SPORT en SPEL vlotmon makelaardij^ Mascotte komt met mooie zomerkollektie Eerste steen voor Van Haneghem's tuindienstverleningsbedrijf gelegd Voor aan- en verkoop of taxatie vanoiw woning VOLGENDE MAAND EERSTE VACANTIE-WEEK VOOR OUDEREN. D0E-MIDDAGEN REH0B0THSCH00L "100 JAAR ELEKTRISCH LICHT" IN HET EV0LU0N uitkijk PC VAN 't HOF EN BLOKKER VERHUIST NAAR HEILOO FOTOWEDSTRIJD JAAR VAN HET KIND UITKIJKPOST 11 APRIL 1979 gew pinfall gem 79 57320 796 60 53120 737 59 53474 742 42 45266 628 41 45021 625 39 42796 594 34 41026 596 32 45969 625 de tw;eede plaats bij de SPOTS/M EU BE LSPECIA LIST ALS EERSTE KAMPIOEN HUISLEAGUE BOWLING HEILOO Van de drie huisleagues is als eerste kampioen geworden het team The Spots/MS van de maandag-vroeg. Een uitstekende prestatie van het team dat dit seizoen voor het eerst in Heiloo speelde. Proficiat Janny, Antoon, Eef, Jan, Ron en Henk. Met moeite werd echter een 2-2 gelijk spel bereikt tegen Disco Heiloo die in Wim rorpeyn met 436 een sterke kopman hadden. Meertreffers klopte verrassend Pinbol- len met 4-0 vooral door de 482 serie van Hanny Schultz. The Cowboys wonnen met 4-0 van Jopie United. Rollebollers en The Indians deelden de punten met 2-2. Cor Mossel met 437 had hier het meeste succes. De stand van de maandag vroeg: Team The Spots/MS The Cowboys Pinbollen Meertreffers Jopie United Disco Heiloo Rollebollers The Indians maandag-laat versloeg Brunswickers Altijd Raak met 4-0. Ans de Man was met 508 duidelijk de sterkste in deze match. Pintreffers pakte een puntje van Pro Shop Heiloo 1-3, waarbij in de strijd om de eerste plaats bij de heren Jan Mossel met 504 maar liefst 52 pins dichterbij Henk Appel kwam en nu nog 0,3 punt achter staat. Matadoren kreeg de 4 punten door gebrek aan voldoende tegenstanders. Huiswaard II was te sterk voor de drie dames van Kattenberg, 4-0. Ellen Hoetjes blijft de dames aanvoeren met gem. 147. In de wedstrijd van de waarheid in de dinsdagleague versloeg Kokkelkoren het team Quintet met 4-0. Henk Oudhoff met 550 was weer eens in een bloedvorm. Lucky Strike verloor met 3-1 van Nooitgedagt. Jan Mulder met 441 was hier de sterkste. Golden Pins versloeg Black Out met 3-1 waarbij het echtpaar Bleeker zich danig weerde: Mar met 435 en Klaas met 442 pinfall. Gelukzoekers won met 4-0 van het onderaanstaande Pin Five waarbij Carla Broertjes met 376 het beste scoorde. doelpunt werd. Uitslag 3-2, ten nadele van Aquafit. De aspiranten jongens onder 16 jaar, o.l.v. coach Brugman moesten hun meerderen erkennen in de jongens aspiranten van Aquafit. Frans Mak tekende voor het enige gescoorde doelpunt in een overigens zeer leuke wedstrijd tegen Aquafit. Uitslag 1-8. Daarna moesten de aspiranten jongens o.l.v. coach van Wilsem het opnemen tegen Nereus uit Zaandam. Onze jongens waren weer goed op schot. Uitslag 8-2. Gescoord werd door Jan van Maurik 2x, Eddy Braakman 2x, Roel de Hoop 2x, en Roland Beenhakker en Stanley Rood teken den allebei voor een doelpunt. Hierna moesten de dames de strijd aanbinden tegen de dames van Aquafit. De eerste periode werd afgesloten met 0-1. De tweede periode met 0-3. In de derde periode wist Anneke Smits te scoren en eindigde deze periode in 1-5. In de vierde periode wist Dorthy Hollenberg nog eenmaal te scoren. Uitslag 2-6. jHet heren 2 team moest tegen Aquafit 4. Het team was op