Begroting zit oersolide in elkaar m Jt 1 Meerjarenbeleid is gewenst vlotmon "IS if lek elft lak makelaardij?? Jonge Tmode nu met 50% korting 20% korting. VRAGEN EN ANTWOORDEN i -m Burgemeester Hoekstra: H - Voor aan- en verkoop of taxatie vanjjw woning VERHOGING TARIEVEN GEMEENTELIJK ZWEMBAD EN SPORTHAL Onze Kerstverrassing /oor de kinderen Warme kerstdagen 11 IÉ®! NICO EENHOORN HIELD "OPEN HUIS" POLITIEBERICHTEN OUD PAPIER AKT1E LIDWINASCH00L KRANTENAKTIE SINT MAARTEN/DE BASSER0ET KRANTENACTIE ST. BENEDICTUSSCH00L MINIRETTES IN 'T L00 VERGADERING P.v.d.A./D'66 OUD PAPIER AKTIE NfCOLAAS BEETSSCH00L Egmond K.PJ. TONEELVERENIGING VOOR LAATSTE MAAL IN 'T fj WAPEN VAN HEEMSKERK 1 LAMORAAL VAN EGMOND SPEELT SN D0NB0SC0-KERK TE ALKMAAR UITKIJKPOST 6 DECEMBER 1978 [KIJKPOS fe In zijn antwoord op de algemene beschouwingen dankte burgemeester Hoekstra eerst voor de vriendelijke woorden die aan zijn adres gericht'' waren. Vervolgens ging hij in op de financiële situatie van Heiloo., Bestek 81 heeft wel een ongunstige invloed gehad op de begroting, maar de grote boosdoener? Nee. Burgemeester Hoekstra kon toch ook prettige dingen meedelen. Doordat bijvoor beeld de gasprijs aan de olieprijs gekoppeld blijft, mag verwacht worden dat de winsfen in het gasbedrijf zullen blijven voortduren. Verder was de uitslag van het dienstjaar 1977 binnengekomen. Er bleek een batig saldo te zijn van meer dan 1,4 miljoen en dit jaar was het nog niet nodig om een geldlening van vijf miljoen af te sluiten. Pas laat in 1979 kan een geldlening nodig zijn. Burgemeester Hoekstra was van mening, dat de begroting, die op tafel lag, oersolide in elkaar zit. Alhoewel de heer Hoekstra optimistische geluiden liet horen, meent hij wel dat voorzichtigheid geboden blijft. In antwoord op het idee van de heer Pieters te komen tot een plannings- en ontwikkelingsnota deelde de heer Hoekstra mee het een goed idee te vinden. Het verzoek van mevrouw Stikkel- -Sigling om de rijksoverheid op de hoogte te brengen van de onhoudbare toestand met betrekking tot de applicatiecurssussen wilde de heer Hoekstra wel inwilligen. Hij kon hierbij nog meedelen dat de cursus momenteel helemaal vol is en uit\ Heiloo één leerkracht aan deze cursus deelneemt. Ook eens was de burge meester met de opmerking van mevrouw Stikkel-Sigling dat de verhogingen van de gemeenschappe lijke regelingen de pan uitrijzen. Inderdaad zouden de vertegenwoor digers in de besturen enige terughou dendheid moeten betrachten. In antwoord op de vraag van de heer van Dantzig of overschotten niet rechtstreeks ten gunste van het eerstvolgende begrotingsjaar kon val len, deelde de heer Hoekstra mee, dat dit niet mogelijk is. Alleen 1/30 deel van de reserves mag jaarlijks in de dienst gestopt worden. De wens van de heer Ten Hoope om het woord ,,kinderkermis" te doen vervangen door het woord kermis" kan niet uitgevoerd worden. De gemeenteraad heeft destijds de kermis vervangen door een kinderkermis en hier kan niet aan worden getornd. Een kermismakelaar is al in de arm genomen om de kinderkermis te begeleiden. Het college van B. en W. is ook bereid het sluitingstijdstip te verleggen, maar tien uur zal het wel niet worden. Burgemeester Hoekstra maakte de heer Ten Hoope verder duidelijk, dat levende muziek wat hem betreft niet tijdens de kermis mogelijk kan zijn. Wethouder J. Bolten had als belang rijkste punten te behandelen de verkeersonveiligheid en de uitbreiding van de plantsoenendienst met zes man. De suggesties betreffende de Verbetering van de verkeersveiligheid in Heiloo zullen in overleg met de verkeerscommissie bekeken worden. Het belangrijkste is dat de knelpunten zullen