SPORT en SPEL John Holten Helloo vlotmon MALLEVOORT VERHUUR pcacktig eigen gefabriceerd programma massief eiken meubelen en keukensgemaakt volgens dé methoden zoeds ook onze voorva deren dat deden, (keen massawak, maar met zorg en Heffe voorket vak samengesteld door een uitstekend team van eekte meubel makers (Vandaar dat wij naast ons stan daardprogramma ook edferkei dingen voor H op maat en verzoek kunnen maken Onze stijf? Orekeet (os van af ket andere t uitgebalanceerde eenvoud waarborgt een gekeef tijdloze uitvoeringzodat 11 over tiental len jaren nog plezier zult keilen van uw meuleC. Ons kefe programma staat ten toongesteld in onze sfeervolle skowroom te <jJH3 unieke massief eiken keukens en meu6e(m fontex- \Setefaceoe(fioefi financieringen glas-servies tafels stoelen etc. vrijdag koopavond kennemerstraatweg 231 heiloo 072-334966 JÊÈ Heren- en juniorkleding FORTEX FASHION Heiloo, Stationsweg 61, Tel. (072) 33 0068 14JAAR \Z l GARANTIE J i SPORTDAGEN Voor uw financiering, hypotheek of persoonlijke lening OP HET CANADAPLEIN BIJ DE VEST: MOLEN 'MASS AND INDIVIDUAL MOVING' DENKT UMEt MET HET FIETSPADENPLAN? AFSCHEID VAN MEVROUW EMKE 20 JUNI 1979 zwemfeest Wij zorgen ervoor dat u er elke dag anders kunt uitzien. Kwestie van kombineren. Variaties op het thema broek: broek met kolbert, met jack, met spencer in aktuele kleuren, perfekt op elkaar afgestemd Kom even passen. «MM 1 Sportief uni kolbert afgewerkt met pepita ruitje, dat u terugziet in het vest. f298,- 2. Luchtig poplin jacket met aksenten van corduroy, f97,50 3 Kostuum in exklusief Fortex dessin, bescheiden suède applikaties, leren knopen f425,- w 25 juni en dinsdag 26 juni orden weer de jaarlijkse sportdagen )or scholieren gehouden. jHet pro- amma ziet er als volgt uit: aandag: 8.15 uur verzamelen op de arkeerplaats 8.30 uur Opening der ortdagen, nadat alle leerlingen heb- en plaatsgenomen op de tri bune. wemmen: Hindernisbaan, leiding he li Jager en van Kappel. hoolslag 50 m. Leiding heer Bronk- irst. erpbal: Speelweiden het Baafje lei- ng R. Schilperoot. agbal: Leiding S. J. Kramer (90 26 m); finales voetbal, handbal zijn dins- g om 1.30 uur op het bedrijfsvoet- Iveld (ingang) Baijershofweg H.S.V. lile leerlingen komen vast en zeker i hun school aan te moedigen! DIPLOMA ZWEMMEN ZWEMSCHOOL LOOS iploma -A C. Maas; T. Haanraads; John van de eest; C. M. J. Lammers; M. A. lettingA. J. Hoedjes; Ore Dekker- dmiraal; M. v.d.Wal; B. J. IJpelaan; J. IJpelaan; A. v. Dalsen. iploma - B. 'H. Wisselink; Oré v.d.Velden; Jan .'holten; T. Mascini de Bont; Anja Qi'ts; Alja Oldenbeuving. toenstaande volwassenen slaagden et glans voor hun zwemdiploma in "orst te Heerhugowaard op 11 it examen was georganiseerd door ïembad Loos te Heiloo. BSC HEILOO HONKBAL niet op z'n best in wedstrijd tegen Meteoor k eerste honkbalteam van BSC [iloo speelde zondag in de wedstrijd |en konkurrent Meteoor niet op z'n |t. De Amsterdammers, die in ptenaantal gelijk stonden met de jilooërs, wonnen met 4—7, na vanaf teerste inning al de leiding te pben genomen. |P Heiloo speelde zowel in het veld aan slag beneden zijn kunnen. Aan "duurde het tot de achtste inning, dat gescoord werd. In het veld pkten de Heilooërs maar liefst |Spn fouten. De overwinning van fleoor was dan ook niet meer dan luiend. Door deze nederlaag zijn de |sen van Heiloo om bij