halve sterkte maar de aspiranten van de ploeg van de heer van Wilsem was te hulp geroepen. Robin Boom opende de score. Eddy Braakman wist de stand op 2-0 te brengen. Aquafit vond nu echter de rust in de ploeg terug en wist gelijk te komen 2-9.. Hein Verver wist echter weer te scoren, waarna Jan van Mourik het vierde doelpunt scoorde uit een goede voorzet van Roel de Hoop. Aquafit wist nog eenmaal te scoren, waarna de stand 4-3 werd. In de laatste minuut wist Roel de Hoop echter door de keeper uit balans te spelen rustig te scoren. Uitslag 5-3. jHans-Peter van Wilsem heeft als reserve-keeper ook een paar prachtige reddingen verricht. Als klapstuk van de avond moest Heiloo heren I tegen Aquafit I. Het was een gelijk opgaande strijd met steeds een voorsprong van Heiloo. De laatste periode ging in met de stand 5-5. Jaap Kaan maakte er 6-5 van maar toen was al het kruit bij Heiloo verschoten. Aquafit begon steeds meer druk op de verdediging van Heiloo uit te oefenen. Ook het verlies van Robin Boom uit de wedstrijd door 3 persoonlijke fouten was een ernstige verzwakking. Aquafit wist nog 3 maal te scoren. Uitslag 6-8. UITSLAGEN BRIDGE-CLUB „SANS ATOUT" 9 april 1979. A. N-Z: 1. fam. Weisenborn 2. mw. Rootjes - Kramer 3. de Winter - v. Zomeren 4. fam. de Waal 5. Rootjes - Schouten 6. Brandenburg - de Vries üdNBM Alkmaar Stationsweg 56 tel. 072-1 18870 ZWEM- EN POLOCLUB HEILOO Zaterdagavond was het weer een ware polo-happening in ons thuisbad te Castricum. Zeven var) de acht teams moesten een thuiswedstrijd spelen. De eerste wedstrijd was van ons jongste jongensteam o.l.v. coach Knijnenberg. De jongens wisten steeds het iniatief te nemen bij het scoren. In de laatste minuut lieten ze zich passeren door de jongens van Aquafit. Gescoord werd door Ton Klamer drie keer, Bob Glas een keer en Tim Olgers een keer. Meisjes aspiranten o.l.v. coach G. Schaap wisten de punten wel naar Heiloo te halen. De meisjes van Aquafit wisten een voorsprong te nemen maar door goed opzwemmen van Janine Lap en het trefzeker afmaken van Marja Rood bracht de stand op 1-1. Marja Rood tekende ook voor de resterende 2 doelpunten waarbij het laatste doel punt door goed bekijken een zeer gaaf A. O-W: 1. Nap - v. Steeg 2. Bolweg - v. Diepen 3. Koersen - v. Toornburg 4. fam. Schaffer 5. fam. Kuijt 6. fam. Kaashoek B. N-Z: 1. fam. Mak 2. ds. Vos - Beerepoot 3. hh Visser 4. ds. Bolweg - v. Steeg 5. Rusch - v. Twuijver (50) 6. fam. Schreiber B. O-W: 1. fam. Daudeij 2. Lansdaal - Vendel 3. fam. Bakker 4. v. Leeuwen - Velserboer 5. ds. Hulskamp - Roozen 6. ds. Fijma - v. Wissen C. N-Z: 1. Post - Tensen 2. ds. Schouten - Rootjes 3. fam. Nieuweboer 4. fam. Tamminga 5. Punt - de Git (50) 6. ds. Kemper - Coebergh (50) C. Ö-W: 1. fam. Groeneveld 2. ds. Smit - v. Twuijver 3. mw. Stolk - v. Staveren 4. Appel Roozen 5. ds. Meijering - dé Wild 6. fam. Boersen D. N-Z: 1. ds. Blikslager - de Jager 2. Köhne - Postma 3. ds. Bleijs - Werdmuller 4. ds. Garritsen - Löhr 5. fam. Slob D. O-W: 1. mw. Gallee - Gerssen 2. fam Broksma 3. mw. Krul - Bonnewit 4. fam. Jac. de Vries 5. mw. Krab - Witting E. N-Z: 1. fam. Toby 2. ds. Velserboer - Witters 3. mw. v. t. Hart - Zwitselaar 4. ds. v. d. Goot - Glorie 5. ds. Cornelissen - de Vries E. O-W: 1. ds. Harreveld - Roest 2. ds. Schuiling - Spruyt 3. ds. Goldsteed - Koebrugge 