Self Defense Skin Care r, Adxjerte&rv rf.it "Bi AP 'PS! un VERENICINGS NIEUWS Oud-Heilooër Cor Pronk: Aktief en succesvol dirigent Ski veilig begin thuis AGENDA OPEN HUIS WEEK VAN 220KT. T/M 28 OKT. TEL. 333368 -331484. MINIRETTES VAN HEILOO 0PC0NC0URS WIJKVERENINGING „PLAN OOST" VOORLICHTINGSAVOND VOORTGEZET ONDERWIJS SLECHTHORENDE JONGEREN ORGANISATIE ORGANISEERT ONTMOETINGSAVOND De Slechthorende Jongeren Organisatie in Nederland Afdelingsavonden Weekenden Wat wordt er gedaan? RI Self Defense is Max Factor's nieuwe huidverzorgingsconcept INFLUENZA ("GRIEP") NIET ONDERSCHATTEN HERC UITKIJKPOST 18 OKTOBER 1978 MAANDAG 23 OKT, Ned.ver.v.huisvr.b.b. 10.30-11.30 Plattel.vr. zang 14.00-15.30 E.H.K. klaverjassen 20.00-23.00 Sans Atout bridge 20.00-23.00 Nivon tekenen 20.00-22.00 Nivon aquarel 20.00-22.00 werkgroep alleenst. 20.00-22.00 DINSDAG 24 OKTOBER Doves gym 9.30-11.00 Ned.ver.v.huisvr.b.b. 11.00-12.00 Yoga 9.30-11.30 Plattel.vr. schild eren 9.30-11.30 Nivon 9.30-11.30 Yoga 13,30.15.30 Bej. Soos 13.30-17.00 Heilooërstr. orkest 15.00-17.00 Oppositie jr. schaken 18.45-19.45 Oppositie sr. schaken 20.00-23.00 Nieuw Leven zang 20.00-22.00 HAF fotografie 20.00-22.00 Heilooër bridge club 20.00-23.00 Nivon pottenbakken 20.00-22.00 Falkland toneel 20.00-22.00 WOENSDAG 25 OKTOBER Ned.ver.v.huisvr. Slank Fit Yoga Nivon Jeugd Nivon Nivon Marionetten Falkland toneel Theorie rijscholen P.v.d.A. 9.30-11.30 9.30-10.30 9.30-11.30 14.00-16.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 19.30-21.30 20.00-22.00 DONDERDAG 26 OKTOBER VOS-cursusr 9.00-11.00 Iedere tijdis leeftijd 9.30-11.30 Nivon poppenmaken 9.30-11.30 Bej. Soos 13.00-17.00 Bej. Gym 14.00-16.00 Damclub sr. Heiloo 20.00-23.00 Damclub jr. Heiloo 19.00-20.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 Heilooër bridgeclub 20.00-23.00 H.O.V. operette 20.00-22.00 Nivon houtsnijden 20.00-22.00 Falkland toneel 20.00-22.00 VRIJDAG 27 OKTOBER Ned.Ver.v. huisvr. bridge 9.30-12.00 Volksdansen bej. 11.00-12.00 Ned.ver.v.huisvr.bridge 14.00-17.00 Plattel.vr. volksd. 14.00-15.30 Begel.ork. v. N-H. 20.00-22.00 ZATERDAG 28 OKTOBER Alkmaar Big Band 15.30-17.30 AMATEURFOTOGRAFIE MEER KENNIS, BETER RESULTAAT De stichting culturele raad Limmen organiseert in het cultureel centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen een cursus amateurfotogra- fie. De cursus is bedoeld voor hen die iets meer willen weten van de meest eenvoudige basisprincipes in de fotografie, zoals wat is een diafragma, sluitertijden, het gebruik van diverse soorten films, flitsen etc. etc. Kortweg is de cursus bedoeld voor bezitters van de meest eenvoudige fotoapperatuur, zoals een pocket camera of kleinbeeldkamera, die betere resultaten willen hebben van familie en vakantiefoto's of dia's. De cursus start op woensdag 18 oktober a.s. om 20.00 uur in het cultureel centrum en duurt 5 achtereenvolgende woensdagavonden. Docent is de heer G. Min.De kosten bedragen slechts f 40.- voor de gehele cursus. Belangstellenden kunnen zich nog opgeven bij het secretariaat (ge meentehuis, hr. Adrichem tel. 02205 -1456) of op de eerste cursusavond. Het was dan eindelijk weer zo ver, de dappere Minirettes gingen op concours 8 oktober j.l. Na weken van extra oefenen was die dag er dan eindelijk. Alkmaars Qntzet. en daardoor dit concours met stralend zomer weer. Het zou een grote strijd worden, dat was al van te voren bekend. Want als je de kleinste, maar vooral ook de jongste minirettes bent, en moet optreden tegen grote van dertien jaar en ouder, wordt dat een hele toer. Maar het ging toch allemaal heel goed De zenuwen waren na het eerste optreden wat gekoeld. Daarna het défilé, met alle tamboer- en trompet terkorpsen, majorettes en minirettes in kleur en fleur achter elkaar. Langs het stadhuis en weer teruggekomen op het waagplein, deed de burgemeester van Alkmaar zijn toespraak, en daarna de prijsuitreiking. Iedereen werd ongedul dig! Daarna was het dan zover: omdat de vertegenwoordiging van de Alkmaarse tamboer- en trompetterkorpsen Majo rettes Minirettes het grootst waren, gingen ze uiteraard ook met alle éérste prijzen weg. Maar evengoed hebben de mihirettes van Heiloo toch een derde prijs in de wacht gesleept. Dat is toch wel geweldig! Proficiat, meisjes! De herkomst van de straat namen in Heiloo-Oost Maandag 23 oktober a.s. verzorgt de heer H.