de eerste F te eindigen danig geslonken. I tweede honkbalteam van BSC l'oo deed het aanmerkelijk beter. zeven innings werd het Amster- pe Geuzen met 10—0 verslagen. P krijgt dit reserveteam van BSC !»oo het nog moeilijk, nu bekend is Worden dat uit de reserve tweede lWasse maar liefst drie ploegen I waderen. Ti .S0^ballteams deelden in de pise, want zowel het eerste als het Ne softballteam moesten neder- |n inkasseren. Het eerste team joor onnodig van Wassenaar. In de jtste inning werd een 13—11 prsprong uit handen gegeven, zodat psonaar met de volle buit naar huis 0 terugkeren. Het tweede softball- gehandicapt, verloor van Grom de eJs« Alleen het vierde team hield de F1 aten in eigen huis door met 11—10 I '0DIZ 3 te winnen. Maar ook hier I 5 van juichkreten geen sprake, daar ■J de wedstrijd bleek, dat werpster Hogeslag haar neus had gebroken [Voorlopig uitgeschakeld is. Hel programma voor de komende dagen ziet er als volgt uit: Thuiswedstrijden woensdag 20 juni: honkbal junioren, 19.30 u, BSC Heiloo B—Herons vrijdag 22 juni softball senioren, 19.30 u, BSC Heiloo 2—Foresters 1 softball senioren, 19.30 u, BSC Heiloo 3—Flying Petrels 2 zaterdag 23 juni honkbal adspiranten, 10.00 u, BSC Heiloo—Crom tigers softball senioren, 17.00 u, BSC Heiloo 1-Olga ADO 1 softball pupillen, 10.00 u, BSC Heiloo B—Foresters B Litwedstrijden: vrijdag 22 juni: Let op, deze wedstrijd is verplaatst naar maandag 25 juni. softball senioren, 19.30 u, Foresters 2BSC Heiloo 4 zaterdag 23 juni: honkbal senioren 3, 14.00 u, Seagulls 2- BSC Heiloo 3 honkbal junioren, 13:00 u, Bears A—BSC Heiloo A honkbal pupillen, 10.00 u, Flying Petrels 1-BSC Heiloo 1 softball pupillen, 10.00 u, Crom- tigers BSC Heiloo A zondag 24 juni: honkbal senioren, 14.00 u, HFC Haarlem 1—BSC Heiloo 1 honkbal senioren, 14.30 u, DVH 2—BSC Heiloo 2 honkbal pupillen, 10.00 u, Alcmaria Victrix 2—BSC Heiloo 2 Alkmaar Stationsweg 56 tel. 072-1 18870 GYM.VER. „KLIMOP" Bij het afscheid van de heer Dekker als trainer/leider van de G.V. Klimop, biedt het bestuur hem, als dank voor de vele diensten, een receptie aan, welke gehouden zal worden op zaterdag 23 juni a.s. in Motel Heiloo van 16.00 tot 18.00 uur. Al diegenen, die afscheid willen nemen van de heer Dekker, worden opgeroepen door hun aanwezigheid èxtra luister aan deze receptie bij te zetten. Het Bestuur POSTDUIVENVERENIGING "HEILOO S LUCHTPOST" HEILOO Wedvluchten van Vilvoorde op 186 km. en van Orleans op 564 km. afstand. Ons programma vermeldde voor het afgelopen weekend weer twee wed vluchten. Voor Vilvoorde werden door 18 leden 134 duiven en voor Orleans door 12 leden 44 duiven meegegeven. Lossing in Vilvoorde om kwart over zeven en in Orleans om 8 uur. Beide vluchten vertoonden een grillig verloop. Zo klokte enerzijds N. de Haan zijn duiven aan de lopende band, hetgeen enkele andere leden in iets mindere mate deden. Het concours, dat om 10 uur 8 min. opende, sloot na de eerste 27 geklokte duiven reeds om 19 uur 17 min. Anderzijds waren er negen van deze 18 leden, die geen enkele duif in concours hadden. Pb* waren daarbij zelfs leden, die hun eerste duif pas om 10 uur 25 en 10 uur 28 klokten. Zeer opmerkelijke prestatie bij dit alles was, dat Th. v.d. Berg de eerste drie pakte. Ook Orleans verliep niet erg regel matig. Hier was de vroegste voor S. Meijssen om 17 uur 46, terwijl