vlotmon Radio BAKKER ZN. f® I MALLEVOÜRT VERHUUR c< financieringen JAVA51 cm/1798.— aanb. /15®.— CORTINA56cm/2098.—aanb.1798.- MALAGA67cm/2348.—aanb./1898.- KENNEMERSTRAATWEG 255 - HEILOO TELEFOON 072-330262 Ze Mn PIE qlas- servies tafels stoelen etc. Nog dit jaar dag-mavo voor volwassenen in Heiloo CDA-lijsttrekker Bouke Beumer in Alkmaar 3 JAAR VOLLE GARANTIE *op alle onderdelen inklusief de kleurenbeeldbuis en zelfs op het arbeidsloon* UITKIJKPOST 9 MEI 19* LOOP VOOR UNICEF: HELPEEN HANDJE MET JE VOETEN ASTMA K0LLEKTE BURGERLUKESTAND GEMEENTE HEILOO Voor uw financiering, hypotheek of persoonlijke lening Alkmaar Stationsweg 56 tel. 072-118870 WELFAREWERK IN HUIZE 0VERKERCK. UITKIJKPO Als u toch van plan bent een nieuwe kleuren-tv te nemen beslis dan nu! Want tot 15 juni profiteert u van werkelijk volle garantie. Maar liefst drie jaar langNeem geen genoegen met halve zekerheden. eeeeee® eeeeeee Kom nu kijken en kies voor de kleurigste aanbieding van het jaar! VROUW, KOM OP VQ0R EUROPA HEEL VEEL DANK! BIOGRAFIE LOUIS VAN DIJK ENERGIE-BESPARING IN HEILOO ONTHEFFING TEELTVERBOD AARDAPPELEN 5li 46- 44* 40-H OUD PAPIERAKTIE LIDWINASCH00L Nadat 4 jaar geleden het initiatief was genomen tot het oprichten van een „Moeder-Mavo", - is dit instituut intussen uitgebreid tot een volledige afdeling in het onderwijs. Dit „avondonderwijs-overdag" wordt momenteel al in ruim 100 plaatsen in Nederland gegeven. Na een oproep in de kranten en een huis-aan-huis verspreidde folder bleek al op de voorlichtingsavond in de Oude Herberg, dat er een voldoende aantal kursisten de opleiding wilde volgen. Daar een Dag-Mavo voor volwassenen alleen mag starten als dependance van een bestaande avond school, hebben de initiatiefnemers aan het „Cornelis Drebbelcollege" te Alkmaar gevraagd, de organisatie op zich te nemen. Na enige weken voorbereiding is het dan zover, dat er zowel lokalen, docenten als ingeschreven leerlingen zijn. In de eerste week van september zullen vele volwassenen uit Heiloo, Castricum, Egmond en omgeving weer plaats gaan nemen in de schoolban ken. De lessen zullen worden gegeven in het Open Huis op de maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagochten den van 8.30 tot 12.00 uur. In het algemeen zal men per ochtend twee vakken kunnen volgen. De kosten aan deze opleiding verbonden zijn: een jaarlijkse cursus- bijdrage ad f 30,--, het schoolgeld dat jaarlijks wordt geheven is f 60,-- (huidige regeling). De boeken die door de leerlingen zelf worden aangeschaft, komen op f 25,-- tot f 30,-- per vak. De gehele opleiding duurt per vak 3 jaar. Kiest men bij het begin meteen 6 vakken, dan kan men na drie jaar het Mavo-4 diploma bezitten. Eveneens bestaat de mogelijkheid om voor een kleiner aantal vakken te gaan studeren. Men werkt dan voor de z.g. deelcertificaten. Zes deelcertificaten geven recht op een volledig Mavo-4 diploma. Voor de coördinatie met de andere afdelingen van het Cornelis Drebbel College zal worden gezorgd door mevrouw J. Eglmaier, die tevens de lessen Nederlands zal verzorgen. De leerlingen zullen gedurende het eerste studiejaar eveneens studiebegeleiding krijgen. Voor de leerlingen, die zich reeds hebben ingeschreven en voor overige geïnteresseerden zal er nog een