VERENIGINGS NIEUWS SPORT Bn SPEL STICHTING OPEN HUIS HEILOO. OPRICHTING CDJA- HEILOO-LIIVMEN KLEEDKAMERS VOOR BSC HEILOO UITKIJKPOST 7 FEBRUARI 197? HEILOOER AMATEUR FOTOCLUB H A F. De afdeling Noord-Holland Noord van de Bond van Nederlandse Amateur fotografen Verenigingen, kortweg „Fotobond" genoemd, had de grote zaal van het ,,Open Huis" te Heiloo gereserveerd om de leden van de in dit rayon gevestigde Fotoclubs in de gelegenheid te stellen hun fotowerk door een jury te laten beoordelen. Hiervoor was uitgenodigd de Heer Henk Meyer uit Hensbroek, Leeraar aan een grafische school te Amster dam en zelf een verwoed amateur fotograaf. Zijn collages zijn wijd en zijd bekend. 45 leden hadden de gladde wegen getrotseerd en hadden meer dan 65 foto's meegebracht. Op een prettige, vlotte manier besprak de Heer Meyer het ingezonden werk, waardoor het niet alleen een leerzame avond werd, doch weer eens overduidelijk bleek dat, wil men in de fotografie wat meer bereiken, dan alleen m^ar vacantie- kiekjes maken, het toch wel belangrijk is lid van een fotoclub te zijn. 12 FEBRUARI LEDEN VERGADERING BUK BUK Maandag 12 februari is er de ledenvergadering van de Buk-Bukkers. Vorige week konden jullie je opgeven als bestuurslid en maandag gaan we de desbetreffende mensen verkiezen. Dit is dus een oproep aan alle Bukleden om te komen stemmen! Laat je stem dus niet verloren gaan, want dit is een zaak die ons allen aangaat FILMHUIS HEILOO PRESENTEERT: Violence et Passion op 11 februari, 20.00 uur Burt Lancaster speelt de rol van een geleerde die zich van de wetenschap heeft afgewend en gedesillusioneerd een toevlucht zoekt in eenzaamheid temidden van zijn kostbare verzame ling kunstschatten. Totdat de stilte van zijn privé-wereld wordt verstoord door de komst van een uiterst „moderne" familie, bestaande uit een schatrijke markiezin (Silvano Man- gano), haar oversexte tienerdochter (Claudio Marsani), haar politiek bewuste, maar verder de gigolo uithangende minnaar (Helmuth Ber ger) en een soort aanstaande schoonzoon (Stefano Patrizi). Dit luidruchtige gezelschap, dat alles vertegenwoordigt wat de professor verafschuwt, weet zich desalniettemin door pure opdringerigheid te instal leren^ in het appartement boven het zijne. Al gauw dreunt de woning van de aristocratische oude heer va;n de mokerslagen als boven muren worden weggebroken en het duurt niet lang of erotische nieuwlichterijen en zelfs de terreur van de straat nemen bezit van zijn eigen kamers. Gedreven door sympathie ondanks zijn verbijstering nemen de kontakten tussen de professor en diens bovenburen gelei delijk toe, tot het bloedige einde hem ontzet en eenzamer dan ooit achterlaat. Over deze film, die als Visconti's testament werd beschouwd wegens de autobiografische trekken die men meende te onderkennen in de figuur van de professor, schreef het Engelse filmblad Sight and Sound: „De Italiaanse titel 'Gruppo di Famiglia in un Interno' geeft aan hoe we moeten aankijken tegen de film, die zich uitsluitend afspeelt in het appartement van de professor en het appartement boven het zijne en de trappen en overlopen tussenin. Dag licht is er op het balkon, maar het is studio- daglicht tegen de achtergrond van een studio-décor. Als 'De dood in Venetië' er niet geweest was zou men verwacht hebben dat deze strengheid in de keuze van de locatie een overeenkomstige soberheid in de mise-en-scène zou hebben gedicteerd. Het tegendeel is het geval. Evenals in „De Dood in Venetië" wordt het kamermuziekeffekt in deze film bereikt door het gebruik van grandioos wide-screen en een majestu euze en rijke orkestratie. Kostbare technische middelen, die normaal in reserve worden gehouden voor veld slagen en wagenrennen, worden hier gebruikt voor een huiselijk verhaal over de isolering van het eigen ik en over wat er gebeurt, als dit eigen ik plotseling wordt aangetast." Entrée: leden CJP'ers en 65plus f 1,50, rest f 3,50. Plaats: Brunogebouw, Heiloo, Pastoor van Muyeqweg. POSTZEGELMARKT IN HEILOO Uitgaande van Postzegelvereniging Philigrane, wordt op vrijdag 9 februari a.s. in het Open Huis, Winkelhof 't Loo 19 te Heiloo weer een Super-Postzegelmarkt georganiseerd. Op deze postzegelmarkt zal een enorme, door de aangesloten leden bijeengebrachte, kollektie postzegels uit Nederland en de rest van de wereld aanwezig zijn. Om het postzegelen voor de gewone- en de ervaren verzamelaar mogelijk te houden zijn door de vereniging maximum prijzen vastgesteld, die zeer aantrekkelijk zijn. De postzegelmarkt is voor iedereen gratis toegankelijk. De zaal is open van 19.30 tot 22.00 uur. Wie instemt met de doelstellingen van de vereniging (behartiging der phila- telie in de ruimste zin) kan zich tijdens de