verdwijnen. Over woonerven hoef je bij wethouder Bolten niet aan te komen: „Woon erven? Nee. Ik ben nog gesterkt in mijn standpunt dat we in Heiloo niet moeten overgaan op wopnerven dan na het lezen van het verslag van de Vereniging voor Voetgangers over woonerven, waarin blijkt dat de praktijk uitwijst dat woonerven voor de voetganger geen verbetering van de veiligheid geeft. Onze wijken zijn trouwens min of meer al woonerven. Voorbeelden hoe wij momenteel streven naar een verbetering zijn bijvoorbeeld de Vossenakkers, Geest akkers en Goodeslaan." Meer personeel noodzakelijk De heer Bolten kon in antwoord op de vragen van mevrouw Stikkel-Sigling over de uitbreiding van de plantsoe nendienst medelen dat de Werkvoor zieningschap bepaalde werkzaam heden voor de gemeente niet wil of kan verrichten. Heiloo is de grootste afnemer van de Werkvoorzieningschap en zal hier een beroep op blijven doen. Maar een uitbreiding van het personeelsbestand is noodzakelijk. Wil de groengebieden goed onderhouden worden, dan moet er personeel bij komen en kan niet alleen gesteund worden op de Werkvoorzieningschap. De heer Bolten kon het verder eens zijn met de woorden van de heer van Dantzig, die haast wil zetten achter de bestemmingsplannen in zuidoost Hei loo. Hoe de hele zaak aangepakt moet worden zal besproken worden in de eerste vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening in januari. Voor het zuidoostelijk deel van Heiloo zal een plan in hoofdzaken worden gemaakt, dat verder in deelplannen zal worden uitgewerkt. Tot slot mocht wethouder Dekker in eerste termijn de diverse vragen van de fraktievoorzitters in hun algemene beschouwingen beantwoorden. Hij was het roerend met de heer Pieters eens dat het Astatheater en de nieuwe Volksmuziekschool geen statussym bool mogen worden. In het ontwerp voor de nieuwe Volksmuziekschool zijn al enkele wijzigingen in aange bracht waardoor de bouwsom lager is geworden. Het ontwerp van het Astatheater is aan de architect teruggegeven omdat het plan te dupr was. Er zijn wat dit theater betreft nog twee knelpunten. Het eerste is dat er nog een woning gesloopt moet worden en het tweede zijn de bezwaren van enkele bewoners van de Kerkelaan, die dit theater helemaal niet willen hebben vanwege de lokatie. Hun bezwaren noemde de heer Dekker niet helemaal redelijk. Ten aanzien van het Pappod ge bouwtje aan 't Veld, dat zal moeten verdwijnen als de Volksmuziekschool gebouwd wordt, kon de heer Dekker meedelen dat voor Pappod vervan gende ruimte zal worden gezocht. Gedacht wordt onder meer aan leegstaande lokalen die gebruikt kunnen worden. Konkreet valt er verder niets over te zeggen. De heer Ten Hoope (Heiloo 2000) kreeg van wethouder Dekker een behoorlijke veeg uit de pan. Vooral de opmerkingen over de huisvesting nam de heer Dekker het Heiloo 2000 raadslid bijzonder kwalijk, érnstig bezwaar maakte de heer Dekker tegen het gebruik van het woord „sjoeme len". Volgens de heer Dekker worden er dingen gesuggereerd zoals dat er een beleid wordt gevoerd die het college nooit gevoerd heeft en nooit zal voeren. De heer Dekker verzocht de heer T en Hoope het woord „sjoemelen" terug te nemen. De opmerking van de heer Ten Hoope over nhet elimineren van de bewoner" vond de heer Dekker bijzonder grievend. „Op mijn spreekuur komen velen met huisvestingsproblemen. Volgens hun zeggen moeten ze allemaal zo gauw mogelijk geholpen worden, hetgeen op zich zeer begrijpelijk is. Op korte termijn verlangen ze dan passende woon ruimte. Maar dan moeten wij het antwoord geven: we hebben geen lege woningen. Het is niet mogelijk om iemand het huis uit te zetten. En dat is wel iets anders dan