i HELP Aanvullende verkeersmaatregelen in Stationscentrum PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Trekkingslijst Nationale Zonnebloemloterij 1978 Afdekken bassins zwembad Het Baadje niet zinvol Bibliotheek nam afscheid van dhr. Majolée Medewerksters speel-o-theek krijgen instructie 1 Vergroten van kleine woningen in Vredenoord POLITIEBERICHTEN Slijterij - Wijnhandel GREEUW BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO FA. J. DE GRAAFF „DE LAATSTE EER" Verder in alle series: A tot en met i 25,4 UITKIJKPOST 24 JANUARI 1979 ^IJK Het college van B. en W. is van plan aanvullende verkeersmaatregelen te nemen voor het Stationscentrum. De rekonstruktie van het Stations centrum begint te vorderen en het college acht het noodzakelijk om de parkeersituatie ter plaatse nu nader te bezien en een aantal aanvullende verkeersmaatregelen te treffen. De volgende verkeersmaatregelen worden voorgesteld: 1. Instelling van een blauwe zone met een toegestane parkeerduur van anderhalf uur, geldende van maandag tot en met zaterdag van acht tot achttien uur voor de volgende parkeergelegenheden - het oostelijk gedeelte van het Stationsplein, omvattende 46 parkeer plaatsen; - twintig parkeerplaatsen, gelegen ten noorden van de kruising Zeeweg/ Heerenweg; - tien parkeerplaatsen, gelegen aan het gedeelte van de Holleweg tussen de Stationsweg en de Zeeweg. 2. Instelling van een blauwe zone voor de parkeerstroken aan de beide zijden van het station met een toegestane parkeerduur van een half uur, geldende van zondag tot en met zaterdag van acht uur tot achttien uur. 3. Instelling van een stopverbod voor de toevoerweg naar de parkeerstrook aan de westzijde van het station; voor de toevoerweg naar de parkeerstrook aan de oostzijde van het station geldt al een verbod om stil te staan. 4. Instelling van éénrichtingsverkeer op het Stationsplein. 5. Plaatsing van een stopverbod op de Holleweg - noordzijde bij de aanslui ting met de Zeeweg in plaats van het thans aanwezige bord nadering voor- rangsweg zonder verplichting om te stoppen. Het is gebleken dat het uitzicht vanaf de Holleweg (noordkant) op het fietspad langs de Zeeweg in ernstige mate wordt belemmerd. Omdat deze situatie heeft geleid tot klachten, heeft het college van B. en W. er een stopgebodsbord laten plaatsen. Ter ondervanging van het aangegeven probleem is tevens besloten op de Zeeweg een spiegel te plaatsen en wel zodanig, dat het verkeer uit de Holleweg-noordzijdé de (brom)fietsers op het fietspad langs de Zeeweg tijdig kan waarnemen. Het afdekken van de zwembassins van het Baafje om zodoende energie te besparen acht het college van B. en W. niet zo zinvol. De zorg, die het raadslid Hoogland heeft ten aanzien van energiegebruik in het Baafje bestaat ook bij het college van B. en W., maar de oplossing, die de heer Hoogland aandraagt, is voor het zwembad Het Baafje nog niet het ei van Columbus. Het college van B. en W. stelt, dat het afdekken van zwembaden gedurende de nachturen inderdaad besparing van energie oplevert. Hoeveel energie bespaart zal worden hangt af van de temperatuur van het water. Hoe hoger de temperatuur, des te groter zal de energiebesparing zijn. De grootste besparing wordt verkre gen bij afdekking tijdens de opwarm tijd in het voorjaar, voorafgaande aan de opening van het zw«ibad. Voor bijvoorbeeld het zwembad „Het Zwet" in Wormer, waar de opwarm tijd voor de afdekking 14 dagen bedroeg, werd een besparing bereikt van 70 procent, terwijl over het gehele seizoen de energiebesparing 25 pro cent bedroeg. De opwarmtijd voor het Baafje bedraagt slechts 150 uur. Het gevolg is dat de afdekking in geld uitgedrukt f 10.000,-- per jaar aan energie bespaart. Daar staan dan investeringen tegenover: een folie van f75.000,-- met bijkomende voorzie ningen als