VERENIGINGS NIEUWS V AKERSLOOT MALLEVOORT VERHUU1 kruisvereniging heiloo glas-servies tafels stoelen etc. Slijterij - Wijnhandel GREEUW „DE GEUZEN" BAKKEN WEER OLIEBOLLEN KALMAAN OP WINTERSE WEGEN UITSLAG 3e TREKKING SINT NICOLAAS-AKTIE 1979 TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS KWALIFIKATIE VAN ORANJE GOED VOOR FOTOWEDSTRIJD V 19 DECEMBER 1979 AGENDA OPEN HUIS WEEK VAN 23 DEC. T/M 29 DEC. Tel. 333368 - 331484. MAANDAG 24 DECEMBER Plattelandsvr.zang 14.00-15.30 Handwerken Rode Kruis 14.00-16.00 Yoga 19.30-21.30 DONDERDAG 27 DECEMBER Bej. Soos 13.30-17.00 Bej. Gym 14.00-16.00 Yog& 19.30-21.30 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 Damclub jr. 19.00-20.00 Damclub sr. 20.00-23.30 Heilooer Bridgeclub 20.00-23.00 VRIJDAG 28 DECEMBER Ned.ver.v.huisvr. bridge 9.30-11.30 ZATERDAG 29 DECEMBER NIEUW LEVEN REPETITIE16.00-18.0C De Kruisvereniging staat op het ogenblik bij velen in de belangstelling. Daar zijn wij, (wijkverpleègkundigen) blij om. Alleen is het de vraag, moeten we er blij om zijn? Het gebeurt op het ogenblik vrij reglematig dat de telefoon bij ons in het Wijkgebouw rinkelt en wij met iemand in gesprek raken over het lidmaatschap. De acceptgiro is verstuurd en velen vragen zich af waarom de contributie verhoogd is. Waarom ben ik eigenlijk lid? Is het wel nodig, want f 35.- voor niets daar hebben we geen zin in! Het leek ons, goed om hierop te reageren in een door ieder gelezen krant als ,,De Uitkijkpost". Laten we eerst eens wat uitgebreider over de inhoud van ons „Kruiswerk" schrij ven, om U tot slot te vertellen over het waarom van de contributie van f 35.- per jaar. De Kruisvereniging is een vereniging die de gezondheidszorg in de ruimste zin van het woord behartigt. Zij heeft daarvoor o.a. de wijkverpleegkundigen in dienst. In Heiloo werken er 5. Gezondheidszorg in de ruimste zin, wat wil dat zeggen? a. Thuisverpleging: De leden van de Kruisvereniging hebben recht op verpleging en behandeling zolang de wijkverpleeg kundige, al dan niet in overleg met de huisarts, dit nodig acht. De wijkverpleegkundige zal de huis genoten zo instrueren en adviseren dat zij tijdens haar afwezigheid in staat zijn de patient te verzorgen. b. Zorg voor moeder en kind: Van oudsher heeft de Kruisvereniging grote aktiviteit ontplooid op het gebied van de zorg voor moeder en kind. Deze zorg bestaat uit het geven van voorlichting over de voeding, verzorging en ontwikkeling van het kind, gezinsplanning en het samen nadenken en praten over mogelijk heden om het welzijn van kind en gezin te bevorderen. Naast het huisbezoek door de wijkverpleeg kundige kan men ook van deze zorg profiteren op het consultatieburo. Hief wordt het kind periodiek lichamelijk onderzocht. c. Bejaardenzorg: De wijkverpleegkundige kan bejaarden helpen en adviseren over verzorging, voeding, gebruik van medicijnen enz. teneinde hen in staat te stellen zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven wonen. Zij kan zo nodig voor hen kontakt leggen met andere belang rijke instanties. d. Specifieke diensten: Ter voorkoming (preventie) en bestrij ding van ziekten als: rheuma, kanker, astma, t.b.c., hart- en vaatziekten, geslachtsziekten werken de Kruis vereniging en haar wijkverpleeg kundigen nauw samen met gespeciali seerde verpleegkundigen en organisa ties die op deze gebieden werkzaam zijn. e. Uitlenen van verpleegartikelen. f. Voedingsvoorlichting: Bij de diëtiste kan men, na verwijzing door de huisarts, terecht voor adviezen inzake de uitvoering van een dieet, maar ook voor adviezen voor gezonde voeding en voor informatie over nieuwe voedingsartikelen. De wijkverpleegkundige is binnen de Kruisvereniging op bovenstaande ter reinen werkzaam met en voor U. Als vanzelf komen we nu op het financiële gedeelte terecht. Als U met een van de bovengenoemde zaken te maken heeft of te maken krijgt of gebruik wilt maken van dan is daar Uw lidmaatschap voor nodig. Nu is het zo dat m.i.v. 1 januari 1980 het Kruiswerk gefinancierd wordt door de A.W.B.Z. (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten). Dat houdt in dat de Kruisvereniging van ieder lid f 32.50 van de f 35.