HELP 'laem/ijKj AKERSLOOT Bouw- en Houtbond NKV afd. Heiloo viert 60-jarig jubileum yoortédween Onkruid vergaat wel! 7 NOVEMBER 1979 UITBREIDING GARAGEBEDRIJF STOOP INGEZONDEN STUK BLAD HARKEN LEKKERNIJEN TIJDENS DE FEESTDAGEN GEEN TABOE BOUW MUZIEKSCHOOL HEILOO FILMHUIS HEILOO MEER INVLOED VERLANGD VAN OUDEREN QP SOCIAAL EN MAATSCHAPPELIJK TERREIN NAP GAAT EEN FEESTJE BOUWEN MAANDAGAVOND SPECKKOPERJAZZ. WEINIG BELANGSTELLING VOOR OPENSTELLING SECRETARIE IN DE AVONDUREN NA ZEER WERKZAAM LEVEN OVERLEDEN RP86-JARIGE LEEFTIJD, DE HEER G. HEYNE KORTE NIEUWTJES OVER FOTOGRAFEREN EN SMALFILMEN MINET KLEIN-SCHIPHORST, EEN MEISJE MET PIT w CONCERT BIJ KAARSLICHT TEN BATE VAN KORENMOLEN „DE OUDE KNEGT" TE AKERSLOOT NIEUW GEBOUW V00RMICHAELSCH00L? UITKIJKPOST Op 10 november 1019 hebben een kleine groep bouwvakarbeiders het initiatief genomen om een eigen afdeling van de R.K. Timmer- liedenbond op te richten.. Zij zijn daar in geslaagd ondanks moeilijke om standigheden. In die tijd was daar veel moed en doorzettingsvermogen voor nodig. Later werd de naam veranderd in R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph. Sinds januari 1972 is de naam van de bond Bouw en Houtbond N.K.V. De afdeling prijst zich gelukkig dat de eerste voorzitter van de afdeling nog in hun midden is. De pioniers uit die tijd hebben het vele werk niet voor niets gedaan, gezien het resultaat wat bereikt is voor de leden b.v. op het terrein van sociale en kollektieve voorzieningen. De afdeling bestaat thans uit ruim 200 leden onder aanvoering van een jong en aktief bestuur. Aktief dient het bestuur te wezen om de problemen van deze tijd waar de vakbeweging regionaal en landelijk mee te maken krijgt, het hoofd te kunnen bieden. Centraal daarbij staat de federatie vorming en de toekomstige fusie met de Bouwbond N.V.V. Deze ont wikkeling zal er ondermeer toe leiden dat dit het laatste jubileum zal zijn van de Bouwbond N.K.V. Op de laatst gehouden jaarvergadering is er een feestcommissie gevormd, belast met de voorbereiding van het jubileum. Deze feestcommissie biedt het bestuur en de leden een receptie aan waarbij tevens namens de leden aan het bestuur het kado zal worden overhandigd. De receptie zal worden gehouden op zaterdag 10 november a.s. van 15.00 uur tot 17.00 uur in het restaurant van Sporthal "Vennewater". In de morgenuren zullen de zieken en bejaarden door de feestcommissie thuis bezocht worden. Namens het bondsbestuur zal L. Heydra de jubilerende afdeling toespreken. Het bestuur en de feestcommissie verwachten dat veel leden met hun echtgenote deze receptie zullen bezoeken. Nadere informatie te krijgen bij P. Molenaar, tel. 072—336645. Garagebedrijf W. N. Stoop is uitgebreid met een fraaie showroom aan de Regulierslaan. De jongste dochter Judith opende de showroom met het doorknippen van een lint, hierbij moest ze wel even geholpen worden door haar moeder. Na de opening kregen de familie en de genodigden de gelegenheid om het geheel verbouwde pand en de fraaie A. M. C. Automobielen te bezichtigeri. Garagebedrijf Stoop is gevestigd aan de Nieuwpoortslaan 186 met een totaal opppervlak van 2300 m2, en is gespecialiseerd in Amerikaanse auto's o.a. A.M.C. en de beroemde Jeeps. Ook voor inruil en leasing kan men terecht bij de Fa. Stoop. Via verschillende persberichten en ingezonden stukken, is de beheerder van de gemeentelijke sporthal, de heer Bijkerk, aangevallen, wat betreft zijn wijze van beheer van de sporthal „het Vennewater". Deze aktie werd op gang gebracht door het bestuur van de zaalvoetbal vereniging „Handsome Eight". Het bestuur deed zulks uit teleurstelling over het feit dat een op 2e Kerstdag 1979 door haar te organiseren zaalvoetbaltoernooi geen doorgang zal kunnen vinden omdat bp die dag de sporthal door de beheerder aan een andere vereniging is verhuurd. Volgens het bestuur van „Handsome Eight" heeft de heer Bijkerk zulks opzettelijk gedaan om de vereniging dwars te zitten. Ook al zou zulks het geval zijn geweest en ook al had ons inziens de heer Bijkerk er beter aan gedaan, alvorens met een andere huurder in zee te gaan, zijnerzijds kontakt op te nemen