oprolwagens, beugels, e.d., totaal ruim honderdduizend gulden. De jaarlijkse lasten zouden dan komen op f 27.500,--, de arbeidskosten nog buiten beschouwing gelaten. Gelet op het huidige gasverbruik, de prijs van het aardgas en de stand van de afdekkingstechnieken wordt het afdekken van de bassins van het Baafje nog niet raadzaam geacht. De beslissing om de aanvang van het zwemseizoen te verschuiven van half naar ein4 april zal verder een besparing opleveren van ongeveer f 15.000,-. Kritiek wordt in de toelichting van B. en W. in de raadsstukken geleverd op de benaderingswijze van de heer Hoogland. Het raadslid richt zich namelijk rechtstreeks tot de raad met het verzoek om B. en W. op te dragen een onderzoek in te stellen. De door de heer Hoogland gevolgde werkwijze komt niet voor in het reglement van orde. Wel de mogelijkheid van het schriftelijk vragen stellen rechtstreeks aan het college of mondeling in de raad inlichtingen te vragen. De meest voor de hand liggende oplossing is echter de mogelijkheid in de verschillende raadscommissies vragen te stellen over alle mogelijke onderwerpen. Volgens het college is dit de plaats waar kwesties als deze naar voren kunnen worden gebracht. Tijdens een bijeenkomst van de Stichting Openbare Leeszalen en Bibliotheek werd afscheid genomen van de heer N. Majolee die gedurende een reeks van jaren deel uitmaakte van het bestuur. De voorzitter de heer A. M. Grondhout, blikte nog even terug op het afgelopen jaar, Zo is het aantal leden toegenomen en bedraagt nu rond de 8000. Dit komt mëde doordat het afgelopen jaar de prachtige nieuwe bibliotheek aan Het Maalwater in gebruik werd genomen. Het bezit aan boeken is momenteel in totaal 38.517, de bibliotheek aan de Kennemerstraatweg heeft er nu 25.963, onderverdeeld in 17.573 voor volwassenen en 8.389 voor kinderen. Voor de bibliotheek aan Het Maalwater is de onderverdeling resp. 6.962 en 5.593. Het aantal uitlenin gen bedroeg in het afgelopen jaar aan de Kennemerstraatweg 144.374 en aan Het Maalwater was dit 107.027 er* Totaal 251.401. De bibliotheekruimte aan de Kenne merstraatweg wordt volgens de voorzitter veel te klein, misschien dat, in twee fases, uitbreiding mogelijk zal zijn met de eerste uitbreiding mogelijk in het voorjaar van 1980. Door het aanvaarden van een andere verantwoordelijke funktie (als lid van de indicatie-commissie bij het op- namebeleid voor bejaarden), die veel tijd vraagt, moest tijdens deze bijeenkomst afscheid worden geno men van de heer N. Majolee. „U was een der oprichters van de bibliotheek in 1961 en dus een van hqn die de gehele ontwikkeling hebben meegemaakt, de ontwikkeling van het bibliotheekwezen in Heiloo aldus de heer Grondhout. U zat tevens in de begeleidingscommissie bij de bouw van de nieuwe bibliotheek en u heeft daar veel werk verzet, naast het vele werk dat u op ander terrein al deed". De heer Majolee werd het boek: „Ergens in Noord-Holland" aange boden, terwijl mevrouw Majolee in de bloemetjes werd gezet. In zijn dankwoord ging de heer Majolee in op de fijne samenwerking in het bestuur onderling, vooral ook de allereerste besprekingen ten huize van mevrouw Israels werden met name genoemd. Tevens werd door hem bestuur en personeel nog veel succes toegewenst. Afscheid werd tijdens deze bijeen komst eveneens genomen van me vrouw Bosman als medewerkster der bibliotheek. Zij gaat verhuizen naar Canada en dan is het moeilijk hier een bibliotheek te blijven begeleiden. Zij kreeg een fraai bloemstuk aange boden. Voorts werd nog afscheid genomen van mevrouw Schuddeboom die al enige tijd geleden de bibliotheek had verlaten. Een viertal nieuw aangestel- den werd welkom geheten. In de plaats van de heer Majolee werd mevrouw Achterberg in het bestuur benoemd. Controle rijkspolitie Vorige week werd een