dflti 'fv k.: De Renaults 18. Het internationale antwoord. De Renaults 18. Kom naar de introduktieshow bij Bleeker. vlotmon IjjoMtj 98 glas-in-lood schilderijtjes BAMBI heeft 6 Koelstra kinder wagens met f 150,- afgeprijsd Speciaalzaak "BAMBI" MUL. W Ska s oseurontiënbv. LEIDERS VOOR JEUGDTEAMS VOOR VOOR OMA, 55-jarig bestaan Plaatsgenoot schreef boekje over Grebbelinie Modehuis Unique en Otto van Os boden een avond vol mode, zang en dans Zonnebloem afdeling Heiloo hield eerste ontmoetingsmiddag PIETERDINA STRIJKER - BOS Wij hebben een leuke voorraad URSEM - HEILOO <D DEMETER, LIMA, V.N.R., MORGA, EDEN REFORMHUIS „HEILOO" KRUIDEN ®®®®®®®®J THEE Walnotenthee tot Russische thee. Reformhuis „HEILOO" KRUIDEN LET OP: A.S. vaders en moeders. Westerweg 291 - Heiloo - Telefoon 330910 (072) BMBBSL^r Er is een nieuwe generatie auto mobilisten opgestaan. Die geen zin meer heeft in het compromis. Maar die het beste wil van alles wat een auto moet hebben. Op die internationale eis komt Renault nu met een even internationaal antwoord: de Renaults 18. De Renaults 18 verleggen de norm over wat een goede middenklasser mini maal moet bieden aanzienlijk. En bieden standaard voorzieningen, die elders alleen tegen forse meerprijzen verkrijg baarzijn. Bij al die gemeenschappelijke kwaliteiten bieden de Renaults 18 ook keuze. Tussen twee motoren en verschil lende uitrustingsniveaus. Zodat ieder de Renault 18 kan vinden, die bij zijn rijstijl, eisen en budget past. De Renaults 18 bieden zeer veel comfort. Zijn voor hun vermogen en gewicht opmerkelijk zuinig en erg veilig bovendien. Voor al uw verzekeringen VRIJE TIJD SPORT ARTIKELEN OF GEWOON VT SPORT S.V. DE FORESTERS VELDV0ETBAL vraagt dringend UITKIJKPOST Wij geven kennis van het overlijden van onze zorg zame, lieve moeder, groot- en overgrootmoeder, weduwe van Jan Strijker, in de ouderdom van 86 jaar. Haarlem: G. de Nijs-Strijker Alkmaar: E. Komdeur-Strijker J. Komdeur Heiloo: P. Fischer-Strijker J. H. Fischer Zwanenburg: H. Strijker C. W. Strijker-Dekker Hoogeveen: H. Waninge-Strijker Heiloo: A. Strijker Castricum: J. Strijker C. Strijker-Boer Klein- en achterkleinkinderen Heiloo, 15 oktober 1978 Bosboom Toussaintweg 10 De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. Hartelqk gefeliciteerd met het van de zaak CORRY- BOB TINEKE - PIET HENNY - MARGRIET Heerenweg 144 Tel. 331799 Produkten Heerenweg 148 Stationscentrum Tel. 330890 Specialiteit: Lid: Ver. Ned. Reformhuizen. Drukkerij UITKIJKPOSTb.v. drukwerk in BOEKDRUK (alle handelsdrukwerk) drukwerk in OFFSET (snelle levering) VERENIGINGEN: cyclostyle, offset en bankpost tegen scherpe prijzen. Privéverloving, trouw, geboorte, visite kaarten. Enorme sortering van Heerenweg 148 Stationscentrum Tel. 330890 <D Specialiteit: Lid Ver. Ned. Reformhuizen Deze modellen worden met volledige garantie verkocht. (Prijzen NtJ van 249.tot 299.— per model) NtJ de kans voor u om een "klasse" kinderwagen te kopen 18 OKTOBER ]i HHIRHi BÉIHHHrTTFfflW iSi Prijs vanaf f 15.900- incl.B.T.W. Prijswijzigingen voorbehouden. Westerweg 226,1852 AP Heiloo, Tel. 072-331133. E 75 8 OUD PAPIER-ACTIE ST. RADBOUDSCHOOL Binnenkort zal een boekje verschijnen over de Grebbelinie, dat geschreven is door onze plaatsgenoot de heer ing. J.C.T. v. Blommestein. Dit boekje zal iverschijnen onder de auspiciën van de Stichting Menno van Coenoorn. In dit boekje, dat handelt over de Grebbe linie, wordt getracht een methode aan