met het bestuur van „Hand some Eight", dan nog heeft „Hand some Eight" de fout gemaakt haar reservering niet tijdig schriftelijk met de beheerder te regelen. Dit is temeer verwonderlijk gezien het feit dat het college van B. en W. op 5 maart 1979 het bestuur van „Handsome Eight" schriftelijk naar de beheerder heeft verwezen. In een situatie waarbij grote belangen voor de vereniging op het spel stonden, i.e. de jaarlijkse organisatie van het kersttoernooi, had men zorgvuldiger moeten handelen. Dit wat de kwestie verhuur op 2e Kerstdag betreft. Vervolgens heeft op 10 oktober 1979 het raadslid Ten Hoope ons college een brief overhandigd met verschil lende klachten over de heer Bijkerk. Hoewel deze klachten alle anoniem waren hebben wij ze toch onderzocht en met de heer Bijkerk besproken. Wij zijn tot geen andere konklusie kunnen komen dan dat die klachten deels insinuerend zijn, zonder enig bewijs van schuld of nalatigheid bij de heer Bijkerk, deels een gevolg van misschien niet in alle opzichten even taktvol optreden van de heer Bijkerk. Zo vinden wij ook de klacht, opgenomen in de Uitkijkpost van 10 oktober, betreffende het optreden van de heer Bijkerk bij het ontruimen van de sporthal aan het einde van de avond weinig steekhoudend. Het behoort nu eenmaal tot de taak van de beheerder er voor te zorgen dat de verenigingen aan het eind van de door hen gehuurde tijd de zaal ontruimen, teneinde andere verenigingen de gelegenheid te geven gebruik te maken van de aan hen toegewezen uren. Dat geldt ook aan het einde van de avond. Verlichting en verwarming kost veel geld, en ook het personeel hoort 's avonds op tijd naar huis te kunnen gaan nadat de zaal is ontruimd en eventueel schoongemaakt. Daarvoor is de heer Bijkerk verant- woordélijk en wij zouden een beroep op alle gebruikers willen doen daaraan hun medewerking te geven. Het gemeentebestuur van Heiloo De meeste mensen verzorgen hun tuin met kostbare planten en bollen goed. In' de herfst wordt de grond los gemaakt en zwart gelegd. Over de zwarte grond wordt een dunne laag turfstrooisel gelegd. Voor de tuin is deze werkwijze niet perse schadelijk. Je vraagt je wel af of het niet beter kan. Turfstrooisel is een matige beschermer tegen vorst. Het levert een klein beetje humus. Humus is een onmisbare stof in de grond. Tegenover de geringe voordelen staan zeer grote nadelen die bij het gebruik van turfstrooisel horen. Op de plaatsen waar het strooisel gewonnen wordt doen we n.l. een geweldige aanslag op de natuur. Jaarlijks worden immense oppervlakten heide en veen afgegraven ten behoeve van de strooisel winning. Kostbare natuurgebieden gaan hier door verloren. Totaal onnodig. De boombladeren die U na het bladharken naast de weg, de stoep of in uw tuin zo driftig in een vuilniszak stopt kunnen n.l. de funktie van turfstrooisel uitstekend vervullen. Blad is vele malen beter dan turfstrooisel. Inplaats van turfstrooisel stl*>oit u een laagje blad op uw bollen en tussen uw planten. Niet te dik. Het mag niet verstikkend werken. Om te voorkomen dat het blad gaat waaien strooit u er een heel klein beetje aarde over. De onderste bladeren kunt u desnoods even inharken. dat heeft het voordeel dat deze bladeren iets vlugger verteren en gemakkelijker bereikbaar zijn voor de wormen. De wormen produceren van het dode blad een zeer hoogwaardige humus. De kwaliteit hiervan is veel beter dan de kwaliteit van de strooisel humus. Bovendien worden door deze werk wijze veel wormen aangetrokken. Deze wormen hebben naast hun functie als humus producent de eigenschap dat ze door middel van hun gangenstelsel de grond los en luchtig nouden. Ze brengen de humuslaag ook diep in de grond. De bescherming tegen vorst is, vrij groot. Niet alleen voor uw kostbare planten. Blad biedt ook bescherming aan allerlei insekten en kleine diertjes. Rupsen, kevers, slakken, kikkers en padden kunnen in deze bladlaag overwin.teren. Vroeg in het voorjaar beginnen ze hun nuttige werk in Uw tuin weer. Zelfs egels kunnen op deze manier in een kleine voortuin overwinteren. In het voorjaar, en ook gedurende de winter zie je vaak vogels in de