 1796 en 1802 heeft gecompo neerd. De Theresiënmesse is gecompo neerd in Wenen in het jaar 1799, tussen de twee grote oratoria „Die Schöpfung" en „Die Jahreszeiten" in. Het was ter gelegenheid van de naamdag van de vorstin Estherhazy, aan wiens hof Haydn kapelmeester was. De naam waaronder de mis bekend is geworden komt van keizerin Maria Theresia, zelf een goede zangeres en een vereerster van Joseph Haydn. Bijzonderheid is nog dat de componist het werk niet had uitgegeven. Het gemengd koor „Nieuw Leven', zal begeleid worden door het Nederlands Bach orkest. Met als eredirigent Piet Groot, de andere dirigent is Piet de Reuver. Solisten zijn Jorine Samson, sopraan; Catharina Patriasz, alt, Rob Sturken- boom, tenor en Cor Niessen, bas. De solisten zijn allen jonge mensen, die hierbij een prachtige kans krijgen te laten zien wat ze kunnen. Jorine Samson, sopraan. Geboren 1953, studeert aan net Amsterdams Conservatorium o.l.v. mevrouw Erna Spoorenberg. Zij staat vlak voor haar solo-examen. Zij werd in Hilversum geboren. Haar zangstudie begon plusminus 6 jaar geleden, na haar MMS-opleiding. Na haar studie in Amsterdam, wil zij in Engeland verder gaan studeren. Volgend jaar zingt zij o.Lv. Charles de Wolf de Mattheus Passion met de Ned. Bachvereniging. Zij trad op in het programma „Jonge mensen op weg naar het concert podium". Catharine Patriasz, alt. Zij werd geboren in Bern en begon haar zangstudie aan het Amsterdams Conservatorium bij Jan Keizer. Ze zette haar studie voort bij Cora Canne Meyer en behaalde in 1974 cum laude het solistendiploma en werd daarbij toegelaten tot de Prix d'Excellence. Behalve lie derenrecitals - in 1974 won ze de Schubertprijs van Radio Bern - zingt Catherine Patriasz ook opera en oratorium. Tot haar repertoire be horen vele Bachcantates, missen van Mozart en Hayden en het Stabat Mater van Pergolesi. Catherine Pa triasz maakt sinds kort deel uit van het Ned. Kamerkoor o.l.v. Kerry Woodward. Rob Sturkenboom, tenor. Hij was jarenlang werkzaam in het bedrijfs leven. De zangkunst veroverde echter een steeds belangrijker plaats en gestimuleerd door zijn lerares Tine v. Willigen verruilde Rob Sturkenboom het bedrijfsleven voor een plaats als tenor in het NCRV Vocaal Ensemble o.Lv. Marinus Voorberg. Hij volgde muziekcursussen in Brugge en Wenen. Rob Sturkenboom is m de eerste plaats oratoriumzanger. Hij zong reeds vele malen de Passionen van Bach en werkte mee aan uitvoeringen van Monteverdi's Vespro della Deata Vergine, De Elias van Mendelssohn, het Stabat Mater van Dvorak en Le Roi David van Honnegger. Cor Niessen, bas-bariton. Hij stu deerde solozang bij mej. H.v.d. Brink aan het Utrechts Conservatorium. Verder werd hij opgeleid door de bas Guus Hoekman en de zangpaedagoog Gerard Meyer. Hij is in hoofdzaak oratorium zanger, maar zong ook operarollen in het Concertgebouw te Amsterdam en op het Festival International te Besan^on. Bij een in Vervier gehouden internationaal voka- listenconcours behoorde hij tot de beste baritons. Cor Niessen is verder bekend als zanger van het geestelijke lied en als declamator. Voor de Nederlandse radio en televisie is hij regelmatig te horen. Deze solisten zullen begeleid worden door het Nederlands Bachorkest en het koor Nieuw Leven. De toegangsprijs voor dit concert van 3 oktober is f 10.