wat Ten Hoope beweert", aldus wethouder Dekker. Na het antwoord van burgemeester en wethouders op de diverse vragen gesteld in de algemene beschouwingen van de vier fraktievoorzitters werden fraktievoorzitters en raadsleden in de gelegenheid gesteld te reageren op de antwoorden van het college van B. en W. De heer A.M.J. ten Hoope was bereid het woord „sjoemelen" terug te nemen en wilde dit wel vervangen door „het beleid roept vele vragen op". Het Heiloo 2000 raadslid meende echter, dat zijn uitlatingen geen verzinsels waren. Van meerdere kanten zijn er klachten bij Heiloo 2000 binnengekomen. De heer J. Visser van het GDA pleitte nog eens voor het meerjarenplan met hierin het beleid verwerkt voor de komende jaren. Hij stelde voor een speciale ambtenaar in te stellen die zich moet gaan belasten met het opstellen van een meerjarenplan. De heer Visser vroeg zich ook af of er geen nota kan komen voor het beleid ten aanzien van de ruimtelijke ordening voor de komende jaren. De heer J. Roelofs van de VVD pleitte voor meer informatie, althans cijfer- informatie, van onder meer het Gasbedrijf in verband met een op te stellen meerjarenbeleid. Mevrouw A.M.E. van der Zee-Mandersloot ging nog eens in op de relatie Werkvoor zieningschap - Gemeente Heiloo. Zij vroeg het college van B. en W. te bekijken of er niet een mogelijkheid was het tekort aan personeel op te vangen door de mensen van de W.S.W. Veel van deze mensen komen uit „buiten" c.q. „boeren"-bedrijven. De Werkvoorzieningschap heeft vele uren over. De heer A. Hoogland (P.v.d.A./D'66 Comb.) vroeg zich af of er op het gemeentehuis wel voldoende krachten waren om de bestemmingsplannen voor te bereiden. Hij vroeg zich verder af wat nu beter zou zijn: uitbesteden of het werk door eigen rpensen te laten verrichten. De heer Hoekstra ging in zijn antwoord op de diverse opmerkingen van de raadsleden eerst in op de meerjarenplanning. Hij vond dat de heer Visser van het CDA het niet te bedrijfsmatig moet gaan bekijken. De overheid is geen bedrijf, maar alleen een dienstverlenend apparaat. Een meerjarenbegroting geeft een massa- werk en is vaak een uiterst teleurstellende bezigheid. In Heiloo is het bewust vaak eenvoudiger gehou den, doordat men in deze gemeente vaak alles kon doen wat men wilde. In de toekomst evenwel zal het moeilijker worden en zal er meer aandacht aan besteed moeten worden. Om een speciale ambtenaar in te stellen ziet burgemeester Hoekstra voor Heiloo nog niet zo zitten. Wethouder Dekker tenslotte moest constateren dat in Heiloo de huisvesting voor jongeren een moei lijke zaak is. Temeer dahr de huurprijzen voor de jongeren laag moeten zijn. En dat is in Heiloo, de Oude Pastorij uitgezonderd, niet mogelijk. De heer J. Borsjes, fraktiegenoot van de heer Hoogland, steunde het idee van een meerjarenplanning. Het antwoord, dat wethouder Bolten gaf over de woonerven, vond hij teleurstellend. Wat het Gasbedrijf betreft stelde de heer Borsjes, dat het niet goed is om te blijven teren op de winsten uit het Gasbedrijf. De heer Grondhout (VVD) deed een ontstellende ontdekking toen hij keek naar de onkosten van het onderhoud van plantsoenen in de laatste jaren. Hij ziet sinds 1977 een kostenstijging, met name wat het personeel betreft, die veel meer was dan begroot. Omgerekend hield het volgens hem in dat permanent acht mensen van de plantsoenendienst ziek moesten zijn geweest. Hij vroeg zich af hoe ziek de afdeling beplantingen dan wel is. De grote onkostenstijging vond hij zeer verontrustend. Hij vond een door lichting van de afdeling beplantingen wel op z'n plaats. Alkmaar Stationsweg 56 tel. 072-1 18870 Ook dit jaar dienen de tarieven van het gemeentelijk zwembad te worden verhoogd om zoveel mogelijk gelijke tred te houden met de prijsstijgingen. Het resultaat van de door B. en W. aan de raad voorgestelde verhoging vindt u hieronder nader gespecificeerd. nieuw omschrijving tarief Gezinsabonnementen (voorverkoop) 92,90 Gezinsabonnementen 107,65 Bijkaarten (bij gezinsabonnement; oud tarief 89,75 104.