bladeren scharrelen. Ze zoeken insekten, kleine diertjes en nest materiaal. Door dat gescharrel werken ze de bladeren nog dieper in de grond. Ook op Uw gazon kunt u rustig wat blad materiaal laten liggen. De wormen trekken het wel naar beneden en bemesten en doorluchten zo uw gazon. Vooral als het gazon kort gemaaid is mag de laag hier niet te dik zijn. Een te dikke laag verstikt het gazon. Wie na dit verhaal nog blad over heeft, kan het kwijt bij zijn buurman met een grote tuin of een volkstuin. Hij zal het graag in ontvangst nemen voor zijn aardbeien. Deze bosplant is erg blij met een flinke bladlaag om zijn voet. De rest kan altijd nog ondergespit of op de composthoop. Geef het bladafval in geen geval mee met de vuilnisman. Dat is millieu onvriendelijk en duur. De feestelijke decembermaand, met al zijn (vr)eetpartijen staat weer voor de deur. Velen onder ons zullen deze met angst tegemoet zien. Toch kan dat best wel meevallen; met verscheidene slank-recepten kunt U gezellig mee doen, zonder dat dè ponden eraan vliegen. Tijdens een bijeenkomst, die op woensdag 21 november a.s. om 20.00 uur gehouden zal worden in „de Rank (Kennemerstraatweg 83), kunt U verschillende van deze zoete en hartige hapjes zien en proeven. Daarnaast krijgt U wat achtergrond informatie bij deze recepten. Als u belangstelling hiervoor heeft, wilt u zich dan vóór maandag 5 november a.s. opgeven bij: Clementien van Loon en Els Jonker p/a Laarmanstraat 5 Heiloo, tel. 072,-330206; Anja van den Berge, Vrieswijk 34 Heiloo, tel. 072-331721. Om de kosten enigszins te dekken vragen wij een bijdrage van f 5.- per persoon. Eén dezer dagen is de bouw van de nieuwe muziekschool te Heiloo opgedragen. Het ontwerp, dat ge maakt is door het Bureau voor Stedebouw en Architectuur T, Zon dag BV te Hoogeveen-Franeker, omvat een 12-tal leslokalen en een centrale ontvangsthal. De lichtinval van deze hal wordt verzorgd door een viertal z.g. sheddaken. In het gebouw zal veel aandacht worden besteed aan de geluidsisolatie. Zo zullen de schei dingswanden tussen de lokalen dub belwandig worden uitgevoerd als een spouwmuur, waarin isolatiemateriaal wordt verwerkt. Er worden systeem- vloeren toegepast op een onderheid balkenrooster. De verwarming wordt vloerverwarming. De wanden worden vrijwel geheel als schoonmetselwerk uitgevoerd, dat bestaat uit een gevelsteen en M.B.I.-betonsteen. De schuine dakvlakken worden met leien bekleed. De hardhouten kozij nen worden voorzien van een dubbelwandige beglazing. Het werk wordt uitgevoerd door de afdeling Burgerbouw van Nelis Uit geest BV, een afdeling die gespecia liseerd is in de uitvoering van werken van deze omvang. Op maandagavond 12 november vertoont Filmhuis Heiloo de film „La Salamandre" van Alain Tanner. Twee vrienden, Pierre een journalist, en Paul, een schrijver, moeten een onderzoek doen naar de moord, die Rosamunde pleegde op haar oom. Pierre gaat op zoek naar de feiten en onderzoekt deze. Paul probeert in z'n verbeelding tot een oplossing te komen. Ze kunnen Rosamunde niet ontraadselen, want Rosamunde is een geval apart (ze is ongrijpbaar voor de twee vrienden). De film begint om 20.00 uur op de Bukzolder aan de Pastoor van Muyenweg 12. De kosten bedragen voor leden CJPers en 65plus f 2,--, de overige bezoekers betalen f 4,-. De heer M. Walda sprak dinsdag middag over ouder worden, en wat dan? De heer Walda, die als waarnemend voorzitter van de Stuurgroep Heiloo van de Stichting Dienstverlening Alkmaar-Heiloo en als tweede voor zitter van de Algemene Bond van Ouderen thans regelmatig gekonfron- teerd wordt met vragen omtrent de ouder wordende mens, zei dat het bedrijfsleven te weinig doet om het ouder wordende personeel voor te bereiden op pensionering. Een uit zondering daargelaten. De betrok kenen prepareren zich te weinig op het pensioen gaan. Men moet gaan denken hoe de vrije tijd goed gebruikt kan worden, hoe men zich verdien stelijk kan maken voor anderen. De bejaardenbonden proberen daar leiding aan te geven. Deze werken landelijk samen in de Cosbo. Zij willen dat de ouderen (zo'n 1.300.000! meer invloed krijgen op de besluitvorming