"Minder klanten veer gips 9 Trimmen op gympies, émmw meefüsi rugklachten van komen Kleuren om 125 prijzen Sportcadeaus steeds meer1 x Veel voorlichting bij Helling over Wintersport 1 Bob Helling: Y '0 JUMUUMPMJSVKAJMI 7vr <xf q J *JL 9 P \ÏÏer een voor \\e\ cxkcst \Ji 1 a\s de 1 OpóonóeferiZ! l f#M fV" f Voorlichting Schoen met één gesp Correctie-schoen Warmteschild \r Q de \Vecis4jr?ïA -q2 9p q 0 hij»- Sporthuis Helling bestaat 25 jaar. „Hé, dat wist ik al", zult u wellicht zeggen. Dat kan, want via allerlei publikaties is aan dit jubileum al veel aandacht besteed. Toch ook nu weer een pagina met nieuws en nieuwtjes rondom deze mijlpaal, waarmee u hopen wij uw voordeel kunt doen. Drie belangrijke elementen: trimmen, wintersport en Sint Nicolaas. De jeugd tot en met 12 jaar moet vooral goed het nieuws over de jubileumprijsvraag maar goed lezen. We schreven het eerder: de wintersport neemt bij Helling een bijzondere plaats in. „De klanten kijken ons wel eens raar aan ais we ze wijzen op een verkeerde keus of een ondeugdelijke combinatie. Maar wij stellen er nu eenmaal prijs op onze klanten de best mogelijke kwaliteit te bieden, want zeker bij de wintersport gaan kwaliteit en veiligheid onverbrekelijk samen," vertelt Bunny Helling. i.'- „Als mensen bij ons ski's komen kopen besteden soms een half uur aan het uitzoeken van de kleur en de vorm. Maar voor de bindingen wordt hooguit 5 minu ten uitgetrokken. En dèt zou nu juist andersom moeten zijn". Bunny betoogt, dat zeker voor een beginnend skiër de binding en de schoen veel belangrijker zijn dan de ski zelf. „Er komen mensen in onze zaak, die bij wijze van spreken nog nooit sneeuw hebben gezien. Die moeten zeker een zo goed en objectief mogelijke voorlichting hebben. Als de voorlichting in ons land op dit gebied beter zou zijn, zou de gips-expres veel minder klanten hebben". Helling gaat daar wat aan doen. leder een die ook maar vage plannen heeft voor een wintersportvakantie is van harteen vrijblijvend welkom op de voorlich tingsavonden die in de 3 Helling-zaken worden gehouden. Daar wordt door des kundigen precies uit de doeken gedaan wat een binding, wat een skischoen en wat een ski is, wat je er wel en niet van kunt verwachten, wat het verschil in soor ten is. Helling rekent op 20 gasten per avond en is graag bereid méér avonden per zaak te organiseren. Wie belangstel ling heeft kan zich telefonisch of persoon lijk bij één van de drie zaken melden. Over streven naar veiligheid gesproken. Uit Frankrijk komt een revolutionaire ski schoen, aan de ontwikkeling waarvan al leen al 10 jaar is besteed. Nu de schoen naar wens is, wordt er een produktieappa- raat voor gebouwd, dat een investering van ƒ49 miljoen vergt. Bij Helling, waar ze de schoen van Salomon al in huis hebben de officiële introduktie heeft pas in februari te Mün- chen plaats-zijn ze er enthousiast over. Het meest opvallende van de schoen is, dat er maar één gesp aan zit. Een voor deel, want van gespen is bekend, dat ze de bloedsomloop in de voet belemmeren. Verder is de schoen verstelbaar zodat hij werkelijk aan iedere voet past. Instelbaar hierbij zijn banden over voorvoet en enkel, terwijl de schacht in verschillende stan den is te zetten. En dat alles via een simpele instelknop. Een schoen ook met een keurstempel als garantiebewijs voor een periode van 5 jaar. Bunny Helling: „Wij zijn door het Salomon-bedrijf opgeleid en geëxamineerd om hun produkten en dus ook deze nieuwe schoen te verkopen. Belang stellenden kunnen nu al komen kijken in onze zaken". „Als ik mensen op straat of in de duinen zie trimmen, kijk ik altijd het eerst naar hun voeten. En wat je dan ziet.ouwe gympies, afgetrapte volleybalschoenen. Daar moeten rug- en spierklachten van komen, dat kan niet anders". Wie met Bob Helling praat over trimmen of het uit Amerika overgewaaide jogging, raakt onder de indruk van de risico's die men loopt na het sportieve besluit: Ik ga wat aan m'n conditie doen. Met kracht van overtuiging onderstreept hij: „Laat je voorlichten over wat je als beginnend trimmer wel en niet kunt doen èn koop goed materiaal. Vooral goed schoeisel. De mensen hebben geen idee hoe slecht het bijvoorbeeld voor een rug is op gympies een aantal kilometers over straat te rennen. Daarbij komt nog, dat spierpijn of blessures en die zijn dan niet denkbeeldig de lol van het trimmen snel doen