4. hh. Elders 5. ds. Post - Haaf kens (45) F. 1. Kemper - Verkleij 2. fam. Vreeswijk 3. mw. v. Buitenen - Heideman 4. Dijkstra - Jansen 5. mw. Bakker - Goos 6. mw. Zomerdijk - Sweerman 7. ds. Frugte - Lansdaal 68 48 48 44 42 59 52.5 48.5 45.5 44.5 65 57.5 43 42.5 42 59.5 58 57 54 41.5 41.5 37.5 61 49.5 49.5 47.5 46.5 46 56 54 49.5 48.5 47.5 44.5 66.5 64 45 43.5 43 39 55.5 53.5 53 49 48 41.5 58 54 53 47.5 46.5 41.5 63 53 50.5 49 46.5 38 61 52.5 52 47.5 37 Voor het 11e jaar weer grote belangstelling Elf jaar geleden vond de eerste vacantie-week plaats voor ouderen, in hoofdzaak uit Heiloo. Ongeveer 35 van zulke vacantie-weken zijn gehou den. Vacantie-weken naar prachtige streken, in een rustige omgeving, logerende in goede hotels en met een week-programma aangepast aan de gemiddelde mogelijkheden van de deelnemers. Dit jaar worden er weer een drietal vacantie-weken gehouden, met in totaal 145 deelnemer^. Ze worden gehouden in Zeeland, Twente en Zuid-Limburg. Van 19 tot en met 26 mei naar Renesse Volgende maand, trekt de eerste groep er op uit. Het gaat naar het Zeeuwse Renesse. Het Hotel Nieuwe Constantia" ligt practise!) aan de rand van een prachtig bos- en duingebied en ongeveer 800 meter van zee. Naast een tweetal dagtochten zijn er ook een drietal halve dag trips. De eerste dagtocht op maandag gaat naar het Noord-westelijk deel van Brabant. Bezocht wordt het mooie oude en levendige stadje Woudrichem. Daar stapt men aan boord. Naast een aantrekkelijke boottocht van een paar uur, staat een excursie aan Slot Loevenstein op het programma. Aan boord wordt geluncht en een Kapiteins maal" gebruikt. De tweede dagtocht, op woensdag 23 mei, gaat in Zuidelijke richting. Na de oversteek, over de Westerschelde, rijdt het gezelschap via de bekende Belgische badplaatsen Knokke en Blankenberge naar de prachtige oude stad Brugge. De eerste halve dag trip brengt de deelnemers naar Stellen dam, daar is een bezoek gepland aan de Delta-expo. Deze expositie geeft een goed beeld van de grootse waterbouwkundige werken in Zeeland en Zuid-Holland. Deze trip vindt plaats op dinsdag middag 22 mei. Op donderdag 24 mei bezoekt men „Miniatuur Walcheren" een soort „Madurodam", in een wat. kleinere vorm. Natuurlijk zal men naast Middelburg, de hoofdstad van Zeeland, een bezoekje brengen aan het fraaie Veere, dat ook bekend is geworden als watersport centrum. Op vrijdag 25 mei volgt tenslotte de laatste trip. Na 's morgens gereden te hebben over Schouwen en Duivenland via een prachtige route, o.a. over aamstede) gaat het gezelschap varen oyer het Grevelingenmeer. Vanuit Scharendijke. (v H Waarschijnlijk nog een paar plaatsen vrij. Voor alle reizen was er een grote belangstelling, groter dan er plaatsen beschikbaar waren. Helaas zijn er aoor omstandigheden (o.a. door ziekte een paar plaatsen vrij gekomen voor de reizen van 9 t/m 16 juni en 18 t/m 25 aug. Van 19 t/m 16 juni gaan ruim 50 Heilooërs naar De Lutte. Daar logeerde men al enige malen in Hotel „Het nije Huss", gelegen in een unieke omgeving. Van 18 t/m 25 aug. gaat een gezelschap naar Slenaken. Daar wordt gelogeerd in Hotel,,Op den Dries. Ook daar logeereen Heilooërs al enige keren. Ook dit hotel ligt prachtig. Nogmaals, er Izijn waarschijnlijk nog maar een paar plaatsen beschikbaar. Voor inlichtingen belle men, liefst per omgaande 