wanneer het zaken betreffen op sociaal- en maatschappe lijk terrein. Tot nog toe werd en wordt er nog veelal beslist over him hoofden heen. Eigen zendtijd Elders werd gevraagd om meer informatie via «radio en televisie. Ook de heer Walda herhaalde dat. Als men daar dan niet aan tegemoet wil komen middels de bestaande omroeporgani satie, dan moeten ze desnoods maar een speciale omroep voor ouderen stichten. Zich weer bepalend tot Heiloo, pleitte spreker voor de bouw van meer woningen voor bejaarden, en inspraak daarbij. Voorts wees de heer Walda op de noodzaak gebouwen meer bereik baar te maken voor ouderen en minder validen. Hij vroeg aandacht voor een ruimere behuizing van de Stichting Dienstverlening aan de Westerweg waar nu tal van aktiviteiten plaats vinden. Ook achtte de heer Walda het gewenst dat het gebouw de gehele dag geopend is; dat men, als men dat wil, zo even binnen kan lopen. Hij wees op de goede samenwerking van de Algemene-en Katholieke Bond van ouderen die thans al over de 1000 leden hebben (Katholieke Bond ruim 600 leden en de Algemene Bond ruim 400 leden). Te weinig gelegenheid om te discusseren Deze bijeenkomst, georganiseerd op verzoek, door de afdeling van de Partij van de Arbeid, was gezien de ongeveer 2100 boven 65-jarigen in Heiloo, slecht bezocht. Jammer was het dat er te weinig gelegenheid was om vragen te stellen en te discussieren. Er bleek wel behoefte aan te bestaan. Naast de raadsleden Mevr. A. Schuilrman en de heer Tj. Adema en de heer G.C. Zeeman, projektleider van de Stichting Dienstverlening Alkmaar-Heiloo, waren voorts aan wezig een aantal personen welke nauw betrokken zijn bij de huisvesting van bejaarden. Marijke Mol, vice-voorzitter van de P.v.d. A., leidde de bijeenkomst. De heer Ant. Jensch vertoonde in het tweede deel van de middag een uitgebreide serie dia's over oud Heiloo. Wie vanuit zijn zaak op het grote plein in de Winkelhof 't Loo uitkijkt, kan wel in eens de kriebels krijgen om iets met dat plein te doen. Dit gevoel nu bekroop de heer Nap van Disco Heiloo; bovendien bestaat de zaak zeven jaar, dus reden genoeg om een feestje te bouwen. En dit gaat nu gebeuren op vrijdag 9 november van 19.00 tot 21.00 uur. De firma v.d. Lem-Florade gaat het gezellig maken door het plein met bloemen te versieren. Banketbakker Boonacker en slagerij de Haan hebben stands met lekkere hapjes en voor de muziek zorgt het Trio John O'Mill met als gasten de One Evening Jazz Band (instrumenten worden verzorgd door de Fa. Spanjaard) en de muzikale leiding is in handen van Joop Kruysse. Daar* Disco Heiloo z'n zevende verjaardag viert zijn er veel feestelijke aanbiedingen en iedere 25e bezoeker van Disco Heiloo die voor tenminste f 18,00 besteedt, krijgt een diner voor 2 personen aangeboden in Herberghe „de Boerewagen" te Egmond-Binnen. Alle reden om 9 november even te gaan kijken. In de serie jazzavonden in de Speckkoper zal a.s. maandagavond 12 november Jive at Five optreden. Dat betekent weer een avondje vijftiger jaren jazz, happy en swingend. Jive at Five bestaat uit: Ab Blaauboer - piano; Simon Dekker - tenor- en sopraansax; Jef Broersen - drums; Co van Calcar - bas. Ab Blaauboer, de grote swinger Achter de 144 toetsen; zeer gezienen gast in de vele regionale jazzjoints, doet denken aan Oscar Peterson en Errol Garner maar toch een eigen stijl. Ook ijzersterk in latin jazz. Saxofonist Simon Dekker behoort tot de kleine groep „lazy blowers". Leunt lekker tegen de rhytmegroep aan in de betere nummers uit de repertoires van Coleman Hawkins, Ben Webster, Scott Hamilton en Don Byas. Werkte al in 1952 o.a. met Dizzy Gillespie. Drummer Jef Broersen was voorheen de drijvende motor van Andre Valkerings Boogie Aces. Subtiel intelligent begeleidingswerk met fel linkerbeen (hi-Hat). Stuwend werk levert de veelgevraagde bassist Co van Calcar, die zelfs eens Louis Armstrong begeleidde. Van Calcar's „Ray-Brown stijl" legt de basis voor constant swingende muziek Ze zijn te beluisteren van negen tot twaalf uur in de Speckkoper, Dorpsstraat 75 te Castricum. Donderdagavond kon men het in de raadsvergadering snel met elkaar eens worden. Na