HOOGEWEG 38 - HEILOO Alleen 's vrijdags en zaterdags geopend. 30% KORTING SCHAARHEKKEN Er Bonte Keien Restrollen Diverse Ronde Keitjes SPORT en SPEL PASAR MALAM ALKMAAR EXOTISCH FEEST Waarom een filmhuis in Heiloo? Jeugd heeft ongelukkige start voor gezond en gelukkig leven Wegens reorganisatie van ons SIERTUINCENTRUM OP SIERBOMEN; SIERHEESTERS; CONIFEREN; DWERGCONIFEREN. 250 cm lang - 60 cm hoog, van 26.- voor 250 cm lang - 80 cm hoog, van 29.- voor. 250 cm lang -100 cm hoog, van 35.- voor per 100 kg 20,per meter van 50.- per m2 nu per m2 LAATSTE OPROEP! FORENSEN EN DE OLD-TIMERS VAN N.S. AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" PRESIDENT CARTER OP DE FIETS. m f* -Mp #r 4- EERSTE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN TREKKER TREK OP FLEV0H0F UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 1979 SIERTUINCENTRUM SOMRROEK 'T VENNEWATER BADMINTON MOET GELIJKSPEL TOESTAAN Na twee overwinningen op een rij is cle derde wedstrijd voor het eerste team van 't Vennewater Badminton minder succesvol verlopen. Alhoewel voor het eerst in deze competitie* met een volledig team werd aangetreden, werd tegen Geestmerambacht niet meer dan een 4-4 gelijkspel bereikt. De grote uitblinker in deze wedstrijd was Ruud Admiraal, die zowel in het herenenkelspel als in het herendubbel en het gemengd dubbel zegevierde. Geestmerambacht bereikte het gelijke spel doordat zij over twee goed spelende dames beschikte. Zowel de damesenkelpartijen als de dames- dubbel werd door hen in winst omgezet. De vierde winstpartij werd behaald in het herenenkelspel waarin Ben Keijser kansloos werd gelaten. De winstpartijen van 't Vennewater Badminton, dat nogal last van de verlichting in de sporthal had kwamen op naam van Ruud Admiraal in het .herenenkelspel en van het heren- dubbel en de gemengd dubbels. Een gelijk spel behaalde ook het derde team. Na het debacle van vorige week vertrok het derde met lood in de schoenen naar Den Helder om de strijd tegen Noordkop 4 aan te binden. De heren lieten de punten lelijk liggen, maar- dank zij de dames werden de enkelspelen toch met een 2-2 gelijke stand afgesloten. De dubbels werden eveneens door de twee teams eerlijk gedeeld. Voor het herendubbel had er meer in gezeten als zij in de tweede game meer het geluk aan hun kant hadden gehad. Het resultaat van het zesde team kan uitstekend genoemd worden. Na twee nederlagen öp een rij werd Petten II met 8-0 verslagen. Na de enkelspelen was al duidelijk dat er een grote overwinning in zat. Tado de Jonge had drie games nodig om tot een overwinning te komen. Sjoerd van Staveren en Inge Pos behaalden makkelijke overwinningen. Bijzonder goed was de zege van Annedien van Orden door na in de eerste game met 1-11 ten onder te zijn gegaan in de volgende twee games voortreffelijk revanche te nemen. De dubbels werden min of meer een formaliteit. Alleen Jos Jonker en Sjoerd van Staveren hadden drie games nodig om tot winst te komen. De uitslagen van de overige teams: 't Vennewater Badm. 2 - Noordkop 2 2-6 Zeemacht 4 - 't Vennewater Badm. 3 0-8 'T Vennewater Badm. 5 - Turnlust 2 8-0 HBV A2 - 't Vennewater Badm. Al 6-2 't Vennewater Badm. BI - Bergen B2 8-0 't Vennewater Badm. B2 - Netmep- pers B2 8-0 Het programma voor het komende weekend: 't Vennewater Badm. 1 - EBC 4 't Vennewater Badm. 2 - Oranje Wit 4 Bergen 4 - 't Vennewater Badm. 3 't Vennewater Badm. 4 - Turnlust 1 Sparta 2 - 't Vennewater Badm. 5 HHW 7 - 't Vennewater Badm. 6 JEUGD: Upsilon A2 - 't Vennewater Badm. Al Flash BI - 't Vennewater Badm. BI De Burcht BI - 't Vennewater Badm. B2 TENNISVERENIGING HET VENNEWATER Familietoernooi Ter afsluiting