Ë. Oostendorp een avond voor „Plan Oost". De heer Oostendorp kan ons veel vertellen over het ontstaan van Heiloo, over „Oost" speciaal de straatnamen) en ons de wijk laten zien in het grotere verband met het omliggend gebiedTer Coulster-Boekelermeer-Nijenburg. Eén en ander aan de hand van kaartmate riaal en prenten. Aanvang 8 uur. Plaats: St. Benedictus- schooL Prijs: leden gratis, niet-leden f I,--. Wij verwachten dat er belangstelling is voor dit onderwerp en hopen op een volle zaal. Verslag van de bustocht op 23 september j.l. Ook ik voelde mij geroepen om eens een woordje te zeggen. Voor de tweede maal zijn mij nman enik,met medeneming van een nichtje deze keer, met ons buurtreisje meegegaan. Wel, 't was gewoon weer grandioos! Ik geloof wel dat velen met mij er net zo over denken. Als een meisje van 7 jaar aan je vraagt, Tante Anni, mag ik de andere keer ook weer mee, wat hebben wij ouderen dan nog verder uit te weiden. De bus was niet helemaal vol, maar de stemming was er niet minder om. Families met kinderen moeten niet denken dat het alleen voor ouderen is, integendeel. Wat dacht U van Madurodam, wat een belevenis voor de kinderen en een stukje nostalgie voor ons. En wat te denken van de rondvaart per Spido, geen kwartiertje hoor, maar bijna twee volle uren waren wij in de haven van Rotterdam. Mensen van Plan Oost, voor het geld hoeft U zoveel moois uw neus niet voorbij te laten gaan. Als U alleen al de entree berekent van Madurodam (Den Haag) en de rondvaartboot in Rotterdam, dan zeg ik op mijn beurt, houden zo en sparen voor de volgende keer. Familie Bies, Familie Leyenaar en niet te vergeten onze chauffeur de Weerd, tot volgend jaar, dan zij wij weer van de partij. mevr. J.H. de Moor-Charmant Het ontgaat je maar al te vaak wat er met mensen gebeurt nadat je in een uitgave van de Uitkijkpost eens hebt gelezen dat een oud-plaatsgenoot een of andere studie met sukses heeft afgesloten. Neem nu iemand als Cor Pronk: 9 jaar trompetist bij onze plaatselijke muziekvereniging „Eensgezindheid", waar al vrij snel zijn muzikale kwaliteiten bleken. Dat was aanleiding voor hem, zich te laten inschrijven aan het Conservatorium in Utrecht, waar hij als hoofdvak trompet studeerde, met als bijvakken piano en zang. Alsof hij daarmee nog niet tevreden was, want het fanfare-bloed kruipt waar het niet gaan kan, volgde hij ae leergang harmonie-fanfarerirektie, eveneens een hoofdvak, onder leiding van Henk van Lijnschoten en Gerrit Fokkema. Wel, met de vakken muziekgeschiedenis en muziekleer, heb je daaraan toch wel je handen vol. Het eindexamen legde hij met goed gevolg af en kreeg zelfs voor het eindspel trompet een aantekening B, hetgeen de hoogste bevoegdheid in het trompetspel betekent. Na een jaar werkzaam te zijn geweest op een muziekschool van Tilburg, Oisterwijk en Hilvarensbeek, verhuisde Cor met zijn gezin naar Maarssenbroek, waar hij een aanstelling kreeg als muziekleraar aan de muziekschool „Abraham Feijten". Hij is zeer tevreden met het werk, waarbij vooral jeugd is betrokken. Naast zijn dagelijks werk als muziekle raar is hij ook nog aktief als dirigent van de fanfare „Soli Deo Gloria" in Tienhoven en de harmonie „Fidelio" in Woudenberg. Mede door het toedoen van Cor Pronk is het muzikale peil bij deze verenigingen aanzienlijk gestegen. Hij doet zijn uiterste best de gedachte uit de wereld te helpen, dat fanfaree-en harmonie-orkesten alleen maar „Hoempa-muziek" ten gehore kunnen brengen. Onder zijn leiding wordt veel concertwerk ingestudeerd en worden 4 of 5 maal per jaar concerten gegeven. OUDERCOMMISSIE VONDELSCHOOL HEILOO Geachte ouders en belangstellenden, graag nodigen wij u uit voor de ouderavond van de Vondelschool, die op woensdag 25 oktober a.s. 