VERENIGINGS - NIEUWS JAARVERSLAG OVER 1979 VAN DE ALGEMENE NED. BOND VOOR OUDEREN Afdeling Heiloo FILMHUIS HEILOO giTKlJKPOST 20 FEBRUARI 1980 AGENDA OPEN HUIS WEEK VAN 25 febr t§m 2 mrt TEL 333368-331484 MAANDAG 25 febr. Mavo 8.30- Nivon 9.30- Plattel.vr. schilderen 9.30- Ned. Ver. v. Huisvr. b.b. 10.00- Plattel.vr. zang 14.00- Handwerken Rode Kruis 14.00- Ned. ver.v. Huisvr. zang 14.00- Sans Atout Bridge 20.00- Nivon aquareleren 20.00- Nivon onderwijs 20.00- E.H.K. klaversjassen 20.00- Yoga 13.30- Yoga 19.30- DINSDAG 26 febr. Mavo Doves gym Yoga Yoga Bej. Soos Heilooer str. orkest v.d.Ham Ned. ver. v. Huisvr. Nieuw leven zang Nivon houtsnijden Oppositie jr schaken Oppositie sr schaken Heilooer bridgeclub P.v.d.A. Rooie Vrouwen WOENSDAG 27 febr. Plattelandsvr. Mavo Yoga Nivon Theorie rijscholen Meditatie Falkland Sans Atout bridge Nivön Begel. Orkest DONDERDAG 28 febr. Iedere tijd is leeftijd Mavo Voscursus Iedere tijd is leeftijd Bej. Soos Bej. Gym Yoga H.O.V. Sjoelclub Heilooer bridgeclub 't Loo Vergadering Damclub jr. Damclub sr. Engels.' 8.30 9.00 9.30 13.30 13.30 14.00 13.30 13.30 20.00 20.00 18.45 20.00 20.00 20.00 20.00 12.00 11.30 11.30 11.00 15.30 16.00 15.30 23.00 22.00 23.00 23.00 15.30 21.30 12.00 12.00 11.30 15.30 17.00 16.00 15.30 15.30 22.00 22.00 ■19.45 ■23.30 ■23.00 ■22.00 ■22.00 9.30- 8.30- 9.30- 20.00- 19.30- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 9.30- 8.30- 9.30- 14.00- 13.30 14.00- 13.30 20.00 20.00 20.00 20.00 19.00 20.00 18.00- 12.00 12.00 11.30 22.00 21.30 22.00 22.00 23.00 22.00 22.00 11.30 12.00 11.30 16.00 17.00 16.00 15.30 22.00 22.00 23.00 22.00 20.00 23.30 21.00 VRIJDAG 29 febr. Mavo 8.30-12.00 Ned. Ver. v.Huisvr. bridge 9.30-11.30 Volksd. Bej. 11.00-12.00 Plattel.vr. volksd. 14.00-15.30 Begel. ork v. N.H. 20.00-22.00 ZATERDAG 1 maart Nieuw Leven Big Band 14.00-20.00 15.30-17.30 Als wij in gedachten, alle gebeurte nissen van het afgelopen jaar, in en rondom onze afdeling, de revue laten passeren, dan kunnen wij met genoegen constateren, dat 1979 een goed ver enigingsjaar was. Zowel financieel, als de gestadige groei van het aantal leden, gaf reden tot tevredenheid. Ook wij hebben in 1979 onze ups en downs gekend, doch als wij uiteindelijk, als een goed boekhouder de balans opma ken en het netto resultaat bekijken, dan kunnen wij stellen, dat de uitkomst bevredigend was. Zoals reeds vermeld, ging ons leden aantal in 1979 nog steeds omhoog. Per 31 december '78 bedroeg ons ledental 292, per 31 december 1979 telde onze afdeling Heiloo 411 leden! Een groot deel van deze leden werd gewon nen door onze voorzitter, de'heer Y. van der Blom, die toch extra applaus verdient. Door overlijden moesten wij in het afgelopen jaar helaasafscheid nemen van diverse leden, waaronder twee oud-voorzitters valvan de afdeling n.l. mevr. Moll en de heeriRueter. Degenen, die naast de penningmeester het nauwst betrokken waren bij de groei van de afdeling, waren de bezorgers van ons bondsblad, die hun wijk steeds groter zagen worden. Trouwens een woord van dank voor deze werkers, die bij weer of geen weer, er iedere maand er toch weer op uit trekken, om het bondsnieuws rond te brengen, is hier stellig op zijn plaats. Het bestuur werd op de jaarvergadering dd. 19 mrt. 1979 als volgt samengesteld: Hr. Y. van der Blom vorzitter Hr. M. Walda vice voorzitter Mevr. N. de Vries-Ero secretaresse Hr. F. Verhaal 2e secretaris Hr. P. Japies penningmeester Hr. W. Muller 2e penningmeester Hr. W. M. J. Lammers bestuurslid Mevr. J. Theunisz bestuurslid Mevr. C. de Bazel bestuurslid Hr. P. Jutte adviseur bestuur Hr. L. G. H. Hertogs adviseur bestuur De heer M. Walda werd in de loop van 1979 opgenomen in de Stuurgroep en op 26 november 1979 gekozen als voorzit ter van deze Stuurgroep. De heer N. Majolée, lid van de indicatie, werd in de loop van 1979, benoemd als plv. voorzitter van deze commissie. Tijdens de jaarvergadering werd de heer J. Reek, aftredend bestuurslid, met al gemene stemmen benoemd tot lid van verdienste van de ANBO. De ANBO was in de activiteitencom missie vertegenwoordigd door de be stuursleden: Hr. Y. van der Blom, mevr. j. Theunisz en de heer F. Verhaal. Deze laatste was met de heer Heideman van de KABO