van het officiële tennisseizoen zal er op het tennispark Het Vennewater op zondag 30 september a.s. een gezelligheids- toernooi worden georganiseerd, waaraan alle leden en hun kinderën (mits lid van de vereniging) kunnen deelnemen. Voorwaarde voor deel nam van de kinderen is, dat ze wel een bel^oorlijk spelpeil dienen te hebben. Vanzelfsprekend zijn ook de andere (individuele) leden van harte welkom. Het toernooi begint om 10.00 uur. Deelnemers worden verzocht een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. Inschrijving vooraf is niet nodig. Op de Pasar Malam Alkmaar prachtige batik-schilderden van kunstenaars uit Jogja Er zijn nog wat plaatsen in de oecumenische gesprekskringen, voor die mensen, die alsmaar twijfelen. Stap over die drempel want er kan nog gekozen worden: 1. De kring „Geloven, samen bele ven", met o.a. Pater Kanters en de Kleine Zusters, die zullen vertellen over nun levenswijze, geloofsbeleving en omgang met minderheden. Ie Samenkomst: donderdag 1 novem ber. 2. De Bijbelkring o.l.v. J. Schuurmans. Iedereen, die geïnteresseerd is in de Bijbel, is welkom. Oók zéker ook de mensen die (nog) niet zo héél erg thuis zijn in de Bijoel. 3. Speciaal voor belangstellenden die 's avonds niet uithuizig kunnen of willen zijn, is er deze winter een ochtendgroep. Deze staan o.l.v. ds. G. J. van Kamp en hij zal het Evangelie van Johannes met u nauwkeurig gaan bekijken. Ie Samenkomst: donderdag 25 oktober. Voor alle verdere inlichtingen kunt u altijd bellen: H. de Kruijk-Boerma, tel. 333052; A. van Engel, tel. 334948. Eén dezer dagen verscheen in de landelijke pers een bericht, waaruit bleek dat de Vereniging van N.S. Machinisten het niet verantwoord acht de oudjes uit 1946 nog langer pensioen te onthouden. Het bestuur neeft te kennen gegeven dat bij mist of vorst met slecht zicht en sneeuwjachten zelfs de veiligheid in gedrang komt. Er is vanuit de cabine onvoldoende zicht opzij in geval van mist of sneeuw, zodat hier en daar een sein over het hoofd kan worden gezien. De direktie van de Spoorwegen heeft één en ander voorshands rpet een zekere genialiteit opgelost. Er komt een modern treinstel vooraan, zodat de machinisten over een goed uitgeruste cabine beschikken. Bij het eindpur\t komt dit materiaal dan weer achterop. De oplossing van dft organisatieprobleem is in Utrecht nog jn studie. De machinisten kondigden aan, bij nièt-inwilliging van hun eisen heel voorzichtig met het betreffende antiek te zullen omgaan, hier en daar even stoppen om te zien of alles er nog is. Overigens valt voor de talloze forensen van Heiloo een dergelijke ontwikkeling ten zeerste te betreuren. Uit een recente enquête is gebleken dat de groene troepentreinen, welke }jich uitstekend gecamoufleerd door 'het grasland bewegen, bij zeer velen gewaardeerd worden. Het valt ook moeilijk in ons land een openbaar vervoermiddel te vinden dat zo regelmatig slingert zonder van de rails te geraken. De ervaren forens weet ook dat de oostzijde van de wagons bij regen veelal redelijk vrij van inwateren blijft. Menigeen heeft ook begnp voor het onverwarmd laten van een enkel treinstel, gelet op de vereiste energiebesparing. De zittingen ver tonen hier en daar enige deuken, maar gezien' de omstandigheid dat de meerderheid veelal een staanplaats heeft, is dit euvel minder relevant. De sfeer in deze old timers is uitstekend, hetgeen ook voortvloeit uit het feit dat tussen sommige stations met open deuren worden gereden. Het laat zich aanzien dat de Vereniging van N.S. Machinisten ons forensen een overdreven comfort wenst op te dringen. Het tijdstip lijkt aangebroken dat een forensen-aktie- comité van