- 2,75 2,65 39,60 38,25 42,95 41,50 26,10 29,10 14,40 17,40 20,45 14,75 2,35 1,75 17,40 25,20 28.10 13,90 16,80 19,75 14,25 2,25 1,70 16,80 pers stuk) Abonnementen 16 jaar en ouder (voorverkoop) Abonnementen 16 jaar en ouder Abonnementen 7 t/m 15 jaar (voorverkoop) Abonnementen 7 t/m 15 jaar Abonnementen 2 t/m 6 jaar (voorverkoop) Abonnementen 2 t/m 6 jr Knipkaarten 16 jr en ouder Knipkaarten 2 t/m 15 jr Losse kaarten 16 jaar en ouder Losse kaarten 2 t/m 15 jr Zwemleskaarten B. etc. Hetzelfde geldt voor de sporthal: Gebruik gehele zaal, per uur Gebruik 2/3 zaalgedeelte, per uur Gebruik 1/3 zaalgedeelte, per uur Uitsluitend gebruik van een kleedkamer, per wedstrijd 5,70 Ook de tarieven voor het gebruik van de gemeenschappelijke gymnastieklokalen dienen te worden verhoogd en wel van f 5,50 per uur tot f 5,70 per uur, respektievelijk van f 16,50 per uur tot f 17,10 per uur, indien het verenigingen van buiten de gemeente betreft. 41,90 40,50 30.- 29.- 18.- 17.50 5,50 Jassen,.coats, joppers, jacks t/m mt. 176 Truien en vesten toegewenst aan de kinderen! gesloten- Maa uooP'^ond vrijdag van"! tot Raadsleden hebben voor de behande ling van de gemeentebegroting 1978 al schriftelijk vragen gesteld aan B. en W. en hebben hierop schriftelijk ant woord gekregen. Eén raadslid vroeg om een nadere toelichting op de flinke kostenstijging voor plantsoen- onderhoud. In de toelichting, die B. en W. geven wordt de kostenstijging toegeschreven aan de algemene kostenstijging t.o.v. 1978 met 6 procent en aan de toename van zes ha aan het plantsoenareaal dat in 1979 aan onderhoud wordt toegevoegd. Dit resulteert in een verhoging van aanschaf materiaal van 9 procent. Voorts .zijn enkele posten ten opzichte van 1978 belangrijk ver hoogd. Toelichting wordt ook nog gegeven op de uitbreiding van het personeel met zes man. Rond 1971/1972 bestond de plantsoenendienst uit 23 man, die voor een plantsoenareaal van 45 ha moést zorgen. Thans bedraagt de personeelsbezetting 24 man. De extra man moest worden aangetrokken voor de sterk uitgebreide kwekerij. Het plantsoenareaal is in de loop der jaren aanmerkelijk uitgebreid tot thans 70 ha. Uitbreiding met personeel is tot dusver afgezien omdat door mechanisatie meer plantsoen per man kon worden onderhouden en door afkeuringsprocedures een aantal mensen door jongeren kon worden vervangen. Toch werd duidelijk dat met de bestaande mankracht het onmogelijk was de plantsoenen goed te onderhou den. Uitbesteding aan derden bleek niet geslaagd te zijn, terwijl de Werkvoorzieningsschap (W.S.W.) slechts in staat en genegen is bepaalde werkzaamheden, zoals het niet-vak- technische en het weinig arbeids intensieve onderhoud, te verrichten. De beste oplossing is aantrekken van eigen personeel, zowel op korte als lange termijn. Het college van B. en W. stelt dat wanneer het onderhoud enkele jaren achterop raakt, veelal niets anders rest dan een plantsoen geheel te reconstrueren, hetgeen een veel duurdere aangelegenheid is dan regelmatig onderhoud en bovendien zal daarvoor bij de inwoners weinig waardering bestaan. B. en W. achten het financieel verantwoord om zes man aan te trekken, hetgeen tot gevolg heeft dat in d& winterperiode de aanleg van nieuwe plantsoenen door eigen per&ftieel kan worden gedaan. Andere vragen die