en de heer Oostermeij er van WAO lid van de redactiecommis sie. Dank zij de welwillende mede werking van het gemeentebestuur en de Stichting Dienstverlening Alkmaar- Heiloo, mochten wij ook weer in 1979 beschikken over de ruimte in het Dien stencentrum 't Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Op iedere dinsdag-' woensdag- en zondagmiddag, werden weer diverse activiteiten gehouden, be staande uit handwerken, biljarten, sjoelen, kaarten etc. Het bezoekers aantal, dat de soos weet te vinden stijgt nog steeds, terwijl de zondagmiddag in dit geheel niet meer is weg te denken. Aansluitend hierop kunnen wij na tuurlijk niet om onze gastvrouwen, de dames Theunisz en de Bazel heen, die al of niet geassisteerd door andere dames, praktisch iedere soosmiddag aanwezig zijn, om allen van hun natje en droogje te voorzien. Als centraal figuur staat dan de heer P. Jutte met zijn onontbeer lijke steun. Vanaf deze plaats namens allen onze welgemeende dank. D.d. 3 januari 1979 was er onze nieuwjaarsinstuif, die ondanks sneeuw en vorst, geslaagd mocht heten. Op 21 april 1979 hielden wij 'n receptie ter gelegenheid van onze eerste lustrum als zelfstandige afdeling van de ANBO. Deze receptie werd op 23 april gevolgd door een druk bezochte feestmiddag. 29 juni 1979 moesten wij taode afscheid nemen van mevrouw E. H. Emke- Wortel van de Stichting Dienstverle ning. Tijdens een uitverkocht huis werd zij door de voorzitters van de beide Ouderenbonden met lovende woorden uitgezwaaid. Op 10/8 d.a.v. konden wij kennis maken met haar opvolger de heer G. C. Zeeman. In samenwerking met de Katholieke Bond van Ouderen werden onder staande aktiviteiten georganiseerd: 19 januari: een Snerttocht, was een groot sukses, zodat op 26 januari een 2e snerttocht plaats vond. 21 maart: een notaris spreekt over testament, erfrecht etc. 19 april: Opvoering van een toneelstuk ,,Ra, ra, wie is oud". 14 mei: drie daagse reis naar Zweden. 28 mei: tocht naar het Zwanen water. 12 september: tocht naar N. Brabant (Nieuwkuik). II september: viswedstrijd in de vijvers van plan Oost. 25 september: traditionele modeshow in het Open Huis. 10 oktober: boswandeling Heilooer Bos. 15 oktober: start Bowling in het bowlingcentrum. 22 oktober: een lid van de Rijkspolitie spreekt over Ouderen in het verkeer". 14 november: kaart en biljartwedstrijd met ouderen uit het tehuis Lambert Melisz. 28 november: trip naar de revue „Ho liday on Ice" te Amsterdam. 7 december: St. Nicolaasfeest in Bruno- gebouw. Uit bovenstaande blijkt, dat de samen werking in 1979 met onze katholieke collega's weer sloot als een bus. De Stichting Dienstverlening Alkmaar- Heiloo, tot en met Juni vertegenwoor digd in de persoon van mevr. Emke en vanaf 10 augustus met de heer Zeeman als projectleider, stond ons ook in 1979 weer trouw terzijde met hulp en waarde volle adviezen. Vanaf deze plaats dank aan zowel mevr. Emke als de heer Zeeman. Deze laatste heeft zich na een korte inwerkperiode, doen gelden als een waardig opvolger van mevr. Emke. Tweemaal in 1979 hield het gewest Noordholland van de ANBO een ver gadering te Velzen, waarbij afdeling Heiloo, door 3 bestuursleden was v vertegenwoordigd. De besturen van de ANBO en KABO in 1979 driemaal in vergadering bijeen. De heren Walda en Jaapies vervulden respectievelijk op vergaderingen van de P.v.d.A. en V.V.D. een spreekbeurt over de positie van de ouder wordende mens. De belangstelling hierdoor opge wekt, kwam o.a. vooral tot uitdrukking tijdens de laatste begrotingsbehandeling in de gemeenteraad, waarbij welhaast alle fracties spraken over punten van inspraak, erkenning en medesprekende plaats van de ouder wordende mens in de gemeenschap, waarbij ook de huis vesting van beide bonden ruime aan dacht kreeg. Dd. 26 november hield de Stuurgroep van de Stichting Dienstverlening haar jaarlijkse vergadering met de Raad van afgevaardigden, waarbij ook wij ver tegenwoordigd waren. Op verzoek werden banken geplaatst in het winkel hof't Loo 5 Bestuursleden namen in 1979 deel aan de kadercursus, georganiseerd door de KABO, terwijl enige bestuursleden het afgelopen jaar verschillende raads vergaderingen bezochten. Voor het jaar 1979, vroegen wij de gemeente Heiloo subsidie, ter