de grond komt tot behoud van de old-timers tussen Heiloo en Amsterdam. Een tariefsverhoging van 5 procent voor deze vorm van nostalgisch openbaar vervoer is in ieder geval verzekerd. J. Roelofs Er blijkt in Nederland een toenemende belangstelling te zijn voor de zgn. batik kunst, die zo'n vijftien jaar geleden door een kleine groep schilders in het Javaan se Jogjakarta tot ontwikkeling is ge bracht. Batikschilders zijn er altijd ge weest, maar deze groep stelde zich niet langer tevreden met de pure decoratieve functie van het batikschilderen. De tentoonstelling van batik-schilderijen die in 1966 in het Museum Sono-Budoyo in Jakarta werd gehouden, bleek een ware verrassing. De hier geëxposeerde doeken bleken een geheel ^zelfstandig karakter te hebben en sindsdien zijn door diverse kunstenaars, als Bambang Oetoro en Soemihardjo tal van schilde rijen gemaakt, waarin zij hebben bewe zen dat in deze vorm van expressie een hoog artistiek niveau is te bereiken. Sinds enige tijd zijn batik-schilderijen ook te zien in Nederland. In Amsterdam hebben Alice Dinkelaar en Robert Wes- tenborg een Batik-galerie geopend, die zich op deze kunst toelegt. Er zijn reeds enkele succesvolle exposities geweest, die grote belangstelling en lovende kri tieken tot gevolg hadden. Een van de attracties van de Pasar Ma- lam Alkmaar, die op zaterdag 29 en zondag 30 september in de Veilinghallen wordt gehouden, is stellig een stand van deze Batik-galerie, waarin enige tiental len doeken van Javaanse kunstenaars te zien en te koop zijn. In de winkels, die artikelen uit oosterse landen verkopen, kan men batik-doeken aantreffen, die hun oorsprong vinden in de huisvlijt van Jogja, waaruit zich een kunstnijverheidsindustrie heeft ontwik keld die o.a. tegemoet komt aan de vraag van de vele toeristen die het land bezoeken. Maar wie gevoel voor schoon heid en expressie heeft ziet dat de kun stenaars, die hun eigen artistieke weg zijn gegaan en inmiddels in tal van be kende musea in de wereld exposeren, hun schilderijen een aparte sfeer en een karakteristieke uitstraling hebben gege ven. In Nederland trekken de batik schilderijen niet alleen belangstelling van mensen die zoeken naar overblijfse len van hun tempo doeloe, maar vooral ook van jongeren, die met smaak hun huis willen inrichten en getroffen worden door de kleurrijke batik-doeken. Neem het werk van de kunstenaar Soe mihardjo. Hij schildert landschappen in een naturalistische stijl, beeldt onder werpen uit het wajangspel uit en houdt zich bezig met abstracte expressie. Maar steeds slaagt hij erin de doeken een geestelijke lading te geven die wordt weergegeven in een weergaloze techniek. Het is voorts de evenwichtige kleurcom- positie die het kijken naar zijn werken een lust voor het oog doet zijn. Een van de eisen waaraan het echte, zelfstandige en dus niet decoratieve ba tik-schilderij moet voldoen is volgens Soemihardjo de aanwezigheid van diep te. Hij weet deze te bereiken met het gebruik van heldere kleuren en door een vindingrijke techniek van vlakversiering. Soêmihardjo en kunstschilders van zijn groep hebben hun \verken inmiddels tentoongesteld in diverse landen buiten Indonesië, waaronder de Verenigde Sta ten (Los Angeles, Hawaii, New York), Canada, Japan, de Bondsrepubliek Duitsland en België. Ook in Amsterdam hebben de afgelopen jaren enkele malen exposities plaatsgevonden. Een aantal batikschilderijen van de laatste expositie is te zien op de Pasar Malam Alkmaar. Hoewel het aantal uren, dat de kunste naar aan een doek besteedt, een veel voud bedraagt van het maken van een "normaal" schilderij, is de prijs van zo'n exotisch kunstwerk niet