informatie omtrent het rooster worden gegeven op woensdag 16 mei door de conrector van het Cornelis Drebbel College, de heer P. Vierkant. Aanvang 9 uur in de grote zaal van het Open Huis. Voor de vakkenkeuze verwijzen we naar de advertentie in deze krant. r PP SÉfc Wie vorige weck de stank van teer trotseerde en door de herrie en het stof bij JeJ Letschcrt belandde, moest niet verwonderd op kijken hier een beeldschone Japanse aan te treffen. Op charmante wijze liet zij U kennis maken met de heerlijke produkten van Shizeido. Waren deze vroeger alleen op de huidverzorging gericht, thans voeren zij ook de gehele make-up lijn, die helemaal op de Europese smaak is afgestemd. Shiseidp is op één na het grootste concern op het gebied van cosmetica. In Japan valt de cosmetica onder de geneesmiddelenwet, er zijn vestigingen in Tokio waar 28.000 medewerkers aan verbonden zijn en in Osaka. Een opleiding voor een schoonheidsspecialiste die bevoegd is in het buitenland te werken, duurt 5 jaar. Vrijdag 18 juni zal er weer een schoonheidsspecialiste zijn om U alle adviezen over Shiseido te geven. Zoals U al eerder hebt kunnen lezen, organiseert het Unicef-comité Alk maar, evenals vele andere Unicef- comité's in het land, op 19 mei a.s. een wandeltocht. Voor degenen die eerdere informatie gemist hebben: Unicef Alkmaar wil door middel van deze wandeltocht geld inzamelen voor de kindergezond heidszorg in de sloppenwijken van Lusaka, de hoofdstad van Zambia. Dit is één van de projekten waarmee Unicef de positie van kinderen in nood probeert te verbeteren. U kunt helpen door mee te doen met de „Loop voor Unicef". De bedoeling is dat U vóór dé wandeltocht mensen zoekt die uw sponsor willen zijn. Zij betalen U per kilometer. Belooft iemand b.v. f 0,25 per km te betalen, dan ontvangt U na afloop van een tocht van 5 km f 1,25, loopt U 10 km dan ontvangt U f 2,50. Zo helpt U door te wandelen en kunt U ook nog uw vrienden of buren inschakelen voor de financiële steun. Om mee te kunnen doen heeft U een deelnemers kaart nodig. Zo'n kaart kunt U krijgen bij de onderstaande adressen. Bij het uitzetten van de route kreeg Unicef Alkmaar goede hulp nl. van Scouting Nederland, beter bekend als de padvinderij. De wandelroute loopt door het Heilooër Bos, ze is duidelijk aangegeven en van controleposten voorzien. Bij die posten zal uw deelnemerskaart met een officieel Unicef of padvinderijstempel gemerkt worden. U kunt starten bij het Troephuis Don Bosco (bij de gevangenis), Pr. Bernhardlaan Alk maar én bij het Troephuis De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg, Heiloo. Na aankomst daar meldt U zich bij de organisatoren en kiest U uit routes van 5, 10 of 15 km. U eindigt weer waar U begonnen bent. De starttijd is tussen 10.00 en 14.00 uur, U kunt in ieder geval tot 16.00 uur lopen voor Unicef. Na de wandeltocht gaat U bij uw sponsors het geld ophalen. Op 23 mei a.s. houdt Unicef grote afrekendag. U kunt dan tussen 14.0,0 en 16.00 uur terecht bij de Ideeruimte van de Vest, Canadaplein, Alkmaar, en bij het Troephuis De Bolder, hoek Kerke laan/Westerweg, Heiloo. U kunt echter ook afrekenen bij het adres waar U uw deelnemerskaart gehaald hebt. Die adressen volgen hier: voor Alkmaar fam. Binnendijk, Regulierslaan 