de tweede van J. de Best om 18 uur 17 arriveerde, dus ruim een half uur later. Om 7 uur werd hier het concours gesloten. Naast de vroege duif van S. Meijssen mogen zeker wel de pres taties van B. Meuleman en J. de Best vermeld worden. Met 6 duiven mee pakte B. Meuleman de 3e 4e en 5e duif; terwijl J. de Best met slechts 2 duiven mee beide in concours toonde. Naast de reeds vermelde eervolle 2e plaats was ook de 11e plaats voor hem. Totale uitslag Vilvoorde: Th. v.d.Berg (6) 1-2-3-8-25 1000 ptn: N. de Haan (11) 4-5-8-1- 0-11-12-14-16-18-21 889 ptn; Th. Schut (14) 6-22-23 815 ptn; R. Middelburg (7) 7-17-20-27 778 ptn J. de Best (4) 9-19 704 ptn; H. Lases(ll) 13 556 ptn; B. Meuleman (7) 15 482 ptn; P. Bakker (6) 24 149 ptn; II. Houtenbos (20) 26 75 ptn; Totale uitslag Orleans: S. Meijssen (3) 1-8 1000 ptn; J. de Best (2) 2-11 909 ptn; B. Meuleman (6) 3-4-5 818 ptn; N. de Haan (8) 6-7 545 ptn; II. Lases (4) 9 274 ptn; Th. v.d.Berg (2) 10 183 ptn. Wachtbeurten: a.s. donderdag Com- piègne: J. Berger en Th. v.d. Berg; a.s. vrijdag Vilvoorde (oud en winter- jongen) en Nieuw Vennep (jonge duiven) A. Breed jr.; JLde Best; H. Dijkstra en N. de Haan. FIETSTOCHT Voor dinsdagavond 26 juni a.s. heeft de toervereniging Le Champion weer voor wat sportieve ontspanning gezorgd. U kunt dan in de mooie sporthal 't Vennewater aan het Zevenhuizon een routebeschrijving in ontvangst nemen die goed is voor 30 km hier in de omtrek. De rit gaat eerst naar het zuiden en is dus afwijkend van de vorige. Wel komt U weer via het overzetveer van Akersloot terug in Heiloo, waar in de sporthal meteen bij aankomst een grote, kleurige, fleurige vaan zal worden uitgereikt. De vertrektijd ligt tussen 18.30 en 19.00 uur en de sluitingstijd op 21.30 uur. Deelnamekosten f 1,50 voor junioren, f 2,00 voor senioren, f 0,75 voor administratiekosten of f 1,75 voor de Cham piontotaal prijs (alleen voor leden). Inlichtingen bij fam. Maars, Kwisweg 72 tel. 333129. ZWEM EN POLOCLUB HEILOO Bosbaan zwemfeest op zondag 17 juni te Amstelveen. De opening van het langebaan zwemmen vond traditie getrouw plaats op de Bosbaan te Amstelveen. Het is weer een zeer gezellige dag geweest met zoals tradi tiegetrouw goed weer. 24 Zwemmers(sters) van onze club deden mee. Aan de 250 m. prestatie tocht deden mee: mevrouw de Hoop. Janine Sneek, Kirsten de Hoop en Joanne de Hoop. De 500 m. prestatietocht werd ge zwommen door mijnheer Jansen en Stefan Bijl, Aan de 1000 m. vrije slag dames deden mee: Trinette van Vliet en Anneke Smits. Totaal aantal deelneeemsters 54. 39e werd Trinette van Vliet in 19.07. 41e werd Anneke Smits in 19.55.8. Aan de 2000 m. vrije slag heren deden 134 deelnemers mee: Van onze leden deden mee en eindig den 60e Frik Jan Havik 29.16.-; 63e Stanley Rood 29.48.5 64e Roel de Hoop 29.53.-; 122e Roland Been hakker 37.26.-; 128e Jos Brugman 39.14.-. Op de 2000 m. schoolslag heren starten 67 deelnemers waarvan 5 deelnemers de eindstreep niet haal den. 33e werd Mare Bik in 38.37.5; 50e Henk Stam 43.04; 53e Otto Bijl 43.40.0. Aan de 1000 m. prestatietocht deden mee: Mevrouw de Hoop, Afra Zoon, Karin Borst. Carolien Sprenkeling, Alette Rozing, Mirjam van Tüyl; Areke de Hoop en Saskia Davids. Ondanks het altijd weer koude water is er enthousiast gezwommen. D.V.W. JEUGD Nog even een kleine herinnering voor jullie. A.s. zaterdag 23 juni is er weer een viswedstrijd voor de jeugd. We verzamelen om 8 uur bij parkeerplaats De Loet. Het vissen begint om 8.30 uur. We zullen proberen er een fijne visochtend van te ma ken.