hoger; deze schommelt tussen enkele honderden gul dens tot enkele duizetiden guldens voor de grote doeken. Zaterdag 29 en zondag 30 september zal in de Veilinghallen van Alkmaar voor de twaalfde maal een Pasar Malam worden gehouden. Van alle evenementen, die in Nederland de naam „Pasar Malam" dragen, is de manifestatie in Alkmaar stellig de fees- telijkste en volgens kenners wordt de- typische en feestelijke sfeer, die een Pa sar Malam in Indonesië kenmerkt in de anders zo prozaïsche Veilinghallen het dichtst benaderd. De 12de Pasar Malam Alkmaar zal za terdags tegen het middaguur officieel worden geopend door ir. J. W. Schuur man, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier. Na de officiële ope ning zal de Pasar op zaterdag en op zon dag voor het publiek zijn geopend van 's middags twaalf tot 's nachts twaalf uur. De Pasar Malam Alkmaar verheugt zich in een enorme populariteit. De bezoe kers bestaan slechts voor een deel uit In dische Nederlanders (die er overigens vaak een lange reis voor over hebben om hier hun tropische sfeer te vinden); ge bleken is dat de Noordhollander graag naar dit evenement komt - het bezoe kersaantal is de laatste jaren gegroeid naar het maximum aantal, dat redelij kerwijze in twee dagen is te verwerken, namelijk bijna 20.000. Wie dit jaar als 20.000ste binnenkomt wacht een unieke beloning: een vliegreis naar Indonesië! Ook voor andere "mijlpalen" zijn er prijzen: de 5.000ste bezoeker krijgt een radio-cassette, de 10.000ste een draag bare t.v. en de 15.000ste een draagbare kleuren-t.v. Voor de vrouwelijke bezoekers is er een enorme keuze aan betaalbare, doch erg fraaie kleding. Deze is te vinden in de diverse "boetiekjes", maar is ook te be kijken tijdens de modeshows, die iedere middag en avond op het podium plaats vinden. Een uitgekiende plattegrond zorgt er voor dat ondanks de grote drukte iedere bezoeker alle kans krijgt om het vele interessante in stands en kraampjes te zien. Daartoe is dit jaar voor het eerst een aantal stands geplaatst in de achter ste hal, waar het podium is gebouwd voor de modoshows en het amusements programma. "Duur" showprogramma Op een Pasar Malam horen amusement en vrolijkheid. De Stichting Tropen- vrienden heeft alvast een voorschotje ge nomen op de komst van erg veel mensen, want er is een duur artiestenprogramma ingehuurd. Zaterdag kan men genieten van het krontjongorkest Samudera met zang en dans van de Javaanse artieste Retnawati. Voorts treedt het duo Tony Linda op. Maar echte publiektrekkers zijn stellig de meisjes "LUV", Nico Haak en de groep Champagne. De zondagmiddag begint met het popu laire programma voor de kinderen, de Dik-voor-Mekaar-Show. Het is een tra ditie dat tegen een uur of vijf Rob de Nijs op de Alkmaarse Pasar Malam optreedt en dat zal nu ook het geval zijn. Verder op deze zondag een Indonesische kleder drachtshow, een fascinerende Hawaii- aanse hula-tamuree-show van de groep Kaulana Hila, de groep The Familee en het succesvolle orkest Massada! De Pasar Malam Alkmaar heeft alles in zich om weer een enorm succes te wor den. De toegangsprijs is, gezien het ge boden programma, uitzonderlijk laag: zes gulden en voor kinderen tot 12 jaar en bejaarden boven 65 drie gulden. TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 Evenals verschillende van zijn ambts voorgangers maakt ook de huidige Amerikaanse president Carter gebruik van de fiets. Hij doet dat bij voorkeur op zijn buitenverblijf Camp David. Volgens ingewijden heeft dat niets te maken met het energiebesparingspro gramma van de president, maar fietst hij om in goede conditie te blijven en eens lekker uit te waaien. Ook