bestrijding van de kosten, die nu eenmaal verbonden zijn aan het draaiende houden van onze afdeling. Tot ons genoegen reageerde de ge meente hierop positief. Naast alle ontspanningsaktiviteiten werd ook ruime aandacht besteed aan de verbetering van de materiële, sociale en culturele positie van de ouderen. Men denkt weieens, dat de ouderen bonden alleen en uitsluitend zich bezig houden met kaarten, biljarten, reisjes maken etc. Dit is echter beslist NIET het geval. De ouderenbonden zijn er allereerst als belangenbehartigingsinsti- tuut, als gesprekspartners met de lande lijke, provinciale en gemeentelijke over heden. Maar omdat er soms gaten vallen in het sociaal contact, schuwen de ouderenorganisaties deze helpende hand niet. In 1979 konden wij ook altijd weer een beroep doen en gebruik maken van mogelijkheden, die de pers ons bood. Redactie van de „Uitkijkpost" en de „Alkmaarse Courant" hartelijk dank. Tevens een woord van dank aan het gemeentebestuur van Heiloo voor alle steun en medewerking. Ook zij, die ons in het afgelopen jaar zo daadwerkelijk geholpen hebben, onze afdeling te maken tot wat zij nu is, mogen wij niet vergeten. 2e secretaris F. Verhaal r-wv JAN VAN DE GROND GROEP ZATERDAGAVOND 1 MAART ZAL IN DE Buk-Buk de J.v.d.G.G. te zien zijn. De groep die bestaande is uit: Frankbyboy-zang Menno Esfijf-bas Prof.Enno-viool Bel Evert-slaggitaar Boedha-drums zal om 20.30 uur beginnen met hun eerste staaltje eigen Nederlands talig rockmuziek weg te geven. Leden betalen 2.50, niet leden ƒ5.-. De Buk is te vinden op de Past. v. Muyenweg 12 te Heiloo. PAPPOD-URSEM KLUSJES IN HUIS Ook al heeft u nooit een baan nat be hang op uw hoofd gehad, ook al bent u een hoge-schoolschilder, als doe-het- zelver kunt u van Ursem nog heel wat foefjes leren. 'Pappod heeft de firma Ursem uitgenodigd om u adviezen te geven op het gebied van: - de volgorde waarin te werken als men een hele kamer opknapt; - behangen in het algemeen en stof be hangen in het bijzonder; - soorten verf, ook struktuurverf; - deuren verven; - /stuccen; - kleurtoepassing. Alle vragen m.b.t. klusjes in huis kunt u stellen aan de heer en mevrouw Ur sem jr. op donderdagavond 21 febr.; aanvang 20.00 uur plaats: Pappodlokaal Nic. Beetsschool'; kosten 2.- p.p. Opgeven tot uiterlijk 20 febr., maar liefst eerder, bij: L. Sikkema, Kerke- laan 25, tel. 334918; A. Nijens, Boeke- stein 34, tel. 333418; R. v.d. Laan, Boekestein 35, tel. 333217. PAPPOD-KÖSTERSKLUSJES IN HUIS Heeft u wel eens een elektrische schok gehad? Weet u hoe u dat kunt voorkomen? Vindt u dat het ttfd is om uw kennis van zaken betreffende de installatie, reparaties en vooral de veiligheid te vergroten? Geef u dan op voor de cursus van vier avonden - waar u ook zelf aan de sVg kunt! - gegeven door de heer M. Katers in het Pappodlokaal in de Nic. Beetsschool, op de vier dinsdagen in maart: 4,11,18, en 25 maart. Aanvang: 20.00 uur. Kosten: 8,- op de eerste avond te voldoen. Koffie gratis. Opgeven voor 29 februari bij: L. Sikkema, Kerkelaan 25, tel. 334918; M. Kosters, Westerweg 258, tel. 330566; R. v.d.Laan, Boekestein 35, tel. 333217 NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN AFDELING HEILOO Op de bijeenkomst van 7 febr. werd het thema "Ik en jij hoe leven wij", ter discussie gesteld. Als discussieleid ster was mevr. Ans Keller-van Hughen uitgenodigd. Eerst werd in kleine groepjes gepraat over de vraag: "Waar denkt men aan bij het woord samenleven". Daarna vestigde Ans Keiler de aandacht op verande ringen die de afgelopen 200 jaar in de maatschappij plaatsvonden. Voor de opkomst van de industrialisatie leefde men in een groot, hecht familiever band. 2/3 van de mensen bleef onge huwd en de invloed van de kerk was enorm, aldus de spreekster. Met de komst van de fabrieken trokken veel mensen van het platteland naar de stad om daar te gaan werken. Op het platteland*werkten zowel de man als de vrouw mee in het bedrijf, zoals aanvankelijk in de stad ook het geval was. Later werd het in de stad, een status symbool dat de vrouw thuis bleef en voor het gezin zorgde en de man de kost verdiende. De huidige definitie van het gezin, zo als die in de wet is vastgelegd, vindt zijn oorsprong in deze tijd. De