Boetiek-mode Van Os Heren-mode mascolLe nxiitriiTn 4 Modebewuster! La Chaumière aux Tricots 111 l> I I NIEUWSBLAD VOOR HEILOO TIP VOOR WOONWIJZERS Huisvrouwenvereniging geeft concert in teken van "Het jaar van het Kind" 8 Oktober-feesten ondenkbaar zonder "Antiekade" Broeder Aventinus zichtbaar verheugd met gift van Slagerij Van Dalen medewerkers! WINKELHOF 't LOO i HEILOO WINKELHOF 't LOO HEILOO 44e JAARGANG No. 39 3 OKTOBER 1979 DANK! PROLOOG IN HEILOO MET „SPIEGELING" 4-JARIGEN BEHAALDEN DIPLOMA A BIJ ZWEMBAD LOOS OPROEP AAN DE INWONERS VAN HEILOO EN OMGEVING ONKRUID VERGAAT WEL OUD PAPIERAKTIE SINT MAARTEN EN DE BASSER0ET KOSTERWISSELING IN DE KRUISKERK OECUMENISCHE KERKDIENST TE HEILOO DR. J. L. KLINK OVER KIND EN GELOOF ANITA HOEBE DE KONING IN ZEVENSPRONG KRANTENACTIE ST. BENEDICTUSSCH00L DE TRAP OP Als U gevoel hebt voor mode en exclusiviteit kom dan alvast eens even kijken naar de Franse kollektie van (exclusief in Heiloo) JACQUELINE Raadhuisweg 6 Heiloo DE SPAR HEEFT NU 00K REFORMARTIKELEN Weer volop ontvangen: VANILIA paarse ribbroeken ppr|B Witteen paarse Sweaters H Wijde cowboy spijkerbroeken Geruite broeken Maxi sweaters Raadhuisweg 13 - Heiloo Heerenweg 211 HEILOO A A Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adr essen Laan van Muys 26 - Telefoon 072 - 330137 Baafjeslaan 1, Heiloo - Telefoon 072-331081 Difblad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van ,1.500 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond a. d- Hoef, Akersloot. Advertenties en kopie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur 'in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 40 cent(excl. BTW) Bij regelmatig adverteren aanzienlijke reduktie. U weet, Intrawoonkunst neemt goed wonen hoog op. Maar helaas, in onze zaak Ritsevoort 23/27 is daar niet altijd plaats voor. Als er een nieuwe kollektie komt... moet de oude verdwijnen. En omdat Intra voor velen trendsetter is, is ook die oude kollektie vaak nog heel aktueel. Bovendien Interlübke, deSède en Brunati houden er niet van in de hoek gezet te worden. Aan u de taak daar wat aan te doen! LET OP! Iedere eerste donderdag van de maand (v. 9 tot 21 u.) Ja, dan is de deur van de knip van het magazijn van INTRA. Normaal komt u daar niet. Eén keer in de maand bent u er welkom. Om onze fraaie showmodellen te bewonde ren. Nu echter tegen sterk gereduceerde prijzen. Een pracht kans om voor iets heel moois, heel weinig te betalen. Zo maar wat voorbeelden: Interlübke wandmeubel "Alternum", 274 cm breed, donkerbruin met beige deuren 4.960,nu 2.500, Artifort ronde zithoek, tweedstof, beige/ grijs 6.885,— nu 4.000,—. De eerste donderdag dus. Niet vergeten. Bij Intrawoonkunst aan de Lindegracht 14 in Alkmaar. (072) 111366. Dank, aan allen die, ook telefonisch, hebben meegeholpen de ara van J. Ranzijn op te sporen en te vangen. Donderdagmiddag werd hij op de Zeeweg door mevrouw Ranzijn met goede assistentie van mevr. Muis naar zijn standaard en voer gelokt. Woensdagavond 10 oktober om 20.00 uur in het Brunogebouw komt de toneelgroep Proloog uit Eindhoven met het toneelstuk „Spiegeling". Het toneelstuk wordt gespeeld door 4 vrouwen en is voor vrouwen bestemd. Het toneelstuk gaat over het dagelijks leven, de sleur, het verdriet, de eenzaamheid, de moeilijkheden, maar ook over het plezier, de hoop en de strijd in het leven van vier vrouwen. Vier vrouwen van verschillende leeftijden en in verschillende situaties: een jonge huisvrouw met kinderen, een alleenstaande vrouw, een jong meisje en een oudere vrouw met volwassen kinderen. Wij hopen dat dit programma een goede aanleiding zal zijn om met andere vrouwen te praten, over de situatie van vrouwen. EEN PROGRAMMA VOOR EN DOOR VROUWEN. De kosten voor deze avond bedragen f 2,50. Dus kom allemaal woensdag avond 10 oktober naar het Bruno gebouw aan de Past. van Muyenweg in Heiloo. 