postzegelmarkt als lid aanmelden. Men kan dan kennis maken met het plaatselijk bestuur en zich over de voordelen van het lidmaatschap van de vereniging, zoals behalve het bezoeken van de postzegelmarkten, bijvoorbeeld: nieuwtjes dienst (abonnementen op nieuwe postzegels, verschijnend waar ter wereld dan ook), abonnement op een goed geïnformeerd postzegelblad en voor tal van afdelingen een kontaktavond of ruilbeurs met inte ressante aktiviteiten. Wie nadere inlichtingen wenst, kan telefonisch kontakt opnemen met de heer Ing. C. v.d. Berg (public relations), tel. 078—42963. Hij brengt U gaarne op de hoogte van de plaatselijke aktiviteiten. NED. VER. VAN HUISVROUWEN AFD. HEILOO Vrouwen uit 't niet-Europese deel rond de Middellandse Zee d.d. 31 jan j.l. Dit bijzondere onderwerp werd ons op zeer interessante wijze gebracht door Mevr. Drs. L. H. B. Lysen-Kist, psychologe, die jaren in de Libanon heeft gewoond en gewerkt. Met de aldaar verworven kennis, werkt Mevr. Lysen in Nederland voor de stichting Averroès. Deze stichting stelt zich ten doel buitenlandse gastarbeiders te begeleiden, omdat de Moslims een heel ander leefpatroon hebben dan onze westerse wereld. Hun hele samenleving is gebaseerd op een ander rollenpatroon als bij ons. Als men je accepteert behoort mèn tot de in-groep. Wordt men niet geaccepteert, dan behoort men tot de out-groep. De man is superieur en regelt alles buitenshuis, de moeder van de man regelt alles binnenshuis, 't Individu telt niet mee in deze samenleving, alleen is belangrijk dat je de juiste rol speelt in de gemeenschap. Vooral de rol van de oudste zoon is zeer tolerant. Er is zelfs een heel groot verschil tussen de oudste en de jongere zonen. Dat rollenpatroon geeft aan de andere kant ook veel zekerheid. Vrouwen tellen in deze mannenwereld niet mee. Emancipatie komt hier niet voor. 't Huwelijk is een sociaal contract dat door de families geregeld wordt. De moeder is belangrijk voor de zoon, dan komt zijn zuster en daarna pas zijn vrouw. Wel is 't van 't hoogste belang dat een meisje als maagd 't huwelijk ingaat, 't Maagdenvlies beheerst 't hele leven van een meisje tot in 't absurde toe. Zelfs worden hier zelfmoorden of moorden voor gepleegd. Ook wordt de vrouw veel geslagen bij deze volkeren, dat mag volgens de Koran. Een moslim-man mag wel een christen-vrouw trouwen, maar een moslim-vrouw niet een christen-man. Dit mag wel mits hij moslim wordt. Als een moslim-vrouw gestudeerd heeft, wordt ze getolereerd in de man rol, maar dit is een hoge uitzondering. Er mag n.l. geen gemengd onderwijs worden genoten. Automatisch worden dan ook meisjes, hoewel ze er soms de capaciteiten voor hebben, gedwongen een mindere opleiding te volgen dan ze kunnen Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen. Dit onderwerp bevat echter zoveel aspekten en is zo veel zijdig, dat hiermee nog wel een avond gevuld zou kunnen worden, worden. Onze voorzitster dankte Mevr. Drs. L.H.B. Lysen-Kist voor deze bijzonder boeiende avond, waar we meer begrip kregen en inzicnt in de toestand van de buitenlandse vrouwen in onze maatschappij. Volgende week: woensdag 14 februari worden vele leden verwacht op de ledenvergadering in het Open Huis, aanvang 9.45 uur. Men wordt verzocht het maandbericht van febr. en Denken en Doen van febr. mee te nemen. ROOIE VROUWEN PRATEN OVER VROUWEN IN DE DERDE WERELD Op dinsdag 13 februari a.s. komt Marja Wagenaar praten over de positie van de vrouwen in de derde wereld. Heel vaak denken we aan de derde wereld, we zien het dagelijks op de t.v. maar wat doen we er werkelijk aan. jMarja Wagenaar zit in een werkgroep, die zich verdiept heeft over de positie van deze vrouwen o.m. door literatuur daarover te bestuderen en die dan uitvoerig met elkaar te bespreken. Deze avond wordt gehouden bij Martje Greve, Trompenburg 6 tel. 331933 om 20.00 uur. Ook niet leden zijn van harte welkom. Rooie Vrouwen afd. Heiloo. Dinsdag 30 januari j.l. vergaderde het bestuur van het Open Huis. Tijdens deze vergadering trad de heer Mast af als voorzitter en in zijn plaats werd benoen\d het bestuurslid de heer Meijer. Voorts vond gedurende deze vergade ring voor de eerste maal plaats de uitloting van 60 obligaties, de AMRO-bank, Kennemerstraatweg 380 te Heiloo, zal tegen overlegging van de hiervolgende genummerde stukken, per obligatie een bedrag ad f 10,- uitbetalen. De uitgelote nummers zijn: 46; 69; 98; 118; 138; 145; 159; 162; 171; 180; 185; 200; 205; 240; 241; 247; 254; 268; 270; 284; 287; 288; 291; 296; 333; 337; 338; 339; 370; 378; 382; 403; 436; 451; 484; 493; 516; 558; 599; 605; 656; 657; 665; 667; 682; 683; 739; 740; 759; 779; 781; 791; 798; 802; 811; 812; 819; 859; 881;907. NIVON HEILOO Op 15 februari