APPELSAP JUS D'ORANGEoi KUBCENBOUr SCHOUD6&MM GOUCASH M&. M5UC teztsme draagkarton met 2 kilo literblik 1 VERENIGINGS L NIEUWS r HcH &4LUSTIAM MAAh/DAGj eND/A/£D/\Gr AARDBEI 7 ^^2S9- WESTERWEG 316, HEILOO TELEFOON 072-330437 RUIME PARKEERGELEGENHEID. '79 itKIJKPOST mm tlon )en, hen. een liet i de een ^ené ken ïsen joeg nde én 5-2. van nog neer kon loor euse ?r in aoiMoescHuvemi (oTTvi voor ia het theek •tocht' inders mmerj iet op| J uur,1 haven/ Mdaar| i weeg in een'1 rlandé ng het ist OIM ir vari( als de in de en en vamen Heiloo der en >etuigcU ;n naat VROUWEN IN DE C.P.N. In de Uitkijkpost van 16 mei j.l. troffen wij een verslag aan van een voorlichtings-middag van de Federa tieve Vrouwenraad in Heiloo onder de kop „Vrouwen meer bewust naar Europese Verkiezingen". Met< het oog op deze komende verkiezingen op 7 juni a.s..hield mevr. drs. A. M. C. Th. van Heel-Kasteel (C.D.A.) een lezing over dit zeer actuele thema, waarin zij ook aandacht besteedde aan de positie van vrouwen op de kandidatenlijsten van de verschillende deelnemende par tijen. Wie schetste onze verbazing toen zij blijkens het in uw krant gepubliceerde verslag opmerkte "....C.P.N. geen vrouwen". Deze bewering is volstrekt onwaar. Van de in totaal 40 kandidaten voor de C.P.N' op de kieslijst voor de Europese verkiezingen worden er 11 plaatsen door vrouwen ingenomen. Onder de eerste 10 kandidaten staan 4 vrouwen vermeld. De eerste vrouwe lijke vertegenwoordigster van de C.P.N. is mevr. T. van den Klinkenberg uit Amsterdam en staat achter lijsttrekker Rinus Haks zelfs op de 2e plaats. Mevr. van Heel is dus - zelfs als lid van de werkgroep voor het Europese Parlement - wel zeer slecht op de hoogte van het aantal vrouwen die de C.P.N. vertegenwoordigen. Als er één partij is, die opkomt voor de rechten lokte ons, na ongeveer een uur, weer naar buiten. Daarna bracht de bus ons naar een van ouds bestaand klooster, waar de tentoonstelling „Gouden handen", wat ons reisdoel was. Wat wij daar te zien kregen, was werkelijk een stukje schepping. Vele handen gaven ons daar dan ook te zien, waar de mens dan wel toe in staat is. Er is daar te zien hoe is geprobeerd en ook bereikt, wat de mens in de loop der evolutie alzo beleefd en aangevoeld moet hebben. Door middel van, met de hand gemaakte poppen is er de invloedssfeer van de mensen onder ling, in beeld gebracht. Papieren maquetten beelden de geschiedenis in de loop der jaren uit. F,en veelheid van houtsnijwerk, naaldkunst, boetseer technieken, schilderkunst enz. laten zien dat de menselijke geest onuit puttelijk is. De gebeeldhouwde kaarsen van Frits Spies, is daar wel het meest treffende voorbeeld van. In het N.O.S.programma, van Gewest tot Gewest, is daar al eerder aandacht aan besteed. Beelden al of niet als kaarsen, staan daar als legendarische, stralen taferelen, dit alles gemaakt uit bijenwas. Frits Spies is dan ook het voorbeeld, waar geloof en liefde in zijn prachtige werk tot uitdrukking is gebracht. Na alle indrukwekkende en inspi rerende bezienswaardigheden, reed de bus ons naar het laatste doel op het programma, „De Oude Remise" in Amerongen, alwaar de kok ons al van de vrouw in de maatschappij, is dat zeer zeker de C.P.N. Of hoopte mevr. van Heel door haar misleidende informatie progressieve vrouwen op 7 juni a.s. van de C. P. N. af te houden? wil graag een jongen, maar is de onnozelheid zelf. Dan wonen er twee gegoede broers in het dorp Amos (Jaap Valkering) de oudste die alles weet en Obadja Sudde (Ben Liefe rink), deze is zeer bleu en verlegen. Alberdien had zelf gedacht dat Koosje en Obadja de geschikte partners waren voor haar dochter en zoon. De oude buurman Jan Willem Goemogge (Piet Stevens) komt veel bij de familie Bonheur over huis. En als hij hoort van Alberdien haar gedachten, zegt hij niet doen Alberdien, hier komen misverstanden van en het kwam ook wel uit. Want de zoon had inmiddels kennis gekregen aan Cora van Kampen (Wob Leguijt) een kleuterjuffrouw. En Lobke haar gedachten gingen ook naar een andere