's avonds om 20.00 uur in de aula van de school gehouden zal worden. AGENDA: 1. Opening door de voorzitter van de oudercommissie de heer M. v.d.Kloet; 2. Notulen en jaarverslag; 3. Ingekomen stukken; 4. Verslag penningmeester en kas- commissie, benoeming nieuw kascom- missielid; 5. Mededelingen hoofd van de school; 6. Benoeming sportcommissie - het ligt in de bedoeling dat elk lid van deze te vormen commissie een sport zal begeleiden b.v. voetbal, trefbal of handbal; 7. Zwembadperikelen en fietsenstal ling; 8. Benoeming van nieuwe oudercom missieleden; Mevrouw Tj. Pruissen- v.d.Zee heeft in januari de o.c. wegens verhuizing verlaten. Mevrouw K. C, E, Schrieken - Nijman is verzocht om als tijdelijk lid in de o.c. plaats te nemen. Wij stellen u nu voor om mevrouw Schrieken in deze vergadering officieel op deze plaats te benoemen. Mevrouw A. G. Valk - Kamphuis en de heer H. ten Berge treden af en zijn niet herkiesbaar. Mevrouw A. Oostra-van Meulem en de heer R. Bennen zijn bereid gevonden deze plaatsen in te nemen. Eventuele tegencandidaten kunnen zich tot 24 oktober opgeven bij de secretaresse mevr. A. G. Valk-Kamp huis, Tulpencroftlaan 22. 9. Rondvraag; 10. Pauze; 11. „Ploef de Boef"; U zult zeker deze avond uw t.v. niet missen wanneer u het onvolprezen team medewerkers van de heer Kramer aan het werk ziet als actrices en acteurs. Speciaal voor deze avond willen zij hun sluimerende talenten aan u tonen en een heropvoering geven van dit roemruchte stuk, dat de aula al eerder op zijn grondvesten deed schudden. 12. Sluiting; Met vriendelijke groeten Oudercommissie Vondelschool. OPBRENGST KINDERKLEDING—BEURS De kinderkleding-beurs, welke ge houden werd op woensdag 11 oktober 1978 in de Rank, heeft het mooie bedrag van f 1100,- opgeleverd. Hiervan is driekwart voor de inbrengster der kleding en één kwart voor het werk - der Federatieve Vrouwenraad. Dankzij de spontane hulp van vele vrijweilligsters, kon deze beurs weer georganiseerd worden Ook zet hij zich in voor het deelnemen aan concoursen en ellerlei evene menten. „Er is, zo meent Cor Pronk, "in Maarssenbroek nog veel te doen op muzikaal gebied en hij probeert daartoe regelmatig de aandacht te trekken van jonge mensen. Hij organiseert mede koffieconcerten, waarmee hij in de toekomst grootse plannen heeft, welke hij hoopt te kunnen realiseren met het gereed komen van een nieuw cultureel centrum in Maarssenbroek. Kerkrade: schitterende 4e plaats in dirigenten wedstrijd.. Voor een jong dirigent als Cor Pronk is, is het wel een van de hoogtepunten in een nog niet zo oude dirigentenloop baan, wanneer je op een streng gejureerd concours als net wereldmu ziekconcours in Kerkrade een eervolle 4e plaats behaalt. Alhoewel deze gebeurtenis al weer in juni van dit jaar neeft plaatsgevonden, is het vanuit Heiloo toch zeer zeker alsnog een felicitatie waard, en mag dit internatio naal als een zeer bijzondere prestatie worden gekenschetst Het is leuk wanneer je bij toeval op de voorpagina van het Nieuwsblad voor Maarssen een grote foto van een oud-plaatsgenoot en een uitgebreide tekst ziet afgedrukt, en wanneer je ontdekt in welke mate een man als Cor Pronk in zijn woonplaats en omgeving wordt gewaardeerd. „Maarssenbroek kan zich gelukkig prijzen met mensen als Cor Pronk schrijft genoemd nieuwsblad," want zij zijn het die door hun enthousiasme en inzet in de toekomst het culturele niveau in deze gemeente zullen bepalen...." Het zal je maar even op je nek worden geschoven, om als toch al suksesvol dirigent aan die verwachting te kunnen voldoen. Wij uit Heiloo wensen Cor Pronk alle sukses toe bij het uitvoeren van zijn muzikale aktiviteiten JAARLIJKSE REÜNIE OP 9 NOVEMBER VAN VAKANTIEWEKEN IN 1978. Het is bekend dat vele deelnemers van de vakantie-weken voor bejaarden, reikhalzend uitzien naar deze jaar lijkse bijeenkomst, om weer opnieuw, via films gemaakt door mevr. N. de Vries - Ero. hun vakantie te beleven. Op dohderaag 9 november vindt deze reünie in de zaal van de Gerefor meerde Kerk plaats. De heer P. Jaapies, die kort geleden met zijn echtgenote uit Amerika terug is gekomen, gaat een keur van dia's (uit de vele honderden welke gemaakt zijn), vertonen. Mevr. Rozing zal haar medewerking als pianiste verlenen. Natuurlijk is er de gebruikelijke verloting. Tal van deelnemers zijn al maanden bezig te zorgen voor zelfgemaakte (mooie! prijsjes. Viering tienjarig bestaan Deze reünie - avond krijgt iets feestelijks. Deze vorm van het organiseren van vacantieweken voor bejaarden, bestaat