start het Nivon Heiloo, in samenwerking met het Dienstencentrum, een diskussiegroep voor en door ouderen. Thema is het ouder worden en hoe er mee om te gaan. Eén van de deelnemers van de vorige kursus is de 83-jarige Heilooë- naar de heer P. Zwaag. De heer Zwaag is ondanks zijn leeftijd en zijn handicap (met één oog ziet hij niets, terwijl het andere oog nog slechts tien procent waarneemt) nog een uiterst vitale man, die niet bij de pakken neerzit en er nog vaak in z'n eentje of met zijn zoon op uit trekt. Zo bracht hij enkele jaren geleden een bezoek aan New York, terwijl hij vorig jaar een kijkje nam in Parijs*. „Ik ben geen man die de hele dag rustig op zijn stoeltje kan blijven zitten," aldus de heer Zwaag. „Naast mijn buitenlandse uitstapjes, die ik ove rigens altijd samen met mijn oudste zoon (56 jaarl maak, heb ik nog de nodige hobby s. Lezen b.v. doe ik, hoe vreemd dat ook mag klinken, regelmatig. Met mijn bril op kan ik dat, mits in een goed verlichte ruimte en met de krant dichtbij, nog vrij aardig. Ook televisie kijken gaat me tamelijk goed af. Aan films, uitge zonderd Nederlandse, heb ik niet veel, omdat ik de ondertiteling niet kan lezen. Maar het journaal en de diverse aktualiteitenprogramma's mis ik bijna nooit, zodat ik toch van alles aardig op de hoogte blijf. Verder ben ik erg geïnteresseerd in astronomie (sterren kunde). U ziet dus dat er weinig tijd overblijft om me te vervelen." Toch was de heer Zwaag, sinds 1966 weduwnaar, één van de deelnemers bij de vorige diskussiegroep. „Omdat", aldus de heer Zwaag, ,je van andere mensen toch altijd dingen hoort waar je zelf nog niet bij stilgestaan hebt en waar je dan je voordeel weer mee kunt doen. Ook het geregelde kontakt dat je door die diskussiegroepen met mensen krijgt vind ik één van de grote pluspunten. Ik vind die zogenaamde praatavonden dan ook uiterst nuttig en kan het iedereen van harte aanbevelen." De kursus begint donderdag 15 februari 1979 van 14.00 tot 16.00 uur. Cursusduur: 10 weken; kosten: f 12,50; plaats: Open Huis, zaal 4 te Heiloo; inlichtingen en opgave: Nivon, mevr. R. Mulder, Het Veld 12, Heiloo, tel. 333127; Diensten centrum, mw. E.M. Emke, Open Huis, tel. 331297 van 9—10 uur; Westerweg 335296, maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 13.30 tot 14.30 uur. Deze kursus wordt geleid door mevr. E.N. van Steenhoven-Spaander en mevr. A. Cochius-Veening. VERENIGING VOOR OPENBAAR ONDERWIJS Donderdag 8 februari a.s., om 20.00 uur in de Vondelschool, organiseert de V.O.O. wederom de jaarlijkse kontaktavond voor de ouder commissies van alle openbare kleuter en lagere scholen en de openbare Mavo. Hier hebben de verschillende vertegen woordigers van de scholen de gelegenheid ervaringen en ideeën uit te wisselen. Het thema voor deze avond werd ingegeven door de problematiek van de kleiner wordende school (ook in onze gemeente) en een bezinning op de funktie van het openbaar onder wijs, dat immers per definitie voor een ieder toegankelijk is en waar men tracht iedereen op zijn eigen wijze zo goed mogelijk tot zijn recht te laten komen. Gastspreker deze avond is de heer G. van Duin, leraar kennis van het maatschappelijk en geestelijk leven, auteur van de brochure „Bijdrage tot bezinning op de problematiek van de openbare school". Voor meer infor matie: tel. 332456. NIEUWS VAN DE NARRENKAP In de berichten van 2 weken geleden over de kindercarnavalsoptocht is een1 kleine fout geslopen. Niet de totale optocht vertrekt van Huize De Loet maar wel de kinderen die in Oost wonen en daarbij sluiten zich aan de kinderen van het Blockhovenpark, 't Centrum en alles wat in de omgeving van de Straatweg woont. Natuurlijk had U dat volgende week in de carnavalskrant kunnen lezen, maar dit naar aanleiding van de telefoontjes. Op de vraag vanaf wanneer er kaarten verkrijgbaar zijn zowel voor de optocht (plus kinderfeest) als voor het Narrenbal op 24 februari, kunnen we antwoorden dat de verkoop start op zaterdag 10 februari bij Boekhandel Avis en de carnavalsboet annex VVV-kantoor, hoek Stationsweg/ Heerenweg. Het Narrenbal op 24 februari is natuurlijk gekostumeerd of gemas kerd. Helaas kunnen er iets minder mensen in de zaal, maar dat betekent dan ook dat onze trouwe gasten er snel bij moeten zijn voor de kaartverkoop. Het overige nieuws staat volgende week in de carnavals krant van de Uitkijkpost. STIJLDANSEN BIJ DE BUKBUK Na de successen van de vorige stijldansavonden, is er 10 februari weer een stijldansavond voor jong en oud. De muziek komt natuurlijk weer van de bekende firma, met de even bekende disk-jockey. Ook hebben wij enkele alleraardigste verrassingen voor jullie gepland, maar welke deze zijn verklappen we nog niet. Zelf komen kijken dus. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bekende adressen: Ewislaan 21 te Heiloo; Kennemerstraatweg 377 te Heiloo; Baanpad 2 te Alkmaar. Leden hoeven slechts f 2,- te betalen voor een kaart, terwijl niet-leden f 3,-- moeten betalen voor een kaart, dus zou je er ook niet over denken om lid te worden, het kost slechts f 15.- per jaar en kijk dan maar naar de voordelen die je hebt als lid. Dus kom 10 februari en laat je dan meteen inschrijven als lid. Tot dan! Naast de CDA-verbanden in Heiloo en Limmen willen we nu ook een CDJA-verband oprichten. Het CDJA is de politieke Jongerenorganisatie van het CDA. We verzoeken een ieder die gei'nteresseerd is in het CDJA en er meer van wil weten even kontakt op te willen nemen met Peter Buis, 't Zevenhuizen 5, Heiloo, tel. 072 330774 of Frank Wester, Achterweg 21, Limmen, tel. 02205—1561. KADERCURSUS VOOR OUDEREN Deze cursus voor afdelingsbestuurders van bejaardenbonden uit het district Alkmaar is gestart met 24 cursisten, 10 meer dan vorig jaar. 19 Jan. de eerste dag werd geheel besteedt aan het zich aan elkaar voorstellen. Geen behandeling van een bepaald thema en toch een dag die bijna beslissend genoemd kan worden voor het slagen van deze cursus. Door deze voorstelling is meteen een binding met elkaar ontstaan. Want al deze mensen zeer verschillend werk zaam geweest in het arbeidsproces, worden nu gedreven om bezig te zijn voor het welzijn van de oudere mens. 26 Jan. 2e cursusdag eveneens gehouden in het Dienstencentrum Westerweg 294 te Hteiloo. Thema Plaats en taak van de oudere in de samenleving. Inleider G. Franse. De aanduiding „bejaarden kan tot misverstaan aanleiding geven. Tot de categorie mensen aangeduid met „bejaarden" rekenen we hier niet alleen de zogehaam de 65 plussers. HppI veel mannen en vrouwen delen ver voor hun vijfenzestigste jaar om een of andere reden al niet meer (of niet meer volledig) in het arbeidsproces. Als de bejaardenbonden over de mensen spreken waar ze voor op komen, rekenen ze vanaf de vijftig. Zö gezien hoort 25 procent van onze bevolking tot deze categorie. Een kwart van de Nederlandse bevolking wil zeggen dat we verreweg de grootste van alle minderheidsgroepen zijn. Van zö'n grote en economisch kwetsbare groep zou men een sterk eigen geluid verwachten, als het om hun belangen gaat. Als we dit aan de praktijk toetsen, denk b.v. aan Bestek 81, dan wordt de stem van de bejaarde zelf amper gehoord. Willen we ons niet als hapklare brok voor de overheid aanbieden, dan zullen we meer moeten doen dan een toevallig geluid van een enkele vakbondsman afwachten. Het is een zaak van levensbelang om zo spoedig mogelijk in het gemis aan vak bekwame onderlegde mensen (strijd bare) in onze besturen te voorzien. De bejaarde heeft het zelf in handen of hij zich het stempel dat de maatschappij hem opdrukt laat welgevallen. Willen we ons als grootste minder heidsgroepering werkelijk echt laten gelden, dan zuilen we daarbij de steun nodig hebben van de intellectuele groep uit ons midden. Deze mensen die in hun aktief leven zö'n belangrijke functie in ons maatschap pelijk bestaan vervulde, missen we bijna totaal in het georganiseerd bejaardenbeleid. We hebben ze nodig, juist nu, we zijn nu bezig om van een voornamelijk op ontspanning gerichte organisatie over te schakelen naar een aktieorganisatie voor het welzijn van alle bejaarden, en daarvoor zullen alle zeilen moeten worden bijgezet. Even terug naar onze aktieve maatschappij. Ondanks de grote werkloosheid, kan men soms pas over een half jaar bij een vakman terecht voor de uitvoering van een bepaalde klus. Alternatief: De doe het zeiver. Deze winkels haalden vorig jaar een omzet van 3 miljard. In de verplegings en bejaardensector zijn ruim 10.000 arbeidsplaatsen onbezet. We kunnen aannemen dat ze nooit bezet zullen worden, er is geen geld voor. AlternatiefGoed gecoördineerde burenhulp onder de bejaarden. De tijd hebben we er voor ook de bereidheid zal er heus wel ^Ijh het is eigenlijk alleen een kwestie van coördinatie. Na deze inleiding gingen de cursisten in 4 discussiegroepen de inleiding en de hen gestelde vragen onderling bespreken. De rapportering: Uit deze rapportering bleelc dat alle vier groepen hun tijd volledig aan de opgegeven onderwerpen hadden be steed. Hun rapportering was duidelijk - goed onderbouwd en hoopgevend optimistisch. Concludering: alhoewel elk der vier groepen hun eigen wijze van voordracht hadden liep toch door elk verslag dezelfde (gouden draad. Namelijk we moeten naar een bejaardenbeleid nieuwe stijl. We moeten onze kennis en slagvaardig heid vergroten - samenwerken met alle op sociaal terrein werkzame groepe ringen - gebruik maken van het Open bejaardenwerk en