precies 1 uur stond iedereen weer buiten. Ter sprake kwam de openstelling van de gemeentesecretarie op de vrijdag avonden in de periode van 20 april t/m 27 juli. Hiervoor bleek maar weinig belangstelling te bestaan. De heer J. Borsjes (Prog. Comb.) wilde deze proefperiode graag ver lengd zien, iets waarin de heer J. Pieters (CDA) met hem meeging. „We zouden er alleen wat meer ruchtbaar heid aan moeten geven, de mensen weten het niet", aldus de heer J. Pieters. Wethouder J. Dekker was enigszins verbaasd over dit enthousiasme: i.v.m. het vrije weekend, hebben we de raadsvergaderingen ook van de vrijdag naar de donderdag gebracht." Overi gens niets dan lof voor de ambtenaren van de afdeling Bevolking, die zich voor deze proefperiode volledig hebben ingezet. Tot slot zei burgemeester G.J. Glijnis er nog een verdere studie van te maken en eens te kijken hoe dat in andere gemeenten gaat. Vervolgens werd aandacht besteed aan het voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Vinkenbaan. Vorig jaar is door de Kerkeraad van de gereformeerde kerk een aanvraag ingediend voor de bouw van twee vrijstaande woningen op een stuk grond aan de Vinkebaan. In oktober vorig jaar werd een voorbereidings besluit vastgesteld en is er een bouwplan naar Gedeputeerde Staten gezonden ter verkrijging van de verklaring van geen bezwaar. De verklaring van geen bezwaar is echter nog niet ontvangen, en nu is het noodzakelijk dat nogmaals een be stemmingsplan wordt voorbereid. De heer van Dantzig merkte op dat zijn fraktie verleden jaar verdeeld gestemd had, 2 vóór, 2 tegen, maar nu stemmen wij toch allemaal tegen. De heer T. Adema merkte op dat er verleden jaar gedacht werd aan de bouw van een pastorie. Nu dat niet zo is, is er geen reden om voor te stemmen. Ook Heiloo 2000 stemde tegen. Er werd besloten te stemmen. Met elf stemmen voor en vijf tegen werd het voorstel aanvaard. Na een zeer werkzaam leven overleed op 31 oktober de heer G. Heyne. De heer Heyne koos het vak van bouwvakarbeider. Het was voor de oorlog geen vetpot en de jonge bouwvakker zag al spoedig dat je door een vakbond alleen maar je positie kon verbeteren. Hij speelde dan ook spoedig een rol in die vakbeweging. De overledene wist van aanpakken en hij besloot voor zich zelf te beginnen. Heel voorzichtig met een huisje te bouwen. Er was weinig aan te verdienen, maar het was het prille begin van een florerend bedrijf, de firma Heyne en Zonen, want zoons stapten later ook in het bedrijf. Veel flinke werken kwamen in later jaren elders tot stand. In de laatste jaren vooral in Heiloo. De grote uitbreiding van het verzorgingstehuis De Loet, de Middenstandsbank en het grote winkelgebouw, waarin nu de fa. Blokker gevestigd is. Trots was hij op dat wat tot stand kwam. Je kon de heer Heyne dan ook dikwijls zien bij deze bouwwerken, ook al werd hij in z'n lopen sterk gehandicapt. Op maatschappelijk terrein vooraan De heer Heyne ouder wordende meende dat er voor de bejaarden meer gedaan diende te worden. Hij werd bestuurslid van de R.K. Bond van Gepensioneerden en Bejaarden en was er vele jaren voorzitter van. Voor de Roomskatholieke Staats Partij was de heer Heyne, van 1935 tot 1939 lid van de Heiloose gemeenteraad en was dat ook, in de zogenaamde noodraad, van 1946 tot 1949. Hij trad in het openbaar niet zoveel op de voorgrond, maar wist waar dat hoorde, op te komen voor de maatschappelijk zwakkeren. We hebben daar dikwijls gesprekken over gehad. Naast het drukke leven als aannemer en hoofd van een groot gezin, wist de overledene nog tijd te vinden voor muziek. Niet minder' dan 24 jaar was hij een aktief lid van het Harmonie Orkest St. Caecilia. Uit blijk van waardering werd hij als erelid benoemd van de vereniging. De uitvaart had zaterdag onder grote belangstelling plaats. N.M. Fotowenskaart nu bestellen Elk jaar zijn er meer mensen, die besluiten om een persoonlijke foto wenskaart te verzenden. Ze kiezen een geslaagde foto van bijv. hun kinderen, een huisdier of een mooie, zelf gemaakte natuuropname. Die brengen ze met het negatief naar hun fotohandelaar, die er - naar wens - twintig of vijftig of honderd