129 Leerlingen van zwembad Loos legden de afgelopen twee zaterdagen de proeven af voor de diploma's A en B. Cecile Janus en Kitty Veldt zijn nu al de trotse bezitters van hun kleuterbrevet en zwemdiploma A. Het examen werd afgenomen door dhr. G. Bijkerk, die als vertegen woordiger van de K.N.Z.B. de kandidaten door zijn rustgevende optreden op hun gemak stelde. Daardoor verliep alles in een gemoedelijke en gezellige sfeer. De geslaagden voor A zijn: Matthieu Abel; Jan Willen Admiraal; Tai Chow Andrea; Richard Bakker; Jeroen Bakker; Wim Bakker; Michiel Balk; Jose Beentjes; Kom Bod; Darinka Boulonois; Kick Broersen; Catriona Carsom; Marieke Craamer; Esther Dijkdrenth; Bart Dijkstra; Jan Jaap Dirkson; Trudy Dirkson; Egbert Dirkson; Hanneke Dirkson; Marion Duinmeijer; Esther Gerritsen; Martine Gleebeek; Eveline Goes; Michael Groefsema; Nicole Hendriksma; Susan Hoebe; Ruud Hoeben; Walter Hoeben; Rik Hof; Claudette ten Hoope; Jeroen ten Hoope; Jon Houtenbos: Caecile Janus; Adrie Kaandorp; Tom Klaasse; Roland Klaver; Quirine van de Klooster; Mark Koomen; Stijn Kooij- man: Jeannette van der Lem; Rickey van der Leijden; Maurice Limmen: Aranka Maarsen; Sandra Mooij; Rene Morsink; Miranda van Nederveen; Hadassa Roelofs; Suzanne Roelofs; Armand Rot; Mark Rijkhoff; Sandra van der Sande; Remco Bruin; Inés Sauer; Bart Schoemaker; Marco Schouten; Robert Sikorski; Marcel Slagter; Caroline Smit; Mark Smit; Natasja Terheggen; Wendij Uyl; Alexander van de Veer; Kitty Veldt; Marc Volman; Edwin de Vries; Marcel de Waal; Joost Walgemoed; Rogier van Well; Patrick van Wessel; Johan van Wilsum; Marco Zaffora; Lennert van der Zee; Arnoud Koning. De geslaagden voor B. zijn Dilia Jones; Jan Kabel; Sandra Kingma; Paul Knoop; Matthijs Koo men; Martine Koomen; Pierre Krul; Joris de Lange; Murthe Leffring; Stefan Liefting; Angelique van Lith; Jeroen Marechal; Mirije Nolta; Nanette Postma; Ryanne Richter Uitdenboogaardt; Nienke Schenk; Odette Schipper; Pim Schoehuys; Huibert Schong; Father Schoutsen- Erik Staartjes; Kick Touber; Michiel Ullers; Kirstin Valckx; Miranda Veldt; Rene Bakker; Gilles den Bandt; Mich el e Beckers; Kim Bod; Iris Cortie; Koen Dupon; Paul Duyvestein; Dennis Dijkhuis; Richard Gen; Muriel van der Graaf; Jeannette de Grand; Petra Groeneveld; Marcel Groeneveld; Joost Groot; Marco Groot; Cees de Groot; Jeroen Gutter; Bas Hemmer; Daniel van Herpen; Thomas van Herpen; Jeroen Hes; Otavio Hoedjes; Rianne Hoogervorst; Jacco Hoogervorst; Michiel van Horssen; Samantha Visser; Julian Vijzelaar; Sandra van Weel deren; Sandra van Weele; Michiel van der Zwaard; Sanne Zwirs. Al geruime tijd wordt er vrijwilligers werk verricht in Heiloo. Dit gebeurt tot nu toe in samenwerking met de U.V.V. afdelingen Alkmaar, Bergen en Schoorl. De werkzaamheden in Heiloo nemen steeds toe. Een aantal mensen kwam daarom bij elkaar om de mogelijkheden te onderzoeken voor een zelfstandige Unie Van Vrijwilligers. Wij - de werkgroep - dachten dat de tijd daartoe njp was. Daarom willen wii, door deze oproep, alle mensen die belangstelling hebben voor vrijwilli gerswerk uitnodigen. Ook bestaande vrijwilligersorganisaties, waar wij even tueel mee kunnen samen werken, zijn ook van harte welkom voor deze informatie/oprichtingsmiddag. Dit zal zijn op donderdag 25 oktober 1979 om 14 uur: In het „Open Huis" het Loo 19 Heiloo. Naast een inleiding over de organisatie van de Unie Van ^Vrijwilligers, zullen wij U informatie geven over de bestaande werkzaamheden o.a. -1. Hulp bij de telefoon-circels van het Rode Kruis; -2. Vrijwilligerswerk van verschillende aard in het Psychiatrisch Centrum St. Willibrord. -3. Brailleren voor de blinden biblio theek; -4. Naai en kooklessen voor blinden en slechtzienden; -5. Individuele hulp aan blinden en slechtzienden. Deze bijeenkomst is vooral bestemd voor mensen die graag dit werk met ons samen willen doen in verband met uitbreiding. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. De werkgroep U.V.V. Heiloo en omgeving: Mw. T. Josephus Jitta; mw. T. Knoops; mw. L. v.d.Meer; mw. C. v.d.Poll; mw. S. v. Rooijen; mw. E. de Vries. Tel. inlichtingen 072-113402 (tussen 19.00 en 20.00 uur). Dinsdag 18 september j.l. heeft in het Open Huis, een bijeenkomst plaats gevonden, onder het motto „Onkruid vergaat wel". De aanwezigen waren inwoners van Heiloo die zich bezorgd maakten over het spuiten met onkruid en insectenverdelgingsmiddelen in de gemeente. Er is inmiddels een commissie gevormd, die al druk bezig is met het verzamelen van gegevens over het spuiten. De commissie stelt zich ook voor de inwoners van Heiloo te informeren d.m.v. lezingen, inge zonden stukken in o.a. deze krant, over de gevaren van het gebruik van milieugevaarlijke chemische bestrij dingsmiddelen. Dit kan vooral van belang zijn voor mensen, die in de gemeente voer zoeken voor hun huisdieren, bijvoorbeeld paardebloe men voor het konijn, of muur voor de kanarie. Suggesties van U, zowel positief als negatief zijn van harte welkom. Deze suggesties kunt u evenals mogelijke opmerkingen of vragen kwijt op onderstaande adres sen: G. te Berge, de Ronge 31, tel. 333765; P. Keesman, Rechte H.B. laan 32, tel. 334750; K. Koelemaij, Droonecampstr. 24, tel. 333991; D. Bakker, Werkendelslaan 26, tel. 331209; E. Verplanke, Bestevaerslaan 11, tel. 332726. Er is dit najaar een heel nieuwe aantrekkelijke lijn voor de jurk dankzij schouderaccenten draperieën en plooitjes in fijne dunne materialen als tricot en bouclettes, welke de lichaamslijnen soepel accentueren. Bijvoorbeeld deze f229. iX Vr/dagavond koopavond. JE Stationsweg 85-Heiloo -Tel. 072 -335465 Vele aktiviteiten hebben zich al afgespeeld in het teken van „het jaar van het kind". Zo vond ook de Ned. Vereniging van Huisvrouwen dat zij hierin niet achter kon blijven en besloten met mensen uit de vereniging zelf een concert te geven. Dit concert vindt plaats op woensdag 24 oktober in de Gereformeerde Kerk, Noorder geeststraat in Heiloo. Het is een zeer aantrekkelijk programma met zang, koorzang^ piano en viool. De medewerkenden zijn Bep Hoevenagel (zang), Liesje Schuyte- maker, Hetty Gronert en Fietje van Hoolwerff (piano), Emmy Grondhout (viool) en het Huisvrouwenkoor o.l.v. mevrouw Ekkel en. begeleiding van Nel de Vries. Ook het Heilooer Strijkorkest verleend hier zijn mede werking aan. Op het programma staat o.a. heel toepasselijk „Kinderszenen" van Robert Schumann, voor piano ge schreven. Dit is geen muziek vóór kinderen, maar meer herinneringen van volwassenen uit hun kindertijd, zoals de ernstig het laatste stul 13 stukken. Ook worden er 3 mazurka's van Chopin ten gehore gebracht. Deze zijn uit een serie van 50 mazurka's, kleine stukken die tot het kunstzinnig waardevolste dat Chopin heeft nage laten, worden gerekend, elk op zichzelf kleine kunstwerkjes. ige zelfbeschouwing van ik toont, in totaal zijn er De viool en pianosonates die U kunt beluisteren zijn van Handel en Gabriël Fauré (Sicilienn). De vleugel is door de firma Spanjaard geheel gratis ter beschikking gesteld. Tevens worden twee aria's uit een opera van Mozart gezongen, o.a. het Liefdeslied uit „II re pastore", van Franz Schubert hoort U „Die Forelle" en „Seligheit". Het koor zingt o.a. King all glorious en het overbekende Rozen uit het Zuiden. Dit is maar een willekeurige greep uit het programma waar menige muziek liefhebber veel plezier aan zal beleven. De kaarten kosten voor volwassenen f 5,-- en voor scholieren f 2,50. Kaarten zijn verkrijgbaar op de volgende adressen: Disco Heiloo, T Loo 41; Sigarenmagazijn Bouwhuis, Stations weg 87; Oost:Groot Barlaken 42; Oost: Schapenweydt 16; Zuid: Wester weg 331; Zuid: Breedelaan 34; West: Termeyen 115; West: Harrelaers 85; 't Baafje: de Schoren 13; en natuurlijk 's avonds aan de zaal. Het centraal informatiepunt is Breede laan 34, tel. 072—330381. Men rekent op U woensdagavond 24 oktober 8 uur in de Geref. Kerk. Vrijdag 5 oktober is het alweer de eerste vrijdag van de nieuwe maand. Dus dan staat de container voor oud papier en lompen weer voor de ingang van onze scholen aan het Trompen burg. Van 's ochtends half negen tot 's middags vier uur kunt u ons met alle beetjes blij maken en bij ruimt het fijn op! U weet, alle soorten papier zoals oude kranten, maar ook catalogi, telefoonboeken e.d. zijn welkom Alvast onze hartelijke dank voor uw bijdrage. Vriendelijke groeten van de leidsters en de ouderkommissies van De Basseroet en Sint Maarten. In juli heeft de koster van de Kruiskerk, Jan Schut, de wens te kennen gegeven van zijn funktie te worden ontheven. Drukke werkzaam heden en studie verhinderden hem nog langer zijn taak uit te oefenen. Voor degenen die Jan Schut gedu rende zijn kosterschap hebben mee gemaakt zal het niet verrassend zijn te lezen, dat het de Kerkvoogdij bijzonder speet, dat aan een period^ van ruim 5 jaar kosterschap een eind moest komen. Jan Schut heeft gedurende 5 jaar als koster en enkele jaren daarvoor als vrijwilliger/ hulpkoster zijn werk met veel plezier en bijzonder goed gedaan en wij willen hem graag ook op deze plaats bedanken voor zijn inzet en plichts betrachting. Wij hopen, dat de door Jan Schut zelf gezochte opvolger Jan Willem de Groot op dezelfde goede manier het kosterschap zal vervullen. Op donderdagavond 25 oktober a.s. zal Ds. A.G. Hoekema een kerkdienst in Heiloo leiden, waarvan het thema is: „Muziek en Geloof". De pianist Hans Bruin zal het muzikale gedeelte verzorgen op een concertvleugel. Plaats: Gereformeerde Kerk Heiloo, N oordergeeststraat. Tijd: 20.00 uur (zaal open 19.30 uur). Op uitnodiging van de Werkgroep Oecumenische Gesprekskringen komt mevrouw J. L. Klink spreken in Heiloo. Zij is bekend geworden door het schrijven van Kinderbijbels maar heeft ook op de Bijbel gerichte kinder verhalen en - boeken