330182 (N. Majolée). In de maand maart j.l. gonsde het op een viertal vrijdagmiddagen van de activiteiten in en om de school. Met behulp van een aantal vaders, moeders en onderwijskrachten was een pro gramma van creatieve en andere activiteiten opgezet, waarbij de kinderen konden kiezen uit: dammen, schaken, bloemschikken, draadfiguren maken, muziekexpressie, volksdansen, jazzballet, koken en bakken, solderen, stof versieren, natuurexcursies, ba tikken en hoog- en diepdruk. Hoewel dit blok van vier .weken in eerste instantie als experiment was opgezet, is uit de reacties van kinderen en ouders, maar ook van de groepsleiders en -sters wel gebleken, dat een herhaling er dik in zit. Kinderen die niet aan hun eerste keuze konden meedoen, waren toch enthousiast; de volgende keer zullen ze vast wèl aan hun eerste keus kunnen maken. Erg fijn was het dat de groep die natuurexcursies maakte naar Bakkum, Egmond aan Zee, Bergen aan Zee en de reigerkolonie in Heiloo, voor het vervoer gebruik konden maken van het schoolbusje dat in augustus vorig jaar is aangeschaft voor het vervoer van de leerlingen uit Limmen en Akersloot. Zonder de hulp van velen zou het succes niet zo groot zijn geweest, daarom ook vanaf deze plaats onze dank aan de medewerkenden. DAM- en SCHAAKTOERNOOI REHOBOTHSCHÓOL In de maand maart vonden voor het eerst wedstrijden plaats om het dam- en schaakkampioenschap van de Rehobothschool. Verdeeld over 8 dagen (2x per week) werden in de klassen 3, 4, 5 en 6 de Voorronden gespeeld om het kampioenschap van de klas. Mooie partijen werden afgewisseld door partijen waarin de gelukkigste won, maar spannend was het overal; zelfs beslissingswedstrijden tussen 3 van de 4 spelers uit één poule waren nodig. Tenslotte werden op woensdagmiddag 4 april de finales gespeeld in de aula van de school. Om de spanning wat te bekoelen, zorgde de altijd actieve oudercommissie voor limonade. Wat wel een beetje werd verwacht, kwam ook uit: het dammen èn het shaken werden gewonnen door PETER SIEGMAN. Goed gespeeld en hele maal verdiend. Een troost voor de andere deelnemers is, dat zij volgend jaar een nieuwe kans krijgen. De uitlslagen waren Dammen: 1. Peter Siegman; 2. Wiko Lamain; 3. Jos de Best; 4. Roel de Groot. Schaken: 1. Peter Siegman; 2. Mathieu Vaandrager; 3. Maurits Kalf; 4. Hans Mol. De mode die Mascotte brengt valt in de eerste plaats op door de draagbaarheid, geen extra vagant e dingen maar leuke gezellige mode voor iedereen. Natuurlijk ook hier blazers van verschillende modellen veel in naturel tinten mooi te combineren met bijpassende rokken, de vrolijke noot brengt u aan door een leuke blouse, een tonje of een shawl, maar ook katoenen gebloemde rokken met blouses waar de kleur van de rok in terugkomt dit alles van het merk Joseph Janard. Een Italiaanse collectie zagen we van het merk I Blues, pakjes van wollen Ottomann leuke spencers, ook in de grotere maten. Het honderd-en-elf jaar oude bedrijf van de firma Van 't Hof en Blokker zal zich binnenkort in Heiloo gaan vestigen. Hier wordt een geheel nieuw pand neergezet. Besloten werd tot nieuwbouw over te gaan omdat het oude gebouw niet meer doelmatig is voor de bloembollenkwekerij en de export. „We zullen toch nog aan het idee moeten wennen uit Limmen weg te gaan, na al die jaren is de samenwerking zowel met het ge