gebruik maken van onze afgevaardigde in de gemeente raad, afgevaardigde betekent dan, door ons gekozen. Kortom bejaardenbeleid nieuwe stijl. Lees ook de komende weken de volgende verslagen van deze cursus. Ze zijn belangrijk. HUMANISTISCH VERBOND De uitgestelde bijeenkomst van de gespreksgroep Heiloo wordt gehouden a.s. dinsdag 13 februari namiddags 2 uur bij mevrouw J. Holl, Ter Coulsterlaan 2, Heiloo, tel. 331496. Gedachten wissel ing over „De zin van het leven". Belangstellenden zijn welkom. KLAVERJASSEN. Juist nu in deze winterse tijd waarin het contact met de leden en supporters wat losser dreigt te worden is het zaak om middels activiteiten in de kantine deze contacten gaande te houden. Op zaterdag 10 februari a.s., aanvang 20.15 uur is er weer een grote klaverjasdrive samen met H.B.V. Naast leden van beide verenigingen is iedereen uiteraard van harte welkom. Joop en Truus hebben samen met het H.B.V.-bestuur voor schitterende prij zen gezorgd. Het heerlijke kopje koffie dat wordt geserveerd is vanzelfsprekend gratis. Dus als U een goed humeur meebrengt zal het als van ouds eer een knalavond worden. U komt toch ook? Tot zaterdagavond dan. Joop en Truus. ZWEM- EN POLOCLUB HEILOO Zondagmiddag werd in het bad te Egmond aan Zee een recreatieve zwemmiddag georganiseerd voor alle leden. Er waren in totaal 11 aktiviteiten in het bad uitgezet. In het ondiepe bad kon men met zaklopen in het water punten verdienen voor de groep. Ook het spel „Klein Duimpje" d.w.z. met grote laarzen door het water lopen om een stok naar de overkant te brengfen was een leuke bezigheid. In Wet diepe bad was de pilonnen slalom, een bandenbrug via welke brug blokjes naar de andere kant van het bad gebracht moest worden. Ook het drenkeling redden was niet zo makkelijk. Het aantrekken van de natte pyama's was al een lastig karwei. Het vrachtvervoer, de kuipenrace, het zwem je rot en het bandspringen waren allen leuke spelletjes waar punten mee te verdienen waren. Slotstuk was het touwtrekken in het water tussen de verschillende deel nemende ploegen Voor nadere inlichtingen betreffende Z. en P.C. Heiloo kunt U bellen: 334558 of informeren bij de heer J. de Visser, de Vlei 26. HANDSOME EIGHT-NIEUWS Na een serie van minimale resultaten, heeft Handsome Eight vrijdag einde lijk weer eens de volle winst geboekt, in een vaak erg aantrekkelijke ontmoeting met een enerverend scoreverloop werd Egmondia met 7-5 verslagen. Buiten de beide winstpunten gaf het vertoonde spel weer eens aanleiding tot tevredenheid. Een opmerkelijke vooruitgang in de conditionele moge lijkheden stelde Handsome Eight in staat in een hoog tempo het doel van het met veel inzet strijdende Egmondia te bestoken. De Heiloose ploeg kon ditmaal veel beweging opbrengen en omdat de bal snel werd doorgespeeld ontstonden er vele bijna „ouderwets" ogende snelle aanvallen, die in een fors aantal kansen resulteerden. Zeven maal konden deze mogelijk heden in een treffer worden omgezet en omdat Egmondia daar nog vijf doelpunten tegenover kon stellen ontstond een aantrekkelijk score verloop. Al na één minuut kwam Handsome Eight op een voorsprong via een treffer van Peter Koch. Toen de Heiloose ploeg zich opmaakte om fors uit te gaan pakken, liet de Egmondse ploeg voor de eerste maal blijken, dat men zich niet zo maar naar de slachtbank zou laten voeren. Telkens als de gastheren een nieuwe voor sprong namen en om meer aandron gen, bracht een Egmondse counter de zaak weer in evenwicht. Dit score verloop duurde tot 4-4. Omdat Handsome Eight aanvallend goed door bleef gaan en daarbij verdedigend iets attenter werd, liep de Heiloose ploeg tot 7-4 uit, voordat Egmondia, dat met een bewonderens waardige strijdlust door bleef gaan, de eindstand op 7-5 kon brengen. De Heiloose treffers kwamen ditmaal op naam van Peter Koch (2x), Cees Donkersloot (2x), Eric Koch, Erno Brouwer en Han Bes. Of Handsome Eight met deze zege het goede pad weer heeft ingeslagen, moet vrijdag a.s. blijken als Kennemerland, dat uit de laatste 7 wedstrijden liefst 12 punten verzamelde, in de Egmondse sporthal gastheer is. De wedstrijd begint om 10.10 uur. HUISLEAGUES BOWLING BOND HEILOO. Het meest opvallende was deze week dat Jopie United, waar het echtpaar verschuren ontbrak, toch het eerste punt wist te veroveren op The Spots, die daarna alles op alles zetten en de overige 3 punten wonnen. De Pinbollen wonnen 3 punten op de Cowboys. In deze wedstrijd was vooral de eerste game zeer spannend en met 6 pins verschil door de Pinbollen gewonnen. Er is een nieuw team aan het ontstaan in de plaats van de Internationals maar door de grotere ervaring kwamen de Meertreffers vrij eenvou dig aan de 4 punten. De Rollebollers speelden tegen Disco Heiloo en wonnen met 3-1. Opvallend zijn de verrichtingen van Cor Mossel die bijna elke week een puntje stijgt op de ranglijst. Ook Jan Oud is duidelijk aan een opmars begonnen. De beste persoonlijke scores waren van Han Hardeman met 557 en Cisca Hemmekam met 499. Marjan Ver schuren met 172 en Antoon Pekel met 171 staan nog steeds aan kop. De stand van de maandag-vroeg: Team gew pinfall gem Spots/MS 54 38086 793 Pinbollen 42 35539 740 Cowboys 38 35167 732 Jopie United 34 33145 690 Disco Heiloo 25 29885 622 Meertreffers 24 30093 626 Rollebollers 23 28504 593 Internationals? 