uitgegeven. Zij zal een lezing houden over „Kind en Geloof" vooral gericht op de leeftijd van 4 tot 12 jaar. Dit lijkt ons een geweldig interessante avond voor ouders onderwijsmensen en verder allen die zich aangesproken voelen door dit thema. U bent van harte welkom a.s. dinsdag 9 oktober in de Katholieke Kerk, Holleweg 111 om 20.00 uur. In de Zevensprong aan de Ewisweg in Heiloo wordt van 8 tot en met 14 oktober een tentoonstelling gehouden van pentekeningen van Anita Hoebe de Koning. De techniek die zij toepast - pointele in pen en inkt - vraagt veel geduld en concentratie, haar onder werpen ontstaan uit mijmeringen. Tsjonge, jonge. De oproep van de vorige maand was niet tegen dove mansoren gedaan. Een overstelpende hoeveelheid oud papier met een gewicht van rond de 10 ton was het resultaat. Een gelukkige bijkomstigheid was er ook nog, want juist was de oud papierprijs omhoog gegaan. Bij deze dus onze hartelijke dank. Maar nu....We hopen natuurlijk, dat ieder een toch nog even langs komt met vodden en oudpapier, want het is een erg belangrijke bron van inkomsten voor onze school. Als u het zelf niet kunt komen brengen^ bel dan 331857, dan komen we wel even. Tussen 9 en ongeveer 11 uur, aanstaande zaterdag. J. P. Hasebroek- weg 21 Plan Oost. Tot Ziens! lar jaart?, ur in hef ;uweboer uder Dorzitter Vestiging CDA zijn Frans Klokkenstel, anno 1820. Metaal compositie met marmeren inleg. Model voor dit geheel hebben de beelden gestaan van August Monreaux, een 18e eeuwse beeldhouwer uit Parijs Uit de rij van feesten rond 8 oktober is de Antikade niet meer weg te denken. Antiek is nog steeds „in" of het nu uit liefhebberij of als geldbelegging is, het blijft spannend om een stukje antiek te kopen. Op 6 en 7 oktober is er weer een Antikade georganiseerd in de Ooste lijke veilinghal, Bestevaerstraat 75, Industrieterrein Overdie. Dat het ieder jaar toch weer een beetje anders wordt gepresenteerd, spreekt natuurlijk voor zichzelf. Zo züft de deelnemers, plusminus 50 in gf&al, geïnstalleerd in nieuwe kleur rijke stands, voorzien van vloer bedekking en verlichting en daar tussen wat fleurige kraampjes. Alle stands zijn duidelijk voorzien van naam en adres, zodat, als U nog niet meteen kunt besluiten, altijd bij de man of vrouw zelf kan gaan kijken. Een totaal nieuw element is de vakbeurs. Deze kan dit seizoen verwezenlijkt worden, daar waar het 3-daagse beurzen betreft wil men de vrijdag vóór de beurs de deuren openen van 17.00 tot 19.00 uur voor de regionale antiekhandelaren, uitge nodigd door de Antikade om daar kennis te maken en kontakten te leggen met de standhouders. Al het antiek dat op de Antikade te zien is, is gekeurd. Alleen nu niet meer door een ballotagecommissie, maar door een beëdigd, onafhankelijk makelaar/taxateur. Bij aankopen bo ven de f 200,-- ontvangt U van de Antikade een garantiecertificaat en grote stukken worden, mits in de regio, gratis thuis bezorgd. De heer D.J.B. van Vliet uit den Haag, voor de trouwe Antikade bezoeker geen onbekende, zal weer elk meegebracht stukje antiek gratis voor U taxeren, op zaterdagmiddag van 14.00 tot 18.00 uur. Dat op een Antikade voor iedereen wel wat te vinden zal zijn, mag blijken uit het ruime assortiment. U zult hier vinden: aardewerk en steengoed; olielampen; astronomische en medi sche instrumenten; oude munten; brons, koper en ijzer; porselein; goud en zilver; poppen en speelgoed; glas