meentebestuur als met de bevolking, bijzonder prettig geweest", aldus de heer R.D. de Jager. Na in 1868 het bedrijf in Akersloot begonnen te zijn, verhuisde de firma van 't Hof en Blokker in 19 21, naar Limmen en nu, na 58 jaar naar Heiloo. De heer de Jager: „Gelukkig zitten we zo dicht bij Limmen dat de band nog voelbaar blijft." De nieuwe gebouwen komen te liggen achter Motel Heiloo aan de Kapellaan, te midden van de kwekerijen. Het pand bestaat uit drie hallen van elke 18 bij 36 m, moderne kantoren, een kantine en een ruime parkeerplaats. Het ontwerp is van architectenburo van Ast en zal worden gebouwd door bouwbedrijf C.P. Sym B.V. uit Blokker. Met het grondwerk is reeds begonnen en men hoopt half juni met het gehele pand klaar te zijn, juist voor het nieuwe seizoen. Ook de Hortus Bulborum gaat mee naar Heiloo. Aan het einde van het jaar zal deze unieke verzameling overgeplant worden en zal dan voor het eerst in Heiloo weer in zijn volle glorie te zien zijn. Dinsdagmiddag werd aan de Venne- watersweg in Heiloo de eerste steen gelegd voor het in 1980 gereed te komen fonkelnieuwe „tuindienstverle ningsbedrijf" Van Haneghem. Het leggen van die eerste steen geschiedde door de twee zoöns van de familie Van Haneghem, Jan Willem en Martijn, die zich als ervaren metselaars uitstekend van hun taak kweten. Het huidige tuincentrum aan de Westerweg is zo langzamerhand te klein geworden zodat het voor de firma Van Haneghem de hoogste tijd werd naar wat anders en vooral groters uit te kijken. Aan de Vennewatersweg werd uiteindelijk een geschikte ruimte gevonden. Dat terrein aan de Vennewatersweg wordt overigens al ruim een jaar gebruikt voor het uitleveren en afhalen van bestellingen. Ook worden er de vele nieuwe producten in voorraad gehou den. Als alles volgens plan verloopt is het nieuwe complex begin 1980 klaar. De oppervlakte zal dan zo'n 20.000 vierkante meter beslaan, waarvan 1600 overdekt. De tentoonstelling "100 Jaar elek trisch licht" in het Evoluon beperkt zich niet tot de uitvinding van de gloeilamp en de verdere vervolmaking van de riieuwe lichtbron. Een afzonderlijk deel van de tentoonstelling gëeft een indruk van de lichtbronnen die in gebruik waren in de voorafgaande eeuwen. Sedert onheugelijke tijden waren dat onver anderd primitieve olielampjes, vetpot jes, kaarsen, flambouwen of zelfs gloeiende houtspaanders die flakke rend en walmend nauwelijks enig licht verspreiden. Verlichting bleef eeuwenlang niet alleen gebrekkig en (brand-) gevaarlijk maar ook kostbaar: als brandstof dienden in het algemeen eetbare stoffen (oliën, vetten, was) die men (letterlijk! uit de mond moest sparen terwille van een beetje licht. Gasverlichting, petroleum verlichting ook al, betekenden in zoverre een verbetering dat van een goedkopere brandstof gebruik kon worden ge maakt en dat lampen die meer licht gaven mogelijk werden. Het gevaar van de open vlam bleef, zoals een toenemend aantal branden en onge lukken bewees. Elektrische verlichting maakte gebruik van een geheel andere vorm van energie die voordien onbekend was. Maar voor het zover was dat men de eerste lampen kon onsteken was het eerst noodzakelijk meer kennis over wezen en eigenschappen van de eletriciteit te verwerven. Het onder- zoèk op dit gebied kwam in een stroomversnelling, toen praktische mogelijkheden