- moet afdragen aan de A.W.B.Z. De resterende f 2.50 gaat de Kruis vereniging .besteden aan: magazijn artikelen, voorlichtingsprojeckten, voorlichtingsmateriaal enz. Als U nu GEEN lid wilt worden, maar toch gebruik moet maken van de diensten van de Kruisvereniging •betaalt U een eigen bijdrage van f81,25. Wilt U wel lid worden, maar heeft U binnen 3 maanden, nadat U lid bent geworden hulp nodig dan kost U dat ook f 81.25 te weten f 32.50 minimumkontributie plus f 48,75 entree geld (samen f 81,25). Voor degenen die wel lid worden geldt echter dat indien U of een ander gezinslid hulp nodig heeft in datzelfde jaar U niet weer een „eigen bijdrage" hoeft te betalen. De kontributie zal jaarlijks aan de stijging van de loonindex worden aangepast. Wij hopen U in bovenstaand verhaal duidelijk gemaakt te hebben hoe juist nu Uw lidmaatschap meer dan van belang is. Omdat anders zal gaan blijken dat de gezondheidszorg dicht bij U meer zal gaan kosten dan nodig is. Wij kunnen dan ook niet anders doen dan U van harte aan te bevelen dit jaar nog lid te worden van de Kruisvereniging Heiloo. U kunt dit schriftelijk of telefonisch doen. Telefonisch op maandag en donderdag van 17.00 tot 18.00 uur - 331073. Schriftelijk Kruisvereniging Heiloo, Postbus 91, 1850 AB Heiloo. Tenslotte willen wij u erop wijzen dat u over de A.W.B.Z meer informatie kunt verwachten in alle grote dagbladen EXPOSITIE TINTORETTO HEILOO Met de Kerstdagen en Nieuwjaar houdt de Teken en schildervereniging Tintoretto Heiloo weer haar jaarlijkse expositie van het werk van haar leden in de boerderij De Zevensprong op de hoek van het Zevenhuizen en de Ewisweg te Heiloo. In het begin van haar bestaan had de club haar atelier onder de hanebalken van het voormalige Dorpshuis, een romantisch nest, waaraan vele leden en oudleden nog altijd met heimwee terugdenken. De vereniging heeft al heel wat leden zien komen en gaan. De laatste tijd is er meer een komen dan een gaan, zodat het op de „koegang" van de boerderij aardig vol begint te worden. Men begint zelfs te denken aan een ledenstop met wachtlijst. Onder de oudleden zijn er verscheide- nen die als beroepskunstenaar reeds naam gemaakt hebben in Alkmaar en omgeving. Bekende namen zijn: Ineke Watzema, Jos van Amsterdam, Roon Roest, Wim Hopman, Raap Dekker, Tinie Poelsma, Piet Veen, Ab Jongsma en de inmiddels naar Berlijn verhuisde Louis Busman. Jan Dekker oprichter en jaren lang voorzitter van Tintoretto heeft ook ,al enige individuele tentoonstellingen achter de rug. Via Cor Troostheide bestaat er een relatie met de Werkgroep 77/11. Enkele thans nog lid zijnde schilders houden van tijd tot tijd individuele tentoon stellingen, zoals Anja van Rijn, Nel van Os (de laatste ook met boetseerwerk. Jan Hollenberg en Jan Hoek hebben juist een succesvolle expositie gehou den respectievelijk in de Zevensprong en bij Sanders Meubelstad. Een prettige relatie wordt de laatste jaren onderhouden met de afd. Heiloo van de vereniging Tuinbouw en Plantkunde. Ook dit jaar zullen enkele leden van deze zeer actieve vereniging de tentoonstelling opfleuren rnet hun mooie bloemstukken. Waar heeft Tintoretto haar succes nu aan te danken? Voor een groot deel aan de artistieke leiding van Cor Heeck, kunstschilder te Bakkum, die sedert het ontstaan van de vereniging (1945) tot nu toe zijn gaven in dienst heeft gesteld van de vereniging. Die gaven komen tot uiting in zijn educatieve manier van leiding geven. Wat vele kunstenaars missen is zijn talent om zijn niet geringe kennis van tekenen en schilderen over te brengen op zijn leerlingen, zonder er „Heeck- jes" van te maken. Komt u maar eens kijken naar de resultaten op de aanstaande expositie waar ruim veertig leden blijk zullen geven van hun kunnen. Van groot belang is ook de medewerking van de Gemeente, wat betreft het beschik baar stellen van de accomodatie. Eerst de zolder van het Dorpshuis thans het atelier in de Zevensprong, bestaande uit de verbouwde koegang, het „staltje" en het opkamertje. Tenslotte de expositieruimte de vroegere dors, die ook ter beschikking staat van individuele kunstenaars en andere verenigingen.' 