controle op rijden door rood licht gehouden op de Kennemerstraatweg, namelijk bij de kruising met de Kanaalweg en de kruising met de Raadhuisweg. Op beide punten werden tien procesver balen uitgereikt, waaronder één aan een bromfietser. De Brom fiets werd in beslag genomen daar hij opgevoerd was. Schadepost door niet afsluiten auto wegens kou. Uit een auto, die geparkeerd stond aan de Kistemaker, en die wegens de kou niet afgesloten was, werden onder meer een autkaart, een paraplu, reservelampjes en een spuitbus ge stolen. Ongevallen en aanrijdingen door gladheid. Net als in andere gemeenten in Nederland heeft de gladheid ook in Heiloo toegeslagen. Op de kruising van de Vladerackenlaan met de Wildtlaan kwam de fietser de J. door de gladheid ten val. Vermoedelijk met een gebroken heup is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Bij de politie in Heiloo zijn in totaal tien aanrijdingen gemeld. Hierbij was echter alleen sprake van materiële schade. Vermoedelijk zal het aantal aanrijdingen in Heiloo hoger zijn geweest. Dat nu nog slechts met mondjesmaat in onze gemeente wordt gestrooid, spreekt het haast vanzelf, dat met het rijden de uiterste voorzichtigheid moet worden be tracht. Alle verkeersdeelnemers voetgangers, fietsers, bromfietsers, automobilisten enzovoort - hebben onder deze weersomstandigheden, die we maar zelden meemaken, het bijzonder moeilijk. Begrip hebben voor elkaar en aangepast rijden kunnen veel narig heid voorkomen. Geen voorrang verleend Doordat geen voorrang werd verleend is een bromfietser op de Zevenhuizer- laan in botsing gekomen met een auto, waardoor de bromfietser, de 17-jarige Z., met vermoedelijk een beenbreuk naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Een automobiliste verleende bij het afslaan naar de Breedelaan geen voorrang aan de bromfietser, die rechtdoor reed. Doorrijden na aanrijding Toen S., na zijn auto geparkeerd te hebben op het parkeerterrein nabij het Loo later weer terugkeerde, trof hij zijn auto, een Toyota Corolla stationcar beschadigd aan. De politie verzoekt de dader zich te melden bij de politie om de schade te regelen. CONCERT „CRESCÉNDO1 EGMOND-BINNEN V Op zaterdag 27 januari 1979 geeft het gemengd koor „Crescendo" uit Egmond-Binnen een donateursconcert o.l.v. onze plaatsgenoot de heer Piet Groot. Medewerking aan dit concert verlenen de sopraan Lida van Zijl, Bart Jansen, tenor, en het Accordeon-Orkest „Vita Nova" o.l.v. de heer Wim Cornelissen. Dit concert vindt plaats in Café- Restaurant Swart, Herenweg 59, Egmond-Binnen. Aanvang 20.00. Na afloop is er bal m.m.v. The Music Makers. Op het progra mma staan o.a. de volgende werken: een selectie uit de Vogelhandler, het slavenkoor uit de Nabucco, een selectie uit „lm Weissen Rössl" en een potpourrie van bekende melodieën in de stijl van James Last getiteld „Kun je niet zitten, zing toch mee". N AGENDA 1. Loting volgorde stemmen over zaken. 2. Vaststelling notulen van de raadsvergadering van 24 november 1978 en 21 december 1978. 3. Ingekomen stukken en medede lingen. 4. Verkeersmaatregelen Stations centrum. 5. Voorbereidingsbesluit bestem mingsplan Vredenoord. 6. Voorlopige vaststelling kosten en beschikbaar gestelde vergoedingen voor het openbaar kleuteronderwijs 7. Voorlopige vaststelling van de bedragen als bedoeld in artikel 55 ter van de Lager-onderwijswet 1920 over 1977. 8. Voorlopige vaststelling van de voor het openbaar g.l.o. over het tijdvak 1973 t/m 1977 beschikbaar gestelde en uitgegeven bedragen. 9. Uitkering i.v.m. nacalculatie trend 1978. 10. Wijziging compensatie premie AOW/AWW. 11. 15e Wijziging Rechtspositie regeling vrijwilligers brandweer. 12. Verkoop van het perceel Heerenweg 11 aan mej. J. P. M. Groen. 13. Verkoop van een strook grond aan de heer J. Woudhuizen bij het perceel Mariënstein 19. 