V. lil V Fractievoorzitters vriendelijk in algemene beschouwingen PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Verhoging onderwijsposten kritisch bekijken Verkeersonveiligheid in Heiloo baart zorg Meer inzicht gewenst in de te verwachten investeringen Gesjoemel en willekeurig beleid m Alleen Heiloo 2000 viel uit de toon Mevrouw C. G. Stikkel-Sigling (V.V.D.) CDA-fiaktievooizittcï' J. Pieters: A. J. M. Ten Hoope (Heiloo 2000): A AFWEZIG donderdag 7 december en vrijdag 8 december H. H. den Engelsen H. D. Gransbergen Dr. Kempers AFWEZIG van 6 t/m 11 december. Slijterij - Wijnhandel GREEUW AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" „DE LAATSTE EER" sslap luxe Kijk m E irimpc racht Pulli htsla; Sraag de s< man i \ennen UITKIJKPOST 6 DECEMBER 1978 De algemene beschouwingen van de fraktievoorzitters tijdens de raadsvergadering van vorige week vrijdag, waarin de begroting 1979 behandeld werd, brachten weinig verrassingen. Alleen de heer A.J.M. ten Hoope van Heiloo ^UUO zorgde met een aantal opmerkingen over de volkshuisvesting voor wrevel bij wethouder J.J.Dekker, die de uitlatingen van de heer Ten Hoope grievend noemde. Vriendelijke woorden waren er voor burgemeester Hoekstra. De voorzitter van de CDA-rraktie, de heer J. Pieters, betreurde het dat de heer Hoekstra de gemeente ging verlaten en feliciteerde de burgemeester met zijn benoeming in Zoetermeer. De heer L.J.A. van Dantzig stelde er prijs op te zeggen het vergaderen onder voorzitterschap van de heer Hoekstra als prettig te hebben ervaren en het discussiëren met hem als zinvol. Mevrouw C.G. Stikkel-Sigling (VVD) wenste de burgemeester, die volgens haar gedurende de afgelopen zes jaar op zo'n uitnemende, onpartijdige wijze leiding heelt gegeven aan het besturen van de gemeente Heiloo, veel succes en arbeidsvreugde toe in zijn nieuwe gemeente. Mevrouw C.G. Stikkel-Sigling, voorzit ster van de VVD-fraktie, uitte haar tevredenheid over de vroege behande ling van de begroting in de raad. Het financieel beleid van de gemeente noemde zij weloverwogen en efficiënt. Hierdoor is er een hoog voorzienin genniveau ontstaan, welke tot stand kon komen binnen de financiële mogelijkheden. Dat het het College hoofdbrekens heeft gekost de begroting met een redelijke post voor onvoorziene uitgaven te sluiten vindt de VVD- fraktie een begrijpelijke zaak. Een juiste zaak vindt mevrouw Stikkel- Sigling het dat, nu de ekonomische vooruitzichten somberder zijn dan die zich vorig jaar lieten aanzien, ook de gemeenten bijdragen in de noodzake lijke bijsturing en afremming van de groei. Het beleidsplan van de regering - Bestek '81 - heeft dan ook de konsekwentie dat de lagere overheden zich, hoe dan ook, moeten konfor- meren aan dit beleid. Op dit punt had de VVD een meer positieve benade ring van het college verwacht. In Heiloo is er nog zeker geen aantasting van het voorzieningen pakket. Mevrouw Stikkel-Sigling kon zelfs een reële verbetering konstate ren... Belangrijk vindt zij dat in de komende jaren de prioriteiten kritisch bezien moeten worden. Grote aandacht dient geschonken te worden aan verhoging van efficiency en aan energiebespa rende maatregelen. Onderwijs Veel aandacht besteedde mevrouw Stikkel-Sigling aan het onderwijs. Volgens haar stelden B. en W. terecht dat het peil van het onderwijs niet aangetast mag worden. „Indien allen dit standpunt onderschrijven, is het noodzakelijk, alle andere uitgaven zorgvuldig te bezien. De onderwijsparagrafen vertonen een stijging van het tekort met ongeveer 50 procent in vergelijking met de begroting 1978. Naar onze mening zouden de verhogingen van een aantal posten van het hoofdstuk onderwijs, zonder het peil van het onderwijs aan te tasten, nog eens kritisch bezien moeten worden," aldus de fraktie- voorzitster van de VVD. Met zorg is mevrouw Stikkel-Sigling vervuld over de voorbereidingen