mevrouw Carter en hun dochter Amy worden regelmatig op de fiets in de omgeving van Camp David gesigna leerd. Sla een krant open, zet de televisie aan en daar zijn ze: de smaakmakers, vlees- meesters, broodversierders en margari- nemoeders, compleet met soepfantasie, slankrecepten en verhandelingen over hart en bloedvaten Want een tikkel tje gezondheid mag er toch wel in, wan neer je zondigheerlijke happen aan prijst. Althans in deze tijd, waarin grof bruinbrood, müsli, vliesrijst en wortel- sap de nieuwe statussymbolen zijn ge worden. De tijd, waarin het woord ge zondheid met gouden letters wordt ge schreven en het er op lijkt dat alleen de kwalificatie "puur natuur" op pak of blik nog serieus wordt genomen. De tijd ook, waarin het kind de smaak maker van het gezin lijkt te zijn. Want nieUzelden figureert een glunderende kleuter achter de hopjesvla, de niet-zo- vette-frites of de beschuitjes met-dik- margarine. Bij de aankoop van voe dingsmiddelen schijnt er maar één ding van belang te zijn: de kinderen lusten er wel pap van! Jaar van het Kind Maar toch wanneer wij Nederlan ders doorgaan onze kinderen al die best lekkere, maar vaak niet altijd even wen selijke hapklare brokken voor te zetten, dan moeten we - uitgerekend in het Jaar van het Kind - vaststellen, dat de jeugd Van links naar rechts: Mare Klamer, Kees Stam, Jan Bcllekom, Leks Brouwer Het bestuur van het Filmhuis in Heiloo bestaande uit Kees Stam, voorzitter, Jan Bellekom, koördina- tor, Mark Klamer, publiciteit, Lex Brouwery boekingen en technisch gedeelte en Hans Óvermeer, penning meester, is van mening dat t.a.v. een Filmhuis belangrijk werk te verrichten is, daar Heiloo een „braak liggend" terrein is. Het bestuur is na oprichting tot de overtuiging gekomen, dat, om te komen tot een wekelijkse voorstelling, er toegetreden diende te worden tot een „Filmcircuit". Na intern beraad werd daarom besloten toe te treden tot het „IJmond circuit". Hiertoe behoren Velsen, Heemskerk, Cas- tricum, Heiloo, Schoorl en Den Helder. Via zo'n filmcircuit is het mogelijk aanmerkelijk goedkoper films te kunnen inhuren. Per 1 januari gaan Velzen en Heemskerk zelfstandig opereren, waardoor Filmhuis Heiloo als „Moe derhuis" gaat funktioneren, dat houdt in dat Heiloo de financiële admini stratie voor het hele circuit gaat verzorgen en de kontakten onder houdt met de diverse film ver huurbedrijven. De voorstellingen die tot nu toe op zondagavond werden gehouden, zijn verhuisd naar de maandagavond en worden gehouden op de BukBuk- zolder in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muyenweg. Het Filmhuis staat echter geheel los van Buk-Buk. Deze jongerenvereniging stelt alleen gastvrij zijn ruimte beschikbaar. In de toekomst hoopt men een plaats in het nieuwe theater te krijgen. De entreeprijzen zijn voor het nieuwe seizoen gesteld op f 2,- voor CJPers en 65plussers en f 4,-- voor de overige bezoekers. Laat het onderkomen in een jongerensociëteit de ouderen onder U niet weerhouden dit Filmhuis te bezoeken. Voor het komende seizoen staan de volgende films op het programma: 1 oktober: Effie Briest van R.W. Fassbinder; 8 oktober: Pourquoi-pas van Cohne- Serreau 15 oktober: Spellbound van Alfred Hitchcock; TrTrr- 22 oktober: UieDad sleep well; 29 oktober: de boom der wensen. Ook zijn er maanden waarop een bepaald thema aan de orde wordt gesteld. Tot nu toe bedruipt het Filmhuis zichzelf. Geen eenvoudige zaak, de kosten worden betaald uit de recettes'. Daar door de gemeente reeds twee maal afwijzend over een subsidie is beschikt, heeft men nu een derde aanvraag ingediend. Het bestuur van Filmhuis Heiloo zal eerst deze uitspraak