- per persoon, voor houders van CJP-kaarten f 7,50 per persoon. Vóorverkoop op de volgende adres sen: Mevr. Zuiderduin, Heerenweg 120, tel 072-331172; de heer Burgering, Stationsweg 35, tel. 072-331198; Mevrouw Zeégers, de Blomhof 14, tel. 072-331096. „Kent U ze, de-zusters met de blauwe katoenen jurken, de hoofddoekjes en de sandalen? Ze worden vaak de werkende zusters genoemd. Het s echter een groepje van vijf zusters die wonen aan de Kapellaan, ze hebben verschillende nationali teiten, Frans, Belgisch en Nederlands. Van oorsprong is het een Franse orde, maar nu zijn ze over de hele wereld verspreid en zijn er meer dan vijftig nationaliteiten mee verbonden. De orde is gesticht door Charles de Foucauld, die stierf in 1916 en zijn geest is een bron van spiritualiteit geweest. Hij kende jaren van ongeloof, ongekende mogelijkheden lagen voor hem open, maar juist hierin ervoer hij de walging en de leegte van een absurd leven. Hij was gegrepen door het verborgen leven van Jezus, vooral van de eerste dertig jaar. Charles de Foucauld is naar Nazareth gegaan om zich met het leven van Jezus te vereenzelvigen. „De kleine zusters van Jezus" werd in 1939 gesticht, om het leven met de Nomaden te delen. Het accent van de kleine Zusters van Jezus ligt op het gebed en is oorspronkelijk een contemplatieve (beschouwende) groep. Na de oorlog was er een toeloop van Zusters onder hen bevond zich kleine zuster Madeleine, zij reisde de hele wereld rond om zich te orienteren, naar de plaatsen die zij goed achtte werden de kleine zusters twee aan twee gestuurd. De eerste groep kwam in Amsterdam op een woonboot terecht, daar er nog woningnood was. In de grote steden is het werk van heel andere aard dan van de stille afgelegen plaatsen. Maar de Kleine Zusters uit Amsterdam kunnen naar Heiloo komen om hier uit te rusten. Hun arbeidsveld is de wereld. Hun leven is het leven van alledag. Door hun leven, door hun vriendschap met iedereeen, door hun gebed vooral, willen zij een teken van Gods aanwezigheid in de wereld zijn. Waarom zij zich Kleine Zusters noemen ligt hem gelegen in het feit dat ze onopvallend willen blijven, nooit er uit willen springen. Vandaar de eenvoudige katoenen jurken, schoenen en hoofddoek. De Kleine Zusters voorzien ook in hun eigen onderhoud. Ze verbouwen zelf hun groente en aardappelen, er zijn\yrat koeie^ maar ze willen neel bewust eenvoudig in armoe leven. Een paar van de kleine zusters werken soms in een fabriek als ongeschoolde arbeider, niet in de eerste plaats om het gela, maar ook om het contact met de anderen, zij willen hun leven delen met de mensen om zich heen. Hun huis, is een open huis, iedereen wordt heel eenvoudig ontvangen, in het huis is een kapel, waar men mag komen bidden, en wil men langer blijven dan zullen zij het dagelijks brood met U delen. De kleine zusters leiden net als hun voorganger Charles de Foucauld, een beschouwend leven. Een leven van gebed, van opoffering aan God en de mensen. Toen zij God in hun leven ontmoetten, begrepen zij dat er geen ander bestaan mogelijk was, dan een leven met God. Een radicale keus. OECUMENISCHE GESPREKSKRINGEN De volgende groepen gaan van start: 1. Kind en geloof - 3 okt. 20 uur.Belieslaan 2; 2. Bijbelkring nader om te horen - 8 nov. Groot Barlaken 59; 3. Hoop voor de toekomst. 5 okt. Open Huis 8 uur; 4.Meditatie - 26 okt. 8.30 uur. Fam. Hoogeboom, Vredenoord 17. 