op de in werkingstelling van de wet op het basisonderwijs: „De gemeente Heiloo zag deze bui al hangen en daarom besloten wij de mogelijkheid te openen tot uitwisseling van kleuter leidsters en eerste klas leerkrachten. De hierbij noodzakelijke begeleiding door middel van applicatiecursussen is pas dit jaar gestart en het was te voorzien dat de Pedagogische Akade- mies aan de grote vraag niet zouden kunnen voldoen. Kunnen wij als gemeentebestuur de rijksoverheid van deze onhoudbare toestand niet op de hoogte brengen en hem verzoeken maatregelen te treffen om uit deze impasse te geraken? Ten eerste historisch: De Cultuur technische tak van het Werkvoorzie ningschap, dat nu dertien gemeenten omvat, begon jaren geleden, wat ons betreft, zijn bestaan in het Heilooër Bos. Ten tweede praktisch en economisch: Dit onderdeel van het Werkvoorzieninschap funktioneert goed en ziet kans vele van de medewerkers in eigen verband en door deelcursussen een opleiding te doen volgen. Regelmatig bereikt de selectie commissie van het Werkvoorzienings schap het voorstel ook medewerkers van de buitenobjekten op grond van de behaalde resultaten en geleverde prestaties in funktie te verbeteren. Een groot voordeel voor de gemeente is bovendien dat het risico van ziekte e.d. door het Werkvoorzieningschap in geld zoveel besparing zal opleveren. Wij zijn echter van mening dat wij als deelnemende gemeente onze verant woordelijkheid moeten kunnen waar maken". Volkshu isvesting Hoewel de nota volkshuisvesting nauwelijks beleidsruimte toelaat, vindt de VVD-fraktie het toch zinvol jaarlijks dit overzicht van het woningbestand bij de begroting toegezonden te krijgen. Om na realisering van plan Boswijk een groot gat in de woningbouw te vermijden, wordt er bij het college op aangedrongen alles in het werk te stellen zo spoedig mogelijk grond voor realisering van plan Zuid-Oost te verwerven. Het lijkt mevrouw Stikkel-Sigling verder zinvol in komende bestem mingsplannen zodanige bestemmings voorschriften te maken dat verbou wingen die de essentiële kenmerken van de wijk aantasten, onmogelijk worden gemaakt. Niet gelukkig is de VVD met de bovenmatige verhogingen van de bijdragen aan gemeenschappelijke regelingen (vaak 40 - 50 procent). Gevraagd wordt aan de vertegenwoor digers in de besturen enige terughou dendheid te betrachten bij de goedkeuring van deze excessieve verhogingen. En tot slot hoopt de VVD dat de Gedeputeerde Staten in het komende jaar niet zoveel hun goedkeuring zullen onthouden aan door de Raad in goed overleg genomen besluiten. Tariefsverhogingen De VVD-fraktie gaat akkoord met de tariefsverhogingen. Ook stemt de VVD in met het voornemen om in 1980 een ander systeem van inning van de reinigingsrechten in te voeren, door van gemeentewege alleen vast recht te heffen en de vuilniszakken via de plaatselijke middenstand te verko pen. Het is wel jammer dat het huidige systeem, dat nogal eens ten voorbeeld wordt gesteld, in Heiloo niet goed blijkt te funktioneren. Uitbreiding personeel plantsoenen pla ntsoe nendienst De VVD heeft bedenkingen tegen de uitbreiding van het personeelsbestand bij de plantsoenendienst met zes man, zo kon mevrouw Stikkel-Sigling meedelen. B. en W. stellen in de geleide brief namelijk dat in 1980 waarschijnlijk de onroerendgoed be lasting als gevolg van de uitbreiding van het personeelsbestand bij de plantsoenendienst met 14 procent verhoogd dient te worden. Met nieuwe kapitaalsuitgaven is dan nog geen rekening gehouden. „Deze perspectieven achten wij weinig aantrekkelijk. Een zorgvuldig afwegen van bepaalde uitgaven enerzijds en de verhoging van onroerend goedbelas- ting die daaruit voortvloeit anderzijds dient uitgangspunt van het beleid te zijn", aldus de fraktievoorzitster. Mevrouw Stikkel-Sigling verklaarde wel blij te zijn dat zoveel mogelijk werk zal blijven worden uitbesteed