gesteld werden: - Is het mogelijk voorzieningen te treffen om de raadszaal gemakkelijk bereikbaar te maken voor invaliden en bejaarden? Antwoord: er zijn op dit punt weinig mogelijkheden, welke bovendien aanzienlijke kosten mede brengen. Gepeild zal worden of aan deze voorzieningen werkelijk een behoefte bestaat. - Kan bezuinigd worden door bij het uitwisselen van lampen overdag niet alle lantaarns t$ laten branden? Antwoord: binnenkort wordt op alle palen een codering aangebracht, waardoor dit in de toekomst inderdaad mogelijk zal zijn. - Zijn er bepaalde normen voor de paalafstanden? Antwoord: hiervoor bestaan geen landelijke of provinciale normen. Binnenkort verschijnt op dit punt een rapport van de afdeling openbare werken. - Hoe komt het dat in 1977 de raming voor het plantsoenonderhoud ten opzichte van de werkelijke uitgaven zoveel lager is geweest? Antwoord: de werkelijke uitgaven zijn ver uitgegaan boven de raming voor dat jaar voornamelijk door een hogere omslag personeelskosten i.v.m. ver vanging wegens ziekte. - Kan zo min mogelijk bestrijdings middelen gebruikt worden? Ant woord: dit gebeurt reeds. Bovendien worden milieuvriendelijke middelen gebruikt. - Ligt het in de bedoeling met het oog op bezuiniging meer onderhoudsarme beplanting aan te brengen? Ant woord: Ja. Kan in de toekomst in de bestemmingsplannen wat minder openbaar groen worden aangelegd, waardoor de partikuliere tuinen groter kunnen worden? Het heeft drie voordelen, te weten, de gemeente verkoopt meer grond en ontvangt dus meer geld; b. de aanleg en het onderhoud worden geringer van omvang, hetgeen besparend werkt; c. partikuliere tuinen worden in het algemeen beter onderhouden dan openbaar groen en verfraaien derhalve de gemeente. Antwoord: de bestem mingsplannen worden door de ge meenteraad vastgesteld. Indien de raad van mening is, dat in de toekomst minder openbaar groen moet worden aangelegd, staat het hem vrij dit te bepalen. - Wat is de oorzaak van de verschillen in de ramingen voor elektriciteitsverbruik op de verschil lende scholen? Antwoord: de ramin gen zijn gebaseerd op ervaringscijfers over de afgelopen jaren. Gedeeltelijk liggen de verschillen in het feit dat sommige scholen (Nieuwe Hoeve en Zeskant) aanzienlijk groter zijn, maar een afdoend en bevredigend antwoord op de gestelde vraag kunnen wij niet geven. Het energieverbruik is groten deels afhankelijk van de goede zorgen van onderwijzend personeel en schoonmakers. - Wat gaat er gebeuren met het terrein hoek Ewisweg/Pastoor van Muijenweg (terrein voormalig noodbibliotheek)? Antwoord: op dit terrein zal een groenbeplanting worden aangebracht. - Worden er maatregelen genomen met betrekking tot het roesten van één van de beeldjes bij 't Loo? Antwoord: terzake is kontakt opgenomen met de beeldhouwster. - Moeten de toiletgebouwtjes in het rekreatieplan nog langer gehandhaafd blijven? Antwoord: het verwijderen van de toiletgebouwtjes kan slechts geschieden na verkregen toestemming van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Wij zijn niet voornemens deze toestemming te vragen, omdat de gebouwtjes wellicht in de toekomst van groter nut kunnen zijn dan momenteel. Nico Eenhoorn jr. hield 17 november vrijdag open huis om alle klanten vrienden en kennissen zijn nieuwe showroom te laten zien. Hier vindt men een uitgelezen collectie wand decoratie, zowel voor in huisals voor winkels en kantoren. ,,Hier kunnen de klanten op grote panelen zien wat ik te bieden heb", aldus de heer Eenhoorn. In de smaakvol ingerichte showroom kunt u op uw gemak en onder het genot van een kopje koffie uw keus bepalen. De heer Eenhoorn zal u hierbij met raad en daad