en kristal; sieraden; klokken en horloges; schilderijen, oude tekeningen, etsen; land- en tuinbouwgereedschap; smeed werk, meubelen uit O. en W. Europa; stempels en tin. i Wie de Antikade binnengaat, krijgt bij de ingang een foldertje waarin een kansbon zit, als U deze invult en bij de uitgang in de ton deponeert, maakt U kans op één van vijf gratis jaarabonnementen op het maandblad ANTIEK. Tevens bevat deze folder een waardebon van f 20,--, welke bij een aankoop van f 200,-- of meer in mindering gebracht zal worden. Bovendien biedt de Antikade de 5000ste bezoeker „een avondje uit" aan voor 2 personên, en helemaal naar eigen keuze te besteden. Op zaterdag en zondag zult U ook kunnen zien hoe Lucien van der Pluym uit Bergen verschillende voorwerpen beschildert in Hindeloper, Assendelfter, Zaanse, Beierse en Noorse stiil. De Antikade is dus op 6 en 7 oktober in de oostelijke veilinghal. Zaterdag 6 oktober geopend van 14.00 tot 22.00 uur en zondag 7 oktober Van 10.00 tot 18.00 uur. De toegangsprijs is f 5,-- per persoon en voor 65plus en kinderen onder de 14 jaar f 3,--. Heel plezierige Antikadedagen toege wenst! maar ook voor het personeel en familie, men kan hier gratis boeken lenen. „Maar ik heb nog een heleboel boeken op m'n lijstje staan die ik graag zou willep aanschaffen", zei Broeder Aventinus, „en dat kan nu door de gift van de Slagerij van Dalen". Broeder Aventinus doet alles om het zijn „klanten" zoveel mogelijk naar de zin te maken, als er weer een mooie televisieserie in aantocht is, dan zorgt hij er voor dat van te voren de boeken daarover in huis zijn. „Het is voor de mensen zoveel fijner kijken als ze het boek al gelezen hebben", zegt hij zelf. Toen de bedrijfsleider van Van Dalen, de heer Klaver, hem dan ook het bedrag overhandigde, taó.; dejiii zich bijzonder verheugd. Nu we de laatste tijd allemaal proberen een beetje gezonder te leven, wil de Spar U hierbij graag helpen. Er is een gedeelte van de zaak ingericht met Zonnatura artikelen. Hoewel nog niet alles er staat is er toch al een stelling waar U zo'n 56 artikelen aantreft, o.a. verschillende thee soorten, waaronder looizuurarme thee, allerlei vruchtensappen, jams, enz. Heeft U soms een artikel wat U graag zou willen hebben en wat niet voorradig is, maak dan uw wensen kenbaar bij de Spar want het kan altijd besteld worden. Naast al deze Zonnatura produkten blijft het bekende assortiment vkn de Spar natuurlijk gehandhaafd. Wilt U proberen wat gezonder te leven, ga gerust eens praten bij de Spar, bovendien verschijnt er vier maal per jaar een krantje waarover dit onderwerp allerlei informatie wordt gegeven. Toen vorige week de nieuwe slagerij van G. van Dalen open ging, had deze gevraagd i.p.v. kado s en bloemen geld te storten en dat bedrag zou dan aan de Willibrordusstichting geschonken worden en dit is afgelopen vrijdag middag gebeurd. De direktie had het geld toebedacht aan de bibliotheek die al jaren in de vertrouwde handen van Broeder Aventinus is, maar het moest een verrassing blijven en dat was het! De bibliotheek heeft zo'n kleine 8000 boeken tot zijn beschikking. Broeder Aventinus heeft er voor gezorgd dat dit allemaal keurig gekatalogiseerd is in één katalogus waar alle boeken op naam en serie in staan en één waar alles op schrijver in staat. De bibliotheek is er voor de patiënten, met en zonder bies

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 1