voor het opwekken van elektrische stromen werden gevonden. Het zoeken naar een stroombron vertoont wel enige gelijkenis met de inspanningen die velen zich getroostten om een methode te vinden voor het maken van goud. Met dat verschil dat men nu wel slaagde en dat de elektrische stroombron nuttiger is gebleken en voordeliger dan het maken van goud ooit zou zijn geweest. Een tweede deel van de tentoon stelling laat zien hoe stap voor stap de kennis werd vergaard waardoor het tenslotte mogelijk werd dynamo's te maken. Stoommachines gingen de aandrijf kracht leveren; via boven gronds gespannen lijnen eerst, later via ondergrondse kabels, bereikte de elektriciteit woningen, winkels en bedrijven, waar gloeilampen begonnen hun gouden schijnsel te verspreiden. ln de sportieve kleding zal men de kleur kobalt gecombineerd met groen tegenkomen, wat een hele mooie combinatie is. Voor de wat jongere moeë (t/m 42) was er Blacky Dress, een iirma die volgens Marlies en Eugen van Schagen de couture het best vertaald. Jeugdige jurkjes maar van die schone jurkjes vaak met wit afgezet maar ook jurkjes van voile, of een gevoerd topje met daar overheen een voile jurkje van hetzelfde. Ook de Finse mode begint steeds meer terrein te winnen, leuke katoenen zomerjurkjes in frisse kleuern. Ook sportieve poplin jacks in de kleuren geel, kobalt en groen met bijpassende rokken. Leer en suède was er uit Israel, leer van zo'n soepele kwaliteit dat hoewel ruim geplooid het eruit zag als een blouse. In regenjassen was er ook een grote keuze, prachtig was de zachtgroen jas van zijden poplin, nappaleer en de binnenkant met een zijden visgraat. Deze jas is aan beide kanten te dragen. jDe Ollie mode die U misschien alleen als kindermode kent is er nu ook mei een speelse collectie voor jonge vrouwen. jBadgoed is er veel in een soort velours, bikini, bermuda shorts, korte broekjes, hesjes in de bestaande modekleuren maar ook in mooi paars en zwart, (wat natuurlijk altijd mode blijft). jAl deze mode maakt een bezoek aan Mascotte in de Stations straat alleszins de moeite waard. Bala; mate kers Balai maar Met en d( Kortt u bat Het derde, belangrijkste, deel van "100 Jaar elektrisch licht" toont de overrompelend snelle ontwikkelingen gedurende de afgelopen eeuw. Het zal velen verrassen te ontdekken dat niet Edison de uitvinder van de elektrische gloeilamp is geweest. Evenmin als het juist is in 1978/79 het 100-jarig jubileum van de elektrische verlichting te vieren. Wat de rasuitvinder Edison wèl deed is veel belangrijker en veel omvattender: hij stelde zich ten doel de gasverlich ting en het gasnet te vervangen door elektrisch licht en door een elektrisch net om de energie naar elke woning, bedrijf, fabriek te voeren. Maar omdat er toen hij zich met dit idee ging bezighouden eigenlijk nauwelijks iets bestond, was hij verplicht alles zelf te ontwerpen en te maken: de dynamo-machines voor het opwekken van de elektriciteit, kabels voor een ondergronds net, alle installatiemateriaal (zoals dat tegen woordig heet) voor de uitvoering in de aan te sluiten woningen en bedrijven: schakelaars, fittingen en zelfs een elektriciteitsmeter. Maar allereerst moest hij zich met het ontwerpen van een nieuw type gloeilamp bezighouden. Want in een systeem als Edison voor ogen stond, pasten alleen lampen voor een veel