terzijde staan. Daar het zulke mooie materialen zijn moet u ze wel door de vakman laten verwerken ook hiervoor heeft de heer Eenhoorn zijn mensen. Gaat u zelf maar eens kijken, Julianastraat 36-38 in Alkmaar. Spelen Vorige week heeft de rijkspolitie de 20-jarige S.W.S. uit Alkmaar aan gehouden. S. stond bij de telefooncel bij het N.S. station te „spelen" met zijn geslachtsdeel. S. bekende al meermalen in het openbaar te hebben „gespeeld". Dure lepels gestolen Vorige week dinsdag ontdekte anti quair W.v.d.N. uit Heiloo dat uit zijn winkel zes lepels, daterende uit de zeventiende eeuw waren gestolen. De lepels vertegenwoordigen een waarde van f 450.-. Snelheidscontroles De rijkspolitie heeft vorige week twee snelheidscontroles gehouden. Op de Vennewatersweg werden negen auto mobilisten aangehouden wegens te hard rijden, op de Pastoor van Muijenweg zeven. De maximum snelheden bedroegen respectievelijk 86 en 79 km. per uur. Winst en verlies. De winst geldt dan voor A.Z.'67, dat afgelopen zaterdagavond met maar liefst 7-1 F.C. Den Haag oprolde. Een prachtige overwinning, zonder meer (en weer twee doelpunten van Kees Kist; onbegrijpelijk dat hij nog niet in het Nederlandse team speelt), maar het werd wel een verlies voor de familie M. uit Heiloo. Want tijdens deze voetbalwedstrijd is ingebroken in hun woning en werd een antieke Amsterdamse klok en een zilveren theeservies meegenomen. De waarde van de klok: f 25.000,- en van het servies (Indisch zilver): f 7000,-. En dat is een behoorlijk verlies. Zaterdag a.s. 9 december, de tweede zaterdag van de maand, wordt er weer met man en macht gewerkt bij de Lidwinaschool, Pastoor van Muijen weg, van 9.30 - "11.30 uur. Wilt U al Uw oud papier, graag in dozen of gebundeld, weer brengen naar de container die naast de school staat? Om 11.30 uur is de container weg. Wilt U dan geen oud papier meer neerleggen? Vrijdag 8 december a.s. houden we weer een oud-papieraktieDan kunt u alle papierrestanten van het sinterklaasfeest en oude kranten e.d. weer kwijt in de container. Deze staat van 's ochtends half negen tot 's middags vier uur voor de ingang van onze scholen aan het Trompen burg. Helpt u weer allemaal mee aan een volle container? Alvast, onze hartelijke dank! Vriendelijke groeten van de leidsters en de ouder kommissies van De Basseroet en Sint Maarten. Aanstaande zaterdag staat de contai ner weer voor onze school. Ondanks het feit, dat Sinterklaas ontzettend veel krantenpapier heeft gebruikt, hopen we toch, dat u nog *\heel wat voor ons bewaard heeft. Opk oude telefoonboéken zijn buitengewoon welkom. Kunt u zelf niet langskomen vraag dan even de voorbijlopende schóolkinderen of zij het willen meenemen. Als het werkelijk de moeite waard is, om even bij u langs te komen op zaterdagmorgen, belt u dan de school op. Kijkt U het huis nog even grondig door! Tot zaterdag, tussen 9 en 11 uur. De St. Benedictusschool. Wie afgelopen vrijdag liep te winkelen in 't Loo werd ineens aangenaam verrast door een show die de minirettes van St. Caecilia gaven. Drie en twintig kleine meisjes die vol overgave hun show lieten zien. Een leuke onderbreking bij het winkelen. Wie zaterdag in de Winkelhof was werd verrast door een stel Zwarte Pieten die (heerlijke) pepernoten uitdeelden. Het weer en al deze dingen werkten mee om in de echte Sinterklaas stemming te komen. Speelgoed kreeg Nic. Eenhoorn bij de opening van zijn nieuwe zaak iD wanddecoratie aan de Julianastraat 36-38 in Alkmaar. I.p.v. bloemen had hij speelgoed voor de kinderen van het Scheteldoekshuis gevraagd. Dit speelgoed overhandigde Nic, Eenhoorn aan de hoofdleidster van het Scheteldoekshuis, Fransje Bik. Maandag 