afwachten, alvorens verdere stappen te over wegen. Zij streven er naar hun aktiviteiten zowel kwantitatief als kwalitatief uit te breiden. Dit streven kan alleen dan slagen, wanneer zij kunnen rekenen op een ruimere financiële armslag, zoals B. en W. van deze gemeente hun die zou kunnen verschaffen, hetzij door middel van een éénmalige bijdrage, hetzij door een passende subsidieregeling. Wilt U nadere inlichtingen, dan kunt U na 18.00 uur bellen: K. Stam, tel. 333055; J. Bellekom, tel. 336376; M. Klamer, tel. 330447. van nu straks het kind van de rekening zal zijn. Wetenschappelijk onderzoek heeft al aangetoond: het Nederlandse schoolkind eet verkeerd - veranderingen in het voed selpakket zijn zeker aanbevelenswaar dig. Terug naar de boterham Een van die broodnodige veranderingen is: terug naar de boterham. Want wij Nederlanders zijn in de loop der jaren steeds minder brood gaan eten, terwijl juist die boterham een zo belangrijk be standdeel vormt van een evenwichtig voedselpakket. Daarom heeft het Genootschap van de Bakkerij dit jaar voor de op 2 oktober te houden nationale Dag van het Brood als thema gekozen: "Ons dagelijks brood, juist voor de kinderen van nu." Dag van het brood Die dag van het Brood is overigens vier jaar geleden voor het eerst georganiseerd als een soort eerherstel van het oude oogstfeest, waarop de boeren dankbaar vierden, dat er weer voor een jaar voed selvoorraad van het land was gehaald. Anno 1979 ondernemen bakkers in het hele land opnieuw vele activiteiten rond om het produkt brood op of rond de 2de oktober. Voorlichting Èeeft dan duide lijk een sterker accent dan de verkoop. M--. N Na een groot aantal regionale voorwedstrijden zullen op vrijdag 28 september op Flevohof de derde Nationale kampioenschappen Trekker- Trek worden gehouden. Voor het eerst zullen - op zaterdag 29 september - de Europese kampioen schappen Trekker-Trek, eveneens op Flevohof plaatsvinden. Jaarlijks zorgen vele traktoren in de zogenaamde vrije klasse (eigenbouw) en boeren, of standaardklasse (stan daard traktoren), samen met duizen den bezoekers voor een groots spektakel. In de afgelopen maanden is overal in het land hard gewerkt aan verdere perfektionering van met name de vrije klasse traktoren. Machines met 1400 PK (turbinemotor uit Fokker Friendship vliegtuig), 3 achtcylindermotoren achter elkaar, maar ook met maar liefst vijf zware benzinemotoren achter elkaar (waar mee de nationaal kampioen van achter elkaar (waarmee de nationaal kam pioen van vorig jaar, Epke Dijkstra zal verschijnen), zullen het publiek volledig aan haar trekken laten kom en. Naast deelname uit West-Duitsland, waar vorig jaar voor het eerst (in Hamm) nationale kampioenschappen werden gehouden, worden ook uit Engeland, Belgiëen Frankrijk deel nemers verwacht. jNaast de officiële wedstrijden wordt een interessant nevenprogramma geboden. De inmiddels opgerichte vereniging van eigenaren van antieke trekkers zullen demonstraties verzorgen. jVoor de jeugd tot twaalf jaar is een wedstrijd georganiseerd voor het zelf bouwen van miniatuur trekkers (trek). De resultaten van deze wedstrijd zullen tijdens de kampioenschappen op Flevohof te zien zijn. Totaal zullen er 25 vrije klasse- en 15 standaardtraktoren aan de Nationale kampioenschappen deelnemen. Voor de Europese kampioenschappen zijn inmiddels 25 vrije klasse deelnemers ingeschreven. jDe kampioenschappen trekker-trek beginnen op beide dagen om 10.00 uur en- zullen de gehele dag duren. Entree voor Flevohof, inclusief trekker-trek bedraagt voor volwas senen f 10,- en voor kinderen tot dertien jaar f 5,-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 6