hogere spanning dan de toen al bestaande. Op Kerstavond in 1878 werd het terrein rondom het laboratorium van Edison in Menlo- park met gloeilampen verlicht. Een gebeurtenis die vele verbaasde kijkers trok. Maar vooral door de grote Internationale Elektriciteitstentoon stelling in Parijs, in 1881, werd de belangstelling van het grote publiek gewekt. In vele landen ontstond een koorstachtige aktiviteit: Londen, New York, Parijs, Berlijn Elektrische centrales werden ge bouwd; straatverlichting aangelegd of omgebouwd, woningen kregen een aansluiting op de netten die in allerijl de een na de ander werden aangelegd. Elektriciteit bleek nog voor veel meer dan alleen verlichting zeer goed bruikbaar: men kan er motoren mee aandrijven, warmte mee opwekken. Naarmate de elektriciteitsnetten wer den uitgebreid kwam dit gebruik van elektriciteit als krachtbron voor steeds meer bedrijven beschikbaar. In hoofdzaken is dit wat u in de tentoonstelling "100 Jaar elektrisch licht" in het Evoluon kunt gaan bekijken. De tentoonstelling werd op 20 december 1978 geooend en blijft het gehele jaar 1979 toegankelijk voor bezoekers van het Evoluon. Het Evoluon is dagelijks geopend, behalve op le Kerstdag en Nieuwjaars dag: op de werkdagen van 9.30 - 17.30 uur. op zaterdagen van 10.00 - 17.00 uur. op zon- en feestdagen van 12.00 - 17.00 uur. In het kader van het door de Verenigde Naties uitgeroepen jaar van het Kind 1979 organiseren Kodak, Minolta Nederland, Vivitar, Amro Bank en de fotobladen Foto en Focus een fotowedstrijd van kinderfoto's. De wedstrijd, waaraan iedereen kan deelnemen, wordt gesteund door de Stichting Nationaal Commissie Inter nationale Jaar van het Kind te Den Haag, de organisatie die alle activi teiten rond het Jaar van het Kind in Nederland coördineert. De bedoeling is om vóór 31 juli a.s. leuke, gezellige, spontane, originele kinderfoto's in de zenden waarna een jury bestaande uit Gerrit den Braber, Ria Bremer, Dick Bruna, Martini Bijl, Bert Haanstra, Guus de Jong, Ruud Krol en Michel van der Plas twaalf winnende foto's zullen kiezen. Deze 12 winnende inzendingen zullen worden uitgegeven in een fraaie 1980 kleuren kalender. Voor elke verkochte kalender zullen de organisatoren f 5,~ afdragen aan de Stichting Jaar van het Kind. De 12 hoofdprijzen zullen bestaanuil 12 Actie Wereldkinderen beeldjes van de beroemde Kees Ver kade en bovendien 12 amro florijnenvloot spaarrekeningen met een saldo van f 500,--. Daarnaast zullen er een groot aantal eervolle vermeldingen uitgereikt wor den met een veelvoud aan prijzen. Van een vijftigtal inzendingen zal een tentoonstelling worden samengesteld die op 10 september 1979 geopend zal worden bij Kodak in Odijk. Deze tentoonstelling zal vervolgens in een groot aantal Amro Bank kantoren in het hele land te zien zijn. Nadere inlichtingen en deelname- formulieren zijn te verkrijgen bij de organiserende bedrijven, bij fotozaken door het hele land en bij alle Amro Bank kantoren. De centrale organisatie en coördinatie berust bij Communicatie Advies Bureau Trefpunt te Soestdijk. Nadere inlichtingen: Bureau Tref punt: 02155-22266 (Frank van den Wall Bake). Foto van brandmelding afgelopen zaterdag bij woonheuvel van Teerenstra. l*] vat met olie in de fik geraakt, althans dat zei men f

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 4