18 26239 546 Op maandag-laat kwamen Bruns- wickers weer aan de kop doordat de concurrentie punten verspeelde en zij zelf met 3-1 van Kattenberg wonnen. Tini Smeets was met 421 hier iedereen de baas. Pinkillers versloeg verrassend Pro Shop Heiloo met 3-1 vooral door de teruggekeerde Simon Duinmayer met 508. Huiswaard II ging met 3-1 ten onder tegen een ontketende Pintref- fers waar Rolf Kieft aardig begint mee te draaien. Ondanks de snelle en goede start van Altijd Raak (Bets Wartenhorst met 168) verloor het met 3-1 van Matadoren die proberen aansluiting te vinden bij de kopgroep. Ellen Hoetjes met 146 en Henk Roeleveld met 167 blijven hier hun belagers met 6 resp. 7 punten voor. EERSTE NATIONALE SCHAATS—4-DAAGSE In navolging van de wandel- en zwemvierdaagsen introduceert de schaatsport nu ook een vierdaags evenement: van 10 tot en met 18 februari wordt voor het eerst in Nederland een nationale schaatsvier- daagse gehouden onder auspiciën van de KNSB in samenwerking met de veertien kunstijsbanen in ons land: o.a. Alkmaar. De winterse winter, de grote belangstelling voor trimevenementen en de successen van de andere vierdaagsen, doet een grote opkomst van schaatsers verwachten. Boven dien: de schaatssport telt waarschijn lijk het grootste aantal recreatie beoefenaars van alle sporten in ons land. De vier dagen op de schaats behoeven niet aaneensluitend te worden vol bracht. In de eerste periode van 10 tot en met 18 februari vallen twee weekeinden, waarin de afstanden kunnen worden afgelegd, maar men mag ook op doordeweekse dagen de prestatie volbrengen. Er kan worden uitgekomen in twee leeftijdscate- goriën: tot en met 12 jaar en boven de 12 jaar. Per groep kan een keuze worden gemaakt uit drie afstanden: 2, 4 of 8 kilometer of 4, 10 of 40 kilometer. De kosten van deelname zijn één gulden, die naast de normale entreeprijs moet worden voldaan. De vierdaagse speelt zich gedurende de normale publieksuren af. Een deel nemer aan de vierdaagse ontvangt een deelnemerskaart, die, voorzien van alle stempels, na afloop kan worden ingeruild tegen een herinnerings medaille. Verder krijgen de schaatsers een badge en een sticker. Via de ijsbanen en de ijsclubs zijn 100.000 stickers en 1400 raambiljet ten verspreid ter ondersteuning van het evenement. In de kosten van organisatie van f 50.000,- heeft de Nederlandse Sport Federatie een bijdrage van f 25.000,- toegezegd. In samenwerking met de ijsbanen en de ijsclubs wordt gewerkt aan een aantrekkelijke omlijsting van het evenement op elke ijsbaan. Verwacht wordt dat deze eerste nationale schaatsvierdaagse zo'n tienduizend deelnemers zal trekken. Als het weer enigszins wil meewerken, beschikt de Base- en Softball Club Heiloo bij aanvang van het kompe titieseizoen over een nieuwe kleed- akkommodatie. De akkommodatie zal bestaan uit vier kleedkamers, douche- en wasgelegenheid, toiletten en een bestuurskamer. Dit deelde de voor zitter van de BSC Heiloo, de heer J. Vermeer, tijdens de algemene leden vergadering, die vorige week dinsdag avond gehouden werd, in zijn openingswoord mee. BSC Heiloo heeft een seizoen achter de rug met hoogte- en dieptepunten. Een hoogtepunt was uiteraard de opening van het honkbalveld en de kantine in mei van het vorige jaar. De officiële opening van de kantine vond plaats door de onthulling van een fraai schild, ontworpen en gemaakt door de heer van der Horst, met de naam van de kantine: ,2De Vergulde Tok". De officiële opening van net honkbalveld geschiedde door het gooien van de eerste bal in de wedstrijd BSC Heiloo tegen Springfield College uit Amerika door de setretaris van de KNBSB, Theo Vleeschouwer. Een andere topper „tijdens de openingsfestiviteiten was wel het sterk bezette softballtoernooi, met deel name van de hoofdklassers EDO en Onze Gezellen, Jong Oranje en een met twee internationals versterkt BSC Heiloo". Dit tournooi werd gewonnen door Jong Oranje. Voor successen zorgden de softball- teams van BSC Heiloo. Het eerste softballteam, gecoacht door George Presburg, behaalde het kampioen schap van de eerste klasse van het rayon Noord-Holland? wist de promo tiewedstrijden