jaren 60, onder invloed van o.a. provo en de kabouters, stelden de ze instelling aan de kaak. Thans bestaat de bevolking nog maar voor 40% uit de officiële gezinnen. On volledige gezinnen worden nog steeds gediscrimineerd en komen er in veler lei opzicht bekaaid af. "Normen en vormen veranderen, nieuwe waarden ontstaan en aan het bestaan van God wordt steeds meer getwijfeld", zo eindigde de spreekster haar beschouwing. Hierna discus- sieëerde men in groepjes over vragen die door middel van een spel, gesteld werden. Tot slot werd iedere groep gevraagd een vers te maken met betrekking op die vragen. De gemaakte verzen werden op de wijs van bekende liedjes gezongen. Het resultaat was verrassend.Op deze bijeenkomst wer den ook de veranderde functies in het bestuur bekend gemaakt. C. Schokker- Huyzer is de nieuwe voorzitster, G. Wolse-Muntjewerf is vice-voorzitster en A. de Beer-Cupido is tweede pen- ningmeesteresse. Deandere bestuurs leden hebben hun functie behouden. Mededelingen: Van het provinciaal bestuur: de reis naar Engeland van 26 sept. tot 4 okt. is nog niet volgeboekt. Is er nog belangstelling voor een kursus leeskringleidster? Graag zo spoe dig mogelijk melden. De kursus "Levensbeschouwing" wordt in Alkmaar gehouden op de avonden 25 febr. en 3, 17 en 24 maart. De volkshogeschool in Bergen geeft een kursus ,t Rijk alleen" en is bedoeld voor ongehuwde buitenshuis werkende vrouwen. Een tweede kursus ook voor alleen staanden. Deze wordt gehouden in juni en aug. De bedoeling is te laten bezin nen op en bewust worden van de eigen mogelijkheden. De kosten voor 5 dagen ƒ215,-. VEEL INFORMATIE OVER NAARDERMEER OP BIJEENKOMST VAN HET NIVON Veel informatie werd er dinsdagavond gegeven over het Naardermeer. Op een bijeenkomst van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk (NIVON). Het was de oud-sekretaris van de Vereniging tot Behoud van Natuurmo numenten in Nederland, Mr. H.P. Gorter, die naar Heiloo was gekomen om te vertellen over dit belangrijke bezit van Natuurmonumenten, in verband met haar flora en fauna. Het Naardermeer heeft men, toen het nog partikulier bezit was, willen droog maken. Tijdelijk lukte dat voor een deel, de bodem bleek zo lek als een mandje en de verbouw mislukte. Thans is het zo, aldus de heer Gorter, dat de waterstand er laag is. Veroor zaakt door het weglopen van het water naar de drooggelegde polders in de naaste omgeving. Zeldzame vogels „wonen" er in het Naardermeer, daartoe behoren vooral de lepelaars. Terwijl grote plassen zijn ontstaan in de buurt van het Naardermeer door turfwinning, is het Naardermeer ontstaan door de natuur. De heer Gorter ging de gehele geschie denis na, sinds 1905 in bezit ge komen van de Vereniging (wat tevens tot oprichting leidde van Natuurmonu menten) tot op heden. Spreker deed dit op' eenvoudige manier. Talrijke dia's vertoonde hij over bloemen, hees ters, bomen en vogels. Een 50-tal be langstellenden waren aanwezig in het Open Huis, die zo nodig nog kennis konden nemen van uitgaven van „Natuurmonumenten" Reina Mulder bedankte de spreker die geheel belangeloos de lezing verzorgde en bood Natuurmomenten een bedrag aan. De toegang was gratis, maar de aanwezigen mochten wel een bijdrage geven voor Natuurmonumenten. Veel belangstelling voor boottocht Op zondag 11 mei gaan Heilooërs varen over het Naardermeer, drie uur lang. Er blijkt grote belangstelling te be staan, zodat een tweede boot ge charterd moest worden. Mogelijk dat hierop nog plaats is. Voor inlichtingen: familie Mulder, Het Veld 12. Heiloo, tel. 333 127. BIJEENKOMST OVER KERNENERGIE Het Nederlands Instituut voor Volks ontwikkeling hield woensdagavond de eerste bijeenkomst van een serie van drie over energie. Hiervoor bestond, in de grote zaal van het Open Huis grote belangstelling. De heer Joop Muller, werkzaam bij het Energiecentrum Nederland (E.C.N.) te Petten, hield een alge mene inleiding over dit steeds belang rijker wordende onderwerp. De heer Muller vertelde iets over de exponentiële groei, steenkool, olie, de toepasbaarheid van wind- en zonne- energie en het gebruik van bijvoor beeld aardwarmte. Spreker projekteer- de, om zijn lezing nog meer duidelijk te maken, met gegevens op het witte doek. In