namelijk 10 jaar. De plannen voor 1979 betreffen vacantieweken in Zeeland (Renesse); Twente (de Lutte) en Limburg'- (Slenaken). De twee laatste reizen werden al een aantal malen gemaakt en waren zulk een succes, dat er nu weer om wordt gevraagd. Het zijn dan ook prachtig gelegen hotels, respectievelijk 't Nije Huss" en „Op den Drils". Vanuit de Lutte als van Slenaken zijn tal van andere dag of halve dagtrips te organiseren. Op 9 november worden de plannen voor 1979 besproken. Serieuze belangstellenden voor de reizen van volgend jaar (Die van 1978 krijgen dezer dagen uitvoeriger inlichtingen! kunnen waarschijnlijk ook deze reünie (tegen een vergoeding) bezoeken. Daarover binnenkort meer in de „Uitkijkpost". WIJKVERENIGING MALLEVOORT FILMVOORSTELLING Zaterdag 21 oktober is er voor de kinderen vanaf ongeveer 4 jaar een filmvoorstelling. Wij verwachten jullie om 10 uur 's morgens in de gymzaal van de kleuterschool de Zeskant. De film duurt tot ongeveer half twaalf. Toegang gratis op vertoon van li d m aa tsch ap kaar t. Niet-leden 0.50 ct. Tot a.s. zaterdag! NED. CHRISTEN VROUWENBOND De Ned. Christen Vrouwenbond hoopt 24 oktober a.s. haar volgende bijeenkomst te houden. De heer J. Roosendaal uit Alkmaar zal ons, door middel van dia's en gesproken woord, laten meegenieten van zijn reis door het Midden-Oosten. Het belooft een boeiende avond te worden. Leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom in de Geref. kerk, Noordergeeststraat. Op woensdag 1 november 1978, organiseert ae Gemeenschappelijke Schoolraad Openbaar onderwijs Hei loo een voorlichtingsavond in „De Zeskant" aanvang 19.45 uur. Deze avond is bedoeld om ouders van leerlingen van de 6e klas van het openbaar lager onderwijs inzicht te geven in de vele mogelijkheden van voortgezet onderwijs. Om straks een keuze te kunnen maken, is het immers belangrijk te weten uit welke soorten van voortgezet onderwijs men kan kiezen! De schoolraad heeft gemeend deze avond in een wat andere vorm te moeten brengen dan voorgaande jaren. De openbare scholen van voortgezet onderwijs uit Heiloo en Alkmaar zullen zich presenteren d.m.v. kleine stands met folders, boeken en werkstukjes, waardoor de ouders een indruk kunnen krijgen van het fjrJg gëeï- De Slecht Horende Jongeren Organisa tie (SHJO) afdeling Alkmaar, organi seert op vrijdagavond 20 oktober een ontmoetingsavond. De avond, die begint om 20.00 uur, wordt gehouden in het ontmoetingscentrum „De Rekere", Muiderwaard 396, Huiswaard in Alkmaar. De bedoeling van de avond is op ontspannen manier met elkaar kennis maken onder het genot van een kopje koffie, muziek en verder door middel van aanwezige spelletjes. De route vanaf het station Alkmaar is als volgt vanaf station links tot de spoorbrug. Dan over het spoor links langs het kanaal tot laatste weg voor het viadukt rechtdoor en dan eerste straat rechts. Het is een groot gebouw met parkeerplaats en een bibliotheek. De S.H.J.O. is een landelijke organisatie van en voor slechthorende jongeren. In verschillende plaatsen in Nederland hebben slechthorende jongeren de koppen bij elkaar- en de handen uit de mouwen gestoken om een afdeling op poten te zetten. Dit gebeurt, omdat zi} vinden dat er in het jeugdwerk te weinig rekening wordt géhouden met slechthorende jongeren. In de statuten staat onder meer de volgende doelstelling te lezen: „De S.H.J.O. tracht voor haar leden die omgeving te scheppen, waarin ze als mens vollediger tot hun recht komen kunnen en daardoor steviger gefun deerd in het leven en de maatschappij komen te staan". Dit gebeurt op de volgende wijze: De plaatselijke afdelingen organiseren regelmatig ontmoetingsavonden. Tij dens deze avonden ontmoet men, onder het genot van een drankje of een dansje, vele anderen. Soms wordt een film gedraaid en wordt hierover nog wat nagepraat. Dit kan zijn een aktueel onderwerp, maar ook over de situatie waarin de jongeren zelf verkeren. Maandelijks organiseert de S.H.J.O. een weekend. Tijdens deze weekenden ontmoeten de jongeren de mensen van dezelfde leeftijd uit het hele land. Het is er dan altijd erg gezellig. Door middel van spel, film of praatgroepjes bezig zijn met een bepaald onderwerp; kreatief werken, sport