aan de Werkvoorzieningschap Noord- Kennemerland, maar ze wilde wel weten van B. en W. hoeveel dit „zoveel mogelijk" dan wel is. Het zoeken naar inschakeling van meer Werkvoorzieningschap uren verdient de voorkeur boven de uitbreiding van de plansoenendienst met zes man. Twee redenen gaf mevrouw Stikkel- Sigling hiervoor: L. J. A. van Dantzig: (iraktievooiziUéi' P.v.d.A.): evenals de stand van zaken op het gebied van de ruimtelijke ordening. De heer van Dantzig begon met te zeggen dat de voorgestelde kapitaals uitgaven de voorlopige instemming hebben van de progressieve fraktie. Ruimte voor de kapitaalslasten van de investeringen wordt geboden in de post „onvoorzien", die gevoed wordt met een winstuitkering van het gemeenschappelijk gasbedrijf en met de nog niet verschuldigde kapitaals- lasten van de uitgestelde aanleg van de zuidelijke randontsluitingsweg. De heer van Dantzig waarschuwde dat op deze dekkingsmiddelen niet elk jaar gerekend worden, al mag dan worden aangenomen, dat het gemeenschappe lijk gasbedrijf ook in de toekomst nog wel te verdelen winsten zal maken. Wat de financiën betreft, maakt de heer van Dantzig zich nog geen al te grote zorgen voor de toekomst: „Wij gaan er vanuit dat ook in de komende jaren de middelen gevonden zullen kunnen worden om de voorzieningen die de gemeenteraad van belang acht te verwezenlijken". De heer van Dantzig vroeg zich af of de overschotten van de rekeningen niet rechtstreeks ten gunste van het eerstvolgende begrotingsjaar, na het vaststellen van de rekening, kunnen worden gebracht. Geen problemen had de heer van Dantzig met de De algemene beschouwingen van de fraktievoorzitter van de P.v.d.A./D'66 Combinatie, de heer L.J.A. van Dantzig, waren niet onvriendelijk van toon. De verkeersonveiligheid in Heiloo baarde hem wel zorgen, voorgestelde tariefsverhoging en met de voorgestelde uitbreiding van het personeel van de plantsoenendienst met zes man. Verkeer Nogal wat vragen had de fraktievoor zitter van de P.v.d.A./D'66 over de verkeersonveiligheid in Heiloo: „Ziet het college van B. en W. een mogelijkheid in het komende jaar een overzicht te geven van de belangrijkste verkeersknelpunten in Heiloo en van de manier waarop het deze wil aanpakken? Acht het college het mogelijk bij wijze van proefneming een woonerf te verwezenlijken, hetzij in een bestaande, hetzij in een nog aan te leggen wijk of buurt? En op een plaats waar een wettelijk woonerf niet mogelijk wordt geoordeeld, toch een zodanige aanleg en inrichting van de openbare weg dat de verkeersdeel nemers er tot langzaam rijden en voorzichtigheid door worden ge bracht? Ruimtelijke ordening De heer van Dantzig stelde dat op het gebied van de ruimtelijke ordening de stand van zaken in Heiloo niet rooskleurig is. Hij ging in op de relatie tussen Gedeputeerde Staten en Heiloo en gaf als voorbeeld het Stations centrum: „Zo zitten we met betrekking tot het ontwerp-bestem- mmgsplan voor de stationsomgeving min of meer in het slop nu men in partikulieren worden door dit opont houd zeer getroffen. Het is mij niet mogelijk schuldigen aan te wijzen - als die er al zijn - en dat zou pok weinig zin hebben. Wij kunnen alleen een dringend beroep doen op alle betrokkenen, bestuurders en ambtena ren in Heiloo als in Haarlem, om bij alle verschil van inzicht in overleg met elkaar een weg te vinden waarlangs het voorbereiden en tot stand komen van bestemmingsplannen zoveel moge lijk voortgang kan vinden." De heer van Dantzig vroeg zich ook af of voor het zuidoostelijk deel van Heiloo er een bestemmingsplan wordt ontworpen of op elkaar aansluitende plannen voor delen van dit gebied. Hij drong aan op spoed, opdat het gat in de woningproduktie, dat na de voltooiing van west ontstaat, zo klein mogelijk zal zijn. Tot slot van zijn betoog was de heer van Dantzig verheugd dat het college van B. en W. zich