* Neem ook je vriendje eens mee. Tot a.s. zaterdag bij de Loet. BENAUWDE ZEGE FORESTERS Heiloo. Toen er in de honkbal wed strijd tussen Foresters en Urbanus na negen inningen nog geen winnaar was, was één ding duidelijk: die ploeg die do eerste fout durfde te maken, kon wel inpakken. Het werd Urbanus in de elfde inning, maar het noodlot wilde dat^ het uitgerekend hun derde- honkman was die deze fout maakte, de man die daarvoor de onmogelijkste ballen verwerkt had. Door deze zege blijft Foresters volop in de race om de bovenste plaatsen. Foresters startte niet erg gelukkig. Zij moesten direkt al een honkslag toestaan aan de eerste slagman van de Horinezen. Hun tweede man sloeg richting eerste honk maar de eerstehonkman verkoos de honkloper, die gedwongen naar het tweede honk toe moest, uit te maken in'plaats van een zekere nul op zijn eigen honk te maken. Zijn aangooi mislukte echter. Na een stootslag om een binnen- veldtik kon Urbanus zodoende al snel zijn eerste punt scoren. Hierna gingen beide verdedigingen foutloos spelen- en dat betekent bij honkbal dat punten schaars worden. Pas in de vierde inning was het raak. Toen werd eerst Dop Treurniet - weer eens geraakt - thuisgeslagen door een opofferingsslag van Wil Schipper en daarna kon Jeroen de Wit binnen glippen toen de Urbanuscatcher naar het eerste honk moest aangooien omdat hij de derde slagbal had laten vallen: 2—1. In de vijfde inning gaf Jaques Fsser een merkwaardige honkslag, zijn tik sprong via de werpplaat loodrecht omhoog en voor de bal weer terug was uit de lucht stond hij al verbaasd op het eerste honk. Maar dit leverde geen punten op. In de achtste inning kon Urbanus weer gelijk maken via twee honkslagen en uitgekiend stelen: 2—2. In de elfde inning viel eindelijk de beslissing. Foresterscoach Paul Kaart ging zelf in de ploeg, kreeg vierwijd, stal het tweede honk en bij de volgende bal het derde honk toen de derdehonkman van Urbanus zijn fatale misgreep maakte, zodat Paul door kon sprinten naar thuis: 3—2. Wedstrijdcijfers Foresters: Fr. Vink en Jeroen de Wit: 15—7—4—2. H. v. Vreden 0.666. Urbanus: 10-3-8-3. H.S.V.-NIEUWS Op maandag 25 juni a.s. aanvang 20.00 uur houdt H.S.V. haar alge mene jaarvergadering in de kantine aan de Bayershoffweg. Gezien de belangrijkheid van deze vergadering rekent het H.S.V.-bestuur op en grote opkomst van haar leden. AGENDA. 1. Opening; 2. Notulen vorige vergadering; 3. Ingekomen stukken en medede lingen; 4. Verslag penningmeester; 5. Wat verder ter tafel komt; 6. Rondvraag; 7. Sluiting. DAMESVOETBAL Wie de laatste jaren de meisjes- en jongevrouwen in actie zag op het voetbalveld heeft kunnen ervaren dat er momenteel voetbal van alleszins redelijke kwaliteit op de grasmat wordt gelegd en Nederland ook inter nationaal behoorlijk meedraait. Ook bij H.S.V. kunnen de dames deze sport beoefenen. De vereniging komt al voor het 4e seizoen uit in compe titieverband in de op een na hoogste klasse van de K.N.V.B. en beschikt tevens over een trainer-coach die, naast het trainen de dames dus bege leid naar en bij hun wedstrijden. Dames die interesse hebben en deze sport willen gaan beoefenen