te winnen waardoor promotie bewerkstelligd werd naar de landelijke tweede klasse en behaalde in Italië een uitstekend resultaat door derde te worden - voor Zweden - in een internationaal toernooi. Het tweede softballteam deed het nauwelijks minder en behaalde het kampioenschap in de tweede klasse van het rayon. Promotie naar de eerste klasse was de beloning. Er waren ook dieptepunten in het verleden jaar. Zo wist het eerste honkbalteam zich niet te handhaven in de landelijke tweede klasse en degradeerde naar de eerste klasse van het distrikt Noord West. Organisa torisch verliep het in de vereniging ook niet allemaal even goed. In het bestuur van de BSC Heiloo zijn enkele wijzingen gekomen. De secreta ris van de vereniging, de heer M.C. Rootjes, heeft deze funktie over gedragen aan mevrouw M. Roest-Roos en heeft nu het penningmeesterschap op zich genomen. Wedstrijdsekretaris is Karei Frugte geworden. Een derde nieuw bestuurslid is Paul van Langen. Het bestuur van de BSC Heiloo kent nu de volgende samenstelling: voorzitter, J. Vermeer; sekretaresse, mevr. M. Roest-Roos; penningm. M.C. Rootjes; wedstrijdsekretaris, K. Frugte; leden: H. Michels, G. Doets en P. van Langen. Op de jaarvergadering vond ook de uitreiking van de „Knuppel knul" plaats, een prijs die wordt toegekend aan een lid, dat volgens het bestuur zich in het afgelopen jaar op de één of andere wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor de vereniging. De prijs is dit keer toegekend aan George Presburg. Niet voor zijn aktiviteiten als softballcoach van het eerste softballteam, maar wel voor zijn grote aandeel in de organisatie van de opening van het BSC Heiloo complex, de organisatie van de „Italië-trip' van het eerste softballteam en voor zijn vele adviezen op softballgebied, waardoor het softbal! bij BSC Heiloo in het afgelopen seizoen een flinke stap vooruit heeft gemaakt. Wat staat BSC Heiloo in het nieuwe seizoen te wachten? Al enkele maanden zijn de twee nieuw ingestelde commissies - een softball en een honkbalcommissie - bezig met de voorbereidingen op een nieuw honkball- en softballseizoen. De softballcommissie bestaat uit: K. Frugte, H. de By, H.J. van der Horst en mevr. R. Hogeslag en de honkbalcommissie uit: J. Vermeer, B. van Amelsvoort, R. Ignacio, J. Oudejans en G. Jonkers. De indelingen van de landelijk en distrikt-spelende honkbal- en softball- teams van BSC Heiloo zien er als volgt uit: softball: tweede klasse A ADO, EHS, BSC Heiloo, Herons, Neptunus, Pino's, Spaarnwoude, Sparta, Spartaan, Was senaar. honkbal: distrikts eerste klasse ABC, Amstelland, DSS, Flying Petrels, Geel Wit, HCTIW, BSC Heiloo, HF C Haarlem, Lijnden, Meteoor, Vikingen. Distrikts reserve tweede klasse DVH 2, Flying Petrels 2, Geuzen 2, Unique Giants 3, BSC Heiloo 2, Herons 2, ODIZ Frogs 3, Onze Gezellen 2, Fiorina Pirates 2, Terrasvogels 2, Volewijckers 2. Behalve in het gebruik nemen van een nieuwe kleedakkommodatie, hoopt BSC Heiloo dit jaar ook buitenlandse gasten te ontvangen. De kans bestaat dat in de zomermaanden één of twee California Stags spelers te gast zullen zijn bij BSC Heiloo. Verder is de kans groot dat in augustus een Italiaans honkbalteam op bezoek komt. FORESTERS HANDBAL NIEUWS. Heren Senioren: AOG 3 - Foresters 1 17-12 Dames Senioren: Foresters 1 - ZAP 1 9-4 WGW 1 - Foresters 2 8-1 Hollandia T 1 - Foresters 3 11-4 Foresters 4 - West Frisia 1 6-6 Meisjes junioren LSVV 2 - Foresters 3 Meisjes Adspiranten: Meteoor 1 - Foresters 1 7-9 Meervogels 2 - Foresters 2 3-2 Foresters 3 - Hugo Girls 2 7-4 Tornado 4 - Foresters 4 10-5 Foresters 6 - Graftdijk 2 1-8 Meisjes Pupillen: Foresters 5 - Meervogels 4 1-9 Verslag sen. Foresters 1 - ZAP 9-4 Een goede wedstrijd, waar de beide punten verdient bij Foresters kwa men. Foresters startte zeer goed en overklaste ZAP volkomen. Binnen enkele minuten leidde dat tot een 2-0 voorsprong. Door goed verdedigen en snel aanvallend spel werd de ruststand 6-0. In de tweede helft leek het erop dat ZAP terugkwam, maar Foresters herstelde zich door saamhorigheid en werklust op tijd. Foresters, waarbij de twee debutanten een goede indruk achter lieten won daarom zeer verdiend met 9-4. M.S. TEAM BLIJFT AAN DE TOP IN DE NATIONALE LEAGUE. Zondag 4 februari, werd in „Bowling Centrum Heiloo" de 6de speeldag van de N.L. 3de klasse A gespeeld. De twee teams van „Bowling Bond Heiloo" hebben deze dag wederom de kopposities ingenomen. Vooral het team van P.S. Heiloo heeft zich danig geweerd en klom van de derde naar de tweede plaats met maar liefst 13-1/2 w.p. Het team van M.S. wist deze dag hun eerste plaats te behouden, maar staat onder zware druk. De spanning is dan ook te snijden in deze league, Het team M.S. heeft deze