beraadt over een afvloeiingsregeling voor het personeel van het basis- en kleuteronderwijs. Enigszins tot verrassing - maar niet tot die van de heer van Dantzig - nam de fraktiegenoot van de voorzitter der progressieven, de heer J. Borsjes, nog even het woord om „de zaak nog wat aan te scherpen". Zorgen baart de heer Borsjes vooral de huisvesting van de groepen jongeren, de alleenstaan den, de onvolledige gezinnen, de groepen met de kleine portemonnee. Hij sprak de wens uit dat in de nieuwe wijken in zuid-oost Heiloo ook aandacht wordt besteedt aan deze groepen, die in het slop dreigen te geraken... De fraktievoorzitter van het CDA, de heer J. Pieters, was verheugd te constateren, dat Heiloo een goed voorzieningenpeil heeft bereikt en dat dit jaar geen voorstellen worden gedaan de onroerend goed belasting te verhogen. Dit mag voor de burgerij een teken zijn dat het gemeente bestuur inhet verleden een goed financieel beleid heeft gevoerd. En dan is dat een pluim op de hoed voor het gemeentebestuur van de heer Pieters, die'in zijn algemene beschou wingen vooral naar voren liet komen dat meer inzicht in het uitgaven patroon voor de volgende jaren steeds belangrijker wordt en dat ten aanzien van de kapitaalsuitgaven een zeer kritisch beleid moet worden gevoerd. Alhoewel de ingediende begroting minder speelruimte laat zien, acht de fraktievoorzitter de zaken toch niet zorgwekkend. Tenminste, als de diverse grote uitgaven maar kritisch worden bekeken. Een van de eerste vragen van de heer Pieters was of er dit jaar al een lening van vijf miljoen was afgesloten. Zorgen baart de heer Pieters de stijging van de tekorten op de verschillende onderdelen van de onderwijsbegroting. Het niveau van het onderwijs mag echter niet worden aangetast, maar „de fraktie tekent hier bij aan dat niet alle uitgaven die op de onderwijsbegroting staan een direkte relatie hebben met dit niveau". Voor de komende jaren moeten deze uitgaven kritisch bekeken worden. Meer inzicht De heer Pieters is van mening, dat, nu toch de gemeentelijke inkomsten in de komende jaren enigszins onder druk komen te staan, het inzicht in het uitgavenpatroon voor de volgende jaren steeds belangrijker wordt. Te denken valt dan aan een „plannings- en ontwikkelingsnota". De heer Pieters: „In de geleidebrief spreekt u over een meerjarenperspectief wat niet meer pretendeert te zijn dan het aangeven van een aantal grove lijnen. Wel spreekt u uit dat voor verdere kapitaalsuitgaven van enige betekenis zal moeten worden overgegaan tot het optrekken van het tarief van onroerend goedbelasting. Onze frak tie acht het gewenst voor komende jaren meer inzicht te krijgen op de te verwachten investeringen, zowel op het gebied van vervanging als geheel nieuwe. Het is noodzakelijk dat wij als raad bij het overwegen van voorstellen dat patroon voor komende jaren in grote lijnen kennen. De keuze om een grotere investering te doen zal in dit perspectief tot een betere afweging leiden". De bijstelling van rechten en tarieven met 3-1/2 procent levert voor de CDA-fraktie geen problemen op. Veel voldoening had de heer Pieters voor de mededeling van B. en W. dat voor 1980 overgegaan wordt op een ander systeem van inning van reinigings rechten. De CDA is geen voorstander van de verkoop van huisvuilzakken door bemiddeling van de gemeente. Differentiatie van de tarieven worden bij voorbaat niet afgewezen, maar anderzijds zijn er wel bezwaren. Om tot een goede beoordeling te komen zal het CDA eerst de voorstellen voor dit onderdeel afwachten. De uitbreiding van de plantsoenen dienst met zes man heeft de steun van de CDA-fraktie. De heer Pieters hoopt., dat deze uitbreiding ertoe zal leiden dat de zorg voor de groenvoorzieningen op een goed peil gehandhaafd blijft. verkeer Het CDA maakt zich net als de P.v.d.A./D'66 combinatie zorgen over de ontwikkeling van het gemotori