jongen uit. Begrijpe lijk is, dat dit tot vele komische situaties ging leiden. Naarmate het blijspel vorderde werd wel duidelijk dat Moeder Alberdien er zich beter niet mee had kunnen bemoeien, want Amor richtte zijn pijlen zelf, en kreeg een ieder door veel komische taferelen zijn eigen gekozen partner. Het was een toneelavond om niet gauw te vergeten. Voor het K.V.G. en de toneelspelers onder regie van de heer B. Morsch was het een zeer goed gespeel den en geslaagde avond. Het applaus van het publiek, dat in grote mate naar deze toneelavond was gekomen, was dan ook wel verdiend. P.s. Door omstandigheden is het verslag wel laat maar beter laat dan nooit. begroette met het roeren in de ketel soep. Als laatste wachtte ons nog een keurig verzorgd diner, in de heerlijke koele zaal van het hotel. Tijdens de terugreis was het alsnog het mooie panorama, wat ons de ondergaande zon bood. Rond half 10 was de bus weer in Heiloo gearriveerd en keerde een ieder weer voldaan huiswaarts. Donderdag 17 mei was ons jaarlijks reisje. Om half negen vertrokken we uit Heiloo om een rit te maken rond het IJsselmeer. Wat erg interessant was, de chauffeur wist ons veel te vertellen over de bezienswaardig heden, jammer dat het 's morgens regende maar na de goede broodtafel 's middags in Emmeloord brak toch de zon door, en kon er volop genoten worden van de omgeving rond het IJsselmeer. In Hoevelaken werd ons een prima diner aangeboden. Daarna gingen we via het Gooi weer op Heiloo aan. Ja dames, dit was het seizoen 78-79 het zit er weer op, het bestuur wenst u eep fijne vakantie, met veel mooi weer, en we hopen u allen weer terug te zien in het nieuwe seizoen. VERSLAG BUSREISJE 'S-HEERENBERG. 15 MEI 1979. Dinsdagochtend, al voor de mist was opgetrokken, vertrokken de platte landsvrouwen van Heiloo naar 's-Hee- renberg. Na een wel te verwachte korte file, ^werd voorbij de Velzer- tunnel, de zon ons aller vriend. De stemming kwam er al gauw in, daar iederéén zeer geïnteresseerd was, wat en hoe de chauffeur van de busonderneming Bak verschillende wetenswaardigheden langs de route aan ons kenbaar maakte. Via Schiphol, langs Vinkenveen, "-Utrecht, tussen de al enkele bloeiende boomgaarden door, langs Drieber gen, was het eerste doel Maarsbergen, waar het kopje koffie met gebak ons heerlijk smaakte. Na de koffiepauze werd de reis voortgezet via Rhenen, Oosterbeek naar het prachtige stukje nu nog rustige oord, „Montferland". Het 600 jaar oude stadje 's-Heerenberg reden wij even voor 12 uur binnen. De goed verzorgde lunch deed onze magen weer vullen. De zon en de warmte binnen in het hotel „de Molenpoort" K.V.G. ST, MONIKA Woensdag 25 april was er een toneelavond in de Willibrordus- stichting. Deze avond trad voor U op de toneelvereniging „DÉMASQUÉ" van de stichting onder regie van de heer B. Morsch. Ze brachten een komediespel in drie bedrijven. Het stuk speelde zich af ten huize van de hereboer Alfons en Alberdien Bonheur (Piet Verdonk en Paula Oud). Zij hebben twee kinderen een 23-jarige dochter Lobke (Bep van Dijk) verpleegster, en een zoon Hidde (Piet de Boer) 24 jaar, die helpt z'n vader op de boerderij. Alberdien vindt dat het zo langzaam aan tijd wordt, dat de kinderen trouwen gaan, maar dan wel met een jongen of meisje van gegoede stand. Zij had in gedachten alles al voor elkaar, haar man was het geheel niet met haar eens. In het dorp woonde ene Tiny van Tutten (Ans Kroon) die een textielwinkel heeft, haar dochter Koosje (Tiny Langedijk) N.C.V.B. AFDELING HEILOO De laatste bijeenkomst van dit seizoen is alweer in het verschiet. Op dinsdagavond 29 mei om 20.00 uur hebben wij onze jaarvergadering. Deze avond wordt geheel verzorgd door de „Friesche Vlag" uit Leeuwarden. Het belooft een heel gezellige bijeenkomst te worden. Het zou jammer zijn als de mensen van de „Friesche Vlag" voor een half gevuld huis uit Leeuwarden moeten komen, derhalve zijn gezins leden en verdere belangstellenden hartelijk welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 13