19; fam. v. Daalen, M. Pontstraat 40; fam. Hey, Saturnusstraat 103; fam. Blom, Westerweg 380; fam. Hageman, Tuinstraat 60; fam. Hopstake, A. Paulownastraat 41 fam. Thijsen, Bregwaerd, 59. Voor Heiloo: fam. v.d. Stok, Het Zevenhuizen 1; fam. Smaknan, Hofdijkweg 32; fam. Naesens, De Vang 2; fam. Mannak, Sandecamplaan 26. P.s. mocht u om de een of andere reden niet in staat zijn om sponsors te zoeken, dan bestaat er de mogelijk heid voor volwassenen en kinderen onder de 9 jaar bij de start resp. f 2.50 en fl.- startgeld te betalen. De in de laatste week van april gehouden Astma-kollekte heeft f6.107,81 opgebracht. Allen die hiertoe hebben bijgedragen, heel hartelijk dank. ELDERS GEBOREN: Lisette H. M. d. v. Remmert L. Blakborn en Geertruida M. Hooge- land; Rogier M. z.v. Gerardus F. M. Bos en Anna E. M. G. van der Meer; Ralf T. z. v. Johan Bechtold en Simone J. Ott; Wilhelmus G. H. z. v. Wilhelmus G. Apeldoorn en Irène C. V. Borst;ONDERTROUWD: Cornelis A. M. Veldt en Johanna A. J. Vale; Wilhelm J. F. M. Schlöter en Roswitha D. Coolegem; Johannes P. M. Kok en Anna P. M. Nanne; Nicolaas C. Schouten en Ingrid B. Kusch; Petrus J. Kaandorp en Johanna C. M. Bakker; Antonius Peppinck en Afra A. M' Blomert; Rutgerus Gerssen en Martine Ver schoor; GETROUWD: Cornelis J. J. de Boer en Elisabeth D. A. de Graaff; Slah Jendoubi en Mireille Wouters; OVERLEDEN: Jantje C. Schuchard W. v. B. J. Meester, oud 90 jaar; Kuiper, Aaltje w.v. P. T. Minneboo, oud 94 jaar; Stokman, Simon P. oud 60 jaar; de Wijn, Elisabeth M. w. v. A. van Pelt, oud 80 jaar; ELDERS OVERLEDEN: Goudriaan, Elisabeth w. v. J. K. Vellinga, oud 67 jaar; Zijlstra, Elisabeth e. v. L. Douma, oud 71 jaar; Maandagmiddag was in de zaal van huize Overkerck een welfaremiddag van het Rode Kruis. Het kleurige brei, naai en borduurwerk was het resultaat van vele uurtjes handenarbeid van bejaarden gehandicapten en zieken. Er waren prachtige stola's veel kinder goed, leuke kleedjes en schortjes, aardige beplakte doosjes en schilde rijtjes en wie zin had in een partijtje sjoelen kon ook zijn hart ophalen, tevens was er een verloting. De opbrengst van deze middag wordt weer besteed voor de aankoop van nieuwe materialen. ste aanbieding In het kader van een verkiezings tournee voor de Europese verkiezin gen, zal de lijstrekker van het C.D.A., Bouke Beumer op dinsdagavond 15 mei a.s. inleider zijn op een openbare bijeenkomst die gehouden wordt in de aula van de V.H.B.O.-school TJonge Hof aan de Arcadialaan 50 te Alkmaar, vlak bij het motel Alkmaar (aanvang 20.00 uur). Dat het C.D.A. ernst maakt met de Europese verkiezingen blijkt wel uit het feit dat behalve Bouke Beumer nog drie C.D.A.-Euro-kandidaten, te weten mevrouw Kakes en de heren Penders en Mommersteeg, en het Tweede-kamerlid de heer Borgman naar Alkmaar komen om in een forum-discussie de vragen uit de zaal te beantwoorden. De heer Beumer is sinds 1975 lid van de Tweede Kamer waar hij als financieel-economisch specialist van de C.D.A.