seerde verkeer in Heiloo. Er wordt in alle wijken te snel gereden en de bewoners uit de betreffende wijken zijn hier voor een deel zelf debet aan. Volgens de heer Pieters is het vooral een mentaliteitskwestie. De heer Pieters vroeg zich af welke maatregelen genomen worden met betrekking tot de Zevenhuizerslaan: „Het uitstellen van de aanleg van de verlengde Venne waters weg zal de druk op het verkeer in de Zeven- huizerlaan doen toenemen. Voor de bewoners in deze laan, die voor dit verkeer veel te smal is, dreigt een onhoudbare toestand te ontstaan". Woningbouw Wat de woningbouw betreft verwacht de heer Pieters dat de verdeling van de woonruimte in de komende jaren grote problemen gaat geven. Voldoe ning heerst er over de serie woningen die in plan Boswijk kan worden gebouwd naar eigen ontwerp, iets waar de CDA-fraktie in het verleden menigmaal op heeft aangedrongen. Het CDA meent in de huisvestings nota duidelijke de zorg te herkennen die B. en W. hebben voor de huisvesting van alle categorieën ingezetenen: „Het beleid in de achter ons liggende jaren is niet anders geweest en zal naar wij begrijpen door u worden voortgezet". Geen statusobjekten Er zijn kredieten beschikbaar gesteld om plannen uit te werken voor drie belangrijke objektenhet Astatheater, de nieuwe Volksmuziekschool en het overdekte zwembad. Het CDA zal volgens de heer Pieters zich zeer kritisch opstellen bij de behandeling van de desbetreffende voorstellen, daarbij met name gelet op de totale jaarlijkse lasten die zullen moeten worden opgebracht. Geen statussymbolen, maar wel praktische ruimten zijn nodig voor de bestaande behoeften. Ten aanzien van de realisering van een overdekt zwembad wil de heer Pieters nog geen standpunt innemen daar er nog te weinig gegevens zijn. De heer A.J.M. ten Hoope van Heiloo 2000 trok nogal van leer in zijn algemene beschouwingen, hetgeen niet bepaald in dank werd aanvaard. Alhoewel Heiloo 2000 de kleinste fraktie is in de raad had de heer Ten Hoope erg veel te zeggen. Om te beginnen stelde de heer Ten Hoope dat het nieuwe theater er wel niet zal komen, gezien de bezwaren die zijn binnengekomen tegen dit theater van omwonenden. Hij vond het geen kompliment voor de wethouder, dat als gevolg van een hearing, zoveel problemen aangaande onduidelijkheid, achteraf de kop opsteken. Unfair noemt de heer Ten Hoope de afwending van kosten van de hogere overheid naar die van de lagere (onderwijs). Aan de kwaliteit van het onderwijs mag niet getornd worden. Wat de gemeentereiniging betreft is de heer Ten Hoope van mening, dat het huidige systeem de enige faire is. Iedere andere vorm van vastrecht- heffing brengt voor grotere c.q. kleinere groepen een zekere mate van onrecht met zich mee, omdat men dan aan de gezinssamenstelling niet kan afleiden hoe groot de aanvoer van huisvuil zal zijn. Heiloo 2000 stelt dan ook voor de zaak te laten zoals hij is en het grof huisvuil dan pas op te halen na telefonische melding. De voorlichting van de gemeente noemt de heer Ten Hoope slecht. Zes man uitbreiding voor de plantsoe nendienst vindt de heer Ten Hoope te veel. Het verschil met de begroting van vorig jaar wordt te groot en gezien het bedrag dat ten laste kan worden gebracht van de bestemmingsplannen stelde de heer Ten Hoope voor in 1979 te beginnen met een uitbreiding van drie personen. vóór het komende weekend: Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche in De Rank. Kinderdienst in de Vondel school. De Rank 10 uur Jeugdkapel o.l.v. Anja v. d. Berge en Reinier Torrol. Kruiskerk 10 uur ds. J. v. d. Schee. Crèche in bijgebouw. Zondagsschool in de Re- hobothschool. 17 uur ds. J. v.d. Schee. De Ark 10 uur Jeugdkerk o.l.v. mej. van Rhe- nen. Geref. Kerk - Noordergeeststraat 9.30 en 17 uur ds. H. Bonestroo, van Hoorn. Hervormde Gemeente Dimmen 10 uur de heer J. Koch. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar Geen opgave. Rem. Geref. Gemeente Alkmaar 10.15 uur ds. B. J. C. Piso. Doopsgez. Gem. Koningsw. Alkmaar 10 uur ds. A. G. Hoekema. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egmond a.d. Hoef, 10 uur ds. S. Eu- verman, van Alkmaar. Volle Evangelie Gemeente Westerweg 294 Zondagmorgen 10 uur, Bijbelstudie donderdagavond 8 uur Westerweg 294 Parochie-zondagsdienst Moeder God sparochie, Holleweg 111, Heiloo, tel. 072-331453. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur -11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrijdagavond 19.30 uur. Dinsdag t/m vrijdag 's morgens 8 uur Sore^ mir biechthoren: Zaterdag 16 - 17.30 uur. H. Moeder Godskerk - Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo.- en vrijdag avond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 t 17.30 u. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterd. 19 u., zond. 7.30 u (bij de Julianazusters), 9 uur (Hoog mis), 11 uur. Heilige Missen op werkdagen: 7.30 u in d^ Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v. d. maand 7 u. Lof: zondagavond 7 u. Biechthoren zaterdag in beide kapellen v.a. 4 uur. Kapel Psycli. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerk. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mévr. C. J. Maas-Postma, Stations straat 64, Alkmaar, tel. 072-123163. Buro voor a.s. alleenstaande ouders v. d. Meijstraat 2 - Alkmaar Telefoon 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 uur telefonisch worden gemaakt. VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo, tel. 331297. Werkgroep „Burenhulp Plan Oost" p.a. Tjeerd Menger, Groot Barlaken 32, tel. 072-334512, 's ochtends tussen 8.30 en 9.30 uur. Indien u geen gehoor krijgt kunt u kontakt opnemen met de Stichting Dienstverlening Heiloo, mevrouw B. Emke. Voor telefoonnummers en spreekuren van deze Stichting, zie de rubriek. Verheugd is de heer Ten Hoope over het integratieprojekt Basis/Kleuter onderwijs. Ernstige bezwaren worden gemaakt tegen de drie semiperma- nente lokalen op het terrein van de St. Jan Evangelistschool. Het wordt vreemd bevonden dat in geen der raadscommissies hierover ooit een mededeling is gedaan. Huisvesting Wat de huisvesting betreft is het aktuele beleid belangrijk en de Heiloo 2000 fraktie meent dat hier omtrent nogal wat gesjoemeld wordt. „Het beleid gaat niet verder dan het gezicht dat wel of niet aanstaat. Het is zo jammer dat dit soort zaken pas jaren later aan het licht komt. Pas dan durven de betreffende personen hun mond open te doen. Uit deze gegevens blijkt duidelijk dat er een zeer willekeurig beleid is en wordt gevoerd door colleges van deze politieke samenstelling. Gezien de start van de nieuwe wethouder valt hieromtrent weinig verbetering te verwachten daar hij opmerkingen maakt in de trant van „zoek maar een huis in Heiloo uit, dan moet je wel eerst de bewoner elimineren". Dit getuigt niet bepaald van een serieuze aanpak", aldus de heer Ten Hoope. Teleurstellend vindt de fraktievoor zitter dat autochtonen voor huis vesting worden afgewezen vanwege het ontbreken van enige ekonomische binding. Hij haalde hierbij een zinsnede aan uit het voorlopige edukatieve plan: „Uit het karakter van de gemeente vloeit voort dat het werkforensisme van weinig betekenis is voor deze gemeente. Ze bezit weinig industrie en er wordt hoofdzakelijk werk gevonden in de dienstverlenende sektor". Het college zal haar op te stellen beleid voor een belangrijk deel moeten richten op betaalbare wonin gen voor jongeren. Heiloo is wat het verkeer betreft niet veilig. Oplossingen wil Heiloo 2000 voor het kruispunt Westerweg/Zeeweg en de hoek Ewisweg/Zevenhuizen. Op de Kerkelaan, Zevenhuizerlaan en Westerweg wordt te hard gereden. De kruispunten Schuine Hondsbossche- 1 aan/Westerweg en Holleweg zijn onoverzichtelijk en gevaarlijk. Spiegels kunnen uitkomst