te geven die een synthese tot stand kan brengen tussen het gebruik als militair verdedigingswerk in het verleden en de bestemming tot natuurreservaat in het heden. Volgens de heer Blommestein wordt vaak bij het beheer van dergelijke natuurterreinen rekening gehouden met flora en fauna; heel weinig echter met het beheer dat in het verleden werd gevoerd. Het is zelfs geen uitzondering als over dat beheer in het verleden weinig of niets bekend is, noch pogingen in het werk zijn gesteld om deze terreingegevens te achterhalen. Hierdoor wordt de verschijningsvorm van het natuurterrein in de huidige tijd van de heer Blommestein is echter dat dit aspekt van de geschiedschrijving nauwelijks of niet wordt onderkend. ook lang niet altijd volledig herkend. Nu is net wel zo, dat er nog eens gegevens in archieven aanwezig zijn. Maar wat niet is opgetekend zijn de kennis, ervaring en herinnering van vader op zoon, die bij de plaatselijke streekbevolking nog aanwezig zijn. En dan met nadruk op nog. Omdat namelijk vele jongeren de streek vaarwel zeggen ofwel naar de industrie afzwaaien, is er een einde gekomen aan die overdracht van vader op zoon. De namen van percelen, land, de bewerkingsmethoden van weleer en de redenen waarom er zo werd gehandeld, zijn nu nog alleen bekend bij de oudere streekbewoners. Dat betekent dat men hooguit nog één a twee decennia de tijd heeft om al dit soort gegevens vast te leggen. De indruk erfgoei ment" wordt het ontstaan van deze verdedigingslinie en zijn funktie sinds de zeventiende eeuw belicht, alsmede de bestemming van gedeelten van deze linie tot natuurmonument van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Aan het Staatsbosbeheer werd ook het beheer van dit reservaat toevertrouwd. Het boekje wordt afgesloten met een suggestie omtrent het te voeren beheer op grond van een aantal aangegeven grootheden, te weten: vroegere militaire geschiedenis der werken, vestingbouwkundige betekenis, land schappelijke vormgeving, beheerssi- tuatie en milieukundige kwaliteiten, mogelijkheden voor recreatief gebruik. Ook over restauratie wordt gesproken in verband met de cultuurhistorische waarden die hier aanwezig zijn. Ten behoeve van dit beheersaspekt van het monument werden vijftien reproduk- ties opgenomen van de tekeningen der plattegronden, die de situatie aangeven van de werken rond 1870. Belangstellenden kunnen dit boekje bestellen door storting van f 6,25 op girorekening 63844 van de penning meester van de Stichting Menno Coehoorn te Baarn. Het boekje wordt dan na verschijnen zonder verdere kosten verzonden naar het door U opgegeven adres. Men kan het boekje ook bestellen door storting van het verschuldigde bedrag op rekening 47.40.03.647 bij de AMRO-bank te Heiloo, t.n.v. de schrijver. Zaterdag 21 okt. a.s. kunt u weer oud-papier brengen aan de school. Tussen 9.00-11.00 uur is de vrachtauto daarvoor weer aanwezig. U doet ons een groot plezier, het papier zoveel mogelijk te bundelen of in dozen te verpakken. Kunt u het zelf niet brengen, dan tot vrijdagavond even bellen. Tel. 332785. Hartelijk dank voor uw medewerking. de ouder commissie Alkmaar Stationsweg 56 tel. 072-118870 Onder deze naam gaat de Galden Hobby Club uit de Winkelhof 't Loo zijn vernieuwde zaak voortzetten. Denkt U niet dat de tuinmeubelen hier gaan verdwijnen, maar daar dit artikel nogal seizoengebonden is heeft men besloten nu ook een groot assortiment Bij zomerse temperaturen, showden Modehuis Unique en Otto van Os vorige week woensdag hun winterkol- lektie, de eerste modeshow in De Vest. Daarom had men de show ook in een nieuw „vestje" gestoken. De show werd opgeluisterd met zang van Saskia en Seme en dans van de balletschool Grapelly. 