3ij het aannemen van niéuwe leden houdt de vereniging geen ballotage. Iedereen kan lid worden en ieder lid doet mee aan de expositie, mits er plaats is en wanneer men wenst te exposeren. Rest ons nog te vermelden dat Tintoretto ook nog een bloeiende jeugdafdeling heeft. De jeugd wordt thans geleid door Jaap Dekker, reclame-ontwerper en vrij kunstenaar ter plaatse. Hier kunnen nog wel enkele leden geplaatst worden. TVij willen besluiten met U op te wekken tot een bezoek aan de expositie welke geopend zal zijn op 23, 25 en 26 december van 10-12 en 2-5 27 december van 20.00-22.00 en 30 december en 1 januari van 10-12 en 2-5 uur. PAPPOD VOOR DE KINDEREN Aanstaande zaterdag 22 december organiseert Pappod een knutselmiddag voor de kinderen. Zo vlak voor Kerstmis kan dat natuurlijk niet missen: we gaan kerstversieringen maken. Mobilen, kerstkaarten, sterren en andere dingen. waarvan we denken dat het leuk is om met Kerstmis te maken. Moeder mag natuurlijk de kerstversieringen blijven kopen. De kinderen maken ze zelf. Uiteraard, zoals altijd mogen de ouders mee komen om zich te laten inspireren of te helpen. Er is deskundige leiding aanwezig. Zater dagmiddag 22 december van twee uur tot ongeveer half vier is Pappod in de Nikolaas Beetsschool langs de spoor lijn tussen de Schuine en Rechte Hondsbosschelaan één gulden mee nemen plus een groeiende kerststem ming. Meer niet. VERENIGING VOOR OPENBAAR ONDERWIJS Opvoeding van het jonge kind De afdeling -Castricum van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs organiseert in de periode januari tot juni 1980 een discussie-project over de „opvoeding van het jonge kind". Dit project start met een tweetal informatie-avonden, waarop over dit thema gesproken wordt door de alom bekende mevrouw Prof. Dr. Wilhel- mina J. Bladergroen. Op 14 januari' 1980 spreekt mevr. Bladergroen in -Geesterhage- over ..de opvoeding van het jonge kind van de wieg tot de school" en op 24 januari 1980 over „de opvoeding van het schoolkind". Prof. Bladergroen, hoewel gepensio neerd nog steed zéér actief, is als kinderpsychologe door haar werk voor kinderen met leer- en gedrags moeilijkheden nationaal en internatio naal bekend geworden, j Als hoog leraar orthopedagogiek aan de Rijks universiteit te Groningen heeft ze jarenlang op allerlei manieren voor lichting gegeven over en onderzoek gedaan naar leer- en opvoedingsmoei lijkheden. Zij heeft vooral bekendheid gekregen door haar indringende pleidooien voor betere spelmogelijkheden en beter speelgoed voor kinderen en voor preventie door de ouders zelf van leer en gedragsstoornissen. Het V.O.O. bestuur-afdeling Castri cum wil ook V.O.O.-leden van de omliggende gemeenten de mogelijk heid bieden om aan dit bijzonder ^interessante project deel te nemen. Leden van de V.O.O.-afdeling Heiloo kunnen voor nadere inlichtingen over het project en opgave voor deelname terecht bij de plaatselijke secretaresse: A.H. den Bandt-Bruijel, van der Peen de Lillewég 12, Heiloo, tel. 332456. Vóór 24 december s.v.p. KON. MIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE AFDELING HEILOO Precies 100 leden en belangstellenden hadden het waai-weer en de herders hond getrotseerd om met volle teugen te kunnen genieten van het unieke beeldverhaal dat het echtpaar N. Kortenoever uit 's Graveland op diende met als onderwerp: BUITEN IN DE BIEZEN. Spreker zei in zijn voorwoord blij te zijn dat hij voor de vijfde maal sedert 1970 hier mocht zijn, om te verhalen over de natuur zo vlak rondom ons; de gevaren die er zijn, dat die natuur straks steeds minder weerstand kan bieden aan het ingrijpen van de mens. Met een klein voorbeeld werd dit verduidelijkt: tijdens een in oktober j.l. in Ede gehouden symposium over de stand van de weidevogels, werd verklaard dat als er geen maatregelen zouden worden genomen, er in het jaar 2000 geen weidevogels meer zullen zijn. De veroorzaker daarvan: de kunstmest-strooier, die met een gang van 25 km/uur de harde korrels rondstrooiteen korreltje kneust een eitje.... kunstmest vermengt zich met vloeistof uit eitje.... inhoud eitje gaat dood.... maar de nu opgeloste kunstmest tast vederdek van broe dende hen aanSpreker laat een zwerver rond gaan kikker gekwaak.... een reiger.... wadlopen met 1500 man, vroeg in de morgen.... een prachtige lindekruin bij een boerderij kristallen eierdopjes bij opoedotterbloemen en wijn ruit..... Kobus die op kievit-eieren uitgaat, 2 ervan onder zijn pet doet en door de zwerver wordt gemaand de eitjes te laten liggen... terwijl het gele struif over zijn neus drupt... Waar