het tweede deel van de avond werd een serie van vragen op de inleider afgevuurd. Een map. rijk voorzien van informatie materiaal, werd dq belangstellenden aangeboden. De openbare bibliotheek liet zien wat voor literatuur er is op het terrein van energie en het gebruik van energie, in de Heiloose bibliotheken aanwezig is. De heer Fleurbaay leidde de heer Muller in en bedankte deze. Een onderwerp wat door de heer Muller op eenvoudige wijze behandeld werd. Opvallend dat er onder de ongeveer 75 aanwezigen zoveel vrouwen waren, ge wapend met potlood en papier! De volgende bijeenkomsten vinden plaats op de woensdagen 27 februari en 12 maart. Beiden weer in de Grote Zaal van het Open Huis. Inleiders op 27 februari zullen zijn de heren H. Korstjens en G. Kwekke- boom. Dit zijn geen wetenschaps mensen, maar zij zijn voornamelijk op emotionele gronden tegen de kern energie. Zij zullen worden bijge staan door een deskundige. De inleiders hebben een 30-tal panelen vervaardigd, die in woord en beeld de nadelen van kernenergie weergeven en hoe het energievraagstuk op andere wijze kan worden opgelost. Deze panelen zullen worden opgesteld vóór de aanvang van deze tweede bijeenkomst, zodat men, vanaf half acht, en in de pauze er kennis van kan nemen. Vertoond zal worden de film „Meer Kerncentrales". In aansluiting op de film worden de nade len van kernenergie belicht en is er natuurlijk weer gelegenheid tot het' stellen van vragen. Op 12 maart spreekt Drs. K. Nater, hoofd v. h. Energie Studie Centrum Nederland over: „Kolen- of Kernener gie, hebben we wel keus?" MET DE K.M.T.P. tussen HEMELENAARDE Op de maandelijkse bijeenkomst van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde afdeling Heiloo, waren op 12 febr. j.l. alle 127 in de grote zaal van de Ger. Kerk aanwezigen in de wolken. Allereerst de heer Langerveld van het K.N.M.I., die een stampvolle zaal tot zijn gehoor mocht rekenen en de aan wezigen die veel hebben opgestoken van wat zich tussen hemel en aarde in de natuur afspeelt. Op boeiende wijze vertelde de heer Langerveld de belangrijkste verschillen tussen het zee- en landklimaat, waarbij het duidelijk werd dat we eigenlijk blij kunnen zijn dat we in een zee klimaat wonen waar de lucht minder door het aardoppervlak wordt ver warmd en na zonsondergang dan ook minder afkoelt. Een belangrijk voor deel is ook dat de zeewind van tijd tot tijd de lucht eens lekker ververst, iets waar men b.v. in het Roergebied jaloers op is. Verder gaf spreker interessante in formatie over het K.N.M.I. dat in 1978 zijn 125 jarig bestaan herdacht en dat één van de oudste instituten ter wereld is meteen uitgebreide dienstverlening voor de landbouw, scheepvaart, lucht vaart en zelfs ook voor het inter nationale koeltransport. Zelfs de voor loper van onze barometer, het weerglas kwam aan de orde. Door middel van prachtige dia's werden de vele wol kenvormen bekeken en werd het dui delijk dat het grijze deel van de sta pelwolken water-druppeltjes bevat en het witte deel al in ijskristallen is omge zet. Ook konden we een kijkje nemen op de buienrader, die tegenwoordig ook in vliegtuigen is geplaatst. De cyclonen en windhozen kwamen ook aan de beurt. De cyclonen ontstaan rondom de evenaar en blijven meestal boven de oceanen. Soms wijken ze van hun koers af, zoals bij Florida, Oost Afrika en landen als India. Door de weersatelieten heeft men kun nen vaststellen dat 62 van het aard oppervlak constant met wolken bedekt is. Al met al een zeer fijne en leer zame avond waarvoor de heer Langer veld lovende woorden en een warm ap plaus in ontvangst mocht nemen. Naast de traditionele onderwerpen van het klusje van de maand, beginnen met zaaien, en de herkenning van planten, bomen en bloemen, werd het jaarverslag van de secretaris en penningmeester aan de orde gesteld. Financieel werd met een batig saldo afgesloten. Uit het verslag van de secretaris, waar alle aktiviteiten van 1979 netjes op een rjjtje stonden, blijkt nog weer eens hoé aktief deze ver eniging is. De voorzitter stond hier natuurlijk wel even bij stil en sprak zijn grote waardering uit voor de grote interesse van de leden. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Groot herkozen en door het af treden van de heer Rentenaar werd op voorstel van het bestuur de heer Huter benoemd. De heer Rentenaar werd voor zijn vele verdiensten hulde gebracht, terwijl het bestuur zich ge lukkig prijst dat het geen echt af scheid is. Aan het slot werd de film vertoont die door de heer en mevrouw Groot gemaakt werd tijdens de kerststukjesavond. NBBS JONGEREN REISORGANISATIE Het NBBS is een jongerenreisorganisa tie opgericht in 1927 door en voor studenten. Sinds die tijd is het NBBS uitgegroeid tot Nederlands ANVR reis- specialist voor alle jongeren tussen 15 en 39 jaar, tevens voor alle leeftijden in de reiscategorie IEDEREEN. Het NBBS is een reisorganisatie die werkt op non-profit basis, d.w.z. dat ze geen winst maken. Degene die met het NBBS reist heeft grote kortingen, met name scholieren, studenten, die variëren van 20 t/m 50 op de normale vervoersta rieven. Maar ook bijv. verpleegkun digen, leraren, secretaresses, weten schappers, militairen, noem maar op genieten een aanzienlijke korting. Het NBBS reisprogramma bevat heel veel mogelijkheden. Je kunt met deze organisatie naar alle landen van de wereld of je nou met de fiets, trein, boot of vliegtuig wilt, alles is mogelijk. Als je niet de trein binnen Europa wilt reizen dan vind je bij het NBBS 347 be stemmingen en heel voordelig). Twee maanden van te voren kan je boe ken en je bent meteen verzekerd van een plaats. Treintickets onder 500,-- moeten in één keer worden betaald en krijg je meteen bii de boeking mee nadat je ze betaald hebt. (bij de boe king 6.-- administratie kosten). Wil je ergens naar toe vliegen, dan kan je met het NBBS naar alle grote steden over de hele wereld, met charters en gewone lijndiensten. Ook hier geldt weer: tickets onder 500.-- direkt bij boeking betalen, als ze duur der zijn dan 500.- moet je minimaal 100,- (soms 300.-) aanbetalen, het restantbedrag moet 4 weken (soms 8 weken) voor aanvang van de reis vol daan zijn (acceptgirokaart) door het NBBS toegezonden). Ook organiseert het NBBS volledig verzorgde reizen waar je wordt ondergebracht in een goed hotel, en ook weer veel goedkoper dan de andere touroperators. Over het gehele land kan je NBBS reis- winkels vinden, zo ook sinds vorig jaar in Alkmaar. De NBBS reiswinkel in Alkmaar is in het HOF van SONOY 8 (ingang Gedempte Nieuwesloot). Deze reiswinkel staat onder leiding van Els, die je altijd even kan bellen onder het nummer 11.33.61 Je kunt hier niet alleen informatie krijgen en reizen bespreken, maar je vindt in deze NBBS reiswinkels ook hele goedkope reis en kampeerar- tikelen, ook kan met hier CJP's halen. Voor meer informatie: NBBS ALKMAAR, Hof van Sonoy 8, geopend ma. t/m vrij.: 12.30-17.00 uur; NBBS INFO CENTRUM te Leiden: 071-145044; Heiloo: bij de openbaren Bibliotheken Zomerbrochures 1980 zijn reeds uit! N.C.Y.B. Dinsdag 26 februari a.s. heeft de N.C.V.B. weer haar maandelijkse vergadering. Dr. P. N. Jonker uit Alkmaar zal voor ons een lezing houden over het onderwerp: „Moderne Psychiatrie". VERSLAG JAARVERGADERING NED. VER. VAN HUISVROUWEN, AFDELING HEILOO Op 13 februari hebben wij in het Open Huis bij een behoorlijke opkomst van onze leden de jaarvergadering gehou den. Presidente mevrouw Zemel opende de Vergadering en richtte zich in haar ope ningswoord onder andere tot ons aan wezige erelid mevrouw Stikkel, waarna aan de lange agenda met maar liefst 16 punten werd begonnen. Bij het punt Mededelingen memoreer de onze presidente met voldoening het door de vereniging met veel succes georganiseerde Herfstconcert in het kader van het „Jaar van het gehandi capte kind". Het batig saldo van dit evenement is afgedragen aan de Speel- o-theek in Heiloo en gebruikt voor de aanschaf van materiaal. De notulen van de vorige vergadering, het Jaarverslag van de sekretaresse mevrouw Betzema, het verslag van de Kascommissie en dat van het Potje Lief en Leed werden door de ver gadering vlot aangenomen. Uit het jaarverslag van de sekretaresse werd weer eens te meer overduidelijk hoe veel aktiviteiten onze vereniging ieder jaar weer ontplooit en welk een groot enthousiasme er bestaat voor onder meer de excursies, de kursus- en praat groepen en de bridgeclub, de wandel club en de toneelclub. Bij het agendapunt