5. Alleenstaanden - 2 okt. 8 uur. Open Huis; 6.Geloven anderen anders - 28 sept. 8 uur. Goodeslaan 29; 7. De dood komt lang verwacht - 11 okt. 20 uur. Van Doornstraat 24. Vanavond zal op een bijeenkomst van de P.v.cLA. waar iedereen van harte welkom is, in het Open Huis de heer D. Dolman, de financiëel deskundige van de Tweede Kamer Fraktie van de P.v.d.A., een inleiding houden over Bestek '81. De bijeenkomst begint om acht uur. Rooie Vrouwen Het jaarverslag van de Rooie Vrouwen 1977—1978 is iiddels ook gereed gekomen. De Heiloose afdeling bestaat op het ogenblik uit 22 vrouwen. Op de thema-avonden, die over het algemeen goed bezocht werden, werden onder meer uitgeno digd Wiep van Roeden fonder nemings raadslid Hoogovens), Amnesty Inter nationa^ Joke Hoogland (onderwijs begeleidingsdienst), Loes Schenk( po sitie van de vrouw in China), Anneke Reuvekamp (relatie gekozenen-basis) en Ciska Winkel (verkiezingen Provin ciale Staten). De belangstelling voor het landelijk diskussiestuk „In de roos" was zeer matig. In het afgelopen seizoen werden rayonbijeenkomsten en gewes telijke vergaderingen van de Rooie Vrouwen bezocht Drie vrouwen leidden een basiscursus in Egmond aan Zee en Heerhugowaard. Een aktief aandeel hadden de Rooie Vrouwen in de campagnecommissie voor de Raad- en Statenverkiezingen. Marijke Mol werd kandidaat gesteld voor de gemeenteraadsverkiezingen en Sieneke Sandkuijl werd gekandideerd door de afdeling. Dat geen van beide vrouwen in de raad kwam is te wijten aan de slechte verkiezingsuitslag en aan enige interne troubles. Tine Egas vertegenwoordigt de Rooie Vrouwen in de Federatieve Vrouwen raad. In het algemeen is de groep enthousiast en bereid aktief deel te nemen aan het gemeentelijk politiek leven. Al met al voor de Rooie Vrouwen toch een reden om terug te zien op een fijn Rooie Vrouwenjaar „D'66 HEEFT NOG NIET GEKOZEN VOOR SAMENWERKING IN HET EUROPESE PARLEMENT Dit zei Herman Schaper, secretaris buitenland van D'66, tijdens een vergadering op 18 september jl. van deze partij in Heiloo. Hoofdonder werp van deze avond was de Europese Verkiezingen die juni 1979 worden gehouden en de plaats van D'66 hierin. Daarmee ontkende hij eerdere berich ten die meldden dat D'66 zou zijn toegetreden tot de Liberaal-democra tische Federatie. Dezelfde berichten hadden de VVD de uitspraak ontlokt dat deze keuze dan ook maar z'n vervolg zou moeten hebben in de Nederlandse politiek. Schaper wees de D'66-leden uit Heiloo en wijde omgeving erop dat uiteindelijke samenwerking met par tijen uit andere landen voor de hand ligt. Dit omdat een fractie van minder dan 20 personen niet meer dan een chiji riemen t tog mede omdat eerst de leden van D'66 randverschijnsel zal zijn in het Europese parlement. Een keuze is echter nog niet gemaakt, zich hierover zullen kunnen uitspre ken. De secretaris-buitenland benadrukte nog eens dat D'66 een groot voorstander is van Europese samen werking en eenwording. BinnenKort zal D'66 een Europees programma publiceren waarover de leden zich nog zullen buigen. De christelijke scholen in ons land en onze omgeving zijn dit hele najaar in een feestelijke stemming. Honderd jaar geleden werd namelijk de Unie „Een school met den Bijbel" opgericht, die nu de naam draagt: Unie „School en Evangelie". Vanaf het begin werd er een collecte, de Uniecollecte, gehouden om nood