kom je vandaan, en waar ga je naar toe? Alles is onderweg.... prachtige overvloeiende beelden van een kersen bongerd, van een juttepeer in bloei.... alles met een afwisselende doch steeds toepasselijke achtergrondmuziek we komen steeds meer tegen pinksterbloem en ereprijs.... de gevlekte orchis en de mierikswortel.... er staat een machtige zeug in de weg.... de roerdomp staat als een plankde linde zie je overal, de linde is de mensen trouw.... de pauw en de pioenroos.... hondsroos.... sneeuwballen en klaprozen.... tjoh.. de zwerver gaat vort... een zwanenpaar waar pa zwaan zichtbaar de wacht houdt... een hemel vol genten, net zoals de zwerver onderweg... het wordt herfst... een bronzen beuk... een reekalfje in de biezen.... op hoge poten, om geen natte buik te krijgen... in de klokketoren van de kerk blazende uil... als de jongen uitge komen zijn, lijken die net brevierende nonnen... en onderwijl bidt moeder uil de blije geheimen.... prachtig orgelspel... een oude kerk met gebeeldhouwde preekstoeleen dorp in de verte.... vader maakt voor maartje van levend lindehout een eendje: Plons... een eendje moet in het water., drijft echter af., wenend Maartje zonder Plons In het 2e deel gaat spreker in op de conflicten tussen mens en natuur. Het Naardermeer met de spoorweg, de Markerwaard droog of zo laten als uniek broedgebied van vele vogel soorten; de Dienst IJsselmeerpolders zegt droogmaken, want dat is 10 jaar werk voor velen! In het weiland blijkt dat het roodbonte vee minder agressief is tegen vogels dan het zwartbonte of de blaarkoppen. Geiten en schapen vernielen het meest de eieren van weidevogels; de pinken eten ze op! De zwerver staat een tijdje stil bij de egel, maakt er een liedje op en gaat verder.... langs een slingerpadje.... we zien het reevolk.... zon door berijpte bomen... judaspenning wit van de kou... hier is het buiten in de biezen.... kiekendieven.... en weer uilen... die zijn toch wel kwetsbaar in de winter... als we op de weg brood strooien... komen de muizen erop af... en op die muizen de uilen... en die kletteren tegën het bliÉ van Ford en Cadillac... strooi dus niet op of vlak langs de weg... we zien Plons ergens drijven... vlakbij wespen-orchis... waterlelies, daar in de Kortenhofse polder... ook lepelaars.... tapuit... dagpauwoog... duinroosjes. Langs de noordzeekust.... basalt blokken.... duinen...er is onraad... de elementen water en wind komen spokend en flitsend over., het is oorverdovend imposant..we zien kwal len en kokkels., een turbulent schouwspel. Terug naar Ankeveen en Kortenhoef met kikkerbeet.... bruin eikeblad.... paddestoel....prachtige nevel over sloot en weide.... een winterse dag.... een dorp in de verte. De zwerver ziet ineens het eendje Plons. Hij gaat er direct mee naar de timmermanswinkel van Maarten de Haan en vraagt of Maartje thuis is. Maartje is dolgelukkig: ik vond het buiten in de biezen! De heer Kamer zegt in zijn dankwoord, er een beetje stil van te zijn geworden, want dit is de werkelijke natuur. Spreker dankt de heer en mevrouw Kortenoever namens de aanwezigen voor deze unieke avond, hetgeen met een applaus wordt bekrachtigd. Het was geweldig! In zijn praatje vooraf in de rubriek de klus van de maand, besteedde de Heer Kamer ruime aandacht aan de voorjaarsbloeiende bolgewassen, die nog in ruime mate bij de handel te koop zijn. Forsythia uit uw eigen tuin kunt u binnenhalen nadat ze buiten 28 dagen lang minstens 5 graden hebben doorstaan. In de rubriek het herkennen van ging het om de christusdoorn,.. Het hartvormig blad van de linde, het klein hoefblad en de muurbloem. POSTZEGELVERENIGING HEILOO De postzegelvereniging Heiloo houdt haar eerstvolgende ruil- en verkoop avond 19 december a.s. in het Open Huis. Aanvang 20.00 uur. Alle leden en belangstellenden zijn van harte welkom. BUURTVERENIGING WOGDIK Op 21 december organiseert buurt vereniging „Wogdik" weer een kerst- klaverjasdrive in café „La Strada" tegenover de Willibrordusstichting. De avond begint om 8 uur en er zijn als vanouds de prachtigste prijzen en prijsjes te winnen. Om de kosten wat te drukken is per persoon een knaak inleggeld berekend. Dus mensen uit de buurt, wees er op tijd bij! VROUWENHUIS De koffieochtenden in het vrouwen huis worden in het vervolg gehouden op