bieden. Kermis Het stokpaardje van de heer Ten Hoope. Gezien de slechte ervaring van de kinderkermis in dit jaar had de DOKTERSDIENSTEN (Uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. Koelman, Maas Geesteranusweg 17-19, Heiloo, telefoon 072-330530. Weekenddienst Apotheek: Apotheek „Wanna", J. Leysterstraat 22, Alkmaar, telefoon 072-112082. Weekenddienst Wijkverpleging voor Egmond - Heiloo - Limmen Zr. A. de Klerk, Herenweg 45a, Eg- mond-Biinnen, tel. 02206-1444. VERLOSKUNDIGE HEILOO (volgens afspraak) Zr. E. Engeringh, Slimpad 4 Heiloo, tel. 072-332719. Spreekuur dinsdag en donderdag van 14-15 uur en 19-20 u. DIENST TANDARTS Alkmaar/Heiloo Spreekuur v. spoedeisende gevallen: zaterdag en zondag 18.00-18.30 uur: Dr. A. R. E. v. d. Bosch, Kennemer- str.weg 27, Alkmaar, tel. 072-113237. DIERENARTSEN Dr. H. E. M. Eberson, Breedelaan 46, Heiloo, tel. 072-331606. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bijstandswet: 's dinsdags en 's vrij dags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorzie ning: Dinsdag t.m. vrijdag 8.30-12 u. SPREEKUUR MAATSCH. WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30-11 uur; dinsdag avond 7-8 uur; vrijdagmorgen 8.30- 11 uur; tel. 331144, kantoor v. Aosta- straat 5. Vrijdag, 3 nov. 1978 geen spreekuur. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 uur, Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmen: donderdag van 14-15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110804. (bureau alg. maatschappelijk werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17 -18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkda gen van 19-19.30 uur. Diëtiste: Iedere 4de woensdagmorgen van de maand. Volgens afspraak. Z wangerschaps N abevallingsgy mnastiek E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 334694 - 334398. Wijkverpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8.30-9.00 uur; Zuster A. de Jager, Baetenburg 171, Heiloo, tel. 336365; te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. A. van Staveren, Mariënstein 9, Heiloo, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. DE ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezind ten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeghuis. Secr.Werkendelslaan 98, Heiloo, tel. 072-332829. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij mevr. Meertens-Wiltens, Rector Frederiklaan 5, tel. 116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molenw. 1 telefoon 330127. NED. RODE KRUIS afd. Welfare Begeleiding thuis van langdurig zie ken, invaliden en bejaarden bij het handwerken en verrichten van han denarbeid. Bovendien op maandagmiddag in huize „Overkerck" van 2.30-4 uur. Dinsdagmiddag in D.C. Westerweg 294, van 2-4 uur. Donderdagmiddag huize „De Loet" van 2.30 tot 4 uur. Inl. Mevrouw Bakker, tel. 330504. IJKPOS 2! W* Algemene Ned. Invalidenbond Afd. Alkmaar: secr.: Melis Stokels 267, tel. 072-125449; Bergen, Kruisweg 62, tel. 02208-35 Heiloo, Kenn.straatweg 324, tel 333797. GEZINSVERZORGING BEJAARDENHULP stichting „NOORD- KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkma Akersloot, Egmonden, Heiloo Limmen. SPREEKUUR DAGELIJKS (maj dag tot en met vrijdag) 's morgens van 8.30 tot 9.30 u 's middags van 13.00 tot 14.00 u op de onderstaande adressen: Alkmaar: Nassauplein 8, tel. 12706 Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum "De Rekere Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 Egmonden: Wilhelminastraat 14, E mond aan Zee, tel. 1671 Heiloo en Limmen: Westerweg 25 Heiloo, tel. 072-335544. Direktie en administratie: hoofdka i toor Nassauplein 8 Alkmaar, telefa 072-127066, gehele dag bereikbaar geen middagspreekuur. Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de Hf i looër Stichting voor Bejaardenzor Huize "De Loet", De Loet 1, Heilo spreekuur iedere le maandag van maand van 10-11.30 uur. Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo Spreekuur maatsch. werkster me\; E. H. Emke-Wortel maandag t/u vrijdag van 9-10 uur in 't Open Hui e Maandag, woensdag en vrijdag vu 1.30-2.30 uur in de voorm. Willibroi dusschool zij-ingang links, Westen 294, tel. 335296. Of na afspr. 331 b.g.g. 333770. Aktiviteiten Dienstencentrum Westerweg 294: Maandag 9-12 uur W.A.O. groen jarten en kaarten. Dinsdag 10-12 uur zangkoor vooi ouderen; 14-16 uur handwerken. Woensdag 9-12 uur Engelse les; 14-17 uur Bejaarden voor biljartei bridgen en klaverjassen. Donderdag 9-12 uur Engelse les 4-5 uur Bejaarden-gymnastiek. Vrijdag 2-5 uur Bejaarden voor bi! jarten, bridgen en klaverjassen. Zondag 2-5 uur Open huis voor oi< deren en alleenstaanden, praten, bil jarten, bridgen en klaverjassen. Indicatiecommissie Heiloo: Holleweg Aanvragen van bejaarden om opneTelefoon ming in een bejaardenoord dienep worden gericht aan het secretarie van de commissie, Het Loo 19 Heiloo, telefoon 331297. Bureau voor rechtshulp Scharloo 41, Alkmaar, tel. 072-127! tel. bereikbaar van 9-17 uur. Spreekuur: dinsdag van 19-21 u vrijdag van 14-16 uur. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAj Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.1 Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17M Woensdagavond gesloten. Vrijdag 14.00-17.00 15.30-171 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdelinj is bovendien elke werkdag van 10-1! uur geopend (ook voor niet-leden) Bibliotheek Het Malevoort 13 Jeugd, volwassenen en fonotheek Openingstijden Dinsdag 10-12 14-17 19-211 Woensdag 10-12 14-17 Vrijdag 14-17 19- Zaterdag 10-12 Ver. v. Volkshuisvesting „Heiloo" Inl. alléén op woensdagavonden 7 tot 9 uur bij het secretariaat Greeuw, Tulpencroftlaan 49, tel. Qfllmw 332158. K' N heer Ten Hoope een aantal wensen. Verplaatsing van de kinderkermis naar het Stationsplein, noemde de heer Ten Hoope al een goed begin. Wensen zijn het woord „kinderkermis" te vervangen door „kermis", een kennis makelaar in de arm te nemen om deze de kermis te laten organiseren, waarbij de kinderattrakties in voldoende mate aanwezig moeten zijn en de sluitings tijd te verleggen van 19.00 naar 22.00 uur. En natuurlijk levende muziek. Bankjes Heiloo is een gemeente met een rekreatieve funktie. Volgens de heer Ten Hoope wil een groot aant 'ingezetenen onze gemeente landelijl houden, dus zonder de gevreesdf hoogbouw en met een kapverorè ning. Volgens de heer Ten Hoop? loopt de termijn van tien jaar af, zodat de raad binnenkort dit punt weer kan verwachten. Verder komt uit veelvuldige klachten naar vore: dat Heiloo wel bankje^ heeft in df groengebieden, maar niet op de route daar naartoe. Heiloo 2000 verzoek derhalve het college in het dorp maai vooral aan de toegangswegen naar de rekreatiegebieden bankjes te plaatsen De overige huisartsen nemen waar in spoedgevallen. Andere huisartsen nemen waar. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO ELDERS GEBOREN: Jaimy A.M. z,t. Ange Y. P Sormani en Geertuida M Hoogeland; Alexander, z.v. Johannes A. Molenkamp en Maartje Benjam Maarten, z.v. Johannes Winkel Elsje D. Bakker; Frank, z.v. Kees Meijer en Willy Groenenberg; Pauline A.M. d.v. Jacobus J. G. van der Peet en Jacoba M.H. Vale; Suzanne K. dl Willem Veenis en Marianne Kenter. ONDERTROUWD: Johannes J. de Graaf en Marja C. M van Schooten; GETROUWD: Ahtonius J. H. Oosterwijk en Agatto C. Berkhout; Cornelis H. Swart en Margaretha B. Velseboer; Antonius Boerhof, en Anna T. J. Mokry; Robertus H. Tervoort en CatharinaM Vader; Matthijs de Wit en Maria M.T; Warmer; Gerardus J. N. A. Tervoort en Geertruida Bellekom; HendrikusL Benniks en Elizabeth D. Colijn. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 BEGRAFENISVERENIGING Heerenweg 193, Heiloo Tel. 332252-330231

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 2