11 december houdt fractie van P.v.d.A. en D'66 openbare vergadering in het Ope Huis. Aanvang 20 uur. Het onderwerp: Het Profiel van Nieuwe Burgemeester. Alle leden en andere belangstellende zijn van harte welkom. ALGEMENE LEDENVERGADERI PPR/PSP Het bestuur van de Politieke pj Radikalen aktiecentrum Heiloo, eni Pacifistisch Socialistische partij aj Heiloo nodigt ^alle leden wonende' Heiloo alsmede de P.P.R. lede woonachtig in de gemeenten Limral en Egmond aan Zee, Egmond-Binne en Egmond a/d Hoef uit aanwezig zijn op de algemene ledenvergaderir Te houden op woensdag 13 deceml Deze ledenvergadering wordt gehofl den in Heiloo, voor het eerst in 1 OPEN HUIS in zaal 7, te bereiken het NIVONlokaal links van trapopgang. De vergadering begint om 20.00 u Het bestuur en kerngroep van beijj partijen heeft besloten de algemejj vergaderingen voortaan niet meerf huiskanlérverband te organiser^ Uiteraard zijn belangstellenden sympathisanten op deze avond harte welkom. De PPR/PSP heeft besloten lx maand op een vaste woensdagavond de tweede woensdagavond een mene ledenvergadering te houden. Iedere 4e maandag van de maan zullen vergaderingen in huiskame verband worden gehouden i.v.m. agenda raadsvergaderingen. Een va werkgroep zal worden gevormd. 1 Morgen donderdag 7 december va 8.30 tot 16.00 uur staat er weer ec container op het schoolplein aan Rechte Hondsbosschelaan waarin u uw oud papier kunt deponeren. Wij zijn er reuze blij mee. Bij voorbaat hartelijk dank Toneelvereniging K.P.J. (Katholiefej nki Plattelands Jongeren) die al bijna j veertig jaar een of tweemaal per jaai toneeluitvoeringen geeft in het bfö kende Alkmaarse Wapen van Heem: kerk, zal dat dit jaar voor het laat: doen omdat het Wapen met ingang,, van een januari a.s. de deuren gaat sluiten. J j| I I i Toneelvereniging K.P. J. is een van V oudste clubs van Alkmaar, met leden, uit Alkmaar en omliggende gemeen ®"9j zeiT ten. De groep die is opgericht in 1939 6IK Nevec stond onder regie van Dries Kesselaai (doende V( (André Carell). En heeft in al die jaren a||gS een goede reputatie opgebouwd. Deze herfst is de regie overgegaan naar «K UW Ke Wout Baltus die daarmee Piet Veldt «dan gids opvolgde. Deze laatste heeft de regie n afqebeel ruim 10 jaar in handen gehad. In verband met de sluiting van 't Wapen is de uitvoering nu gepland op 16 december a.s. zaterdam om 8 uur. Opgevoerd wordt het blijspel „Hartjes aan 't Spit", geschreven door F. Dorst. Een blijspel waar u weer veel plezier aan zult beleven. En dansen na. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij: Theo Schouten Boekelermeer i Heiloo; tel. 072-1.20586; Wout Baltus Westdijk 14a Alkmaar; tel. 02204-310; Piet Bras Krommedijk 4 Egmond; tej 02206-2127; Joop Koppes Kerkweg 48 Limm tel. 02205-1717. KLEIN V>5 WIN Alle Op zaterdagavond 9 december a. wordt door muziekvereniging „Lamo raai van Egmond" wel een zeetf bijzondere medewerking verleend. Oj uitnodiging van pater Nico Alleman? oud - Hoever, broer van dirigent Fraii Alleman en sinds 1 september 1979 als pastor werkzaam in de Don Bosco-parochie te Alkmaar Lamoraal de eucharistie-viering half zeven muzikaal opluisteren. Pater Alleman kent „Lamoraal" van zijn tijd als pastoor te Schaesberg (Z.L.) toen de Egmondse fanfare ook reeds 2 maal in zijn kerk heeft gespeeld. Er worden werken gespeeld a van o.a. J.S.Bach, Jos. Haydn Henry Purcell. Verder wordt de n9estrac samenzang in een 3-tal liederen 'ondelstrc begeleid en zal Jan Peetoom d{ jee euphonium-solo in The Holy City uit voeren. De aanvang van de dienst half zeven. ^gestrac esterdu iddenwa Loo 8, Hi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1978 | | pagina 8