maandag- en op woensdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur, in plaats van op maandag en donderdag. Op maandagochtend is tevens de biblio theek van het vrou wenhuis geopend in plaats van op donderdagochtend. A.S. ZATERDAG OPENING „OUDHEIDSKAMER" De opening van de „Oudheidskamer" in de Oude Pastory zal a.s. zaterdag 22 december officieel geschieden, door de Wethouder de heer J. Dekker, 's middags om 3 uur. Zondag daarop de 23ste december is de „Oudheidskamer" open voor de leden. Ook de nieuwe leden die de laatste weken zijn ingeschreven hebben vrije toegang. De uren van openstelling zijn van 2 tot 5 uur. Om de Oude Pastorie om te bouwen tot Oudheidskamer is er wel wat werk verzet, het bestuur heeft er met hart en ziel aan gewerkt om het te maken tot wat het nu is. Op de expositie zullen enkele topografische kaarten te zien zijn en er is een archeologische hoek ingericht. Verder wordt in oude foto's en prenten een overzicht van de grote huizen en kerken in Heiloo gegeven, voor dit doel welwillend afgestaan door het gemeentearchief van Alkmaar. Het tweede gedeelte van de tentoon stelling bestaat uit vergrotingen van oude ansichten van 1900-1970. Ook het afgelopen weekeinde moch ten we tijdens onze presentatie in Winkelhof ,,'t Loo" wederom 75 nieuwe leden inschrijven. Totaal dus 140 nieuwe leden. We zijn nog 60 leden van ons streefgetal af van de 200 die we willen bereiken. Zij die niet in ,,'T Loo" geweest zijn en zich toch nog op willen geven kunnen dif doen bij onderstaande bestuursleden, de heren: Admiraal, Stationsweg 28, tel: 330179; v.d. Kommer Kerkelaan 63,- tel: 331491" v.Tiel, Holleweg 37, tel: 331251; v. Wieringen, Noordergeeststr. 7, tel: 331270' Wijn, Dokterslaan 22, tel: 334426; Mevr. Vennik, Westerweg 98, tel: 330152; PAPPOD WEVEN EN STOFVERSIÉREN In de maand januari start Pappod enkele kursussen weven en stofversie- ren/kledingversieren voor beginners. Voor de mensen die de smaak te pakken willen krijgen. Eerst maar even de kursus weven. De bedoeling is het dat u kennis maakt met verschillende vormen van weven, zoals o.a. band weven, gobelin weven, raam weven enz. U maakt kennis met verschillende materialen die te gebrui ken zijn en bovendien wordt er gedemonstreerd hoe u met natuur- produkten wol kunt verven. Met een beetje goede wil en als er tijd over is kan ook aan het spinnen van wol aandacht worden besteed. U ziet, een tamelijk uitgebreid pro gramma, dat we na eerdere ervaringen u menen te kunnen aanbieden. Voor het materiaal hoeft u niet te zorgen. Daar zorgen wij voor. Het is allemaal bij de prijs van de kursus inbegrepen. Die prijs is voor acht kursusavonden of-ochtenden f 40.-. Voor die prijs hoeft u het eigenlijk niet te laten. Ff 5,- per keer. Er worden twee kursussen tegelijk gegeven. De ene op dinsdagavond, de andere op woensdagmorgen. De dinsdagavond start op 8 januari van 8 uur tot 10 uur en vervolgens om de veertien dagen: 8 en 22 jan., 5 febr., daarna voorjaarsvakantie, 4 en 18 maart, 1, 15 en 19 april. De woensdagochtend start op 9 januari en vervolgens om de veertien dagen: 9 en 23 januari, 6 febr., vervolgens de voorjaarsvakantie, 5 en .19 maart, 2 en 16 april, vervolgens Daasvakantie en tenslotte 14 mei. kunt zich, liefst zo spoedig mogelijk opgeven bij Ria van der Laan, Boekenstein 35, tel. 333217 of bij Merian Jannes, Schuine Honds bosschelaan 40, tel. 332609. Stofversieren/kledingversieren. Oftewel: Hoe maak ik van een kledingstuk waar ik, of een ander op is uitgekeken weer een heel nieuw, aantrekkelijk, vrolijk, uitbundig, mis schien zelfs frivool bloesje, rokje of jasje. Want dat kan als u uw kleding gaat versieren of zelfs de stof van uw kleding een heel ander aanzien gaat geven. Wat we zo allemaal kunnen gaan doen? Een onvolledige opsomming: applikatie, vrij borduren, patch-work, tapisserie, perzisch ajour, engels en frans borduren en stof-veranderen. Er zijn nog meer mogelijkheden. Met al deze mogelijkheden kunt u kennis maken. En dat in de loop van 8 lessen. Wat voor de kursus weven geldt, geldt ook voor deze kursus: u hoeft zelf niet voor materialen te zorgen; dat doen wij voor u. f 40.- voor de hele kursus, dat is f 5.