lijdende scholen te helpen. En bij het eeuwfeest wordt de actie weer gehouden voor de honderdste keer, maar nu grotendeels voor nood lijdende scholen elders in de wereld, zoals dat al jaren gebeurt. Er zijn honderd projekten gekozen: weeshui zen, scholen, internaten, beurzenfond sen voor arme scholieren, enzovoorts enz. Speciale aandacht wordt geschonken aan vijf extra belangrijke zaken zoals het onderwijs aan de kinderen in de krottenwijken van de grote steden in Latijns Amerika? het technisch onder wijs in Indonesië, het onderwijs aan meisjes in Afrika. Ook op de christelijke scholen in Heiloo wordt aandacht geschonken aan dit „eeuwfeest". Volgende week gaan op de christelijke scholen in ons dorp de akties van start, om hun bijdrage te leveren aan deze projekten. U wordt hierbij al attent gemaakt op de bazar, die 7 oktober in de christelijke basisschool de Ark gehou den zal worden. De ouders en alle voorstanders van christelijk onderwijs wordt gevraagd te helpen, deze akties te doen slagen Donderdagavond was de tweede bijeenkomst, nu met de gevormde werkgroep, om o.l.v. de heer L. Scholl van de Volkshogeschool te spreken over het edukatieve plan. De werkgroep is iets uit de hand gelopen door zijn enorme omvang, liefst 35 vertegenwoordigers van verschillende verenigingen en belangengroeperingen maken deel uit van deze groep. Lang niet alle groeperingen hebben al een afgevaardigde gestuurd (dus de groep wordt nog groter). Er zal een goede koördinatie moeten zijn wil men de zaken soepel laten verlopen. Er was een bijlage samengesteld met de indeling van de hoofdstukken voor het edukatief plan. De punten werden één voor één behandeld. De volgende vergadering is op 3 oktober. Deze eerste avond was meer een inventarisa tie. Bij de rondvraag kwam tot uitdrukking dat men het allemaal niet zo zag zitten. N K V. CENTRALE HEILOO MUTATIE In de op 22 september j.L gehouden vergadering van de Centrale Heiloo, samen met de verantwoordelijke werkers van Herwonnen Levens kracht/Welzijnsgroep en W.A.O. ob ject, heeft G. Franse zijn functie als secretaris neergelegd. Deze taak is nu overgenomen door de heer A. J. Vader. Kistenmaker 36, Heiloo. Wij wensen de heer Vader veel inzicht en wijsheid toe, om van een goed draaiende N.K.V. Centrale te komen tot een eveneens goed draaiende F.N.V. Centrale. Dan mijn dank aan de vele kaderleden maar ook aan alle leden voor de goede samenwerking, die zo lang heeft mogen duren. Ter ere van het 10-jarig bestaan van zowel de Hofdijkschool als de kleuter school Pinkeltje werd er woensdagoch tend flink feest gevierd. Het school plein bood een fleurig aanzien, leerlin gen, onderwijzend personeel en vele ouders waren allemaal verkleed op het schoolplein samengekomen. Bovendien werd er een ballonswedstrijd gehou den. Op een teken van het hoofd van de school gingen honderden ballons de lucht in, een prachtig gezicht. Die ochtend werd er natuurlijk niet ge leerd maar spelletjes gedaan en panne koeken gegeten\ Om 12 uur ging ieder een moe en voldaan naar huis. Wandkleed van Liesbeth de Vries. Op 30 september om vier uur, gaat wederom een alleraardigste tentoon stelling van start. De derde in de maand september. Twee vrouwen met totaal verschillend werk dat toch goed harmonieert. Liesbeth de Vries is van beroep onderwijzeres en had daar uiteraard al handwerken geleerd. Hierna