foto wenskaarten van maakt. Zo'n per soonlijke wens wordt door ontvangers erg gewaardeerd. Wie 'm wil maken doet er goed aan de kaarten nu al te bestellen. In de laatste maand van het jaar is het extra druk bij de fotocentrales. DE CHARISMATISCHE VERNIEUWING Er zijn mensen, die al een rilling krijgen van het woord charisma tisch", met een onmiddellijke reaktie van: O, die zweven! Die staan met opgeheven handen te bidden! Mij niet gezien! Laten ze liever gewoon doen! Denken ze soms, dat ze iets meer zijn dan een ander! Anders gezegd: ze beschouwen zo'n gebedsgroep als een astronautenclub en we geven toe, dat ruimtevaarders lang in de lucht kunnen blijven. Maar op een gegeven moment komen ze toch weer op de aarde terug. We willen juist zeggen, dat het niet alleen maar is een roepen van „Halleluja" of „Prijst de Heer". Als het niet uitmondt in een daadwerke lijke liefde, heeft het geen enkele waarde. Maar het gaat om de Liefde (met een hoofdletter! want het is juist opvallend, hoe de liefde de groep aan elkaar smeedt. Een echte gebedsgroep kan alleen maar varen op het kompas van de liefde, die elkaar de hand reikt en van harte weet te vergeven. Er is niets zo weldadig als in het klimaat te mogen ademhalen, waar liefde mensen samenbundelt. En het kan niet anders of het moet naar buiten uitstralen. Ieder in zijn eigen omgeving: als vader en moeder yi het gezin, als verpleegster, als religieuze in haar communiteit. Dat is bv. Coen, die op de Hoogovens werkt en in het schaftlokaal van zijn medearbeiders hoorde: „zeg, wat is er met jou gebeurd? Je bent heel anders geworden! Of Karei en Tiny, die een derde kind hebben aangenomen en waarvan de vader bad, dat hij toch een goede vader mocht zijn voor deze kinderen. Of een religieus, die een kortsluiting van zoveel jaren met een heerlijk verzoenend gebaar weer mocht in orde maken. Of een moeder van een groot gezin, die een jongen in de gevangenis had, eerst ter dood veroordeeld, later met een mildere straf. Tenslotte na onophoudelijk gebed ging de gevangenisdeur hele maal open. En deze moeder bad allereerst voor zijn geestelijke vrijma king. Of mogen we nog een kleuteronderwijzeres vermelden die haar arbeidsterrein verlegd heeft naar Tanzania. Inderdaad: zo'n groep mensen, jong en oud, katholiek en niet-katnoliek komt iedere week spontaan bij elkaar om samen te zingen, te lezen in de H. Schrift, de Heer te danken, loven en prijzen. Vanzelfsprekend wordt er ook gebeden om zegen en genezing voor allen die hep bijzonder ter harte gaan. Als kinderen van deze tijd worden met de lofprijzing ook de noden van deze wereld voor de troon van God gebracht. Het is dus niet zo, dat de gebedsgroep een soort »eigen kerkje vormt. Ieder blijft juist aangesloten bij zijn eigen kerk, waarin wordt geprobeerd een zo aktief mogelijk kerklid te zijn. Twee van ons zijn benoemd tot ouderling in haar kerk, een als lid van de parochieraad, een ander probeert een steun te zijn in een liturgische werkgroep. Zo vormen we samen een hechte gemeenschap, waarin we Christus ontmoeten als de levende Heer, Hij Die verrezen is. Neen, we voelen ons geen elitegroep. Dit zou het begin van het einde wezen. We komen al meer dan vier jaar iedere week bij elkaar „zonder opzien te baren", juist in alle stilte. We zouden het voor geen goud van de wereld willen missen en zo^zijn er wel 150 groepen in Nederland. Het is eigérilijk een réveil van de H. Geest, die sommige harten raakt en God zij gedankt als We deze „tekenen des tijds mogen verstaan". De H. Geest wil een springlevende kerk. Hij is de Levendmaker bij uitnemendheid. Misschien mogen we hier wel denken aan de lente in de kerk, waar Johannes XXIII van droomde. Een rechtstreeks antwoord op wat charismatische vernieuwing is, kunnen we niet geven. Je kunt het wel ervaren, maar niet in woorden vangen. De Geest waait, Liefde overkomt een mens. We zouden het iedereen gunnen, om iets van dat waaien van Gods Geest te mogen ervaren. C. Pronk, o.f.m. Eventuele inlichtingen: G. J. Reus- sien, Vrieswijk 53, 1852 VC Heiloo, tel. 072-332591. Voor een eventuele kennismaking met de charismatische vernieuwing