- per keer. U krijgt er bovendien een gezellig kopje koffie bij. Ook hier lopen twee kursussen parallel. Een kursus op de dinsdag avond, de andere kursus op de woensdagochtend. De dinsdagavond: 15 en 29 jan., 12 en 26 febr., 11 en 25 maart, paasvakan tie, 22 april en 6 mei. De woensdagochtend: 16 en 30 jan.; 13 en 27 febr., 12 en 26 maart, paasvakantie, 23 april en 7 mei. Voor zowel de weefkursus als de kursus stofversieren geldt, dat we het een heel begrijpelijke zaak vinden dat alleen dames zich aanmelden. Dat neemt echter niet weg, dat ook voor heren de inschrJivine openstaat. U kunt zich aanmelden, liefst zo snel mogelijk bij: Ria van der Laan, Boekenstein 35, tel. 333217 of bij Merian Jannes, Schuine Honds bosschelaan 40, tel. 332609. GROOT VOGELFEEST IN SPORTHAL VINNEWATER TE HEILOO De vogelvereniging „de Kanarie" te Alkmaar, organiseert weer een van haar grote wedstrijden, welke de laatste jaren door „de Kanarie" zijn georganiseerd. En wel dit jaar in de sporthal Vennewater te Heiloo, met zangvogels zoals Harzers, Waterslagers, Kleurkanaries, Postuur, eksoten en Parkieten. Ruim 1500 vogels zijn hier aanwezig, van de beste kwekers van Utrecht, N.Holland en Z.Holland; de 3 provincies die wedijveren deze dagen wie de beste of mooiste vogel heeft, 22 keurmeesters zullen uitmaken wie het zal worden. U kunt er de vogels aantreffen van de wereldkampioen J. Groenewoud, de Nederlandse kampioenen J. Lunt, G. Tabois en vele andere grootmeesters op vogelgebied. Werkelijk een keur van de beste vogels en de generale alvorens de vogels worden gezonden naar de wereldkampioenschappen te Tsjechoslowakije, welke in januari a.s. zal plaats vinden. Ook op deze gewestelijke tentoon stelling zijn aanwezig een -zeldzame kweek van grote parkieten, gekweekt door de heer Rondhuis uit Baarn. Het is voor allen die van vogels houden een unieke tentoonstelling, welke door velen van U gaarne zal worden bezocht, en dat kan op vrijdagavond 21 december a.s. om 19.00 uur. De heer Bijkerk, bedrijfs leider van de sporthal zal de opening verrichten. De tentoonstelling is geopend tojb 22.00 uur. Zaterdag1 22 december van 10.00 tot 18.00 uur, zondag 23 december van 10.00 tot 17.00 uur. DISCO BIJ BUK-BUK Op woensdag 26 december (2e Kerstdag) organiseert Buk-Buk haar jaarlijkse Discomiddag. De over bekende d.j. Adje Patatje neemt z'n hele platenarsenaal mee en draait ze op verzoek. Het wordt weer een gezellige middag met een drankje en een dansje. De zaal gaat om 15.00 uur open. De entree bedraagt voor leden f 1,--, niet-leden f 2,~. Nu Sinterklaas weer naar Spanje vertrokken is en iedereen alweer uitkijkt naar Kerstmis en Nieuwjaar, zijn de leden van de Scouting-groep De Geuzen alweer van start gegaan met de voorbereidingen voor hun jaarlijkse oliebollen aktie. Deze aktie, welke op 28-29 december gehouden wordt, heeft tot doehde kas van de groep wat te spekken. jEr wordt naar gestreeft om evenals voorgaande jaren ongeveer 25.000 oliebollen te verkopen. Om deze te bakken zullen ongeveer 100 mensen in drie-ploegen dienst in touw zijn. jMaar daarvóór zullen er natuurlijk eerst genoeg bestellingen gedaan moeten worden. Daarom zijn de welpen en verkenners nu op pad gegaan om met hun bonnenboekjes deze bestellingen op te nemen. De prijs is dit jaar f 3.50 voor 10 oliebollen mét rozijnen. Natuurlijk kunt u ook telefonisch bestellen tot 28 december 18.00 uur, onder nummeV 072-115177. De oliebollen worden op 29 of 31 december bij u thuis bezorgd. KERSTVIERING N.C.V.B. HEILOO Woensdag, 19 december heeft de N.C.V.B. haar kerstviering. Wij begin nen om 19.45 uur in een der zalen van de ger. Kerk. De avond zal worden verzorgd door de heer Pieter C. van dén Bos uit Katwijk. Alle leden en belangstellenden harte- lijk welkom. Of de strenge winter 1978—1979, die met zijn kille greep ook vat had op het wegverkeer, zich zal herhalen, valt niet te zeggen. Voorlopig maar het volgende weerbericht, geldig voor de komende wintermaanden: 't kan vriezen, 't kan dooienDe ene dag zal het kwik in de thermometer nog- boven nul staan, de andere dag zal het precies andersom zijn. En van het ene moment op het andere kan de regen in ijzel of sneeuw overgaan, waardoor de wegen in ijsbanen veranderen. Ook bij sneeuw en ijzel, zo zegt Veilig Verkeer Nederland bij voorbaat, geldt ,de hoofdregel: Kalm aan en nog eens kalm aan. Snelheid matigen dus. En op winterse wegen óók