behaalde ze nog de akte U (fraaie handwerken). Zij is zeer produktief, er komt bijna elke maand een wandkleed bij hoofdzakelijk applika tie werk, versierd met alle mogelijke materialen, kraal tjes, pailletjes en ringetjes, en natuurlijk draad. De wol die gebruikt wordt is plantaardig geverfd, waar door de mooiste kleurenkombinaties ontstaan. Liesbeth de Vries is verbonden aan een groep in Amster dam van Textiele Werkvormen. Op deze avonden wordt de meeste inspiratie opgedaan. Men praat met elkaar over het werk, over komposi ties en kleurkombinatie. „Als ik van die avonden thuis kom", aldus Liesbeth de Vries, „ben ik net een accu die weer helemaal opgeladen is, ik kan dan bijna niet wachten om aan het werk te gaan. Het is niet de eerste keer dat deze wandkleden geëxpo seerd worden, al eerder was haar werk in Uitgeest te zien. Er zullen ongeveer 20 wandkleden te zien zijn. Nella van Os is gewoon huisvrouw en heeft 21 jaar in Amsterdam gewoond, verhuisde toen naar Den Helder en kwam daar terecht bij de Noorder kunstkring. In de zes jaar dat zij hierbij gewerkt heeft, werd de basis voor haar verdere werk gelegd. Toen Nella van Os in Heiloo kwam wonen, zocht zij kontakt met Tintoretto waar zij zich o.Lv. de heer Heeck ook ging bekwamen in schilderen en tekenen. Toch blijft haar grote liefde naar het boetseren uitgaan. „Het is heerlijk materiaal, als het niet wordt zoals je wiltj sla je het weer in elkaar en kun je opnieuw beginnen", aldus Nella van Os. Haar werk is duidelijk herkenbaar, een moeder met kind, een paard, een prachtige kop van Ko van Dijk. Ook zij heeft al eerder geëxposeerd. De kunsthandel Pieter Breughel uit de Kalverstraat heeft al menig beeldje van haar hand verkocht. Nella van Os heeft zelf een procédé ontwikkeld waarmee de beeldjes nadat ze gebakken zijn, behandeld worden. Het geeft de ene keer een effekt van houtsnijwerk en een andere keer lijkt het precies brons. Liesbeth de Vries en Nella van Os, twee zeer verschillende vrouwen maar beide bezeten van hun werk. A.s. zaterdag zal mevr. A.M.E. van der Zee-Mandersloot deze tentoonstelling openen. U kunt de expositie bekijken in de Zevensprong vanaf 30 septem ber, 4 uur t/m 8 oktober. De openingstijden zijn elke dag van 2 tot 4 uur en 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur. Een groep vluchtelingen (Nella v. J> qn .er Moeder en Kind (Nella v. Os) In verband met de eventuele vestiging van een motorcrossterrein op een perceel weiland gelegen aan de Kanaalweg, wil ik de gemeenteraad van Heiloo nog eens wijzen op het volgende. Het gaat hier om een prachtig plekje in het weidegebied van Heiloo, dat, omdat het toevalligerwijze eigendom is van de gemeente, nu bestemd gaat worden als motorcrossterrein. Waar blijven wij in vredesnaam, wanneer de gemeente het slechte voorbeeld geeft en overeengekomen bestemmingen wijzigt wanneer het haar het beste uitkomt? Dit gebied is agrarisch en dient dat te blijven. In dit zelfde weidegebied vestigde vorig jaar de gemeente een industrie- terreintje zichzelf op deze wijze een goedkope oplossing verschaffend, voor de plaatsmg van een bedrijf. Alles wat men kwijt wil moet naar de Kanaalweg? Motorcrossen past niet in de omgeving van woningen. We hebben een bestemmingsplan met een sport en recreatiegebied. Zo men tot de conclusie komt dat motorcrossen hierin niet past, alhoe wel