van ons Lief en Leed-potje, kwam het werk van de zie kenbezoekkommissie ter sprake. Spontaan meldden zich drie vrijwillig sters aan voor het bezoeken van zieken. De aftredende dames van de Kas commissie, de dames Happe en van der Meer, werden bedankt voor hun werkzaamheden. De dames Groot en Bijl nemen hun plaatsen in terwijl mevrouw de Vries als reserve eventueel zal inspringen. De mededelingen over de IVHA- kontakten en het Jacoba-Fonds werden zonder nadere diskussie aanvaard en bij het punt 11 van de agenda werd be sloten de officiële Onderlinge Hulpver lening op te heffen omdat gelukkig de noodzaak hiertoe niet meer wordt gevoeld. Na enige vragen en opmerkingen over de door het hoofdbestuur gegeven pre adviezen over de voorstellen voor de landelijke jaarvergadering in mei a.s. in Utrecht, ging de vergadering ak koord met deze adviezen en werd het bestuur gemachtigd hierna te hande len. Vervolgens stond op de agenda de voorziening in enige vakatures. Me vrouw Betzema werd herkozen als sekretaresse en mevrouw van der Meer werd als bestuurslid gekozen in de plaats van mevrouw van Fulpen, die helaas niet beschikbaar meer is voor een bestuursfunktie. Voor haar werkzaamheden en inbreng werd zij door de presidente met een warm dank woord en met bloemen uitgeluid. Ook de dames Vogel en de Vries werden met een bloemetje en uiter aard het verenigingslepeltje vereerd. Bij de rondvraag wekte mevrouw Zemel de aanwezigen op om nieuwe leden voor de vereniging te werven, waarna uit de vergadering mevrouw Stikkel het bestuur en alle aktieve mede werksters bedankte voor het vele ver richte werk in het afgelopen jaar. Het was een morgen die in een zeer geanimeerde en harmonieuze sfeer voorbij was gevlogen en na twee uur vergaderen door de presidente werd gesloten. KATHOLIEKE BOND VAN OUDEREN BILJARTWEDSTRIJD Vrijdag j.l. werd in het gebouw van de Alkmaarsesoos van Ouderen op het Varnebroek een biljartwedstrijd ge houden, tegen de leden van boven genoemde bond uit Heiloo. De leden van deze wedstrijd de Heer de Boer uit Alkmaar sprak zijn openings woordje uit en wenste alle biljar ters een sportieve wedstrijd toe. Hierna nam de wedstrijd een aanvang. Door Alkmaar was een wissel ruil be schikbaar gesteld. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: Alkmaar ei- digde met 310 caramboles; Heiloo eindigde met 345 carambole's. Zodat Heiloo deze wedstrijd won met 35- punten. Een van de leiders uit Heiloo dankte na afloop de Alkmaarders voor hun gastvrijheid. BIJEENKOMST ERFRECHT VROUWEN IN DE V.V.D. Uit een enquête onder de leden is ge bleken dat er grote belangstelling be staat voor het onderwerp „Erfrecht,,. Daarom organiseert de Vrouwen in de V.V.D. afdeling Heiloo op maandag 25 febr. 1980 een bijeen komst in de Rank, Kennemerstr.weg 83 aanvang 20.15 uur. Spreker zal zijn mr. G.J. van Leersum, kandidaat-notaris, te Alkmaar. Alle belangstellenden, mannen en vrouwen, leden en niet- leden, zijn op deze avond van harte welkom. MUZIEKVERENIGING „EENSGEZINDHEID" Eensgezindheid maakt bekend dat er een donateursconcert wordt gegeven op 8 maart in de Witte Kerk in Heiloo. Medewerking aan dit concert verleent „Kunst na Arbeid" uit Purmerend, onder leiding van Jan Vermaak. Dit orkest komt uit in de Vaandel-afdeling. Deze vereniging verleende ook vorig jaar zijn medewerking, wat een groot sukses was! Nadere mededelingen volgen nog maar wij raden u aan, houdt deze avond vrij voor dit concert. Tevens maakt het bestuur bekend dat „Eensgezindheid" nog steeds instrumenten voorradig heeft voor leerlingen, waaronder cornet, cor- horn, saxofoon en barithon, Men kan les krijgen op Volksmuziekschool Hei loo. Gevorderde muzikanten zijn ook van harte welkom. Alle inlichtingen op woensdagavond in het repetitielokaal aan de Kerkelaan van 7.30 uur tot 9.30 uur. Verder bij de volgende adressen. P. Dijkstra, Laan van Muys 1, tel 332336; Mevr. Beets-Boot, Stationsweg 1, tel. 333039; Th. Grapt» ^evenhuizer- laan 97, tel. 331778. FOLK BIJ BUK BUK Op zondagavond 24 febr. komt de folk groep ,01d Paint' bij Jongeren centrum Buk-Buk. Old Paint bestaat uit een bijelkaar geraapt viertal Noordhollanders. Hpn muziek is echt zonder show. De Iersetraditionals, Amerikaanse