afstapd houden. Verraderlijk is plotseling en plaatselijk optredende gladheid. Dat is vooral hef geval op weggedeelten waar de wind vrij spel heeft. Daarom uit voorzorg snelheid aanpassen op viaducten, bruggen, afritten en toeritten. Regen of ijzel? Wees ook bedacht op veranderingen van het wegdek. De plek waar bv. een asfaltweg overgaat in klinkerbestrating is slipgevaarlijk. Let eveneens op beschaduwde plek ken op een zonnige winterdag, want daar hoeft het niet gedooid te hebben. Opgepast ook voor een regenbui in de winter. Uit zo'n bui kan ijzel vallen, die er op de autoruit uitziet als regen, maar zich op de grond inderdaad als ijzel manifesteert. Beheerst remmen Rem op gladde wegen nooit plotseling en aanhoudend, maar doe dat beheerst. Beheerst remmen betekent: zonder veel kracht druk uitoefenen op het rempedaal - druk verminderen - druk uitoefenen - druk verminderen. Op die manier worden de wielen telkens afgeremd en meteen daarna weer losgelaten, zodat de auto niet gaat slippen. Bij herhaling wordt dar de ideale toestand van nog net draaiende wielen bereikt. Wielen die nog juist blijven draaien, leveren immers de grootste remkapaciteit op. Omdat, ook de voorwielen blijven rollen, is het mogelijk de auto te blijven besturen. Voorkom scherp sturen. Ga bij het inhalen geleidelijk naar links. Kruip niet te dicht achter een voorligger, maar laat de afstand als het kan nog wat groter zijn dan normaal. Wees op uw hoede voor een onverwachte manoeuvre van een andere weggebruiker. Slippen ontstaat vaak uit een noodsituatie, waarin plotseling moet worden geremd of uitgeweken. WAARDEBON f 100.-. A. Reijne-Zwaan, Heer Derckplants. 16; Cath. Putter, Heer Derckplants. 1; Melanie Kerssens, Julianaweg 51; S. Reinstra, Frans Halslaan la; J. Overpelt, Julianaweg 46; R. Swart-v. Mastrigt, Boekei 21. WAARDEBON f 50.- Mevr. Leijen-Jak, Boekei 3; Ella Beentjes, Kerklaan 5; A. Th. Aschman, Joh. Vermeerstr. 11; Rob en Astrid Olgers, Molenbuurt 14; N. Kerssens, Kerklaan 31; Anja Hoogen- boom, Julianaplein 23; J. Wolzak, Jeroen Boschstraat 3; Mevr. Velze- boer, Julianaweg 40. jWAARDEBON f 25.-- Diana Broersen, Koningsweg 48; Annemiek Overpelt, Julianaw#eg 46; Katinka Kerssens, Dielofslaantje 13; W. IJf, Westergeest 31, Uitgeest; W. Laan Julianaweg 27; A. Strijbis, Handelstraat 5; M. Laamens, Geester- weg; Langevoort, Pres. Kennedylaan 7; Hulshof, Raadhuisweg 12; W. v.d. Kommer, Verdistraat 2; C. J. Verduin-Graat, Wagnerlaan 29; Petra v. Roon, Julianaweg 13; v. Dam, Frans Halslaan 12; J. Blokker, Binnengeest 53; N. Kerssens, Juliana weg 35a; B. Butter, Lijdweg 21; Marie-Jose Fatels, Julianaweg 8; A. Th. Aschman, Joh. Vermeerstr. 11; Ben Min, Rembrandtsingel 16; Anja Olgers, Hoogegeest 27; G. Mensinga, Frans Halslaan 48; J. Wolzak, Jeroen Boschstraat 3; N. Boeke, Kerkemeer 36; J. Blokker, Westerweg 3; B. Mijnders, Koningsweg 22; Tom Zuurbier, Pastoor v.d. Bergstr. 2; Gemma Kops, 't Stet 15; José Groen, De Crimpen 4; A. Sijs, Bachstraat 14; N. M. v. Duin, Kerklaan, 10; Jan Oud, Kerklaan 17; Hans Toman, Joh. Vermeerstraat 15; J. Vermaas, Ko ningsweg 17; P. Zijp, Crimpen 15; J. Verduijn, Westerweg 7; mevr. B. Mokry, Beethovenstraat 11; P. Blom- maert, Schubertstraat 16; M. Kaan dorp, Julianaweg 5; G. Wolvers, Joh. Strauslaan 8; J. v. Dijk, Meerweg 19; P. N. Schut, Binnengeest 57; P. Kerssens, Geesterweg P. Seignette, Kerkemeer 18; IJ. Kops, 't Stet 15; P. Blokker, De Crimpen 11; N. C. Kaandorp, Julianaweg 43; P. Th. Janssen, L. de Colignystr. 7, Alkmaar. WAARDEBON f 10,- Afra Schouten, M. L. Kingstraat 7; P. Nijman, de Wieken 55, Limmen, W. Tromp, Westerweg 37; H. v.d. Winden, Beatrixlaan 9; Laamens Geesterweg 12; Th. Hollenberg, Kerklaan 8; A. de Boer, Nielenlaan 19, Beverwijk; J. Wolzak, Jeroen Boschstraat 3; J. C. Elgers- ma-Admiraal, Beethovenstr. 2; C. Kaandorp, Binnengeest 3; A. Buur-v. Baar, Beatrixlaan 5; N. Verduin, Julianaweg 79; W. T. Putter, Fr. Halslaan 8; Th. E. Kortekaas, Mozartlaan 12; C. Snip, Handelstraat 4: mevr. Prinsen, Wagnerlaan 28; B. J. Oonk, Startingerweg 26; Bar 't Achterom, Kerklaan 20; mevr. de Groot, Binnengeest 27; Carry Koo- men, Pontweg 4; C. A. Velzeboer, Kerklaan 15; A. A. Bouwman, M. L. Kingstr. 