dag erg wisselvallig gespeeld. Wordt de span ning te groot? Of was het gewoon een peen dag? De eerste serie tegen Zaandam, begon goed met 845 pinfall was de eerste w.p. binnen. De tweede game werd met ruime voorsprong door de tegenpartij gewonnen, dus maar een w.p. voor M.S. Eef Kinneging was met 172 gemiddeld de sterkste bowler in deze serie. De tweede serie werd een spannende strijd omdat de beide koplopers het tegen elkaar moesten opnemen. M.S, tegen „Barbarell". Het team uit Heiloo zette twee nieuwe spelers in, maar kon toch de eerste game niet in winst omzetten, De tweede game werd met ruime voorsprong gewonnen, dus een w.p, Jan Waagmeester bowlde deze dag erg sterk en zette in deze serie de hoogste game op zijn naam, met 197. In de derde serie moest het team tegen zichzelf spelen omdat de tegenstander uit Texel wegens om standigheden niet kon komen. Een team zonder tegenstander speelt tegen het eigen gemiddelde, dit is altijd erg vervelend omdat een team zich niet op kan trekken aan z'n tegenstanders, Het werd dus vechten tegen het eigen gemiddelde, het team behaalde de drie w.p. Vooral veel bewondering was er voor het spel van Henk Kooistra, de reserve van dit team, die deze dag voor dej eerste maal ingezet werd en er maar liefst met een gemiddelde van 170! zijn naamkaartje af gaf. Geweldig! Het team behaalde een tweede dagplaats met 156.8 gemiddeld. In de totaalstand staan ze nu al weer voor de 6de maal op de eerste plaats. Het team P.S. Heiloo begon deze dag tegen een lege baan omdat Texel niet aanwezig was. Ook hier moest dus tegen het eigen team gemiddelde gegooid worden. In deze serie waren het Nico de Wit en Henk Roeleveld die hoge games gooiden en het team behaalde de 3 w.p. De tweede serie tegen Zaanstad bracht veel spanningj vooral in de laatste game waarbij de teams gelijk eindigden, dat werd een halve punt voor elk team. Opvallend waren de constante games van het P.S. team: Jan Mossel 158-159. Nico de Wit 156-156. Piet Lodder 160-157 Henk Roeleveld 171-141. Rob Bulthuis 133-144. In de derde serie werd er gespeeld tegen een team uit Heems kerk. Han Hardeman kwam van de reserve bank terug op de baan en terecht hij scoorde 202 en 182 voor zijn team. Het hele team was trouwens goed op dreef en ze wisten dan ook met een gemiddelde van 168 de volle winst te pakken. Nico de Wit was de sterkste speler deze dag met 170 gemiddeld. Als team werd een gemiddelde van 159.3 behaald en een eerste dag plaats. In de totaalstand staat dit team nu op de 2 de plaats met 3-1/2 w.p. achterstand. De laatste speeldag is zondag 25 maart te Zaandam en dit beloofd een span nende dag te worden. Drie teams kunnen de kampioenstitel bemach tigen. Zal de sterkste winnen? HSV—NIEUWS Programma voor zaterdag 10 februari a.s. Senioren: HSV 1 - CSV 1 14.30 Junioren-B; HSV B4 - Alcm. Victr. B4 14.30 HSV B5 - Alcm. Victr. B5 14.30 Zeevogels B2 - HSV B6 13.00 Junioren—C: Alcm.Victr. C3 - HSV C3 13.15 HSV C4 - Alcm. Victr. C4 13.15 Alcm. Victr. C5 - HSV C5 12.00 HSV C6 - Alcm. Victr. C6 13.15 SVWC9-HSVC7 15.45 Programma voor zondag 11 februari a.s. Senioren: SEW 1 - HSV 1 14.30 Puersteijn 2 - HSV 2 11.00 Zeevogels 3 - HSV 3 11.00 HSV 4 - CSV 2 14.00 Zilvermeeuwen 4 - HSV 5 12.00 HSV 6 - Zilvermeeuwen 5 14.00 GSV 2 - HSV 7 12.00 HSV 8 - KSV 4 11.00 HSV 9 - KSV 5 14.00 Waard'75 5 - HSV 10 10.00 HSV 11 - De Rijp 6 11.00 Veteranen: WSV '30 13 - HSV 12 10.00 Dames: KGB 1 - HSV 1 12.00 Junioren-A: HSV Al - SDW A1 11.00 Go-Ahead A1 - HSV A2 12.00 HSV A3 - Koedijk Al 11.00 Junioren-B: Alcm. Victr. B3 - HSV B3 10.00 Indien eventueel de competitie voor zondag a.s. wederom zou worden afgelast en er is een van onze velden op ons complex bespeelbaar dan sp'eelt het le en 2e elftal een oefenwedstrijd tegen SRC 1 en 2 uit Schagen, aanvang 12.00 uur De Wedstrijdsekretaris, FORESTERS—NIEUWS. Wedstrijdprogramma voor zaterdag 10 februari 1979. Senioren: Bergen - Foresters 14.30 B-Junioren: Foresters B3 - Berdos B2 14.30 Berdos B3 - Foresters B4 14.30 C-Junioren: Foresters C3 - USVU C2 14.30 LSVV C3 - Foresters C4 13.15 Foresters C5 - Vitesse C5 14.20 Wedstrijdprogramma voor zondag 11 februari 1979: Senioren: Foresters 1 - Limmen 1 14.00 Foresters 2 - Alw. Forward 2 10.00 Foresters 3 - USVU 6 14.30 Foresters 4 - Alkm. Boys 9 10.00 AFC 7 - Foresters 5 12.00 Foresters 6 - Vitesse 12 14.30 Foresters 7 - Dynamo 6 10.00 Limmen 12 - Foresters 8 14.30 A-Juni oren: Foresters Al - SSV Al 10.00 Duinranders A1 - Foresters A2 12.00 AFC A3 - Foresters A3 10.00 Kwartet B/C Junioren: Foresters B1 - Purmerst. B1 12.00 Foresters B2 - Purmerst. B2 12.00 Foresters CI - Purmerst. CI 12.00 Foresters C2 - Purmerst. C2 12.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 10