en spel, dansen; enkele weekenden per jaar worden gereser veerd voor kadertraining, b.v. vergader- te,chniek, subsidie-aanvraag etc. Voor verdere inlichtingen kan men terecht bij het SHJO Antwoordnum mer 195,1430 AD Aalsmeer. onderwijs dat op een bepaalde school gegeven wordt. Men kan hier tevens terecht voor informatie en meer persoonlijke vragen. De Heer N. Houps, conrector Rijksscholengemeenschap „Noord Kennemerland" zal een korte alge mene inleiding houden over de diverse vormen van voortgezet onderwijs, waarna afgevaardigden van de volgen de schooltypen ieder een kleine uiteenzetting geven van het onderwijs op hun schooL Alkmaarse huishoudschool en Nobel- school voor L.H.N.O. Murmellius Gymnasium Technische school L.T.S. John. F. Kennedy MAVO Heiloo; School voor levensmiddelen industrie Gemeentelijke scholengemeenschap Jan van Scorel; Streekschool voor de detailhandel; Kohnstammschool voor L.E.A.O. Streekschool voor land- en tuinbouw. De schoolraad hoopt dat veel ouders van deze unieke gelegenheid tot informatie gebruik zullen maken. Goede ski's met goed afgestelde bindingen zijrt een eerste vereiste. Natuurlijk kun jé die materialen ook huren of kopen in de plaats van bestemming. De Nederlandse vak handelaar neeft ook eersteklas mate riaal in voorraad voor koop of huur maar minstens even belangrijk is de tijd die U en hij bij keuze en afstellen er voor uit kunnen trekken. Veertien dagen in de sneeuw betekenen voor uw spieren een stuk arbeid waar zij die andere 351 dagen van het jaar niet aan toe komen. Om een goede lichamelijke voorbereiding thuis in de huiskamer te kunnen beginnen, geeft de Nederlandse Ski Vereniging een boekje uit met een aantal eenvoudige oefeningen die de „ski-spieren" ontwikkelen en trainen. Bij dit boekje zit een grammofoonplaatje ingesloten waar'op die oefeningen in het juiste tempo met eigentijdse muziek zijn aangegeven. Dat diskoboekje is bij een groot aantal wintersportzaken te koop of franko thuis te krijgen door overmaking van f 7,~ op girorekening 3597161 ten name van Nederlandse Ski Vereniging te Den Haag. In het boekje staan tevens een aantal ski-termen in Frans en Duits als een geheugensteuntje voor de beginner. Met het oog op die voorbereiding geeft de Nederlandse Ski Vereniging de volgende 10 veiligheidstips. De Nederlandse Ski Vereniging hoopt dat iedereen, die op wintersport gaat, even vrolijk en heelhuids thuis komt als hij vertrokken is. En dat kan makkelijk, als U tenminste met een paar puntjes rekening houdt 1. Koop of huur goed materiaal. Materiaal en vakkennis doen in Nederland niet onder voor het buitenland. Vraag de materiaalfolder van de Nederlandse Ski Vereniging aan. 2. Laat uw bindingen vakkundig afstellen. Laat dat door een vakman doen op goedgekeurde afstelappara- tuur. 3. Zorg dat U zelf ook weet hoe U uw bindingen kunt af- of bijstellen. Ubent als skiër zelf verantwoordelijk! Een vuistregel is, dat U de neus van uw skischoen met de vuist uit de teenbinding moet kunnen slaan. Om de hakbinding te testen: laat een ander, v achter op uw ski gaan staan gooi nu, in uw schoenen staande, uw lichaamsge wicht naar voren en de hiel van uw schoen moet uit de hakbinding losschieten. 4. Zorg dat uw bindingen schoon en ingevet zijn, en uw ski's gewachst en de kanten gevijld. Een goed geprepareerde ski laat zich beter sturen en is dus veiliger. 5. Bereidt U lichamelijk goed voor op uw ski-vakantie. Oefen met dit boekje en plaatje. U kunt ook een kursus ski-gymnastiek volgen. Een stap verder, U kunt trainen op een kunststofski baan. Inlichtingen over kursussen en banen bij de Nederlandse Ski ,tel.070-544000. De eerst degemet dond Centrum Self Defense, de naam zegt het al: produkten die uw huid beschermen tegen schadelijke invloeden van buitenaf, luchtverontreiniging, uit laatgassen, giftige gassen, vuil en stof, air-conditioning, centrale ver warming, koude en hitte. Het milieu is er voor onze huid de laat ste tientallen jaren niet beter op geworden en het is daarom nood zakelijk dat wij ons tegen al die „vijanden van onze huid" wapenen. Aangezien de huid niet in staat is zichzelf te „beschermen" tegen de schadelijke invloeden van het milieu heeft Max Factor een