ik vind dat de diverse sporten elkaar dienen te verdragen. Dan is de enige juiste redenering dat de gemeente Heiloo geen plaats kan bieden aan deze sport. Met hartelijke dank voor plaatsing. A. M. Smit. OUD PAPIER AKTIE STICHTING Z EN PC HEILOO Zaterdag a.s. houdt de stichting Z en PC Heiloo weer haar maandelijkse oud papier-aktie. Op de laatste zaterdag van de maand augustus was de belangstelling werke lijk enorm en het bestuur hoopt, dat ook deze keer weer vele sportmin- nende inwoners van Heiloo hun voorraad oud papier zullen komen inleveren. Tussen 10.00 en 12.00 uur zal daartoe een container worden geplaatst op het parkeerterrein bij zwembad 't Baafje. Zoals gebruikelijk, zal /ook nu weer een kleine attentie voor de „leveran ciers" beschikbaar zijn. Zondag 1 oktober a.s. is het 12-1/2 jaar geleden dat de heer en mevrouw Castricum-Romein het kosterschap over het kerkgebouw van onze Gemeente aanvaardden. Met veel liefde en toewijding hebben zij zich al die jaren van hun taak gekweten. In onze dienst van zondag 1 oktober a.s. om 10 uur zal Ds. J, v.d. Schee aandacht schenken aan dit heugelijke feit. Na afloop van de dienst is er koffiedrinken in „Ons Huis". Zo luidt het onderwerp van één van de oekumenische gesprekskringen van dit seizoen. Veel mensen vragen zich af of er nog toekomst is voor de wereld en in het bijzonder voor onze westerse maat schappij. We zien ons gesteld voor grote problemen zoals: -de tegenstelling tussen arme en rijke landen; -de aantasting van de natuur; -de verhouding tussen welvaart en welzijn. Zijn er oplossingen mogelijk? Wat kunnen we er zélf aan doen? Wat betekenen bijbelse begrippen als „gerechtigheid" en „hoop*' voor ons? De heer Wouter van Dieren, journalist en schrijver van o.a. „Help wij zijn ontwikkeld! zal het onderwerp; voor ons inleiden en enkele aanwijzin gen proberen te geven hoe wij in ons eigen leven, werk, konsumptiepatroon een bijdrage kunnen leveren aan de oplossing van genoemde problemen, Iedereen die in dit onderwerp geïnteresseerd is (dus ook degenen die niet direkt van plan zijn aan de deel te nemen! is van Donderdag 5 oktober 20.00 uur OPEN HUIS HEILOO. Kontaktpersoon: Lies Sluis-Sluis, Bayershoffweg 52, tel. 335057. Petra Hoogenboom is de gelukkig winnares van de ballonnenwedstrijd van de Combimarkt geworden. Haar ballon kwam terecht bij Karin Lammermann, Rosztal Duitsland. Zij vond de ballon bij de Luxem burgse grens. De proef projekten van de Open School blijken een succes te zijn. Reden om de proef met een jaar te verlengen. Dit hebben de bewinds lieden van O. en W. en CRM hier recentelijk besloten. In dit tweede jaar is nu begonnen met het thema „Gezondheid' met een geheel nieuwe aanpak: informatie en diskussie aan de hand van een quizprogramma Het is een druk najaarsprogramma voor de Open School, want er zijn ook nog de programma's „Leren: hoe doe je dat? en „Een tien voor taal". Met groot enthousiasme zijn er nu ruim 100 aan het werk en nog steeds geven mensen zich op: als groep of individueel. Men kan zich nog steeds opgeven bij postbus 600 te Zeist (tel 03404-22868). Er kan nog gewezen worden op de voorlichtingsprogramma's over het v/erken aan de schoolvakken op Open School manier:, op maandag 2 oktooer en op donderdag 12 oktober van 18.25—18.55 uur op Nederland 2.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 10