zijn dus bij ons van harte welkom. Schroom dus niel en kom bij H.S.V. voetballen. U kunt zich hiervoor opge ven bij de sekretaris, de heer J. A. op de Weegh, Termijen 15 alhier, tel. 333918. Alle informaties hiervoor, betreffende trainen, wedstrijden enz. wil hij u tevens gaarne verstrekken. Het bestuur. HEILOOER BRIDGECLUB Uitslagen donderdag 14 juni: Groen NZ: 1. dames v.Duin/Frugte, 58 pet.; 2. mw.v.d.Goot/hr. Löhr, 56 pet.; 3. hr./mw. Bies, 46 pet. Groen OW: 1. dames Zwart/de Wit, 60 pet.; 2. dames Koster/Visser, 52 pet.; 3. heren Post/Sterkman, 50 pet. Blauw NZ: 1. hr./mw. Moscou, 58 pet.; 2. mw. de Jager/hr. Koster, 49 pet. en dames Koens/Löhr, 49 pet. Blauw OW: 1. hr./mw. Groeneveld, 61 pet.; 2. hr./mw. v.d. Zijden, 51 pet.; 3. hr./mw. Lansdaal, 49 pet. Hoewel het wel zeker is, dat in de komende weken de opkomst door vakanties wat minder zal worden, bleek er toch voldoende belangstelling te zijn om ook in de maand juli, de maand, waarin het Open Huis gesloten is, op donderdagavond te bridgen. Wij hebben in die weken onderdak kunnen vinden in het N.K.J.B.- gebouw, Stationsweg 115, dat is op de hoek van de Westerweg tussen de bloemenzaak en het architekten- bureau. Er is voldoende parkeerruimte dichtbij. Aan de Westerweg tegenover de kerk en bij de Heerenweg op het Stationsplein. We spelen op de gewone tijden, dus van 8 tot 11 uur, hebben dezelfde konsumptieregeling, verzorgd als in het Open Huis. Er verandert dus weinig. Voor de één is het iets verder van huis, voor de ander weer wat dichterbij. Ook de regels voor meespelen en afschrijven blijven, zoals deze op het ogenblik zijn. Want wij kunnen zeker zoveel tafels plaatsen als in het Open Huis, dus: vaste spelers bij verhindering afmelden tot woensdagavond 9 uur, tel. 331676. Leden, reserves, eventueel kennissen, die U eens zou willen meenemen, opgeven ook tot woens dagavond 9 uur en dan weet U het: wanneer U zich met 4 mensen opgeeft, kunt U altijd meedoen. Geeft U zich als paar op, dan is dat prettig voor ons, dan hoeven we bij een niet volledige bezetting geen paar te zoeken en geeft U zich zonder partner op, dan is dat ook fijn, dan kunnen we iemand, wiens partner verhinderd is, aan een reserve helpen. Wilt U meer weten hierover of over lidmaatschap van onze vereniging, dan zijn onze bestuursleden bereid U verder in te lichten. De telefoon nummers zijn: J.J. v.d. Zijden, no. 331676, W. Zwitselaar, tel. 330149, J. Löhr, 330052. Winkelcentrum Mallevoort Hoekstuk 9 Heiloo Tel 072 33 51 63 Periode: vrijdag 22 juni tot en met zondag 1 juli. bijzonderheid: op 22 juni vindt tevens in de Vest de opening plaats van de Toer-In. Op vrijdag 22 juni opent de heer W. Th.van Gelder, lid van het College van Gedeputeerde Staten Noord-Holland, officieel de manifestatie Toer-In 1979. In het kader van de Toer-In '79 staat op het Canadaplein bij cultureel cen trum de Vest in de periode tussen vrijdag 22 juni en zondag 1 juli een projekt van de Belgische groep 'Mass and-individual moving'. Het geheel bestaat uit een windmolen en een drukpers. De windmolen be staat uit een stalen konstruktie van negen meter hoog met acht wieken. Door middel van een drijf'wiel is deze molen verbonden met eep zelfge bouwde mechanische drukpers, die de kern vormt van het geheel. Op ter plaatse handgeschepte vellen papier worden teksten gedrukt, eventueel ook grafisch werk. De oplage is uiteraard zeer beperkt en afhankelijk van de windkracht. Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie- hebben een ontwerp fietspadenplan voor Noord- Holland opgesteld. De bedoeling van dit plan is te komen tot een samen hangend net van doorgaande fiets routes. Daarvoor zullen naast de be staande fietspaden nieuwe verbindin gen nodig zijn. Maandagavond werd in het Open Huis over dit plan een informatieavond met dia's gehouden. jDat de fiets steeds meer terrein terug wint bleek wel uit de grote opkomst. Drs. W. T. van Gelder legde uit wat de bedoeling van dit plan is. Wij zullen ons moeten heroriënteren en niét alleen alle aandacht geven aan het autoverkeer. Er zijn nog vele fietsers die dagelijks deel uitmaken van het verkeer, schoolkinderen b.v.Wat de provincie betreft, die is nu tot een ontwerp van een fietspadenplan geko men. Maar daar iedereen de knelpun ten in z'n eigen gemeente en de naaste omgeving het beste kent wordt een ieder die positief met dit plan mee denkt gevraagd schriftelijke suggestie's te doen. Deze zullen allen serieus worden bekeken. Tot 10 september a.s. kan iedereen die op en aanmerkingen heeft deze sturen naar Provincie-huis Dreef 3 Haarlem. In maart 1980 zal dit plan aan provinciale staten ter beoordeling worden aangeboden. Wilt U weten hoe dit fietsplan er uitziet, het ligt ter inzage op het gemeentehuis, bij de openbare bibliotheek en kantoren van waterschappen. Het gaat hier om de aanleg van zo'n 390 km. fietspad waardoor Noord-Holland één aanslui tend net van fietspaden krijgt. Dit gaat alles met elkaar zo'n 120 miljoen gulden kosten. De opzet is dit plan in vijftien jaar gereed te hebben. Aan de hand van dia's werd getoond wat vaak de knelpunten van fiets paden en verkeerswegen zijn. Daar de fietser zich vandaag de dag niet meer veilig voelt is het natuurlijk van het grootste belang dat hier iets aan gedaan wordt. Plannen maken in Noord-Hölland be tekent dat de fiets niet meer op de tweede plaats komt. De heer Klerks zei nog: Fietspaden paralel aan de hoofdweg zijn niet altijd ideaal en het moet ook voor de fietser aantrekkelijk blijven. Wij moe ten ook zorgen voor het bereikbaar maken van de recreatieve gebieden, de scholen, het werk, de verzorgings centra". Noord-Holland verkeert wel in een nadelige positie, daar het zuiden van de provincie zeer dicht bevolkt is en men hier veel verkeers- opstakols tegenkomt. Wilt U dat dit plan zo gunstig moge lijk voor de dag komt, stuur dan uw suggestie's (schriftelijk) naar het eerder genoemde adres. 30 Juni is de dag, waarop mevrouw Emke projectleidster van de Stichting dienstverlening Alkmaar-Heiloo af scheid zal nemen. De besturen van bovengenoemde afdeling zullen haar een afscheids receptie aanbieden. Deze receptie zal gehouden worden op vrijdag 29 juni 's middags van 2 tot 4 uur in de zaal van de dienstverlening aan de Westerweg. Mevr. Emke, die gedurende ongeveer 4 a 5 jaar alhier werkzaam is geweest, heeft zich steeds liefdevol ingezet voor de oudere mens. Niets was haar te veel, om de mensen steeds haar goede diensten te verlenen, op elk moment van de dag. De besturen van de oudere bonden, rekenen er dan ook op, dat zeer vele ouderen van Heiloo 29 juni op de rprentic flanwpviw "'Hon viSxi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 9