aantal huidver- zo rgingsprodukten ontwikkeld die hier toe wel in staat zijn Self Defense Skin Care Als wij onze huid niet goed verzorgen dan zullen al spoedig de sporen te zien zijn die de invloeden van het milieu op de huid achterlaten: droogte-verschijn selen, roodheid en vlekken, schilferen, droogte-lijntjes. Self Defense Cleanser Samenstelling: - pH-balanced: zorgt voor een uitge kiende zuurgraad van de huid. bevat geen chemische zepen aangename, zachte geur. Werking: Reinigt de huid op zeer grondige wijze zorider dat het beschermende huidvet wordt verwijderd. Droogt de huid niet uit, de huid blijft zacht en soepel. Met lauw water afspoelen; er blijft geen vetlaagje achter. Self Defense Moisturizer Samenstelling pH-correct: houdt de zuurgraad van de huid op peil; de emulsies bevatten melkzuur dat de zuurgraad indien nodig korrigeert en normaliseert, bevat geen chemische zepen aangename, frisse geur de emulsie voor de droge huid is wat rijker van samenstelling. Werking: Beschermt de huid tegen uitdrogen. Beschermt tegen schadelijke invloeden van buitenaf. Maakt de huid zacht en soepel, waar door zij haar elasticiteit behoudt. Uw huid behoudt haar jeugdige uiter lijk. moes program: dagavon< leem! Deze set 11-15. De tweet lust voc speelden rally's te fas het koeler h 14-16. D derde sel Orai naam set werd he maakte 16-14. In de vie wegj Zorg voor sneeuwkettingen of -banden. Bel de ANWB over ae beste route (070-264426). 7. Verantwoord ski-onderricht. Sta, niet alleen in Nederland maar ook in de sneeuw, op gediplomeeerde skileraren. 8. Houdt U aan de FIS verkeersregels op de piste. 9. Laat naar bed en veel drinken gaan niet samen met plezierig en veilig skiën. Vermoeidheid en overvloedig alkohol- gebruik behoren tot de belangrijkste oorzaken van ski-ongevallen. 10. Zorg voor goede verzekeringen. Het lidmaatschap van de Nederlandse Ski Vereniging (f 44,-- per jaar voor een hoofdlid) houdt ondermeer in, dat U het hele jaar een skiverzekering hebt, dus ook op de kunststof banen in Nederland. Het zal u opgevallen zijn, dat in de Self Defense Skin Care een gezichtslotion ontbreekt die normaliter in kombinatie met een reinigingsmilk of -crème ge bruikt wordt. De reden laat zich gemakkelijk raden: De Self Defense produkten bevatten geen zepen op chemische basis en laten daardoor geen dunne laag op de huid achter. Daarom is de reinigingsmilk eenvoudig te verwijderen met lauw water; gebruik van een tonic is nu overbodig geworden. Na gebruik van Self Defense reinigings milk is de huid volkomen schoon. Nu kunt u de Self Defense Dagcrème (die echter ook 's nachts gebruikt kan wor den aanbrengen. De crème houdt het vochtgehalte van de huid op peil, ver zorgt haar en beschermt tevens tegen de bovenvermelde schadelijke invloe den vap het milieu. De meeste mensen verkeren in de verr onderstelling dat huidverzorging alleen voor vrouwen noodzakelijk is. Maar niets is minder waar. Ook de huid(van onze „mannen" wordt voortdurend be dreigd door allerlei invloeden van buitenaf. Heren, laat u zich dus niet weerhouden ééns met huidverzorging te beginnen. De Self Defense produkten zijn ook voor u ontwikkeld klopte, van en w Heren 2 kerken v set werd a; twee 15-3 gev erop da vierde sel 8-15, do weer in h; Ondanks overt meer ka i3\ In de e tweede e partij, z verslapen 15-11. man-VC! 15-13 en es 2 deed dit standen >ed) 15 en kan It. Dam kunnen SBB/Pho' de setstar es 1 zonder h tebestrijc pOOt, ttlc Wat is influenza? Influenza, in de wandeling Spaanse griep, Aziatischegriep of Hong Kong griep genoemd naar de plaats van herkomst, is één van de belangrijkste infectieziekten die de mensheid op dit moment belagen. Influenza is aansprakelijk voor onge veer 25 procent van alle optredende ziektegevallen, een triest record. Vooral wanneer men bedenkt, dat influenza niet alleen "lastig" is, maar extra gevaarlijk voor grote groepen mensen. is een virusaandoening, le Influenza verwekt door één van virussoorten die het de de bacterie, die plotseling een fatale rol kan gaan spelen. Zwangere vrouwen en oudere mensen staan bij een plotselinge influenzagolf aan extra gevaren bloot. Dit blijkt duidelijk uit ae statistieken. In Nederland was tijdens het