't Was echt een avondje uit! Het modebeeld voor de winter is sportief, nonchalant, chique en soms een beetje manlijk, hier en daar. De heer Hans Marck, direkteur van een duits modebedrijf, heette de tot de nok gevulde zaal met dames én heren hartelijk welkom, waarna de manne- uins Marjan, Josje, Corinne, Suzan, 'eraldine en Annie hun entree maakten met een greep uit de kollektie van MACTAC. Door het ruime toneel, dat versierd was met prachtige bloemstukken van de firma Nuyens en meubels van Liekeles Oebles en het pad om het toneel heen, kon men vanaf elke plaats de kleding goed bekijken. Prachtige stoffen, soepel vallend, wijd en prettig om te dragen. Opvallend waren de grappige hoedjes en militaire petjes die bij sommige kleding gedragen werden. Leuke korte jasjes, die soms veel op een cape lijken, vielen bij het publiek goed in de smaak, wijde rokken met een blouson, makkelijke kleding van Henri a la Pensee. De lange broek wordt veel in de laars gedragen. We zagen zelfs knicker bockers, gekombineerd met een wollen kous en een paar „roots" stond dit erg sportief. Zowel voor de man als de vrouw liet Falke een groot assortiment zien, mooie vesten, truien lange broeken en een schitterende cnampagnekleurige ribcord mantel, die Suzan showde, wijd en los, opvallend waren de ruime mouwen. De zaal liet zich in zijn enthousiasme ook niet onbetuigd. Verder zagen we nog verschillende kreaties van Frank Olivier, Miss Gingette, La Gott, Qui, MARZOTTO en Tendresse. In de Israëlische mode van Berger, was het prachtige materiaal Alcantara weer veel gebruikt, een kostbaar maar schitterend materiaal. De mooie sieraden van Jos Peperkamp komen op zo'n show goed tot hun recht en niet alleen door de schitterende modellen maar omdat ze nogal groot zijn, zijn ze goed zichtbaar. De schoenen van Jan Mulder en de kapsels van Coiffure Avenue comple teerden het geheel. De herenmode van Otto van Os werd geshowd door Ron, Tom en Mark, kleding die voor de damesmode niet hoeft onder te doen. Niet meer te vergelijken met vroeger. Prachtige suède mouton jacks, mooie truien en broeken van Lee Cooper en Newman. Niet alleen de makkelijke kleding maar ook de kostuums mochten gezien worden. Zij waren van de merken van Gils en Hugo Bos en de progressieve kleding van Equip, toch is de meeste van deze kleding niet leeftijdgebonden. De presentatie (ladyspeaker zou hier si ouw e HOL] ruw m, teel 12 jr. oi Tel. rkeur ti niet op z'n plaats zijn) werd door Krijn Torringa gedaan, die tevens de muziek verzorgde, prettig en sympathiek. Het gedeelte voor de pauze werd afgesloten met een magnifieke kollektie avond toiletten. Na de pauze was de beurt aan Saskïa en Serge die een zestal oude en nieuwe liedjes zongen en de zaal goed mee wisten te krijgen. De dansschool Grapelly liet met z'n leerlingen zien wat de mogelijkheden op zo'n school zijn. We zagen klassiek en jazzballet en een paar solodansen. Het geheel werd aan elkaar gepraat door nun lerares Diana Grapendaal Toen mochten we even proeven van de voorjaarskollektie van Model el Unique, een primeur van een nie J merk Arlette Dessign, bandplooibf ken, pakjes, jurken, veel in katoen^ Otto van Os showde voorjaarsmt