nodi gen wij u uit op onze Open Dag in de Pius X Kerk, Hobbemalaan 125 in Alkmaar op zaterdag 3 november a.s., aanvang 10 uur. Minet Klein-Schiphorst is een meisje van 18 jaar die de Detailhandelschool in Alkmaar heeft doorlopen en daarna nog een kursus volgde in Amsterdam bij Studio Lagre's waar ze heeft leren modeltekenen, gordijnen ontwerpen, enz. Op de Detailhandelschool is één van de vakken etaleren en dit vak heeft haar grote belangstelling gewekt. Wat ze hierover geleerd heeft zou ze nu ook graag in praktijk willen brengen, maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Maar Minet ging niet bij de pakken neer zitten. Ze plaatste een adver tentie in de Alkmaarse Courant waarin ze duidelijk maakte dat ze graag praktijkervaring wilde opdoen, en bereid was de hele week, 1 dag of een halve dag te komen werken. Ze wilde ook best nog ander werk doen. Aan het eind van de advertentie stond: „Vanavond blijf ik bij de telefoon En daar zijn leuke reakties uit gekomen. Voor een boetiekje mocht ze twee etalages maken, ze moest maar band, spelden en lint kopen en wat ze nog meer nodig had en Minet kon aan het werk. Het resultaat was van dien aard, dat ze nog eens terug mag komen. Maar Minet wilde op korte termijn meer, dus ging ze een heel stel winkeliers in Alkmaar af en daar hield ze nbg eens vier opdrachteft aan over. Een meisje met pit, die Minet Klein-Schiphorst van de Westerweg 47, tel. 128856. Geachte lezer, De werkgroep „onkruid vergaat wel" is reeds lang hevig verontrust over het gebruik van chemische bestrijdings middelen in Heiloo en omgeving. Door deze verontrusting willen wij op u of uw vereniging of commissie een beroep doen ons te helpen deze bestrijdingsmiddelen, die tegenwoor dig door de gemeente gewasbescher mingsmiddelen worden genoemd, wat natuurlijk veel aardiger klinkt, uit onze gemeente te bannen. Uw kinderen zouden dan voortaan zonder gevaar op speelplaats en schoolplaats kunnen spelen, want ook op deze plaatsen wordt gespoten. U zou dan zonder gevaar groen uit de berm kunnen plukken voor uw konijnen, kanariepieten enz. en tevens zou het gevaar dat er gif in recreatie- of viswater terecht komt geweken zijn. Gaarne zouden we van u of uw commissie of vereniging te weten komen hoe u tegenover het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen in de gemeente staat. We hopen van harte dat we samen met u Heiloo voor een volgende gifwolk kunnen behoeden, j Voelt u zich aangesproken tot onz§ doelstelling, wij zouden het zeer op prijs stellen een bijdrage van u te ontvangen. Ons rekeningnummer bij de Rabo bank is: 1205.88.811. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Uw reacties kunt u kwijt bij onze com missieleden D. Bakker Werkendelslaan 26, tel. 331209 G. te Berge de Ronge 31, tel. 333765; P. Keesman Rechte HB Laan 32, tel. 334750; M. Koelemaij Droonecampstr. 24, tel. 333991; E. Verplan ke Bestevaerslaan 11, tel. 332726; K. Vreeker Vredenoord 183> tel. 335123. Dit is de brief die tevens aan ajle verenigingen en een aantal scholen en particuliere belanghebbende in Heiloo is gestuurd. RECTIFICATIE In de krarit van 10 oktober jongstleden stónd een stukje over het programma van de Akerslootse plattelandsvrouwen. Dit stukje bleek echter betrekking te hebben op de Koedijkse plattelandsvrouwen. Onze excuses voor deze foutieve bericht geving. Op zaterdag 10 november a.s. zal in het Ned. Hervorm.de, Kerkje te Akersloot een concert dij kaarslicht ten gehore worden gebracht. Het programma zal bestaan uit werken van Bach, Danzi, Rota, Milhoud en Nielsen. De uitvoerenden zijn: Karei Suring - fluit; Christiaan Hamaker - hobo; Bert Hampe - Klarinet; Co Jorde - Hoorn; Frits Rodrigues Parreira - fagot Tesamen het „Aeolus-kwintet" vor mend. Daar het optreden van het kwintet vorig jaar met een staande ovatie werd beloond, heeft de organisatie gemeend,/ deze musici wederom te moeten inviteren. Het belooft dus weer een sfeervolle avond te worden, waartoe het intieme interieur van het kerkje in niet geringe mate bijdraagt. Het aantal toegangskaarten is door de geringe grootte van het kerkje echter beperkt. Vroegtijdige plaatsbespreking is dus geboden. De toegangsprijs bedraagt f 6.