influenzaseizoen 1968/1969 niet minder dan 90 procent van de patiënten die aan influenza of haar complicaties over leden, ouder dan 50 jaar. Complicaties van influenza De belangrijkste complicaties van influenza zijn de plotselinge vererge ring van een al bestaande kwaal, de bacteriële superinfecties (een infectie bij een infectie) en de virus-longont steking. Wanneer het influenzavirus ook m het eigenlijke longweefsel binnendringt en daar een longontste king doet ontstaan, is behandeling bijzonder moeilijk. Zinvolle bestrijding alleen mogelijk door middel van vaccinatie De bestrijding van influenza is zinvol, niet alleen met het oog op de tijdens epidemieën optredende ziektegevallen en sterfte, maar ook in verband met de sociale en economische consequen ties van een influenza-epidemie. De enige manier om influenza te voorkomen is het opbouwen van een afweerbarrière bij de patiënt dpor vaccinatie. Deze vaccinatie geschiedt door toediening van gedode influenza- ipatient voelt zien meestal virussen, die hun ziekmakende eigen- plotseling rillerig, hij heeft flinke schappen hebben verloren maar wél koorts, last van keelpijn, hoofdpijn, het lichaam aanzetten tot het maken van antistoffen.Tegen de tijd dat het echte, gevaarlijke virus arriveert, is het lichaam al immuun. veie op onze luchtwegen gemund hebben. Een virus is een uiterst klein eiwitklompje, dat zich door de lucht kan verspreiden en zich alleen kan vermenigvuldigen in levende cellen. De afmetingen zijn zo miniem, dat ze alleen gemeten kunnen worden in tienduizendste delen van milimeters en alleen zichtbaar kunnen worden gemaakt met elektronen microscopen. Gezien onder zo'n mocroscoop heeft het influenzavirus de vorm van een golfballetje met uitsteeksels. Een balletje, dat blijkens de statistieken soms raar kan rollen. Koude rillingen en flinke koorts De influenzapatiënt voelt zich meestal spierpijn en kruipt Iers. koortswerende gewrickts- en/of s onder wol. Pijnstillers middelen en grocs verzachten zijn lijden maar kunnen de ziekteduur niet bekorten. Er bestaat n.l. geen geneesmiddel tegen influenza. De patiënt berust in zijn lot, steekt nog één of twee familieleden aan en tegen de tijd dat hij aan zijn ziekte gewend is, is hij beter, ook al kan hij niet meteen aan de slag. De flinkerds die doorlopen, steken nun hele omgeving aan en moeten zich uiteindelijk ook fewonnen geven. Ic teel anders wordt de toestand, als de Ïiatiënt tevoren al aan een aandoening eed of wanneer zich complicaties voordoen. Mensen die geen influenza mogen krijgen Vooral mensen die aan een chronische aandoening lijden vormen een door influenza sterk bedreigde groep. Van de 86.000 patiënten die tijdens twee seizoen-epidemieën in de V.S. aan de gevolgen van influenza overleden, nadden er meer dan 50 procent hart-, vaat- of nieraandoeningen. Ook patiënten met aandoeningen van de longen en luchtwegen zijn bijzonder kwetsbaar. Patiënten met astma, chronische bronchitis, verschillende andere long ziekten of een om welke reden dan ook belemmerde ademhaling, kunnen een influenza er vaak niet meer "bij" hebben. Bij suikerziekte en andere stofwisse lingsstoornissen dreigen eveneens extra gevaren: de patiënt heeft een verhoogde vatbaarheid voor infecties en loopt dus ook meer kans op een bij-komende bacteriële infectie. Bij hem is de vatbaarheid vergroot, de kans op complicaties aanzienlijk gestegen en een verdere ontregeling van ae stofwisseling is niet denkbeel dig. Nog een andere bedreigde groep wordt gevormd door de patiënten die "stafylokokkendragers" zijn. Zij zijn besmet met de bacterie die o.a. aansprakelijk is voor het ontstaan van steenpuisten. Deze bacterie is over het algemeen bijzonder goed bestand tegen allerlei antibiotica en krijgt bij influenza vaak de kans een gevaarlijke stafykokken-longontsteking te ver wekken. Het virus is bij deze patiënten eigenlijk de wegbereider van Nadat het influenzavirus in 1933 door Smith, Andrews en Laidlaw voor het eerst was geisoleerd en gekweekt, begon men met de bestrijding van influenza door vaccinatie. De eerste successen dateren van 1943 en 1945. Van de klinisch belangrijke typen influenza A en B werden vaccins gemaakt, maar al spoedig