-fractie op treedt. Dat Beumer de christen-demo cratie in Nederland en Europa een warm hart toedraagt, blijkt wel uit zijn uitspraak in het weekbald „De Haagse Post" van enkele weken geleden: „Moet ik de christen-demo cratie in de steek laten omdat Strauss erin zit? Kortom, alle reden om op 15 mei nader met de heer Beumer kennis te maken. Voor meer informatie: Bel Arie van Noord, 02205 - 1852 (thuis); o70 - 992320 (kant.). •••••e® i I S099906! De werkgroep Heiloo van de Stichting TERRE DES HOMMES is velen van U dank verschuldigd. Om te beginnen voor alle schoentjes, die U ons bracht. Het waren maar liefst 171 paar. Voorlopig kunnen hiermee alle poliopatientjes in Congo Brazzaville worden geholpen. in de tweede plaats de Heiloose winkeliers en de Antiekade te Limmen, die het ons mogelijk maakten vrijwel zonder kosten de loterij voor ons kindertehuis in Addis Abeba (Ethiopië) te organiseren. Om U nog even te informeren: door het grote aantal vrijwilligers in de Stichting komt van elke gulden 91,3 cent bij de kinderen. Alle 6000 loten gingen de deur uit dank zij velen, die zich inzetten voor de verkoop hiervan. Hoewel het onmogelijk is alle namen te noemen willen wij een uitzondering maken en wel voor de leerlingen van de St. Jan Mavo in Heiloo en de brugklasleerlin gen van de Christelijke Scholen gemeenschap Jan Arentsz in Alkmaar. Zij brachten samen ruim 3000 loten „aan de man". Aan allen hartelijk dank. Een speciaal woord van dank nog aan onze jongste verkopers, Guido en Sandra Groot van de Rehoboibschool, zij verkochten samen 175 loten! Onderstaand vindt U de trekkingslijst. De prijzen kunnen worden afgehaald bij Mevrouw Kempers, de Achtkant 19 (tel. 330077) 's morgens vóór 10 uur of 's middags na 15.00 uur, met -uitzondering van donderdagmiddag. HOOFDPRIJZEN. 1. waardebon f 500,- (Joseph van Schagen) no. 1564. 2. waardebon f 250,- (Joseph van Schagen) no. 5237; 3. minicassetterecorder (fa. van Wijn gaarden, v/h Pantekoek) no. 3695; 4 Crêpeset (Kaashandel de Deel) no. 2145; 5. Autoped (Rijwielhandel Bosman) no. 5810; No.: 0079- set schroevendraaiers (Jan Rus); 0165 - 1486 single/langspeelplaat (Disco Heiloo); 0184 - 0813 - 1865 - 1976 jongensboek f Boekhandel Deutekom); 0424 droogboeketje (Heieen Groot); 1083 - 1335 - 2294 waardebon f 10.- (Flandria); 1148 - 1457 - 4050 - 4611 - 5085 badschuim (Jef Letschert); 1382 spti (zeeslag) (Sporthuis Hel ling); 1652 - 5877 boek (Boekhandel Avis); 1672 - 5828 - 4536 twee balspelen/ voetbal (Kinderhuis Lute) 1756 - 2136 - 3884 - 4388 - 5175 kinderboek (Boekhandel Deutekom); 1882 - 5236 babypop/spel (Warenhuis van Schaik); 2786 - 3634 waardebon f 15.- (Guus van der Linden); 2792 - handdoek Heiloo (Livera); 2797 waardebon f30.- (Slagerij de Haan); 2844 tafelventilator (Radio Bakker); 2986 waardebon f 50.- (Holland International); 3236 turcotaart (Ban ketbakkerij Boonacker); 3575 rollade (Heerenslager); 3886 droogboeketje (Tini Wentink, Egmond Binnen); 4619 wandbord Unicef (Candelaer); 4788 kristallen dessertcoupe (Juwelier H. J. Kwaad); 5129 avondje bowling (Bowling Heiloo); 5153 waardebon f 20.