14; E. A. Verduin, Geester weg 14, Wim Kraaijeveld, Rembrandt singel 8; Kaandorp, Raadhuisweg 30; A. Visser, Rembrandtsingel 30; J. M. Kerssens, Startingerweg 32; Stoker, Kerkemeer 41; Anita Vermaas, Koningsweg 17; A. v.d. Eng, Buurtweg 2; Both, Raadhuisweg 27; mevr. Kerssens-Wokke, Handelstraat 13; G. Swart, Sluisweg 9; Terluin, Koningsweg 58; C. Zijp, Crimpen 14, Muijskens, Joh. Vermeerstr. 6; T. Eggenhuizen, Fr. Halslaan 40; Jonge- rius, Kerklaan 53; B. Dijle, Westerweg 56, Uitgeest, N. Beerse, Bachstraat 38. Voor Wijnen en Gedistilleerd BRIDGECLUB AKERSLOOT TOTAALSTAND NA 6 AVONDEN Stand 6e speelavond. 1. hrBol - Hndgraaf (hr. Spaan) B 13 196 1119 2. hr. Kors - Huygen A 15 188 1108 3. echtpaar de rés A 9 185 1013 4. hr v.d.Ley Renkel (Verduin) B 10 171 983 5. dames Burghout - Heesterbeek B 8 175 950 6. echtpaar Verduinn B 4 117 944 7. echtpaar Bar A 8 16 941 8. echtpaar Berghuis A 6 137 938 9 dmes Swikels 10 140 934 10. ehtpaar Frank A 5 145 908 11. hr. Broekema - Koomen 3 143 901 12. hr. d'Haens - de Man B 6 144 897 13. echtpaar BaderYiiet gespeeld 892 14. echtpar Wikelman Al 178 887 15. Gebr. Berkhout B 13 137 882 16. hr. Simons - Veth B 11 159 878 17. hr. Hopman - Reinking B 15 123 870 18. echtpaar Kok B 14 156 861 19. dames v. Depen - Hooft (v. Duyn) A 2 162 854 20. hr. ntoons - v. d. Horst niet gespeeld 848 21. dames v. Eekelen - Marsman A 13 123 843 22. dames Koppelaar - Lunsingh B 9 151 837 23. echtpaar Glim B 1 159 835 24. echtpaar Kolhoff B 5 165 829 25. echtpar Smit B 12 132 824 26. echtpaar v. Duyn (v. Diepen) A 2 162 804 27. echtpaar v. Vliet B 7 94 766 28. hr. Lehman - Heintzbergen A 14 124 761 29. echtpaar Warner 2 126 760 30. dames Braham - de Man All 124 759 31. dames Kors - v.d. Lely A 12 145 753 32. dames Antoons - v. d. Horst 4 18 733 ZAALHANDBAL TOERNOOI BASISSCHOOL AKERSLOOT Afgelopen dinsdagmorgen (18 dec.) vonden er een aantal zaalhandbal ontmoetingen plaats tussen de Aker- slootse basisscholen. De uitslagen van de 2e helft van dit toernooi worden in de eerstvolgende krant bekend gemaakt. Er volgt voor de nummers 1 en 2 van Poule A nog een uitwisselingswedstrijd tegen de nummers 1 en 2 van Uitgeest. Uitslagen: J.: Johannes 2 - Lukas 0-4 J.Jacobus 2 - Lukas I 1-11 J.: Johannes 3 -Jacobus 3 0-1 J.Jacobus 1 - Rembrandt 1 2-8 J.: Johannes 3 - Rembrandt 3 1-7 J.Johannes 2 - Rembrandt 2 0-5 M.: Johannes 2 - Lukas 1 0-2 M.: Jacobus 2 - Lukas 1 0-0 M.: Johannes 3 - Jacobus 3 2-1 M.: Jacobus 1 - Rembrandt 1 0-2 M.Johannes 3 - Rembrandt 3 Ö-0 M.: Johannes 2 - Rembrandt 2 0-3 UITSLAGEN KLAVERJASDRIVE MEERVOGELS KANTINE Uitslag 5e drive: 1. N. Pekel 6007 pnt. 2. mevr. de Goede 5638 pnt. 3. P. v.d. Eng 5569 pnt. 4. Th. Broersen 5388 pnt. 5. J. Woestenburg 5362 pnt. 6. J. v.d. Eng 5312 pnt. 7. mevr. Zonneveld 5253 pnt. 8. L. van Roon 5082 pnt. 9. C: Nijman 5030 ont. 10. H. Kops 4981 pnt. Poedelprijs: J. Pepping 3654 punten. Stand na 5 drive's 1. mevr. Schoorl 23871 pnt. 2. P. Velzeboer 23663 pnt. 3. J. Woestenburg 23509 pnt. 4. P. Zoon 23476 pnt. 5. mevr. de Goede 23140 pnt. 6. mevr. Zonneveld 23124 pnt. 7. B. Twaalfhoven23121 pnt. 8. J. v.d. Eng 22895 pnt. 9. mevr. Swart 22876 pnt. 10. a. van Sikkelerus 22767 pnt. Het loopt storm met de inzendingen in de enkele maanden geleden gestarte voetbal fotowedstrijd. De hoofdprijs van een geheel verzorgde reis voor twee naar de Europese Kampioen schappen in Italië is, na de winst van het Nederlands Elftal in Oost-Duits- land, vanzelfsprekend extra aantrek kelijk geworden. Direkt na de wedstrijd in Leipzig was er dan ook een sterke toename in het aantal inzendingen. De door Kodak en Nikon georgani seerde fotowedstrijd heeft als thema voetbal in de meest brede zin van het woord, dus ook het balletje trappen op straat en situaties rond het veld. Een van de vele inzendingen ziet u afgebeeld. De foto is gemaakt door T. M. de Vries uit Assen. Naast de uiteindelijke hoofdprijs wordt er maandelijks een foto- van-de-maand gekozen. De winnaars voor de maand november zijn: categorie zwart/wit: J. J. van Beek uit Amsterdam en categorie kleur: R. Velders uit Rotterdam. Sluitingsdatum voor de volgende foto-van-de-maand verkiezing is 31 januari 1980. Deelname formulieren zijn verkrijg baar bij alle fotowinkels. Winkelcentrum Mallevoort Hoekstuk 9 Heiloo Tel 072-33 51 63

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 19