Equip, gekleurde jasjes met met bijpassend T-shirt. Tot slot kregen alle medewerke een bos rode rozen, die even spontaan aan het publiek wa gegeven. Gerard van Lith, direkteur j Modehuis Unique, die dit alles Otto van Os organiseerde, kani voldoening terugkijken op deze( modeshow in de Vest, iets wati toekomst zeker om herhaling vraa De nog zo jonge Zonnebloemafdeling Heiloo heeft afgelopen zaterdagmiddag in de foyer van het Psychiatrisch Centrum St. Willibrord voor het eerst in Heiloo een middag gehouden voor de zieken en bejaarden, die anders vrijwel niet het huis uit komen, gehouden. Een middag, die bijzonder geslaagd ge noemd mag worden en die goed georganiseerd werd door de afdeling Heiloo. De middag werd geopend door de heer {er van Overkamp, een vertegenwoordige de landelijke bond van de Zonnebloem. Hij vertelde iets over de afdeling Heiloo, die in 1977 van start is gegaan en in haar opzet is geslaagd: een volle zaal, waar gezelligheid troef is. Dank zij de medewerking van velen kon de mensen een speciale koffiemiddag aangeboden worden met vooral als doel: het maken van kontakten. En met de muziek van het duo de „Animato's", die vele bekende mee zingers ten gehore brachten, lukte dit uitstekend. Al spoedig zat de stemming er helemaal in en de stemming bleef erin, ook door de verloting die plaats vond. Op deze middag waren ook gasten uit Limmen aanwezig, hetgeen bijzonder op prijs werd gesteld. Ook de wethouder van sociale zaken, de heer J. Dekker, gaf blijk van zijn belangstelling voor het werk van de Zonnebloem door deze middag bij te wonen. sportartikelen te gaan voeren. Wie ziet al niet verlangend uit naar de wintersportvakantie? VT Sport biedt, hierin een grote keuze in zowel kleding, schoenen, als ski's en alle bijbehorende accessoires. Tenniskleding en rackets zult U hier ook vinden, tevens bestaat de mogelijkheid tot repareren en opnieuw bespannen van uw tennis racket. Voor de zaalsporten zijn er turnpakjes en schoentjes en voor de scholen gymnastiekpakjes en schoe nen. Trainingspakken voor voetbal, hockey en badminton etc. zijn er in veel bekende merken. De paardenliefheb bers kunnen bij VT Sport gaan kijken voor hun laarzen en kleine accessoires. U kunt verzekerd zijn van een deskundig advies en een volledige service. Natuurlijk gaat de opening niet onopgemerkt voorbij. Vrijdagmiddag om 13.30 uur komt Henk van Rijnsoever, waarschijnlijk geassisteerd door John Metgod, de zaak sportief inwijden. Jongens en meisjes, opgelet, lees dit even goed. Henk en Jonn zullen die middag kaarten uitreiken die bestaan uit twee delen. Het is de bedoeling dat je de eerste drie uitslagen van de wedstrijden die AZ 67 speelt, voorspelt (geen vervangende uitslagen! dit vul je in op die kaart, de ene helft van de kaart geef je bij VT Sport in de winkel af, de andere helft hou je zelf. Degene die de drie uitslagen goed voorspeld heeft, krijgt een prachtige prijs. Elke goede uitslag valt in de prijzen. Dus zodra je alle uitslagen weet en je hebt ze goed, dan ga je naar VT Sport in 't Loo. Tevens zal Henk van Rijnsoever een groot aantal voetballen wegschieten, net is nog herfstvakantie, dus VT Sport rekent op jullie komst. Indien zich niet gauw jeugdleiders aanmelden, dan is men bij Foresters genoodzaakt enkele teams terug te trekken uit de competitie. Belangstellenden kunnen bellen naar: Dhr. J. A. Voorthuis, tel. 330124.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 4