- (Pannekoek- huis); 5246 permanent of andere haarverzor- ging (Kapsalon Vondel, Alkmaar). „3* v- Vorige week vrijdag,4 mei,werden in Heiloo de doden herdacht. O.a werd een z.g. stille tocht gehouden die naar het monument „De Mail van Vught.'leidde.Op de foto ziet u de aankomst bij het monument. Er werden kransen en bloemen gelegd en de plechtigheid werd besloten met het gezamenlijk zingen van twee couplet van het Wilhelmus. Louis van Dijk boog zich voor het eerst over het toetsenbord van een orgel toen hij net zeven jaar was. Zoals alle jongetjes van die leeftijd, onderzocht hij alles binnen bereik; doordat zijn vader koster was van de Prinsessekerk in Amsterdam kwam hij bij dat orgel terecht. De organist van de kerk hoorde het baasje steeds fanatieker op het orgel tekeergaan, en maakte daar Louis' vader op attent, die prompt een tweedehans piano kocht. Hij kreeg les van verschillende mensen, waarbij Piet van Egmond een belangrijke rol speelde. Tijdens zijn schooltijd kon hij zich maar moeilijk concentreren, want zijn hoofd zat vol muziek; toch slaagde hij uiteindelijk voor de HBS. Bij het toelatingsexamen voor het conservatorium was de commissie in eerste instantie niet zo onder de indruk van Louis' pianospel, tot ze hem vroegen te improviseren. Dat was toen al zijn sterkste kant en dus werd hij toch toegelaten. Terwijl hij studeerde trad hij 's avonds op in clubs en speelde jazz! Hij deed alles om dat Jaap Callenbach (zijn leraar) in zijn spel niet te laten merken. Uiteindelijk slaagde hij cum laude met een uitvoering van het Piano Concert in G Majeur van Maurice Ravel. In 1961 deed Louis van Dijk met zijn trio voor het eerst mee aan het Jazz Concours te Loosdrecht, waar hij de eerste prijs in de sector Moderne Jazz in de wacht sleepte. Europa, de oude wereld, onze wereld, een heel leven lang! Binnenkort, op donderdag 7 juni, als we straks zelf kunnen opkomen voor Europa, mogen wij echter best wat beter beslagen ten ijs komen. Daarom organiseert de Federatieve Vrouwenraad Heiloo op donderdag middag 10 mej a.s. in de Gerefor meerde Kerk een voorlichtingsmiddag aanvang half twee; entree f 1.-. Toegankelijk voor leden en niet-leden der Vrouwenorganisaties. Over dé „Positie van de vrouw en het Europese Parlement". Zal mevrouw Drs. A. M. C. Th. van Heel - Kasteel (voormalig 2e kamerlid C.D.A.) en nu werkgroep lid van C.D.A. der Europese politiek, een inleiding houden, met gelegenheid tot discussie; waarna door een voorlich tingsambtenaar der Europese Gemeen schap de film „Gelijke Kansen voor de Vrouw" vertoond zal worden. De Europese Gemeenschap stelde 'een prioriteitenlijst op ten aanzien van de vrouwen, waarin o.a. was opgenomen: 1. Opheffing discriminatie in oplei ding en beroep; 2. Bevorderen dat meer vrouwen in 't arbeidsproces worden opgenomen; 3. Gelijke beloning; 4. Gezinspolitiek aanmoedigen; 5. Sociale verzekering voor vrouwen; 6. Verbetering gezondheidszorg. Dankzij de Europese samenwerking is het recht op gelijke beloning voor mannen en vrouwen die hetzelfde werk doen een feit geworden. In Europa zijn vrouwenzaken geen bijzaken. Weest daarom ook goed geïnformeerd over het werk van het Europese Parlement. Graag tot ziens op donderdagmiddag 10 mei half twee in de Gereformeerde Kerk Noordergeeststraat Heiloo. In het kader van de energie-besparing is met het P.E.N. overeengekomen om gedurende de zomertijd de straatver lichting op een lager niveau te brengen. In de huidige situatie gaat de gehele verlichting ongeveer een kwartier na zonsondergang aan; een gedeelte hiervan wordt om 23.30 uur uitgeschakeld, zodat dan alleen de zogenaamde nachtverlichting brandt. Om energie te besparen