14. Vestiging van een erfdienstbaar heid voor de aanleg van de Centrale Antenne Installatie in Boekenstein en Baetenburg. 15. Wijziging „Verordening onroerend goedbelastingen 1978" (le wijziging). 16. Garantie geldlening ten behoeve van de Base- en Softballclub Heiloo. 17. Crediet aanleg c.v. -installatie in de woning Het Zevenhuizen 7. 18. Aanvraag uitkering ineens uit rijks kas voor de aanleg c.v. in de woning Hoog en Laag 1. 19. Crediet voor uitbreiding van de aula op de algemene begraafplaats. 20. Garantie suhsidie Heilooër Ope rette Vereniging. 21. Beëindiging gemeenschappelijke regeling inzake het ledigen van septic-tanks. 22. Aansluiting bij de G.G. en G.D. te Alkmaar. 23. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van een belasting als bedoeld in artikel 24 van de Drank- en Horecawet. 24. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van een rioolafvoerrecht. 25. Begrotingswijzigingen. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS mÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKsmÊssmm INGEZONDEN STUK Elke keer als ik de Uitkijkpost doorkijk, verbaast het mij telkens weer hoe onze politie toch met snelheid en akkuratesse optreedt tegen onze misdadige en overtredende medemens, als er in onze gemeente een inbraak of verkeersovertredingen worden gepleegd komen deze mensen in vol ornaat in aktie, met blauw zwaalicht en dubbeltonige hoorn (zeer juist? Maar wat schetst mijn verbazing over dit zeer efficiente korps dat op 18 januari 1979 op de kruising Zeven- huizerlaan hoek Bredelaan een aanrij ding plaats vond tussen een brom fietser en een personenauto (wie daar van de schuldige was laten we in het midden). Dit ongeval vond plaats om 8.35 v.m. en om 8.39 werd daarvan melding gemaakt aan het politie bureau waarvan de beantwoording was „wij komen direkt", om 8.45 uur werd opnieuw gebeld dat deze aanrijding er een was met lichamelijk letsel, dus een ambulance was direkt nodig. Daar de politie in plan oost is gevestigd, lijkt mij deze afstand in plusminus 5 min. met zwaailicht gemakkelijk te doen, maar helaas om precies 9.01 uur kwam er een politiebusje aangesjokt zonder zwaai licht, terwijl deze jongen met een temperatuur van plusminus 3 graden onder nul op de rijweg lag te klapperen van de kou (gelukkig kreeg hij een paar dekens van omwonen den). Deze hele zaak enkel van de politie heeft dus al plusminus 30 minuten geduurd, en als dokter Gransbergen welke snel ter plaatse was, niet om 8.50 uur de alarmcentrale in Alkmaar had gebeld voor een ambulance welke om plusminus 9.45 uur aankwam, had deze jongeman met zijn open beenbreuk er nu nog liggen wachten op behandeling. Ik vraag me alleen af, ik zelf ben een volkomen vreemde voor deze jongen, maar het greep me erg aan, als er nu daadwerkelijk iemand hulp nodig heeft, kunnen wij dan wel zo op dat efficiente korps rekenen? R.v.L. te H. BSC Heiloo wil garantie geldlening Om te komen tot de bouw van een eigen kleedakkommodatie op het sportpark „Het Vennewater" kan het bestuur van de Base- en Softball Club Heiloo een geldlening opnemen bij een plaatselijke bank. De bank verlangt echter een gemeentelijke garantie voor de juiste betaling en aflossing. Het college van B. en W. is van mening, dat, gezien de gunstige beschikkingen op eerdere soortgelijke verzoeken van andere sportvereni gingen in onze gemeente, deze aanvraag voor inwilliging in aan merking komt. Uit 'de bijgevoegde begroting blijkt, dat de vereniging de uit de aan te gane geldlening voortvloeiende lasten kan dragen. Uitbreiding aula op Algemene Begraafplaats De begrafenisondernemers, die van het mortuarium in de aula van de algemene begraafplaats gebruik ma ken, hebben verzocht tot uitbreiding van deze ruimte te komen en hierin een koelsysteem aan te brengen, waardoor