- per persoon. Houders van het Cultureel Jongeren Paspoort en 65-plussers genieten reductie. Zij betalen f 3.-. De aanvang van de uitvoering is 20.30. Bij de volgende adressen is gelegenheid tot plaatsbespreken: Akersloot: Klaas Molenaar Juliana- plein 12, tel: 02513-11877; Castricum: Jikke Kiel, Prinses Mar grietstraat 11, tel: 02518-55316; Heiloo: Tiddo Edens Goodeslaan 9, tel: 072-335273. Uitgeest: Wies de Wit Prinses Irenelaan 14, tel: 02513-13174. Bij schrijven van 22 september 1979, verzocht het bestuur van de Sint Michaëlstichting, gevestigd te Aker sloot, om ingevolge artikel 72 e.v. der Lager-onderwijswet 1920 de beno digde gelden te mogen ontvangen voor de bouw van een nieuwe Sint Michhaëlschool ter vervanging van het huidige gebouw. Daarbij wordt het eerder gedane verzoek om mede werking voor onderhoud/renovatie van de Sint Michaëlschool ingetrok ken. Het huidige gebouw dateert van 1930 en is dusdanisg verouderd, dat een groot aantal onderhoudswerk zaamheden nodig is om het gebouw weer in een redelijke staat van onderhoud te brengen. Ook onderwijs kundig kan dit gebouw als volkomen uit de tijd bestempeld worden, daar o.a. een gemeenschapsruimte ont breekt en van een documentatie centrum nauwelijks sprake is. Nieuw bouw is ook gewenst met het oog op de toekomstige integratie van kleuter en lager onderwijs. Daar het semi- permanente gebouw van de Sint Michaëlkleuterschool dateert van 1971, is nieuwbouw van een geïntegreerde school thans zeker gewenst. Ook de inspecteur van het kleuter- en lager onderwijs onder steunt het voorstel tot nieuwbouw van een geïntegreerde school. De commissie onderwijs kan zich even eens met ons voorstel verenigen. PLATTELANDSVROUWEN AKERSLOOT De Akerslootse plattelandsvrouwen stelden dit jaar weer een gevarieerd winterprogramma samen. Een bewijs hiervan zijn de cursussen die op het ogenblik lopen te weten: yoga, hindeloperschilderwerk, haken, sier kunstknippen, filét doorstoppen, en parkietgaas doorstoppen. Al deze cursussen zijn ook voor niet-leden toegankelijk. Voorts had de vereniging voor 6 november een Zweedse tinnen gieterij naar Akersloot gehaald en om metëen maar in Zweden te blijven krijgt ook de georganiseerde kerstavond een Zweeds tintje. Tot slot wilde ik nog even vermelden dat de Akerslootse plattelandsvrouwen volgend jaar hun 25-jarig jubileum zullen vieren wat ongetwijfeld een groots feest zal worden. BRIDGEUITSLAGEN Uitslag van de laatste speelavond; en stand na 3 speelavonden. 1. hr. Bol-Handgraaf 195 557 2. hr. Kors-Huigen 151 556 3. echtpaar Verduin 159 539 4. hr Renkel-v.d.Lely 190 536 5. dsBurghout-Heesterbeekl93 493 6. echtpaar Berghuis 181 485 7. echtp. Bader 168 480 8. echtpaar de Vries 163 468 9. dames Swinkels 146 462 10. echtpaar Broekhoven 147 459 11. hr d'Haens-de Man 14l 458 12. 12 echtpaar Frank 156 453 13. hr Antoons-v.d.Horst 141 445 14. hr Broekema-Koomen 444 15. gebr. Berkhout 157 435 16. hr Hopman-Reinking 142 434 17. hr Simons-Veth 176 432 18. echtpaar Kok 132 427 19. echtpaar v. Vliet 110 414 20. Lehman-Heintzebergen 130 408 21. echtpaar Kolhoff 115 408 22. echtpaar Smit 110 405 23. echtpaar Glim niet gesp. 399 24. echtpaar v.Duyn 150 396 25. ds v. Eekelen-Marsman 140 392 26. ds Runsingh-Koppelaar 168 389 27. dames Kors-v. d.Lely 112 387 28. echtpaar Winkelman 166 385 29. dames v.Diepen-Hooft 132 385 30. echtpaar Warner 160 371 31. dames Braham-deMan 111 369 3 2. dames Antoons-v. d. Horst 86 309 TRUyiLOPEN IN AKERSLOOT Op zondag 11 nov. vindt in Akersloot de 2e trimloop plaats over drie afstanden, te weten de 4 - 8 -14 km. De start is om 10.45 uur bij de Rembrandtschool aan de Mozartlaan. Deze loop zal in de directe omgeving van Akersloot plaats vinden. De inschrijving staat open voor iedereen en bedraagt per persoon tot en met 13 jaar f 2.50 en ouder f 3,50. Elke deelnemer ontvangt na afloop een leuke medaille en een stempel voor z'n boekje. Er is douche en kleedgelegenheid aanwezig, tevens E.H.B.O. Voor nadere inlichtingen P. Blommaert tel. 02513-13748.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 4