bluegrass en folksongs vormen naast eigen werk hun repe- toire. Old Paint bestaat uit Henk (ex-straat muzikant en beter bekend als Henkie Harper, vanwege z'n virtuositeit op de mondharmonica) Piet (een geflipte Dylan-style troubedour) Sander (hij plukte vroeger aan bas snaren in 'n rock band) en Rens (die zich in dezelfde band uitleefde op een aantal trommels). Hun instrumentarium bestaat uit gi taren, ukelele, banjo, elektrische bas, mandoline, mondharmonica, kazoo's en percussie instrumenten. De aanvang op de Buk- zol?der is om 20.30 uur, Pastoor van Muyenweg 12 Heiloo. Op woensdagavond 20 februari draait het „Filmhuis Heiloo" de film Leonor van Juan Bunuel. LEONOR; DE VROUW VAN KASTEELHEER Richard sterft. Richard probeert z'n vrouw te vergeten en trouwt met Catharine, die hem twee kinderen schenkt. Na 10 jaar ziet Richard de geest van Leonor. Van een bedelaar hoort hij hoe hij haar terug kan krijgen. Hij doodt Catharine, maar Leonor is niet tot enige hartstocht in staat, dat is pas mogelijk als zij het bloed drinkt van een klein meisje. Er verdwijnen steeds meer kinderen totdat Leonor Richard ook bedreigt. Richard zet haar voor op zijn paard en ze rijden zich te pletter. De aanvang op de Bukzolder, Pastoor van Muynweg 12 in Heiloo, is om 20.00 uur. Leden/CJPers betalen 2,-, de overigen f 4,-. ACTIVITEITEN COMMISSIE BEIDE BONDEN VAN OUDEREN Naar aanleiding van het bericht, van de publicatie in de „Uitkijkpost" van de vorige week, omtrent de spreek ster van het veiligheidsinstituut te Amsterdam, onderwerp "Veiligheid" in en rondom het huis deelt de com missie mede het volgende: Daar er nog kaarten in voorraad zijn raden wij de leden aan, deze zo vlug mogelijk te bestellen bij de bekende soos adressen. Indien er nog kaarten over zijn kunt u deze ook verkrijgen op 25 febr. aan de zaal "Trefpunt" Dienst verlening Westerweg Gezien het nut van deze voorlichting verwachten de com missie een grote deelname aan deze middag. Entree 2.50 excl. koffie en 2 kienkaarten. Tot ziens op 25 febr. aanvang kwart voor twee. MEDITATIE EN WERELDVREDE Persoonlijke vrede is de enig goede basis voor wereldvrede. Onder dit motto or ganiseert hetTrancendente Meditatie Centrum N. Holland-Noord een aantal lezingen in de regio, en wel in de vol gende plaatsen: Alkmaar op vrijdag 22 febr. in het Landbouwhuis, Helderse- weg 8; Heerhugowaard, op dinsdag 26 febr. in De Schakel, Middenwaard 61; Heiloo, op woensdag 27 febr. in Het Open Huis, 't Loo 19 en in Bergen, op donderdag 28 febr. in het T.M. Centrum, Dorpsstraat 45. Als de mens in zijn verlangen naar wereldvrede, begint met eerst aan dacht te geven aan zijn persoonlijke TE(vrede)nheid, geluk en gezondheid, zal wereldvrede snel een realiteit kun nen zijn. Immers een vredelievende wereld bestaat uit een wereld van individuen die vrede in zich ont plooit hebben. Hoe de T.M.-techniek, op een eenvoudige wijze, een belang rijke bijdrage levert aan de tevreden heid, de gezondheid en het welzijn van de mens, zal op deze lezingen uit gebreid aan de orde komen. De toe gang is vrij en voor iedereen. De le zingen beginnen in alle plaatsen om 20.00 uur. Meer inlichtingen? Belt u dan (02208)4675. SOEPAKTIE VICTORIEGROEP De zeeverkenners en welpen van de Victoriegroep Alkmaar/Heiloo houdt dit jaar weer haar soepaktie om de kasmiddelen te verstevigen. Dit gebeuren vindt plaats op zaterdag 1 maart in Heiloo. De welpen en verkenners zullen onder leiding van ouders met auto's huis aan huis soep verkopen. De prijs is 1,25 per blik en 1,- voor het volgende blik. Koopt u zoveel mogelijk soep, zodat ons werk niet voor niets is geweest. Dank U. PAPPOD INSTUIF VOOR DE JEUGD Zaterdag 1 maart a.s. houdt Pappod van 2-4 uur een spelletjes- en kreatieve middag voor de jeugd van 7 tot 12 jaar in het eigen lokaal in de Nic. Beetsschool. We gaan sjoelen, kleien, tafeltennissen werken met druktechnieken en nog veel meer. Kosten: 1.-. Tot dan! POSTZEGELVERENIGING HEILOO De postzegelvereniging „Heiloo" houdt haar eerstvolgende ruil- en verkoopavond op woensdag 20 febr. a.s. Philatex zal deze avond aanwezig zijn. De aanvang is 20.00 uur. alle leden en belangstellenden zijn van harte welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 4