is het de bedoeling ook 's avonds slechts te volstaan met de nachtverlichting, die anders om 23.30 wordt ingeschakeld. Deze nieuwe regeling zal in de loop van deze maand worden ingevoerd. Binnen het Noordhollands gebied, waar een aardappelteeltverbod geldt, kan op beperkte schaal ontheffing worden verleend. Ontheffing kan alleen worden verleend, waar geen bloembollenteelt in de direkte omge ving plaats heeft. In het kustgebied van Noord- en Zuid-Holland, ongeveer tussen Bergen en Den Haag, is de teelt van aardappelen sinds vele jaren verboden. Dit verbod geldt zowel voor partikulieren als voor land- of tuinbouwbedrijven. Het geldt ook voor teelt van tomaten in de volle grond. De aardappelenteelt is indertijd uit de bollenstreek verbannen, omdat aardappelziekten belemmerend werken op 'export van bloembollen. Het teeltverbod; in de regio betreft gebieden in de gemeenten Bergen, Heiloo, Akersloot, Uitgeest en Eg mond. Formulieren voor aanvragen van ontheffing kunnen worden verkregen bij het Landbouwschap, Kenaupark 28 in Haarlem, tel. 023—310001. 541 BRIDGE-CLUB SANS ATOUT UITSLAGEN d.d. 7 ME<i 1971 A. N-Z: 1. mw. Rootjes - Kramer 2. Koersen - v. Toornburg 3. fam. de Waal - 51-1/ 4. de Winter - v. Zomeren 47-1 5. fam. Kuijt 6. Nap - v. Steeg A. O-W: 1. fam-; Kaashoek - f 2. Botweg v. Diepen 3. Rootjes - Schóuten 4. fam. Mak (50) v 5. fam. Schaffer 6. de Vries - Vendel (45) (50) B. N-Z: 1. v. Leeuwen - Velserboer 2. fam. Schreiber 3. ds. Daudeij - Middelbeek 4. fam Dolmans 5. hh Visser B. O-W: 1. fam. Bakker 2. ds. Hulskamp - Roozen 56| 3. ds. Fijma - v. Wissen 50j 4. ds. Bolweg - v. Steeg 5. ds. Vos - Beerepoot C. N-Z: 1. ds. Stolk - v. Twuijver (55) 2. ds. Hommes - Schouten 54j 3. v.d. Woude - Appel 48| 4. Post - Tensen 5. RusCh - de Git (45) (50) C. O-W: 1. fam. Nieuweboer 614 2. fam. Jac. de Vries 524 3. fam. Groeneveld 49-1 4. ds. Meijering - de Wild 49-! 5. fam. Tamminga D. N-Z 1mw. Gallee - Gerssen 2. mw. Krab - Witting 3. mw. Krul - Bonnewit 49l 4. ds. Gar ritsen - Löhr 5. Frugte - v. Staveren 47'f! 6. fam. Slob D. O-W: 1. ds. Kemper - Coebergh 2. ds. Blikslager - de Jager 3. fam. Toby 4. fam. Broksma 5. Köhne Postma 6. ds. Bleijs - Werdmuller E. N-Z: 1. ds. Post - Pohleij 2. ds. Piersma - Velserboer 3. ds. Dekker - v.d. Gootr50-l/2 4. ds. Roest - Frugte 5 hh Elders E, O-W: 1. ds. Spruit - Schuiling 2. ds. Goldsteen - Koebrugge 3. ds. Cornelissen - de Vries 4. ds. de Geus - Nobel 5. mw. v. t. Hart - Zwitselaar f. N-Z: 1. fam. Maas 59-1 2. hh. v. Linden 554] 3. Kemper - Verkleij 4. fam. Moscou 40-1/ 5. mw. v. Buitenen-Heideman 39-1/ F. O-W: 1mw. Zomerdijk - Sweerman 61-1/ 2. Dijkstra - Jansen 3. fam. Vreeswijk 54-1 4. fam. v. d. Wulp 39-1 5. mw. Bakker - Roos 364 Op zaterdag 13 mei a.s., de tweei zaterdag van de maand, wordt er we oud papier verzameld door Lidwinaschool, Past. van Muijenwe De container staat naast de school 9.30 tot 11.30 uur. Wilt U het papier in dozen doen of bundelen^ maakt het overladen voor alle grotei kleine medewerkers makkelijker de container weg is, a.u.b. geen papier meer achterlaten. Winkelcentrum Mallevoort Hoekstuk 9 Heiloo Tel. 072-33 51 63 i >,Rc lijke Uki t.w. inhc inhc inhc De i digi groe

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 14