bleek, dat er vooral binnen de A-stammen steeds nieuwe verwante vormen opduiken. Bij de A-stammen zijn alle vierussen die in de periode 1933-1957 optraden verwant met het virus dat in 1918 de wereldwijde epidemie (pandemie) heeft veroorzaakt (de Spaanse griep van '18). In 1957 circuleerde een nieuwe, niet verwante A-stam, die zoveel van de vroegere A-stammen verschilde, dat hij door de afweer barrière kon heenbreken, omdat de in het bloed aanwezige intistoffen, gericht tegen de voorlaatste stam men, nauwelijks bescherming boden tegen het nieuwe virus. Dergelijke sprongsgewijs optredende veranderin gen in de eigenschappen van de circulerende virussen, maken dat een influenzavaccin steeds up to date moet zijn om een goede beveiliging te kunnen geven. Jaarlijks moet dus op grond van gegevens van de Wereld Gezondheids Organisatie (H.W.O.) een nieuw vaccin worden bereid, dat de stammen bevat, die naar verwachting het komende seizoen zullen circuleren. De rol van de W.H.O. De Wereldgezondheidsorganisatie (W.H.O.) in Genève heeft een soort meteorologische dienst in het leven geroepen om de gedragingen van de circulerende influenzavirussen na te gaan en hun toekomstige doen en laten te voorspellen. Duikt er ergens een virus op dat nog niet eerder is waargenomen, dan hebbengrote groepen mensen geen weerstand en krijgt de ziekte de kans om zich snel te verbreiden. De peilstations van de W.H.O. verzamelen gegevens over de verschijn selen waarmee de influenza gepaard gaat, terwijl tevens alles op alles wordt gezet om de boosdoener in handen te krijgen. Als men het virus eenmaal te Eakken heeft, kan men namelijk met ehulp van serologische reacties bekijken tot welke groep hij behoort en tevens kan men in bebroede kippeeieren verder kweken. Op deze manier is hét; 'mogelijk om nog voor de influenza ons bereikt, passende maatregelen të^Hièmen. Medische en sociaal-economische motieven voor inenting Vaccinatie op een tijdstip vóór het influenzavirus toeslaat, is niet alleen om zuiver medische redenen wense lijk, maar in veel gevallen noodzake lijk. Economisch staan er eveneens grote belangen od het snel. Het plotselin: massa! tijdens w ontreddering te weeg. De gezond heidszorg stagneert, in ziekenhuizen is plaatsgebrek, terwijl het verplegend personeel zelf ziek is; het school verzuim neemt opvallend toe, het openbaar vervoer komt in moeilijk heden en zelfs de grote voetbalclubs kunnen geen eerste elftal meer op de been brengen; Onderzoekingen op grote schaal in ondernemingen, in het leger, in ziekenhuizen en bejaardentehuizen hebben aangetoond, dat een tijdige inenting een bescherming van 60 - 90 procent biedt. Influenza is in onze streken de grootste potentiële "killer" onder de infectie-ziekten. Daarom is het zeker de moeite waard om vooral kwetsbare bevolkingsgroepen te vaccineren en ook minder kwetsbaren, die er een kleine injectie voor over hebben om het hele jaar van influenza verschoond te blijven. „LAMORAAL VAN EGMONT" CONCERTEERT IN DE RUSTENDE JAGER TE BERGEN. Egmond. Muziekvereniging „Lamoraal van Egmont" zal op zondag 5 november a.s. deelnemen aan het najaarsmuziekfeest te Leiden. De hoge moeilijkheidsgraad van de te spelen werken dwingen orkest en dirigent tot een intensieve voorbereiding, waarin ook is opgenomen een studie-weekend van 3 dagen op vrijdag 20 oktober a.s. zullen de 42 leden bezit nemen van hotel-pension „Boslust" te Bergen en zich gedurende 3 dagen tijdens orkest - en partij-repetities met de problemen van de concoursmuziek bezighouden, maar zich op andere wijze ontspan nen. Als afsluting van deze studie periode wordt op zondagmiddag 3 uur in de Rustende Jager een slotconcert van één uur gegeven, tijdens welk ook lichtere muziek zal worden uitge voerd. let spel {oed kan ooit tevoi meisjes ui onze dam peg. Be tweec gmm$x in omplimi 'imes is ordt mo nieuwe tr weken, c mei te ver SC Maarten door over )e andere 'er- i de Jager lolenaar Sneek-V( i Lecq Etten -1 tuneman «v.d. 1 Rijn - H ieyer - Fc fiehaus - naarsti papier o waarvan staan? Jweet w kringlc «per) va swat gi «stanten leel goed Ikra Naarr Adres Plaats Tel. Zijn i Wij w gewic Datui Hand

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 14