bekoelen". Goede schoenen dus, ook - of eigenlijk juist voor de beginnende trimmer. is aangebracht. Een systeem, wereldpatent is verkregen". dat zorgt voor een ideale voetafwikkeling en waarop Karhu is zo'n goede schoen. „Logisch", zegt Bob Helling, „in Finland waar die Karhu wordt gemaakt, zijn ze al vele tientallen jaren bezig de atletiek zo optimaal mogelijk te beoefenen. Dat komt ook in het daar geproduceerde materiaal tot uiting. Die Karhu- trimschoen bijvoorbeeld (met de skiënde beer erop, een beeld dat zeker ouderen zullen herkennen) is helemaal aangepast aan de eisen. Ze hebben geconstateerd dat bij het lopen bij voorbeeld op straat of in de duinen de achillespees steeds een flinke stoot krijgt op te vangen. Blessures daaraan komen dan ook veelvuldig voor. De Karhu- schoen heeft de oplossing hiervoor gevonden in een gelaagde zool waarin een luchtcel Om te kunnen voldoen aan de eisen van elke soort voet is de Kathu-schoen (prijzen van 99 tot ƒ119) te leveren met een normale en brede leest en in een z.g. correctiemodel. Met de iaatste krijgen ook lopers met voet- of beenafwijking (bijvoor beeld O-benen) een juiste voetafwikkeling. Helling: „Wij hebben de alleen-verkoop van Karhu en daar zijn we best trots op". Houdt je lichaam goed op temperatuur. Plotselinge koude tijdens of na hetJjrimmen kan verkoudheid, spieraandoeningen etc. veroorzaken. Het 100% katoenen trainingspak is volgens Helling nog altijd het best voor het behoud van een constante lichaamstempe ratuur. Het neemt vocht op en vormt als het ware een schild dat de lichaamswarmte vasthoudt. Opmerkelijk is overigens, dat het slobberpak dat ongeveer 25 jaar terug hét trainingspak was, nu via de Ver. Staten weer terug is. Bob Helling: „Het slanke, nauwsluitende trainingspak wordt in Amerika gedragen als vrije-tijdskleding. Voor het joggen draagt men daar het slobberpak en natuurlijk is dat nu ook hier weer mode geworden". Heb je zin om een leuke sportplaat te kleuren en om zo mee te doen aan een prijsvraag met maar liefst 125 prijzen? Dan moet je gauw naar Sporthuis Helling gaan (de adressen vind je elders op deze pagina). Je krijgt daar die plaat zo mee. Als je klaar bent met kleuren ga je terug om de plaat in te leveren en dan krijg je helemaal gratis een leuk T-shirt. Dat inleveren moet je doen vóór 31 december van dit jaar. Wat je allemaal kunt winnen? 5 horloges van ROSSIGNOL", 5 paar voet balschoenen van „PONY" model Pélé, 5 voet ballen 32 dig. 5je echt leer SUPERSTAR, 5 zwembroeken of badpakjes „SOLAR" 5 sporttassen met clubnaam naar keuze, 5 trai ningjacks met druk (de bekende), 5 training shirts van ADIDAS model Leeds, 5 voetbal shirts naar keuze van je eigen club, 5 Sets familie tennis (2 rackets en ballen), 5 originele clubsjaals naar eigen keuze, 5 heel mooie badhanddoeken van SOLAR, 5 fraaie tennis rackets, 5 duikbrillen, 5 ijsmutsen met pluim, „Toni Sailer", 5 heel fraaie badtassen, 5 „Champion" dribbel-trainingsballen, 5 origi nele veldflessen aluminium, 5 zaklantaarns kompleet, 5 chloorbrillen van „SOLAR", 5 puzzels, 5 veldflessen met drinkbeker, 5 fiets- bidons voor op je racefiets, 5 miniatuurvoet- balschoentjes, 5 paar sportkousen naar keu ze, 5 paar sportbroekjes. De uitslag van de prijsvraag staat zaterdag 16 januari in de Uitkijkpost. -V^~ Er kan steeds meer tijd worden besteed aan recreatie. Het aantal actieve sportbe oefenaren neemt toe en de vraag naar schoeisel, kleding en andere attributen daarvoor is groot. Helling verwacht, dat net als vorig jaar, de verlanglijstjes voor Sint Nicolaas en Kerst een afspiegeling van die vraag zullen zijn. Bij Sporthuis Helling is duidelijk gecon stateerd, dat de aanschafprijs per artikel hoger is geworden. Waar vroeger vooral werd gekeken naar een aantal kleinere cadeaus gaat nu de voorkeur van het winkelend publiek uit naar één groot ca deau met een duurzaam karakter. Geschenkmogelijkheden in die sfeer zijn trimschoenen, een trainingspak, ten nisracket, hometrainer en natuurlijk de wintersportsector, waarover elders op de ze pagina meer. Ja, en wie moeite heeft met het vinden van e$n cadeau voor een sportieve „hij" of „zij" is van harte welkom bij Helling, waar je al gauw kijkend in de grote collecties op sportgebied op een goed idee komt. Vraag 't Sint zelf maar, die is al 25 jaar klant bij Helling.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 21