deze ruimte ook 's zomers beter bruikbaar is. De laatste jaren is namelijk een toeneming van het gebruik te konstateren van het mortuarium in de aula. Ook geeft de toename op het punt van familiebezoeken aan de opgebaarde overledenen de nodige problemen. De kosten van deze uitbreiding worden begroot op f 54.316,--. Heilooer Operettevereniging vraagt subsidie Het bestuur van de Heilooër Operette vereniging vraagt subsidie, groot f 10.000,-- in een te verwachten tekort bij de uitvoering van de operette „Ein Walzertraum" in februari van dit jaar. Uit de kontakten die het college van B. en W. heeft gehad met de Landelijke Federatie, waarbij de operettevereniging is aangesloten, kan worden opgemaakt dat verwacht mag worden, dat rijk en provincie voor 58 procent zullen bijdragen in het nadelig ex.ploitatietekort van de uitvoering, mits de gemeente bereid is 42 procent daarvan te subsidiëren. De vereniging voert als belangrijkste motief voor het vragen van deze éénmalige subsidie aan dat door omstandigheden een beroep moest worden gedaan op een orkest van beroepsmusici in plaats van amateurs als tot dusver gebruikelijk. De reden daarvan is dat een belangrijk deel van het aanwezige amateurorkest het in de eindfase van de voorbereiding heeft laten afweten. Op dat moment was het niet mogelijk een nieuw amateur orkest te formeren en moest een beroep worden gedaan op beroeps musici. Het college van B. en W. is bereid, gelet op het vorenstaande en de in het verleden gehanteerde gedragslijn ten aanzien van de gemengde zangvereni ging „Nieuw Leven", een éénmalige subsisie te verlenen van maximaal f 4.200,--, zijnde 42/100 van het te verwachten tekort van genoemde uitvoeringen. ELDERS GEBOREN: Susan, d.v. Carel E. Westrus en Else M. Velthuijzen; Brian E. z.v. Efrem M. A: Gonet en Agnes M. P. Bolten Lars M. W. z.v. Mattheus W. M. Hoebe en Johanna W. Santbergen; ONDERTROUWD^ Johannes W. H. Dekker en Jacoba A. M. van Westerop; GETROUWD: Pieter J. Fijnheer en Lida Stoop; Richard L. Steensma en Wilhelmina E. M. Wortel. ELDERS OVERLEDEN: Van Gelderen, Maurits, oud 76 jaar; Haringa, Hittje, e.v. van der Brugge, oud 66 jaar; van Wamel, Johan, oud 84 jaar; Mol, Agatha C. C. w.v. Kalf, oud 86 jr. Klein, Everardus A. P., oud 72 jaar; van Velzen, Wilhelmina A. e.v. Piepers, oud 57 jaar. Tel. 331025 Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd PIANO VER VOER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS Voor de „doe-het-zelver" is nu ook een verhuiswagen ver huizer/chauffeur beschikbaar. STIJLDANSAVOND VOOR JONGEREN Op vrijdag 26 januari is er weer een stijldansavond voor jongeren. Deze avond zal worden gehouden in het Dorpshuis te Oudorp Meidoorn laan 10 De zaal gaat open om 20.30 uur. Toegang vanaf 16 jaar, entree f 2.50. We nopen weer op een grote opkomst en dat het weer eén gezellige avond mag worden. Instructie op de dinsdagmorgen. Een aantal dames heeft zich bereid verklaard te helpen bij de uitlening van speelgoed in de op te richten speel-o-theek. De eerste instructieochtend heeft inmiddels al plaatsgehad en gebleken is dat het enthousiasme zeer groot is. In totaal worden zeven instructieochtenden gehouden in het Kruisgebouw aan de Holleweg. Ook wordt een bezoek gebracht aan de speel-o-theek in Heerhugowaard. Het. ligt ook in de bedoeling gastsprekers uit te nodigen om de groep vrijwilligsters nog meer te bekwamen. voor het komende weekend: Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Pn. Ouwendijk. Crèche in De Rank. Kinderdienst in de Vondel school. De Rank Jeugdkapellers naar de Witte Kerk. Kruiskerk 10 uur ds. J. v. d. Schee. Crèche in bijgebouw. Zondagsschool in de Re- hobothschool. 19 uur ds. v. d. Schee. De Ark Jeugdkerkers naar de Kruiskerk. Geref. Kerk - Noor der geeststraat 9.30 uur ds. H. Veer, Noord-Schar- woude; 17 uur ds. J. R. Lanser, Schagen. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. v. d. Graaff. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert. Avondmaal. Rem. Geref. Gemeente Alkmaar 10.15 uur ds. B. J. C. Piso. Doopsgez. Gem. Koningsw. Alkmaar 10 uur ds. A. G. Hoekema. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm.-Binnen, 10 uur ds. W. M. M. Moonen, Amsterdam. Volle Evangelie Gemeente Westerweg 294 Zondagmorgen 10 uur, Bijbelstudie donderdagavond 8 uur Westerweg 294 Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan 13, Heiloo, tel. 02205-1288. R.K. KERKDIENSTEN Wlllibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrijdagavond 19.30 uur. Dinsdag t/m vrijdag 's morgens 8 uur Spreekuur biechthoren: Zaterdag 16 -17.30 uur. H. Moeder Godskerk - Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 -11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo.- en vrijdag avond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 u. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterd. 19 u., zond. 7.30 u. (bij de Julianazusters), 9 uur (Hoog mis), 11 uur. Heilige Missen op werkdagen: 7.30 u. in de Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v. d. maand 7 u. Lof: zondagavond 7 u. Biechthoren zaterdag in beide kapellen v.a. 4 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerk. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevr. C. J. Maas-Postma, Stations straat 64, Alkmaar, tel. 072-123163. Buro voor a.s. alleenstaande ouders v. d. Meijstraat 2 - Alkmaar Telefoon 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 uur telefonisch worden gemaakt. VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar - Heiloo, tel. 331297. Werkgroep „Burenhulp Plan Oost" p.a. Tjeerd Menger, Groot Barlaken 32, tel. 072-334512, 's ochtends tussen 8.30 en 9.30 uur. Indien u geen gehoor krijgt kunt u kontakt opnemen met de Stichting Dienstverlening Heiloo, mevrouw B. Emke. Voor telefoonnummers en spreekuren van deze Stichting, zie de rubriek. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bii mevr. Meertens-Wiltens, Rector Frederiklaan 5, tel. 116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molenw. 1 telefoon 330127. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Heiloo27 jan. dr. Kempers, De Acht kant 19, Heiloo, tel. 072-330077. 28 jan. dr. Gransbergen, Breedelaan 59, Heiloo, tel. 072-330400. Weekenddienst Apotheek: „Heylo" Apotheek, Stationsweg 53, Heiloo, tel. 072-331070. Weekenddienst Wijkverpleging voor Egmond - Heiloo - Limmen Zr. A. van Staveren, Mariënstein 9, Heiloo, tel. 072-334326. VERLOSKUNDIGE HEILOO (volgens afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, tel. 072- 332719. DIENST TANDARTS Alkmaar/Heiloo Spreekuur v. spoedeisende gevallen: zaterdag en zondag 18.00-18.30 uur: Dr. W. Ooms, Slotlaan 2, Alkmaar, tel. 072-123926. Vereniging voor Volkhuisvesting „Heiloo" Inlichtingen alléén de eerste en de derde dinsdag van de maand V. 19.30- 20.30 uur in het Open Huis te Heiloo, in de kamer van het Dienstencen trum. DIERENARTSEN Dr. H. E. M. Eberson, Breedelaan 46, Heiloo, tel. 072-331606. Ver. v. Volkshuisvesting „Heiloo" Inl.: alléén de eerste en derde dins dag van de maand van 19.30-20.30 u. in het Open Huis te Heiloo, kamer Dienstencentrum. In juli geen inlichtingen. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bijstandswet: 's dinsdags en 's vrij dags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorzie ning: Dinsdag t.m. vrijdag 8.30-12 u. SPREEKUUR MAATSCH.WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30-11 uur; dinsdag avond 7-8 uur; vrijdagmorgen 8.30- 11 uur; tel. 331144, kantoor v. Aosta- straat 5. Vrijdag, 3 nov. 1978 geen spreekuur. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 uur, Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmen: donderdag van 14-15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110804. (bureau alg. maatschappelijk werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO^ Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17 - 18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkda gen van 19-19.30 uur. Diëtiste: Iedere 4de woensdagmorgen van de maand. Volgens afspraak. Zwangerschaps Nabevallingsgymnastiek E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 334694 - 334398. Wijkverpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 330082, te bereiken van 8.30-9.00 uur; Zuster A. de Jager, Baetenburg 171, Heiloo, tel. 336365; te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. A. van Staveren, Mariënstein 9, Heiloo, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. NED. RODE KRUIS afd. Welfare Begeleiding thuis van langdurig zie ken, invaliden en bejaarden bij het handwerken en verrichten van han denarbeid. Bovendien op maandagmiddag in huize „Overkerck" van 2.30-4 uur. Dinsdagmiddag, in D.C. Westerweg 294, van 2-4 uur. Donderdagmiddag huize „De Loet" van 2.30 tot 4 uur. Inl. Mevrouw Bakker, tel. 330504. DE ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezind ten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeghuis. Secr.: Werkendelslaan 98, Heiloo, tel. 072-332829. Algemene Ned. Invalidenbond Soosmiiddagen: elke 2e en laatste dinsdag van de maand in de HSV- kantme Bayershoffweg. Contact-adres: P. Schouten, Groene- laan 6 Heiloo, tel. 072-330690. Algemeen: Afd. Alkmaar Secr. Melis Stokelaan 287, tel. 072-125449. W Bergen: Kruisweg 62, tel. 02208-35# Heiloo: Kennemerstraatweg 324, tel 072-333797. GEZINSVERZORGING E» BEJAARDENHULP 1 stichting „NOORD- KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkmaar, Akersloot, Egmopden, Heiloo er Limmen. SPREEKUUR DAGELIJKS dag tot en met vrijdag) 's morgens van 8.30 tot 9. 's middags van 13.00 tot 14.00 uur op de onderstaande adressen: Alkmaar: Nassauplein 8, tel. 1270' Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum "De Rek Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 Egmonden: Wilhelminastraat 14, Ej mond aan Zee, tel. 1671 Heiloo en Limmen: Westerweg 294, Heiloo, tel. 072-335544. Direktie en administratie: hoofdkan» toor Nassauplein 8 Alkmaar, telefooji 072-127066, gehele dag bereikbaar. geen middagspreekuur. Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de He| looër Stichting voor Bejaardenzorg Huize "De Loet", De Loet 1, Heiloo, spreekuur iedere le maandag van de maand van 10-11.30 uur. Stichting Dienstverlening j Alkmaar - Heiloo Spreekuur maatsch. werkster mevr! E. H. Emke-Wortel maandag t/nj vrijdag van 9-10 uur in 't Open Huis Maandag, woensdag en vrijdag van 1.30-2.30 uur in de voorm. Willibrqr- dusschool zij-ingang links, Western 294, tel. 335296. Of na afspr. 331291 b.g.g. 333770. Aktiviteiten Dienstencentrum Westerweg 294: Maandag 9-12 uur W.A.O. groen bik jarten en kaarten. Dinsdag 10-12 uur zangkoor voo$ ouderen; 14-16 uur handwerken. Woensdag 9-12 uur Engelse les: 14-17 uur Bejaarden voor biljartei bridgen en klaverjassen. Donderdag 9-12 uur Engelse les; 4-5 uur Bejaardemgymnastiek. Vrijdag 2-5 uur Bejaarden voor bik jarten, bridgen en klaverjassen. i Zondag 2-5 uur Open huis voor oüf deren en alleenstaanden, praten, bilf jarten, bridgen en klaverjassen. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen van bejaarden om opne< ming in een bejaardenoord dienen té wordèn gericht aan 'liet secretariaat van de commissie, HetLoo 19 Heiloo, telefoon 331297. Bureau voor rechtshulp Scharloo 41, Alkmaar, tel. 072-127303 tel. bereikbaar van 9-17 uur. Spreekuur: dinsdag van 19-21 uur- vrijdag van 14-16 uur. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.00 Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.00 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 Woensdagavond gesloten. Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is bovendien elke werkdag van 10-12 uur geopend (ook voor niet-leden) i Bibliotheek Het Malevoort 13 Jeugd, volwassenen en fonotheek Openingstijden Dinsdag 10-12 14-17 19-21* Woensdag 10-12 14-17 Vrijdag 14-17 19-21| Zaterdag 10-12 Het vergroten van de kleinere woningen in Vredenoord achthet college van B. en W. niet gewenst, gezien het specifieke karakter van deze kleinere woningen. Daar dit karakter in de voorschriften van het bestemmingsplan Vredenoord niet zozeer tot uitdrukking komt, stelt het college van B. en W. voor een herziening van de voorschriften van het bestemmingsplan voor te bereiden om de huidige situatie te bestendigen. In het bestemmingsplan Zuid West, waarin opgenomen het vierde uitwer kingsplan (Vredenoord) is aansluiting gezocht bij het gedifferentieerde behoefte-patroon. Zo zijn langs de zuidwestelijke kant van Vredenoord 29 woningen gebouwd, die op originele wijze aaneengeschakeld zijn. Daarnaast zijn in dit plan 149 eengezinswoningen gebouwd, waarvan 80 woningen met zes verblijfs- eenheden (de normale grootte), 51 met vier en een half verblijfseenheid en 18 met drie verblijfseenheden. Deze differentiatie in woningtype heeft onder meer bijgedragen - aldus de toelichting van het college van B. en W. - tot het voorkomen van een monotoon geheel, omdat de eens gezinswoningen zijn gebouwd in rijtjes met verspringende voorgevelbouw- grenzen en een variatie in goothoogte. Meerdere malenis reedsgevraagd of de kleinere woningen door middel van het optrekken van de kap vergroot kunnen worden. De commissies van ruimtelijke ordening en van openbare werken zijn hier tegen omdat het niet alleen een verarming maar zelfs een aantasting van de opzet van het plan zou betekenen, wanneer het dak van een aantal woningen zou worden verhoogd. OPENBARE FRAKHEVERGADERING P. v.d. A. - D'66 COMBINATIE Woensdagavond 24 januari zal om 20.00 uur, het openbaar fraktieberaad gehouden worden, dat dient ter voorbereiding van de raadsvergadering van donderdagavond 25 januari. BEGRAFENISVERENIGING Heerenweg 193, Heiloo Tel. 332252-330231 le prijs serie C 61057 2e prijs serie B 69807 3e prijs serie D 92849 4e prijs serie I 97769 10.000,— f 5.000,— 1.000,— f 1.000.— Lot nr. Prijs Lot nr. Prijs Lot nr. Prijs Lot nr. Prijs 2052 - 50,— 32843 - 25,— 60142 - f 50,— 82030 - f 25.- 5112 - 25,— 33603 - 100.— 61348 - 50,— 82086 - 25,- 8557- 25.— 36407 - 50.— 62605 - 25,— 82856 - 50,- 8870 - 25.— 36703 - 25.— 63035-,, 250,— 82961 - 50,- 8906 - 500,— 38221 - 50,— 63119-,. 25.— 83276 - 25,- 12315-,, 100,— 39849 - 25,— 65954 - 50,— 84011 - 25,- 12500 50.— 41055-,, 50.— 67172 -,, 25,— 85761 - 25,- 15896 -,, 100,— 42605 - 25,— 69797 - 25,— 86036 - 50.- 17538 -,, 50,— 45648 - 50,— 70668 - 25.— 88152-,, 50,- 17751 - 25,— 45720 - 25.— 71626 - 25.— 88311 25,- 18521 25,— 48099 - 25.— 72404 - 100, 89443 - 19685 -,, 25,— 48807 - 50.— 72757 - 50. 90129- 254 21136-,, 50.— 50138 - 50,— 73026 - 50. 90985 - 50,—i 24082 - 25.— 50284 - 25.— 74116-.. 25.— 94130 -„ 25,4 24762 - 50,— 54732 - 50,— 74122 - 25.— 94303 - 25- 25062 - 25,— 55852 - 50,— 76833 - 25.— 95384 - 250,- 27525 -.. 250,— 56047 - 25,— 78039 - 500,— 95601 - 50.- 28725- 25,— 56671 - 25,— 78453 - 25.— 99399 - 25,-r 28762 - 25.— 57604 - 50.— 78796 - 25.— 99897 - 50.- 30009 - 50.— 57616 -,. 100, 79105 -,. 25,— 31594 -,, 50.— 57957 - 25, 81963 -,, 50,— I- L Als U tot de prijswinnaars behoort dient U het winnende lot desgewenst aangetekend te zenden aan „De Zonnebloem", Ginnekenweg 114, 4818 JJ Breda met vermelding van het giro- of bank nummer waarop U de geldprijs wilt ontvangen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 2